ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 1 MAART 1919. 5 No. 17 1 Maart 1919. Olflciëele Mededeelingen. Uitbetaling Steun. Zaterdag 1 Maart 1919, des avoods fus- schen 6 en 8 uur, kunnen zy, die eene groene kaart hebben ingeleverd, hiervoor den steun ad. f40,in ontvangst komen nemen op het gemeen tehuis. De Burgemeester, J. BOUMAN. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, maakt bekend, dat dé broodkaart van't 88ste tijd vak geldig is van 4 Maart tot en met 12 Maart. YET- EN BOTERKAART. Bon No. 5, 3e tijdvak is geldig van 28 Februari tot en met 7 Maart. Behoudens ministerieöie wijziging. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekeod, dat voor de week van 3 Maart 1919, tot em met 9 Maart 1919 zal worden besclnk*baar gesteld op: Bon 81 2'/i ons Suiker. „82 1 ons Gort. 83 2 ons Rijst. 84 l/» 003 Sd8° °f Aardappelmeel. 85 l'/i ons Kaas 20+ of andere soorteD. 86 3 ons Jam. Op Bon No. 7 dei Peulvruchtenkaart; 1 ons Erwten. Op Boa No. 8 der Peulvruchtenkaart: 2 ons Boonen. Middelharnis, 1 Maart 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK Gedurende het tijdvak 3 Maart t/in 8 Maart is verkrijgbaar op: Bon 224 1 stuk zeep (de helft kleizeep en de helft kalizeep); Bon 225 1 ons kaas. 226 1/2 pond suiker. 8 der kinderkaart pond suiker. 15 peulvruchtenkaart '/i pond bruine boontn. HERRINGEN In de week van 3 Maart t/m 6 Maart is verkrijgbaar op: Bon 189 SU/2 008 auiker. 7 kinderkaart 2'(2 ons suiker. 190 1 ons kaas 30-f- 13I/2 c. per ons. 191 2'/i ons rijst. MELISSANT. De Burgemeester van Melis sant maakt bekend dat in de loop der volgende week verkrijgbaar zal zijn Bon 20 Poulvruchtenk. 3 ons erwten. „21 1 ons br.boonen. 205 1 ons rijst. 206 5 ons jam. Kaarsen voor stalverlichting, aan het distributiekantoor op Maandag en Dinsdag aanstaande. Verder wordt bekend gemaakt, dat vanaf heden des Maandags niet 's morgens doch des namiddags spreekuur zal gehouden worden. STELLENDAM. Voor de volgende week wordt verkrijgbaar gesteld op: Bon 138 11/2 ons gort. 139 I ons sago of pakmeel. 140 en 12 der kinderkaart 2'/j ons suiker. 12 peulvruchtenkaart 1/1 pond groene erwteD. 13 peulvruchtenkaart 1/1 pond bruine boonen. 3 der kindermeelkaart 5 ons kinder meel of tapiocameel. OOLTG ENSPLAAT. In de week van 3 Maart t/m 8 Maart 1919 is alhier ver krijgbaar op: Bod 102 2Vi ods suiker. 103 1 pond bruine boonen. 104 Vj °ds jam. 105 1 stuk kleizeep. 106 Va ons sago. 107 2 ons kaas. Vanaf 1 Maart zijn schemerlichten, zonder bons verkrijgbaar bij de oude winke liers tegen f 0,58 per pak. Havermout voor zieken is weder ver krijgbaar. DEN BOMMEL. Volgende week verkrijg baar op: Bon 132 i/j pond suiker. 133 1 ons jam. 134 soeptabletten. 135 1 li pond kaas. 186 2 H.G. gort. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd Op bon 161 een half pond suiker. 162 2 ons rijst. 163 2 ons kaas. 164 8 ons erwten. Op bon 165 1 !/i ons jam. h 166 '/i ons pakmeel. 167 twee ons vleescb. 13 van de kinderkaart een half pond suiker. NIEUW HELVOET. Volgende week ver krijgbaar op; Bon 113119 der melkkaart 0,1 L. volle melk. Op bon 24 der Suikerkaart 2Va H.G. Op bon 5 der boterkaart 2l/a H.G. Voor bet tijdvak van 1—15 Maart is op elk der bonDen 15 en 16 der groene kaarten 2 L. petroleum verkrijgbaar. Voor de maand Maart wordt verkrijg baar gesteld op: Bon 1 4 H.G. bruine boonen. .25,, groene erwten. 3 5 ryst. 1 '/a vermicelli. Dit zyn bonnen uit het nieuwe boekje. ROCKANJE. Volgende week verkrijgbaar op: Bon 136 en 9 der kinderkaart 2'/a ons suiker. 137 en 8 der kinderkaait 2 ons kali- zeep en 1 ons kleizeep. 