ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 24 MEI 1919. No. 29 24 Mei 1919. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van't 97ste tijd vak geldig is van 25 Mei tot en met 2 Juni. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 26 Mei 1919, tot en met 31 Mei 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 53 3'/i ons Suiker. SOMMELSDIJK. Gedurende het tijdvak 26 Mei t/m 31 Mei is verkrijgbaar op Bon 276 21/2 ons rijst 40 ct. per K.G. 277 2 ons spek. 278 3V2 ons suiker. 20 kinderkaart 3'/2 ons suiker. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op Bon 169 en 4 der kinderkaart 8Va ons suiker. 170 2 ons rijst. 3 der kindermeelkaart 5 ons kinder meel en 2*/a ons tapiocameel. 171 5 ons Amerikaansch spek. Zaterdag 24 Mei tusschen 2 en 4 uur des nam. uitreiking van broodkaarten. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 236 31/j ons suiker. 237 1/J ons kaas. 238 1 ons rijst. 5 van de kinderkaart 3!/2 ons suiker. Zonder bon 2 ons Amerikaansch spek. NIEUW HELVOET. Voor de volgende week Op bon 12 der Suikerkaart 3'/j H.G. Op bon 3 der NoxmaalmaTgarine-kaart 21/2 H.G. ZWARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 62 3'/j ons suiker. Eenheidssigaren k 6'/2 cent bij de Wed. Ruighaver. gezonden stuk van Een Tuinlooze, die aan dringt op bet houden van een veiling van groenten, waardoor veel huismoeders zou den zijn gebaat. Gelijk uit een advertentie van de Centrale Veiling blijkt, beeft bet veilingbestuur reeds maatregelen genomen om aan dezen wensch gehoor te geven, en wordt voortaan op 3 dagen per week in hotel Zaaijer groentenveiling gehouden. Wij hopen zeer, dat zoowel van de zyde der groententelers als van die dergenen, die prijsstellen op goedkoope groente (goed- kooper althans dan wanneer ze eerst heen en weer naar Rotterdam moeten reizen) deze poging zal worden op prijs gesteld en dat dit a.s. Maandag en volgende dagen zal blijken door een flinke opkomst. De groenten zijn op deze wijze natuurlijk ook veel verscher te krijgen. Men stappe nu eens over het ongelukkige bezwaar van het een beetje ongewone heen en kome in grooten getale in zijn eigen belang ter veiling I Uitslag Gemeenteraadverkiezing. 'Aantal kiezers 990. Uitgebrachte stemmen 866, van onwaarde 34. Geldige stemmen 832 LIJST 1. LIJST 2. J. Zaayer 231 0. Alblas 235 T. C. Nipius 13 J. C. Bom 10 C. J. Dorsman 2 J. Vroegindewey 118 Jac. Knöps 35 J. v. d. Slik 12 D. de Haas 69 C. Esselink 8 W. Buth 2 L. Koote 8 D. Bijleveld 0 S. Zeedijk 15 R. v. d. Valk 4 Adr. Krijgsman 9 Jac. Slis Dz. 11 C. C. Bruggeman 0 J. Snyder 4 Johs. Struik 11 Jac. Koert 3 L. V roegindeweij 2 S. v. d. Plaat 2 J, P. Nieuwland 1 J. v. d. Valk Pz. 5 P. Mans 16 B. Boomsma 4 A. Schellevis 2 C. de Jonge 5 Totaal 392 Totaal440 BERICHT. Wegens overvloed van copie en adverton- ticn, moet een groote hoeveelheid blijven liggen tot ons volgend nummer. Wegens bijzondere omstandigheden wordt de PROTESTVERGADERING uitgeschreven door bet Hoofdcomité van Actie voor betere verbinding der Zuidbollandsche en Zeeuwsche eilan den voorloopig tot nader order UITGESTELD. VAN ZUYLBN, Secretaris. Middelharnis, 23 Mei 1919. Plaatselijk Nieuws. IIIDDELIIAKNIS- De in de Ned. Here, kerk gehouden collecte voor een alhier op te rich ten Chr. school heeft opgebracht 100. Door de bakkers zijn de broodprijzen terug gebracht voor het wittebrood 28 