£ERS, ÏRT Jr. buring 3~a ïrt weder Éyj oter ddeltiarnis. eton en gewapend beton lERBUIZEN. ïbied. iekhandel. ONE". ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD 'AV ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 26 APRIL 1919. HOLLAND. RD (Belgisch type) /orden op: pGOUDA IHIODELHARNIS Juur HEENVLIET Cr ROZENBURG 3 uur .DORDRECHT 0U0 BEIJERLAND SARENDRECHT •dom van de merrie vóór KAGC, S'iedrecht. en concur- 'aterpasinstrument. vrage. KINSTRUWENTECJ bij AM TELEFOON 407. HT TELEFOON 1104. Platen, Platenkastjes, s, Lessenaars, enz. che Guitaren, Emjel- ines en Citorbanjo's, u enz. Jalongramophone met Ichelijke stem natuur- i op aanvrage. No. 24^"j.^April 1919. Officiëele Mededeelingen. Ter-inzage-legging Iysten van candidaten. De Voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Middelharnis maakt bekend, dat de geldige lijsten van candida ten voor die verkiezing ter secretarie der gemeente van af heden voor een ieder ter inzage zijn nedergeiegd. Herinnerd wordt, dat binnen zeven dagen na heden de gemachtigden der onderteeke naars van ljjsteu tot een groep kunnen ver binden dbor een daartoe strekkende ge meenschappelijke verklaring, schriftelijk bij het centraal stembureau in te leveren.For mulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Middelharnis, 25 April 1919. De Voorzitter voornoemd, BOpMAN. STEMMING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Middelharnis brengen ter openbare kennis, dat op Vrijdag 16 Mei 1919, van des morgens acht uur tot des namiddags vyf uur, zal ge schieden de STEMMING ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. STEMPLICHT. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd by artikel 71, tweede lid, der Kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich bin nen den vooi de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aan melden l»fi bet stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Artikel 149 dor Kieswet luidt: De kiezer, die niet voldoet aan de ver plichting opgelegd bij art. 71, tweede lid, wordt, tenzij den rechter van eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met berisping of met geldboete van ten hoogste drie guldeu. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroordeeliug vau den schuldige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is gewordeu, of de deswege opge legde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden op gelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch cassatie onderworpen. Indien de straf van berisping wordt op gelegd aan een afwezig gebleven beklaagde, wordt eene schriftelijke vermaning van don Kantonrechter om aan de verplichting op gelegd bij art. 71, tweede lid, in het vervolg te voldoen, dan den veroordeelde van wege het openbaar ministerie beteekend op de wijze, voorgeschreven bij art. 144 van het Wetboek van Strafvordering. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eeue krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Middelharnis, 25 April 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. BOUMAN. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat zij, die d£l 1 Mei 1919 nog ■Normaal Margarine-kaarten wenscheD te ontvangen, die kunnen bekomen tegen over gave van de lichamen der oude normaal margarïnekaarten. Middelharnis, 18 April 1919. De Burgemeester BOUMAN. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van't 94ste tijd vak geldig is van 28 April tot en met 6 Mei. VETKAART. Bon No. 12, 3e tijdvak is geldig van 25 April tot en met 2 Mei. Behoudens ministerieéle wijziging. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat voor de week van 28 April 1919, tot en met 3 Mei 1919 zal worden beschikbaar gesteld op: Bon 32 2*/i ons Suiker. 