win EERST ONZE EILANDEN VAN ZATEBDAtr 29 MAART 1919. waarin verzocht wordt, de verordening, voor schrijvende, dat rijwielen en wagens na zonsondergang licht moeten dragen, met ingang van 1 April weer van kracht te doen zijn. Aldus besloten. 9. Een schrijven van den secretaris der vereeniging voor Kermisvakgenooten om in 1919 de kermis te doen ingaan. De heer DE BOO is er voor om de finan- ciöele voordeelen. De heer PRINS evenwel er tegen, niet alleen uit principe, maar ook om gezond heidsredenen, dit met bet oog op de talrijke gevallen van besmettelijke ziekten. De VOORZITTER stelt daarom voor om af te wachten en in Juni medisch advies in te winnen. Dit voorstel wordt met 10 stem men aangenomen. 10. Benoeming van leden voor de com missie der iukomstenbelasting. Aftredend zijn de hh. Brucb, Van der Does, Van Lien en Kerbert. De laatste wenscht niet meer in aaumerking te komen. De VOORZITTER deelt mee, dat de inspec teur de hh. J. Smit Jr. en Ph. Haas heeft aanbevolen. Na stemming blijken de drie aftredende leden herkozen te zijn en gekozen de heer J. Smit. 11. Winkelsluiting om S uur. Dit is ingevoerd om gas te sparen. De heer SMIT wil het houden, zooals het is. De heer HAAS wenscht, dat een plaatse lijke verordening, die voortdurend van kracht is, wordt opgesteld, en dat de politie streng zal toezien. De VOORZITTER oordeelt, dat het het beste is, als de hh. Smit en Haas gezamen lijk gaan overleggen. Bovendien zegt de heer HAAS toe, dat hij zal trachten een vergadering van win keliers te beleggen. 12. Een schrijven van den Comm. van Politie, om de tijdelijke nachtagenten nog 2 maanden te houden. De VOORZITTER zegt, dat dit wenschelijk en noodzakelijk is. Goed gevonden. II. Voorstel tot afschaffing van den melk- toeslag, die f 25 h f 60 per week kost, en van den gastoeslag, die op f 300 per maand komt, beide met ingang van 1 April. De beeren HAAS en BOERE pleiten tegen afschaffing. In stemming gebracht, wordt het voorstel evenwel met 6 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Dus afgeschaft. III. De vertrouwensraad voor de distri- bueeriDg aan zieken en zwakken wordt opgeheven. IV. Rondvraag. De heer VAN DORSSER deelt mee, dat hij een verzoek heeft ont vangen om in den Raad een voorstel te doen tot het verleenen van subsidie aan het comité van actie voor een betere verbinding van Rozenburg met Brielle. Hierop wordt afwijzend beschikt. De heer HAAS bespreekt de vischkwestie en vraagt inlichtingen. De VOORZITTER leest de correspondentie voor, gevoerd ter verkrijging van regeerings- visch. De heer HAAS vindt, dat deze brieven den voorzitter vrij pleiten, maar dat het hem spijt, dat deze zoo laat met zijn ver antwoording komt. Daarna vraagt de heer BOERE, of er ook goedkoope sokken en kousen komen. De VOORZITTER heeft nergens van ge hoord, doch zal informeeren. De beer VAN DORSSER vraagt of de distributie-beambten tijdig gewaarschuwd zullen worden met hun ontslag. De heer KERBERT zegt, dat van Rijks wege een regeling is getroffen. Staande de vergadering wenscht de beer DE BOO aan den stoker der centrale ver warming verhooging van tractement toe te kennen, daar f 100 hiervoor onvoldoende is. Nadat, op voorstel van den heer PRINS, besloten is, deze zaak tot een volgende ver gadering aan te houden, sluit de voorzitter deze vergadering om 6 uur. Verslag der uitvoering, gegeven door het Gemengd Koor „O. n. A." op Donderdag 20 Maart. In een met groen en vlaggen feestelijk versierde zaal. gaf ons Gemengd Koor „O. n. A." Donderdag jl. een zang- en tooneel- uitvoering voor een zeer talrijk publiek. In zijn openingswoord schetste de voorzitter, de heer C. J. Mol, in korte trekken de ge schiedenis