cent en voor het bruine brood 10 cent per 800 gram, zulks in afwachting dat de minister de verhooging van de meelpryzen, nog zal intrekken. Zaterdag viel de zoon van den heer Voogd door eigen onvoorzichtigheid in de kaai; hij wist zich zelf op het drooge te brengen, en kwam ermeteenongewenscht bad af. De zesjarige C. van Groningen viel in de sloot aan de kaaidreef, ook hij wist zich zelf te redden. Door eenige bakkers is de wittebroods- prijs op 25 cent de 800 gram gesteld. De koopman L. Polak bad het ongeluk onder zijn hit te vallen en zijn been ernstig te kneuzen. Door den heer J. de Wachter is 't woon huis met winkel van L. de Vogel aan het ViBgerling alhier, onderhands aangekocht. Daardoor komt de heer A. Faasse met zijn barbierszaak weer in woningmoeilijkheden. Door den heer P.Wielhouwer is onder hands aangekocht van den heer de Mooy de voormalige Apotheek met woonhuis en erf aan het zandpad alhier. Het zoontje van P. v. d. Waal had het oDgeluk te vallen en zijn arm te breken. Tot opzuivering van de kaai- en haven- bodem, werd Vrijdagmorgen met een daar voor bestemde baggermolen, een aanvang gemaakt. "Wij vestigen de aandacht op het in Gekozen de heeren J. Zaayer, T. C Nipius, C. J. Dorsman, Jac. Knöps en D. de Haas. (allen vrijz. Democr.) en C. Alblas.J. Vroeg- indewey, J. C. Born, J. v. d. Slik, C. Esse- link en P. Mans. (allen Antirev.) SOMMELSDIJK- Bij het vallen had het zoontje van de Wed. C. v. d. W. het ongeluk daarbij zijn arm te breken. Van den landbouwer G. J. sloeg Woens dag een span paaiden bespannen voor een wagen op hol, doch werden gelukkig tot staan gebracht, doordat ze tegeD een boompje aanliepen. - Op de alhier op 21 Mei j.l. gehouden stemming voor leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de heeren A. A. Mys,M. Joppe Jz,, J. A. Slis, S. van Nimwegen (Vryz.) en J. Timmerman Mz., W. van Beek, M. Born, G. Joppe Dz., M. Gideon, M. Dijkers en A{ ICnape (Antirev.) Dinsdag passeerde boven deze gemeente een vliegmachine. Nationaliteit onbekend. DIRKSLAND. De lijst voor het nationaal Vredesfonds, die hier gepresenteerd werd door de dames M. Lokker en J. Warnaer heeft opgebracht f 93,50. Verleden week Donderdagavond raakte door onbekende oorzaak een der schuren van G. Vroegindewei in de Hondsgalg alhier In brand. In minder dan geen tijd stond alles in lichte laaie en een tweede droog schuur er vlak naast staande werd ook spoedig een prooi der vlammen. Eenige menschen die in den omtrek aan het werk waren, wisteD nog 5 varkens, 7 mud booneD, een sorteermolen en een bollenbreker te redden. Benevens hooi en stroo verbrandde nog een hoeveelheid graszaad, klaverzaad, juinzaad en een partü gedorschte bruine boonen. Een spuit was niet aanwezig. Toen vorige week Donderdagavond eeD jongen naar den vrachtrijder A. v. DongeD ging om een paard om daarmee de brand spuit te balen, exerceerde die jongen zoo ïaar met dat beest, dat het in de Kerkgracht terecht kwam. Aan den kant van het kerk hof heeft men het dier op het droge weten te brengen. Maandag 26 Mei zal van 9—12 in het Distributielokaal tegen betaling van 34 cents 1 stuk scheerzeep verkrijgbaar zijn zoolang de voorraad strekt. MELISSANT- In den nacht van Maandag op Dinsdag werden by den landbouwer J. L. Kwak 20 kippen gestolen. En by den arbeider Jan Mijnders 4. De daders is men op bet spoor. Aan het distributiekantoor zijn