ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 8 MAART 1919. 'n kapstok is om de klachten aan op te han gen. Nu, 'tcomité van actie kan juist nu van heel veel nut worden. Immers, zei de heer Warnaer weer, de Directie van de tram verbetert alleen, als 't in haar eigen belang is. We hebben veel verwachting van het comité van actie.dat reeds uitstekend is opgetreden, en daarom moet worden gesteund. En dan gaat met vlag en wimpel, zonder stemming zelf, de subsidie er door, vlak tegen het prae advies van B. en W. in. Vervolgens wordt na voorloopige vaststel ling van een instructie- en traktementsver- hooging tot f'200.— benoemd als gemeente opzichter de heer H. M. Roodzant. Volgend punt: vaststelling salaris der ge meenteveldwachters. Wat 'n wanhopig gebrek aan orde en regel ook hier weer. Je reinste anarchie. De groot ste willekeur. Och, zegt de een, ik vind dat wel 'n beetje weinig, laten we er nog 50 pop bij doen. Honderd zegt de ander. Ik stel voor honderd gulden opslag te geven. Ja maar, de man is getrouwd. Hier, zegt 'n derde, 125 dan, is dat genoeg?Stemmen,aangenomen Ja maar, komt een vierde, nou heeft de ander in vergelijking zoo weinig. Vooruit, ook die 'n schepje erop. Zóó, niet precies zoo, maar ongeveer zóó principieel zijn de debatten in onze gemeen teraden over salaris-herzieningen. Gedeputeerde Staten zonden 'n ontwerp- salarisregeling voor gemeente politieagenten. Volgens die regeling zou de een, de oudste, iemand met vrij wat dienstjaren f1200 krijgen (nu heeft hy f900. de ander, jonger, f950 (in plaats van f875). Je zou zoozeggen.de heeren zullen dankbaar zyn, nadat ze zelf 't maken van 'n goede regeling jarenlang ver zuimd hebben, dat hun nu zoo'n salarisrege ling als 'n gebraden hoentje in den mond vliegt. Nee hoor, daar begon 't gekakel. De een was bang voor jalouzie onder de agenten, als do een meer vooruit ging dan de ander; bovendien had de jongste nogal'n heel regi ment kinderen. En toen begon 't geschipper, De Burgemeester wou doen als of de jongste 8 in plaats van 4 dienstjaren had. Er werd wat gesjacherd, vijftig gulden meer, nog 'n tientje, tot ten slotte de jongste f1000 en de oudste veldwachter fl'lOO.- kreeg. We hopen van harte dat de heeren nu niet jaloersch zullen zijn maar tevreden en ge lukkig met den vooruitgang. Als dit is afgedaan, vraagt de heer H. Koo- man of de Burgemeester als hoofd der politie tevreden is over haar prestaties. Mee naar aanleiding van de inbraken der laatste dagen zegt hij: is uw indruk, dat er niet geslabakt wordt De voorzitter: Het publiek is steeds geneigd om op de politie af te geven. We hebben alles gedaan wat we konden om de daders van de inbraken op te sporen, maar tot heden zonder resultaat. We blijven echter steeds diligent. Er zijn tot dusver weinig sporen of aanwijzingen gevonden; maar dat is geen reden, om de politie af te vallen. De heer Kooman: Ja, maar mijn vraag is in 't algemeen, of de politie ij verig is volgens u De voorzitterMijn indruk is, dat de politie gedaan heeft wat ze kon om de daders op te sporen. Zoodat dus de burgemeester zich onttrok aan de recbtstreeksche beantwoording der vraag. Maar nu gaat alles beter worden. Het tractement is aanzienlijk verbeterd. Na 'n paar minder belangrijke zaken wordt de vergadering gesloten. MELISSANT- Door den Burgemeester is bekend gemaakt dat in verband met de te houden veetelling de veehouders op Maandag en Dinsdag a.s. des voorm. van 9 12 en nam. van 25 ure aangifte moeten doen ter Gemeente-Secretarie alhier van het aan tal paarden, runderen, schapen en varkens. Een ieder wordt in zijn eigen belang aange raden de aangifte tijdig te doen. Door Ds. Dekker, predikant der Ned. Herv. gemeente