IARDEN effecten. 'OEDIG KE". MEN (bank vesa ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 3 MEI 1919. 5 1904. leph. Interc. No. 9. J emci öaiaik- Transport-, a ties, osito 3 374% indr.che Bank. -11 l/g uur v.m. —4 uur u.m. 6R00TE SOR TFFRIPJG li S. Telef. 21. WERKEN. utton. ioolon. Yoedorbakken. Goten, Tegols. an Heiningen, Grintbakken, zoorkoniendo aworken. 52-7 -werk. 1 2EN AAN. ma 31J Zaandijk. tW AARBEN. lulden, lulden. !raat 4a. i te: 12—5 I Ntcuwoahaorn, Li I SpDkonisso (on Niouw-Boicr- i, H.'inonoord, j, IJïiilmonrfo, J, Jlc-ndrlk-Id» .olsdOk, Midiloi- »1.921,1SS. lharnls. DER MINNE. No. 26 3 Mei 1919. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur vaD het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van't 95ste tijd vak geldig 3 van 7 Mei tot en met 15 Mei. VETKAART. Bon No. 13, 3e tijdvak is geldig van 3 Mei tot en met 10 Mei. Behoudens ministerieels wijziging. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 5 Mei 1919, tot en met 10 Mei 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 38 3*/j ons Suiker. 39 l'/i ons Rijst. 40 1 ons Zeep (Kali k 1 0,08). 41 1 ons Kaas 20+ of andere soorten. 42 2 ons spek. 43 1 pak kaarsen k f 0,64 by A. "Witvliet, Ring. SOMMELSDIJK. .Gedurende het tijdvak 5 Mei t/m 10 Mei is verkrijgbaar op Bon 262 2*/i ons groene erwten. 263 2'/i ons rijst. 264 2 ons spek. 265 i/i stuk kalizeep. 266 1 ons kaas. 267 3V2 ons suiker. 17 kinderkaart S'fe ons suiker. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op Bon 162 2Vj ons ryst. 163 en 1 der kinderkaart 3ons suiker. 4 der kindermeelkaart 2i/j ons kinder meel en 2'/ï ons tapiocameel. 18 der vleeschkaart 3 ons spek. NIEUWE TONGE. Deze week is er by H.H. winkeliers verkrijgbaar: Bon 220 2'/2 ons suiker. 221 2i/i ons Amer. spek. 222 2Vj ons rijst. OOLTGENSPLAAT. In de week van 5 Mei t/m 10 Mei 1919 is alhier verkrijg baar op: Bon 153 blijft geldig voor 2 ons kaas. 158 31/1 ons suiker. 159 2 ons spek. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 226 een half pond suiker. 227 1 stuk zeep, voor zoover voorradig. 228 */a ons Vermicelli of MacaroDi. 229 1 ons ryst, voor zoover voorradig. 2 van de kinderkaart een half pond suiker. 22 van de brandstoffenkaart >/i H.L. steenkolen. NIEUW HELVOET. Voor de volgende sen of meer 3 Koninklijk zijn "is uitloten zonder 11-7 1. OOBBURG. Op bon 15 der Suikerkaart 2'/i H.G. Spek en Jam zonder bon. - Op Maandag en Dinsdag a.s. kunnen houders van normaal-margarinekaarten tegen inleveriDg van de lichamen der oude kaarten, nieuwe op het dist. bureau ver- krÜgen. Voor de maand Mei; Bon 20 4 ons bruine boonen. 21 5 ons capucijners. 22 2 ons groene erwten. 23 5 ons rijst. 24 3 ons witte boonen. 25 1 ons vermicelli. ZWARTEWAAL. De komende week is by de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 55 2'/i ODS suiker. Dennenhout f 8,60 per 100 K.G. Turf f2,- per 100 stuks, zoolang de voorraad strekt. ROOKANJE. Volgende week is verkrijg baar op: Bon 9 5 H.G. rijst. 10 21/, H.G. suiker. 18 (kinderkaart) idem. hier thuis behoorende vischsloepen „Alba tros" sch. J, de Waard en „Oranje Nassau" sch. D. Koster met een besomming resp. f2000 en 1680. Van den landbouwer J. Verolme zijn van een pit aardappelen, gelegen op een stuk land, aan den Steenenweg een hoeveel heid ontvreemd. Postcheque en girodienst. Aan het post kantoor Middelharnis en de daaronder res- sorteerende hulpkantoren werd gedurende de de maand April 1919 gestort f 167972,39s uitbetaald wegens cheques f7595,46. Op de postrekeningen van dit postkantoor werd bijgeschrevena. wegens