tegen contante betaling, verkrijgbaar wollen regee- ringssokken. Prijs fl,40 per paar. De aandacht onzer lezers wordt geves tigd op de advertentie in dit DUmmerover een vergadering van leden der Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek. Zaterdag had de landbouwer Joh. Mijnders het ongeluk doordat de knecht zijn draai te kort nam, een wagen melk omviel waarbij pl. m. 160 L. melk verloren ging. De zitdag voor de inning der directe belasting voor de maand Juni is vastgesteld op 17 Juni a.s. Uitslag gemeenteraadsverkiezing. Lijst I C. H.: C. A. A. Kort 40 st. C. K. Brug- geman 1 st. J. L. Kwak 1 st. J. Schilperoord 6 st. totaal 48. Lijst II A. R.: J. A. v. Nieuwenhuizen 46 st. P. Polder 19 st. L. v. d. Baan 71 st. H. v, Seters,3 st. Jb. Sieling 37 st. P. D. Sieling 7 st. L. v. Beek 51 st. Jb. Bosscbieter 11 st. J. A. Kleinenberg 1 st. M. Wiegel 3 st. C. P. Tieleman 0 st. J. H. v. Strien st. Totaal 191. L\jst III Arb. P.; A. v. d. Spaan Jn. z. 91 st. A. Krijger 27 st. P. v. Dyk 18 st. C. Tieleman 8 st. Totaal 144. Gekozen zijn: C. A. A. Kort (C. H.)J.A. v. Nieuwenhuize, J. Sieling, L. v. Beek (A. R.) A, v. d, Spaan A. Krijger P. v. Dijk (Arb. P.) Totaal uitgebracht 891 st. 8 blanco 5 ongeldig. Slechts 2 oude leden blijven zitting houden namelijk de heeren v.Beek enNieu wenhuizen. DEKKINGEN- Tot leden van den Raad zyn gekozen de heeren: J. den Boer, M. Lokker, A. Mans, en J. van Kempen (allen anti-revolutionair en aftredend), M. de Geus (a.r.) en J. M. van Eek en D. v. Weel (lib.) zoodat de raad bestaat uit 5 anti-rev. en 2 lib. Ook alhier bestaat het voornemen een christelykearbeidersvereenigingopterichten. Door het gemeentebestuur zyn sollici tanten opgeroepen naar de vacant zijnde betrekking van helpster bij de nuttige hand werken. STELLENDAM. De melkprijzen alhier zijn van 20 cent per L. verlaagd tot op 16 cent. Ter Secretarie zyn te verkrijgen for mulieren tot levering van graan aan de Regeering. iDgevulde formulieren moeten vóór 1 Juni worden ingeleverd. De garnalevisschers hebben de vorige week 6 dagen gevischt, Gemiddeld werd per dag en per vaartuig ruim 100 kilo aan gebracht. De raad dezer gemeente heeft met 5 tegen 1 stem besloten den bouw van 10 ar beiderswoningen, laagste inschrijving f39000 niet te gunnen, en den architect opgedragen een nieuw bestek te maken van eenvoudiger woningen. Door den heer P. Roon raadslid, is het voorstel ingediend het besluit der vorige vergadering, waarby werd besloten de f 100, wetje Ketelaar, over 1918 aan de onder wijzers uit te betalen, te vernietigen en dit geld niet uit te betalen. De heer Roon stemde de vorige vergadering voor uitbetaling en is daar altyd voor geweest. Gisterenmorgen omstreeks kwart over tien, vloog over onze gemeente een vlieg machine, komende uit Westelijke, en ver dwijnende in Oostelijke richting. Uitslag van de stemming voor den gemeenteraad: Lyst 1. J. v. Seters 110, J. Nagtegaall8, P. Biemond 10, B. v. d. Ree 10, J. v. Oos- tenbrugge 6, M. Lokker 4, W. Vogelaar 18. Totaal 164 stemmen. Lijst 2. P. Roon 44, P. D. Holleman 55, M. Keyzer 35, E. Kievit 3, Z. v. d. Velde 4, F. Koese 5, W. van Eek 9. Totaal 155 st, Lyst 3. J. Keymel 49, Johs. Roon Pz. 8. Totaal 57 stemmen. Gekozen: J. v. Seters, Jobs. Nagtegaal, P, Biemond A.R. P. Roon, P. D. Holleman. M. Keijzer Vrijz. en J. Keymel S.D.A.P. GOEDEREEDE- De zeevisschers hebben