u Van den Berth's STANDAARD K „Lindenhof1 K. VERMAAS ZONEN Verkooping te Nieuwesluis. HOOFDPRIJS Afslag dubbelloopgeweer Mat HEER JONG NORF BLO I Ingezonden Stukken. Raadselen der Beurs. VERKOOPINGEN Burgerlijke Stand. Hemelvaartsdag gesloten. ROCKANJE. Kapitale Hofstede Totale opbrengst in massa 192120,57. Te koop aangeboden een cal. 16, met pen. Bij J. v. d. VELDE Jz. te Zuidland. Vraagt f 1,10 per pond. HOLLANDSCHE HOOGS Door de g ontvangen, sorteering te doen v De B thans van in gr nieu in tal in m degel in so in ku Ons ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 24 MEI 1919. week alhier is aangekomen, is buitendienst gesteld. De Raad heeft besloten f steun te verleenen aan de Arbeidsbeurs. Op verzoek van het comité voor Water leiding en Electriciteitsvoorzieningop Voorne en Putten heeft de Raad f 150 steun toege zegd. Volgens mededeeling van het Loods wezen is het reddingsbootstation te Brielle opgeheven. Uitslag der Gemeenteraadsverkiezing op Woensdag 21 Mei. Uitgebracht 576 stemmen. Van onwaarde 39. Na aftrek 537 geldige stemmen over, zoodat de kiesdeeler 587:11 =48»/,, werd. Lijst 1 Lib. Unie. Totaal 147 stemmen, waarvan Ph. Haas 42, A. M. v. Dosser 26, D. de Boo 48, E. J. Benthem 15, H. Kerbert 4, W, van Lier 12. Lijst 2 Groep kiezers. Totaal 66 stemmen, alle op J. Vermaes. Lijst 3 S. D. A. P. Totaal 112 stemmen, waarvan B. Boere 81, N. Jansen 6, W. Kraan 4, Mevr. Boere Rotgans 21. Lijst 4 Antirev. party. Totaal 123 stemmen, waarvan P. Prins 109, W. J. Kerkhoven 3, C. Noordermeer 6, P. v. Tongerloo 3, P. Goedbloed 2. Lijst 5 Vrijz. Democr. Totaal 89 stemmen, waarvan J. Smit Jr. 48, P. de Gans 4, J. A. F. Koot 34, J. de Kloe 3. Gekozen lijst 1, Ph. Haas, A. M. v. Dorser, D. de Boo. Lijst 2 J. Vermaes. Lijst 3 B. Boere, N^ Jansen. Lijst 4 P. Prins, W. J. Kerkhoven,C. Noordermeer. Lijst 5 J.Smit Jr. J. A. F. Koot. NIEUW HELVOET- Officiëele uitslag der Gemeenteraadsverkiezing op Vrijdag 16 Mei. Uitgebracht 544 stemmen. Van onwaarde en blanco 11. Na aftrek 533 geldige stem men over, zoodat de kiesdeeler 533 7 76x/7 werd. Lijst 1. A.R. partij. Totaal 86 stemmen, waarvan J. v. Hartingsveldt 71, I. Vermaes 11, J. Moerman 3, N. M. Graafland 0, J. C. Buyze 1. Lijst 2. Lib. kiesvereen. „Vooruit.". Totaal 208 stemmen, waarvan A. v. d. Linde 138. G. S. Langerveld 18, J. J. v. d. Schilt 11, W. v. d. Ban 19, E. Baay 9, H. Ph. Kott- mann 6, L. Blind 5, D. Roeloffs 2. Lijst 3. Vrijz. kiesvereen. „Nieuw-Helvoet." Totaal 120 stemmen, waarvan P. Kramer 100, K. C. v. d. Ban 15, A. L. Trouw 2, J. Stolk Jz. 3, A. Burgers 0. Lijst 4. S. D. A. P. Totaal 119 stemmen, waarvan H. Beesten 95, A. P. v. d. Velde 16, B. H. van den Handel 6, C. de Kramer 2, M. C. van der Meer 0. Gekozen: Van lijst 1: J. v. Hartingsveldt. Van lijst 2: A. v. d. Linde, G. S. Langerveld, W. v. d. Ban. Van lijst 3: P. Kramer, K. C. v. d. Ban. Van lijst 4: H. v. Beesten. In de plaats van den vertrekkenden voorzitter van het Gemengd koor „O.n.H", den heer T. Blind, is Maandag de heer V. Boutkan gekozen. In aansluiting met de officiëele uitslag der gemeenteraadsverkiezing vermelden wij nog, dat de thans zittende raad bestaat uit 4 Unie lib., 2 Vrijzingen en 1 Anti rev., ter wijl in den nieuw gekozen raad 3Uni-lib., 2 Vrijzinnigen. 