ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 10 MEI 1919. 5 No. 27. 10 Mei 1919. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Mee], maakt bekend, dat de broodkaart van 't 96ste tijd vak geldig is van 16 Mei tot en met 24 Mei. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekeud, dat voor de week van 12 Mei 1919, tot en met 17 Mei 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 44 3'/i ons Suiker. 45 2 ons Rijst 46 1 ons Zeep (Kali A f 0,03). 47 1 ons Kaas 20+ of andere soorten. 48 2 ons spek. SOMMELSDIJK. Gedurende het tijdvak 12 Mei t/m 17 Mei is verkTügbaar op: Bon 263 1 stuk kalizeep A 6 cent. 269 */a ons kaas- 270 2 ons spek. 271 31/2 003 suiker. 18 kinderkaart 3'/2 ons suiker. HERKINGEN. Deze week is verkrijgbaar op: Bon 222 3l/2 0D3 suiker. 223 5 ons rijst. 224 5 ons spek. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op: Bon 164 en 10 der kinderkaart 1 stuk Sunlightzeep en '/i p.zeeppoeder. 165 en 2 der kinderkaart 3'/a ons suiker. 1 der kindermeelkaart 5 ons kinder meel en 2003 tapiocameel. 19 der vleeschkaart 3 ons spek. NIEUWE TONGE. Deze week is er bij H.H. winkeliers verkrijgbaar: Bon 223 3f/2 ons suiker. 224 2i/i ons Amer. spek. 225 1 stuk Kalizeep. 226 1 ons Kaaa 20+. 227 sago. OOLTGENSPLAAT. Ia de week van 12 Mei t/m 17 Mei 1919 is alhier verkrijg baar op: Bon 160 4 ons rijst. 161 1/1 ons kaas. 162 31/1 ons suiker. 163 2 ons spek. STAD AAN T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 231 31/, ons suiker. 232 2 ons rijst. 3 van de kinderkaart 31/2 ons suiker. Zonder bon '/a P°ud Amerikaansch spek. NIEUW HELVOET. Voor de volgende week: Op bon 14 der Suikerkaart S1/, H.G. Op bon 1 der Normaalmargarine-kaart 21/2 H.G. Jam zonder bon. De directeur van het levensmiddelen- bedrijf maakt bekend, dat met ingang van 1 Juli do rantsoeneering voor zieken en zwakken van extra-levensmiddelen, zal worden opgeheven. Houders van normaal-margarinekaarten kunnen tegen inlevering der oude lichamen alsnog nieuwe op het dist. bureau ver krijgen. ZWARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 58 3'/i ons suiker. Turf en hout zoolang de voorraad strekt. ZUIDLAND. Volgende week wordt ver strekt op: Bon 39 3»/2 ons suiker. 40 1 ons ham. 41 1 ons kaas. 42 1 ons kalizeep. 1 Normaalmarg.kaart2,/ion8boter. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS- Het vleesch van een uit nood geslachte koe van J. C. B. werd voor de comsumptie afgekeurd. De op Zondag j.l. gehouden collecte voor het Studiefonds in d® Ned. Herv. Kerk alhier bracht f 72,— op. De heer J. J. Slis herkozen tot lid van de schattings-commissie, heeft met het oog op zijn hoogen leeftijd daarvoor bedankt. Door de politie is een hoeveelheid hout in beslag genomen, dat aan den Stadschen dijk was ontvreemd. Door den Heer H. Vermaas is een door hem gevonden portemonnaie met eenig geld, bij den burgemeester gedeponeerd. Donderdag middag geraakte vermoe delijk door een vonk vuur van een loco motief van de R. T. M.'een rietklamp aan het sas alhier in brand, aan blusschen viel niet te denken. Donderdagavond kon ^an wege het lage water, de stoomboot „Thor VII" die de dienst voor de stoomboot „Middelharnis" waarneemd niet in de kaai komen, tenge volge waren de passagiers verplicht van de sluis naar het dorp te loopen. Ds. G. Alers, overgekomen van Gou- driaan, werd Zondag j.l. op ernstige en har telijke wijze tot zijn dienstwerk bevestigd bij de Ned. Herv. Gemeente alhier door zijn voorganger, Ds. A. F. P. Pop van Ameide naar aanleiding van Ezech. 