l l n B B B B B B B B B B B n SCHOON 1000 e ONZE EILANDEN VAN ZATERDAtt 252 MAART 1919. UITSLAG van de op 18 Maart j.l. door Notaris Akkerman gehouden Veiling van de Bouwhoeve „Nooit Gedacht" te Den Bommel, met diverse perceelen Bouw- en Weiland onder de gemeenten Den Bommel i Perceel 1 woning, 2 schuur, 3 zaadschuur, 4 wagenhuis, 5 paardenstal, 6 pulpbak, 7 varkenshok, 8 9 ajuinrennen, 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27 n 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 Inzetters. J. Korteweg Lz. J. van Ree. H. C. van Rossum J. Korteweg J. van Ree P. M. v. d. Capelle J. Per V2 H.A. 7300,- 105,- 176,- 250,- 150,- 155,— j.. vau mirp c.a. J. Both f 1410,- 995,- C. Snyder Pz. 820,— 1979,- 0. Snyder 1200,— 930,- 0. Snyder n 1330, - 1572, - L. Jansen 1330,- - 1894,- B. Jongeling 1330,— 2029,- G. M. van Oorschot n 1330,- 2130,- T. van Everdink 1360,- 1563,- C. Snyder 1300,- 1320,- J. P. Mast 1820,- 1348,- B. Melissant 1310,- 1348,- J. van Oorschot 1320, 1630,- C. v. d. Capelle n 1340,- 1398,- denzelfde D 1360,- 999,- B. Jongeling 1160,- 1810,— J. Korteweg 1070,- 1897,- J. van Oorschot 1110,- 2137,— C. Snijder 1130,- 2170,- C. Snyder It 1130,- 1763,- 1120,- 1434,- B. Melissant 990,- 1249,- J. van Oorschot 1000,- 1524,- denzelfde 950,- 1683,- J. van der Zanden 1100,- 1994,- L. Wolfert 1070,- 1576,- J. Mijs Azn 1090,- 1284,- J. van der Zanden n 1190,- 2228,- H. C. van Rossum. 1200,- 2495,- J. Melissant 1240,- 1923,- J. P. Polie 1310,- 3344,- 1310,- 3587,- D. Peeman 1320,- 2547,- J. Mooyaart 1390,- 1567,- J. P. Polie 1460,- 1818,- J. Geelhoed 1610,- 1702,- J. van Ree 1050,- 720,- J. van Drongelen n 1250,- 2124,- idem n 1320,- 1904,- C. Snyder 1260,- 2223,- J. van Oorschot. 1250,- 1793,- B. Jongeling 1210,- Boomen op 260,- Totaal f 88629,- Afslag Dinsdag 25 Maart 1919. Wegens ongesteldheid als gevolg van lichaamsgebreken is met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend uit den Zeedienst, onder toekenning van pensioen, aan den luitenant ter zee 2e kl. F. A. van Vloten. De sergeant-konstabel J. Verhaan is overgeplaatst van het wachtschip te Wil lemsoord op het wachtschip alhier. De heer W. Slingeland, tydeló'k onder wijzer aan de Muloschool alhier, die No. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan een O L. school te Rotterdam stond, is Donderdag j.l. benoemd. Op Zaterdag 22 Maart, zal Helvoets' Koor „V. I. O. L. A. een zang en tooneeluit- voering geven in de zaal van den heer D. K. v. d. Berg. Na een 10-tal zangnummers zal de éénacter Een plezierritje van D. H. Zijlstra ten tooneele worden gevoerd. Op de bij de ingezetenen van Helle- voetsluis en Nieuw-Helvoet circuleerende lijst, ten bate van een zwaar getroffen onder officiersgezin in laatstgenoemde gemeente, is geteekeud voor f 202,20, waarvan volgens de voorzitter van de plaatselijke afd. van „Onze Vloot" ongeveer f 180 a 190 kan worden afgetrokken, aangezien er nogeenige onvermijdelijke onkosten moesten worden Op Donderdag 27 Maart a.s. hoopt de tooneelclub „D. O. K." van hier voor ons departement van het Nut op te treden. - Wij vernemen, dat de uitvoering der tooneelclub .Thalia" door allerlei omstan digheden eerst op 11 April a.s. zal worden Uitvoering, uitgegaan van „Onze Vloot" op Vrijdag 14 Maart. De trouwe lezer zal zich doel en datum dezer uitvoering, door ons