I I [{J ADRIANÜS CORNELIS HOLLEMAN JANNETJE TIJL Strandvonderij. 5 vaten vet Abdijtabletten Wegens groote rarrnd rerzenfleo wij remlionrs Ventte bi] testellligdeie conrat te yermeUen. bakkersknecht, J. Boeter, Middelharnis s*".. ?„VwVS Anga=siroop I De besle Borstsiroop. I Westlandsche Hypotheekbank Landbouwe en Producei Adminlstr: Meubelfabriek „Het C M. Breur Z E.VAH ZETTER Be Hulp- of Voorsch ONZE EILANDEN VAN ZATER.DAG 3 MEI 1919. Hoofdcomité van Actie. De minister van waterstaat heeft: I. een commissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen: ..e a. omtrent de wijze waarop het bedrijt der Rotterdamsche Tramweg-Maatschap pij wordt uitgeoefend; b. omtrent de vraag in hoeverre het spoorwegnet dier Maatschappij en de uit oefening van haar bedrijf verbetering mochten behoeven; II. benoemd tot lid en voorzitter van deze commissie, den heer J. Th. Gerlings c.i., directeur der Stoomtram-Maatschap pij SamarangJoana, Oost-Java, Sora- joedal en SemarangGheribon, te sGra- venhage; tot leden, de heeren: jhr.mr. L.L. M. von Fisenne, lid van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, te 'sGravenhageA. J. Kuiper, c.i. directeur van de Rotterdam sche Tramweg-Maatschappij, te Rotter dam; jhr. R. R. L. de Muralt, ca. lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal te 'sGravenhage; jhr. J. Roëll,c.i., directeur van de Westlandsche Stoom tram-Maatschappij te Loosduinen; J. J. Stieltjes, c.i. lid van den Raad van Toe zicht op de Spoorwegdiensten, te'sGra venhage; A. B. de Zeeuw, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Rotterdam; tot secretaris, den heer J. Zijderlaan, w.i., adjunctcommies bij den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, te 'sGravenhage. (St.Gt.) Zaterdag zijn de voorzitter en de secre taris van het Hoofdcomité van actie voor betere verbinding der Zuidhollandsche en Zeeuwsche eilanden, naar aanleiding van het de vorige week aan den minister u LA£7^.Zfm 3 nnt, i I Den 4en Mei! a.s. hopen onze in geliefde Ouders diensten. Zij kunnen op aanvraag aan het secretariaat te Middelharnis een for mulier voor invulling ontvangen. Er zal in de bovengenoemde dienst regeling beperkte gelegenheid zijn tot adverteeren. De voorwaarden vrage men aan het secretariaat van het hootdcomite te Middelharnis. De sluitzegels worden spoedig ver wacht. Aanvragen van de gewenschte aantallen zende men aan het Secretariaat te Middelharnis. Uit Rotterdam. YI. We hebben hier dezer dagen een mani festatie van gedemobiliseerden gehad: op tocht door de stad en zoo, en om het stad huis. Want daarin werd vergaderd door den Gemeenteraad over de motie de Zeeaxo. Hoe die motie luidde zal U niet interesseeren (re werd trouwens verworpen), hoofdzaak is, dat ze de uitnoodiging inhield om meer steun aan gedemobiliseerden te geven. Ei was verder heel veel politie op straat om eventueele herrie subiet den kop in te drukken. Naar aanleiding van die motie wil ik een „politiekie" houden. Ik weet niet, of „Onze Eilanden een be paalde partij voorstaat (het zou mi] een beetje spijten, als het zoo was, maar het gaat my natuurlijk niet aan) doch uw brief schrijver heeft het nog nooit zoo ver ge bracht. Ik vind, dat er maar één party recht van bestaan heeft en dat is de party, die in ons goede vaderland de zaken naar recht en billijkheid zoo goed mogelijk wil regelen. En