6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 17 MEI 1919. Aangezien niemand meer het woord verlangt sluit de Burgemeester de vergadering. Naar aanleiding van de installatie van onzen burgemeester werd in het veilings- locaal een feestje gegeven voor alle school kinderen in deze gemeente. De veiling was voor dit doel aardig versierd- Er was een goochelaar voor het vermaak der kinderen aanwezig, die hen nog al eens deed lachen. Ook werden ze door chocolade en sinaasap pelen 'enz. onthaald. Hedenmiddag werd op het Maarland in het gebouw van de jongeliDgsvereeniging een tentoonstelling gehouden van dames- goed door meisjes en dames vervaardigd van de cursus ter opleiding tot coupeuse en directrice in genoemd vak. Vele japonnen en blouses, keurig afgewerkt, waren er te zien, en gaven het bewijs vau het succes van het aldaar genoten ouderwijs. Yeilingsbericlit van 15 Mei 1919 der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Radijs f 3,per 100 bos. Spinazie f 1,20 tot f3,— per 100 Kg. Aardbeien f 2,60 per Kg. Peen flO,— tot f21,— per 100 bos. Witte Asperges f0,29 tot f0,42 per bos. Blauwe Asperges f 0,17 tot f0,27 per bos. De Nationale Bankvereeniging heeft met ingang van 1 Mei j.l. het bedrijf van den heer Mr. L. Trouw, te Den Briel over genomen en per genoemden datum een kantoor harer instelling te dier plaatse ge opend, hetwelk gevestigd is in het gebouw van den heer Trouw, Nobelstraat 54, Als Directeur treedt op de heer Mr. L. Trouw, terwijl tot onder-directeur is be noemd de heer D. Lankhorst tot dusverre Procuratiehouder by den heer Mr. L. Trouw. De Nationale Bankvereeniging werd in den loop van 1916 met medewerking van de Rotterdamsche Bankvereeniging opge richt met het doel om een provinciaal bank bedrijf te vestigen; daartoe nam zij bereids verschillende oude en bekende baukiersbe- dryven over. De Hoofddirectie, bestaande uit de heeren Mr. J S. Geertsema Wzn., C. E. S. de Bordes, E. Th. Geesink en A. B. A. van Ketel, is evenals de Centrale administratie gevestigd te Utrecht. Het kapitaal en de reserven bedragen f 7.200.000,-. Da Nationale Bankvereenigingheeft thans kantoren in de navolgende plaatsen: Alkmaar, Almeloo, Alphen a/d R., Amers foort, Apeldoorn, Arnhem, Asssen, Barne- veld, Bodegraven, Borculo, Boskoop, den Burg (Texel), Coevorden, Culenborg, Delft, Deventer, Doetichem, Doldum, Dordrecht, Drachten, Eden, Emmen, Enschede, Frane- ker, Geldermalsum, Goes, Gorinchem, Gouda Groenlo, Groningen, Haarlem, Harlingen, Heerenveen, den Helder, Hengelo (O), Hooge- veen, Hoogezand, Hoorn, Hulst, Katwijk, Leeuwarden, Leiden, Lochem, Meppel, Mid delburg, Nijmegen, Oostburg, Purmerend, Ridderkerk, Schagen, Schoonhoven, Slie- drecht, Sueek, Stadskanaal, Terneuzen, Ttao leu, Tiel, Uithoorn, Utrecht, Veendam, Veenandaaf, Vlissingen, Wildervank, Win schoten, Woerden, IJmuiden, Zeist, Zierik- zee, Zutphen, Zwyndrecht, waarbij per 1 Mei dan nog den Briel is gekomen. De Rotterdamsche Bankvereeniging etelt zich ten volle aansprakelijk voor de verbin tenissen van de Nationale Bankvereeniging. OOSTVOORNE- Het lentefeest door Ds. Poldervaart den kinderen zijner Zondags school aangeboden, inplaats van het feest van de kerstboom in 1918 door de griep verhinderd zal Zondag 18 Mei plaats hebben op de vriendelijke weide van den heer A. Laay vroeger wel gebruikt bij concours festivals. Maandag 1.1. werd het jongetje van deu heer J. Assenberg, 5 jaar oud, door de tram van 7 uur over het beentje gereden dat dientengevolge in het ziekenhuis te Rotter dam is afgezet moeten worden. Wy herinneren eraan, dat de stemming voor leden van den raad