Hotel KONING. Onzuiver— Dienst op 2en Paaschdag Bericht. Buitenmeisje Alles benutten - Zamenwerken (veIocette.1cyl.2takt) Sproeten, /*rJ 6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 19 APRIL 1919. Uitvoering, gegeven door de Tooneel- vereeniging „Tiialia" op Dinsdag 14 April 1919. Waarschijnlijk is dit de laatste uitvoering in dit seizoen. De uitvoeringentüd ligt weer achter ons en deze Thalia-avond heeft dien op waardige wijze afgesloten. De reden, waarom meergenoemde club zoo laat haar tweede uitvoering voor haar kunstlievende leden gaf, werd ons ten over vloede door den heer Ph. Haas, den waar nemend voorzitter, in zijn openingswoord, nog eens meegedeeld. „Tbalia had pech, pech, en nog eens pech gehad! Het eerste pech was de alombekende griep, het tweede de kinderlijke mazeltjes en thans het derde de liefelyk-kleurende roode hond." Herhaaldelijk was er met deze ziekten te kampen geweest, tot zelfs in de laatste dagen toe: Zondag jl. werd één der hoofd spelers ziek, zoodat diens rol door een ander moest worden overgenomen in één dag! En daarom meende de heer Haas om een welwillend oordeel te mogen verzoeken. En heusch, het bleek later, dit was niet noodig geweest, want ondanks alle misères is het stuk Tropenadel, een drie-acter van Henri van Wermeskerken flink van stapel ge- loopen. De.succesrollen waren in handen van den heer van Vliet en Juffr. van der Kooy. De gemoedelijkheid van den eersten en het platte Amsterdamsch van de laatste reageer den krachtig op de lachspieren. Doch ook Mevr. van Vliet, George, Emmy en Ru lever den goed spel. Jammer, dat Mr. Sweet in zijn onsympathieke, doch moeilijke rol met zyn gebroken Engelsch achter in de zaal niet altyd even goed te volgen was. Besluiten wij met een woord van lof voor ne uitstekende verzorging yan het décor. Zoowel het interieur van het tooneel als het toilet der opvoerenden was, naar ons van bevoegde zijde werd verzekerd, tot in bizon- derheden in overeenstemming met het echt Indische. Ook de mooie achtergrond van het le bedrijf verhoogde niet weinig den tro- pischen indruk- NIEUW HELVOET. Dinsdag slaagde de heer L. Koekendorp te Haarlem voor akte L. O. Woensdagmorgen zijn de ingeleverde candidatenlijstcn voor den Raad alle geldig verklaard. Tevens is de volgorde door loting vast gesteld: Lijst 1, die der Anti-rev. partij; Lijst 2, die der Lib. kiesvereen. „Vooruit"; Lijst 3, die der Vryz. kiesvereen. „Nieuw Helvoet" en Lijst 4, die der S. D. A. P. Zondag zyn door Ds. Priester zeven nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Kerk be vestigd. Woensdag stelde men ons een oude Zeeuwsche munt ter hand van het jaar 1747. Met het spitten was deze in den tuin van den heer A. V. gevonden. De voorzijde toont het Zeeuwsche wapen, met daarom heen: Luctor et emergo. Aan de achterzijde staat in groote drukletters Zeelandia 1747. Op Zaterdag 19 April zal de coöpera tieve winkelvereeniging een algemeene ledenvergadering houden in de zaal van Mej, de Pijper. Het Bestuur stelt onder meer voor, behalve de gewone 5 korting, nog een dividend van 5 uit te keeren aan de aandeelhebbers. In den loop der volgende week zal op een nog nader te bepalen dag, een leden vergadering der Burgerwacht worden uit- NIEUWE\n00Ri\. De beide ingeleverde can- dióatenlysten voor den Raad zijn geldig ver klaard. Door loting is beslist, dat Lijst 1 die der Lib. Unie en Lijst 2 die der S.D. A.P. zal zijn. De stemming voor den Raad is vast gesteld op Donderdag 22 Mei. Het