1 S.D. A.P. en 1 Anti-rev. zullen zitting hebben. Donderdag j 1. werden hier 250 paar manssokken verstrekt a f 1,40. het paar. Van bevoegde zijde vernamen wij een gun- t g oordeel. Tegen a.s. Dinsdag half acht is in de Zaal „Tivoli" een ledenvergadering uitge schreven voor de burgerwacht. NIEUWENHOORN. Officieëele uitslag der Gemeenteraadsverkiezing op Donderdag 22 Mei. Uitgebracht 417 stemmen. Van onwaar de en blanco 5. Na aftrek 412 geldige stem men over, zoodat de kiesdeeler 4127 586/, werd. Lijst 1 Lib. Unie. Totaal 244 stemmen, waarvan C. G. Trouw 177, Joh. van den BaD 11, H. Kap 12, C. v. d. Linde 13. L. P. Knook 14, D. Emmerzael 8, W. Bouman 7 en J. C. Mosterdijk 2 stemmen. Lijst 2 8. D. A.P. Totaal 168 stemmen, waarvan J. Boutkan 149, Jac. v. Hennik 13, A. v. Marion 6 stemmen. Gekozen lijst 1: C. G Trouw, Joh. van den Ban, H. Kap, C. v. d. Linde. Gekozen lijst 2: J. Boutkan, Jac. v. Hen- nik, A. v. Marion. OUDENHOORN. Tot leden van den ge meenteraad zijn Woensdag jl. gekozen: J. v. Piooije, J. v. Walbeek, A. Paul lallen liberaal enaftr.), H. Zee!enberg(antir. aftr.), I. Keizerwaard (8. d. a. p. aftr.), K. Blom (neutr. aftr.), en C. v. d. Bie (wilde). De heer A. H. van Soest, die gedurende 35 jaar als liberaal lid zitting had in den Raad, werd niet herkozen. Al is er dus weinig verandering in 't college gekomen, de stemmencijfers gaven toch een verrassend aspect. De heer A. S. Moerman is door de afd. Hellevoetsluis en Omstreken van 't Ned. Onderw. Genootschap gekozen als afge vaardigde voor de algem. verg., die einde Juli te Hilversum gehouden zal worden. ROCKANJE- De oude huis en rijknecht van wylen Dr. La Porte de heer C. Moer man vierde met zijn nog even kras oudje 1.1. Zondag onder zeer veel belangstelling zijn gouden huwelijksfeest. Zij leven lang! Bij genoegzame deelneming zal hier voor vrouwen en meisjes uit den landbou wenden stand een cursus geopend worden in het inmaken van gro.enten en vruchten. Er moeten minstens 12 deelneemsters zijn en er zullen 8 a 10 lessen gegeven worden. OOSTVOORNE- A.s. 18 Juni zal het 30 jaar geleden zijn, dat het fraaie Oostvoorne tot badplaats verheven werd, door het afrijden van de eerste badkoets daar in zee, met den toen dertien jarigen Jakob Elstraat; in tegen woordigheid van de firielsche Oommissie, die door het bij duizendtallen verspreiden van de brochure: „Voornes Duin als Rustig Uitspanningsoord", geschreven door den heer L. Goudswaard van Rockanje, en belangeloos gedrukt door den heer J. K. Overbeeke van Brielle beoogde het vreemdelingenbezoek naar „Voome's Duin en het Brielsche land" krachtig te bevorderen, waarin zij uitstekend slaagde. De vereeniging „Oost.voorne Vooruit" is een vereeniging vol actie, wat uit het volgende blijkt. Zü verzoekt den Raad te bevorderen dat de Rjjks-belasting zal voldaan kunnen wor den in Oostvoorne; zoo ook dat de ijk der maten en gewichten daar mogelijk zal zijn, dat, wat betreffende brandstoffen voor Oost voorne bestemd is, ook daar te verkrijgen zal zijn, dat de lantaarn bij de woning van den heer Boogert (Noordweg) eindelijk er zal geplaatst worden; dat voortaan een po litieverordening