vandaar dat ik het dikwyls met een massa partijen tegelijk eens ben en dan weer met geen enkele. En vandaar ook dat ik nooit respect heb voor politieke manoeuvres. Niet, dat ze zooveel kwaad stichten. Ik noem h»»narha«ld ria anhahhfliiVHstf I lmn 25-jarige Ecbtvereenl- I ging le herdenken. Kunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkind, M. HOUWELING- Holleman. A. HOU WELING. En Kind. P. HOLLEMAN. E. VAN HEEMST. Verloofd Anth. HOLLEMAN. A. HOLLEMAN. I Nieuwe Tonge, April 1919. Hedenmorgen overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw JANNETJE KABOS, in den ouderdom van ruim Gijaar. Uit aller naam, J. KABOS Mz. Middelharnis, 19 April 1919. Heden overleed de Heer CORNELIS MIEROP, die gedurende ongeveer 31) jaren z(jn plichten als voorman bp t voorbeeldig vervuld heeft. Zjjn nagedachtenis zal bij ons d™» hii»nr>rhonlH da nnhah Burgemeester en Wethouders der Gemeente STELLENDAM zullen op Woensdag 14 Mei 1919, des nam. 2 uur ten raad- huize der gemeente partieel en in massa trachten aan te be steden het Metselwerk, Timmerwerk, Smidsw8rk en Verfw3rk van het bouwen van 10 arbeiders woningen. Tegen inzending van f 2,50 is bestek en teekening vanaf Maandag '28 April 1919 te ver krijgen bij den Gemeente-op zichter D. v. d. Broek, bij wien desgewenscht ook inlichtinge zijn te \erkrijgen. Be Gemeente-opzichter, 2—1 D. v. d. BROEK. Het Algemeen Armbestuur te OUDE TONGE, is voor nemens op Vrijdag 9 Mei a.s. bij inschrijving te verhuren, voor den tijd van 10 jaren, in gaande blootschoof 1919, een bouwmanswoning met 25.70.61 H.A. bouw en weiland, gelegen in den polder de Tille De voorwaarden liggen ter inzage bij denheer H.SIMONSE, administrateur te Oude-Tonge. Inschriivinesbiilettftn moeten „DIRKSLAND te Djrksland zal op Vrijdag 9 Mei 1919 partieel trachten aan te besteden: het Timmerwerk, Metsel werk, Smidswerk, Verf-, Glas- en Behangwerk van 6 Arbeiders woningen des n.m. 3 uur op het Gemeente huis te Dirksland. Tegen inzending van f 2,50 is Bestek enTeekeniug vanaf Zater dag 19 April 1919 te verkrijgen bij den architect A. v. Oosten- brugge Czn., waar desgewenscht de noodige inlichtingen zijn te verkrijgen. 3_g soortgelijke menschen. Wisten niets van dijken af. Maar het ding kwam er. Waarom Omdat het moest. Later heb ik mee moeten fabrieken aan ondergrondsche schuilplaatsen van gewa pend beton. Daar moest worden gegraven, jouten bekistingen gemaakt, ijzeren geraam ten in elkaar gedraaid, specie gemengd, met cement gewerkt, en tot slot de boel water dicht gemaakt met mastiek. Hoe gebeurde dat alles? Ik weet het niet meer. Maar die dingen kwamen er. Waarom? Omdat het moest. Maar in de burgermaatschappij schyntzoo iets altijd te moeten mislukken. Verleden jaar om dezen tijd werd het denkbeeld ge lanceerd om de werkeloozen aan het werk te krijgen aan de landontginning. De Rotter damsche groothandel spande er zich voor, dreigde zelfs zijn bijdragen aan het Nationaal Steuncomité van de uitwerking van dit plan afhankelijk te maken. Zocht contact met de Reffeering. Is mislukt. Waarom weet nie mand. Of eigenlijk weet iedereen dat. Mer heeft niét gedurfd, althans niét doorgezet Alleen de Holland-Amerika-lijn heeft op eigen houtje een plan gerealiseerd, groote weiden gehuurd en er aardappelen laten pooten. Of dat allemaal perfect gegaan is? Weet ik niet. Er zal