33 l'/j ons Rijst. 34 1 ons Zeep (Kali f 0,03 of 1 pakje Zeeppoeder k f 0,22). 35 1 ons Sago of Aardappelmeel. 36 1 ons Kaas 204- of andere soorten. 37 2 ons spek. SOMMELSDIJK. Gedurende het tijdvak 28 April t/m 3 Mei is verkrijgbaar op;. - Bon 256 2'/i ons groene erwten. Bon 257 2'/a ons rijst. 258 1 ons havermout. 259 1 stuk kalizeep. 260 f/2 pond suiker. 16 kinderkaart '/2 P°nd suiker. DIRKSLAND. De Burgemeester der ge meente Dirksland laat bekend maken dat in de week van 28 April 2 Mei zal ver krijgbaar gesteld worden op: Bon 228 21^ suiker. 224 4 ons rijst. 2 kinderkaart 2'/i ons suiker. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op: Bon 161 en 20 der kinderkaart 2'/j ons suiker. 3 der kindermeelkaart 2f/a ons kinder meel en 2'/i ons tapiocameel. 17 der vleeschkaart 2 ons spek. O OLTGEN SPL A AT. In de week van 28 April t/m 8 Mei 1919 is alhier verkrijg baar op Bon 153 blijft geldig voor 2 ons kaas. 156 1/2 P°id suik'er. 156 2 ons spek. 157 1I2 pakje zeeppoeder. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd op: Bon 221 een half pond suiker. 222 1/2 ons Vermicelli of Macaroni. 223 Vj ons kaas. 224 1 stuk zeep. 225 1 ons ry'st. 1 van de kinderkaart een half pond suiker. NIEUW HELVOET. Voor de volgende week: Op bon 16 der Suikerkaart 2'/j H.G. Op bon 18 1 ons kaas. Op bon 19 1 stuk kalizeep. Spek en Jam zonder bon. De directeur van het levensmiddelen- bedrijf maakt bekend, dat op 30 April de melkdistributie zal eindigen. ROCKANJE VolgeDde week is verkrijg- aar op: Bon 8 21/j H.G. suiker. 17 (kinderkaart) idem. ZW ARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 52 2'/i ons suiker. 53 3 ons Kaas. 54 2f/j ons suiker. ZUIDLAND. Volgende week wordt ver strekt op: Bon 32 2*/2 ons suiker. 33 1 ons kaas. 34 Va on3 zeep. 12 van de boterkaart 2'/i ons boter. Correspondentie. Mr. C. Kievit, Amerika. Uw in dank ontvangen. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Te IJmuidenzyn binnen gekomen de vischsloepen „Oranje Nassau" scb. D. Koster, en „Albatros", scb. J. de Waard met een besomming van f 2900 en 12800. Dinsdag geraakte het 6-jarig zoontje van C. Dubbeld al spelende in de haven. Door toegeschoten hulp werd het kind op het droge gebracht doch het overleed kort daarna. Tot conducteur op de stoomboot „Mid delharnis" is benoemd de heer P. Bom Hz. Alhier is opgericht een Centrale Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon -ambtenaren van 't geheele eiland. Gekozen is tot voor zitter de heer L. Koote, secretaris J. van Geest van Goeree, penningmeester J. van Sint Annaland, terwijl tot bestuursleden zy n gekozen J. van der Valk en L. Blok. Dinsdag sloeg een paard van den land bouwer KI. van der Velde in den Westplaat- polder op hol. Het dier kwam het dorp inge rend, doch k^vam op het Visschersdyk te vallen, en aldaar werd het gemakkelijk ge grepen. Tot werkman, (z.g. kolenopschepper) by de kolenbond „Ons Belang" alhier, is gekozen M. Driesse Iz. De heer J. van den Bos uit deze ge meente is aangesteld tot agent van politie te Gouda. Stond voor eenige weken het bericht in dit blad dat de „Volkszang" alhier in de afdeeling Uitmuntendheid zalziDgenop hel concours te Brielle, dit moet zyn in de le afdeeling. Het woonhuis met slagerij staande aan den Westdijk is bij publieke verkoop afge mijnd door den heer J. Wijnhof voor 13100. Door den heer van Wely, Kanton rechter te Sommelsdyk, is onderhands aan gekocht het woonhuis van de familie Slis, staande aan den Westdyk alhier. De alhier bestaande tuinbouwcursus werd Donderdag jl. gesloten. Door vertrek naar