138 2 ons gort. Tevens is voor ieder gezin een pakje zeeppoeder verkrijgbaar 20 ets. ZWARTEWAAL. De komende week is bjj de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 25 1 ons sago. 26 '/2 ons macaroni of vermicelhe. 27 2Va 0D3 suiker. 28 1 p. erwten of 21/2 ons capucijners. 29 1 pak aardappelmeel. Correspondentie. Aan ome Correspondenten wordt verzocht de nota van geplaatste berichten gedurende het eerste kwartaal (9 November1 Februari) in te zenden. Plaatselijk Nienws. MIIIDELIIAIIXIS- Blijkens een advertentie in dit nummer houdt de afdeeling „Middel harnis" van den Vriizinnig-Democratischen Bond op Vrijdag 7 Maart a s. een openbare vergadering in de concertzaal van Hotel Meijer Als sprekers treden op de heeren L. C. Buurveld en Mr. P. J. Oud, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Naar wij vernemen, moet het bestuur reeds met een grootsch opgezet gemeeDteprograin voor den dag komen. Zoodat deze vergadering ook voor de toekomstige ontwikkeling van Middelharnis van belang kan worden. Ui*nveiling van 26 Februari te Middel harnis. Kleine uien van f5 tot f7. Sjalotten van f 9 tot f 10. Groote uien van f 8 40 tot f 12,70. Woendag werd de politiehond Bob in de haven alhier met een eind touw aan den hals verdronken gevonden. De politie schijnt de daders op het spoor te zijn. Het woonhuis van den heer P. Appel aan het Zandpad is aangekocht door den heer A. Tiggelman en het woonhuis van den heer L. Korvink aan het Vingerling is aangekocht door den heer J. Zaaijer, allen te Middelharnis. -- Maandag kwam de heer Esseling tot de onaangename ontdekking dat op het erf bij zjjn werkplaats aan de haven alhier uit baldadigheid, eenige steenen en tegels waren stuk gegooid. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier is een verzoek gericht aan het college van beeren kerkvoogden en notabelen, om met het oog op het uitge brachte beroep op ds. Alers te Goudriaan, de pastorie eenigszins te restaureeren, van gaslampen te voorzien en eenige tegemoet koming in de te maken kosten van meubi leering enz. Tijdens de bestuursvergadering Maan dagavond van het Onderling Begrafenisfonds alhier, werd de voorzitter-kassier, de beer A. van der Put, plotseling onwel. Thuis gedragen zijnde, werd geneeskundige hulp ontboden, en een beroerte geconstateerd. Eenige dagen nadien, maakte de dood een einde aan dit werkzame leven. Tot hoofd van de Openbare Meisjes school alhier isbencerad de Heer J. C. van Loo le onderwijzer van de Jongensschool alhier. Gezondheidscommissie Middelharnis. Dinsdagmiddag hield de Gezondheidscom missie, welke baar zetel beeft in de gemeente Middelharnis, onder voorzitterschap van den heer L. van der Sluys, notaris te Dirksland, de bij de wet voorgeschreven vergadering tot vaststelling van bet jaarverslag. Dit jaarverslag geeft ons den indruk, dat de gezondheidcommissie in het jaar 1918 weer veel en nuttig werk heeft ge laan in het belang der openbare gezondheid op Goeree en Overflakkee, een reden om te be treuren, dat bet publiek zoo weinig belang stelling toont in dit werk, hetgeen bleek dat uw onderdamge dieDaar, de maker van dit verslag, het eenige menschenkind was, dat by deze vergadering in zyn persoon zoowel publiek als pers vertegenwoordigde. Ja, ik wed, dat menig bewoner der eilanden niet op de hoogte is van de taak en het werk dezer beeren eD derhalve mogeD bun nameD hier allereerst vermeld worden L. van der Sluys. Voorzitter, Dirksland. A. W. Nygh, Secretaris, Middelharnis. Dr.