van dit thans vijfjaren bestaande koor. Daarna werd ingezet met het in Mei 1914 ingestudeerde eerste nummer: Het gezanggevolgd door nog een 12 tal andere stukken. Wij vinden, dat „O. n. A", wat de zang betreft, vroeger beter voor den dag is gekomen dan thans, hetgeen het gevolg was van het zakken. Het sterkst was dit wel in Aan het graf eens zangers. Goed waren daar entegen Benediclus en de Bruiloftsmarsch. Het tooneel8pel was echter uitstekend: Kleptomanenzoowel als de vanouds be roemde Artistenrevue oogstten een even welverdiend als krachtig applaus. In de laatste werd het succes niet weinig verhoogd door de uiterst mooie costumes, waarvoor de heer Weltevreden van Brielle, de grimeur, had zorg gedragen. Vertolkten allen hun rollen op voorbeeldige wijze, schit terend was beslist de heer Vossenstaart in Kleptomanen en Elip in de Artistenrevue. Een bizonder amusant bal, onder leiding van den heer Rehorst sloot deze goedge slaagde feestavond. Verslag der uitvoering, gegeven door Helvoet's Zangkoor „V. Y. O. L. A," In de zaal van den heer D. K. v. d, Berg gaf dit koor, onder de voorbeeldige leiding van zijn jonge directrice. Mej.M. G. vanPaas- sen, op Zaterdag 22 Maart zijn tweede zang en tooneeluitvoering, die laten wjj het er maar terstond bijvoegen - uitstekend ge slaagd mag heeten. Het 10-tal koornummers werd, blijkens het telkens hernieuwde krachtige applaus, zeer ten genoegen van het talrijke publiek ten gehoore gebracht. Tot driemaal toe werd zelfs om een herhaling verzocht, hetgeen welwil lend werd toegestaan. Dit was liet geval met de „Serenade van een Landsknecht" van Orlanda Lasso, „Verlangen naar de lente" van A. Schaffer en „Een nieuw lied van een meisje en een Schipper" van H. J. den Hertog. Doch ook „'t Schipperinneke" van P. Havtog en .Zomeravond" van H. v. Tusschenbroek wa ren mooie nummertjes. Na de groote pauze rees het doek voor „Een pleizierritje" kluchtspel met zang in één be drijf door D. H. Zijlstra. Hoewel er door de opvoerenden vrij aardig spel geleverd werd de kruier was zelfs heel goed en hoewel ook de slotscène de lachspieren in beweging wist te brengen, zat er overigens niet veel in. Om kort te zyn, we achten de keuze van het stuk niet gelukkig, en toch we weten het allemaal uit een watervat is geen wijn te tappen. Een geanimeerd bal gaf ook aan dezen avond een gezellig slot. Gemeenteraadsvergadering te Nieuw- Helvoet, op Donderdag 20 Maart 1919 's morgens teil 10 ure. Voorzitter: Burgemeester F. W. v. DRIEL. Aanwezig alle leden. De notulen worden onveranderd goedge keurd. De heer KRAMER merkt op dat de schoon maakster van het Raadhuis en de le O. L. S. bij vaste aanstelling ook moet bijdragen in het pensioenfonds. De VOORZITTER antwoordt met de be trokken persoon te zullen spreken of het haar bedoeling is, als tijdelijk te blijven of als vast te worden aangesteld. Spreker zegt voorts, dat bij zich in contact heeft gesteld met den Directeur van het Postkantoor. Deze heeft meegedeeld, dat hij zal trachten de postbestelling in de Duinen vroeger te doen plaats hebben. Ingekomen stukken: 1. Goedkeuring van het 2e Supp. kohier H.O. 1918. 2. Goedkeuring der gemeenterekening over 1918. 3. Goedkeuring der af- en overschrijving 1918. 4. Goedkeuring der begrooting voor 1919. 5. Een schrijven van het Gemeentebestuur te Hellevoetsluis om terug temogen ontvan gen de vijf schoolbanken die bij den aanbouw van een nieuw schoollokaal te Nieuw Helvoet geleend zijn van de gemeente H.sluis. 6. Een schrijven van den Alg. Ned. Tim- merliedenbond te Amsterdam, houdende verzoek toetreding tot de regeling van bly- venden steun ten behoeve van werkloozen- Na discussie wordt besloten met het oog op andere vakken de beslissing op dit adres aan te houden. 