alhier is het beroep naar Nieuw Beyerland aangenomen. Vergadering van gedemobiliseerden en dienstplichtigen te Melissant. Woensdag 5 Maart vergaderden te Melis sant de gedemobiliseerden en dienstplichti gen in de zaal van den heer Van der Werff. Het bestuur der Afd. DirkBland van den Bond van Nederlandscbe Dienstplichtigen had dhr. J. Tieleman te Melissant verzocht de noodige maatregelen te nemen, teneinde de Verg. te doen slagen. Te kwart voor zeven opende dhr. Tieleman de vergadering en moest tot zijn spijt mee- deelen dat de aangekondigde spreker ver hinderd was te komen. Hij had echter dhr. P. Dijkgraaf, voorzitter van de Afd. D'land van den Bond van Ned. D.pl. bereid gevon den, een korte uiteenzetting te geven aan de vergadering, omtrent het doel en de werk wijze van den B. van N. Dpi. Hiermede was de vergadering geopend en nam Dijkgraaf, op verzoek van dhr. Tieleman, de leiding en kreeg tevens het woord. Met een kort woord wees spr. op het ont staan van de Soc. Dem. Mob. Clubs, en hoe daarna was gekomen de B. v. N. Dpi. Drin gend raadde spr. aan, om, mocht men over gaan zich te Melissant te organiseeren, direct aan te sluiten bij den B. v. N. Dpi. Spr. wees op de geweldige actie die thans dezer dagen en meer nog in de November dagen by de démobilisatie is uitgegaan en die nog steeds krachtigerzal worden gevoerd. Nog werd door spr. gewezen op de ver werping der motie „Zadelhof" in de Tweede Kamer, en legde vooral den nadruk op bet feit dat tegen deze motie de geheele rechter zijde had gestemd. Spr. noemde dit optreden der Christelijke Kamerleden schandelijk en verzocht de aanwezigen dit vooral te ont houden. Ook sprak spreker over de bestaande steunregeling en hoe die op de mee9te plaat sen ellendig wordt uitgevoerd, en dat hier alleen verbetering in zal komen, als verschillende Burgemeesters overgaan tot het benoemen van demobilisatie commissie's. Daarna behandelde spr. de verschillende eischen van den B. v. N. Dpi. Hierna werd de contributieregeling bekend gemaakt en noodigde spr. de aanwezigen uit toe te treden tot de afd. Melissant van den B. v. Ned. Dpi. Alle aanwezigen zijnde een 40-tal gaven sich toen op als lid. Toen werd een bestuur gekozen dat als volgt werd samengesteld. Krijger voorz. A. v. d. Vliet secr. J. Tieleman penningm. P. Trommel en L. v. Oudenaren. Daarna spreekl Dijkgraaf namens de Afd. D'land een woord van welkom aan de nieuwe Afd. dan tot de leden en eindelijk nog een opwekkend woord tot het Bestuur en sluit daarna de vergadering. UERKINGEN- A.s. Zaterdagavond 6 uur zullen in de Ned. Herv. Kerk alhier zitplaat sen worden verkocht. Gedurende 8 dagen licht bij de Presi dent Kerkvoogd ter inzage de stemlijst van manslidmaten der Ned. Herv. Kerk. Ter Gemeente-Secretarie zaLa.s. Maan dag van 10 12 uur zitting worden gehouden voor de veetelling. Verleden week Zaterdag had in de O. L. School alhier een bespreking plaats tot oprichtiDg van een Burgerwacht. Hoe wel het achoollocaal geheel gevuld was met nieuwsgierigen gaven slechts 8 personen zich als lid op. Bij M. K. in deze gemeente ontstond verleden week een begin van schoorsteen brand, wat zich op het eerste gezicht ernstig liet aanzien. Gelukkig kon echter deze nog gebluscht worden. STELLENDAM- Door de garnalen visschers is de vorige week 5 dagen gevischt. Gemid deld werd per dag en per vaartuig 45 K. G. by de pelleryen aangebracht. Door schipper C. Slis, alhier is een vaartuig voor de zee- visschery, de platschuit Katwijk 78, aange kocht. Het vaartuig is alhier in de haven gearriveerd. De vorige week is hier veel bliek ge vangen. Bij J. de Jager, werd afgeleverd ".000 Kilo voor mest. Terwyl van 50 tot 60 duizend Kilo naar