stortingen f31954,40; b. wegens overschrijvingen 11050,84. Afgeschrevena. wegens over schrijvingen f 21727,49s; b. wegens cheques f 20285,19®. Op den laatsten der maand was bet het aantal rekeninghouders van dit kan toor 24. SOMMELSDIJK- 31. Woensdag werden aan de markt aangevoerd 60 stuks vee, 1 paard en drie manden biggen. Door het ongunstig weer waren zeer weinig marktbezoekers komen opdagen en werd weinig verhandeld. Op 16 Juni 1919 zullen te 's-Gravenhage bij de militie worden ingelijfd: W. Kardux, J. van der Meide; op 18 Juni L. Kranse en op 20 Juni J. Breur en J. In 't Veld. De ingeleverde candidatenlysten zyn in een openbare zitting van het stembureau geldig verklaard. Volgens loting is de linksche lijst no. 1 en de rechtsche lijst no. 2 geplaatst. De ingeschrevenen der Nat. Militie lichting 1920 voor deze Gemeente zullen op Woensdag 11 Juni a.s. des vooimiddags 9 uur te Middelharnis in de Bewaarschool worden gekeurd. DIRKSLAND- Op Dinsdag 6 Mei van 9-12 uur bestaat er gelégenheid tot het inwisse len van oude lichamen der normaalboter- kaarten voor nieuwe kaarten. Zonder oude lichamen zullen geen nieuwe kaarten wor den afgegeven. Deze week is alhier weder een flinke party Amerikaansch spek gearriveerd, waar van op bon 19 der vleeschkaart 2 ons ver krijgbaar wordt gesteld. Mej. M. Rooy slaagde deze week te Rotterdam voor het examen onderwijzeres. Dinsdagavond kwamen verscheidene inwoners dezer gemeente verschrikt naar buiten loopen toen om 9 uur de klok begon te luiden, ze meenden dat er brand was. Het was niet anders dan dat het luiden der klok van 8 uur op 9 uur was gezet. MELISSANT. Bij M. B. ontstond een be gin van brand beneden in den schoorsteen, waardoor de schoorsteenmantel en de vloer vlam vatteD. Assurantie dékt de schade. Een paard van den landbouwer H- v. Rossum onder deze gemeente wierp twee levende veulens. Ds. Dekker hoopt Zondag 4 Mei des namiddags te 3 uur afscheid van zijne ge meente te nemen. De zitting van de keuringsraad voor de lichting 1920 heeft voor deze gemeente plaats op Maandag 16 Juni te Dirksland in de openbare school des voormiddags om 10 uur. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS- By deze wordt aan leden, begunstigers, ouders en verder belangstel lenden kennis gegeven dat de uitreiking van eind-diploma's aan de vertrekkende leerlin gen der ambachtsschool zal plaats hebben op Dinsdag 6 Mei a.s. des middags 3 uur in één der zalen van bovengenoemde school. Onze vroegere dorpsgenoot de heer H. Noordijk is met ingaDg van 1 Mei te 's Graven- hage benoemd tot Hoofdbesteller aan het post- en telegraafkantoor. De derde prijs van de jaarlyksche ver loting een l1/» jarige os, is ten deel geval len aan P. de Korte alhier. In plaats van P. Born is tot agent van de stoomboot Middelharnis aangesteld J. Bom Hz. uit deze gemeente. Te IJmuiden zijn binnen gekomen c A ij '*-• Van den landbouwer C. A. A Kort stierf een zijner beste werkpaarden. In een onbewaakt oogenblik viel bet 8-jarige zoontje van L. v. O. van den zolder. Het kind kwam er boven wonder met den schrik af. Door de vergadering van stemgerech tigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk, werd besloten, Ds. Govera van Ottoland toezeg ging van beroep aan te bieden. Op het hulp Telegraaf- en Telephoon- kantoor werden over de maand April be handeld 118 telegrammen, 1"* en 18 telephoon oproepberichten. 