tractement van den predikant i3 van f2000 op f2500 gebracht. Een stap, al zij het bescheiden, in de goede richting. De Zondagsschool zal niet zooals aan vankelijk was bepaald gesloten zijn tot 4 Mei maar tot II Mei. BRIELLE- De sedert eenigen tijd alhier opgerichte burgerwacht telt nu 14 leden. Op school No. 2 ontvingen de 2 beste leerlingen der hoogste klasse, G. van Zanten en G. Sluimer, de van den Bergprijs, groot f 2 Vjj. Deze prijs wordt elk jaar gegeven. Vrijdagavond heeft de harmonie-orkest vereen. Libertatis-Primitiae een serenade ge bracht aan onzen nieuw benoemden burge meester. Ook het herbenoemde Statenlid, den Heer L. P. van den Blink werd een serenade gebracht. Hoewel het weer slecht was was er toch een groote menigte op de been, om deze bij te wonen en bleef het nog laat in den avond druk op straat. Donderdagavond werd alhier een kin deruitvoering gegeven, met name „De drie kabouters." Deze uitvoering die Vrijdag had moeten plaats hebben voor 't grootere publiek, werd wegens het te houden serenade uitgesteld tot Maandagavond. Was de zaal Donderdag goed bezet, nu, Maandag, was dit eveneens het geval, nu zat men in de nymphzaal tot achteraan toe. Eerst kregen we een symphonie te hooren. Een 10 tal meisjes, in 't wit met een roode sjerp om, dus 't evenbeeld van de Brielsche vlag, maakten hiervan deel uit. De viool die niet te zien doch wel te hooren was, deze zat achter de piano, klonk er heel mooi doorheen, evenals de piano, dooreen meisje bespeeld van ongeveer 12 jaar deed met haar kleine vingers aardig haar best om al het noodige uit dit instrument te halen. Een uitbundig handgeklap was dan ook wel door hun verdiend. Hierna kregen we „De drie kabouters", een kinderoperette in drie bedrijven. De kabouters hebben hun uiterste best gedaan. Soms zakten ze wel eens in 't zin gen, maar dit is zeker door niemand kwalijk te nemen, daar zy toch voor het eerst pas op de planken kwamen en zeker niet ouder zullen zjjn dan 9 jaar. Ook den prins in 't wintercostuum kwam alle eer toe. Toen het eerste bedrijf afgeloopen was, en het scherm op ging, kwamen drie kabou ters met een bloemstuk het tooneel op, een ieder vroeg zich even af, of dit er bijboorde, maar daar opeens zeiden ze alle drie tege lijk. „Een kleine hulde van de drie kabou ters aan onzen nieuwen burgemeester." Weer volgde een herhaald applaus, wat door het lokaal daverde, want dit was zeker onverwachts. Na afloop van de operette dankte de heer Egter van Wissekerke de dames en heeren, die op dezen avond hadden medegewerkt om het zoo gezellig mogelijk te maken. Mevr. v. Krieken en Mej. van Dijk ont vingen elk een mooie plant als aandenken. Ook de kabouters werden bedankt. Een geanimeerd bal waarvan druk gebruik gemaakt werd sloot dezen genotvollen avond die ten voordeele van de Vereeniging tot steun en van de vacantiekolonie was gegeven. Alhier is een Commissie in voorbereiding om van den dag van de installatie van onzen nieuwen burgemeester een Brielschen feest dag te maken. De ingezetenen zullen alsdan voor een vergadering op nader te bepalen dag, uur en plaats nog opgeroepen worden. Onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn en terug-ontvangen in de le helft van April, zijn: Brieven Binnenland: Rempe, 's-Gravenhage. Briefkaarten gepost te Oostvoorne: Mej. J. Wilmes, Oostvoorne. Maandag, 2e Paaschdag, zullen hier door verschillende dames, Emma-bloempjes worden verkocht. Het geld dat opgehaald wordt, komt ten goede van deNederlandsche