elders, ziekte en de mobilisatie was het getal leerlingen van elf tot vyf geslonken. Deze cursus stond oDder leiding van den heer L. Pen te Sommelsdijk, in de praktische vakken werd les gegeven door de heeren C. Vis te Dirksland en B. Halbesma, chef van den Proeftuin te Middelharnis. Tegen woordig by de eindles waren de Rykstuin- bouwleeraar, onze Burgemeester en het Bestuur van den Proeftuin. Een diploma, dat voor allen luidde, dat zy het onderwijs met veel vrucht hadden gevolgd, werd uit gereikt aan Job Born, Adam Smitshoek en Pieter van der Veer te Sommelsdyk en aan Leendert Kattestaart en Beschier Viskil te Middelharnis. SOMMELSDIJK. Tot candidaten voor de Gemeenteraad zyn gesteld door de Vryz. Kiesvereeniging de H.H. A. A. Mys, Matth. Joppe Jz., J. A. Slis Jz., S. van Nimwegen, P. J. Groenendijk, J. J. Volwerk, HjöJ. A. Meyer, M. C. Buurveld,P. Kastelein, A. v.Es, W. C. van As, K. de Graaff. - Doordat de moeder afwezig was had een 4-jarig kind van A. D. het ongeluk, doordat het met lucifers speelde met de kleeren in aanraking te komen met een brandende lucifer, waardoor het kind hevige brandwonden aan het lyfje bekwam. Kjrt daarna is het aan de gevolgen overleden. Door de Antirev. Kiesvereeniging zijn voor de Gemeenteraad candidaat gesteld de H.H. J. Timmerman Mz., W. van Beek, M. Born, J. Gideon, G. Joppe Dz., M. Dijkers, A. Knape, T. Buurveld, H. van der Velde, K. Korteweg Cz,, Ar. Krijgsman Pz.,P. van der Sluijs. Dinsdag 22 April werd in tegenwoor digheid van den Rykslandbouwieeraar, onzen Burgemeester, enkele leden van 't bestuur der afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en één der ouders van een leerliDg de eindles gegeven aan den landbouwcursus. Een diploma werd uitgereikt aan J. Buth te Sommelsdijk, M. J. van Driel en A. W. den Hollander te Dirksland, A. Hoogzand te Sommelsdyk, L. J. Kooman te Dirksland, C. W. Keizer te HerkingeD, D. Keizer te Melissant, J. Knape en L. B. van Nieuwenhuizen te Sommelsdyk, L. J. van Prooyen te Middel harnis, H. van Putten en D. van der Sluis Az. te Dirksland en A. Vis te Sommelsdijk. De heeren J. A. van Riel en A. A. Mys wezen na 't eind der les op 't belang, van 't landbouwonderwijs ook in verband- met de zeer zeker moeilijke tijden, die aanstaande zijn. Aan 't hoofd van den cursus, den heer L. Pen, landbouwonderwyzer te Sommels dyk werd door de leerlingen een zilveren lepel en vork in etui aangeboden. DIRKSLAND- De Emmabloemcollecte in deze gemeente heeft opgebracht de som van f 47,60. De heer Johs. Kaslander heeft zijn huis en schuur, staande aan het Polderweegje, onderhands verkocht aan den heer C. Both Pz. alhier. Toen Donderdag een knecht van den vrachtrijder A. J. v. D. over den Straatdijk reed had deze het ongeluk dat een der veeren van het rytuig brak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. MELISSANT. Zaterdagavond ontstond er een begin van brand op de hofstede bewoond door den heer J. Buijs, door dat men een brandende kaars op den zolder had geplaatst vatte het dak vlam. Door de bewoners werd het nog bij tyds opgemerkt, zoodat men er in slaagde het vuui met emmers water te blusschen. Op de nieuwe kiezerslijst komen 428 kiezers voor, voor Kamer en Staten en 408 voor den Gemeenteraad. De eenigste gemeentepomp welke hier ter plaatse is, werd Woensdag by inschrij ving verkoent voor amotie. Het gemeente bestuur vergeet zeker de drooge zomers (als alle regenbakken en slooten droog staan) dan zal men de oude bornput nog missen in zyn omgeving. Woensdagavond a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden, Ds. Govers van Ottoland. STELLENDAM- De visschers hebben ten gevolge van het slechte weer slechts 3 dagen gevischt. Gemiddeld werd per dag ea per vaartuig 90 KG. aangebracht. De rekening van ontvangsten en uit gaven 1918 en de begrooting 1919 van de Generale Dijkage van Stellendam liggen van 17 April tot 4 Mei ten kantore van den Secretaris ter inzage. Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van helpster by de nuttige handwerken aan de openbare school alhier. Van Ant. v. d. Vlugt stierf deze week een koe. Het vleescb werd voor de con sumptie afgekeurd. Voor den betrokkene, een arme kerel, een kolossale schade. Vergadering van don raad der gemeente Stellendam op Donderdag 17 April 1919. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Bur- Na opening der vergadering werden de notulen gelezen en na een opmerking van den heer Keyzer goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de kasopname bij deu gemeente-ontvanger. In kas was f 2229,09. Ingekomen van Mej. M. Roon, helpster bij de nuttige handwerken, aanvrage om ontslag. Dit wordt verleend, terwyl besloten wordt sollicitanten op te roepen voor deze betrekking. Volgt mededeeling, dat zich voor de be trekking van doodgraver 2 sollicitanten hebben aangemeld, nl. P. Kievit en F. van Es. De voorzitter wenscht straks hierop terug te komen. Ingekomen een verzoekschrift van K. Kievit, daarbij pensioen verzoekende, daar hij 37 jaar doodgraver is geweest. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. meenen hierop afwijzend te moeten beschik ken, daar Kievit niet in gemeentedienst was en niet uit de gemeentekas werd be taald. Er kan dus geen pensioen woiden verleend. De heer Holleman vraagt het woord en zegt; ik had hier niets o'ver ge zegd, zoo ik den heer Nagtegaal niet telkens den voorzitter in 'toor hoorde fluisteren: De meerderheid van B. en W." Nu wil ik evon zeggen, waarom ik tegen dat pensioen was. Kievit was, zooals de voorzitter reeds zeide, niet in gemeentedienst, maar hy wilde ook niet in bet pensioenfonds worden op genomen en bovendien, als Kievit dit pen sioen zoo noodig heeft en er van moet leven, dan zal hy aan zoo'n pensioentje niets heb ben en was by beter inet een goed loon. De heer Keijzer meent, dat Kievit in naam niet iu gemeentedienst was, maar inderdaad wel. Mag geen pensioen gegeven worden, dan kon hem uit erkentelijkheid voor zyn vele jaren trouwen dienst jaarlijks een be drag geschonken worden, niet als pensioen maar meer als bewijs van erkentelijkheid. De heer v. Seters gaat hiermee accoord. De heer Keyzer maakt hiervan een voor stel, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Nu wordt dit sommetje bs paald op f 30, ongeveer berekend volgens de pensioenwet. Aan de orde een verzoekschrift van de Afd. St. en O. van den B. van N. O. om de onderwijzers alsnog uit te betalen het bedrag volgens de wet van 23 Februari aan de gemeente door de regeering uitgekeerd. De Voorzitter zegt hierop geen toelichting te geven. De heer Keijzer vraagt het wpord en zegt, dat, als hy bij de verordening, regelende de salarissen der onderwijzers, goed op de hoogte was geweest, hy de f 100 van Kete laar niet in de salarissen zou hebben willen zien inbegrepen, daar deze gegeven zyn voor de onderwyzeis. De Voorzitter zegt: 't Gaat niet over de f 100 van Ketelaar, maar ook over het be drag van der Molen. Een bedrag van f 1000 h f 1100. Dan moet de verordening gewij zigd worden en er komt toch een nieuwe regeling van bet rijk. Ja, zegt de heer Keijzer, maar 't gaat toch niet aan om te zeggen, ze krijgen later meer, dan behoeven ze nu niets te hebben. De heer Holleman zegt, dat hij alleen wil spreken over de f 100 van Ketelaar, die ge geven zijn voor de