aangekondigd, herinneren. Uitvoering zeiden wij om met den heer Keuning, voorzitter der afdeeliDg, te spreken, doch beter ware kunstavond ge weest, want werkelijk, wat oog en oor wist te boeien, was kunst. „Elck wat wils" scheen wel het parool van den avond te zijn.Piano en viool; zang piano en viool; zang en piano; een schetsje van Justus van Maurikmandoline en fluit; cabaretliedjes en voordrachten wisselden el kaar op prettige wijze af. Aandachtig en met gevoel hebben we ge luisterd naar de zuivere tonen, voortgebracht door de pianiste Mej. Timmer; den pianist violist, den heer Van Ballegooijen, den be kenden tenorsolo, den heer v. d. Linde en het mandoline-clubje van den „Buffel". Hartelijk hebben we gelachen om boven bedoelde schets van v. Maurik, voorgelezen door den heer v. d. Keilen, om de cabaret liedjes van Mej. v. Taassen, om den één acter, ten tooneele gevoerd door Mej.Bongers en den heer Rootschild en bovenal om de voor drachten en declamaties van den heer Tie- man, die door stem en gebaar zijn typen zoo duidelijk en zuiver deed uitkomen. Het program in zijn geheel is te uitge breid voor een meer gedetailleerde bespre king. Een paar nummers hiervoor uitkiezen beteekent evenwel tevens een onbillijkheid begaan tegenover de andere medwerkers. En daarom besluiten wij met de verzekering, dat ons deze avond nog lang in aangename herinnering zal blijven. NIEUW HELVOET. Maandag trad de heer Selier van Rotterdam hier op voor een druk bezochte vergadiing van gedemobiliseerden en oudgedienden. Toen aan het einde der avond gelegenheid werd gegeven tot toetreding tot de reeds 47 leden sterke afdeeling, melden 20 zich aan, zoodat de bond thans 67 leden telt. Op Zaterdag 22 Mrt. a. s. zal een ver gadering worden gehouden tot oprichting van een vrijzinnige kiesvereeniging. Maandag 24 Mrt. a. s. zal voor de afd. Hellevoetsluis e. 0. der S. D. A. P. in de zaal van Mej. de Pijper optreden de heer K. R. van Staal van Rotterdam met het onderwerp: Onze eischen bij de Statenver kiezing. Voor dezelfde afdeeling in dezelfde zaal spreekt Dinsdag 25 Mrt. a. s. de heer M. Jonkman van Middelburg met het onder werp: Waarom georganiseerd? Uitvoering gegeven door de Harmonie- vereeniging „Excelsior" op Zaterdag 15 Maart. Op Zaterdag 15 Maart gaf bovengenoemde Vc reeniging haar tweede muziek- en tooneel- uitvoering, thans in de zaal van den heer Scheygrond. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer D. Oorschot, waarin hy de kunstlievende leden, voor wie deze u tvoering werd gegeven, dank zei voorde zoo talrijke opkomst, getuigende van de be langstelling voor „Excelsior", gaf bij de leiding van het muzikale gedeelte van het pi ogram aan den directeur, den heer J. Goede- gfbuure van Brielle. Evenals op de uitvoering van 23 Jan., waarvan wy in ons nummer van 25 Jan. een verslag gaven, werd ook thans het zevental muziekstukken op niet onverdien stelijke wyze ten gehoore gebracht. Vooral de Marche Gala en de Speenhof-marsch oogstten een flink applaus, doch ook in No. 6 Caprice sur l'opera Norma ontdekten wij verschillende mooie passages, al klonk ons in het slot het fortissimo der pistons wat schril in de ooren. Na de pauze was de beurt aan het gezel- sthap Van Golden uit Rotterdam, bestaande u;t den heer en mej. Van Golden, den muzikalen negerclown Little Sim en een pianist. Daar ons de uitvoering van den 