der gemeente Rockanje zal plaats hebben op 23 Mei a.s. lijst no. 1 is die der A. R. (Tinte); lijst no. 2 der S.D.A. P.; lijst no. 3 der U. Lib.; lijst no. 4 der V. Democr.; lijst no. 5 derA.R. (Rockanje); lijst no. 6 der neutralen. L.l. 12 Mei werd door den heer L. Trouw van Rockanje als President der Coöp. Tuin bouw Veilingvereeniging „Oostvoorne" de veiling met eenig ceremonieel geopend. De gebouwen hadden door de driekleur erop geplaatst een feestelijk aanzien en tal van vereenigingsleden, kooplieden en geïnviteer de autoriteiten waren aanwezig. De heer L. Trouw wees erop, dat alleen door eendrachtige samenwerking de nieuwe veiling er was gekomen en het gemeen schappelijk goed is van de tuinders van Oostvoorne en Rockanje en tusschen de beide gemeenten zal verplaatst worden, als de tramverbinding tusschen Rockanje en Oostvoorne er eindelijk is. Na de leden gefeliciteerd te hebben met het prachtig resultaat, verwelkomde de heer Trouw de koopers en hopende met hen tot gemeen schappelijk financieel voordeel prettig te kunnen samenwerken. Hij richtte voorts het woord tot het bestuur van Voornes Proef tuin, tot dat der Brielsche veilingvereeni ging, tot den Directeur der Rott. T. Mij., tot de Raadsleden van Oostvoorne en Rockanje, waarna hij ook een overzicht gaf van de geschiedenis van den tuinbouw dezer streek. Behalve de heer Trouw voerden nog eenige Kooplieden het woord, de heer J. J Kolpa namens den „Proeftuin," de directeur der \R. T. M. en de heer van Oudgaarden lid der Firma van Oudgaarden en Co. Kassiers te Brielle. Nadat de Directeur der R. T. M. den heer Trouw had medegedeeld dat hpt groente vervoer dien dag gratis geschiedde en da! Koopers met een extra tram na afloop der veiling zouden vervoerd worden begon een zeer geanimeerde groenteveiling. Alle koopersbankon waren gevuld, de tuinders zorgden voor üinken aanvoer, zoo dat de eerste veiling een beslist succes was. De vereeniging „Oostvoorne", die met eigen vereenigings/wst veiltP telt nu reeds 230 leden, welk aantal dagelijks toeneemt. Wij vernamen dat de 2e veiling op 14 Mei ook uitstekend ging, er was veel goed en er waren veel kooplui. Eieren en bloemen brachten er ook een goeden prijs op. RuZEXBURG. De Burgemeester maakt bekend, dat ieder gedemobiliseerde, die recht meent te hebben op de. vergoeding van het Nationaal Steuncomité, zich op 't gemeente huis dient aan te melden. Zaterdagavond j.l. is alhier een afdee ling der S. D. A. P. opgericht met aanvan kelijk 7 leden. De heer Boogerd ontving dezer dagen alle schade en onkosten boven de geschatte waarde bij de inbezitname van zijn haver oogst 1916 terug. De heer Boogerd is dus geheel in zyn eer hersteld, terwyl de regee- ringscommissaris door de uitbetaling erkend dat de inbezitname ongegrond was. ZWARTEWAAL- De schouw over het schoon maken der wateringen en dijk-en wegslooten zal worden gehouden in den polder „Heen- vliet" op Vrijdag 23 Mei en in den polder „Zwartewaal" op Zaterdag 24 Mei a.s. In de vergadering der gezondheids commissie te Brielle werd besloten B. en W. dezer gemeente desgevraagd te adviseereD, om de Centrale Woningbouwvereniging „Voorne-Putten Rozenburg" te Brielle ge vestigd, in het genot te doen stellen van een voorschot groot f16000 voor aankoop van bouwterrein en om aan genoemde ver eeniging te vertoopen voor gelijk doeleeo perceel grond van f400, De verkiezing voor den gemeenteraad za) hier plaats hebben op Donderdag 22 Mei as. Met verbazingwekkende snelheid vloog Dinsdagmiddag drie uur een tweedekker over de gemeente, koers zettende in de richting Brielle. ZUIDLAXD. Wat kerk- en torenbouw