33. vs. 7. Den bevestigden leeraar werd toegezongen Psalm 134 vs. 3. Des avonds had de intrede plaats voor een zeer groote schare. Ds. Alers sprak naar aanleiding van Hand. 4 vs. 29b: „geef uwen dienstknechten met alle vrijmoedig heid uw woord te spreken." Achtereenvol gens werd gewezen op: le een zware taak 2e een innige bede; 3e een besliste verhoo ring. Na de gebruikelijke toespraken, sprak de consulent Ds. J. Polhuys van Stad aan 't Haringvliet, en namens den Kerkeraad en de Gemeente ouderling Vroegindeweij. Den nieuwen leeraar werd toegezongen Ps. 122 vs. 3. Onder degenen die de plechtigheid des avonds bijwoonden, werd opgemerkt Ds. P. Kruyt van Nieuwe Tonge, uit den ring „Sommelsdijk." Vrijdag 2 Mei vergaderden de bouwvak arbeiders met de patroons te Middelharnis om te trachten eindelijk tot overeenstem ming te geraken betreffende de nieuwe arbeidsvoorwaarden. Na zeer lange bespre kingen echter werden de nadere voorstellen der werklieden verworpen. Daarna hebben de werklieden in eigen kring vergaderd. De ontstemming was zeer groot, dat niet was toegegeven aan het zeer billijk verlangen in deze, waardoor een geest begint te heer- sehen, die voor een rustigen bedrijfsgang in de naaste toekomst doet vreezen. Door de besturen werd ten slotte voorgesteld, alsnog een laatste poging aan te wenden, om langs vredelievenden weg eene oplossing te vinden en een schrijven aan al de patroons te richten als onderstaand. De eischen der werklieden waren35 cent voor de geschool- don en voor de opperlieden 33 cent per uur, ingaande 3 Maart, 10 uur per dag, inschake ling der artikelen 1638 c en d van het Burg. Wetboek, een en ander va3t te stellen by Collectieve Overeenkomst voor een jaar. Deze zeer billijke verlangens, welke voor de arbeiders nog niet beteekenen eene ver betering sinds 1914, ja zelfs in koopkracht daar nog 20°/o beneden blijven, zijn door de patroons verworpen en is slechts door hun aangenomen een uurloon van 30 cent. Om loch tot een vergelijk te komen, werd toen het bemiddelingsvoorstel gedaan om met ingang van 5 Mei dit aanbod met 5 cent te verhoogen. Ook dit is verworpen. Zeer te begrijpen is, dat de ontstemming groot is en dit afwijzen niet alleen verbittering onder de werklieden brengt, maar dat deze afwijzende houding op den duur tot onge- wenscbte botsingen leiden moet. Verschillende melkboeren brachten de melkprijs terug van 20 op 16 cent, andere echter handhaven nog de 20 cent. Wanneer zullen zij het goede voorbeeld volgen? Uitreiking van de Eind-diploma's aan de Ambachtsschool te Middelharnis. Dinsdag 6 Mei had in een der localen van de Ambachtsschool de uitreiking plaats van de eind-diploma's aan de vertrekkende leer lingen. De Voorzitter, de heer W. C. van As, opent de bijeenkomst en zet haar doel uit een. Hij roept een hartelijk welkom toe aan die ouders en belangstellenden, die aan de uitnoodiging, in de locale bladen, gehoor hebben gegeven, en bij de uitreiking der eind-diploma's van hun belangstelling doen blijken, 't Spijt hem, dat het getal der be langstellenden niet veel grooter is. De school heeft recht op veler belangstelling, inzonder heid op die der ouders. Zich wendende tot de vertrekkende leer lingen, wijst hij hun op het gewichtige oogen- blik in bun leven, dat thans voor hen is aangebroken. Zij zullen thans de volle prak tijk ingaan, en dat in de tegenwoordige zeer bezwarende omstandigheden. De dure tijd is nog steeds oorzaak, dat er nog weinig werk is in de bouwvakken. Maar dat zal straks beteren. Dan zal er veel van de werklieden gevraagd wordeD. De toestanden in de verschillende vakken veranderen. Onze tegenwoordige Minister van Arbeid komt straks metzijD wettelijke regelingen. Dan zal elke werknemer lid moeten zijn van een Vakvereeniging. Ook