6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAtr 10 MEI 1919. o.m. het huishoudelijk reglement en de statuten, waarop kon. goedk. is verzócht. Het bestuur deed voorts mededeeling van de functie-verdeeling: H. Kerbert, voorzitter en J. Smit Jr., secretaris. Met ingang van 1 Juli is de heer R. v. d. Valk benoemd tot postconducteur alhier. Dinsdag is hier het nieuwgebouwde s.s. „Tosari" voorbijgekomen, begeleid door de sleepbooten „Poolzee" en „Blankenberg" en op weg via Hoek van Holland, naar Rotterdam. De alhier opgerichte sociöteit telt thans 22 leden. Zij die nog lid wenschen te wor den, kunnen zich bij de heeren-bestuursleden J. v. Beek, C. v. d. Ban en J. v. d. Ban vervoegen. In de le zitting van den Militieraad zijn 5 vrijstellingen wegens broederdieDSt en 1 wegens eigen dienst verleend. Eén geval van broederdienst is aangehouden tot de 2e zitting. Van de gelegenheid om alsnog vrij stelling wegens broederdienst te verkrijgen van ingeschrevenen der lichtingen'18 en'19 is door drie personen gebruik gemaakt. Op Zaterdag 10 Mei zal het Mandoline- gezelschap „Euterpe" alhier onder leiding van haar directeur P. de Bak, in de zaal van den heer D. K, v. d. Berg een concert geven voor kunstl. leden en genoodigden. Welwillende medewerking is toegezegd door de üh. H. G. Kaljee, solo-violist en J. Coenradie, pianist, beiden van Amsterdam. Het departement van het Nut alhier heeft tegen 12 Mei a.s. eeD ledenvergadering uitgeschreven, ter verkiezing van een afge vaardigde voor de alg. vergaderiDg en ter bespreking der beschrijvingsbrief der alg. verg. Postkantoor Hellevoetsluis. Aan dit kantoor en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren werd geduren de de maand April 1919 ingelegd f 87 439,45. Terugbetaald f27.257,72. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10.734:. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de tweede helft der maand April 1919. Brieven Binnenland. W. Hubert, Briefkaarten Binnenland. G. Dolk, Nijmegen Nat. Onderl. steunbas, Utrecht. A. van Bergen, Eén zonder adres. Postcheque en Girodienst. Aan het postkan toor Hellevoetsluis en de daaronder ressor- teerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1919 gestort f 65430,73s; uit betaald wegens cheques f 67178,71. Op de postrekeningen van dit postkantoor werd bij geschreven: a, wegens stortingen f21240,325; b. wegens overschrijvingen f 339318,54. Af geschreven: a. wegens overschrijvingen f 76833,18sb. wegens cheques f 64824,25s. Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kantoor 20. Vanaf Vrijdag 9 Mei is het sluitingsuur voor winkels weer geheel vrij. De café's moeten om 12 uur gesloten worden. De gasprijs zal over de maand Mei 16 cent per M3. bedragen. De gemeente stelt inschrijving open op een leening van f 18.550 ten hoogste a 6 °/0. De aflossing zal binnen 8 jaar plaats hebben. Verslag der Gemeenteraadsvergade ring op Donderdag 8 Mei 's av. 7.30 uur. Voorzitter: Burgemeester A. Lindeman. Aanwezig alle leden. I. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. II. Ingekomen stukken: 1. Een schrijven van den Stelling-Conl- mandant., dat er zijnerzijds geen bezwaar bestaat tot het houden der kermis. 2. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat deze gemeente bij verkiezingen voor den Gemeenteraad en Provinciale Staten zal bestaan uit één stem district. 3. Goedgekeurd verschillende af- en over schrijvingen. 4. Bestrating der Kerkstraat en Haer- lemmerstraat. Wordt besloten een openbare aanbesteding te boudeD. Gebouwen schilderen. Er zal ®en gedé- tailleerde prijsopgaaf worden verzocht. 