wel een beetje gehan nest zijn. Het waren natuurlijk geen vak menschen. Maar men deed iets, er gebeurde watEn de aardappelen zijn in het najaar met karrenvol weggereden. Er zijn verleden jaar menschen noodig geweest by de bruinkoolvelden. Men (heeft geprobeerd de klanten van het Steuncomité er heen te krijgen. Ik heb dat van naby gezien. Misère. Ik begrijp wel, dat het voor de betrokkenen niet prettig is. Limburg is ver. Doch ik heb er niets geen medelyden mee. Ze hebben de vijfhonderd duizend man die de laatste vier, vijfjaar uit huis en huis gezin weggehaald zyn, ook niet "»raa'"1 of ze het prettig vonden. Zooals ik zeg, ik ken enkele gezinnen, waar van de verzorgers naar Limburg moesten. Ze waren nog geen tweemaal vier en twmtig uur weg, of de mare was al bekend, dat de menschen het er zoo „slecht" hadden. Ze jeen .„eten" en de „liKeine. was vwn mtjn maag. Maar ik eorg dan ook geregeld na eiken maaltijd twee Abdijtabletten in te nomen. De een verren neef van my, die in Arnhem luitenant is bn de artillerie." „Wil je gelooven, dat ik meöly met liet kind heb. Jelui aristocraten zyn allemaal eender. Ik had liever mijn heele bezitting verspeculeerd, om haar althans nog een kans te geven." „Och, je begrijpt dat zoo niet. Het leven is voor ons zoo verbazend moeilijk. Misschien doet ze nog een goed huwelijk." „Misschien!" Van Vloten lachte weer en de graaf verstond dien lach als een hoonlach. Hij zweeg en ging zyn gast voor naar beneden Een uur later verliet Van Vloten het kasteel. Aan tafel had hij met Johanna het gesprek voort gezet. De graaf was eenigszins stil geweest. Hy peinsde over de woorden van zyn gast, die hem diep getroffen hadden. Beiden deden hem uitge leide tot aan den steiger. „Komt U spoedig eens terug? inviteerde Johanna nog met schitterende oogen en gekleurde wangen over het opwindende gesprek. Ook de graaf was mei Van Vloten vertrouwd geraakt en zijn stem klonk warm en intiem, al was de expressie matter dan gewoonlijk, toen hy er by Van Vloten op aandrong zijn bezoek weldra te herbalen. Van Vloten beloofde alles, hy stapte in, zette het doek op, duwde met den voet af en gleed de haven uit. De graaf en zyn dochter wuifden hem nog na, toen zijn witte zeilen reeds achter het wilgenbout verdwenen. De Burgemeester-Strandvonder van Stellendam zal op Maandag, 28 April a.s. des namiddags 1 tras: nabij 't tramstation publiek ver- koopen (reuzel) wegende 210 K.G. bruto. De vaten liggen ter bezichtiging en keuring uilslui tend op Maandag, 28 April a.s. des v.-ormiddags vau 111 nur op de plaats van verkoop. Stellendam, 19 April 4919. De Burgemeester-Strandvonder voornoemd J. A. CBARBOIV. Hoofdstuk IV. In den vroegen Augustusmorgen liep Johanna door het park. Zy droeg naar de mode van die dagen een kort lijfje van nauwsluitende paarse zijde, terwyl haar rok integendeel overmatig wyd was. Eigenlyk had dit volgens de voorschrif ten van de Aglaja nog een crinoline moeten zyn maar de freule verkoos dien niet te dragen en vergenoegde zich met een „queue de Paris". Om den hals droeg zij op het lage kraagje een kanten ruche en over haar handen vielen manchetten eveneens van kant. Een hoed met een groote struisveer overschaduwde haar gelaat. Deze dracht kleedde haar voornaam, te voornaam zelfs want het gracieuse van haar gestalte kwam niet wel uit. Zy droeg een reticule van