gij komt straks voor de keus te staan, bij welke vakvereeniging ge u zult aansluiten. Met nadruk waarschuwt spreker er de jonge lui voor goed uit te zien, bij welke voreeni- ging zij zich zullen aansluiten. Doet de keuze zo<5, dat ge u later, als ge volslagen werk man zijt, niet hebt te beklagen, dat ge een verkeerde keuze deed. Vervolgens werd het diploma als leerling- timmerman uitgereikt aan W. van derVlis, H. Simonse, J. van Vliet, H. Hollenga, J. J. van der Eist. Het diploma als leerling-smid aan W. van Baaien, C. Huijsmans, G. Jansen, J. v. d. Sluys. Jongelui, vervolgt de Voorzitter, ge staat thans aan het begin van den weg. Het zal voor een groot deel van je wilskracht af hangen, hoever ge het in het leven zult brengen. Er zijn reeds verscheidene voor beelden van oud-leerlingen die doorgewerkt hebben en zich daardoor een uitstekende positie in de Maatschappij hebben veroverd. Werkt dus hard in de praktijk, maar ver geet vooral de theorie niet. Werkt ook in de theorie door. Bezoekt, als ge er voor in de gelegenheid zijt de Avond-teekenschool, de Burger-Avondschool of de Teeken-acade- mie. Dan zal ook uw werken met succes bekroond worden. Voor hen die niet zorgen dat ze er bij zijn, zal geen goede plaats in de toekomstige maatschappij over zijn. Nog heeft spreker een aangename taak door aan don leerling H. Simonse een eere- prijs, bestaande uit een zilveren horloge met inscriptie te kunnen uitreiken. Deze prijs is thans niet het gevolg van hot wisselvallige geluk of de leerling geen verzuimen gehad heeft, maar wordt thans uitgereikt aan den leerling die door Directeur en Leeraren daarvoor wordt voorgedragen, als gevolg van zyn bijzondere vorderingen, vlijt en gedrag. Spreker wenscht dezen leer ling daarmee geluk. Hij hoopt dat het hem een spoorslag zal zijn, om ook straks in de werkplaats en in heel zijn verder leven zijn uiterste best te blijven doen. Vervolgens richt spreker een woord van dank aan directeur en leeraren voor de toe wijding waarmede zij ook in het afgeloopen jaar het onderwijs hebben gegeven en de correcte wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Het spijt spreker den leeraar Kolthoff, die naar Almelo vertrok, niet meer in het midden te zien. In hem heeft de school een flink leeraar verloren, maar, gezien zijn gezondheidstoestand, moest het Bestuur zijn ontslag billijken. Spreker besluit met den wenech dat bet hem in zjjn nieuwe betrekking steeds goed mag blijven gaan. De directeur spreekt nog een hartelijk woord van afscheid tot de vertrekkende leerlingen en wijst er vooral den leerling Simonse op, dat hij zich op de verworven eere-prijs niet moet verheffen, maar wel moet bedenken, dat hy nog slechts leerling is, en dat het mede geheel van zijn verder werken zal afhangen, hoever hij het in zijn vak zal kunnen brengen. Namens de aanwezige ouders bedankt de heer van Baaien het Bestuur, Directeur en Leeraren nog wel voor het onderwjjs aan de vertrekkende leerlingen gegeven en voor het behartigen van de belangen der leer lingen. De Voorzitter sluit deze bijeenkomst met den wensch dat het de vertrekkenden goed moge gaan, dat de blyvenden met energie zullen blijven werken en dat een volgend maal de belangstelling van de ouders en het publiek grooter zal zyn. SOMMELSDIJK- De werkman J. v. d. P. alhier had het ongeluk van den zolder te vallen en daarbij zijn been te breken. Tot Hoofd der Bewaarschool alhier is benoemd Mej. F. C. Dorst te Stavenisse. Bij het verrichten van timmerwerk had L. T. het ongeluk met een beitel zoo danig in zjjn hand te steken dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. DIRKSLAND- De afd. Dirksland