Centr. Vereen, tot bestrijding der tuberculose, inderdaad is dit, nu de tijdsomstandigheden voorde vele longlijders zoo ongunstig zijn, een goed doel. Veilingsbericht van 17 April 1919 der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Kropsla f2,— tot f 5,90 per 100 krop. Radijs f 1,90 tot f 3,20 per 100 bos. Prei f2,— tot f 2,30 per 100 bos. Spinazie f 5,— tot f 15,— per 100 Kg. Uien f 2,40 tot f 3,80 per 50 Kg. Rhabarber f 14,76. DINSDAG en VRIJDAG veiling. ZWARTEWAAL- De verkiezing voor den Gemeenteraad zal hier plaats vinden den 22 Mei. a.s. De Ant. Revolutionaire Kiesvereeniging stelde voor den Gemeenteraad candidaat de Heeren 1 C. J. de Ruiter, (aftr). 2 C. Kapteyn. 3 A. Moerman, 4 R. van der Hoek. Het huis van den Heer K. Vrij werd onderhands verkocht aan den Heer A. Mon- teng. Eerstgenoemde kocht de voormalige boerderij van den Heer H. Boender bij het Voornsche Kanaal. Op een willekeurigen dag in de week van 21 tot 26 April zal door bemiddeling van „het Groene Kruis" hier ten plaatse de Emmabloem-collecte worden gehouden. Dat geschiedt door het ter verkoop aanbieden van het Emmabloempje door jonge meisjes. De verkoopsprijs per bloempje zal minstens tien cent bedragen. De totale opbrengst zal worden gezonden aan de Provinciale Z. H. Vereeniging ter Bestrijding der Tuberculose. Gedurende de zomermaanden zullen de godsdienstoefeningen des morgens om tien uur aanvangen. HEEiWLIET. De Heer J. de Knecht slaagde Woensdag 1.1. te Rotterdam voor het onder wijzersexamen. ZUIDLAND- Ia de plaats van den heer C. v. d. Werf die als politieagent teVlaar- dingen is aangesteld, is C. Zevenbergen Nz. benoemd als agent en correspondent voor 't weekblad Onze Eilanden. ROCKANJE- Vrijdagavond 7 uur kwamen onder presidium van den heer L.Goudswaard in de zaal van den heer P. de Vries een twintigtal vertegenwoordigers van verschil lende richting bijeen, om gezien het ontslag van Burgem. Egter van Wissekerke met elkander van gedachte te wisselen over de vraag wat er gedaan zou kunnen worden om den heer Lt. Trouw alhier tot Burge meester van Rockanje benoemd te krijgen. Een commissie van uitvoering werd benoemd om voor een adres aan den Commissaris der Koningin en Hare Majesteit te zenden, handteekeningen te verkrijgen enz. enz. Deze Commissie bestaat uit de heeren J. Pool (a. r.) W. v. d. Linde (a. r.) P. Moree (S. D. A. P.) J. Snoey (U. L.) L. A. v. d. Linde (V. D.) en L. Goudswaart (Pres. Volksonderw.) Zaterdag 12 April gaf de tooneelver eeniging „Onderl. Kunstgenot" in de zaal „Duinoord" een gezellige uitvoeriDg, aan van gende des avonds 7,30. De keurige zaal bevatte zeker wel een 200 menscüen. Er werd zeer naar genoegen gegeven „Al te beleefd" blijspel in 1 bedrijf; «Mijn eerste kennismaking", voordracht voor 1 Heer; „Peerke Wip" humoristische voordracht 1 Heer; Rentenier en Landlooper komisch duet voor 2 heeren, en na de pauze: Hannes wordt lid van de tweede kamer, .Melk en Water" en „ProfessorSpuitmansUitvinding"; na afloop bal. De hernieuwde kennismaking op dezen avond met de gerestaureerde en herdoopte oude cantine was voor velen een der aangenaamste. Na de paaschvacantie worden op de openb. lagere school nieuwe leerlingen aan genomen. De schooltijden zullen dan zyn van 's morgens half 10 tot half een, en 's middags van 2. tot 4. Na de Paaschvacantie veranderen de schooltijden op de Openb. school als volgt: 's morgens van half tien tot half 1, en 's mid dags van 2 tot 4. Het nieuwe gedeelte der begraafplaats nadert