de vorige week tot ruim f 300 aan verscho visch besomd. Van D. Heerschap is op het Goereesche Strand het gebeele viachtuig in beslag nomen, daar de mazen te klein waren. Procesverbaal is bovendien opgemaakt. Uitslag verkiezing voor den gemeente raad: Lijst 1. P. Troost 32, C. J. Lodder 39, P. T. van den Berg 34, J. v. Dam 14, P. Struik 6, G. Non 33, H. Sandifort 1, J. Franke 0, J. Lodder 4, P. Tanis 1. Lijst 2. F. d. Eerzamen 86, J. Koeteeuw 10, D. Lodder 15, J. Tanis Jzn. 4, Jb. Zaayer1. Lijst 3. D. Breen 61. Uitgebracht werden 294 stemmen, 5 blanco en 1 van onwaarde. Gekozen P. Troost, C. J. Lodder, P. T. d. Berg, G. Non, F. den Eerzamen, D. Lodder, D. Breen. Op de voordracht voor dykgraaf van den polder de Generale Dijkagie van Stel lendam zijn geplaatst de Heeren D. Breen (Goedereede), H. van Asperen (Goedereede), P. Biemond (Stellendam). Het mond- en klauwzeer schijnt van ernstigen aard te worden. Althans in de Oostduinen zyn een drietal runderen aan die ziekte gestorven. De melkprijzen variöeren hier nog al. Er wordt verkocht voor 14, maar ook voor 20 cent per L. Mej. M. Rameys had het ongeluk van den zoldertrap te vallen en haar hand zoo te verwoudeu dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. De 13-jarige Jan v. d. Wende had met het baden het ongeluk zyn been met een scherp voorwerp te verwonden, waarvoor geneeskundige hulp moest worden inge roepen. OUDDORP- Aan den koewachter Paulus Klepper, die zoo vele jaren die taak goed heeft gedaan, is door den eigenaar van duinen een pensioentje toegekend. Het ledental der AijLkiesvereeniging tot ruim 100 geklommen. Het mond- en klauwzeer breidt zich hier in hevige mate uit, reeds zyn een 5 tal koeien aan die ziekte bezweken en onder politietoezicht begraven. Donderdagmorgen om 4 uur werd onze gemeente opgeschrikt door het luiden der brandklok. Er bleek brand te zyn in de Groontendrogerij „de Betty" waar bijna de gebeele machinekamer uitbrandde. De schade is nog al aanzienlijk en de fabriek kan niet doorwerken. Het 2-jarig dochtertje van T. van Wijk bad het ongeluk in een diepe sloot te ge raken. Het 5-jarig zusje dat erbij was,had de kloekmoedigheid den winkelier Koek, die in de nabijheid woont, te roepen, die het kind redde. In de weervisscheryen werden vorige week 15000 stuks ansjovis gevangen. Er bestaan hier plannen een arbeiders vereniging op te richten. Onze dorpsgenoot G. Pijl is bevorderd tot 2e klerk bij 's Rijksbelastingen. Uitslag van de verkiezing voor leden van den gemeenteraad op Zaterdag 17 Mei. Uitgebracht 771 stemmen, van onwaarde 28, geldige stemmen 743. LIJST 2. A. J. van Vessem 224 M. Bosland 25 Jb. Sandifort 0 J. Lodder 10 Jb. v. d. Klooster 8 Jb. Tanis 16 LIJST 1. KI. Westhoeve 286 M. Grin wis 24 KI. Voogd 21 J. Mastenbroek 29 Jan Westhoeve 42 C. Aleman 13 A. Padmos 19 W. v. d. Bok 17 A. v. d. Klooster 7 Jb. de Mooy 2 Gekozen zyn de heeren KI. Westhoeve, M. Grinwis, KI. Voogd, J. Westhoeve, A.J. van Vessem, M. Bosland en Jb. Sandifort, alzoo 4 leden rechts en 3 links. NIEUWE TON'GE. Met ingang van 1 Aug. a.s. is het Distributiebedrijf opgeheven, en aan den Directeur eervol ontslag verleend uit deze betrekking. Het verslag van den toestand der ge meente over het vorige jaar is tegen betaling der kosten ter gem. Secr. verkrijgbaar gesteld. Maandagmiddag 2 uur (o. t.) had de teraardebestelling plaats van den Heer