1 Mei kwamen op de Openbare School 7 nieuwe leerlingen en op de school met den bybel 16. Verslag der arbeiders vergadering „Ons aller Belang",gehouden op Donderdag 24April in de zaal van den heer A. v. d. Werff te Melissant. De voorzitter P. v. Dijk opent de verga dering en heet allen welkom. Aan de 01de is de regeling van den werkdag en het loon, te beginnen op 1 Mei aanstaande. Het bestuur stelde voor den werkdag op den gewonen tyd, des morgens half vijf uur te beginnen, en des avonds tot vyf uur. Met gewoon stop- en schafttyd. Dit. voorstel werd zonder stemmen aangenomen. De loonregeling werd als volgt vastgesteld Van 1 Mei tot 1 Juni f 2,25 per dag. Van 1 Juni tot den Oogst f 2,50 per dag. Voor hooisnjjden 15 cent laarzengeld per dag, maar voor hooien 30 cent p9r uur. Zaadsnyden en -dorschen 35 cent per uur, met een maximum looptijd van j/j uur Pflr keer. Suikerbieten dunnen 50 cent per dag boven het loon. Mestladen f 2,75 per dag. Mestspreiden f 2,60 per dag. Vlasplukken f 3,50 per dag. Slootwerk f 2,75 per dag plus 16 cent laarzengeld. Aan de orde is verkiezing van 1 bestuurs lid in de plaats van P. Nachtegaal Jbz. die als zoodanig heeft bedankt. Bij de vrije stemming behaalde G. den Ouden, J, Groo- tenboer en M. v. d. Mast Hzn. een gelijk aantal stemmen. G. den Ouden verzoekt niet meer in aanmerking te komen daar zyn broeder reeds bestuurslid is. By de her stemming tusschen J. Grootenboer en M. van der Mast Hz. verkreeg ieder weer een gelijk aantal stemmen. Toen kreeg het be stuur bestaande uit 7 leden het recht hier over hun stem uit te brengen. Wordt ge kozen J. Grootenboer met 4 stemmen. By de rondvraag verzoekt M. v. d. Mast het woord en stelde voor, de afgevaardig den der vereeniging, welke bestaat uit 5 voormannen te doen wijzigen door 3 voor mannen en 2 andere bestuursleden af te vaardigen naar de conferentie met de werk gevers. Dit voorstel werd met algemeene stemmen verworpen, daar de afgevaardigden aller vertrouwen waardig bleken. Vervol gens vroeg H. v. d. Mast Cz. waarom de ophaler der contributie M. Keizer zoo slecht zijn plicht vervult, daar er nog waren die nog van Maart en de eerste helft van April moesten betalen. De Voorzitter. Het spy t mij wel dat Keizer niet tegenwoordig is, maar op de vorige vergadering hebben wy' hem daar al op ge wezen. Nu wil ik dit nog wel eens doen, maar zal het wel helpen? Na eenige dis cussie werd besloten een andere inzamelaar te benoemen en Keizer zyn ontslag als zoo danig te geven. De voorzitter verzocht degene welke zich hiervoor bereid verklaar den hunne namen op te geven. Hiervoor gaven zich op: M. v. d. Mast Hz., H. v. d. Mast Cz., P. Goedegebuure Cz., en H. Over woei. Het bestuur ging tot stemmen over. M. v. d. Mast 4 stemmen, H. v. d. Mastl, P. Goedegebuure 2 en H. Overwoei O.Alzoo gekozen M. v. d. Mast Hz. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vor- gadering. HERRINGEN- Door het hoofdstembureau zijn de candidatenlysten als volgt door het lot genummerd voor de a.s. stemming voor den Gemeenteraad. No1 1 lijst M. Lokker No. 2 J. M. van Eek No. 3 J. van Kempen. De keuring van de militieplichtigen voor de lichting 1920 is voor deze gemeente bepaald op Maandag 16 Juni a.s. voormiddags 9 uur te Dirksland. Het aantal kiezers voor den Gemeente raad bedraagt volgens de kiezerslijst 197. De eerste zitting van den Militieraad zal gehouden worden op Zaterdag 3 Mei ,.s. des voormiddags te 9 uur te Dirksland. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week 5 dagen gevischt en gemid deld per dag en per vaartuig 76 KG. aan gebracht. Maandag werden 5 aangebrachte vaten reuzel verkocht. Ze brachten respect op: 390, 400, 380, 855 en 865 gld. Totaal f 1890. Zaterdag ia alhier overleden de oudste inwoonster dezer gemeente, de wed. A, Klink in den ouderdom van bijna 94 jaar. Door C. van Lenten, schipper op den blazer SL. 17 is een contactmyn gevischt. Ze is onschadelijk gemaakt door militairen. Schipper P. Troost van de SL. 5 vischte er ook een en wierp ze overboord. In deze gemeente doen zich eenige gevallen van roodvonk voor, ook onder volwassen personen. Ter distribueering zijn hier een paar wagonladingen eierkolen aaDgekomen. Hoe welkom deze kolen zijn behoeft zeker niet te worden gezegd. Weder is een bezendiDg Amerikaansch spek alhier aangekomen, welk spek wordt gedistribueerd. Het kohier van de personeele belasting No. 1 over het dienstjaar 1919 is invorder baar verklaard en den ontvanger ier hand GOEDEREEDE- L.l. Zaterdag werd hier door vyf jonge meisjes de Emmabloem aan de huizen en op straat verkocht. De netto opbrengst was f27,25. Door de Noordzeevisschers is per vaar tuig tot f450 besomd. De meeste hadden echter een schrale week. De garnalenvisschers brachten per dag en per vaartuig 50 tot 120 Kg. aan. Zy, die na 1 Mei normaal-margarine kaarten wenschen te ontvangen, moeten de lichamen der oude aan het distributie kantoor inleveren. OUDDORP- De verkoop van Emmabloemtjes voor deze gemeente heeft f 32,50 opgebracht. De visscber A. v. d. Linde ving een kabeljauw, waarvan de inhoud een busje geconserveerde melk bevatte. Door de garnalenvisschers werden van 70 tot 130 Kilo garnalen gevangen. In de weervisschery werden 7 zalmen gevangen. De zeevisscher A. Sperling had het ongeluk zyn giek te breken waardoor hy genoodzaakt was huiswaarts te keeren. Bü den landbouwer G. Tania werden door behulp vau zyn hond 150 ratten gevangen. In de afgeloopen maand werden aan het telefoonkantoor 265 telegrammen be handeld, terwijl 525 gesprekken werden ge daan. NIEUWE TüNGE- Het kohier der Perso neele Belasting no. 2 is invorderbaar ver klaard en aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. OUDE TONGE- Het huis van de Wed. A. van Markesteyn staande aan de Nieuwstraat alhier, is verkocht aan den Heer P. van Markesteyn. In de zitting van het hoofdstembureau op 19 April jl. werden de ingeleverde can didatenlysten voor den Gemeenteraad geldig verklaard. Verleden week Donderdag jl. kreeg den heer P. v. d. Drifi een begin van bloed- vergifting, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze week werd alhier aan de ingeze tene '/i mud steenkolen verstrekt. OOLTGENSPLAAT. Op 18 Mei a.s. zal door het gemeentebestuur worden aanbesteed: het bouwen van 8 werkmanswoningen en een burgerwoning. b. het bouwen van 8 werkmanswoningen en een burgerwoning. In de op 26 April gehouden gemeente raadsvergadering zijn de jaarwedden van den len en 2en ambtenaar ter secretarie alhier respectievelijk verhoogd tot f900 en f 500. Dinsdagavond hield de heer Jonkman van Middelburg in het Hotel Moelker te Ooltgensplaat een rede voor de kort geleden opgerichte vereeniging van Landarbeiders aldaar, met het doel de leden te bewegen tot aansluiting by den Nederlandschen Bond van Land-, Tuin en Zuivelarbeiders. Nadat spreker de beteekenis van den Bond op duidelijke wyze heeft uiteengezet, be spreekt hy de armoede en achterlijkheid, die in menig arbeidersgezin heeft geheerscht en nog heerscht. Hy wy'st er op dat arbeiders in andere bedrijven, die reeds tientallen jaren tevoren georganiseerd waren," daardoor flinke resul taten bereikten, terwijl in dien tyd de pogin gen der landarbeiders om tot positiever betering te geraken, mislukten, doordat zy bij gebiek aan een organisatie geen weerstand konden bieden aan de macht der