7. Een adres van denzelfden bond met het verzoek iu de gemeentebestekken, voor zoover die voorkomen, den 8-urigen werkdag en de 45-urige week voor te schrijven. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Een schrijven van de gemeente Nieuwe Niedorp, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan het adres door haar ver zonden om de in het aanhangige wetsvoor stel tot salarieeriug der onderwijzers de opgenomen klassificatie der gemeenten te doen vervallen. Overeenkomstig dit verzoek wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 9. Meegedeeld wordt, dat van de inschrij vingen voor de geldleeniDg van f 1S000, waartoe de vorige vergadering is besioten. de vooroeeligste was, die der Levensverze- keringbank „Amsterdam" te Amsterdam tegen een koers van 98 met 5 °/0 rente. 10. Een missive van Ged. Staten, hou dende bet voorstel tot herziening der sala rissen van Burgemeester, Wethouders, Sec retaris en Ontvanger. De VOORZITTER vraagt of de beeren deze zaak thans of in comité wenschen af te handelen. De heör Kramer vindt het een formeel schandaal dat het Riik beveelt en beschikt over de gemeente-financiën. Ook wat betreft de wethouders-jaarwedde. De Voorzitter zegt, dat de Gemeentewet bepaalt, dat alleen de Raad moet gehoord worden. De heer v. d. Schilt oordeelt, dat een jaar wedde van f2000 voor den Burgemeester volstrekt niet te hoog is en dat bovendien aan het voorstel van Ged. Stalen weinig te doen zal zijn. Besloten wordt tot aanhouding. 11. Onderwijzersadres. De Voorzitter merkt op, dat dit adres in de vorige vergadering is aangehouden. Het bedrag, wat het de gemeente zal kosten als am de verordering terugwerkende kracht wordt gegeven tot 1 Jan. 1918, bedraagt f800. B. en W. con8tateeren, dat de veror dening pas is goedgekeurd, en dat een Rijks- ontwerp bij de 2e Kamer aanhangig is, stellen voor het adres nog maar eens aan te houden! Aldus wordt besloten. 12. Provinciaal blad No. 4 van 1919. De voorzitter zegt, dat hierbü' bepaald wordt, dat de Gemeenteveldwachter een jaarwedde moet genieten als volgt: aanvang f 1000, 8 verhoogiDgen van f 50, plus f 25 voor diploma. Met ingang van 1 Jan. 1919 zou de functionaris dan komen op f 1325. Tegelijkertijd bespreekt de voorzitter het salaris van den gemeentebode, de ambtenaren van het distributie-bedrijf en de daarmee in verband staande duurtetoeslagen. Besloten wordt deze salarissen in een afzonderlijke zitting vast te stellen. 13. Een verzoek van A. J. van Dalen, om de belooniog voor het schatten der locali- teiten voor den verkoop van sterken drank te brengen van f 20 op f 25. Aldus wordt besloten. 14. Een schrijven van het Comité ter be vordering van een betere bediening van het veer Brielle-Rozenburgom financieelen steun. Na eenige discussie stelt de voorzitter voor f 10 te geven voor het jaar 1919. Zonder stemming aangenomen. Toeslag brandstoffen. De heer v. Hartings- veld wenscht voortaan voor dezen toeslag niet meer tot grondslag te nemen het kohier van den H. O. doch de iDkomsten van het jaar waarin een toeslag toegekend wordt, om onbillijkheden te voorkomen. De voorzitter zest dat stilzwijgend in deze moeilijke kwestie is overgegaan tot de raad pleging van het kohier. Daarna worden eenige eclames betreffende dezen toeslag afge handeld. Na de rondvraag stelt de heer Kramer voor, dat het Gemeentebestuur een adres richt tot Z. Ex den Min. v. Binnenl. Zaken, tot de commissie belast met de voorbereiding tot herziening der Gemeentewet en tot de 2e Kamer, ten einde te bevorderen, dat de forenzenbelasting wordt opgeheven. De voorzitter, hiermee accoord