5. Goedkeuring der le leening a f18.550. Van de 2e leening is nog geen antwoord ontvangen. De VOORZITTER deelt mee, dat B. en W. voor de le leening geen kassier hebben kunnen vinden. Hij stelt daarom voor het percent te verhoogen en dit te brengen op ten hoogste 6 °/0, Na discussie goedgevonden. III. Verordening op de winkelsluiting. In de vorige vergadering was besloten, tot invoering van een verplichte sluiting om half negen, 's Zaterdags-half tien. Over het sluitingsuur der café's staakten de stemmen. Daarom wordt nu eerst hier over stemming gehouden. Met 9 stemmen vóór, wordt overeenkom stig het verzoek der caféhouders het slui tingsuur bepaald op 12 uur. Tegen stemden de hta. Boere en Prins. Naar aanleiding van de vaststelling van een verplicht sluitingsuur voor winkels is een adres van winkeliers ingekomen, waarop er 25 geteekend hebben voor vrije sluiting en 23 voor verplichtte sluiting om 8 uur. De heer SMIT zegt dat dit adres absoluut onbetrouwbaar is. Er is hard mee geknoeid! Zie maar eens hoeveel doorhalingen er op staan. De hh. PRINS en BENTHEM verklaren zich voor vrije sluiting. De heer HAAS vraagt: Hebben we de vorige maal dan voor gek gezeten De Raad heeft toch al besloten. We moeten nu alleen de veroidening vaststelling. De heer SMIT protesteert er tegen dat de Raad nu nog over de sluitingskwestie spreekt. Dat is afgehandeld. Na breedvoerige discussie stelt de "VOOR ZITTER tenslotte voor om een stemming te houden of het besluit der vorige vergadering zal worden ingetrokken of niet. Het eerste gebeurt: met 6 stemmen voor en 5 tegen besluit de raad tot intrekken. Tegen stemden de hh. Smit, Boere, Haas, i Boo en Kerbert. Nu kan er weer beslist worden: vrije sluiting en verplichte. De heer SMIT, niet weinig verbitterd, wenscht buiten stemming te blijven. Met 6 stemmen vóór en 4 tegen wordt besloten tot vrije sluiting. Tegen de hh. Boere, Haas, de Boo en Kerbert. De heer HAAS kan eveneens niet nalaten zijn verontwaardiging uit te spreken. Als ik nu de volgende week kom meteen adres van 2/3 der winkeliers om verplichte slui ting, komt de Raad op dit besluit dan ook weer terug? zoo vraagt hij. De VOORZITTER sluit over deze kwestie het debat, en gaat over tot punt 4. IV. Vaststelling der Gasprijs. Besloten wordt deze voor de Maand Mei te bepalen op 16 cent per M3. Tevens komt een voorstel van den heer DE BOO, later uitgebreid door den heer BENTHEM om een commissie te benoemen, die tot taak zal hebben om te onderzoeken voor welken prijs de gemeente de gasfa briek kan overnemen om deze rendabel te kunnen esploiteeren. Deze commissie zal bestaan uit 3 raadsleden en 2 deskundigen en zoo noodig kan er een accountant aan worden toegevoegd, die echter buiten stem ming blijft. Dit voorstel wordt aangenomen en de h.h. de Boo, Smit en Benthem, wor den resp. met 10, 9 en 9 stemmen voor deze commissie gekozen. V. Tractementsregeling voor den stoker der centrale verwarming. De heer DE BOO stelt voor dit van f 100,- op f 200,— te brengen, welk voorstel na eenigen strijd tusschen de h.h. DE BOO en BENTHEM wordt aangenomen met 7 stemmen. Tegen stemden de h.h, Bruch, Vermaes, Haas en Van Dosser. Deze regeling gaat in 1 Mei 1919. Bij de rondvraag informeert de heer HAAS, of de voorzitteral antwoord heeft ontvangen, op diens verzoek om hier de een of andere school of inrichting te verkrijgen. De VOORZITTER deelt mee, dat aan de min. van Binnen!. Zaken, Justitie en onder wijs een schrijven is