6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 22 FEBRUARI 1919. met het oog op de in Nederland heerscbende vlektyphus. Uit de rekening over 1918 van het Onderling Begrafenisfonds bleek, dat de ont vangsten warenf 1122,60° de uitgaven 424,71 zoodat er een goed slot is van f 697,S9; Het fonds verkeert dus in uitstekende finantieele conditie. Het huis van de erven J. Geers staande aan de Molendijk alhier is verkocht aan de Gez. Cohensius voor de prijs van f 1610, De vorige week hebben al de bewoners dezer gemeente 50 kilo steenkolen gehad. Gelukkig dat er weer een einde aan het koude weer gekomen is. Het pakhuis nabij het tramstation van den heer C. van den Berge heeft bij veiling opgebracht f 2030 door den heer C. Snijder Pz. alhier. Donderdagavond is alhier in het hotel Dobbel onder groote belangstelling een vergadering gehouden van teleur gestelde oudverlofgangers. Ten half zeven werd de vergadering ge opend, door den heer W. Wielaard alhier welke besprak het doel waarvoor men bijeen was gekomen. Daarna werd door hem het woord gegeven aan den heer J. van IJzerlooij voorzitter vereeniging Middelharnis—Som- melsdijk van teleurgestelde oudverlofgan gers (uitgenoodigd door B. W. de Vos Johz., W. de Vos Az., C. van Putten Pz. en C. Kamp Jacz.) om voor dezen avond als spreker op te treden. Door den heer van IJzerlooij werd uiteen gezet het doel. Gelijke steun, het standpunt door Middelharnis—Sommelsdyk ingenomen om kalm, met overleg, en buiten alle poli tiek te werken. Gevraagd werd of nog iemand het woord verlangde; daarna werd overgegaan tot op richting van een vereeniging in denzelfden geest als in Middelharnis—Sommelsdijk met aanvankelijk 80 leden. Als bestuur gekozen W. Wielaard, Voorzitter, 71 stemmen, L. Hokke Gz. Secretaris, 40, L. Heijmans, Pen ningmeester 34. Als commissaris B. van-der Welle 30, B. de Vos 29 stemmen. Het inleggeld werd met algemeens stem men bepaald op 10 cent voor elk lid tot dekking* dei voorloopige onkosten, de contri butie zal nog nader geregeld werden. Door spreker gevraagd of de opgerichte vereeni ging zich wenschte aan te sluiten bij Middel harnis—Sommelsdijk, waarna onder alge meens instemming het volgende werd be sloten: Aan te sluiten bij Middelharnis Sommelsdijk. De Vereeniging op Goeree en Overflakkee bestaat dus op heden Mdh— Smd 164 leden, Ooltgensplaat 80, te samen 240 leden met hoofdbestuur te Middelharnis. Door spreker werd uiteengezet het groote belang van organisatie in denzelfden geest op het geheele eiland, tevens hopende dat elke gemeente het voorbeeld van Ooltgens plaat zal volgen, door zoo spoedig mogelijk een afdeeling van deze vereeniging op te rich ten omdat bionen den kortst mogelijken tijd moet worden overgegaan tot aansluiting bij den grootsten Neutralen bond in Nederland, welke voor het beoogde doel het meest actief optreedt. Niets meer aan de orde zijnde, werd te ongeveer 9,80 ure onder een woord van dank voor de goede orde en trouwe opkomst en een opwekking om kalm en ernstig te wer ken onder daverend applaus de vergadering Adres bestuur te MiddelharnisEendracht- straat 40. STAD AAN 'T HARINGVLIET- Eenige dagen geleden nam M. B. uit Middelharnis een kat in een zak mee van zijn ouders alhier, omdat hij last van muizen bad; hij sloot het dier op den zolder zorgvuldig op, waar zij nu ongehinderd op de muizenjacht kon gaan. Het beviel haar daar zeker niet best, want toen B. alhier Zondagmorgen zijn ach terdeur opendeed, stond poesje er voor en snapte gauw naar binnen. Zeker zal het beestje in die barre kou wel eenige dagen noodig gehad hebben om zijn oude huis weder te vinden. Als penningmeester van het suppletie fonds der bijzondere school alhier is gekozen M. van Biert Jz. en als bestuurslid herkozen J. Borgdorff en gekozen L. Arensman Cz. By het schotsjeloopen had A. K. alhier een knaap van acht jaar het ongeluk door het ijs te zakken en kopje onder in het water te geraken. Na veel spartelen mocht het hem gelukken weder op het droge te geraken. Bij den landbouwer J. alhier heeft een paard een