werkgevers. Tot in 1912 bovengenoemde Bond werd opgericht. Toen kwamen voor het eerst resul taten. En dat de resultaten goed waren en steeds beter werden blijkt uit de mededeeliog vau spieker dat in 1912 een totale loons- verhooging werd verkregen van f 165818,— terwijl in dat jaar slechts f 12449,— con tributie werd geheven. In 1913 bedroeg de verkregen loonsverhooging f 217516,—, in 1915 reeds f 541278, Spreker legt er voorts nadruk op dat de Bond geen conflikten wil uitlokken, doch door overeenkomst komen tot positiever betering. Stakingen mogen slechts in het uiterste geval voorkomen. De arbeiders moeten er echter steeds om denken dat tegenover goede arbeidsvoorwaarden ook flinke plichtsbetrachting behoort t9 staan. Om echter goede resultaten te kunnen bereiken, moet de arbeider macht kunnen uitoefenen en hiertoe is een plaatselijke afdeeling niet sterk genoeg daar zij niet over voldoende weermiddelen kan beschikken. Nadat de spr. de flnantieele voordeelen van dén Bond (uitkeering by ziekte, werke loosheid, het uitgaven van een vakblad enz.) beeft geschetst, alsmede de flnaDtieele ver plichtingen daartegenover, wekt hy de ver gadering nogmaals op lid te worden van den Bond en eindigt daarmede zijn voor ieder begrijpelijke en zakelijke rede. Daarna werd met algemeene stemmen (ruim 100 personen) tot aansluiting besloten. DEN BOMMEL. De regenmeter toekende voor April j.l. aan; 63,3 m.M. neerslag tegen "',9 m.M. gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. By loting zijn de ingediende candida tenlysten genummerd als volgt: 1 Antirev. 2 Lib.; 3 Arbeidersparty; 4 R. K. Personen die zich nog wenschen aan te geven voor de burgerwacht, kunnen dit nog doen voor 15 Mei e. k. STAD AAN 'T HARINGVLIET- De lading turf, welke de vorige week werd afgekeurd, is thans alhier gedeeltelijk gelost; ieder ge zinshoofd kreeg voor twee gulden 75 K.G. turf. Tot lid van de schatterscommissie voor de inkomstenbelasting zyn herbenoemd de heeien A. J. C. Silvius, G. van Rossum, C. Arensman Az. en M. Braber G.Jz. De twee ingeleverde eandidatenlysten voor den gemeenteraad zijn beide goedge keurd; lijst 1 voor de Antirevolutionairen, lijst 2 voor de Vrijzinnigen. De vrouw van D. v. A. alhier had het ongeluk van de trap te vallen en bezeerde zich zoo, dat medische hulp noodzakelijk was. UELLEVOETSLUIS- De Minister van Marine heeft bepaald, dat de onderzoekingsdienst voor de Nederlandsche zeegaten is ingetrok ken en dat de daaraan verbonden maatre gelen voor de scheepvaart zijn opgeheven, In verband met bovenstaande zijn Zaterdag de zeesleepbooten .Seine' „Donau", die gedurende de mobilisatie in 's Rijks dienst waren, van Vli3singen naar hier gekomen, om na ontwapening in hun gewonen dienst te Rotterdam terug te keeren. Het wachtschip „Van Galen" is sedert 15 April uit de sterkte van Hr. Ms. Zee macht afgevoerd en bestemd voor slooping. Woensdag passeerde hier het s.s. „Pru- tan" komende van Hamburg, en bestemd voor Rotterdam. Ter gelegenheid van de verjaring van Prinses Juliana wapperde Woensdag de drie kleur weer als vanouds van vele openbare en particuliere gebouwen. Bij Kon. Besluit van 28 April is met ingang van 1 Mei aan den luit. ter zee 2e kl. K. Muller op zyn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Met ingang van 1 Mei is de kapt. der inf., G. A. de Vos, overgeplaatst naar het 15e regiment te Delft. Wij vernemen, dat op Maandag 5 Mei op de Marine-werf de 8-urige werkdag en 45-urige week zal worden ingevoerd. Op alle werkdagen, behalve Zaterdag, zal ge werkt wordenvm. van 7,50 uur tot 12 uur