het zal mogelijk maken kinderen te weren van het terrein der R. T. M. te Oostvoorne; verder aan die Maatschappij dringend te verzoeken met het rangeeren der locomotief te wachten bij aankomst der tram tot de passagiers den overweg ge passeerd zijn. En de vereeniging had het succes dat èn de Raad èn de Maatschappij voor inwilliging van al die verzoeken vat baar werden bevonden. Met genoegen kunnen wij berichten, dat de nieuwe veiling te Oostvoorne zich mag verheugen ih groote belangstelling, zoowel van aanvoerders van producten als van Kooplui. Het aantal leden der veilings- vereeniging steeg reeds tot 300. Veilingsbericht van 21 Mei 1919 der Coöperatieve Tuinbouw- en Veilingsver- eeniging „OOSTVOORNE". Kropsla f 2,70 a f 3,80 per 100 krop. Pos telein 0,23 per K.G. Spinazie f 11,50 a f 10,30 per 100 K.G. Aardbeien f 1,76 a f 2,02 per K.G. Stek f 0,76 per K.G. Radijs f 1,10 per 100 bos. Peen f 8,30 a f 19,50 per 100 bos. Bloemkool I. f 10,— h f 16,— II. f 5,— a f 9,80. III. f 4,80 f 8,80. IV. f2 40 a f2,60 per 100 stuks. Uien f 2,90 per 50 K.G. Sjalotten f 18,— per 100 bos. Rbabarber f 0,13 a f 0,155. Witte Asperges f 0,20 a f 0,35, Blauwe f 0,17 a f 0,23, Dunne f 0,08 a f 0,34 per bos. Seringen f 6,60 a f 13,60 per 100 bos. Het aangekondigde lentefeest der leer lingen van de Zondagsschool vanwege de Ned. Herv. Kerk bereid door den Heer en Mevr. Poldervaart met vriendelijke assisten tie van tal van dames en heeren en van Ooatvoornes flink fanfarecorps „Volharding" had 1.1. Zondagmiddag plaats op het bekende terrein van den heer Laay, dat door het aanbrengen van een macht van vlaggedoek en groen in een waar feestterrein was her schapen. Eerst daar gezellig in optocht met de blijde kinderschaar heengetogen, natuurlijk „Volharding" aan de spits, hebben de leer lingen er den gansehen Zondagmiddag heer lijk genoten bij zang en spel en gulle trac- tatie en kregen tenslotte nog een cadeau mee alles overgoten door het verrukkelijk zonlicht van de lachende maand van Mei en nog zooveel aantrekkelijker gemaakt door de prettige muziek van „Volharding". Dank aan de bereiders(sters) van zooveel onschul dige vreugde met Dominee, Mevrouw en „Volharding" aan het hoofd. BRIELLE- Het bureau voor den Arbeids raad zal in het heerenhuis van de heer Lette gevestigd worden. Op een ontzettende groote hoogte pas seerde Dinsdagmorgen een vliegmachine. Kenteekenan waren ondanks het heldere weer niet waar te njmen. Hij ging in W. richting. Maandagmorgen herdacht C. W. Beurs kens den dag waarop hij voor 30 jaar als typograaf bij den heer J. K. Overbeeke werkte. Van zijn collega's ontving hij een zilveren horloge, en van zijn patroon een stoffelijk bewijs van waardeering. Bij de alhier gehouden stemming voor den Gemeenteraad werden gekozen deh.h. V. d. Knoop, Mr. Egter van Wissekerke, Not. L. P. v. d. Blink, V. d. Walle, Zoete- mejjer, A. Labrie, L. Henning, A.L. Schee- rens, G. F. v. d Berg, A. Mol, H. N. Souge. Alzoo 3 Lib. Unie, 2 Vrijz. Dem., 3 S.D. A. P., 1 R. K., 2 Chr. Hist. W(j vestigen de aandacht onzer lezers op de anDonce der Vakschool voor Meisjes, met September a.s. alhier te openen. ROZENBURG- Bij de Maandag gehouden verkiezing voor den