veulen geworpen, waarbij niemand tegenwoordig was. Toen men in de schuur kwam, vond men het veulen dood; een leelijke schadepost. Na den geheelen winter getobt en veel in 't donker gezeten te hebben is er eindelijk voor de gaslooze gezinnen uitkomst gekomen. Bij een winkelier en bij de Automaat werden de menschen van petroleum voorzien. IIELLEVOETSLUIS- De landstormplichtige vaandrig M. v. d. Wiele is in positie gelijk gesteld met den rang van tweede-luitenant. Blijkens een bü het departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. Zeven Provinciön, onder bevel van kapitein ter zee Van der Wal, op de thuisreis naar Neder land, te Panama aangekomen. Lichtboei verdreven. Volgens mede- deeliDg van het Loodswezen is de rood en zwart vertikaal gestreepte lichtboei H. G. H. D. bij den Noord-uitloop van het Oost- Hellegat, tengevolge van ijsgang verdreven, Ligging der lichtboei ongeveer 510 43' N. en 0° 29' W. Met ingang van 1 April a.s. is de heer A. de Jong, schrijver op's Rijkswerf alhier, als zoodanig overgeplaatst naar Den Helder. De sergeanten-afstandmeter le klasse J. Meeuwsen en D. Helleman, resp. van 3II-4 R. Vg. A. en 1-III-4 R. Vg. A. zijn met ingang van 1 Mei 1918 aangesteld tot sergt- maj.-afstandmeter. De dansclub „Inter Nos" gaf Zaterdag avond 15 Februari een uitvoering in Casino. Moeilijk kunnen we van dezen avond ge tuigen, dat zü geslaagd mag heeten, daar tengevolge van het rumoer de voordrachten meermalen onverstaanbaar waren. Het bal was interessanter. Maandagavond jl. is de Heer Henri Dekking van Rotterdam voor het Nut op getreden. De gebruikelükeMarine-cantinezaal was zeer goed bezet. En niet zonder reden. De bekende declamator droeg eerst het dramatische „Koningseer" van HansMiiller voor en daarna „De getemde Feeks", een blijspel van Shakespeare. Beide stukken oogstten een welverdienden bijval. Geen vaarwel, maar een: tot weerziens, zü hem toegeroepen 1 Dinsdag is de Vlaardingsche spoorboot begonnen om het kanaal te breken. Dat ging evenwel niet zoo glad als men het zich had voorgesteld. Men kon het dan ook niet verder brengen, dan tot ongeveer de ligplaats van het Zwembad. Woensdag zün de pogingen voortgezet en het was ook hier: de aanhouder wint. Vrüdagavond 21 Febr. gaf het mannen koor Wilhelmina" een uitvoering in Casino. Hierover meer in ons volgende nummer. Naar wü vernemen, is alhier bericht ontvangen van den minister van Marine, dat hü op het voorstel van zyn ambtsvoor ganger om de marine vandaar naar Vlis- singen over te plaatsen, geen beslissing wil nemen tot het bekend is, wat door de Vredes conferentie omtrent de Schelde beslist zal worden. Nu de minister zyn ontslag heeft aan geboden, zal die beslissing wel overgelaten worden aan zyn opvolger. NIEUW UELVOET- Wy vestigen er de aandacht op, dat de Vergunningen tot Wan delen in de Duinen, afgegeven door den vroegeren direkteur van Voorne's Duin den Weledelgeb. Heer W.. D. v. Dyk, vanaf 1 Maart niet meer geldig zyn. Nieuwe kaarten kunnen worden aange vraagd ten kantore der maatschappij, Boompjes 76, Rotterdam. Men verzoekt ons mee te deelen dat in 't vervolg de Ned. Herv. Kerk op het dorp gedurende de godsdienstoefening weer ver warmd zal zyn. Terslag van Concert, gegeven door 't Gemengd Koor „O. n. A "op Zondag 16 Febr. '19. Als wy ons geheugen kunnen vertrouwen, gelooven wy dat dit het vierde concert is, dat door 0. n. A." in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Helvoet werd gegeven. Hoe goed herinneren wy ons het le van het viertal op 16 Jan. 1916 waar het nog geen tweejarige „O. n. A." het genoegen had voor een stampvol kerkgebouw zyn acht nummers ten gehoore te brengen. Och ja, wy weten nog hoe velen toen van het orgel opmerkten: Ik wist niet, dat er zooveel in zat, en onze vorige predikant Da. A. de Kat Angelino getuigde hiervan eveneens in zyn woord van dank aan de organiste, Mej Graafland. Ook 6 Mei 1917 en daarna 21 Juli 1918 waren voor het Koor en den organist, den Heer L. de Bruyn van Brielle, ware succes avonden en hadden zy het aangename ge voel voor