van den Volksbond gelooft velen een dienst te be wijzen, door dit jaar weder een Huisvlyt- tentoonstelling te houden. De benoodigde lokalen zijn reeds gevonden, en de tijd der tentoonstelling zal spoedig bekend gemaakt worden. Het bestuur wekt allen op, die iets gevoelen voor ons mooie streven, iets te maken, om in te zenden. Aan ieder en uit alle plaatsen, zal gelegenheid worden gege ven zyn vernuft te toonen.Natuurlijk worden weder prijzen beschikbaar gesteld. We ver trouwen dat ieder weer een steentje zal bijdragen tot het welslagen van ons plaD. Steunt ons streven. Weest nuttig en huiselijk. (Zie verder advertentie in dit nummer.) MELISSANT- De loonregeling door de arbeidersvereniging vastgesteld werd aan vankelijk door de werkgevers goed gevon den. Maar Zaterdag waren er weer een paar welke weigerden de verhooging te betaleD. Vroede vaderen weet gy wel wat gy hier mede doet? Hiermee steunt gy de revolutie, ja roept hem zelfs in. En als vooraanzitten- den der gemeente moet gij dit toch tegen gaan. En als mensch moet gij toch uw mede- mensch steunen in den nood. Welnu geef daD den werkman een loon waardoor hij in de gelegenheid gesteld worden zich van het noodigste te voorzien. Dan steunt gij het Gezag, de Orde en Tucht. Van den landbouwer A. A. Kort is een koe uit nood geslacht moeten worden. Het vleesch werd voor de consumptie Zondagmiddag nam ds. Dekker afscheid van zjjn gemeente. Eerst werd gezongen psalm 43 vers 3 en 4, daarna werden voor gelezen de geloofsartikelen. Zijn Eerwaarde las zelf voor uit de Handelingen der Apos telen hoofdstuk 20 vanaf vers 17 tot het einde. Hierop werd gezongen van psalm 84 het 2e vers, waarna zijn Eerwaarde over ging tot uitlegging zijner tekst welke by gekozen had uit Hebreön 13 vers 8 welke woorden ten eerste diende als troost voor de gemeente en ten tweede als troost voor de leeraar zelf. Als tusschenzang volgde nog gezang 160 vers 5. Hierna nam de herder afscheid van zyn gemeente in 't geheel en van de verschillende personen afzonderlijk welke hierin een ambt vervulden, met woor den van troost en vermaning. De slotzang was psalm 27 vers 7. Nu nam ds. Hoogen- dyk vaD Stellendam als consulent het woord en dankte ds. Dekker voor al het goede dat hij door zijn arbeid verricht had in zijn gemeente en voor de vriendschappelijke verhouding welke steeds tusschenhun beiden bestaan had. Op verzoek werd nog gezongen het 2e vers van psalm 121 en hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Het kerkgebouw was overvol. Donderdag 22 Mei a.s. zal de aanbe steding plaats hebben van de 8 door d® ge meente t® bouwen woningen. Onze dorpsgenoot den heer J. v. Vliet staat no. 1 op de voordracht voor onder wijzer met verplichte hoofdacte voor een school te Vlaardingen. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft iemand zich, door inklimmen door een raampje van de W. C., toegang ver schaft in de pastorie der St. Jozefskapel. Een kastdeur werd opengebroken doch werd er niets vermist. Dit is binnen enkele weken tyds de tweede maal dat in dit gebouw werd ingebroken. De verkiezing voor den gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 21 Mei. De lijsten zyn by loting als volgt geplaatst: No. 1. C. A. A. Kort, C. W. Bruggeman, J. Z. Kwak, J. Schilperoort. No. 2. J. A. van Nieuwenhuyzen, P. Polder, Z. van der Baan, H. van Seters, Z Sieling, P. D. Sieling, Z. van Beek, J. Bosschieter, J. A. Kleynenborg, Ms. Wiegel, C. P. Tiele- man Jz., J. H. van Strien. No. 3. A. van der Spaan Jz., A. Kryger, P. van Dyk, C. Tieleman. No. 1 Christelijk Historisch, No. 2 Anti- Revolutionair, No. 3 Arbeiderspartij. HERKINGEN- Onze