23sten J in., waarvoor het gezelschap Francken was geëngageerd, nog vry frisch in het geheugen zit, behoeft het dus geen ver wondering te baren, dat wij de beide Rot- i.rdamsche gezelschappen gaan vergelijken. Evenmin zal het den bezoeker van beide avonden verwonderen, dat onze vergelijking ten voordeele van bet duo Francken uitvalt. Het duo Van Golden was ons te druk, te overdreven, maar ook te ruw in den mond. Vooral in het slotstuk: Naar het bal-masqué, verloren beiden, mevrouw en bediende, de onderlinge verhouding te veel uit het oog. Ook Little Sim was druk, doch van hem achtten wy dit geoorloofd; van een neger clown hadden wy dit ook verwacht. Door zijn grimassen en zijn muzikaal talent vooral het geraas van den wegrollenden spoortrein bootste hy op den trom meester lijk na - verwekte hy menig krachtig applaus. Het gebruikelijke bal sloot dezen avond op recht gezellige wyze. L. NIEUWEXUOitRN- Maandag j.l. vergaderde de Vryz.-Kiesvereeniging, en werden voor de a. s.gemeenteraads-verkiezing de volgen de candidaten gesteld: C. G. Trouw, Johs. v. d. Ban, H. Kap. C v. d. Linden, L. Knook, D. Emmerzael, H. Haverkamp, en L. Spoon J. Jz. De hh. Joh. Trouw, en D. Ribbe werden tot bestuursleden herkozen. BRIELLE. Op Woensdag 12 dezer gaf de vereeniging „het BrielscheStrykorkest"haar 3e concert in de Nympb. Aan alles is de toenemende bloei van het Strijkorkest waar te nemen, aan het aantal medewerkenden zoowel als aan de stampvolle zaal, welke getuigde voor de belangstelling dib de ver eeniging geniet. De directeur, de heer Asselen zette ons weder, zooals we dat van hem gewoon zyn, een aantrekkelijk progamma voor dat onder zijne degelijke leiding met zorg is uitgevoerd. Er is beter gespeeld dan men van een dilet tanten-orkest had mogen verwachten. Er was gelijkheid van toon en streek en de nuanceering was zeer goed. De directeur weet wat dirigeeren is, hy weet zijn schare te bezielen met dezelfde liefde die hy voor de muziek gevoelt. Moet ons een opmerking uit de pen, dan is het dat de tempos in de Spaansche dansen wat langzaam werden ge nomen, vooral in het Bolero, daarvan moeten om zoo te zeggen de vonken afvliegen. Daarentegen schonk het Andante Canta- bilé van Tschaikowsky een groot genot, het werd byna vlekkeloos en zeer fijn weer gegeven. Met de soliste is men dit maal, zeer ge lukkig geweest. Een fraaie vertolking viel het prachtige concert van Partini ten deel. Mbj. van den Burg heeft zich daarin een violiste van beteekenis getoond. Zy ontving fraaie bloemen en hartelijk applaus. Imposant was de figuur van den contra- bassist, den heer Ph. Kneifer, die volgens mededeeling op het programma belangeloos zyn medewerking verleende. Vergissen we ons niet dan is het de solo-bassist van het Residentieorkest. Een buitenkansje voor Brielle. Het was een avond waarop de vereeniging met voldoening mag terug zien. Yeilingsbericht van 20 Maart 1919 der Brielsche Groenten- en Fruitveiling. Dunsel 42 ct. per ben. Radijs f2,— tot f 4,80 per 100 bos. Prei f 1,— tot f 2,20 per 100 bos. Spinazie f 0,59 tot f 0,60 per Idem f 28,- tot f 32,- per 100 K.G. Kroten f 16.40 per 100 K.G. Uien f 0,20 tot f 1,80 per 50 Kg. Spruiten f 16,— tot f 34, per 100 Kg. Vergadering van de „Ambachtsschool voor Brielle en Omstreken". Donderdag 13 dezer bad in de Ambachts school de 2e jaarvergadering plaats. De agenda