groen fluweel, een roode parasol bengelde aan haar arm. Het doel van haar wandeling was het afleg gen van een ziekenbezoek. De vrouw van boer Aloysius. Verhaar, die juist bevallen was, en ernstig ziek lag, was een van haar byzondere beschermelingen. Aloysius Verhaar was pachter van de hoeve „Berkenvelde" en een der getrouw- ste onderhoorigen van den graaf. De geschiedenis van de familie Verhaar was ten nauwste samen- geweven met die van de Vryenbans en sedert onheuchelyke tyden was de pachter van „Ber- kenvelde" een Verhaar geweest. Gerardine Ver haar mocht dus aanspraak maken op de particuliere belangstelling van de freule. Echter was de naastenliefde van de jonkvrouw niet geheel en al van zuiver gehalte. Het behoorde volgens den 9ü" is een scherp wapen, dat reeds menige wet vermoord heeft President. JackBon by v.sprak het 12 X uit, Cleveland meer dan 300 maal. Maar ook indien de wet langs de „veto" klip is heengevaren zonder ongelukken, is zy nog niet veilig. Dan bezit de rechter nog het toetsingsrecht, d. w. z. het recht om een wet, die in strijd is- met de grond wet, onverbindend te verklaren. Uit myn vorige artikelen kan men duidelyk de nadoe len hiervan lezen. In Amerika wordt een wet, hoe nuttig en noodzakelijk zij dikwyls zijn kan, eenvoudig buiten werking gesteld omdat zy in strijd is met de regels, die een vorig geslacht heeft neergeschreven in een grondwet. In dit opzicht is het Koninkrijk Holland dus democratischer dan de republiek Amerika, want dat toetsingsrecht bij ons bestaat niet. Zooals men heeft kunnen zien storen wij ons op een gegeven moment niet aan de grondwet en maken een wet, die lijnrecht tegen haar ingaat. De rechter moet deze wet toch toepassen. Ook ten aanzien van het gemeenterecht ia Amerika wat sommige steden aangaat niet democratisch, daarin bestaat nog een inrichting van stedelijk bestuur als bij ons. Amerika kent, niet als wij, een staat UDie- Gemeentewet.Daarmedein overeenstemming kent geen Amerikaansche staat een gemeen tewet maar elke stad mag voor zich zelf een gemeentewetje vaststellen, wat men „charter" noemt. Het jaar dat het meeste invloed heelt gehad op de ontwikkeling van het Ameri kaansche gemeenterecht is 1901. In dat jaar ging Galveston bijna door een overstroo ming te niet. De gemeente-raad bleek met bij machte om orde in den chaos te brengen een kleine commissie nam het bestuur in handen. Vandaar heet die bestuursinrichting „commission government", d. w. z. bestuur door een commissie. Het oude praatcollege was verdwenen, en in de plaats daarvan trad op het daadcollege. Men stelt het zich het eenvoudigst voor, door zich by ons den Raad weg te denken. De Burgemeester met langer benoemd door de krooD, maar evenals de wethouders gekozen door de kiezers. Door het „Des moines" plan zyn aan het Galveston Dlan toqeevoeed^et volksinitiatief ROMEINSTEEG 4 over de Studhuisstoeg, uitzicht Mid densteiger te Botterdam. ideaal. Natuurlijk zijn ook daar genoeg ver beteringen aan te brengen, maar het feit, dat langzamerhand alle steden overgaan tot het invoeren van „commission government" zegt meer dan boekdeelen. Vele bezwaren zijn natuurlijk aan te voeren byv. tegen het volksinitiatief, maar de toestand is geloof ik toch daar beter, dan nu nog by ons. Ik geloof, dat bij de hoven gegeven schets van het Amerikaansche gemeenterecht, de