gaande, brengt dit voorstel in stemming. Algemeen aangenomen,- Daarna is de vergadering gesloten. Raadsvergadering te Briello op Woon s dag 26 Maart 's middags half 3 ure Ingediend werd het jaarverslag over 1918' van deze gemeente. Ingekomen was een request van de Ver eeniging Volkshuisvesting om voorden bouw van 24 woningen voor bet ophoogen der grond te mogen gebruikmaken van de ge meentegrond liggende op het Maarland laDgs de Verloren Kost. De raad kan zich hiermede vereenigen, Een request van H. Heijmans pachter van het gemeeDte vischwater. Hij vraagt ver lenging van zyn pacht tegen dezelfde voor waarde. Dit verzoek wordt in handen van B. en W. gesteld. Op zijn verzoek wordt aan J. Petist, brug wachter een salarisverhooging van f 25 gegeven. Ingekomen is een request vaD de centrale propaganda van kermisvakgenooten om dit jaar hier weer kermis te houden. Door B. en W. hiernaar geïnformeerd, heeft de Stellingcommandant meegedeeld dat hij er in beginsel geen bezwaar tegen heeft, doch dat hij het niet kan toestaan, omd3t in ons land de vlektyphus zich voordoet. Op voorstel van den heer Van Stapele ,1 bij den Min. van Oorlog worden ge ïnformeerd of dit een beletsel kan zijn. Vervolgens is van den Directeur der Gas fabriek alhier een breedvoerig schrijven ingekomen, met berekening, waaruit blijkt dat de gasprys niet kan worden verminderd, tenzij de gemeente er een groot verlies aan heeft. De heer v. d. Wallen deelt nu echter mede, dat spoedig een betere regeling is te ver wachten in den aanvoer van kolen en dat daardoor misschien de kolenprijs daalt, waardoor ook de gasprijs zou kunnen wor den verlaagd. Daarom wordt besloten een verlaging nog aan te houden. Heel spoedig zal echter een besluit vallen. Een voorstel van Ged. Staten om de jaar wedde van burgemeesier, secretaris en gemeenteontvanger te veranderen wordt goedgevonden. Nog een voorstel van Ged. Staten om het veergeld Rozenburg—Maassluis te verdub belen wordt mede goed gevonden met het oog op duurder personeel en tot slot wordt door den heer Zaaijer ter sprake gebracht de aanbesteding van woningen voor de Ver eeniging Volkshuisvesting alhier welke aan besteding heeft plaat3 gehad door genoodig- den. Spreker drukt zijn spijt uit dat bet niet een publieke aanbesteding is geweest en hoopte dat in 't vervolg zich iets dergelijks niet meer zou Voordoen. Ook de voorzitter geeft er zijn spijt over te kenDen. Daar echter de aanbesteding niet door de Gemeente is gehouden kan het ge meentebestuur er ook niets aan doen. Blijkt echter dat de aanneming9Som boven de begrooting gaat, dan kan er misschien nog op worden teruggekomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. Verslag van de bevordering op de Am bachtsschool te Brielle. Zaterdagmiddag ten 2 ure werd op de teekenzaal van de Ambachtsschool voor Brielle en omstreken de bevordering en het uitreiken der diploma's genouden van de aldaar zijnde leerlingen in het bijzijn van bet bestuur, de ouders en verdere belang stellenden. De teekenzaal was voor deze gelegenheid smaakvol versierd met bloemen. Aan de bestuurstafel zat ook de heer Dyke, de nieuwe directeur. De voorzitter, de heer Mr. L. Trouw opent met een welkomstwoord, waarin hij nog een woord van hulde breDgt aan zyn voorganger de beer v. Leeuwen, deze bijeen komst, waarna hij tot zyn eigenlijk onder werp overgaat. Volgens zijn mededeeling bedroeg het aan tal nieuwe leerlingen slechts 14, er hadden zich wel eens 42 nieuwe aangemeld. Men had jarenlang getobd met financiën, door de duurte aan materiaal, en het was hierdoor tot een tekort van f4500 gekomen. Dat het aantal leerlingen gedaald was, lag niet aan onderwijs en leeraren, doch aan