gemeenteraad zijn gekozen de beerenP. W. v. Houten, C. M. Verheul, N. Barendregt, M. van Gaaien, J. W. Visser, Joh. Groenewegen en P. van Dam. Om in aanmerking te kunnen komen voor het ontvangen van de garantieprijzen welke door het R(jk voor den oogst 1919 aardappelen zijn gesteld, moet iedere ver bouwde voor 31 Mei a.s. de daartoe uitge reikte formulieren, ten gemeentehuize inle veren. De prijzen van het wittebrood zijn door de bakkers gebracht op 36 et.; van het bruinbrood op 20 ct. ZWARTEWAAL- Donderdag zijn tot leden van den Gemeenteraad gekozen: Vier liberalen: de Heeren Js. Valkenier, L J. van der Sar, H. A. Kieviets en M. van der Graaf. een anti-revolutionair: de Heer C. J. de Ruiter en twee sociaal democratende Heeren Js. Ver schoor en J. Goudswaard. De raad telt thans 5 liberalen, 1 ant.i-rev. en 1 s. d. a. p. Schipper J. Sluimer was genoodzaakt met zijn schokker binnen te komen wegens belangrijke schade aan netten en korde. ZUIDLAND Bij de gehouden gemeente raadsverkiezing, op 16 dezer werden gekozen d© heeren van lijst één (lib.) J. Pijl en M. Blaak (aftr.) twee (Antir.)G. Velthuizen C. Rui- gendijk,E. v. Driel(aftr.)en A.v.d Hoven Mz van lijst drie (Chr. Hist.) P. Arkenbout Cz. Het voornemen is alhier een voetbal club op te richten, waarvoor op 't oogenblik zich 15 jongelieden hebben opgegeven. Een kleine vergissing bestond in de opgaaf van J. L. dat hij in de sloot geslagen was door een koe. HÜ was gestruikeld en zoo in de sloot gevallen en kon zonder hulp er uitkomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd een kleine rpimte in Uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De tuinbouw op Fiakkee. Herhaalde malen bezocht ik de groenten veilingen te Middelharnis, die 3 maal per week en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag n.m. 1.30 uur worden gehouden in de concertzaal van mej. Meijer, maar telkens moest ik tot mijne verwondering bemerken, dat de kooplust zoo gering was, dat, de Tuinders genoodzaakt waren hunne groenten op te houden en weder te doen vervoeren naar eene Veiling te Rotterdam. Hierdoor is de gedachte bij mij opgekomen dat er of geen gebrek is aan groenten, of andere reden daarvan de oorzaak moeten zijn en heb dienaangaande een onderzoek ingesteld. Al spoedig bleek mij dat er velen met mfl zfln, die geen tuintje hebben om hun eigen groenten te telen, dus steeds hunne groen ten moeten koopen. Algemeen wordt dan ook geklaagd dat de groenten zoo schaarsch en daarbij peperduur zijn. Dit is echter niet te verwonderen als men weet dat deFlak- keesche groentenboeren hunne groenten koopen te Rotterdam, die. wegens de daar aan verbonden onkosten abnormale prijzen aan de burgerij moeten bedingen om nog een kleine winst te maken. Als men zoo eens een kijkje gaat nemen bfl aankomst en vertrek der booten en trams, dan ziet men dagelijks dat door de Flakkeesche tuinders de groenten naar Rotterdam ten verkoop worden gezonden en dat de Flak keesche Groentenhandelaren hunne groenten van Rotterdam betrekken. Dat lflkt me de omgekeerde wereld of ook wel gezegd het paard achter den wagen gespannen. Me dunkt dat heen en weer vervoer kan toch worden voorkomen, als ieder belanghebben de zijne