verzonden, maar dat er nog geen antwoord is ontvangen. Daarop zegt de heer HAAS, dat vanwege de Comm. ter behartiging der Welvaart van H.sluis en N. Helvoet, de h.h. De Haas, Tieman en hü zelf heden op audiëntie zijn geweest bij den min. van marine. Deze heeft in uitzicht gesteld dat de gemeente het terrein vóór de „Buffel" in erfpacht kan krijgen. Voorts heeft de minister als zijn voorne men te kennen gegeven binnenkort ook H.sluis te bezoeken, in verband hiermee zou de heer HAAS aan B- en W. willen ver zoeken dan een audiëntie aan te vragen. Tenslotte verzoekt de heer HAAS, om evenals verschillende vereenigingen bij den minister van marine te requestreeren tot behoud van het zwembad. Aldus besloten. Daarna ging de Raad om 9.40 uur in comité. XIGUW nELVOET- In de zitting van den Militieraad hebben van de 32 ingeschrevenen 8 vrijstelling gehad wegens broederdienst en 4 wegens eigen dienst. Over 1 geval van broederdienst zal in de 2e zitting wordeD beslist. De melkprijs is hier gebracht op 14 cent per L. afgehaald aan de boerderij. Er circuleert een lijst door de gemeente, waarop zij, die met de burgerwacht sympa- thiseeren, voor een kleiner of grooter be drag kunnen teekenen. Een en ander dient om de burgerwacht een financieele rugsteun te geven. Wij vernemen, dat door de bewoners van Wijk A voor ongeveer f 100 is geteekend. Het ledental der burgerwacht was Donderdag jl. tot 92 aangegroeid. Dezer dagen is een bestuursvergadering en mis schien in de volgende week een ledenver gadering te wachten. XlEUWEXUdORX- In de raadsvergadering van Dinsdagmorgen werd Mej. J. Boutkan, ingezetene dezer gemeente, doch onderwijze res te Heen vliet, benoemd tot onderwijzeres aan de Ie 0. L. S. Op Maandag 5 Mei werden voor de le klasse der le O. L. 3. 24 nieuwe leeiliD- gen ingeschreven. Wü vernemen, dat het gemeentege bouw, by de le O. L. S., vroeger militair bureau, verhuurd is aan een coöperatieve winkelvereeniging voor f350 per jaar. Op voorstel van den heer J. Boutkan heeft de Raad Dr. W. J. Slis benoemd tot schoolarts op een salaris van f400. Een woord van hulde aan den Raad! ROCK AX JE- Het nieuwe gedeelte onzer begraafplaats is klaar en ligt er goed bij- Het is een heel werk geweest en doet den aannemer en uitvoerder, den heerp. Moree aile eer aan. De uitbreiding was in verband met de toeneming der bevolking dringend noodig. Hoop doet leven 1 Wij lazen met ge noegen, dat er is ingediend een wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van aanleg van een spoorweg van Oostvoorne naar Rockanje. - Voor de burgerwacht alhier hebben zich slechts een zestal personen aangegeven. Wy meenen dat dit zyn oorzaak hierin heeft, dat men bij de oproeping het doel, niet duidelijk heeft toegelicht. Een goed begin voor den nieuwe burgemeester. De leerplichtcommissie vergaderde Vrij dag 2 Mei, des avonds 7 uur in het Gemeen tehuis. De Heer J. Pool en L. Goudswaard werden herkozen de eerste als voorzitter de tweede als secretaris; beide heeren namen de herbenoeming aan. Uit het door den sec retaris uitgebrachte jaarverslag van de werk zaamheden der Oommissie aan den Raad, gedurende 1918 bleek wat vermindering van het schoolverzuim. Op de openbare lagere school alhier werden Maandag 28 April toegelaten 37 nieuwe leerlingen. Uit den regenmeter v. h. Koninkl. Ned. Meteorl. Instituut tapte de regenwaarnemer, gedurende 1.1. April af S2,2 m.M. neerslag. 