meldde dit maal niets anders dan „Wijziging der Statuten". Aanwezig waren 14 leden. De Voorzitter, de heer Mr. L. Trouw zegt dat de statuten artikelsgewijs voorgelezen lullen worden. Nieuwe artikelen worden nu toegevoegd en andere worden gewijzigd. Na eenige discussie worden de statuten zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter deelt ook mede dat voor het bouwen van een meisjesvakschool en de aankoop van grond een geldleening zal moeten worden aangegaan. De leden die aanwezig zijn geven hun goedkeuring te kennen. De SecretariB deelt mede dat de rekening en verantwoording loopende over 1918 van het Departement van Onderwijs goedgekeurd is terugontvangen. Hierna richt de Voorzitter eenige woorden van waardeering tot den Directeur, die de Ambachtsschool nu gaat verlaten, en zicb te Velzen zal gaan vestigen. De Directeur de heer Zeeman, bedankt het bestuur en de leden, voor het genoten vertrouwen, dat men in hem gesteld heeft gedurende zyn dienstverband. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Tot Directeur der Ambachtsschool alhier is benoemd de heer Dyke, thans direc teur te Hoogeveen. Het Gemengd Koor van den Ned. Prot. Bond. zal op Donderdag 27 Maart a.s. een uitvoering houding in 't hotel de Nymph onder leiding van den directeur de heer L. de Bruin. Tot slot zal een blijspel opge voerd worden voor dames en heeren getiteld. „In naam der Koningin". De R. K. kiesvereeniging heeft besloten candidaat te stellen voor de a.s. gemeente raadsverkiezing de navolgende heeren: 1 G. F. v. d. Berg, 2 A. J. Bels, 3 J. Medde. Woensdag werd in de Ambachtsschool alhier een openbare les in smeden, timmeren en schilderen gehouden. De navolgende brieven, waarvan de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft der maand Maart zyn terug te bekomen op 't postkantoor Brielle: n.l. A van Agt Co. Amsterdam, H. E. A. v. d. Hor Amsterdam C. P. v. Marion Middel burg, W. Turnhout Zuidhoek, Wolframsdorf Oostvoorne. Vergadering van de Levensmiddelen- commissie op Dinsdag 11 Maart. Aanwezig alle leden. De voorzitter, de heer Pols opent de vergadering en spreekt zyn leedwezen uit, dat de directeur van het Levensmiddelenbedryf niet ter vergadering aanwezig is. Hy geeft vervolgens een resumé van dat gene, wat tot dusverre door de Levensmid delencommissie is gedaan. Door de bemoeiingen van den heer Toledo is een vorige maal kalizeep verstrekt. Naar aanleiding van een klacht van een bakker hier ter stede over zand in het kropbrood is door den voorzitter ook by andere bakkers een onderzoek iugesteld, en na conferentie met den Loco-Burgemeester is een monster regeeringsmeel naar Wageningen gezonden, De uitslag van het onderzoek is nog niet bekend('). Vervolgens brengt de voorzitter ter sprake de keuring van visch, welke geschiedt door den stadskeurmeester. Een enkele maal wer den minder deugdelijke partyen afgekeurd, Z.l. moeten ook de particulieren het recht hebben te laten keuren en mocht het werk van den keurmeester daardoor verzwaard worden, dan is hy er voor, dat de gemeeht« daarvoor extra betaalt. De heer Hoorweg deelt mede, dat met Kerstmis van het vorige jaar veel visch aangevoerd werd, welke wegens het vleesch gebruik op de feestdagen voor een groot deel daarna verkocht moest worden tegen veel verminderden prys. Hy vraagt wie in derge lyke gevallen de schade moet dragen