medewerking zou willen verleenen. Ten eerste zou ik het Veilingbestuur in over weging willen geven om het veilingsuur van 1.30 uur te verzetten op 6 uur n.m. Dit lijkt me een geschikter uur voor par ticulieren en niet te vergeten voor onze huismoeders, die moeten zorgen dat er 's middags wat ter tafel komt. Ook koopers van andere gemeenten kunnen in de avond uren hiervan gebruik maken, die met de tram van 8 uur weer huiswaarts kunnen keeren. Ten tweede zou ik de Flakkeesche Tuinders willen verzoeken om hunne groen ten in kleine hoeveelheden ten verkoop aan te bieden. Dat zou m.i. al een stap zijn in de goede richting. Hopende dat meer inwoners van Fiakkee mijn meening mogen doelen, opdat wordt voorkomen, dat de hier geteelde groenten naar Rotterdam worden verzon den, teeken ik EEN TUINLOOZE. Oude ToDge, 22 Mei 1919. Aan den WelEd. Heer Redacteur van Onze Eilanden Middelharnis. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing voor onder- derstaande, waarvoor bij voorbaat mijn dank Nog steeds wachten zij wier uien minder opbrachten dan 8'/2cent, op eene uitkeering uit de kas der veiling, welke hen zou gelijk stellen met degenen, die in Januari veilden. Bijna iedereen is bet er over eens dat zulks volgens recht en billijkheid zou moe ten geschieden. Om tot dat doel te geraken heeft het daarvoor opgerichte comité alles gedaan wat mogelijk was doch tot heden zonder resultaat. Thans is aan het veilingbestnur aange vraagd zoo spoeUig mogelijk een algemeene vergadering te willen uitschrijven, ten einde daar bij stemming uit te maken, wat met de meerdere opbrengst der uien zal moeten gebeuren. Binnen veertien dagen zal deze vergade ring worden gehouden. Het doel van dit schrijven is, om alle leden der veiling, welke voorstanders zijn voor gelijke uitbetaling der uien, aan te sporen beslist deze vergadering te bezoeken en er natuurlijk voor te stemmen dat de meerdere opbrengst zal gebruikt worden voor eene gelijke uitbetaling. Misschien zullen er enkele leden zijn welke zullen trachten om er tegen te laten stem men, doch laat u daardoor niet verleiden, doch stemt alleen voor datgene wat recht en billijk is. P. v. d. BOGAARD. Woensdagavond 21 Mei 1919. Steeds nader komt de tijd dat Duitschland antwoord moet geven op de vredesvoor waarden der Geallieerden en nog steeds verkeert men in de onzekerheid hoe dit antwoord zal luiden. Hoewel er veel is ge sproken en geschreven over het al of niet aannemen der voorwaarden, is toch niet bekend geworden wat de Regeering zal doen. En deze verkeert in een zeer lastig parket. Waar de bevolking vrijwel algemeen vóór het aannemen der voorwaarden is, schijnt de militaire paitq alsnog zulk een invloed te hebben, dat de Regeering als het ware tusschen twee vuren staat. Het resultaat zal wel zijn dat tegenvoor stellen zullen worden ingediend om verschil lende voorwaarden eenigszins verzacht te krijgen en na eenig loven en bieden zal men het dan wel eens worden. En daarmede zal dan de grootste oorlog die ooit gestreden is ten einde zijn maar nog jaren en jaren zullen de gevolgen gevoeld worden zoowel in gunstige als ongunstige zin. Die gunstige dan natuurlijk hoofdzakelijk voor de „nou- veaux-riches." De beurs