00STV00RXE. Mej. Stans, werkzaam aan het distributie bureau ontving aanzegging van ontslag tegen 1 Juni wegens vermin dering der werkzaamheden. Tot Secretaris der gemeente en ambte naar v. d. burgerl. stand werd benoemd de heer W. Kapteyn Burgemeester. Wegens ziekteverlof aan heth. d.sch. te Tinte, den heer Bolier werd daar als tijdelijk hoofd aangesteld, de heer Troost en indiens plaats tot tijdelijk onderwijzer in Oostvoorne de heer K. van Pelt van Abbenbroek. In de schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting werden als leden herbenoemd de heeren L. Laay, A. Oranje en K. Scheygrond en benoemd dei heer A. Gorzem an. BRIEhLE- Mej. B. v. d. Sluis alhier slaagde voor de acte L. O. Tot Kerkvoogd van de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer Joh. Treffers. De kerkvoogdij is thans om en wel 3 Vrij zinnigen en 2 Rechtzinnigen. Donderdagavond was het al even ru- moerigop straat als Woensdagavond. Werden toen de ruiten bij den inspecteur ingeworpen nu moest de lantaarnpaal en I ruitje van het gemeentehuis het ontgelden. De mili tairen en burgers liepen toen gezamenlijk op straat. Waren de militairen eerst nog gewaarschuwd door een le Luitenant, om zich rustig te houden, maar neen ze sloegen zyn raadgevingen in den wind en om half 9 liepen reeds patrouilles over straat doch ze hebben weinig uitgericht daar ze wel gewapönd, doch zonder geweer liepen. Om 10 uur was alles weer rustig op straat. Het zal toen wel een revanche geweest zijn ttgen het optreden V3n den .inspecteur van politie, van den vorigen avond! Bij Koninklijk Besluit van 3 dezer is benoemd tot Voorzitter in den Raad van Arbeid alhier, Mr. H. P. Hermans. De Spijscommissie heeft Zondag weer een 580 porties soep gekookt voor de armen, ditmaal was het Not. L. P. van den Blink die zoo welwillend was, een gift er voor beschikbaar te stellen. Het is geen vrede, of nu kunnen alle ingezetenen weer profiteeren van het prach tige vergezicht vanaf den Brielschen toren. Zondag is het er al buitengewoon druk geweest. Men verdrong zich op de trap, om van het mooie panorama te genieten. Zondagmorgen was het zoo heider even, dat de torens van Leiden en Rotterdam, en ook een strookje grond van Schouwen en DuiveDland zichtbaar was. Veilingsbericht van 7 Mei 1919 der Brielscüe Groenten- en Fruitveiling. Kropsla f 0,90 tot f 4,80 per 100 krop. Prei f2,50 tot f 3,10 por 100 bos. Spinazie f8,— tot f21,— per 100 K.G. Peen f4, tot f25,— per 100 bos. Bloemkool f5,tot f35,— per 100. Rhabarber f 12,50 tot f 18,40 per bos. Witte Asperges f 1,06 tot f 1,66 per bos. Blauwe Asperges f 0,49 tot f 1,01 per bos. Maandagmorgen, het is dan erg druk op het kantoor van Notaris Van den Blink, is door een persoon een verkeerde flets meegenomen. Zou hot een ongeluk of moed wil zyn? A.s. Donderdag 15 dezer zal de burge meester, den EdelAchtb. Heer Mr. F. J. D. C. Egter van Wissekerke geïnstalleerd worden. Het is zyn uitdrukkelijk verlangen, dit zoo eenvoudig mogelijk te doen. Zaterdag was het voor den heer W. G. Houtman een gezellige dag, n.l. hy was ,25 jaar kellner in hotel De Nijmph. Van zyn patroon en echtgenoote, zijn oude pa trones, en de ledën der sociëteit Amióitia, ontving hy ieder een stoffelijk bewijs van hoogachting en waardeering. Moge deze dag nog lang in zyn geheugen blyven. ROZENBURG- Tot gemeenteveldwachter alhier is benoemd de heer Schilder, agent van politie te Vlaardingen. In spijt alle adressen door autoriteiten en particulieren verzonden, zyn met ingang van heden de tarieven van het veer Rozen burg Maassluis verdubbeld en op 30 ct. gesteld. ZWARTEWAAL. Tot voorzitter van het visschers-weduwen en -wezenfonds werd