en is van oordeel, dat de vischhandelaren niet de dupe mogen worden. De heer v. Toledo geeft te kennen, dat waar het levensmiddelenbedryf soms te veel bestelt of te veel toegestuurd krygt, de ge meenschap eerder de schade moet lijden dan de particulieren (2) Vervolgens doen de heeren v. Toledo en Brouwer verslag van hun onderzoek naar de aardappelen hier ter stede. Deze hebben te veel slik en schot, zoodat een aftrek van 2°/0 van gemeentewege aan de kooplieden gegeven, onvoldoende is. Een monster van eene party bevatte 9 °/0 aan slik en schot. Sedert heeft men de aardappelen gehord en daarna opnieuw 2 °/0 aftrek toegekend. Ten slotte is de gemeente er toe over gegaan de handelaars 10% aftrek te verleenen, maar deze moeten van nu af aan de aardappelen zonder slik en schot aan de burgerij afle veren. De aardappelen in het pakhuis aan de Kaaistraat zullen worden omgezet; nader zal door beide heeren nagegaan worden, of dit reeds is geschied. Vlugge omzetting is gewenscht, te meer daar de kwaliteit tot dusverre goed is. Vervolgens komt aan de orde het hoofd punt, waarvoor deze vergadering is bijeen geroepen, nl. het verkrijgbaarstellen van kali- en kleizeep-op één bon. De beer v. Toledo neemt hierover het woord. Ieder ingezetene heeft volgens minis- trieele beschikking recht op 2 ons kalizeep per 4 weken. Later is dit quaDtum tot 3 ons opgevoerd en ingeval van besmettelijke ziekte kan nog een ons verstrekt worden. Deze maand was hier ter plaatse nog geen kalizeep gedistribueerd. Het distributielijstje van deze week 'vermeldt nu 1 ons kali- en 1 ons kleizeep op één bon. Dit is niet in den haak. Een groot gezin uit de arbeidende klasse moet, om eenige stukken goede en goedkoope kalizeep te verkrijgen, even zoo vele stukken vrijwel waardelooze kleizeep van ruim drie maal zoo hoogen prijs er by nemen. Een conferentie met den directeur v/h Levensmiddelehbureau leverde tot dus verre geen wjjziging. De Loco-Burgemeester zou inlichtingen inwinnen by andere ge meenten en biervan kennis geven aan de Levensmiddelen-Commissie. Ook de andere heeren mengen zich in de besprekingen. Algemeen is men van oordeel dat men de burgerij niet mag dwingen de kleizeep te koopen. De genomen maatregel dupeert vooral de minder gesitueerden, waarvan velen nu in het geheel geen zeep kunnen inslaan, terwyl de meer welgestel- den zich altyd nog distributievrye zeep, zy het dan ook tegen hoogen prijs, kunnen aanschaffen. Dat de kleizeep niet gewild is, blijkt vol doende uit den omzet gedurende deze week. Er wordt besloten om een advies te zenden aan het Dagelijksch Bestuur der gemeente, waarin gevraagd zal worden om: le. strenge keuring van visch, zoo noodig ook door particulieren aan te vragen, met betaling van gemeentewege, van den keur meester voor het meerdere werk. 2e. beschikbaarstelling van kalizeep en kleizeep op aparte bons. 3e. verstrekking, ook voor andere levens middelen, van niet meer dan één artikel op één bon. (1) Uit het sedert ingekomen bericht uit Wage ningen bljjkt, dat het monster regeeringsmeel niet afkomstig is van geschoten graan, dat een broodje ervan gebakken, «arm zijnde, een zeer onaangename genr verspreidt, (welke na het afkoelen verdwijnt), betgeen het gevolg is van de vermenging met min dere kwaliteit boonen of gedroogde aardappelen. Dergelijk regeeringsmeel is niet zeldzaam eD kon onder