en nm. van 1,30 uur tot 5,30 uur, en Zater- vm. van 7,50 uur tot 12 uur. De burgerwacht is thans geformeerd en telt 34 leden. De oud serg. majoor P. J. C. Pieters is tot hopman aangesteld. Daar de heer Haas zich niet voor een bestuurs functie beschikbaar kon stellen, i9 in zyn plaats de heer D. A. J. Dijk benoemd. Zoo dat het bestuur thans bestaat uit de h.h. P. J. C. Pieters, D. de Boo (secretaris), J. Smit Jr., H. Kerbert en D. A. J. Dijk. De heer C. A. L. Sander is met.l Mei aangesteld tot tydelyk ambtenaar ter secre tarie. De kantoorbediende by do P. en T. alhier, de heer A. Tuk, die gedurende eenige maanden in andere plaatsen op vervaDging is geweest, is met 1 Mei alhier in standplaats teruggekeerd. NIEUW HELVOET. Woensdag slaagde Mej. E. S. F. Vrij te Rotterdam voor onderwijzeres. Tot op Woensdag hadden zich 81 per sonen voor de burgerwacht aangemeld. Wij verwachten dat dit getal nog zal stijgen. Dinsdagavond is een ingezetene der gemeente wegens openbare dronkenschap alhier in arrest gesteld. Donderdagmorgen is het lyk van den sinds 14 April vermisten gepensioeneerden postbode F. L. drijvende in het Kanaal ge vonden, zoodat het vermoeden, dat die per soon verdronken is of zich verdronken heeft juist blijkt te zyn. Niet minder dan 28 dagen is het lijk onder water gebleven. In den middag is het onder politie-toezicht naar hel barenhuisje op het Helvoetsche kerkhof vervoerd. Donderdag 1 Mei hebben zich voor de le O. L. S. 22 en voor die van de 2e O. L. S. (Westdyk) 9 nieuwe leerlingen aangemeld. VERSLAG der Burgerwacht vergadering to Nieuw-Helvool op Maandag 28 April. Was de vergadering van 1 April men zie het verslag hiervan in ons blad van 5 April belegd ter oprichting eener bur gerwacht, deze was uitgeschreven tot: 1. vaststelling der statuten. 2. vaststelling van het huishoudelijk regle ment. 3. mededeeling benoeming Bestuur. 4. bespreking van andere zaken, betref fende de burgerwacht. De statuten, waarop kon. goedk. zal wor den verzocht en het ODtwerp—huish. regl. worden door den BURGEMEESTER voor gelezen en na eenige discussie goedgekeurd. Punt 8. Daar het Bestuur, volgens ministriéel besluit voor de eerste maal door den bur gemeester moet worden benoemd, deelt deze dat by naar zyn beste weten, zyn keus heeft bepaald op de heeren L. Oranje, A. Langerveld, A. Soesman, P. C. Beerens, L. Lageweg en A. Spuibroek. De heer A. SPUIBROEK, die in den loop der vergadering eerst is binnengekomen, verklaart nog te weinig van het wezen der b.w. te weten, om een bestuursfunctie te kunnen aanvaarden. In zyn plaats wordt daarna de heer H. Ph. Rottman benoemd. Daarna wordt de oud-militair J.H. Feiten tot hopman aangesteld. Ten slotte volgen nog eenige besprekingen over de geldmiddelen der vereeniging. De vergadering is het er over eens dat de b.w. over een kas moet kunnen beschikken. Doch hoe die te verkrijgen? De BURGEMEESTER is tegen contributie heffing van de leden. Zy geven reeds hun tyd voor het algemeen belang en daarom stelt spreker voor een lyst in de gemeente te doen circuleeren. De heer HOKKE is van meening, dat dit op een fiasco zal uitloopen. Hij wenscht, dat de gemeente de noodzakelijke uitgaven der b.w. voor haar rekening zal nemen. De heer VAN MARION antwoordt hierop, dat, waar de" b.w. het bezit van alle inge zetenen zal beschermen, zy ook de steun van een ieder zal ontvangen, (applaus). Aangezien niemand meer iets heeft oxzI merken, sluit de BURGEMEESTER <jank- zeer druk bezochte vergadering^ zegging voor de talrijke opk«"iat'

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5