rechts overtuiging van het volk beter tot uiting kan komen dan by onsenschoonere vruch ten kan afwerpen. «r-mn- Mr. W. J. C. A. NIJGH. De prijs van het succes. (Vrij naar Worstelen en Overwinnen van Orison Swett Marden). vest voor de maag" kunnen U van Uw maag- ongeinakkenmisselijk heid na het eten, oprispen, maagpijn, hartwater, etc. afhelpen. De Abdytablet- ten bevatten geen ver- doovende bestanddeelen. Uw drogist en apotheker verkoopt ze voor f 1.25 per doos. Eischt rooden band met onze handtee- kening: L. I. Akker, Rotterdam. F. VAN LEEUWEN MIDDELHARNIS. TABAK SIGAREN. 100 10 cents sigaren f 7,— zuivere tabak. 9 „6 8 5, Grove tabak (Pruim en Rook) f3,— per pond. Rooktabak f 2,50 per pond. Ge garandeerd zuivere tabak, geen surro gaat. 3 pond 5% korting. Sigaren-verzendhui3 EUREKA. B. v/b. Berghstraat 134. NIJMEGEN. „De eenige weg, die tot succes voert, is een duidelyk, vast doel." T. T. Munger. De wereld is vol van menschen, die ha ken naar succes. Rijkdom, macht, eer, roem, wie wenscht ze niet voor zich zelf? O ja, We willen dat alles, maar Willen we er ook voor strijden? Strijden d. w. z. werken? Willen we niet al te vaak de hoogste sport van den ladder bereiken, zonder, met stalen volharding en moed, van de laagste sport af te beginnen Willen we niet mees tal die moeizame klimmerij van sport tot sport, als vervelend werk op zy schuiven? Willen we er niet meestal komen, zonder te veel tegenstand, moeite en inspanning? We verlangen naar de overwinning, maar deinzen terug voor den strijd. En dan vergeten we, dat juist dat stry- den, werken, de eerste noodzakelijkheid is, voor het bereiken van het succes. Immers, is het niet juist de wrijving, die den trein op de rails tegenhoudt, de loco motief een vierde van hare kracht ont neemt, en toch noodzakelijk Is voor bun beweging? Besmeer de rails met vet, en de locomotief moge blazen en de wielen mogen ronddraaien, de trein komt geen duimbreed verder. Zoo gaat het ons ook, als we alles te gesmeerd, te gemakkelyk willen hebben: we komen er nooit. Neen, we moeten tegenstand, moeilijkheden en strijd er voor over hebben. We spannen onB steeds meer in enwe bereiken ons doel. -"We willen allen wel-slagen. Maar dat is niet genoeg. We moeten er ook den prijs voor betalen. Willen we er den prijs voor be talen? Willen we ons inspannen, volhar dend zijn? Zouden we, als John Scott, om 4 uur Speciaal adres voor Wordt gevraagd om terstond of met 1 Mei of half Mei in dienst te treden een bij A. BOTH te Stad aan T Haringvliet, op nader overeen te komen voorwaarden. Het wa genrijden geheel vrij. TF KOOP graaf tot de politiek, die hy als grootgrondbe zitter te voeren had, om zich tegenover zyne ondergeschikten als grand seigneur te gedragen. De flesch versterkende wyn, die Johanna in haar reticule meedroeg werd aan de grafelijke tafel onthouden, doch het was al sinds jaren regel dat Van Vryenban op deze dubbelzinnige manier zyn staat moest ophouden. Ofschoon het weer wonderschoon was, kon de stemming van de freule niet opgewekt genoemd worden. Het was zeer stil om baar heen en die stille drukte haar. Zy liep met de dralende pas van een, die zich verveelt en geen doel heeft in den dag. Haar oog dwaalde langs de lange laan der kastaojeboomen. Breed en massief sloegen de schaduwen over den weg, terwyl smalle bussels gloeiend gouden zonnestralen