de economische toestanden opüetplatteland. Ook de vervoermiddelen als fietsen, en onder houd hieraan, die enorm gestegen waren, leidden tot dit bezoek der school. Na deze onderhoudende inleiding had de bevorderiDg plaats. De namen van hen die geen diploma ver wierven, alsmede zij die niet toegelaten wer den tot een hoogere klasse, werden niet voorgelezen. Het diploma voor Machine Bankwerker werd uitgedeeld aan 14 leerlingen, voor Timmeren aan 3, en voor schilderen ook aan 3 leerlingen, niet gediplomeerd werden 2. Van de le naar de 2e klasse gingen voor Mach. Bankw. 11 leerlingen, waaronder 2 voorwaardelijkvoor Timmeren 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse gingen voor Mach.-Bankw. 15 leerlingen, waaronder 4 voorw; voor Timmeren 1 en voorschilderen 2 personen. De voorwaardelijk overgegane zijn voor een proeftijd van 3 maanden. Hierna richtte Mr. Trouw zich tot de leer lingen die de school nu gaan verlaten, om toch vooral hun plicht te volbrengen en hun best te doen, waar men mee door de wereld komt. Spreker zou onvolledig geweest zijn als hij den concierge den heer de Geus zou ver geten. Daar genoemde concierge niet aan wezig is, wordt hij door een der aanwezigen geroepen. Binnengekomen zynde, brengt de voorzit- er ook hem een woord van dank nameDs de leerlingen, waar hy zoo veel voor doet en gedaan heeft. Tot slot richt de voorzitter een woord van dank tot den scheidenden directeur den heer Zeeman en geeft hiermede te kennen dat het den heer Zeeman in zijn nieuwe betrek king te Velzen goed moge gaan. Hel liet hier niets te wenschen over tus- schen Directeur èo leerlingen èn bestuur. Ook de jongens hielden van hem waarom en dan ook op zijn verzoek een driewerf hoera op z'n lang leven werd aangeheven. De heer Zeeman bedankte allen en spreekt nog een afscheidswoord tot de jongens. Eveneens nam de heer Dijke, de nieuwe directeur, in aansluiting met het welkomst woord van den Voorzitter, het woord en zeide getroffen te zijn over hetgeen de heer Zeeman in dien korten tijd tot stand ge bracht had. Ook de heer Kruijt als oudste der leer aren richt nog een enkel woord tot deD heer Zeeman en brengt hem hulde voor het geen hij hier gedaan heeft en spreekt de hoop uit dat de leeraren ook m6t den heer Dijke prettig zullen samenwerken. De beer Trouw zegt ten slotte dat de heer Dijke van mesr scholen sprak, maar dat kwam omdat er intusschen een meisjes vakschool bü zal bomen, waarvoor reeds grond is aangekocht. Spreker zegt dat de bedoeling is, om deze reeds 1 September e. k. te openen. Er zullen dan ook vrouwen in het bestuur komen, en hij zegt tot de aanwezigen om hier vooral propaganda voor te maken, opdat men in den Haag, de behoefte aan zoo'n inrichting in zal zien, en juist daar omdat van die plaats de geldelijke steun moet komen. Hierna sluit de Voorzitter deze druk be zochte bijeenkomst en gaat men over tot de verloting van de daartoe aaDgewezeD voorwerpen door de leerlingen zelf gemaakt. Ingezonden Stukken. lang. Zulks hadden wij geenszins verwacht van personen, welke zich zoo hoog wenschen voor te doen. De Heer de Haas trachtte nog zijn figuur te redden door er op te wijzen dat hij zulks ook grootendeels deed omdat hij ook het oog had op kleine luiden voor wie deze meerdere opbrengst een levenskwestie was; doch wij nemen aan dat hij ook heel goed weet dat er veel meer kleinen zijn die zitten te zuch ten met uién van f 2,- èf3,- dan kleinen die f 15,— maakten. Ook de bewering van den Heer v. d. Doel, dat hij de dupe was van de zaadaffaire en dit op de uien wil verhalen gaat niet op, daar van andere zijde werd aangetoond dat hy het verlies van zaad gewoonweg niet ac cepteerde. Den