herkozen de heer 0. Bakker en tot com missaris de heer Joh. van der Hoeven. Het huis van den heer Moerman werd niet verkocht. Geen enkele kooper was aan wezig zoodat de notaris onverrichter zake moest vertrekken De zitting van den militieraad voor de ingeschreven militairen lichting 1918 en 1919 zal 22 Mei a.s. plaats hebben te Brielle des voormiddags kwart voor tien. De rekening van kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente ligt gedurende acht dagen ter inzage bij den secretaris van genoemd college den heer P. M. Hoftyzer. De prys van 1 L. melk bedraagt te Heen vliet 14 cent te Nieuwesluis 15 en te Zwartewaal 16 cent. ZUIDLAXD- By 't naar de weide brengen der koeien kreeg de veehandelaar J. L. zulk een klap van een koe, dat hy in de sloot terecht kwam en met groote moeite gerei' Het tramnet op de Zuid-Hollandsche Eilanden. Ingediend is een wetsontwerp tot onteige ning van gronden, ten behoeve van aanleg van een spoorweg van Oostvoorne naar Rockanje en van uitbreidingswerken op de spoorwegen op de eilanden in Zuid-Holland en van Burgh over Brouwershaven naar Steenbergen. Voor den spoorweg van Oost voorne naar Rockanje is toepassing van de Onteigeningswet noodig, evenals voor ver schillende uitbreidingswerken op de spoor wegen op de eilanden in Zuid Holland en van Burgh over Brouwershaven naar Steen bergen. Deze uitbreidingswerken bestaan in aanleg van los- en laadplaatsente Hillesluis (gem. Rotterdam), Groupmolen (gem. West maas), Rysoord (gem. Ridderkerk), Zwyn- drecht, aan het Walewegje (gem. Stryen). Piershil (gem. Piershil); in uitbreiding van los- en laadplaatsen: te Middelsluis en Numansdorp (gem. Numansdorp), Ambacht- schesteeg (gem. Hendrik-Ido-Ambacht), Cil- laarshoek (gem. Stryen), Zinkweg (gem. Oud-BeyerlaDd), Tonnisseweg (gem. Oude Tonge), Veen weg (gem. Ooltgensplaat); in uitbreiding van de emplacementen: Dordt- sche straatweg (gem. Rotterdam), Baren- drecht, Reedijk (gem. Heinenoord),Kroondijk (gem. Mijnsheerenland), Klaaswaal, Zuid- Boijerland, Rhoon, Zuidland, Ruigedijk (gem. Oudenhoorn), Melissant, Nieuwe Tonge (gem. Soramelsdijk). Tegen deze onteigeningspiannen zyn hoofd zakelijk financieele bezwaren ingebracht. Hoofdcomité van Actie. Binnenkort, begin Juni, zal verschijnen een dienstregeling van alle boot-, bode-, omnibus- en beurtschipperdiensten op de Zuidhollandsche en Zeeuwsche eilanden. De oplaag is voorlo'opig bepaald op 10.000 stuks, terwyl het boekje gratis verkrijgbaar zal zijn by alle boekhandelaren op de eilanden, bij de agenten van ons biad, desub-comité's, enzoovoorts. Er zal in dit boekje een prachtige gelegen heid zyn om te adverteeren. Men wende zich om voorwaarden hiervoor tot het Alg. Reclame- en Advertentiebureau Van Staal Go., Schiekade 180 te Rotterdam, dat de geheele reclame in het boekje exploiteert. Land- en Tuinbouw. Aanleg van grasland. Zie daar zeker een opschrift, dat voorals nog niet verwacht zou zyn. De abnormale tijden hebben ons nu al maanden lang ge stuwd in de ricbtiDg van grasland scheuren. Van het aanleggen er van kon geen sprake zyn. Toch bestaat de mogelijkheid, dat zich eerlang weer een tendenz in tegengestelde richting zal openbaren. Met het oog daarop kan het zijn nut hebben aldus het be trekkelijke rapport in de verleden week genoemde „Mededeelingen" hier de proef nemingen te vermelden, welke op dit gebied hebben plaats gehad, in het vierjarig tijdvak 1910-1916. Ofschoon ik voor mij nog heelemaal niet de meening ben toegedaaD dat het binnen kort aanbeveling verdienen zal om