aan gaat begint men te naderen. De spits van den toren staat in zyn geraamte waarop men gisteren de driekleur zag wapperen, en op 't koor der kerk is men bezig met 't kapwerk. Raadselen der Beurs. Woensdagavond 14 Mei 1919. Eindelijk zyn de vredesvoorwaarden aan Duifcsehland overgegeven en zooals men te, wachten was zijn ze zwaar, doch vermoede lijk niet zoo zwaar, als die welke Duitschland gesteld zou hebben wanneer het gewonnen had. Wanneer wij de verschillende voorwaar den eens hebben doorgelezen, dan blijkt duide lijk dat alle gepraat over eervolle vrede en wereldvrede onzin is geweest. Want in deze vrede ligt de kiem voor een volgenden oor log. Duitschland zal de eerste tientallen van jaren gebukt gaan onder de gevolgen van dezen oorlog maar zal zich ter zijner tijd weder herstellen, daar staat de energie en werkkracht van den Duitscher borg voor. En hoewel men algemeen van meening is dat Duitschland de voorwaarden wel zal aan- némen ja, daar wel toe gedwongen is, zoo zullen er eerst nieuwe voorstellen van Duit-, sche zijde komen en deze zullen wel belang rijk afwijken van wat door de geallieerden wordt gevraagd. Door de Duitsche pers wer den de voorwaarden onaannemelijk verklaard en hoewel een enkeling schrijft om de voor waarden wel aan te nemen, is men toch nog niet zeker van wat Duitschland zal doen, en mogen we wel aan het spreekwoord denken„Een kat in angst doet gekke spron gen". Ook de beurs was de eerste dagen onder den indruk van de zware lasten welke Duitschland worden opgelegd en algemeen ontstond een reactie. Doch spoedig kwam het oude optimisme weder te voorschijn; de gedachte, het zal wel in orde komen, trad meer en meer op den voorgrond en toen van de Buitenlandsche beurzen een betere stemming geseind werd, vond deze hier grif navolging. Vooral de afdeeling van Amerik. fondsen toonde in de afgeloopen week een groote levendigheid en zijn hier meerendeel ver beteringen te vermelden. Hierbij gingen de Industrieele shares voorop en vooral heden kwamen flinke rijzingen tot stand. We noe men hier (Jar foundry die 10%, Hide en Leather die 6 o/0, Anaconda die 9 en Central Leather die ruim 10 °/0 opkwamen. Verder Cigars, Steels, Studebakers enz. De spoorwegmacht was wel levendig en waren vooral in de kleinere soorten zooals Missouri Walbach en Frisco's was de omzet tamelijk uitgebreid, doch veel avans werd in deze week niet behaald. Voor Missouri bedraagt dit bijna 2 °/0 evenals voor Frisco, voor de overige soorten nog minder uitge zonderd South Pacific die 3 °/0 opkwamen. Ook valt nog een rijzing van 3 °/0 voor aand. Interb. Metrop te vermelden, terwijl de oblig. daarentegen 4 verloren. Voor Scheepvaartaandeelen bestaat nog steeds weinig belangstelling en slechts enkele dagen is deze van meerdere beteekenis, waar door dan ook een vastere stemming ontstaat. De ongunstige indruk gewekt door het divi dend van de Holl. Lloyd is reeds verdwenen, en maakte plaats voor een gunstige op het gerucht dat de Rott. Lloyd 30 °/0 dividend zal betalen, (verleden jaar 15 °/0), waardoor voor deze aand. een verbetering van 14 ontstond. Meer en meer blijkt dat onze In dische ljjnen in 1918 schitterende zaken heb ben gemaakt en tevens op voorzichtige wijze beheerd worden door het aanleggen van groote reserven. Paketvaarten kwamen 10 op en Nederland 6 °/0. Voor de overige soorten is de verbetering van geringere omvang, terwijl Noordzee 13 °/0 teruggingen op het bericht dat slechts 8 dividend zal worden uitge keerd (verleden jaar 20 Petroleumaan- deelen waren aanvankelijk onder den indruk van de flauwe stemming welke over de geheele beurs