de tegenwoordige omstandigheden niet worden afgekeurd. (2) Uit inlichtingen, na de vergadering verkregen, blijkt dat de schade niet voor rekening van de visch handelaren komt. 4e. het aanbrengen van een bank voor het distributie-kantoor. Daarna sluiting. ROZENBURG- De Vryzinnige Kiesvereeni ging heeft op de candidatenlijst voor den gemeenteraad geplaatst de heeren P.W. van Houten, N. Barendregt, C. M. Verheul, J. C. de Haas v. Dorsser, Kl. Kleijwegt, C. J. v. d. Meer, C. H. M. van Dorsser, L. Dirkzwager, A. Stehouwer, Ds. Versteeg. Tegen J. de W. alhier is wegens dief stal van een hoeveelheid haver ten nadeele van I. P. Barendregt, 3 weken gevangenis straf geeischt. Door den raad is besloten over te gaan tot het bouwen van een complex arbeiders woningen. Tot voorzitter en secretaris der le Com missie tot W. van Sch. zyn benoemd de heeren: K. v. d. Wilt en H. Kuiper. Tot idem voor de 2e Commissie zyn aangewezen de heeren W. de Boer en D. Ardon. De verkiezing voor den Gemeenteraad alhier zal plaats hebben op Maandag 19 April a.s. Ouders en verzorgers, die hun kinderen op de Openbare School geplaatst willen heb ben moeten daarvan aangifte doen voor 1 April, by de hoofden van scholen. Donderdag trad voor een talrijk publiek op de heer en mevrouw Speenhoff. Jammer dat nog enkele verkeerde elementen waren binnengeslopen; zeer hinderlyk was hun geklets en gegrinnik tydens de voordracht. Tot leden van 't stembureau voor de Prov. Staten verkiezing zijn aangewezen N. Barendregt, M. van Galen en P. van Dam. Tot idem voor de Gemeenteraadsverkie zing: P. W. v. Houten, P. v. Dyk, C. Groe- newegen. De heer J. Groenewegen, gemeente ontvanger heeft zijn schilderszaak onders hands overgedaan aan G. Boer, thans mees terknecht in die zaak. ZWARTEWAAL- Ds. Baar, Ned. Hervormd predikant alhier, ontving toezegging van beroep naar Oostwoud (N.-H.) De Rechtbank te Rotterdam eischte tegen L. v. d. B. alhier wegens wederspan- nigheid te Brielle twee weken gevangenis straf. Het kohier en suppletoir kohier der Grondbelasting over bet dienstjaar 1919 voor deze gemeente zyn invorderbaar ver klaard en aan den Ontvanger ter invorde ring ter hand gesteld. Ieder daarop voor komende belastingschuldige is verplicht zynen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen. Alhier is deze week een tooneelclub opgericht, die reeds over veertien dagen een uitvoering zal geven. Het polderbestuur van Zwartewaal maakt bekend, dat het schouw en delfwerk in den Kerkboek is uitgesteld tot 1 Mei a.s. - Deze week kwam hier voor den vee handelaar C. de Kievit een schip, geladen met stroo, dat zoo broeide, dat men vreesde dat de lading in brand zou vliegen. Voor zekerheid heeft men het stroo niet in de schuur geborgen, maar het in een weiland uitgespreid om te drogen. De zangvereeniging Excelsior, directeur de Heer van der Linde te Hellevoetsluis zal met Hemelvaartsdag deelnemen aan een concours te Oudenhoorn en met Pinksteren aan een muziekfeest te Rotterdam. Deze week werden bij een goudsmid, wonende in de Kipstraat te R'dam de gouden voorwerpen gevonden, die eenige weken ge leden by den heer Joh. Mosterdyk ontvreemd werden. In verband hiermee werd de reci divist L. G. alhier, 1.1. Woensdag gevankelijk naar Rotterdam gevoerd, waar hy bekende den diefstal met inbraak gepleegd te hebben. Als eene bijzonderheid kunnen wy