de drogerijen werd vervoerd. Heden is hier de eerste bezending regeeringsspek aaD gekomen. Het is van zeer goede kwaliteit en het zal dus in een groote behoefte voorzien. GUEDEREEDE- Io deze gemeente komen enkele gevallen van roodvonk voor. - Het zoontje van P. Breen had het ongeluk in de haven te vallen, door toege schoten hulp van zyn vader, mocht het ge lukken hem te redden. Als een zeldzaamheid wordt gemeld, dat by den landbouwer H. van Asperen een hond en een kat samen in een mand hun jongen ter wereld hebben gebracht, met het eigeu aardig gevolg dat de jonge poesjes by de hond zuigen en de jonge hondjes bij de kat. Door vier vaartuigen werden hier gar nalen gevangen, de anderen gaan op de Noordzeevisscherij, zoodoende wordt met het pellen niet veel verdiend. De garnalenvisschers zyn de vorige week weer voor het eerst uitgevaren. Er werd tot 100 K.G. per dag en per vaartuig gevangen. Ze voeren iederen dag uit. Vele visschers gaan hun vaartuigen gereed maken voor de Noordzeevisscherij, zoodat slechts met een 10-tal vaartuigen de gam alen vangst zal worden uitgeoefend. OUDDORP- Woensdagavond gaf de zang vereeniging van Goedereede onder leiding van den heer T. v. d. Wende in het café Akershoek een goed geslaagde uitvoering. Ook de tooneelstukken werden goed afge werkt waarbij de lachlust ook by het publiek opwekte. Het was een gezellige avond die de vereeniging bijeen bracht. Ten slotte werd nog een gezellig bal ge geven wat velen nog geruimen tijd bijeen hield. In de weervisscberij werden 2 zalmen gevangen. Maandagavond is alhier een vereeni ging van oud verlofgangers opgericht, met het doel om voor diegenen die voor 1 Aug. 1918 uit de dienst zyn ontslagen een ver goeding uit 's Rijks kas te bekomen. Een bestuur is gekozen, als voorzitter is benoemd de heer P. Hanson. NIEUWE TONGE- Door Ds. P. KruijtNed. Herv. Pred. alhier is een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. Staphorst. Het huis met erf van den Heer A. Mosselman, bewoond door mej. de wed. M. Noteboom is onderhands verkocht aaD L. C. BruggemaD alhier. Zondagavond is de Zondagschool weder om geopend, er waren veel leerliDgen tegen woordig. Dinsdagmiddag werd de broodbakker A. v. E. Lz. uit deze gemeente aan den Wellestr.dijk, door een paar onderofficieren der cavalerie (commiezen) aangehouden, en het meel van verschillende landbouwers, dat hy in de wagen had, in beslag genomen en op het Distributiebureau ter bewa ring nedergezet; toen ze een paar maal over het dorp gewandeld hadden, ontmoetten zy den broodbakker A. B. van Stad a/t Haringvliet, welke ook tarwemeel in zijn wagen bad, en aangehouden werd, doch, ua eenig onderzoek bleek, dat het meel niet frauduleus werd vervoerd, en zoodoende het op het Distributiebureau nedergezette meel onder veel gejubel der jeugd by bakker v. E. werd teruggebracht, en B. ook verder kon ry'den. Door den Burgemeester zyn tot tellers der voestapel voor deze gemeente aangesteld de heeren A. K. Nieuwkerk en D. v. Noord. De collecte, gehouden bij den bidstond voor 't gewas heeft ±f90 opgebracht. Aan het Hulppost- en telefoonkantoor zyn over de maand Februari verhandeld 124 telegrammen 12 telefoonoproepberichten 407 gesprekken Totaal 543 handelingen. oude tonge- Het café met vergunning van M. Kanters aan de Kaai alhier, ingezet door W. Ouwens voor de som van f 6800,— is gemy'nd en aangeloopen. De Gemeenteraad heeft besloten tot toekenning van 1 cent per inwoner voor de actie voor betere verbinding der Zuid-Hol- landsche en Zeeuwsche eilanden met Rot terdam. oultgensplaat. Met ingang van 1 Maart jl. is de EdelAchtbare Heer J. G. van Putten herbenoemd tot Burgemeester dezer ge meente. Jl. Dinsdag zyn