hing, doch toen New-York steeds betere koersen zond en ook Londen en Parijs voor deze aandeelen willig gestemd bleken trad weder verbetering in en sluit de markt weder zeer gunstig. Koninklijke trekken nog steeds de meeste belangstelling doch bleven voor binnenlandsche rekening steeds aangeboden. Nu echter beha I ve New-York, de laatste dagen ook Parijs als koopster optreed was het aan bod spoedig geabsorbeerd. De verbetering bedraagt per saldo bijna 25 Dordtsche kwa men 15 °/0 op, terwyl Moeara Enim niet min der dan 50 °lo verbeterden, waardoor de ver houding tusschen deze aandeelen en de Ko ninklijke minder abnormaal werd. Tarakan verloren 5 °/0. Voor de Rumeensche soorten was de stem ming minder gunstig. Consols verlaten de week op onveranderd niveau na aanvankelijk 17 °/0 te zyn teruggeloopen. Het herstel had plaats op aankoopen voor Haagsche rekening terwijl ook gemompeld werd dat 15 °/0 divi dend zal worden uitgekeerd en de aandeelhou ders een bonus wacht. Maar in welken vorm was niet gewaar te worden. Orions per saldo 5 °/o lager. Steaua onveranderd. Voor Russische soorten was minder belang stelling op te merken doch de koersen onder gingen niet veel verandering. De afdeeling der Culturen trok opnieuw de belangstelling en vooral heden was het animo en de kooplust algemeen, nu uit Weltevreden wordt geseind, dat de regeering heeft afgezien van de beper king van de suiker- en tabaksaanplant. De vraag was algemeen en de verbeteringen zijn vrij groot. Enkelen willen we slechts noe men zooals Kalibagor 43 °/0, Bangali 45 °/0, Java Cultuur 30 en H.V.A. 13 °/0. Vorsten landen kwamen 10 °/0 op en actions f 16, terwijl geruchten gingen dat, aangezien de Mij. het geld der laatste emissie niet noodig heeft, dit weder in te trekken?? Export-Mijen alleen voor Fels 7 °/0 beter. Industrieelen kalm en weinig veranderd. Al leen Philips kwamen 19 op om daar echter weder 7,/2°/o van te verliezen. Rubberaandeelen ongeanimeerd en van 1 tot 10 °/o lager. Alleen tend enz Lemboe en Lamp Sumatra iets beter. Tabaksaandeelen blijven veronachtzaamd, hoewel ook hier den laatsten dag eenige -vraag ontstond en de koersen zich van den aanvan- keiyken teruggang, eenigszins konden her stellen. Toch zy'n hier nog verliezen te ver melden varieerend van 1 tot 8 °/0. Alleen Amst. JDeli konden 15 °/0 opkomen. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, Vergun my s. v. p. een kleine ruimte in Uw geöerd blad, waarvoor by voorbaat myn dank. Land- on Tuinbouw op Flakkee. Eindelijk zal de tyd zyn aangebfoken dat wy worden verlost van den zwaren druk, teweeggebracht door dien verschrikkelyken, alles verwoestenden oorlog in de ons omrin gende landen. Weliswaar zijn we langza merhand gewoon geraakt aan de abnormale tyden, maar niettemin snakt ieder weer naar 't gewoDe vrije leven, dat we weer vrij onze benoodigbeóen voor den Land- en Tuinbouw kunnen koopen en onze producten kunnen verkoopen. Maar zullen we daardoor dan maar onbezorgd kunnen voortleven? Zal de boerderij zulk een voordeel blyven opleveren in de toekomst, als gedurende den oorlog? Zal 'tzoo blyven dat een dokter, drogist, juwelier, schoenmaker, verkooper, bakker, etc. met vrucht 't land weten te bebouwen? Zeer zeker niet. De stryd om 't bestaan zal weer even groot worden als voorheen. Als de Vrede straks is geteekend en ieder weer met noes ten vlijt zijn arbeid hervat, dan zullen ook onze buitenboeren met hunne producten aan de markt verschijnen. Dan zullen abnormale prijzen zooals f 50, - per 100 Kg. uien, f 35,— per 1000 Kg. bieten, f6,— voor 1 H.L. aard appelen, etc. tot 't verleden behooren. En toch