er tusschen doordrongenMaar dat gezicht vermocht de freule niet te boeien. Het was haar te eenzaam verlaten lag links en rechts van haar hot park met zijn gesnoeide hoornen en het was haar of een grjjze schemer van droeve leegheid haar omtrok te midden van de lichtverkwisting van den zomerdag. Immers zoo was het al jaren, dat zij alleen met haar vader op dit oude kasteel leefde zonder dat zich een enkel uitzicht opende. Haar eenigste conversatie bestond uit het gezel schap van den reeds bejaarden jonker van Zand- w(jk en zyne echtgenoote, die soms eens in de drie maanden kwamen aanryden en wie zy getrouwelijk een tegenbezoek brachten. Ook behoorde tot den kring van kennissen de 1IU1I LiIIlil llll llllliniilll I willen opstaan en tot tien of elf uur uiuv uil ïtuunuuiu -savonda Wiiien studeeren, met een natten Levering e,: reparatie van doek om het hoofd, om wakker te blyven? Stamptonnen, waschkui- Zouden we, als Abr. Lincoln, veertig pen, roomtonnen en verder mü'en te voet willen afleggen om een alles wat tot het vak behoort boek te dat hU niet ,n 8taat was te koopen? Zouden we de volharding hebben van FABRIKANT VAN zyn papieren zag verscheuren door zijn b> i hond en toen met opgewektheid nogmaals Lement-Betonwerken. Zyn taak begon? Zouden we den moed hebben van Carlyie, die toen hij het manuscript van de Fransche Revolutie aan een vriend had geleend, wiens dienstbode het achteloos gebruikte om er het vuur mee aan te maken, zich bedaard weer aan het werk begaf en het nogmaals schreef? We moeten nooit versagen, ons niet laten terneerslaan door moeilijkheden en t6 Succesg verkrijgt men alleen door zwaren arbeid en volharding. We mogen ook nooit denken: ik ben te arm, ik heb geen middelen genoeg om tot het succes te geraken, (onverschillig welk doel we daarbij voor oogen hebben). Neen we moeten zeggen: als ik wil, kan ik alles. Want zijn het niet de armste menschen ^geweest die de wereld jle ^hoogste bescha- Verhuurd° voor f 140,- per jaar aan de Heeren A. VAN ROSSUM en J.. DONKERSLOOT. ^Betaling der Kooppenningen 1 Juli Per flacon f 1.50. I 's-GRAVENHAGE, Lange Houtstraat 28—31 AM8TERDAM Damrak 92. GRONINGEN A-KerkhofZ.Z. 18. „Gelria," die Noordwaarts van den „Dollenkamp" lag, doch de afstanden waren groot en de zaken op „Gelria" schenen niet best te gaan en zoo doende hadden zy de familie Van Beveren, die behalve mynheeren mevrouw nog uit twee doch ters en een zoon bestond in geen anderhalfjaar gezien. Dan waren er de autoriteiten uit het dorp, de pastoor, die soms zijn oude beenen aan het werk zette, om te komen aankloppen voor de armen, minder welkom bezoek helaas! Ver volgens de oudedokter, die een halfjaar geleden stierf. Het was een bekrompen plaltelandsgenees- heer geweest, die voor den omgang niets had beleekend. De nieuwe had zich nog niet laten zien. De burgemeester, die een eenvoudige boer was, kon op Vryenban ook niet als een aanwinst voor de conversatie beschouwd worden. Inder daad, het leven op het slot was wel eenzaam en doodscb. Johanna overwoog dit en zy maakte zich de theatrale opmerking: „Ik wou, dat ik dood was!" Zy gevoelde zich innig verdrietig en was volkomen oprecht tegenover zich zelf, toen zy meende, dat het leven voor haar geen waarde had. Voor zich zelf had zy haar dood juist omschreven. Het liefst was het haar ge weest om op staanden voet