6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 26 APRIL 1919. OUDE TftiVGE- Het buis van Mej. Wed. A. v. Markesteyn staande aan de Kerkstraat alhier is onderhands verkocht aan den heer J. Hartman. Jl. Zondag zijn door ds, v. d. Pla'sscbe 18 nieuwe ledematen der Ned. Herv. Kerk bevestigd. Tot onderwijzer aan de O. L. School alhier, werd benoemd de heer H. Molendijk te Oud-Beijerland. Tot leden van de schattings-commissie voor de Rijksinkomstenbelasticg werden herbenoemd de heeren P. v. Schouwen, P. v. Schelven, J. Prince en J. Pulleman. Op jl. Dinsdag heeft alhier geitenkeu ring plaats gehad, waarop 58 geiten aan wezig waren. OOLTGENSPLAAT. Een openbare gemeen teraadsvergadering is belegd tegen Maandag 28 April a.s. nm. 2 uur. DEN BOMMEL- Naar wij uit goede bron vernemen worden hier ernstige pogingen in het werk gesteld om een stoombootdienst op Rotterdam in het leven te roepen. In deze gemeente is een meisjesver- eeniging opgericht. Reeds hebben zich een 30tal jongelui aangemeld. Het is te hopen, dat de dames, die het initiatief hiertoe namen de medewerking mogen ondervinden van allen, die belang stellen in de ontwikkeling en de zedelijke vorming van het jongere geslacht. STAD AAN 'T HARINGVLIET- Dinsdag j.l. reed een span paarden met een wagen van den landbouwer J. v. E. de Voorstraat al hier af. Door de een'e of andere oorzaak (men zegt door het uitschieten van een hond) geraakten de paarden op hol. Aan het eind van de Voorstraat ging het, inplaats van de Nieuwstraat in te draaien, rechtuit op de ijzeren poort en het hek van de Ned. Herv. kerk. De eene ijzeren paal werd met de poort uit den grond gerukt, van het hek brak een stuk af, en alles aan stukken tegen den grond geworpen. Het eene paard was gevallen en erg gekwetst, het bloedde zoo vreeselyk uit den kop, dat terstond de vee arts mopst worden opgetelefoneerd; het an dere paard was ook wel geblesseerd, maar kwam er toch beter af. De bestuurder be kwam, door van den wagen af te springen, gelukkig geen letsel. De eerste zitting van den Militieraad voor deze gemeente zal plaats hebben op 3 Mei a.s. te Dirksland des voormiddags te 9 ure. Het verslag van den toestand der ge meente alhier is den Raad aangeboden en ter Secretarie ter visie gelegd.- Maandag jl. had J. S. alhier het ongeluk in de gang van zijn huis ujt te glijden en te vallen, waarbij hü zich zoo bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen; bij veel py'n moet hy tot heden nog het bed houden. Voor de burgers is alhier een lading turf aangekomen. Bij het lossen bleek dat de lading gestort was en grootendeels uit stukken en brokken eu molm bestond, waar om de lading turf is afgekeurd. De Raad benoemde heden tot grafdelver en klokluider M. Borgdorff alhier. HELLEVOETSLUIS- Met ingang van 1 Mei is de off. van adm. 2e kl. Mr. G. H. van Driel geplaatst, aan boord Hr. Mr. pantser schip Tromp. De reserve 2e luitenant J. H. Visser zal met ingang van 1 Mei in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld. De jongeheer A. M. Duisterhof, leerling der M. U. L. O. School, heeft met goed ge volg examen afgelegd voor de le klasse der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg: De Militieraad zal voor deze gemeente op 2 Mei, 's morgens om 11 uur leBrielle, uitspraak doen voor vrijstelling wegens broe- derdienst of eigen dienst. De verkoop der Emma-bloem op Woens dag 23 April heeft hier f 91,76'/2 opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan de Wijkver pleging, afdeeling Tuberculose-bestrijding. Een' hartelijk woord van dank aan het comité en aan de dames en padvinders is zeker niet misplaatst. Kort verslag van de jaarvergadering der Coiip. Winkelvoreeniging „Eendracht maakt macht". Op Zaterdag 19 April werd deze jaarver gadering in