de laatste alhier in garnizoen zynde militairen vertrokken. Voor het volgen van een gemeente lijken cursus in de Fransche- of Eogelsche taal, aanvangende 1 April as. kunnen be langhebbenden zich ter gemeente secretarie opgeven. Het kohier en het suppletoir kohier der grondbelasting dezer gemeente over het dienstjaar 1919 zyn invorderbaar verklaard en den ontvanger ter invordering ter hand Maandag jl. hield de afdeeling Ooltgens- plaat van „het Groene Kruis" een algemeene vergadering in Hotel Moelker. In deze vergadering werd de rekening over 1918 vastgesteld in out vangsten op f 1107,20s, in uitgaven op f 1010,22s en alzoo met een batig saldo van f 96,98. Het jaarverslag gaf tot geene op- of aan merking aanleiding. Uit dit verslag vermel den wy het volgende: Het aantal leden der afdeeling, dat op 1 Januari 1918, 37S bedroeg, vermeerderde in den loop van het jaar met 25 en ver minderde met 13, n.l. 8 door overlydeD, 8 wegens vertrek uit de gemeente en 2 om onbekende redenen. Op 31 Dec. 1918 telde de afdeeling alzoo 390 leden. Door de wijkverpleegster, zuster de Jonge, werden in het afgeloopen jaar 4048 bezoeken afgelegd in 184 gezinnen. Het verplegingsmateriaal verkeert in goeden staat. 95 maal werd een verplegings artikel in bruikleen gegeveD. den rommel- Over de maand Februari jl. viel hier 31,2 mill, regen, tegen 37,4 mill, over dezelfde maand van het vorige jaar. Daar iedere millimeter neerslag gelijkstaat met 100 H.L. per H.A. kan ieder gemakke lijk berekenen, hoeveel regen er op elke H.A. viel. stad aan 't haringvliet- De rekening van de Ned. Herv. kerk alhier over het jaar 1918 sluit in ontvangsten met f 1-709 in uit gaven met f 1715,74s: alzoo met een nadeelig saldo van f6,74B. Door op straat te struikelen had de vrouw van W. v. H. alhier het ongeluk met een steenen melkkan te vallen; de kan vloog in stukken en de vrouw kwetste de beide handen verschrikkelijk aan de scherven. Op het telefoonkantoor alhier werden in de vorige maand behandeld 81 telegram men, 136 gesprekken en 14 oproepberichten. Toen M. O. alhier, een meisje van vijftien jaar naar de kachel wilde kijken, waarop een pan met boonen stond te koken, had zy het ODgeluk, dat de pan van de kachel viel en zy de kokende inhoud over de voeten kreeg, welke daardoor zoo brandden, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. iiellevuetsluis- By Kon. Besluit van Febr. is benoemd by het departement van onderwijs, kunsten en weteascbappen tot adjunct-commies Mr. H. J. Smidt advo- kaat en procureur, thans tijdelijk adjunct inspecteur bij den dienst der directe belas tingen alhier. Bij Kon. Besluit van 27 Febr. is benoemd tot notaris binnen 'iet arrondissement Alk maar, ter standplaats de gemeente Wierin- gerwaard, J. v. d. Knaap, notaris alhier. De officier van administratie 2e kl. J. Vons is met 1 dezer overgeplaatst aan boord Hr. Ms. Van Spey'k. De officier-machinist 3e kl. D. Hout- huyzen alhier is ter beschikking gesteld, Op uitnoodiging van het Hoofdcomité van actie voor betere verbindingen der Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden hebben de ondergeteekenden een sub-comité gevormd dat zal trachten de grieven en wenschen der inwoners van deze gemeente ten opzichte van de ezploitatie der Rotter- damsche Tramweg Maatsch. te verzamelen en aan het Hoofdcomité kenbaar te maken. Dit zal op zyn beurt deze overbrengen aan de Commissie van onderzoek naar de toestanden by de R. T. M. die binnenkort door de regeering zal worden benoemd. Zy noodigen daarom alle inwoners van Hellevoetsluis uit, hunne grieven zoo spoedig en zoo volledig mogelyk aan ondergetee kenden te willen mededeelen. E. J. BENTHEM. F. W. B. DE HAAS. J. SMIT. De