dorpsgenoot, de Heer E. A. Snijder legde de vorige week te Rot terdam met gunstig gevolg examen af voor onderwijzer. Op het oogenblik rijdt nog ongeregeld een auto van hier op Dirksland en zoonoodig op andere plaatsen in dit eiland. Vermoe delijk zal een geregelde autodienst van hier worden ingevoerd. STELLENDAM- Voor den nieuwen cursus aan de Openb. Lagere School alhier zyn 42 nieuwe leerlingen ingeschreven. De garnalenvisschers zijn de vorige week slechts 4 dagen uitgeweest. Overige dagen kon niet gevischt worden door slecht weer. Er werd gomiddeld per dag en per vaartuig 75 Kg. by de pellerijen aange bracht. Er werden 100 manden verzonden naar het buitenland A 25 ct. de kg. Woensdag 21 Mei a.s. zal in „de Gouden Leeuw" te Goedereede vergadering worden gehouden van stemgerechtigde ingelanden van de Generale Dijkage van Stellendam. Te behandelen 1. Stemming voor oen Dijkgraaf wegens per. aftr. van den Heer T. Lodder Cz, (niet herkiesbaar). 2. Zoo noodig op den zelfden dag her stemming 's namiddags 6 uur. 3. Vaststelling der Rekening 1918. 4. Begrooting 1919. 5. Machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrootingsposten. 6. Machtiging tot onderhandsche aanbe steding of uitvoering van werken in eigen beheer. 7. Benoeming leden en plaatsvervangende leden der Commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening. 8. Ingekomen stukken. Zoo langzamerhand beginnen toch consumptieartikelen in prys te minderen. Zoo wordt de Roomboter nu hier verkocht voor f 1,65 per pond. En ook de melkprijzen gaan naar beneden. Op sommige plaatsen tot 16 en 14 cent per L. Ja, zelfs tot 12 cent. Hier hooren we echter nog niets van prijsvermindering van dit artikel en nog steeds wordt ze verkocht voor 20 cent per L. We hopen nu maar dat de melkboeren ook nota zullen nemen van de vermindering dier prijzen. Van de vérhooging droegen ze spoedig kennis. GDEDEREEDE- Voor den nieuwen cursus aan de O. L. school alhier zij 47 nieuwe leerlingen ingeschreven, wat voor deze ge meente zeer veel is. De Noordzeevisschers zyn slechts een nacht uitgeweest. De vangst was zeer gering. Er is wat spek gevischt, dat voor de con sumptie onbruikbaar is, ook is er wat reuzel gevischt. De heer D. Lodder heeft het hem toe- behoorende pakhuis aan de Zuidzijde van de haven verkocht aan Mej. C. M. Goekoop, die het zal laten verbouwen tot een woonhuis, Schipper J. Tanis Kz. heeft het onge luk gehad met zyn vischtuig in een mynen knipper te geraken. Dien ten gevolge ver loor Tanis zyn geheele vischtuig en kon hy huiswaarts keeren. Het huis van wijlen den Heer P. Redert Pz. Jr. is onderhands verkocht aan Corn. Flohil te Ellemeet (Zeeland). Er zal een broodbakkery in gevestigd worden. OUDDORP- Door Kon. Besluit is tot Heem raad van den Bokkenpolder benoemd de heer Jb. van Huizen. De arbeider Jan Heerschap in den Oostdyk had het buitenkansje een zalm van ongeveer 30 pond op het strand te vinden. Mej. A. Sperling heeft haar woonhuis staande aan den Ring alhier, onderhands verkocht aan den landbouwer P. Creze van Stellendam. Op de Christelijke School werden 1 Mei 56 kinderen en op de Openbare School 17 kinderen toegelaten. Onze dorpsgenoot L. van Zuyen is te Middelburg geslaagd voor het Onderwijzers examen. By verschillende landbouwers is hier mond- en klauwzeer uitgebroken. De lijsten van Candidaten zooals zij door het Hoofdstembureau zyn genummerd in de volgorde door het lot aangewezen op 17 Mei ter verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Ouddorp: Westhoeve KL, Grinwis M., Voogd KL, Mastenbroek J., Westhoeve J., Aleman C., Boh van der WPadmos A., Klooster van der A., Mooy de J., Vessem