de zaal van Mej. de Pijper te Nieuw-Helvoet gehouden. Nadat alle aanwezigen door den voor zitter de heer J. Boers waren verwelkomd, werd na voorlezing der notulen der vorige jaarvergadering verslag uitgebracht door den boekhouder, den heer Knoot, waaruit bleek dat de financieelen toestand der vereeniging, ondanks de distributie-misère, gunstig ge noemd kan worden. Het jaarverslag der Commissarissen werd uitgebracht door den heer P. de Gans. Punt 5 van de agenda was de vaststel ling der balans, winst- en verliesrekening over 1918. Hoewel reeds 5 korting voor contante oetaling was verleend, kon er aan de leden nog een dividend van 5 °/0 vorig jaar 6 °/0* worden uitgekeerd. Deze rekening luidt: Afschrijven Winkelinventaris f 260,— Onkosten1561,56 Salarissen2301,50 Vrachten334",34s Kortingen voor contant 1820,935 Intrest68,03 Voordeelig Saldo1779,58 f 8120,95 Bruto winst op goederen. f 8038,91 Voordeelig Saldo en emballage rekening 82,04 f 8120,95 Bij de hierop volgende verkiezing voor het Bestuur werd de heer L. Tompot, met alg. stemmen herkozen. Evenzoo de com missaris L. Blind, terwijl voor de comm.- vacature van den heer Reintjes, de heer Djjkrent werd gekozen. VERSLAG der Vergadering ter op richting eener burgerwacht. Deze vergadering, waarop alle raadsleden, uitgezonderd de heer Boere, tegenwoordig waren, werd onder leiding van den burge meester op Woensdag" 23 April in het gym nastieklokaal in de Barakken gehouden. Na zijn welkomstwoord spreekt de BUR GEMEESTER de wensch uit, dat allen, hier tegenwoordig, straks zullen toetreden, en tevens oordeelt hij het niet noodzakelijk alle bepalingen, die op burgerwacht betrek king hebben in den breede te bespreken. In de verschillende bladen hebben hiervoor reeds artikels gestaan. Wy verwyzen voor ons blad, naar het nummer van 8 Maart, waarin het hoofdartikel handelt over meer genoemde instelling en naar het nummer van 5 April, waarin wy verslag plaatsten der burgerwachtvergadering te Nieuw-Hel voet. De heer BENTHEM wenscht er uitdruk kelijk de aandacht op te vestigen, dat de burgerwacht .losstaat van de politie. De heer SMIT' zegtZy is niet om te ver baliseeren, maar om by revolutionaire woe lingen de orde te handhaven. Moet de burgerwacht ook bij een loon staking ingrijpen, vraagt de heer BENTHEM, b.v. op de gasfabriek. De h.h.. HAAS en SMIT verklaren zich beslist hier tegen. Eerst als er onlusten en baldadigheden plaats hebben, komt de beurt aan de burgerwacht. De heer DE BOO merkt terecht op, dat er te veel op kleinigheden gelet wordt. De heer VAN DALE wenscht eveneens zich niet voor een optreden bij een staking te verbinden, wèl voor rev. woelingen. De heer DE VOOGD vraagt of de b.w. een plaatselijk karakter zal dragen. De BURGEMEESTER antwoordt hierop toestemmend en zegt dat zij hoogstens op de gemeentegrens ontboden kan worden. De heer VAN BEVEREN vraagt inlich tingen omtrent vergoeding by eventueele verwonding. De BURGEMEESTER leest nu een missive voor van den Commissaris der Koningin, wien hij hierover eveneens inlichtingen beeft verzocht. Uit dit schryveu blykt wel, dat „naar behooren zal worden gezorgd", maar niet hoeveel er in gevallen als over lijden, verliezen van eenig lichaamsdeel enz. zal worden uitgekeerd. Daarom zal spreker zich rechtstreeks tot den minister wenden. Daar de hopman door den burgemeester en het bestuur alleen voor de eerste maal door dezen wordt aangesteld, verzoekt spr. in deze zaak advies der vergadering, met het gevolg, dat de h.h. Pieterse, De Boo, Haas, Kerbert en Smit voor het bestuur worden voorgedragen. De BURGEMEESTER gaat hiermede ac- coord en noodigt die h.h. uit om op Don derdagmiddag 24 April de verschillende zaken te bespreken. Tenslotte wordt de gelegenheid geboden ova zich ais lid voor de