onderwyzers en waarvan is gezegd, dat ze niet in de zakken der ge meente- of schoolbesturen mochten komen, maar beslist in die der onderwijzers. Hij zou er dus voor zyn om die f 100 uit te betalen en ze niet te storten in de gemeente kas. Temeer daar by de behandeling der verordening de knoop is doorgehakt door den Heer Roon, zonder dat men de zaak goed begreep. Het was de bedoeling van den heer Roon ook niet, dat het ging, zooals het nu is geregeld. De heer v. Seters meent, dat, als de onder wijzers die f 100 moeten hebben en ze krij gen ze niet, ze zich maar tot den betrokken Minister moeten wenden. Is er dan onrecht vaardig gehandeld, dan zullen ze daar hun recht wel krijgen. Nadat door genoemde heeren nog een poosje over dit punt wordt gesproken, wordt het voorstel tot uitbetaling der f 100 Ketelaar met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Ingekomen een schrijven van den beer P. D. Holleman, dal hy de herbenoeming tot lid van de Schattingscommissie niet aan neemt. In zyn plaats wordt als zoodanig benoemd de heer Charbon, die de benoeming aanneemt. De Voorzitter deelt mede, dat het noodig is een leening te sluiten van f 2700 tot dekking van het tekort voor het distributie bedrijf en verzoekt machtiging deze leening aan te gaan. Aldus wordt besloten. Aau de orde: Bouw van ,J0 arbeiders woningen. De Voorzitter sluit de openbare vergadering om over te gaan tot een ge heime zitting. Na heropening der openbare vergadering deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. voor stellen aan den Langen Weg 10 woningen te bouwen voor rekening der gemeente met subsidie vau het ryk. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Volgt benoeming van een grafmaker. By stemming krijgt P. Kievit 6 stemmen, F. v. Es 1 stem, zoodat de eerste is benoemd. Bij de rondvraag slelt de heer Holleman voor voortaan bii den H. Omslag voor nood zakelijk levensonderhoud meer af te trekken, daar dit bedrag op 't oogenblik veel te laag is gesteld. De Voorzitter verzoekt met een plan te komen en dan liefst spoedig. De heer Holleman zegt zulks te zullen doen. De heer Keiizer wjjst er vervolgens op, dat het drinkwater zoo erg verontreinigd wordt doov de vogels, waarom hij gaarne zag, dat in de bouwverordening werd opge nomen de bepaling, dat ieder verplicht is een plankje ouder de eerste rij pannen aan te brengen, zoodat de vogels daaronder,niet kunnen nesteleD. De Voorzitter zegt onder zoek toe. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. GOEDEREEDE- De Noordzeevisschers heb ben wegens slecht weer slechts één nacht kunnen uitvaren. Uilkomsten dus gering. De garnalenvisschers hebben tot 100 Kg. per dag aangebracht. Van den Heer H. van Asperen lag een zyner beste paarden dood. Natuurlijk een groote schadepost. De 3 candidatenlysten voor den ge meenteraad zyn alle goedgekeurd. OUDDORP. Voor het doofstommeninstituut Effatba werd door de leerlingen der Chr. school ongeveer f14 ingezameld. In de nieuwe Groentendrogery de Betty ontstond een binnenbrand waardoor nog al binnenwerk werd verbrand doch werd in een half uur met hun eigen spuit gebluscht. De dorpsbrandspuit was ook spoedig ter plaatse doch behoefde geen dienst te doen. Assurantie dekt de schade. Aan de balfjaarlykscbe veemarkt alhier werden aangevoerd 0 stuks hoornvee 12 NIEUWE TONGE. Door de Liberale Kies vereeniging zijn tot candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing gesteld 1. D. Breesnee; 2 C. de Haas van Dorsser; 3. J-, vau Dreunen-, 4. J. van Vliet-, 5.L.V. d. Velde; 6. P. v. d. Doel; 7. J. B. Nuch- teren; 8. G. van der Kroon; 9. A. van Es; 10. C. Holleman Az. Door den heer