bouw land in grasland te veranderen, weet ik toch zeker, dat menig veehouder al op den loer staat, om zoodra mogelijk met die verandering te beginnen. Ook weet ik, dat bedoelde verandering vroeger veelal geheel aan de natuur werd overgelaten, wat heel veel teleurstelling tengevolge had en klach ten over de moeilijkheid om van bouwland grasland te maken. Daarom komt het mij heel gewenscht voor, de proefresultaten met zekere zaadmoDgsels te gebruiken by den aanleg van duurzaam grasland eens wat nader te bezien. Te Stitswerd (gemeente Kantens) werd in het voorjaar van 1913 op zwaren klei grond een proefveld aangelegd, waarop drie verschillende zaadmeDgsels werden verge leken. De perceelen waren 5 Aren groot en als dekvrucht diende Waalsche boenen. De mengsel hadden de volgende samenstelling; I II IH Witte klaver 7 12 9 Overbl.roode kl. 1 Veldbeemdgras 2 Ruwbeemdgras bl/2 Beemdlangbloem 14!/2 12 9 Floringras 1 Engelsch raggras 11 11 9 Kamgras 6 Timothee l'/i 2 l'/2 Italiaansch raggras 4 Reukgras 1/2 Paceij's raggras - 8 6 Rood Zwenkgras 8 6 Totaal 54 KG. 54 KG. 407i kg Da's dus heel wat anders, dan het komen van 't gras zoo maar aan de natuur over te laten. Intusschen de aanslag der zaden was vrij slecht; en daardoor is de stand tot nu toe te dun gebleven. Intusscüen bleek de toestand van de zode o^) perceel I het best: perceel II had een iets dunnereD stand, ter wijl op perceel III de zode beslist te hol was. Blijkbaar oefent dus het mengsel wel heel wat invloed uit op 't al of niet slagen. Intusschen wordt zeer terecht de opmer king gemaakt, dat wanneer een mengsel van gras en klaverzaden by den aanleg van duurzaam grasland slechts aanslaat het in de meeste gevallen aanbeveling verdient het land meer om te ploegen en het met een nieuwe dekvrucht en een nieuw mengsel te bezaaien. Een slecht opgekomen mengsel kan weliswaar nog bijgroeien, doch de kans is zeer groot, dat het mislukt en dan veroor zaakt het den gebruikerjare» lang niets dan verdriet. Ploegt hy het om, dan is niets dan het zaaizaad verloren en is hy ontslagen van de ergernis, dat ondanks alle aange wende moeite en kosten toch niets dan slecht grasland wordt verkregen. Wordt vervolgd. G. v. d. M. Bond van Flakkeesche Landbouw- vereenigingen. OFFICIEEL. In de heden gehouden vergadering van het Hoofdbestuur van den Flakkeeschen Boerenbond werd besloten navolgend adres te zenden aan Zijne Exellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Excellentie! Ondergoteekenden, allen fruit- en groen- tentelers geven met verschuldigden eerbied te kennen, dat zij met groote verbazing hebben vernomen dat door het Bestuur van het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland en door, gedurende den crisistijd ontstane deel der fruit- en groentenkwee- kers zeer tevreden zouden zijn met het in den crisistijd voorgeschreven systeem van verkoop hunner producten en gaarne zou zien, dat het voorschrift van verplicht veilen zou blijven gehandhaafd. Dat deze bewegingen geheel in stryd met de waarheid zyn en daartegen ten sterkste pro testeeren, dat bestendiging van deze maat regelen alleen kan ten goede komen aan eenige personen, die aan genoemde crisisin- stellingen zijn verbonden en daarvan recht streeks persoonlijke voordeef genieten, Dat zy niet tegen veilen zyn mits dit geheel vrijwillig zy. Zy verzoeken daarom Uwe Excellentie met den meesten aandrang spoedig alle beper kende bepaliDgen, dèn handel in fruit en groenten betreffend, en vooral het voorschrift van verplicht veilen hunner producten in te trekken. 