b.w. op te geven, waarvan plm. 25 personen gebruik maken. Gemeenteraadsvergadering Hellevoet- sluis op Maandag 14 April om 3.30 uur. VOORZ1TTER Burgemeester A .Lindemau Aanwezig 10 leden. Afwezig deheerVer- maes. De resp. ingekomen stukken hebben alle betrekking op punt 3 van het agenda: Winkelsluiting. In de vorige vergadering was besloten, dat de heeren Haas en Smit een vergadering van winkeliers zouden beleggen, om over deze kwestie het oordeel der belanghebben den te vernemen. Zoo is geschied. Nadat de bh. hiervan verslag hebben uitgebracht en de heer SMIT nog heeft medegedeeld dat de overgroots meerderheid voor een sluiting te 8 uur was, merkt de heer DE BOO op, dat de taak van den Raad dan al zeer gemak kelijk is. De meerderheid vraagt 8 uur, wel nu laten wy dan zoodanig besluiten. De heer KERBERT vraagt of de winkeliers wel in aanmerking hebben genomen, dat de boerenstand ook van de omliggende gemeen ten geen zomertijd doet. Zou het niet een half uurtje later kunnen? Ook de VOORZITTER noemt verschillende winkeliers op, die graag nog na 8 uur zouden verkoopen. De heer HAAS deelt in dit verband mee dat de heer de Haan op de vergadering heeft gezegd, dat het hem niets kon schelen, al moest er door de week gesloten worden om 7 uur, als hy Zaterdags maar tot 10 uur mocht openblijven. De VOORZITTER stelt voor om te stem men. De heer BENTHEM vraagt of het Zaterdags een uur later zal zijn. De heer HAAS acht dit niet noodig. Daarna stemming over: le. geen sluitingsuur voorschrijven; ver worpen met 8 stemmen, vóór stemden de hh. Bruch en van Lien. 2e. verplichte sluiting om 8 uur; ver worpen met 6 stemmen, vóór stemden de hh. de Boo, Boere, Smit en Haas. Se. verplichte sluiting om half negen, aangenomen met 9 stemmen. Tegen de heer Bruch. 4e. verplichte sluiting 's Zaterdags om half tien. Aangenomen met 6 stemmen voor. Nadat de heer BENTHEM er op aan heeft gedrongen, dat de politie scherp zal toezien, zegt de heer HAAS, dat tot zyn genoegen reeds .thans een compliment aan de politie op zijn plaats is. 'tls gewoon een lustom te zien hoe mooi er op tyd gesloten wordt. Dezelfde heer dringt er op aan, dat in de nieuwe verordening zal worden vastgesteld, dat de kooper na het sluitingsuur even goed strafbaar zal zyn als de verkooper. De VOORZITTER zegt, dat er nog over het sluitingsuur voor café's en voor het hotel Van Engelen moet worden beslist. Thans is dit voor café's op 10 uur en 's Zaterdags op half twaalf gesteld; terwijl het hotel voor logé's eiken avond tot 11 uur geopend is geweest. De heer VAN LIEN wenscht dit zoo te houden. Iu stemming gebracht staken de stemmen (5 voor 5 tegen) zoodat hierover in een volgende vergadering moet worden beslist. Daarna vraagt de VOORZITTER den heer Haas of hy nog een vergadering van winke liers wil beleggen, om een ontwerpveror dening op de winkelsluiting te daarstellen. Na eenig overleg oordeelt deze, dat het beter zal zyn, wanneer hy met den heer Smit en den Comm. van Politie dit doen. Aldus besloteD. De heer DE BOO heeft er zich over ver wonderd, dat er by de Ingekomen stukken, geen schrijven van de N. V. Gasfabriek was om den gasprys te verlagen. De gas kolen toch zyn f 7,per ton afgeloopen. Dat is pl.m. i/0 deel, zooilat de gasprys dan ook wel 16 a 15 ct. kon worden. De VOORZITTER zegt toe, er met den heer Plander over te zullen spreken. Voorts, is er nog een schrijven ingekomen van den heer Landheer, ambtenaar op het distributie kantoor, dat by waarschynJyk tegen 1 Mei benoemd zal worden by de Staatsspoor. Spreker wil voorstellen, de heer L. in dat geval met toestemming van de Staatsspoor, ook na dien datum nog in functie te houden en hem het salaris te geven, dat hy by de S.S. zou ontvangeD. De heer v. DORSSER is hier tegen, daar de