zullen we moeten trachten ook een plaats op de wereldmarkt te kunnen inne men, om de hoogst mogelijke prijzen voor onze producten te maken, willen wy met de thans geldende pachten niet geheel ten ondergang zijn gedoemd. Daarvoor is allereerst noodig zich zooveel mogelijk te vereenigen en niet als eenling dezen stryd te aan vaarden.Om te geraken tot een reöelen handel moeten wy breken met het commissionnairsysteem, maar moeten ons rechtstreeks in verbinding stellen met de groote kooplui, die wij kunnen aantreffen op een gezamenlijke verkoopplaats. 3 jaar geleden werd o.a. van Regeerings- wege een veiling op ons eiland in 't leven geroepeD, waar weliswaar voorheen een enkele keer plannen voor zyn opgevat, maar wattnimmer werkelijkheid is geworden. Daar successievelijk alle crisisinstellingen verdwij nen, zal ook wellicht de verplichting tot veilen worden opgeheven. Maar moeten wij dan deze voor ons zoo nuttige instelling weer laten afbreken en dan misschien na enkele jaren het nut er van inziende weer tot oprichting overgaan? Dat zou dwaas heid zyn. Nu eenmaal het fundament is gelegd en ook de tuinbouw in opkomst is. moeten wy allen de handen aan de ploeg slaan om deze instelling te doen beant woorden aan de eischen des tyds. Laten we niet langer op dezen voet blyven door gaan met dit primitief veilinglokaal, en het veilen door een afslager ten nadeele van den verkooper. Laten we trachten een eigen gebouw testichten metelectrischeinstallatie, zooals die op talrijke plaatsen in Nederland tot voordeel van den producent zyn ver rezen. Laten we niet zooals sommige Landbou wers oppositie voeren tegen deze vereeni ging, maar laten we tot het welzijn van Flakkee het bestuur steunen in hun moeie- lyke taak, opdat eertijds de buitenlandsche koopers de Fiakkeesche veiling alsuDicum erkennen, en tegen concurreerende prijzen onze producten afnemen. Om dit doel te bereiken worde men lid inplaats slooper dezer vereeniging. U Mijnheer de Redacteur nogmaals dan kend. PRO-VEILER. Predikbeurten. Zondag 18 Mei 1919. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm, ds. Alers (Collecte voor de te stichten Christelijke school alhier) en 's av. geen dienst. Sommelsdjjk, vm. geen dienst en's av. ds. Alers uit Middelharnis. Stellendam, vm. (Voorbereiding Avondmaal) en 's av. ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. ds. de Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Hoogendijk uit Stellendam. (Voorbereiding Avondmaal). Nieuwe Tonge, vm. (Doopsb.) en nm. ds. Ivruijl. Oude Tonge, vm. en 's ar. ds. van der Plassche. Stad aan 't Haringvliet, nm. ds. van der Plassche uit Oude Tonge. Uellevoetsluis, vm.9.30 en 'sav. 6 uur ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. de Voogd van der straaten. Rockanje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. Zwartewaal, vm. 10 uur ds. Baar. Zuidland, vm. 9.30 uur (nieuwe tyd) ds. Peter. PROTESTANTENBOND. Sommelsdjjk (Langeweg). vm. 9.30 uur ds. J. C. Wannee, voorganger Vrije gemeente te's-Gra- venhage. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. ds. van Velzen. Stellendam, leeskerk. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Stad aan 't Haringvliet, vm.eu'sav. ds. Vesseur. Uellevoetsluis, vm. geen dienst en 's av. 6 uur ds. Verrjj. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur (Avondmaal) en nm. 2 uur ds. Verrjj. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk. Zwartewaal, vm. 10 en 'sav. 6 uur ds. Mol. Zuidland, vm. 10 en 's av. 6 uur (nieuwe tijd) ds. van Lummel. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 's av. (Doopsb.) ds, Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm. en 'sav. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. Rössing. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Pieter, z. v. Hendrik Dirkx en van Leonora Elisabet Beun; Leendert, z. v.Hendrik Pieter van der Veld*e en van Arenlje Malsinger. Ondertrouwd: Jan Cornelis van der Wende, 27 j. en Willemina de Gast, 24 j.; Adriauus Tiggel- man, 20 j. en Maria Born, 23 j. Getrouwd: Abraham Gerrit Krjjtenberg, 29j. en Suzanna Viskil, 26 j.; Teunis Vroegindewejj, 41 j. en Cornelia Boeter, 45 j. Overleden: Arendje Koning, 77j. weduwe van Mattheus van der Stad. SOMMELSDIJK. Overleden: Johannis Ardon, G3 j. echtg. van Elisabeth Bakker. DIRKSLAND. Geboren: Jacques, z. v. Jan van Bodegom en van Adriana van Broekhoven; Dirk Cornelis, z. v. Laurens Uijl en van Hantje Adriana Gunst; Jacobus Berlus, z. v. Adrianus van der Wekke en van Maatje Franke; Petrus, z. v. Willem Hesselink en van Maria de Jong Adriaantje, d. v. Leendert Witvliet en van Maarlje Witvliet; Jan, z. v. Murinus Knops en van Maria Ersina van Oostende; AntjelMaria, d. v. Hendrik van den Ochtend en van Lidia Goedegehuur; Pieter, z. v. Korstiaan Kolle en van Bastiaantje Broos- hoofd. Gehuwd: Marinus de Bruin, jm. 2Sj. en Maria van der Velde, jd. 22 j.; Pieter Slui, jm. 32 j. en Pieternella Jannetje Meulenherg, jd. 27 j.; Abraham Ruit, jm. 27 j. en Willemina Poort vliet, jd. 2-4 j.; Pieter Vijfhuize, jm. 30 j. en Geertuida van den Kroon, jd. 30 j. Overleden: Maatje van Broekhoven, 76j.wed. van Hendrik Zorge; Adriaantje Nachtegaal, 44 j. echtgen. van Aren van Horten; Adrinan van 't Hof, 2 mnd. d. v. Marinus van 't Hof en vap Jannetje RaraeysLourensje Grootenboer, 66 j. echlgen. van Gerrit Soldaat. OUDDORP. Geboren: Baaltje Neeltje, d. v. Kr. Meijer en van Krijntje de Jong; Jannetje, d. v. H. Grinwis en van Grietje Mastenbroek; Johannes, z. v. Hendrik van der Linde en van Elizabeth Bake- laar; Leunis, z. v. Jacob Tanis en van Jaco- mijntje Tanis. Gehuwd: Jan Mierop en Cornela Alida de Graafl'; Jacob Ras en Neeltje Bezujjen; Teunis Wilkes ep Maartje Mierop; Marinus Bruggeman en Elizabeth Bakelaar. Overleden: Jacomijntje' Akershoek, 64j.echt- gen. van Willem Mastenbroek; Cornelis Mierop, 61 j. echtgen. van Jacomjjntje Tanis. OUDE TONGE. Geboren: Ruth, z. v. Joost Groenendjjk en van Pieterlje Verkerke; Johannes Anthonie, z. v. Arie Klem en van Nijsje Gebujjs; Sara Johanna, d. v. Hendrik Stassen en vanjAdriana Dingeuauts; Aukc Hendrikus, z. v. Laurens Marinus Snur- land en van Martina Helena Bruinse; Cornelis Pieter, z. v. Pieter Jan Gebraad en van Hester Buscop; Arie, z. v. Jacob Kranendonk en Neeltje van Biert. Gehuwd: Adrianus Bogerman, jm. 19 j. en Elizabeth de Vos, jd. 20 j.; Pieter de Koning, jm. 22 j. en Jaapje v. d. Tonnekreek, jd. 20 j.; Adrianus Mooyaart, jm. 44 j. en Ilendrika van Paasse, 44 j. wed. van A. C. Malliepuard. Overleden: Aaglje Anlhonia Vermaas, 69 j. wed. van'Cornelis van den ToJ; Marinus Snijder, 73 j. (te Bergen op Zoom), z. v. Jacob Snyder en Johanna Troost; Christianus Bierbooms, 11 mnd. z. v. Chrisliaan Bierbooms en Maria Catharina Buijs; Sara Johanna Strassen, 10 dagen, d. v. Hendrik Stassen en Adriana Dingenauts; Arend Luyendyk, 77 j. echtgen. van Jannetje Kroon. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Getrouwd: Leendert Huizer, jm. en Tannetje van Rossum, jd.; Pieter van der Valk, jm. en Trijntje C. van der Kooy, jd. HELLEVOETSLUIS 26 April-9 Mei. Bvallen: G. J- Kraak—Schoordyk, d.M.C.v. Hartingsveld—Kerkhof, z. Ondertrouwd: J. v. Heurk, jm. 27 j. en M. A. A. Ran, jd. 25 j.; J. Gladpoootjes, jm. 29 j, en H. Bos, jd. 22 j. Gehuwd: J. W. Elve, jm. 20 j. en M. A. Pie- terse. jd. 18 j.; W. J. Kei, jm. 29 j. en C. Tom- pot, jd. 25 j. pverledenL. Mos, jm. 24 j.; G. M. Klop.jm. 71 j.; F. Lynbacht, echtgen. van W. Rieksen, 67 j.J. Wildschut, wed. van J. Uitterlinden, 75 j. ROZENBURG. Geboren: Arie, z. v. A. Breukel en C. van Spronsen. Ondertrouwd: K. Kleywegt en A. Quak; II. Kleywegt en J. Quak. ZWARTEWAAL. Ondertrouwd: Willem Meuldy'k, 29 j. en Ja- coba Koorn, 26 j. (Rotterdam.) Overleden: Arie, 11 mnd. z. v. Jan Breevaart en Klazina van der Zee. Onze Financieele Zelfkant. In de heden gehouden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders derZeeuwache Hypotheekbank werden de Balans en Winst en Verliesrekening over het. afgeloopen boekjaar, zoomede de voorgestelde winst- verdeeling goedgekeurd. Derhalve weid het dividend vastgesteld op 12°/0 en deuitkeering op de oprichtersbewyzen bepaald op f 14.50. In het Reservefonds werd gestort f4027.80, zoodat dit thans in totaal bedraagt (91,021.10% Als Commissarissen werden herkozen de heeren J. Siegers en J. A. Vertregt. In verband met bovenstaande hebben wjj de eer U te berichten, dat betaalbaar zyn ten kantore der Bank en by de Asso ciatie Cassa te Amsterdam: Dividendbewys nummer 19 der aandeelen met, f 12. Dividendbewijs nummer 15 der oprichtersbewyzen met f 14.50. C. de B. te D. Marken zyn niet duur, zoo op het oog gezien tenminste. Zekerheid ervan heeft men echter allerminst. Er zyn hier in Holland al enorme bedragen met het gokken in Marken, Kronen etc. verloren. In Uw geval, waar U één jaar speliDg heeft, kunnen wy niet nalaten U er ernstig op te wyzen, dat niemand voorspellen kan wat in zoo'n betrekkelijk kort tijdsverloop kan gebeuren, de mogelijkheid is even groot dat U 30 cent als 16 cent by verkoop maakt. Een dergelijke transactie mag o.i. alleen dan gewaagd, wanneer men aan geen tyd gebon den is. U kunt marken koopen op elk effecten kantoor. Meermalen noemden wy reeds de adressen. Assurantie-Maatschappij „de Nederlanden" van 1845. In de gisteren te's Gravenhage gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werden de Winst- en Verliesrekening over 1918 en de Balans per 81 December 1918 goedgekeurd. Aan Brand-, Inbraak- en Transportver- zekeringpremiên werd f 7.693.468 goboekt, tegen f 6.164.604. in 1917. Hiervan kwam aan Herverzekeraars f2.426.163 tegen f2.107.965 in 1917. Voor eigen rekening verbleef dus een Premie-inkomen van f 5.267 305. Aan Schaden, met inbegrip van een ruime reserve voor op 31 December 1918 nog onaf gedane schaden, werd geboekt f 4.145.035, en voor eigen rekening der Maatschappij f2.537.777. In den loop van het jaar 1918 werd ook de Transportverzekering aan het bedrijf toe gevoegd; het premie-inkomen uit deze bran che bleef nog binnen uiterst beperkte grenzen. De effecten zyn in de Balans opgenomen, tot de koerseD van 31 December 1918. Aan rente der beleggingen met inbegrip van het Dividend over 1918 van bet Aan- deelenbezit in de Levensverzekering-Maat schappij van „de Nederlanden", V3D 1S45 en in de Ongevallen-Verzekering-Maatschap- pij Fatum werd f210.717 geboekt. De Vergadering besloot f210.000 dividend uit te keeren, d. i. f85,— per aandeel, en f65.316,77 toe te voegen aan de Reserve voor Koersverschillen. Het Reservefonds bedraagt thans 1 mil. 434 986,02s, de Reserve voor Koersverschillen f 187.639.885 teiwyl het Kapitaal der Ven nootschap f6.000.000 bedraagt. De aftredende Commissarissen, de Heeren Mr. A. J. Baron van Nagell van Ampsen en Mr. H. R. van Maasdijk werden herkozen.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6