liet zich in de afgeloopen week in het geheel niet vprontrusten door poli tieke overwegingen, en zelfs de Belgische kwestie, die weer opgerakeld werd, kon hieraan niets veranderen. Zooals we reeds de vorige week schreven is de belangstelling voor Amerikaansche waarde weder sterk toegenomen en bleef die deze week bestaan, te meer waar New York eveneens optimistisch bleef. Toch was de markt niet steeds opgaand en vielen er dagen tusschen waarop het behaalde avans weder gedeeltelijk verloren ging. De koersen laten dan ook geen groote verbeteringen zien, waarbij echter enkele uitzonderingen zijn te vermelden, zooals Cigars die 6 verbeterden, en Advance Rumely die niet minder dan 17 °/o opkwamen. Car en Foundry daarentegen verloren 5 0/0. Een krachtige verbetering kwam de laatste dagen in Marines tot stand, waarvan de gewone 10 en de preferente 15 ver beterden. Verschillende berichten werden deze week verspreid. Uit vroegere berichten meende men te moeten opmaken, dat de verkoop van de Britsche schepen niet door ging en deze week kwam zelfs een bericht dat de Mij. schepen zou bijkoopen. Heden echter liepen de verschillende aandeelen sterk op en bereikten recordprijzen op het bericht dat thans wel de Britsche tonnage aan een Engelsche consortium zou worden verkocht voor een bedrag van 27.000.000. Inderdaad een kapitale som maar daarvoor zouden dan ook zesEngelsche Maatschappijen met al hunne bezittingen aan dit Consortium over gaan. Een' afdeeling die eveneens de aandacht trok was die der Culturen, die de rijzing voortzette en waar voor enkele soorten op nieuw flinke verbeteringen zijn te vermelden. Aan deze wilde rijzing kwam echter de laatste dagen een eind en heden werd meeren- deels een flink stuk van het behaalde avans ingeboet. Toch blijven nog groote verbeteringen te vermelden en wel voor Vorstenlanden van 16 »/0 (na 28), H. V. A. 10 o/0 (na 26), Bangaii 40 Javasche Cultuur 25 0/0 (na 40), Lihilanden 13 Sentanen Lor 50 (na 80), terwijl in Medarie van een verbe tering van 85 per saldo nog 67'/i o overbleef. Alleen Holl. Transatl. H. V. verloren 7 °/Q. Ook de Petroleum markt bleef haar levendig aanzien behouden en vallen ook hier weer meerendeel verbeteringen te vermelden. Voor aan gingen Koninklijke, die roet een dag onderbreking, hunne rijzendebe weging voort zette en per saldo een avans behaalde van 45 °/0. Hier werden de aankoopen voor Ame rikaansche rekening voortgezet, Dordtsche en Moeara Enim volgden deze beweging. Verder waren Tarakan gevraagd en ruim 24 °/g hooger. Geconsolideerden na eenige up en downs per saldo "7 °/0 hooger. De laatste dagen werden deze by flinke posten uit de markt genomen. Orions en Steaua per saldo 4 en 6 °/o lager. Rubberaandeelen ontmoetten de eerste dagen eenige vraag en gaf dit direct aan leiding tot eenige verbetering. Deze kon evenwel niet behouden blijven en.de koersen zijn weder op het oude niveau teruggekeerd of daar nog onder. Alleen KendengLemboe en Lampong konden 10 en 6 °/0 verbeteren. Tabaksaandeelen ook aanvankelijk hooger liepen later eveneens terug. Alleen voor Amst. Langkat valt voor de gewone 29 °/0 en voor de pref. 12'/j °/0 ver betering te vermelden, ondanks dat zal worden