distributie-administratie dagelijks ver mindert. Besloten wordt het aan den heer L. ovér te laten, of hjj na benoeming al dan niet ontslag met 1 Mei wil hebben. Daarna werd om kwart voor vyf de ver gadering in geheime zittiDg voortgezet. NIEUW HELVOET. -De verkoop der Emma- bloem op Woensdag 23 April heeft hier f60,47 opgebracht, hetgeen ten goede komt aan de wijkverpleging, afd. Tuberculose bestrijding. Een hartelijk woord van dank aan het Comité en de dames-verkoopers voor hun belangelooze hulp! Door den Raad is aan den Minister van B. Z. het volgende request verzonden: Geeft eerbiedig te kenfien: dat in deze gemeente een 265 tal gezins hoofden woonachtig zijn, die in de aangren zende gemeente Hellevoetsluis, hetzij bij Marine-inrichting of 's Rijks werf werkzaam zyn; dat zij ingaande 1 Jan. 1918 in de gemeente Hellevoetsluis in de plaatselijke directe be- lastiüg naar het. inkomen zyn aangeslagen als forens; dat die aanslagen voor de betrokken be lastingschuldigen, zeeronbillykmoet worden geacht, omdat ^ij wegens compleet gebrek aan woningen te H.voetsluis, verplicht zyn buiten den grens dier gemeente te wonen; dat naar onze meening toch ook niet de bedoeling van den Wetgever kan zijn belas tingplicht, als bovenbedoeld op te leggen; redenen waarom adressant Uwe Excellen tie eerbiedig doch dringend verzoekt by wijziging der Gemeentewet het daarheen te willen leiden dat gemelde ingezetenen dezer Gemeente, gevrijwaard worden van meer- voudigen aanslag in plaatselijke belasting, te meer daar de meeste aangslagenen tot de arbeidende klasse behooren. Hetwelk doende, De Raad voornoemd De Burgemeester, (w.g.) F. W. v. Driel. De Secretaris, (w.g.) W. F. Aandeweg. In een feestelijk versierde zaal gaf het Gemengde „O. N. A." Donderdag jl. een in tiem avondje voor leden en eeDige intro- ducée's, hetgeen uitstekend geslaagd mag heeten. Maandagavond half acht zal ln de zaal van Mej. de Pijper een ledenvergadering der burgerwacht worden gehouden. Zy, die alsnog wenschen toe te treden, kunnen zich dan nog opgeven. De militieraad zal voor deze gemeente op 2 Mei te Brielle, uitspraak doen voor vrijstelling wegens broederdienst of eigen dienst. Personen van lichting '19 of '20, die nog geen vrijstelling wegens broederdienst hebben aangevraagd, kunnen dit nog ten spoedigste ten Gemeentehuize doen. NIEUWENHOORN- By Kon. besluit van 19 dezer, is gezien de Kon. Besl. houdende aanwijzing van geneeskundigen voor het onderzoek van wegens invaliditeit op pen sioen aanspraak makende ambtenaren of oud-ambtenaren ingetrokken de aanwijzing van Dr. C. v. d. Sluys vroeger arts alhier en is in zijn plaats benoemd A. Both, arts te Spijkenisse. OUDENHOORN. Het Hoofdstembureau voor de Gemeenteraadsverkiezing heeft de vier ingeleverde candidatenlijsten geldig ver klaard en de daarop voorkomende personen gehandhaafd. De heer J. van der Stelt, die bedankte als boekhouder van de coöperatieve brand- stoffenvereeniging „De geest destijds," wordt als zoodanig opgevolgd door den heer Jb. Hoogenboom Wz. De predikant heeft f 200 duurtebyslag gekregen. De wijkverpleegster zal I Juni a.s. in functie treden. ROCKANJE- De veiling der Coöperat. tuin bouw en veilingsvereeniging „Oostvoome" te Oostvoome werd ingeschreven als: vei ling voor exportgroenten door het Rijks- kantoor voor groenten en fruit. En zoo zal genoemde veiling binnen enkele weken officieel worden geopend. In de nabyheid van het tramstation is men reed3 eenigen tijd bezig met bet daarstellen van het vei lingsgebouw en de fietsloods. Bedoeld is, dat deze veiling geheel in bet belang zal werkzaam zyn van de tuinders van Rockanje en Oostvoome, en daarom zal zy worden verplaatst, zoodra de tram naar Rockanje is doorgetrokken tusschen beide gemeenten. Wij twijfelen niet, of zij