-W. J. Arends, Oude Tonge. S. Knöps, Sommelsdyk. Ds. J. Polhuijs, Stad aan 't Haringvliet. W. Sneyders de Vogel, Dirksland. C. A. de Later, Stellendam. Cbr. F. Hössen, Middelharnis. In het afgeloopen jaar richtte de gezond heidscommissie, soms op eigen initiatief, soms naar aanleiding van de klacht van een inwoner, zich in vier gevallen tot het ge meentebestuur van Middelharnis, met ad vies om verbetering van slooten, opruiming van vuil, enzoovoorts, waaraan gewoonlijk spoe dig werd gevolg gegeven. Tweemaal vroeg en verkreeg het gemeen tebestuur van Den Bommel advies van de commissie over dergelijke zaken. De Hoofdinspecteur der Volksgezondheid had eveneens in verscheiden gevallen in de gezondheidscommissie een adres voorraad geving in zake drinkwater enz. Bovendien heeft zy krachtig opgetreden in den woningnood. De gemeenten Dirksland, Sommelsdyk, Oude Tonge, Middelharnis en Ooltgensplaat deden hun voordeel met haar adviezen omtrent den bouw van werkmans woningen. Een uitgebreide correspondentie werd ge voerd met B. en W. van Ouddorp over den last, ondervonden door onderwijzers en leerlingen der Bijzondere School aldaar, doordat de drogerij „Vooruitgang" werd ge bruikt voor het drogen van vischafval. Meer dan eens werd in de plaatselijke bladen, door aanplakking enz. de aandacht van het publiek gevestigd op de gevaren van besmettelijke ziekten, het gevaar van ondeugdelijke levens- en genotmiddelen en gebruiksartikelen. Teti slotte zij vermeld, dat door de ge zondheidscommissie een wijziging in de woningverordening van Oude Tonge werd voorkomen, waardoor de oppervlakte van een slaapvertrek zou worden teruggebracht van 9 op 6 M2. Eöd woord van waardeering mag hier zeker Diet ontbreken voor wat de commissie heeft verricht. Ergerlijke Dierenmishandeling. Maandagmiddag j.l. hebben eenige ODver laten zich in vereeniging te Sommelsdyk aan een ergerlijk en monschonteerend feit schuldig gemaakt. Een der honden van den heer H. te Mid delharnis de in vroeger jaren zoo bekende Politiehond is in handen gevallen van de volgende braven. Piet Kalle, Sommelsdyk. Job Wervers, Keen Korteweg, Middelharnis. Giel Hollaar, Summelsdyk. Han Jordaan, Theo Groenendijk, Sommelsdyk. Ze hebben bet dier, hetwelk in de jaren van zijn verblijf op Flakkee nooit ietuacd, zelf geen kind kwaad heeft gedaan eu die gedurende vele jaren door zyn uitstekende vermogens als Politie en later als R »ode Kruishond de Gemeenschap heeft gediend, zonder eenige aanleiding of techt zich toe- g. öigeud. Daarna hebben ze hem geschopt en geslagen, vervolgens hebben ze hem onder veel lawaai en het gooien met steenen vervoerd naar het Spui, waar ze dit weinig eerbaar bedrijf volgens afgelegde verklaring in tegenwoordigheid en onder aauvuring van genoemde Theo Groenendijk voort hebben gezet. Daarop heeft deze laatste een stuk been opgezocht en dit gogeveu om het dier mede te verdnnkeD, waaraan gevolg werd gegeven. Dit lukte evenwel niet, toen heeft men het arme dier met een steen bezw >ard en hem onder aanvuring van genoemde Groenendijk weer in het Spui geworpen. Andermaal heeft het dier getracht zich het leven te redden en is naar de kant ge zwommen, doch kon dit niet verder brengen. Tot slot heeft Korteweg van Middelharnis het arme dier in laatste doodstrijd ondei- gehouden. Dit alles is onder het noodige lawaai etc. gebeurd, in tegenwoordigheid van een volwassene. Commentaar overbodig. De feiten spreken in al hun koude cinische wreedheid voor zichzelf een oordeel uit over het karakter van zulke menschen. Men heeft in al zijne ruwe misdadigheid geen rekening gehouden met het feit, dat dit trouwe dier niet hun eigendom was eD dat ze dus daarvan hadden al te blijven. Dat oen hond naast de menseb behoort tot de meest bewerktuigde wezeDS uit de schepping