melden, dat de zes-en tachtig-jarige tuinder G. van Straten nog geheel alleen zyn tuin bewerkt. De krasse grysaard heeft de aard appelen reeds gelegd. - De bakkerij met woning van den heer Swemle te Nieuwesluis, die de vorige week werd geveild voor f4030, is aangehouden op het trekgeld. ZUIDLAND- De Heer D. v. d. Werf, he9ft zyn zaak, bestaande uit herberg en bakkery, overgedaan aan den Heer J. Meiborg uit Rhoon. RdCKANJE- De afdeeling der Liberale ünie alhier stelde bedeD als candidaten voor 8 April de candidaatstelling voor leden van den Gemeenteraad de heeren Jn. Snoey 1, J. de Vries 2, K. Nieuwland 3, L. Trouw 4, W. van Buren 5, Ik. Klok 6 en Abr. Mol Dirkz. 7. Maandag 17 Maart had van 5 tot 7 uur stemming voor de verkieziDg van een notabel plaats in de consistorie. De uitslag was van dien aard, dat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren H. v. d. Ban en D. T. Groenewoud. - De tooneeluitvoering gegeven door de vereeniging Oostvoorne (afd. Tooneel) op Zaterdag 15 Maart des avonds 7 uur in de zaal van den heer P. de Vries is uitstekend goaiaogu. Het cafe was programma hoewel niet diepen ernst naast gezc werd prachtig gespeeld. Geweten", sen drama wf en gedurende „Demacht d spel) hoorde men telkens die genoeg bewyst. Wy als lof voor die vereenig scbaafd spel en kan dus nl aanbevolen. Een onzer geachte irl candidaat gesteld voor ff heeft Maandagmiddag 1' maakt met de allervrienff die iemand van politiezij; stad van het Libertatis deel vallen. Hy liep di over het bekende eindje s politie op hem af. Eén e. verboden is daar te gaai dankt voor de waarscht Maar de agent zegt: seeren." „Als het niet a. zondaar „dan moet het zyn naam en woonplaat: ze. Hem wordt nog gevi datum te noemen Hij zenuwachtig geworden niet opkomen. Maar nu het Bureau. Hy weet e tedatum, maar moet 1 Bureau en wel tussch! met om den eenen pol vragen, was hier reden om iemand zoo te lionj verdient o.i. de grootste Heden Donderdag: geveer half acht ving leden van Volksond, de 2e Ouderavond ongeveer half 12. Na t preces vertolkte dehr.L noi sluis: - berg en J. M. Kolpa twee stukjes. „Boeren' derwijs. De heer J. school, voor de schoo „Een lieve verrassing' de heer L. Goudswaa: Calais". Mej. L. Kru pianomuziek enaccomt netten. De Voorzitter dankt de medewerking en hoe onder gezellie samen hebben versterkt tusj- het kind ten zegen. Onze Financi' De toekomst ou on De oorlog is voor echter nog niet. De v mindert zienderoogef: artikelen, de sterk ver! door velen genoemd van het geld", neeu- gendeel, meer en me ons deze herinnering aard, heeft geschonl hebben ons bewezer zoo over denkt; stej gaties van 3 4% 1 en naar beneden gedr emissie's 5 gebo< deelige voorwaarden dat de wereld een n de zoogenaamde „nc in oorlogstijd zoo ri voor goed tot het vi die nieuwe weg sch het gety verloopt, ia bakens te verzetten Het ernstige, het bovenstaande voor ons dit artikel in schatten verdiend, lasten ryker uit d het voorheen was. grootendeels geslapt kenen der tijden, grootendeels uit 4 en gelaten zooals het v geld in de kous ge: jiefst in zilveren g Advekti - ~J Hagelwitte mure meeuw witkalk, toepassing niet a van V2 K.G. a een partij mode papieren vanaf 3 L. DONKERS Schilder. - 0 TE KOOP gevrï te leveren VI: ■boot. - Prijs - te komen. B ten aan A. F1G straat 2, Vlaa

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6