Cor nells van Vliet, in leven postbode alhier. Hij werd door 10 collega's van verschillende gemeenten grafwaarts gedragen; aan de groeve werd gesproken door Ds. P. Kruit en den heer Koote postbode te Middelharnis, dewelke opmerkte dat hy gedurende 27 jaren zyn ambt trouw volbracht had en overal evenwel te spreken was. Uitslag van de Gemeenteraadsver kiezing op Woensdag 21 Mei 1919: K. Prince 31 stemmen, D. Breesnee 55, C. d. H. v. Dorsser 34, J. van Dreunen 16, J. van Vliet 9, L. van der Velde 2, P. van den Doel 6, J. B. Nuchteren 3, G. van der Kroon 29, A. van Es 5, C. Holleman Azn. 4, A. Dorst 121, A. C. Breesnee 11, M. Vreeswijk 13, A. J. Voordijk 8, L. NelisseLzn. 36, W. van Driel 5, J. Dekker 1, en A Voordijk 6 stemmen. Totaal 394 stemmen; van on waarde 21 stembiljetten gekozen zyn dus: 1 D. Breesnee, 2 C. d. H. van Dorsser en 3 G. van der Kroon (Lib.), 4 A. Dorst, 5 A. C, Breesnee, 6 M. Vreeswijk en 7 L. Nelisse Lzn. (A. r.). OUDE TONGE- Verleden week bad de wed. J. Zweeris het ongeluk in eeD kelder te vallen, ze bezeerde zich zoodanig, dat ze haar werk moest staken. Het land van wijlen Geerse Dabbe heeft by verhuring opgebracht f28419 bene fice door den heer A. Mooijaard van Oolt- gensplaat. De prijs van het brood is alhier ver leden week verhoogd als volgt. Wittebrood kost 35 cent in plaats van 29 cent en bruin- brood kost 14 cent in plaats van 10 cent. Tot dijkgraaf van de polder Oudeland is herkozen den heer Z. Vreeswijk en tot gezworene is gekozen den heer G. Mys. Een kind van den heer Saarloos is van de zolder in den kelder gevalleD, ze bezeerde zich zoo ernstig, dat direct genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De boter is alhier verlaagd met 20 cent per kilo en is thans f3,10 per Kilo. De eieren zyn 2 cent verlaagd en zijn nu 11 cent. Dinsdagmorgen kwam over onze ge meente een vliegmachine gevlogen, zij ver dween in 'fc Oosten. Zij vloog zeer laag. Op Donderdag jl. is met algemeene stemming tot Dijkgraaf van de Molenpolder gekozen den heer A. de H. v. Dorsser. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat alhier op Donderdag jl. vier huwelijken zyn voltrokken. Tegen a.s. Zaterdag is in deze gemeente 1 raadsvergadering OOLTGENSPLAAT- Tot leden van den ge meenteraad zijn gekozen: 2 liberalen, P.S. Hobbel en B. Noordyk; 3 antirev., W. J. Donkersloot, H. P. Waling en Jan van Nieuwaal; 1 kath., J. Jacob3 Jz. enlkath. arbeidersp., J. C. Vermaas. DEN BOMMEL. Tot lid der commissie van aanslag voor de Ryksinkomstenbelastingis gekozen de heer J. Kardux alhier. Ter secretarie alhier zyn verkrijgbaar ryksgraanverzamelstaten, benevens staten voor aardappelen. Beide moeten voor 31 Mei ten gemeentehuize worden ingeleverd. Tot de bijzondere school alhier zyn 12 nieuwe leerlingen toegelaten. Tot secretaris van het polderbestuur heer L. C. Brinkman, burge meester dezer gemeente. By den landbouwer J. Melissant is mond- en klauwzeer uitgebroken. Dinsdagmorgen, tusschen 9Vj en 10 uur kwam hier een vliegtuig over. Het verdween in oostelijke richting. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Jongeling, assistent van de Rubberonder neming Moesie, Soenglipait, is door eenige contractarbeiders vermoord. Op het lijk zyn niet minder dan 20 messteken geconstateerd. Tot leden van den Gemeenteraad zyn gekozen de heeren: J. C. Borgdorff en B. Jongeling (A.R.) J. Mooyaart (L.) A. J. de Weerd en P. Ter hoeve (R.K.) en D. Hermans en A. Donker sloot (arb. party.) STAD AAN 'T UARINGVLIET-Sindseenige dagen wordt tot groot genoegen van vele ingezetenen om 8 uur 'a avonds (oude tijd) de klok alweer geluid, wat sinds de invoe ring van den nieuwen tyd in 1916 niet meer was gebeurd. De heer Christ. Polhuys alhier slaagde jl. Zaterdag te Arnhem voor de onderwij zersakte. Door de bakkers is de pry's van witte brood gezet op 35 cent (8 ons) en van bruin- brood op 14 cent (8 ons). Terwy'l een knecht van den landbouwer J. van Eek onder deze gemeente met drie paarden aan 't eggen was, gleed een der paarden bij het draaien van de kant af en de sloot in. In den val sleurde het de beide andere paarden mee, met dat gevolg, dat ook deze in de sloot terecht kwamen. Toen de paarden op het droge gehaald waren, bleek één reeds overleden en een ander stierf kort daarna, zoodat slechts één paard er het leven afbracht. Een belangrijke schadepost voor d By den heer M. is een kuiken te be zichtigen met twee koppen en vierpooten. Alhier is wederom een schip met eier kolen aangekomen. Hoewel het zomer is zyn deze kolen toch zeer welkom, daar de meeste inwoners zonder brandstof zijn. By den landbouwer D. V. onder deze gemeente is onder het vee mond- en klauw zeer uitgebroken. Woensdag kwam over deze gemeente een vliegmachine vaD onbekende nationali teit. Het vliegtuig verdween in Oostelijke richting. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing. Uit gebracht 248 stemmen, van onwaarde 3. Weggebleven wegens ziekte of andere rede nen 19 personen. Linksche lyst: J. Koert Mz. 38, M. H. v. Paascben 26, L. Braber Bz. 10, D. Huizer 10, J. C. Elvé 23, M. Kaptein 2, W. J. de Wach ter 3, J. Joppe 6. Rechtscbe lystA. Koppe naal 80, L. Braber J. Lz. 13, C. J. Sterk 11, J. v. Sprang 15, H. Trommel 1, G. Kaste- leyn 2, P. Arensman 5. Gekozen de heeren. J. Koert Mz., M. H. van Paaschen, J. C. Elvé, A. Koppenaal, L. Braber J. Lz, J. Sterk en J. v. Sprang. Als bijzonderheid kan worden aange merkt, dat alhier iemand voor het eerst tot lid van den gemeenteraad werd gekozen, die reeds den leeftijd van 78 jaar bereikt heeft. HELLEVOETSLUIS- By Kon. Besluit van 14 dezer, is met ingang van 1 Juni benoemd tot 2de lichtwater aan boord van 's Ryks lichtschip Noord Hinder de 3de licbtwachter daar aan boord W. C. Verbeek. *- Wij vernemen dat de kapt. ter zee J. C. Bentz van den Berg binnenkort bevor derd zal worden tot schout by nachten als zoodanig belast zal worden met bet bevel over Hr. Ms. Zeemacht in Oost Indië, waar heen hij begin Juni zal vertrekken. In aansluiting met de officieele uitslag der gemeenteraadsverkiezing vermelden wij, dat de oude raad bestaat uit 7 Uni-lib., 1 Vry lib., 1 Vryz.-Dem., 1 S.D.A.Per. en 1 Anti-rev. Terwijl in den nieuw gekozen raad 3 Uni-lib., 1 Vrij.-lib., 2 Vryz.-Dem., 2 S.D. A.Pers. en 3 Anti-rev. zittiüg zullen hebben. Aan belanghebbenden zij meegedeeld, dat de R. T.M. op Hemelvaartsdag trams zal laten rijden als op Zondag. Op Donderdag 15 Mei zijn te Rotter dam voor het Loodsexamen geslaagd de hh. J. M. Borstlap, H. van Wieringen, loods- schippers 2e kl., J. de Bruin en K. Spruit, loodskweekelingen 2e kl. Vrijdag slaagden de loodskweekelingen 2e kl. R. Bakker, M. 'tHart en B, Schögl. i Hr, Ma. pantseiboot „Tnaio", die vorige

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5