en van een dergelijke marteling ernstig leed beeft ondervonden gevolgd door een bange doodstrijd. Een hond, het eenigste wezen in de schepping die zyn meester lief heeft als zichzelf en die als beloouing voor een lang leven van trouw aan zyn meester en diens gezin betoond werd gedood door het vandalisme en de misdadige hartstocht der bovengenoemde personen. De wet bedreigt degeen welke zich aan feiten als bovengenoemd schuldig maken met ernstige straf. We vinden dit vastgelegd in de volgende artikelen van het Wetboek van Strafrecht welke we hier ter leerirg en waarschuwing voor andereD laten volgen: Art. 350. Hij die opzettelijk en weder rechtelijk eenig goed dat geheel of ten deele aan een ander toebehoort, vernielt, bescha digt, onbruikbaar maakt of wegmaakt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Gelijke straf wordt toegepast aan ben die opzettelijk en wederrechtelijk een dier dal geheel of ten deele aan een ander toebehoort, doodt, beschadigt, onbruikbaar maakt of wegmaakt. Art. 354. Indien een der in dezen titel omschreven misdrijven door twee of meer vereenigde personen gepleegd wordt, kan de straf met een derde worden verhoogd. In verband met de gepleegde feiten in strijd met en strafbaar gesteld bij deze arti kels zullen de genoemde personen zich hebben te verantwoorden. Op Donderdag 27 Februari zyn de verschillende koopen bouwland van den HoogWelGeb. Heer R. H. Baron Scbimmel- penDinck van der Oye te Teteringen, als volgt ingezet: le koop door J. Snijder op f 1545 per geroet of f 6804; 2e koop door Abr. v. d. Tol op f1565 per gemet of f5316; 3e koop door M. Buth op f 1520 per gemet of f 5969; 4e koop door J. Gideon op f 1555 per gemet of f 5453; 5e koop door P van der Sluis op f1480 per gemet of f 6826; 6e koop door .Tan Nipius op f1460 per geroet of f 4988; 7e koop door M. Buth op f1480 per gemet of f6507; 813 koop door C, Snijder op f 1450 per gemet of f555S; 9e koop door Joh. Slis op f 1600 per gemet of f 458710e koop door Jan Jordaao op f1610 per geinetop f 4390; 11e koop dooi K. Vroegiudewey Az. op f 1605 per gemet of f 3634; 12e koop door K. Vroeg- indewey Az. op f1605 per gemet of f3793; 13e koop door P. Suijder op f 1590 per gemet of f3657; 14e koop door L. Kastelein op f1580 per gemet of f4250; 15e koop door B. Driesse Az. op f1610 per gemet of f 4546; 16e koop door B Driesse Az. op f 1615 per gemet of f 4280. SOMMELSDIJK- Verleden week had een soldaat het ongeluk aan het Molenpaadje al hier in een sloot te loopen. Met een nat pak kon hij huiswaarts keeren. Alhier is een Chr. Zangvereeniging op gericht onder den naam van „Wat niet is kan worden," Directeur de heer P. Troost. De vereeniging telt 24 leden Naar men verneemt zullen de alhier dienstdoende militairen met 1 Maart vertrek ken. 8 onderofficieren blijven tot 19 Maart hier. De heer I v. d. Meide, klerk ten kantore bij de Heer De Gast, behaalde zijn diploma A stenografie Riens Balt. Op de candidatenlyst voor leden van de Provinciale Staten van de Liberale Unie, Dinsdag jl. ingeleverd ie Ridderkerk komt voor de Heer A. A. Mys alhier, als no. 2. Alhier zijn uit de loods aan de Lange- weg van den heer M. Joppe Jzn. ontvreemd: kopere gewichten, hamer, zaag, touw enz. Het aantal voor het leger vorderings- plichtige paarden bedraagt alhier 246. Het kohier van de personeele belasting No. 4, over het dienstjaar 19JS, is invorder baar verklaard en aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Ieder daarop voorkomende belastingschul dige is verplicht zijne aanslag, op den by de wet bepaalden voet te voldoen. De heer M Joppe Jz. heeft zijn benoe ming als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. Nog steeds ziet men in onze gemeente uit naar regeeringsvisch In de naburige ge meente is bijna iedere week visch te krijgen. Kost het nu zooveel moeite eenige manden naar deze gemeente door te zenden? Verslag van do Vergadering der Ver eeniging van Ond-verlol'gangers te Middelharnis Sommelsdyk. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandagavond 24 Februari in de zaal van den Heer van Leeuwen te Sommelsdijk. De Voorz,, de heer Van IJzerlooy, richt een woord van welkom tot de aanwezige leden, en zegt, dat, hoewel er leden zyn geweest, die meenden zich van ons te moeten af scheiden, dit aan het standpunt van het Bestuur niets heeft veranderd, n.l. te werken in neutralen geest, d. w. z. zonder inmenging van politiek, van welke kleur of richting ook. We hebben niet alleen, aldus de Voorz. de steun noodig van eenige, doch vragen dien van alle leden der Tweede Kamer. Verder werden eenige zaken van huisbou- delfjken aard afgewikkeld. De Voorz. deelt mede, dat het Bestuur inlichtingen heeft gevraagd aan het „Landelyk Comité van teleurgesteldeoud-verlofgangerste Haarlem." Daar genoemd Comité in onzen geest het zelfde doel nastreeft als wij, adviseert de Voorz. namens bet Bestuur tot aansluiting. De aanwezige leden verklaren zich hier voor, zoodat werd opgericht: „Landelyk Comité van teleurgestelde oud-verlofgangers, afdee- ling Goeroe en Ove/flakkee", waarvan bet Bestuur voorloopig blijft gevestigd te Middel harnis, (adres J. van IJzerlooy, Eendracht- straat 40, Middelharnis). De Vereeniging te Ooltgensplaat sloot zich by ods aan, terwyl wij hopen, dat overige plaatselijke vereenV gingen spoedig dit voorbeeld mogen volgen, teneinde een zoo sterk mogelijke actie te kunnen voeren. Door bovengenoemd comité te Haarlem werd dezer dagen een request verzonden aan den Voorz. Tweede Kamer, waarin o.m. werd gevraagd: 6 gulden ver goeding voor elke maaDd in militaireD dienst doorgebracht. Met dit request werden door de AfdeeliDg Goeree en Overflakkee tele grammen van adhaesie gezonden aan Voorz. Tweede Kamer. Nog kwam in bespreking het voorstel van contributieheffing. Besloten werd eene contributie te heffen van 6 cent per week met dien verstande, dat 2l/i cent wordt gestort in de plaatselijke en 2'/a cent in do afdeelingskas. Het bestuur zal verder de zaken regelen. Na eenige besprekingen van algemeenen aard, sloot de Voorz. met een woord van dank deze goed bezochte vergadering. IMItKSLWD- Toen Maandag een boeren wagen bespannen met twee paarden van den Straatdijk de Kaai op wilde rijden brak de boom. Gelukkig werden de paarden in tljds gegrepen anders had alles in de Kaai terecht gekomen. Op Dinsdag 25 Februari werd een open bare vergadering gehouden uitgeschreven door de S. D. A. P.. waarin als spreker op trad de heer H. Schlosser van Rotterdam met het onderwerp: „Waarvoor dient een burgerwacht?" Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Van Zuylen. Dezer dagen zal een waggon brandhout aankomen dat verkrijgbaar wordt gesteld voor'4 cent per kilo; maximum 100 kilo. Vergadering van gedemobiliseerden en oudgedeinobiliseerden, te Dirksland. Donderdag 20 Febr. waren de gedemobili seerden en oudgedemobiliaeerden opgeroe pen ter vergadering in de zaal van dea heer Vermeulen. Het doel was te komen tot op richting van een afdeeling Dirksland vaD den Bond van Nederlandsche Dienstplichtigen. Het voorloopig Bestuur bestond uitP. Dijk graaf voorz., P. Oorbeek secr.