in te slapen op het gras langs den weg en nooit, nooit meer te ont waken. Op de weide fladderden kapelletjes. Achteloos volgde zy ze met het oog, tot ze hoog in do lucht stegen en schenen te verdwynen in de oneindigheid van het blauw azuur. En het werd heer van Beveren, eigenaar van de steenfabriek haar daarby wonderdadig te moede. Want het kan niet ontkend worden, dal er oogenblikken zijn in het leven, waarop er vreemde dingen in ons omgaan. Er ligt in den mensch een beboette naar liefde, naar godsdienst, naar wetenschap en kunst en wee dengenen, die hun leegte aan voelen in de ontvouwing van den zomer. Hun zal een verdriet sluipen in het merg van hun gebeente, zy zullen de vrijheid van de vlinders heweenen en gaande langs den weg zal eene oneindigheid van weedom hen tegenruischen uit wilgen en populieren. Zy zullen dat teere en toch grondelooze geluid aanhooren als het gesid- der van viooltonen klagend en vol bitterheid, hun zal de natuur worden een eindeloosheid van smart. Ook aan de gravendochter was de gedachte overkomen aan zelfmoord. Aan eenzame levens is dit denkbeeld niet vreemd, immers de liefde tot de wereld komt met de waarde ervan voor ons en indien ons beslaan een non valeur wordt, zyn wy geneigd dit te wreken, waarin wij dan meestal verhinderd worden door den doodsangst. Op dit oogenblik dacht Johanna aan hun gast van voor drie weken terug. Van Vloten was na zyn eerste bezoek, niet op IJselo terug geweest en by had slechts tweemaal eenig wild gezonden, ten bewyze, dat hy de kennismaking wenschte aan te houden. Zy begrepen daar weinig van. De oude graaf had in een booze bui gezegd, dat hy après tout een plebejer was en dat hij zich met dat „soort volk" niet meer zou inlaten, 't Was een goede leer geweest voor later. Had men hem niet vriendelyk ontvangen? (Wordt vervolgd). Laat voor Uw bet zakelijke en overzich inrichten en U teve lichten in Belasting Inlichtingen onder I bij het bureau van 86 Hugo de Grootstr Let wel op adr Het goedkoopste adre MEUBELE Scherp concurroeronde VRAAG PRIJSOPGA De Centrale Pro< voor Goeree en Overfl fc Middelharnis (La is op eiken werkdag voor 1 lenden GRATIS TOEGANKI Desgewenscht geeft de tuit inlichtingen, die mochten v langd. OOLTGENSPLA/ Lid van den Bond voor den Effectenhandel in de Pro Commis8ionnairs in E Verkoopen pandbrieven van n! le Klasse Hypotbeekban Arnbemsclie Hypotheek Insulaire Hypotheekhai Utrechtsche Hypotheek Westlandsche Hypothe Volkscrediete Geld beschikbaar voor sol! sonen zonder borg vanal tot elk bedrag, tegen mat en aflossing. Winkelierscredi vanaf f 50,met en zont Hypotheken vanaf 41/* °/o. Discrete en vlugge afw Geen kosten vooruit. Aanv richten tot E. VAH DER WEL Moriaanscheweg C 2 NIEUW-HI TUINLIEDEN, MIDDEL! BIEDEN AAN: VELE SOORTEN VAN E APPELEN en PEEREN. E lage LEIBOOMEN, PYR. in vele soorten: FRAÏt :- HORNET EN SUPERL; ROODE EN ZWARTE 1 HAAGPLANTSOEN :-: H GEWAS, STRUIK-, ST^ KLIMROZEN. Vele VAST! TEN VOOR DEN BLOEME BOLGEWASSEN en VERDER DEK-, DEN-, e HEESTERS en wat mee vak behoort. HOUDEN ZICH AANBEV0LE AANLEG en ONDERHOUDm A OVERAL TE 0NTBIE opgericht door hetDeparten delharnis-Sommelsdyk der tot Nut van 't Algemeen, onder borgtocht voorschoi f 25 tot f 500. Aanvragen moeten gesch den secretaris-penningmeei 1. C. SIPIÜS, KADE, IIDDEI

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 2