voorgesteld het dividend te passeeren. Van Industrieele aandeelen trokken Phi lips verder de aandacht en liepen op tot 570 terwijl Volts ruim 30 °/0 opkwamen op geruchten van overname door de Philips. Ook Jurgens 16 hooger evenals Stokvis. Voor de overigen viel eveneens een vaste tendenz op te merken doch waren de ver beteringen bier van minder omvang. Bankinstellingen blijven hunne vaste stemming behouden. Hier trokken koloniale Banken de aandacht door een rijzing tot 170 °/8 om daarvan echter weer 7 °/0 te ver liezen. Verder was er enkele dagen uitge breide handel in Ned. Handel Mij. die een zevental procenten opliepen. Scheepvaartaandeelen blijven vrjjwel ver laten. Wel was er enkele dagen iets'meer handel en wat meer vraag waardoor de koersen iets konden opkomen, maar weinig aanbod veroorzaakte hier een reactie en de koersen sluiten vrijwel op het oude niveau of daaronder. Het bekend worden dat 25 dividend door de Rotterd. Lloyd zal worden voorgesteld, terwijl 30 °/0 verwacht werd, was oorzaak van deze reactie. Een gunstige uitzondering vormden v/d Eb en Dresselhuis die 11 °/o opkwamen. Staatsfondsen voor Russen en Oosten rijkers vast gestemd. Ook Zuid Amerikaansche fondsen toonden een vaste tendenz. In onze advertentiën nader omschreven. MAANDAG 26 MEI. Inzet huizen de Boeser. Notaris van Buuren. Hotel Spee, Som- melsdijk. WOENSDAG 28 MEI. Inzet bouwland en schuurtje Dr. Zaaiier. Notaris van Buu ren. Hotel Spee, Sommelsdijk. VRIJDAG 30 MEI. Veiling bouwland, tuin grond en hofstede „de Gruiterst.ee", Dr. Zaafler. Notaris van der Sluijs. Hotel van den Doel, Dirksland. MAANDAG 2 JUNI. Afslag huizen de Boe ser. Notaris van Buuren. Hotel Spee, Sommelsdijk; DINSDAG 3 JUNI. Veiling huis met schuur van Oostenbrugge. Notaris van der Sluijs. Herberg F. Troost, Stellendam. WOENSDAG 4 JUNI. Afslag „de Lindenhof" Notaris van d. Blink. Hotel „de Nympb" Brielle. Afslag Bouwland en schuurtje Dr. Zaaijer. Notaris van Buuren. Hotel Spee, Sommelsdijk. Verkooping boereninspan Crezee. No taris van der Sluijs. Op de bouwwoning Stellendam. Hout, gereedschappen enz. C. Oosrdyk. Notaris Bel. Ten huize C. Oostdijk Nieuwesluis- VRIJDAG 6 JUNI. Afslag bouwland en tuin grond en hofstede „de Gruiterstee", Dr. Zaajjer. Notaris van der Slujjs. Hotel van den Doel, Dirksland. DINSDAG 10 JUNI. Afslag huis met schuur van Oostenbrugge. Notaris van der Slujjs. Herberg Wed. Knöps Stellendam. DONDERDAG 12 JUNI. Tot heden inschrij ving naar de winning van bouwland te Melissant.1 Notaris van der SnSys, Dirksland. Inzet landbouwschuur K.v.d.Velde. Notaris van Buuren. Hotel Meijer, Middelharnis. Inzet schuur met grond P. Bom Hz. Notaris van Buuren. Hotel Meijer, Middelharnis. DONDERDAG 19 JUNI. Afslag landbouw schuur K. v. d. Velde. Not. van Buuren. Hotel Meijer, Middelharnis. Afslag schuur met grond P. Bom Hzn. Not. van Buuren. Hotel Meijer, Middelharnis. MIDDELHARNIS. OndertrouwdEugene Johannes Aloysius Marie van Wely, 49 j., te Sommelsdijk, en Geertruida Maria Catharina Jansen 25 j. Bernardus Joannes Franciscus Ignatius Knaapen 27 j., te's-Graven- hage, en Catharina Maria Geertruida Jansen 30 j. Pieter Zoon 21 j., te Sommelsdijk, en Trijntje van der Weide 22 j. Gehuwd: Gerrit Soldaat 26 j. en Elizabeth Bresjjn 26 j. Overleden: Leeudert Pieterse 74 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Maatje, d. v. Cornelis van der Stad en Lena de Reus Aaltje, d. v. Jan van Antwerpen en Jannetje Cornelia Kransse. Ondertrouwd: Cornelis van den Nieuwendijk, 26 j., en Neeltje Wielaard, 25 j. MELISSANT. Geboren: Elizabeth, d. v. C. Keijzer en B. v. d Sluijs, Abraham, z. v. D. Wolfert en A. van Bodegom. Jannetje en Maria, d. v. J.D. vbd Art en M. Otte. Pieternella Hellemina, d. v. P. Trom mel en C. Mijnders. Adriaantje, d. v.A. Markus en S. v. d. Maden. Jacob, z. v. J. Soldaat eif C. Both. Gehuwd: J. van Oudenaren, j.m. 25 jaar en A. Grootenboer jd. 24 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Lena, d. v. Johannis GeeritBornen Adriana Diepenhorst; Gerrit Iman, z, v. Iman Braber en Arendje Maliepaard. Getrouwd: Doeko Mulder jm. 28 j. van (Mid- delstum) en Jannetje Wilhelmina van Dis jd. 27 j. ROCKANJE. Geboren: Jacomjjntje, d. v. B. Rehorst en J. van Lint. Ondertrouwd: P. van Rietschoten en M. S. Groeneveld; Abr. Rietdijk en E. K. van Toledo; J. Arkenbout en D. Dekker. Getrouwd: L. Groeneveld en J. van den Nol; H. J. de Reus en P. van Marion; W. Pothof en B. K. Man in 't VeldW. Kruik en P. Vijfvinkel; I. A. Klok en G. J. Klok. op Woensdag 4 Juni 1919, des voor middags 11 uur, in het Hótel „DE NYMPH" te Brielle, van de aldaar op 21 Mei j.l. geveilde genaamd de met Wagenhuis, Erf, Tuin, Boom gaarden uitmuntend Wei- en Bouw land, bij en naast elkander aan den Hoofdweg (Molendijk) bij het dorp samen groot 23-41-17. Tot over dit jaar in huur bij den heer W. I. VAN RIJ. Opgeveild in 19 perceelen. Biljetten met schets verkrijgbaar ten kantore van Notaris L. P. v. d. BLINK te Brielle, die alle inlichtin gen geeft. 2-2 De Notaris K. P. J. G. BEL te HEENVLIET, zal op Woensdag 4 Juni 1919, des morgens li) uur, (zomertijd) ten verzoeke van den heer C. OOST- DIJK, aan ii- Nieuwesluis aldaar, wegens be nidigiugzyner zaak, in hei openbaar, on; koutant geld ver- koopen Lange en korte baddings, geploegde en nieuwe deelen, stijlen, latten, tengels, balken, krimpvrijhout, lijstwerk, deelen, kozijnen en betonhout. t-,Voorts diverse aannemers- en timmergereedschappen, als: mallejan, slijpsteen, ijzeren bak, kraanzaag, schortscliragen, trap pen, ladders, trek. en handzagen, bjjtels, schaven, ijzeren takel, blok ken. reepen, Tuitouwen, kruiwa gens, kettingen, avegaars (fretten), vuisten, mokers, stootijzers, koe voeten, ijzeren carbolineumvat, bascule met gewichten, zuig- en perspompen, breekijzers, schroef- sleutels, draadnagels, spijkers, trek- staagen, ventilatieroosters, vloer- aaiuirjjvers, draaibank n hetgeen verder ten verkoop zal worden aar geboden. Een en ander daags te voren ge nummerd te bezichtigen. 2—1 De Bank verstrekt g DRIE PROCENT PI per maand. Zes trekkingt Verlies uitgesloten d I. Zekere lremie binne Hoofdprem^n f 72.009, Uitbetalingen volgen: Maart del^Hbe t: De prem® trekkingen Bestel nog heden oj Inwisseling v; Aanbevelend, Vraagt Inlichtingen BRIELLEen bij de age B. Nobel Oudenhoorn,JJoh. v. d, E Actieve wvnMen»; acbter het_w---_ "ilgenhom

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6