-pennm., J. van 't Hof.DeheerJ. G. Selier van Rotterdam bad zich bereid verklaard het doel en de middelen van den Bond uiteen te zetten. Na opening door den voorzitter kreeg de heer Selier het woord en begon met er op te wyzen dat de beslaande steunregeling in vele plaatsen ellendig wordt uitgevoerd. Daarna besprak spreker den toestand waarin het leger zich op 1 Aug, 1914 bevoiid. Hij wees op de ver schillende grieven die toen bestonden en nog bestaan, dat het was K. ter Laan (soe. dem.) die steeds die verschillende grieven in de Kamer had ter sprake gebracht. Na eenige voorbeelden aangehaald te hebben met be trekking tot de wantoestanden in het leger: 0. a. Harskamp, Amersfoort, (Vlasakkers, het optreden van den God van Walcheren,) werd eenige minuten gepauseerd. In de pauze gaven zich reeds 75 leden voor de A/d. op. Na de pauze besprak spr. de actie van den Bond om te komen tot een uit- keeriDg vaD f6,— per maaDd tot een maximum van f120,— voor hen die voor 1 Aug. 1918 zyn afgezwaaid. Spr. toonde aan, dat de eischen van den Bond recht vaardig waren en niemand zou kuDDen aan- toonen dat ze overdreven waren. Daarna werd gewezen op de kleur van den Bond. Dat de Bond kleurloos kon zijn, noemde spr. onzin, omdat de Bond in nauwe verbinding staat met die Kamerfractie welke voor onze eiscben in de Kamer steeds opkomt. Gezien het feit dat geen kleurlooze partij bestaat, welke voor onze belangen opkomt was het wel vanzelfsprekend dat de Bond een roode lint zou hebben. Dit wil natuuilyk niet zeggen dat de leden onzer Afd. S. D. A. P.- er zyn of moeten worden. Het komt alleen hierop neer; de belangen dergemobiliseerden en gedemobiliseerden worden alleen voldoen de behartigd door deSoc. Dem.Kamerfractie, en daarom is de Bond niet kleurloos, maar zal zij steeds haar actie voeren in de geest van S. D. A. P. en de moderne arbeidersbe weging. Nadat door spreker eenige iulichtin - geD gevraagd zijn over de uitkeering van steun ei z, wordt besloten dat het B-stuur der Afd. en de heer Selier als Hoofdbestuur der van den Bond zich tot den Burgemeester zullen wenden, om de geuite klachten te be spreken. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten, welke namens de vergadering den heer Selier geen vaarwel maar een hartelijk tot weerziens toeroept. Het onderhoud met den Heer Burgemeester den volgenden dag was zeer vlottend. Het Bestuur der Afd. kreeg do verzekering dat de uitvoering der steunregeling zoo ruim mogelijk zou zyn. Ook verklaarde de Burge meester zich niet ongeneigd een demobili satie-Commissie in het leven te roepen be doeld in den brief van het K. N. S. No. 46614 Alg. dato 12 Nov. 1918. Ook werd de ver zekering ontvangen dat volgende week een aanvang zal worden gemaakt met het uit botalen der f40,— (groene kaart) en de tweede zestig dagen. MELISSANT. Voor de burgerwacht alhier meldden 16 personen zich aan. JlËJlKliVGEiV. Het kohier No. 4 der Perso neele Belasting is invorderbaar verklaard en aan den Rjjks-Ontvanger te Middelharnis ter hand gesteld. -As. Zaterdag des middags te 2 uur zal in de openbare school getracht worden voor personen van 18 jaar en ouder een gewa pende burgerwacht op te richten. Bij L. Warnaer onder deze gemeente is mond- en klauwzeer onder het vee uitge broken. Het kenteeken daarvan is bij de schuur aangebracht. STLLLEiV'DAH. Door de garnalenvisschers is de vorige week 3 en 4 dagen gevischt. Gemiddeld werd 75 K. G. per dag en per vaartuig geleverd tegen 30 cent per kilo. Tot bestuursleden van den Bakkersbond G. en O. werden herkozen de heeren K. Prince te N. Tonge M. E. Heestermans te O. Tonge. In de plaats van den heer W. v. Es te Dirksland, die zich niet herkiesbaar stelde.

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5