landstormplichtige 2e luitenant M. v. d.Wiele is gedetacheerd by het regiment Jagers te 's Gravenhage. De reserve-officier van gezondheid 2e kl. A. Doelman is van hier naar Venlo over geplaatst. De officier van administratie 2e kl. G. H. v. Driel, geboren alhier, is bevorderd tot doctor in de rechten op stellingen. Ds. G. Verry, predikant der Geref. Kerk alhier en te Nieuw-Helvoet, is beroepen by de Geref. gemeente te Nieuwekoop Nieuw- veen. De afdeeling der S. D. A. P. heeft de heeren B. Boere, N. Jansen en W. Kraan candidaat gesteld voor den gemeenteraad. Hr. Ms. Pantserboot „Brinio" is ter reparatie op 's Ryks Werf alhier opgenomen. Betonning weer betrouwbaar. Volgens mededeeling va.n het loodswezen is de be tonning in het 4e en 5e District weer be trouwbaar. De lichtboeien en tonnen, welke tengevolge van ijsgang van hun plaats ge raakten, zijn weer op hun merken gelegd. Onderwaterklok9ignaal lichtschip Maas. Volgens mededeeling als boven is voor noemd 8igna.il weer in orde. Ligging licht schip Maas52° 1' 30" N. Br. en 3° 54' 1,5" O.L. - In de op Vrijdag 28 Febr. te Rotterdam gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders in de N. V. Gasfabriek Helle voetsluis is de balans, winst- en verliesreke ning der vennootschap over het algeloopen jaar goedgekeurd en is besloten, evenals verleden jaar, geen dividend uit te keeren. - Ter gemeente-secretarie is bericht ont vangen, dat de heer G. Werkema zyn be noeming als hoofd der M. U. L. O. school aanneemt en hy 1 Juni of eerder in functie hoopt te treden. Het mannenkoor „Wilhelmina" zal deelnemen aan het concours „De Post", dat op 26 en 27 April, 3, 4 en 11 Mei te Rotter dam gehouden wordt. Als eigen gekozen nummer zal het zingen: Hymne aan de muziek van V. Lachner en als verplicht lied: Avond van Kools. - Wij vestigen er aandacht op, dat Woensdag 12 Febr. a.s. 's avonds om half acht in Hótel Van Engelen Mevr. Wynaendts Francken een lezing zal houden over het onderwerp: In welke richting moeten de vrouwen nu allereerst werken en hoe krij gen zy 't meeste resultaat. Aangezien de vrouw spoedig het stem biljet in handen zal hebben en zy tot taak zal krijgen evenals de man deel te nemen aan 't bestuur van stad en land, is het van het grootste belang, dat zy zich hiervan ook goed kwyt. En daarom kan de voor lichting, die mevr. Wynaendts—Francken ons zal geven, daarvoor den juisten weg wyzen. De moderne vrouw verzuime dus niet, deze vergadering bij te wonen. - Op Vrydag 14 Maart zal in de Marine- catine een lietdadigheidsavond worden ge geven. Deze avond gaat uit van de plaatse lijke Afdeeling van „Onze vloot", en stelt ten doel een bedrag te verzamelen, ten bate van een| noodlydend onderofficiersgezin te Nieuw-Helvoet. Verschillende dames en hee ren hebben hun medewerking toegezegd, zoo dat voordrachten, zang en muziek elkander zullen afwisselen. De lyat, die ter inteeke- ning voor plaatskaarten alhier en te Nieuw- Helvoet zal circuleeren bevelen wy met warmte aan. De nieuwbenoemde Commissie tot Wering van Schoolverzuim hield deze week haar eerste vergadering, waarin de h.h. Spoon en J. B. v. d. Voort resp. tot voorzitter en secretaris werden gekozen. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de zomercursus der Nutsteekenschool aan vangt op 1 April. Gegadigden kunnen zich opgeven by den heer J. Bruch vóór 28 Maart. - Woensdag slaagde te Rotterdam voor acte nuttige handwerken Mej. J. v.d. Wiele alhier. POSTKANTOOR HELLEVOETSLUIS. Postcheque en Girodienst. Aan dit kantoor en de daaronder resor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari 1919 gestort f 126.523,41® en uitbetaald wegens cheques f 68.265,09. Op de postrekeningen van dit kantoor werd bygeschreven a. wegens stortingen f41.231,30, b. wegens overschrijvingen f 69.752,39s. En afgeschreven a. wegens overschrijvingen f 67.547,83, b. wegens cheques f 82.950,98. Op 28 Februari was het aantal rekening houders van dit kantoor 21. Aan dit kantoor en de daaronder resor- teerende hulppostkantoren weid gedurende de maand Febr. 1919 ingelegd f 44.381,39 en terugbetaald f 22.204,66. Het laatste door dit kautoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10.641. Gedurende de maand Februari 1919 werden op het rijkstelegraafkantoor alhier behandeld 1501 telegrammen, waarvan 556 werden ontvangen, 654 verzonden en 391 verder geseind. NIEUW-IlELVoET. Evenals „Wilhelmina" zal ook het Gemengd koor „O. n. A." in bovengenoemde Nationale Zangwedstrijd „De Post" te Rotterdam op 4 Mei om een prijs gaan kampen. „Ons lied van de zee" van P. Hartog als eigen gekozen en „Liedje in den maneschijn" van Kools als verplicht nummer zullen ten beste worden gegeven. De dichter van het laatste is de geestige en ongekunstelde De Génestet. De heer J. J. Kolpa, landbouw-onder- wijzer te Rockanje is voornemens om hier een laadbouwhuishoudcursus voor meisjes uit den landbouwenden stand op te richten. De aangifte moet by hem geschieden vóór 12 Maart a.s. Ter herdenking van het 5-jarig bestaan der vereeniging zal het Gemengd koor „O n. A." nog een zang- en tooneeluitvoering geven in 't laatst dezer maand, waarschijnlijk op 27 Maart. Een uitgebreid zangprogram, aan gevuld met 2 geestige tooneelstukjes, belooft weer iets goeds. De laatste zijn Kleptomanen en de eenige jaren geleden met zoo'n groot succes opgevoerde Artistenrevue. De S. D. A. P. stelt voor den Gemeen teraad de volgende h.h. candidaat: H. v. Beesten, A. P. v. d. Velde, B. v. d. Handel C. I. v. d. Meer. VERSLAG van het Concert, gegeven door het Mannenkoor „Wilhelmina". Op Zaterdag 1 Maart jl. trad bovengenoemd koor, onder leiding van zijn directeur, den heer A. W. v. d. Linde, in „Tivoli" op voor een volle, gelukkig niet overvolle zaal. Het program vermeldde, dat Mej, Tine VoorhageD, sopraanzangeres uit Rotterdam en de heer M. C. v. Ballegooyen, organist uit Hellevoetsluis, hun welwillende mede werking hadden toegezegd. In zyn openings woord deelde de voorzitter, de heer Try'dal, echter mee, dat van genoemde sopraan be richt was ontvangen, dat, zy wegens onge steldheid niet kon optreden. Daarna was Mej. Annie Dissel ook van Rotterdam uitge- noodigd en werd van haar toezegging ont vangen. Doch het noodlot besliste, dat deze bereidwillige eenzelfde lot trof als Mej. Voorhagen: ook zij werd ziek. Door bemid deling van den heer Arnold Spoel kon ge lukkig thans Mej. Loemkeman, zooals de voorzitter zei: den avond redden. Haasten wy ons thans na deze inleiding een woord van dank te brengen aan het koor en zyn directeur, hetwelk onder de krachtige leiding van den laatsten op zoo'n uitstekende wyze zijn program heeft uitge voerd. Zonder onderscheid werden de respec tievelijke nummers goed vertolkt en het is geen gemakkelijke taak om de mooiste uit de mooie te halen. Wagen wy er ons aan, wy zouden onze keus bepalen op: Pelgrims- koor Tannhaüser waarin de heer van Ballegooyen accompagneerde met het orgel Nimmer Nacht en het van geestdrift tintelende Matrozenlied van Hamel. Zeer terecht vroeg de zaal een herhaling van dit laatste welk verzoek welwillend werd toe gestaan. Nadat „Wilhelmina" zyn eerste drietal nummers ten gehoore had gebracht, was de beurt aan Mej. Loemkeman met Zonnelied, De gefopte vogelaar en Mysterieuss geschie denis. De beide eerste waren van Cath. v. Rennes, de laatste van Arnold Spoel. Het applaus na elk nummertje, was vooral na het 2e en 3e