zal ge dragen worden door de volle sympathie en medewerking van alle belanghebbenden uit dit belangrijk tuinbouwcentrum. En zoo de Redactie van dit belangrijk blad dit wenscht kunnen de veilingspryzen ook haar geregeld worden bericht, en hopen wij zal men zich kunnen overtuigen, hoe in de praktijk de veiling zal voldoen. De Commissie van uitvoering ter ver wezenlijking van den wensch van Rockanje's wakker Comité n.l. de verkrijging van een eigen inwonend Burgemeester zat de afge loopen week niet stil. De heeren J. Pool, Jn. de Vries en L. Goudswaard gingen Zaterdag ter audiëntie bij den Heer Commissaris der Koningin te 'sHage en boden dien, na uitvoerige toe lichting aan het gemotiveerd verzoek der gemeente onderteekend door 400 kiezers uit alle richtingen: onderteekend door Rockanjes gemeenteraad, door de besturen der ver schillende kiesvereenigingeD en die van alle burgerlijke vereeniglngen in de gemeente, tezamen een 15-tal colleges. Tegen a s. Woensdag hebben b.g. heeren een audiëntie aangevraagd bij de Minister van Binnenlandsche Zaken. Waar in den loop der jaren reeds twee maal Rockanje's burgerij in deze werd teleurgesteld daar hopen wij dat de regeering te overtuigen zal zyn, dat in dezen tyd met zyn neiging meer dan ooit tot woeling en anarchie een onafgebroken aanwezigheid van den Bur gemeester in de gemeente dringender dan ooit vereischt wordt. —Tot veilingmeester van de a.s. te openen veiling „Oostvoome" te Oostvoome is be noemd de heer L. Dekker van Rockanje. Aan de leden van het Zangkoor van den heer L. Goudswaard zij bericht dat de repetitie niet zal plaats bebben a.s. Woens dag maar Donderdagmiddag 1 Mei des na middags 5 uur. Te Oostvoome werd dezer dagen de voetbalclub O. V. V. 'opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren A. Talie, C. Talie, H. Konynendijk Wz. en P. Spoon. Een lyst ter financieele steun in de gemeente rond gegaan bracht op ruim f 40, Wel een bewy's dat Oostvoome iets voelt voor de beoefening van dit soort sport. De afslag van de villa „Santa Rosa" met omgeving alhier op 1.1. Dinsdagmorgen te Brielle, die in veiling had opgebracht f64500 is op die som blyven hangen en door den eigenaar^ de heer H. Olie niet gegund. Als plaatsvervangend Burgemeester fungeert thans de le Wethouder, de heer Jn. Snoey. BRIELLE. Zondagmorgen heeft alhier een uitdeeliDg plaats gehad van Rystesoep door de Spyscommissie. Dit was een gift van de nieuwe Burgemeester. Mej. N. Weyerse slhagde by het examen voor analyst ingesteld door een chemische vereeniging. Beroepen by de Gereformeerde Gem. te Oudewater, Ds. M. Gravendyk alhier. De opbrengst van de Emmabloempjes door een groot aantal meisjes alhier op 2e Paaschdag gehouden ten behoeve van de tuberculosebestrijding, bedroeg f150,-. Dinsdagmiddag passeerde hierop groote hoogte een vliegmachine boven de stad welke in Zuidelijken richting verdween. Het concours op 2e Pinksterdag zal gehouden worden op het Asylplein. Onder de vereenigingen die optreden is de Sym- phonie T.O.N.I.D.O. de grootste strijkver- eeniging van Nederland die uit 67 leden bestaat. Er stond in ons vorig no. een bericht betreffende de burgerwacht, bestaande uit 14 leden, dit is een abuis van de zetter en moet zyn 74. Veilingsboricht van 24 April 1919 der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Kropsla f 2,40 tot f 7,50 per 100 krop. Dunsel f 0,46 per ben. Radijs f 1,70 tot f3,60 per 100 bos. Prei f2,10 tot f 2.30 per 100 bos. Spinazie f0,79 per ben. Uien fl,b5 tot f 2,10 per 50 Kg. Rhabarber f 8,70 tot 15,50. Seldery f 6,80. DINSDAG en VRIJDAG veiling. ZWARTEWAAL- Het aantal kiezers voor den Gemeenteraad bedraagt 143. Volgens Ministrieel besluit is de leve ringstermijn voor alle soorten erwten en veldvruchten vastgesteld op 1 Mei 