Heer v. d. Bogaard gaf in overweging om de talrijke aanwezigen te laten stemmen of zij zouden meegaan met het voorstel de Haas e a of wel geleidelijke verdeeling, doch ook hiervan wilde het Comité niets weten, hoewel zij toch bonden rekenen dat er meest personen waren die meer dan f5,10 per mud voor hun uien hebben gemaakt. Ons inziens wel degelijk een bewijs dat het Comité van actie zelf gevoelt dat hun actie niet edel is. De Heer Zoeteman wilde alles hebben omdat hij niets wilde afstaan aan verbouwers die misschien meer geld hebben dan hij, doch hem wenschen wij even op te merken dat hij daarvan nog niets heeft weg te geven omdat hij zulks nog niet heeft en o.i. ook nooit zal krijgen. P.S. Hierbij nog een verzoek aan allen die minder dan f8,10 per mud voor hun uien maken. Laat op iedere gemeente op Flakbee eene vergadering worden gehouden om actie te voeren tegen de zeer onbillybe eisch van enkele zeer inhalige personen (Comité van actie de Haas en v. d. Doel). W(j houden reeds morgen (Vrijdag) hier over eene vergadering en verzoeken alle be langhebbenden op Flakkee om mede te wer ken in onzen geest, die niet is om enkele personen te bevoordeelen, maar daarop is gericht dat ieder zooveel mogelijk krijgt wat hem toekomt. Toont nu allen dat de Flakbeesche boeren geen menschen z(jn die zich zonder tegenspar telen laten villen. HET COMITÉ VAN ACTIE Gemeente Oude Tonge. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd plaatsing voor onder staande. "Waarvoor bij voorbaat mijn dank. Zooals vele anderen waren ook w(j heden middag op de vergadering in Hotel Speé, uitgeschreven om door- gezamenlijk overleg te komen tot recht en billijkheid, doch het is ons gebleken dat zulks geenszins de bedoe ling was. Alles wees er n 1. op dat het de bedoeling van het Comité van actie was om ondanks alles zelfs tegen recht en billijkheid in te zorgen dat zij een buitengewone prys voor hun slechte uien kregen en anderen f2,— f3,— voor prima waar. Ons inziens hadden die heeren dan ook geen vergadering behoeven uit te schrijven en hadden zij heter gedaan maar direct te gaan procedeeren om ons zoo mogelijk ons geld te ontfusselen, doch deze vergadering heeft bewezen dat zij toch dit doel hadden, maar zulks wilden verbergen onder het masker van welwillendheid tegenover minder begun- stigden. De leider dezer vergadering de Heer M. de Haas n.l. stelde voor om tegen de veiling te procedeeren opdat die hun zouden moeten uitbetalen wat hun uien destijds opbrachten; hiervan zouden zij een klein deel vermoede lijk 25 °/0 afstaan aan dengene wier uien slechts f 2,- a f 3,- hadden opgebracht. Begrijpt de Heer de Haas dan niet dat niemand een aalmoes van hem verlangt? Hoewel zulks verleidelijk werd voorgesteld vloog niemand in de strik, ja zelfs bleek het dat bijna iedereen die debateerde, personen waren die er finantieel voordeel by zouden hebben, doch die daarvan niets wilden weten omdat zulks hun schandelijk voorkwam. De leden van het Comité van Actie zijn in Januari al hun uien reeds afgenomen en hebben daarvan het maximumbedrag reeds ontvangen, zoodat men zou mogen aannemen dat zij reeds dankbaar moesten zijn, dat zij zulks zoo handig hebben gelapt, doch in plaats daarvan willen zij het recht en belang van honderden opofferen aan hun persoonlijk be- Predikbeurten. Zondag 30 Maart 1919. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vin. dhr. Hack, Godsdienstonder wijzer uit Langstraat en nm. ds. van de Pol uit Oollgensplaat. Sommelsdijk. vm. geen dienst en's av. ds. Hoo- gendijk uit Stellendam. Dirksiand, vm. ds. van As. Melissant, vm. ds. Dekker. Herkingen, vm. 9.30 uur ds. Addink. Steiiendam, vm. ds. Hoogendijk en 'sav. Jeeskerk. Goedereede, vm. 9.30 «ur ds. de Gidts. Üuddorp, vm. leeskerk en nm. ds. Dekker uit Melissant. Nieuwe Tonge, vm. en nm. ds. Krujjt. Oude Tonge, vm. ds. van der Plassche. Ooitgensplaat, vm. ds. van de Pol. Langstraat, 'sav. dbr. Hack. Den Bommel, nm. 2 uur ds. van der Plassche uit Oude Tonge. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm.ds. Polhuys. Hellevoetsluis, vm.9.30 en 's a v.6 uur ds. Timnier. Nieuw-Helvoet, vm. 0.30 uur ds. Priester. Nieuwenhoorn, vm. 9.30 uur ds. de Voogd van der Straaten (Doopsbediening). Rocbanje, vm. 9.30 uur ds. Witkop. (Doopsb.) Oostvoorne, vm. 9.30 uur ds, Poldervaart. Vierpolders, vm. 9.30 uur ds. van den Nieuwen- huizen. Zwarlewaal, vm, 9.30 uur ds. Baar. Zuidland, vm. 9,30 uur ds. Peter. PROTESTANTEN BOND. Sommelsdijk (Langeweg), vm. 9.30 uur ds. Hoe vers, Luth. pred. uit Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. leeskerk en 's av. ds. van Velzen. Melissant, vm. ds. de Brnin. Stellendam, vm. leeskerk en 's av. ds. de Bruin uit Melissant. (Bevestiging lidmaten). Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. Den Bommel, vm. ds. van Velzen uit Middel harnis. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. Vesseur. Hellevoetsluis, vm. 9.30 uur Gemeensch. dienst ds. Verr(j en 'sav. geen dienst. Nieuw-Helvoet, vm. geen dienst en 'sav. 5uur Gemeensch. dienst ds. Verrij. Rocbanj'e, vm. 0 30 uur leeskerk. Zwarlewaal, vm. 9.30 en nm. 2 uur ds. Mol. Zuidland, vm. 9.30 en nm.2.30 uur d9.v. Lummel. GEREFORMEERDE GEMEENTEN IN NEDERL. Dirksiand, vm. en 's av. ds. Verhage. OUD GEREFORMEERDE KERK. Stad aan 't Haringvliet, en 'sav.leeskerk. I DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. ds. Rdssing. Dit blad v Prijs per kwariai Losse nummers Uitg AGENTEN te: Br aan 't Haringvliet: J. Nooteboom. Roe Burgerlijke Staud. MIDDELHARNIS. Geboren: Aria, d. v. Leendert Peeman en Anna van Beek; Een als levenloos aangegeven kind van Cornells van der Slugs en Jannetje Krijtenberg. HELLEVOETSLUIS. Geboren: C. J. Rasp—Vader, d.; A. de Bruin v. .leveren, d.; II. C. Blootboofd—Brons, z. Ondertrouwd: K. ten Burg, jm. 26 j. en A. Neef jd. 24 j.; J. van Harten, jm. 27 j. en W. H. v. Zoest jd. 26 j. Overleden: A. M. de Meersseman, wed. van D. J. Schollen, 74 j.; B. Visser jm. 5 j. ZW ARTEWAAL. Geboren: Jacoba, d.v. Aria van der Hoeken Sienlje Viskil. Het Nederlan Volks Na de publicatie renbond opgesteld voorbereiding van i moeten wjj wijzen beginselen. De grondslagen v zyn algebeele ont wegvallen der oecc deze twee vereiscï is de hoofdoorzaak Deze is eD blijft: 1914 Duitschland n concurrenten de ba gebied, dan zou de- zijn. Daarom is zoc leuze in Engeland houden: „het gaat Zaterdagmiddag)", zyn vol handelsoor van Engeland in van de Act of n) van 1651, De oorlo is terug te voerei Daarnaast spelen motieven een groot en winstmakerij waarop het geheel leuzen en leugens halve door invoerin arbeidsregeling en der beschermende stap in de goede De tweede is a houden8 de bevot staten om een klé te mogen houden t landscbe onlusten heeft, kan niem men toch zou wil moeteD geschieden hulpmiddelen, dat FETJI3 JOHANNA1 Oorspronkelijke Rot (.Vu di 7) Van Vloten haalc gerei, presenteerde zelf een pijp op. D: lantaren in orde, w allengs over het w licht aan den top bjj zich voorin de met het water voo metgezel toe te ro een rivierkrib moe Het was een soi was de horizon no de zon bijna een li de lucht zeer don was en zich boveD zware wolkpartijen gleed met groote bruisend tegen di was de voortgang lijk meende, daar nietigd werd dooi stelde richting lie san den vooratevi .Gaat nog al," r%\

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 10