een uitstekend gevulde kerk hun program uit te voeren. En thans op 16 Febr. 1919 kregen wy by dit 4e concert een tegenstelling met de vorige drie te zien: geen overvolle kerk met vele staanplaatsen, doch een slechts matig gevuld gebouw. Doch andere tegenstellingen verkla ren dit. No. 2 en 3 werden gegeven op een heerlyken Mei- of Juliavond en dit... O, land van mest en mist en vuilen, kouden regen, zong De Génestet en volkomen toepas- selyk is deze regel op bedoelden grys-grau- wen Zondagavond. Conclusie: niet, dat de belangstelling voor „O. n. A." verzwakt, niet, dat het orgelspel niet voldoet, neen dit zijn niet de redenen van de matige opkomst, maar wel die gure Februariavondl Zoo kregen we dan Zondag van „O. n. A een achttal gewijde nummers te hooren, die alle goed werden uitgevoerd. Ook de heer De Bruyn handhaafde zyn oude naam met een vyftal orgelstukken, die op voortreffelyke wyze uitgevoerd, de köornummers afwissel den. Vermeld zij nog, dat de heer Kruyne, directeur van „O. n. A." in Duetto AusNorma en in Wiegenlied het orgel accompagneerde met de viool. Over het extra-nummer: Ons Lied van de Zee, hebben wij in ons blad van 14 Dec. 1918 reeds ons oordeel gezegd, wy voegen hier nog aan toe, dat zeer terecht de directeur zyn keus bepaalde, voor het a.s. concours te Rotterdam. Met den predikant, Ds. Priester, wy in, toen hy allen, die meegewerkt hadden tot het slagen van dezen kunstavond, har telijk dank zei en hy hoopte, dat ons nog meer dergelijke, genoegvolle avonden zouden worden geboden. NIEUWENQOURN- De jaarvergadering der Nieuwenhoornsche Tuinbouw vereeniging, gehouden in café Kap, heeft van de drie aftredende bestuursleden herkozen de h.h. M. Boutkan en P. v. Beesten en gekozen den heer J. den Hennik. De afslager J. van Winden die wegens ouderdom bedankt heeft, werd vervangen door den beer J. Zwaan. OUDENHOORN- Maandag 17 Febr. verga- derde de commissie tot wering van school verzuim. Als voorzitter werd gekozen de heer B. Blok Cz. en tot secretaris de heer A. S. Moerman. De heer A. H. Soest, die gedurende achttien jaren lid der comm. was geweest, nam met hartelyke woorden af scheid van deleden en gaf onder't uitspreken van zyn beste wenschen en met de verzeke ring, dat het onderwijs, als zijnde een zaak van 't allerhoogste belang, hem na aan 't hart bleef liggen, den voorzittershamer aan zyn opvolger over. Het salaris van den kassier der boeren leenbank, den heer J. v. d. Stelt, is met f50 verhoogd en bedraagt thans f 825 'sjaars. Het aantal verzuimde schooltijden be droeg over 1918 door 's heerschen der griep ruim 15,2 °/0- De heer K. Blom werd herkozen als Directeur-Voorzitter der Boerenleenbankde heer H. Zeelenberg als Voorzitter der comm. van toezicht. By de in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte op Zondag 16 Febr. bleek een der kerke-zakjes een enveloppe te bevatten, waarin één briefje van f 40 en ééa van f 10. Op 'tomslag stond geschreven: „Dit is be stemd voor den predikant in deze dure tyden". Wü vermoeden, dat de milde gever hiermee op kiesche maar niettemin duidelyke wyze der kerkvoogdy den wenk wilde geven, om 't karige salaiis van haar voorganger op behooilijk peil te brengen, d.w.z. om't min stens te verdubbelen. Verslag van de werking der Coöp.- Boeronleenbank te Oudenhoorn over over 't jaar 1918. (zevende boekjaar.) In 1918 zyn 11 leden toegetreden, 4 leden uitgetreden. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 102, waaronder 3 vereenigingen. a. Van de Spaarbank. Het aantal spaarboekjes is vermeerderd met 37, verminderd met 13. Op 31 Dec. bedroeg het aantal boekjes met saldo 165. Op 1 Jan. 1918 bedroegen de inlagen f 73817,35. Gedurende het jaar wérd bijge- spaatd f 85881,96; totaal inlage f 159199,31. Er werd terugbetaald f57516,34. Op 31 Dec. 1918 was er dus aan spaargelden f 101682,97- b. Van de Voorschotnemers. Op 1 Jan. stond er aan voorschotten f22261,50. Gedurende het jaar werd aan nieuwe gegeven f 16600 totaal dus f38861,50. Er werd terugbetaald f 10215,60. Op 31 Dec. stond er dus aan