zyn voltooiing. Men is bezig met het aanbrengen van plantsoen, maar reeds werd het eerste kindergraf gedolven. Die in aanmerking komen voor een wandelkaart in Voorne's Duin moeten daar voor f 1,betalen, wat minnaars van het prachtig stuk natuur er zeker gaarne voor over hebben. Varia. Een eenig kiekje. Wij zeilden in een scheepje Niet ver van 't rustig strand. Daar zat een lustig paartje, Vertrouwljjk hand in hand. Zy tuurden naar het scheepje, Zij tuurden naar de zee En stonden op en wuifden, En wij... wy wuifden mee... En toen zy 't scheepje dachten Zoo ver wel van hen heen, Dat geen bespieden dreigde Toen schoven zy bijeen En kneep hy haar in 't koontje Trok zy hem aan zyn baard, En toonden daar die beiden Hun zeer vérliefden aard Aan Huib, die op het scheepje Daar met zyn kyker stond, En 't lustig vrijend paartje Een eenig kiekje vond. ROCK, Predikbeurten. Zondag 20 April 1919 (Ion Paaschdag). NEDERLANDSCII HERVORMDE KERK. Middelharnis, nm. ds. van der Plassche uit Oude Tonge. (Extra collecte). Sommelsdyk, nm. ds. Dekker uit Melissant. Dirksland, vm. en 'sav. ds. van As. Melissant, vm. ds. Dekker. Herkingen, vm. ds. Addink. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. 10 uur ds. de Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. de Gidts uit Goedereede. Nieuwe Tonge, vm. en nm. ds. Kruyt. Oude Tonge, vm. ds. van der Plassche. Ooltgensplaat, vm. en 's av. ds. van de Pol. Langstraat, vm. en nm. dhr. Hack. Den Bommel, nm. 2 uur ds. Polhuijs uit Stad aan 't Haringvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuyg. Hellevoelsluis, vm. 9.30 uur (Avondmaal) en 's av. 6 uur ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vm. 9.30 uur ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. de Voogd van der Slraalen. (Doopsbediening). Rockanje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. Oostvoorne, vm. 10 uur ds. Poldervaart. Zwartewaal, vm. 10 uur ds. Baar. Zuidland, vm. 9.30 uur ds. Peter. Vierpolders, vm. 10 uur ds. van den Nieuwen- huizen. tenbond. Sommelsdijk (Langeweg), vm. ds. Hooykaas, Rem. pred. uit Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. van Velzen. Melissant, vm. en nm. ds. de BruiD. Stellendam, vm. leeskerk en's av. dhr. Versteeg uit Ouddorp. Ouddorp, vm. en nm. dhr. Versteeg. Ooltgensplaat, vm. en nm. leeskerk. Den Bommel, vm. en nm. leeskerk. Stad aan 't Haringvliet, vm. en's av.ds. Vesseur. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur Gemeensch. dienst ds. Verry (bevestiging lidmaten) en's av. geen dienst. Nieuw-Helvoet, vm. geen dienst en 'sav. 5 uur Gemeensch. dienst ds. Verry. Rockanje, vm. 9.30 uur leeskerk. Zwartewaal, vm. 10 en 'sav. 6 uur ds. Mol. Zuidland, vm. 10 en 's av. 5.30 uur ds. v. Lummel. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. en 's av. ds. Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm. en 'sav.leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. Rössing. Maandag 21 April (2en Paaschdag). NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, geen dienst. Sommelsdijk, *s av. ds. van Rootselaar uit Berg- schenhoek. Stellendam, geen dienst. Goedereede, vm. 10 uur ds. de Gidts. Nieuwe Tonge, 'sav. ds. Kruijt. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuijs. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur ds. Timmer. protestantenbond. Brielle (Kerkstraat), vm. 10 uur ds. de Ligt uit Utrecht. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. ds. van Velzen. Melissant, vm. ds. de Bruin. Stellendam, geen dienst. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Vesseur. Zwartewaal, vm. 10 uur ds. Mol. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksland, vm. ds. Verhage. Van de gemeenten welke hier niet genoemd zijn, hebben wjj geen opgaaf ontvangen. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: Maarten van Dijk 28 j. en Maria Verhage 24 j. (te Sommelsdjjk); Jacobus Wiel- houwer 25 j. (te Sommelsdijk) en Lijntje Bom 19 j. Gehuwd; Gerrit van der Kooij 25j.en Neeltje Koudijzer 30 j.; Willem van den Ouden21 j. en Teuntje van der Made 19 j. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Simon van Groningen, 22j. (te Middelharnis) en Jacoba Springvloed 18j.Pieter de Korte 24 j. en Wilhelmina Maria van Leeuwen 22 j. te Jutphaas (te Jutphaas in ondertr.). Gehuwd: Johannes Leendert Stoutjesdijk 23 j. en Willemyntje Hanenberg 22 j. Overleden: Pieter van der Meide 50 j. echtg. van Pieternella Verwey. HERKINGEN. Geboren: Adriaantje, d. v. K. de Jong en A. J. Doornhein; Abra, d. v. Jb. Melissant en J. L. Aupperlee. Ondertrouwd: Willem Markus, 22 j. en Ger- ritje Bestman, 21 j. Gehuwd: Jacob van der Mast, jm. 25 j. en Janna Scherpenisse, 30 j. HELLEVOETSLUIS. Geboren: A. de Bruin—v. Jeveren, d.; H. C. BloothoofdBrons, z.; E. G. v. Veen—Griffioen, z. Ondertrouwd; P. van Beek, jm. 27 j. en C. Hopman jd. 24 j.; H. v. Essen, jm. 27 j'. en M. A. C. Koenders jd. 21 jH. J. Holland, jm. 24 en E. W. Wessels jd. 24 j. Gehuwd: J. v. Harten jm. 27 j. en W. H. v. Zoezt jd. 26 j.K. ter Burg jm. 26 j. en A. Neef jd. 24 j. Overleden: B. Visser, jm. 5 j.L. Reedyk, jm. 79 j.; C. E. Vlielander jd. 16 j. SPIJKENISSE van 1 Febr.—14 April. Geboren: Margrietje, d. v. Leendert Dekker en Jannentje Arendje Stehouwer; Wilhelmina, d.v. M. Versluis en Dina van Ry; Helena Karolina Adriana, d. v. C. Sluyter cn E. J. de Graaf; Cornelis Johan, z. v. C. Koornneef en K. P. Ro- meyn; Willempje Cornelia, d.v. W. P. vanDyk en K. Verhoeve; Jannigje Anna en Pieter Jan, kinderen van C A. van den Berg en A. M. Ho- genboom; Jacob, z. v. W. Holleman en Maria van den Berg; Jannigje, d. v. R. C. Hogenboom en T. de Baan; Suzauna Gerharda, d. v. J. Pol dervaart en H. J. Ritmeester; Marina Cornelia, d.v. L. M. Moerland en D. Wesdorp; Aria, d.v. A. H. Bcnne en A. van Bodegom; Aria, d.v. A. Lankhaar en A.Jansen; Maria Bastiaantje, d. v. J. van der Sluys en P. K. Blaak. Ondertrouwd: G. van Steensel en N. van Genderen. Getrouwd: D. de Koning jm. 32 j. en A. Gar denier jd. 23 j.; T. J. van Otterdyk jm. 2Sj.en D. T. P. Visser jd. 20 j. Overleden: Arie Villerius, 70 j. wedn, v. Jan netje Krukkenberg; Jobje IIuijsmaD, 65 j. wed. van Leendert Verhoeve; Willem Abraham Mol, 26 jaar; Reina Blok, 63 j. echtgen. v. Hendrik Smits; Mietje van Kralingen. 2 j.; Lijdia Lnijmes, 79 j. echtgen. v. Hendrik Koornneef; Maatje Blok, 7S j. wed. van Matthijs Versteeg. ZWARTEWAAL. Geboren: Jannetje, d. v. Pietertje Voogt en David Sanderse. ROZENBURG. GeborenJanna, d. v. C. Groenewegen en N. Zeg waart. Overleden; Johanna Qualm, wed. v. I. v. der Poel, 76 j. ROZENBURG. GeborenKrys, z. v. J. v. d. Vliet en G. Breukel. Ondertrouwd: C. W. v. Santen en M. P. Ro mers; P. v. d. Spek, wedn. v. M. Verkade en M. van Dam. Getróuwd: A. Weatdijk en II. Klapwijk. Overleden: J. Oosterman 9rand.; J.Quak 39 j. echtgen. van L. Breukel; P. J. A. de Ridder, 23 jaar. Advertentiën. Getrouwd C. VAN SCHELVEN EN C. M. A. GROENENDIJK. die mede namens wederzijd- sche familie bedanken voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Middelharnis, 16 April 1919. ^5SH55SESHSHSa5ESHSH5^ jH Onze geliefde Ouders [Jj KRIJN VAN PUTTEN [}j a en ui DINGENA KASLANDER jjl hopen D.V. 28 April a.s. hiin- nJ ne 25-jarige Echtvereeniging j n] te gedenken. J3 Hunne dankbare Kinderen. Middelharnis, April 1919. V^5B5HS2SHSa5ESE5EH55H& Heden ontvingen wy uUPaterson N. A. de treurige tyding van het overlijden van onzen geliefden Vader-, Behuwd- en Grootvader, den Heer KLAAS DE KONING, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Allen die hem gekend hebben, weten wat wy in hem verliezen. Botterdam G. W. DE KONING. J. L. DE KONING-de Wit. W. G. DE KONING. A. E. DE KONING-v. d.Meide. En Kinderen. Kalamaeoo Midi., N.A., C. J. DE KONING. M. DE KONING-Geüze. En Kind. Paterson N. J., N. A., J. C. DE KONING. L. A. DE KONING. Laan van Meerdervoort 180, Den Haag, TELL. 3943, is tot APRIL niet le consul teeren. 2W Ook namens mijn vrouw zeg ik allen, die bij de geboorte van onzen jongen zoo vriende lijk waren, hun belangstelling te doen blijken, langs dezen weg daarvoor hartelijk dank. J. J. L. VAN ZUYLEN. HUWELIJK. Eenvoudige Juffrouw, uit de Provincie, gefortuneerd, eigen Kapitaal, wenscht ernstige ken nismaking met eenvoudig net Persoon. Br. fr. Letter A. aan het Alg. Adv. Bureau: Dusartstraat 17, Amsterdam. 3—2 Burger pryzen, vrye slaapkamers, logies in verschillende pryzen vanaf 80 cent meten zonder ontbijt, men lette op het juiste adres R0MEINSTEEG 4 over de Stadhuisstceg, uitzicht Mid densteiger te Rotterdam. 52-3 bloed Is dikwijls een gevolg van verstop- j ping en tragen stoelgang, en de oor- I zaak van puisten, uitslag, gal en gele I gelaatskleur. Gebruik hiertegen Mljnhardt's Laxeer-tabletten. Doos 50 ct., 3 doozen f 1.40. Bij Apoth. cn Drogisten. Stoomboot-Maatschappij Overflakkee en Goedereede. (21 April 1919) van Middelharnisvoorin. 7 uur Rotterdam nam. 4 DE DIRECTIE. Te Hellevoetsluis worden advertentiën en abonnementen op dit blad aangenomen door: Boekhandel P. J. C. PIETERS. Hiermede geven wij U kennis, dat wij vanal beden een dagelljkschen Bode- of Besteldienst hebben geopend op ROTTERDAM- DIRKSLAND vice versa. Bestelhuizen zijn:' C. v. d. SCHENK, Trechter Dirksland. Rotterdam, Binnenrotte 81, Telf. 11783. Aanbevelend, J. HUIJSMANS, Rotterdam. C. v. d. SCHENK, Dirksland. Alle vervoer geschiedt op de algemeene vervoercondities. Per 15 Mei of later wordt in net gezin van 2 personen, te Rotterdam, een ilink degelijk of Meld-Huishoudster gevraagd, gewend zelfstandig te werken. Leeftyd 20—25 jaar. Zij die met koken bekend zijn genieten de voorkeur. Loon f200, tot f225,— naar bekwaamheid met ver hooging, verval en vrye wasch. Uitste kende getuigen vereischte. Br. o. lelt. D.D.M. aan Nygh van Ditmar's Adv. Bureau, Rotterdam. TE KOOP. met nog goed bruikbaren reserve-band, nieuwe res. ket ting, lamp en claxon. Brieven onder No. 25 bureau dezer courant. BOERENLEENBANK MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK. De bank leent gelden aan leden tegen 4'/i °/o 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3°/o 'e Jaara, ook van niet-leden. Voor schotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestnnr. Gelegenheid tot inbrengen en terngbe- taling van gelden eiken Maandagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten hnizevan den kassier D. JOPPE Cz., te Sommelsdyk. Zomer I zelfs de donkerste, verdwijnen door I een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6