D. Stoutjesdyk, onder wijzer met verplichte hoofdakte alhier, die benoemd is in gelijke betrekking te Gelder- malsen, met ingang van 15 Juni a.s. eervol ontslag aangevraagd. Vrydag 18 April heeft ten gemeente huize de beslissing over geldigheid der in geleverde candidaatlijsten plaats gehad. Alle lijsten werden geldig verklaard. De verkooping van huizen van Mej. de wed. A. van Paasschen alhier, hebben bij veiling opgebracht: Koop 1, G. v. d, Kroon f 1690,—koop 2, J. Prince f1360, koop 3, J. Prince f 1£05,— en koop 4, J.B. Nuchteren f2400,— .Totaal f 6855,-. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadsvergadering van Nieuwe Tonge op Dinsdag 22 April 1919. Tegenwoordig de heerenJ. O verdorp, Burgemeester-Secr., A. Dorst, A. C. Breesnee, K. Prince, A. J. Vooidyk en M. Vreeswijk. Na opening der vergadering met gebed, zijn de notulen der vorige gelezen en on veranderd goedgekeurd. Zijn gelezen de navolgende ingekomen stukken a. een adres van den Heer D. Stoutjes- dijk alhier dd. 2 April 1919 houdende ver zoek om eervol ontslag uit zyDe betrekking als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare lagere school alhier met ingaDg van 15 Juni 1919. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag met ingang van 15 Juni 1919 eervol te verleenen, waartoe met 6 algemeene stemmen wordt besloten b. bericht tot het aannemen der benoe ming tot lid van de schattingscommissie voor deze gemeente, bedoeld in art 57 der wet op de Inkomstenbelasting 1914, door de Heeren A. Dorst, L. Nelisse Lz., K. Prince en M. Vreeswijk; c. een adres van den Heer Z. Vreeswijk, voorzitter van het beStuur van den polder Noordland, houdende verzoek tot het plaat sen van een zinkput achter de huizen op den Achterweg en Molendijk. B. en W. stellen voor op dit verzoek niet in te gaan, daar door het plaatsen van een zinkput, het toch niet verholpen zou zijn het vuil in den sloot te werpen, doch den hèer Vreeswijk te berichten de sloot te doen rioleereD, daar de gemeente de buizen verkrijgbaar stelt, wat met 6 algemeene stemmen wordt besloten. Wordt ter tafel gebracht het door B. en W. opgemaakte beredeneerd verslag vau hetgeen met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting in deze gemeente gedu rende het jaar 1918 is verricht ingevolge art. 52 der Woningwet. Wordt overgegaan tot de benoeming van een hoofd der school alhier, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer G. van Driel, en het bedanken van den heer S. van Dijk te Westmaas, uit de daarvan door B. en W. in overleg met den Distr. Schoolopziener opgemaakte voordracht, Da ingewonnen information. Het schriftelijk met reden omkleed advies van den Distr. Schoolopz. en de ingewonnen information worden den raad overgelegd. De vergadering tot stemming overgaande, levert daarvoor in 6 biljetten, by de opening waarvan blytt dat 6 zijn ingevuld met den naam van G. Th. Rotman, zoodat met alge meene stemmen is benoemd Gerrit Theodoor Rotman, onderwijzer te Middelharnis, met. bepaling zoo spoedig mogelyk in dienst te treden. Op voorstel van B. en W. wordt na enkele besprekingen met 6 algemeene stem men besloten voor rekening der gemeente te nemen Vlo gedeelte der militaire ver goedingen aan gedemobiliseerden, waarvan bet Kon. Nat. Steuncomité 9/jo gedeelte voor rekening neemt. Wordt met 6 algemeene stemmen beslo ten tot af- en overschrijving van enkele posten aan de begrooting dienst 1918. Door den burgemeester wordt nog mede gedeeld dat binnenkort vermoedelijk f 1000 winst zal worden ontvangen van de gas centrale „Oost Flakkee" te Oude Tonge. Niets meer te verhandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5