't Welk doende enz. Besloten werd voorts dat in elke gemeente dit adres zou worden neergelegd ter tee- kening door aile boeren en teelders van groenten en fruit. De besturen der landbouw- vereenigingen namen op zich alie belang hebbenden in de gelegenheid te stellen tot Algemeen was men van gevoelen dat alie teelders dit adres zouden teekenen en dat het adres binnen enkele dagen zou kun nen worden verzonden. Raadselen der Beurs. Woensdagavond 7 Mei 1919. Zooals wy de vorige week wel verwacht ten, is het geschil tusschen de Geallieerden en Italiö weer opgelost, althans zoover, dat Italië weder hare afgevaardigden naarParys heeft gezonden, om aan de verdere confe rentie deel te nemen. Doch Italië zal niet haar zin krijgen en men zal nader beslissen omtrent de schadevergoeding. Een goed resultaat werd in deafgeloopen week bekend. De raad van Vier heeft nl. besloten BeJgié te helpen en haar onmiddellijk coDtanten te verschaffen ten einde de bevolking voor verhongeren te bewaren en de Industrie weder op gang te brengen. Waren dit dus verblijdende teekenen, de aanval der Rume- nen in Hongarije was het tegendeel. Nocb- thans was dit voor de Rumeenscbe Petro- leum-aandeelen goen reden tot reactie, in tegendeel is voor deze aandeelen een belang stelling en vraag geweest, zooals we in lang niet hebben gezien. I op de verwachtinge de Duitsche invloed moest zyn voor de Astra Romana hier Groote vraag naar ding Mij. der Astra; ontslaan van 315— 342 terug te loopen 290 tot 324 verbet weder lager. Nu er weder eei komt de oude kwes welke moeten hoo; verhouding. Werd uitgerekend dat op Astra Romana hoog-^ moest de redactie e gist had, dat op de verhouding thans vr: tevens dat volgens Astra, de Geconsolic hooger moest staan.j De beurs trekt z rekeningen dikwyls gaan er dikwijls J wanverhouding wor en Steaua deelden verbeterden respect om daarna weder t loopeD, Vooral in Or van buitengewoon g weder een gerucht overgenomen, thans a 125 °/0. In aandeelen Kon belangstelling wel Na aanvankelijk we beterd, liep de koei om daarna weder tG week iets lager te ve soorten volgde een Verder bestond een scbe Petrol, terwy weder moer belangs eenige verbetering a Cultuuraandeelen een flinke verbetern aan hot hoofd. Thai waarop de rijzing baseerd was en is de l Op 6 aandeelen wo uitgegeven 100 °/c, tingen omtrent dez spannen waren wei teleurstellend. De ko 504 was opgeloopen, iets hooger te sluite koers als een wee) soorten hadden ongt maar bleef van de Vorstenlanden haald bagor 34 Panggoo Lor 34 °/0, Tjoekir Export Myen verbeti overige soorten enke Industrieele aande en meerendeels iets Alleeu Insulinde Q beteren, om echter dit avans wede Philips na enkele u derd. Van Bankinste Bank de aandacht d< bijpa 20 °/0 op het b dend zal worden uil meer is dan verleder soorten waren kolon konden bijna 15 °/0 siders moeten de b; zyn. De Rubbermarkt t meer levendigheid i Londen, alwaar deze i Ook hier zyn meerei gen te vermelden, di (Amsterdam) tot 4 Verder trad een Eenige en algemeeno G. SOLD AA EN E. BRESIJl hebben de eer U ke(j van hun voorgenonj waarvan de voltre zal plaats hebben d 21 Mei aanstaande. Middelharnjs, 8l ^asasasasasasi lij Zoo de Heehe wil [}j hopen onze geliefde ij| DISK JOHANNES t S ADRIANAVAI ru Maandag 12 Mei 25-jarlge Echtve [n te herdenken. [Jj Hunne dankbai nJ J. S. BEV "1 S. L. BEV In N. H. BE' N A. BE VEI Middelharnis, Mei ^sasasasasasaE GEVRAAGD ee HUISHOUE P. G., tusschen de- A. HART( Molendijk 25,

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6