geen beleefdheidsvorm, even min als het bloemstuk, haar van de zyde van het koor aangeboden. Ook in het na pauze gezongen lied van Faubert: De vogel in 't woud, toonde zy, dat zy de moeilijke techniek hiervan meester was en oogstte dientengevolge veel bijval. In de twee onvoorbereide duetten van Nicolaï: Treue Liebe en Volkslied, gezongen met den heer v. d. Linde, directeur van Wilhelmina," vonden wy, dat Mej. L. eerst goed op dreef kwam. SteuD vindende bij dezen klankvollen tenorstem gevoelde zy zich sterker dan als soliste. Nog dient te worden opgemerkt, dat de heer v. Ballegooyen zich als begeleider voor beeldig van zijn taak kweet. Hoewel „Wilhelmina" een „concert" had aangekondigd, meende het van zyn oude gewoonte, om na den zang een tooneelstukje op te voeren, niet temogen afwyken.Voor ditmaal was de keuze bepaald op: Liefde zoekt list, een blijspel in twee bedrijven. Ook dit programgedeelte handhaaft den roem van den avond. Door elk der zeven opvoerenden is goed werk geleverd. Het best en meest karakteristiek achtten wjj den ouden, vergeetachtigen Hoekstra, wiens mimiek uitmuntend was en die de lach spieren hierdoor even vaak als door zyn pnnoozele antwoorden in Dan Abelbert van Loon, die met de voordracht Anna's vader, den heer Ra e vermurwen; maar ook zijn gepomadeerden schee Tenslotte: het is geen wij het veel gebezigde slot Een gezellig bal sloot dei nieuwenuoorn- wy s. D. A. P. totcandidater tèraad zal stellen de 1 Jb. Heennik Az. en W. 1 Van wege de afdeel e. o. van het „Groene Kri Maart in de consistorie worden gegeven in kra. ging en zuigelingenbesch ding van Mej. M. L. van den, die den leeftijd v: hebben bereikt, kunnen opgeven bij de voovzitt of bij den secretaris Ds. der StraateD. OUDENHOORN- Ce Bei van brandstof voorzien BRIELLE- Aan Me). F is op haar verzoek met e.k. eervol ontslag verle het landbouwhuishoud-o Ds. M. Gravendijk,; formeerde Gemeente alh een beroep ontvangen na. gemeente te Maassluis. - Postkantoor Briellcj bare brieven en briefka. afzenders onbekend zijn gen zijn in de 2e helft Gepost te BrielleFir j terdam. Gepost te Zwartews. naaeve Armee Beige h De asylcommissie I van het groot nationaa. feest, dar hier 2e Pink worden, hot asylplein af j De leerlingen der| een bond opgericht v gezellige avonden,fiets: Zondag zal de ve: haar wintertentoonstel] men. Het zal gehoudj waarschool van 2—5 Yeilingsbericlit vi der BrielscUe Groent Kroten f 14,10 fj Kool (savoye) f 1,80 Bloemkool f 1,70 f Uien f 0,95 - f 4,30 f8,- f 8,60 per 100 a f43,- per 100 Kg. Gemeenteraad vai 5 Maart, des i Na eerst een beslot de voorzitter, de he. burgemeester, de ver;| Het blijkt nu echte ontbreekt. Medegedeeld wordt: slag neemt als lid en van het Burgerlij Een schrijven vaD verhooging, wat op van f 25 op f 40 wi Weesie kennis gege harde laten vallen v Ook den Waagm< vraagt om verboog weegloon f 595 onty van ontving en Je i' f100 van overhad, 1 betaald moet worde Daar de heer R. beschikbaar moet zw stelt de heer van R, te brengen op 90 nomen, alleen de h v. Stapele waren v. Een verzoek is it handelaar Kluit om vangen van de aan geleverde schrijfbet der prijzen heeft b van zijn aannemin; Op voorstel van afwijzend beschikt. Het Hoofdcomité betering met Rotte! om flnancieele stei dat er niet veel a; punt aangehouden. De voormalige A. M. deGraaff, woi, gratificatie toegeke De heer Zeeman ontslag verleend teekenschool. Goedgevonden v 42 woningen door vesting, waarvan f 220,000. Tot onderwijzer benoemd de beer Daarna wordt v leening aangegaai van Oudgaarden e heer W. D. van 1 Ook wordt go> kohier 4e kwarl f 363,37 */a- Mej. v. d. Slot ■ïoor de meerden

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6