1919. Op Dinsdag 29 April a.s. zal daarom de laatste schatting van monsters erwten od veldboo- nen plaats hebben en zullen deze partyen nog geleverd kunnen worden. Monsters na dien datum ingezonden zul len niet meer worden geschat, zoodat de partijen dus ook niet meer ingeleverd kun nen worden. Stamboon9n kunnen echter nog geleverd worden tot 1 Juli a.s. Het huis bewoond door de Wed. Straat man aan den Brielsche Dijk werd onder hands verkocht aan J. Bravenboer. In herinnering wordt gebracht, dat de steenkoleDbons na 31 April niet meer geldig zullen zijn. ZU1DLAND- Voor de a.s. gemeenteraads verkiezing zijn 3 lysten ingeleverd en wel met de volgende candidaten. Lib. J. Pijl; M. Blaak; P. LammerseLz.; J. Lammerse Johz.; A. H. van Dis; A. Loef en J. Lammerse Pz. Antir. G. VelthuizenE, v. DrielJ. Trouw Lz.; C. Ruigendyk; W. Luyendyk; L. de Hoog; T. Luyendyk; A. v. d. Hoven Mz. Chr. Hist. P. Arkenbout; B. Oosthoek; H. J. Dijkers; W. v. Ry Mz. Woensdagmorgen Omstreeks half elf nieuwe tijd kwam over onze gemeente een vliegmachine uit N.O. richting en verdween iD 't Westen. Donderdagmorgen ontstond een begin van een schoorsteenbrand, doch werd ge lukkig spoedig gebluscht. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur! Daar het myn gewoonte is om hier en daar een kijkje te nemeo, zal men wel begrijpen dat ik al veel gezien heb; ook maak ik veel gebruik van verschillende vervoermiddelen, zooals het spoor, de tram of stoomboot; maar als ik Flakkee een bezoek breng, dat meermalen voorkomt, dan ga ik met de Middelharnissche boot. Een flinke boot is dat, ruime kajuiten, flink personeel; ik vind bet een aardig tochtje; op de boot bevalt het my beter als in de tram, want dat geboeme) daar kan ik niet tegen. Maar wat mijn goedkeuring niet weg draagt, dat wil ik hier wel zeggen, namelijk dit, dat die Maatschappij niet veel aandacht schenkt aan het personeel wat betreft kloe- ding en vooral het mindere zooals knechten en stuurman. Daar het al jaren by nagenoeg alle Maatschappijen gebruikelijk is, dat bet dienstdoende personeel van boven af van uniformkleeding wordt voorzien, maar op de Middelharnissche boot zie ik daar weinig of geen spoor van. Wel heb ik opgemerkt dat er voorheen wel eens petten werden gegeven omdat er nog by zyn die eer. ver ouderde uniformpet dragen. Ik meen te mogen zeggen dat het de boot, en nog minder het personeel zou ontsieren, wan neer zy uniformkleeding hadden. Óp een boot als de Middelharnissche, waarmee nogal veel passagiers vervoerd worden, zyn daar onder passagiers die niet erg vlug ter been zyn, of de brug niet alleen op of af durven gaan, wien dan door knechten of stuurman hulp wordt geboden. Ook komt het meer malen voor dat passagiers gedragen moeten worden, dan vindt men bij nadere beschou wing dat zoo iemand met kolenstof, bloem of andere onreinheid is besmet. Ik begrijp zeer goed dat die knechten voor ruw werk geen mooie kleeding kunnen dragen, maar er wordt toch altijd geen ruw werk verricht. Dat die menschen geen andere kleeding hebbeD, kan ik zeer goed begrijpen, maar daar zou de Maatschappij voor moeten zorgen. Misschien wordt er gezegd, dat zou in deze tijden nogal kosten zijn om een man of vijf van uniformkleeding te voorzien, maar wanneer het by een Maatschappij op een drie of vier honderd gulden na op is, kan dat toch ook niet meer helpen en wanneer die dan aan kleeding voor het personeel zijn besteed, zyn die toch niet weggegooid, en by andere Maatschappijen wordt daar niet op gelet. En daar zyn zoo veel honderden die gekleed worden. Daar ik voortgaande met schrijven teveel plaatsruimte zou innemen stop ik met schrijven, u mijnheer de redacteur dank zeggend voor uw welwillendheid. EEN 'PASSAGIER.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6