van A.J., Bos- land M.. Sandefort J., Klooster van der J., Lodder J., Tanis J. Op de Classie der Ger. Kerk te Middel harnis is aan de heer Versteeg alhier ver gunning gegeven zich aan het examen voor predikant te onderwerpen. NIEUWE TOXGE- Gedurende de afgeloopen maand zyn aan het Hulppost- en telefoon kantoor behandeld: 120 telegrammen, 621 telefoongesprekken en 12 telefoonoproepberichten. Totaal 653 handelingen. A. N. Pz. had het ongeluk, met het spelen in een put van een dijk te vallen, waardoor hij zjjn arm kneusde en genees kundige hulp noodzakelijk was. Het mond- en klauwzeer heerschende onder het vee van den landbouwer J. Voor winden is geweken verklaard. Woensdagmiddag had het zoontje van den heer J. d. W. het ongeluk met het draaien aan een wanmolen, er met zijn duim tusschen t® geraken, zoodat zjjn top verbrijzeld werd en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Door het Polderbestuur van Klinkerland onder Nieuwe Tonge, Herkingen en Melis sant zal op 16 Mei a.s. schouwing worden gehouden over het plaatsen van hekken, vleuken enz. Aan de O. L. school zyn j.l.Maandag 47 leerlingen toegelaten. In deze gemeente is de melk met 1 cent per liter verlaagd en dus gebracht op 9 cent per L. OUDE TONGE- Verleden week is van den Heer J. Waare een beest uit nood geslacht, hetwelk voor fl per pond werd verkocht. De melk is alhier met 2 cent per liter verlaagd. Van de week is alhier een Openbare, Vrijwillige verkooping geweest van een groo te partij Manufacturen en confectie. Aan den jongenheer H. Simonse alhier is by het verlaten der 3-jarige cursus Am bachtsschool te Middelharnis door het be stuur voor dit jaar de eereprys, een zilveren horloge met inscriptie toegekend. OOLTGENSPLAAT- By Koninkl. besluit van 3 Mei jl. is benoemd tot dijkraad van het waterschap de Dijkring Flakkee, de heer J. G. van Putten, alhier Uitslag van de op 7 Mei jl. gehouden veiling door notaris Akkerman, ten verzoeke van de erven dewed. J. Donkersloot. Perceel I een woonhuis aan de Voorstraat met een arbeiderswoning aan den Achterweg B. K. Breeman f 3460. Perceel II een bouw- schuur aan de Stoofstraat W. J. Buth f 4900, DEN BOMMEL- De Emmabloem collecte heeft dit jaar in deze gemeente f33,50 op gebracht. Op 1 Mei werden op de le O. L. school alhier toegelaten 21 leerlingen, en op de 2e O. L. school 5. STAD AAN 'T HARINGVLIET- Op de open bare lagere school alhier zyn met den aan vang van den nieuwen cursus toegelaten 19 Dieuwe leerlingen: op de bijzondere (Christelijke) school 11 nieuwe leerlingen. Doordat de spreker verhinderd was over te komen, is de aangekondigde verga- deiing van landarbeiders alhier tot nader order uitgesteld. Door A. v. R. werd deze week alhier een postduif opgevangen; het diertje, dat zeker den koers was kwyt geraakt, was zoo vermoeid, dat het niet meer vliegen kon. De duif was op de vleugels gemerkt: Anvers no. 1965. Naar men uit goede bron verneemt, heeft de directeur van het levensmiddelen- bedrijf alhier ontslag tegen 1 Augustus a.s. Het bestuur van den polder Nieuwe Stad maakt bekend, dat op 28 Mei a.s. schouw zal worden gedreven over Dammen, Hekken, Zeilen, Vleuken enz. Op het telefoonkantoor alhier zyn de vorige maand behandeld; 107 telegrammen 257 gesprekken en 22 oproepberichten. UELLEVOETSLUIS- In bet laatst der vorige week zyn hier een 20 tal Duitsche matrozen gearriveerd, om de bekende Duitsche oorlogs scheepjes, liggende op de Marinewerf, wat op te knappen. Bedoelde manschappen zyn onder gebracht op de „Van Galen". Zaterdag 3 Mei werd een ledenver gadering der burgerwacht gehouden, waarin

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5