voorschotten f 28646, ver deeld over 70 posten. c. Van de leden (Rek. courant.) In 1918 zyn uitgegeven 4 boekjes voor loopende rekening. Het aantal leden in rek. courant bedroeg op 31 Dec. 17, waaronder 8 vereenigingen. Op 1 Jan. had de Bank van de leden te vorderen f39424,87. Gedurende het jaar werd gegeven f62702,10. Totaal dus f102126,97. Er werd terugbetaald f 44733,88. Op 31 Dec. was dus te vorderen f 57393,59. Verder heeft de Bank aan éen lid schuld f324,09. d. Van de Centrale Bank. Op 1 Jan. had de Bank van de Centr. Bank te vorderen f40,85. Gedurende't jaar is door deBankin deposito gegeven f74545,43. Totaal vordering dus f 74586,28. Ontvangen f67086,04. Blijft te vorderen f7500,24. De geheele omzet in 1918 bedroeg f426461,845. De gemaakte winst f457,475. BRIELLE- Op uitnoodiging van het Hoofd- comité van actie om betere verbindingen der Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden hebben de ondergeteekenden een sub-comité gevormd dat zal trachten de grieven en wenBCben der inwoners van deze gemeente, ten opzichte van de exploitatie der Rotter- damsche Tramweg Maatschappy te verzame len en aan het Hoofdcomitó kenbaar te maken. Dit zal op zijn beurt deze over brengen aan de Commissie van onderzoek naar de toestanden by de R. T. M., die binnenkort door de regeering zal worden benoemd. Zy noodigen daarom jille inwoners van Brielle uit, hunne grieven zoo spoedig en zoo volledig mogelijk aan de beide laatst ondergeteekenden te willen mededeelen. L. P. van DEN BLINK, Mr. L. TROUW, P. F. van der WALLEN. „Libertatis Primitiae." Dinsdagavond 18 Febr. gaf het Harmonie gezelschap „Libertatis"zyn winteruitvoering in hotel tde Doelen." We hooren liever een zomeruitvoeringen denken daarbij niet alleen aan de meer aangename temperatuur, dan er nu in deze zaal heerschte, maar ook aan het feit dat dergelijke concerten nu eenmaal niet in een kleine zaal thuis hooren. We hebben de aanval op onze trommel vliezen echter doorstaan en kunnen van Libertatis goede dingen vertellen. Uit alles bleek dat er ernstig was gestudeerd onder de degelyke leiding van den directeur, den heer Goedegebuure. Hy heeft zyn schare flink onder den duiml Het was jammer dat eenige der beste krachten op dezen avond afwezig waren. Dit kwam vooral uit in La Printanière, waar het op de solo stemmen aankomt. Een nim mer voldeed in de zaal zeer goed en werd ook heel mooi uitgevoerd, het was Fleurs des bois. By het weinig talryke publiek vond dit nummer veel byval. Overigens was het publiek gedurende de uitgevoerde nummere verre van stil en we verdenken er velen van alleen te zyn gekomen voor het gezellige dansje, waarmede deza uitvoering werd be sloten. Vejlingsberielit van 20 Fobr. 1919 der Bi-ielsche Groenten- en Fruitveiling. Kroten f 14,90 f 15,— per 100 Kg. Kool (roode) f8, 19,90. Kool (savoye), f4,70 f5,50, alles per 100 stuks. Uien f5,— 14,10 per 50 Kg. Spruiten f 11,48 per 100 Kg. Knolselderij f4,80—f8,18 per 100 bos. De Openbare Lagere school no. 2 was tot Donderdag 20 Febr. gesloten wegens het gebrek aan kolen. Tegen zekeren R. die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal vaD boter uit de fabriek „de Eersteling", is procesVerbaal opgemaakt. Dit is de tweede maal dat uit deze fabriek boter ontvreemd wordt in een korten tyd. Ook in deze gemeente begint mond en klauwzeer uit te breken. Bij v. d. K. is het onder 21 stuks vee. Zondag j.l. werd hier door een ingeze tene een maal rijstesoep ter beschikking ge steld aan de Spyscommissie. Meer dan 500 porties heeft zij onder de armen verdeeld. Mej. de Wed. S., vroeger alhier woon achtig, die te 's-Gravenhage overleed, heeft een legaat aan de Roomsoh-Katholieke ge meente vermaakt. Dinsdagmiddag werd voor de schoolkin deren alhier een gratis bioscoopvoorstelling gehouden als afscheid van den heer Letto als burgemeester. Voor de kinderen was bet. een aardig aandenken. Ze werden op choco lademelk en chocoladereepen onthaald. "aandagavond werden eveneens de gaste lingen en Proveniers uit het Gasthuis te dezer stede onthaald. Maandag a.s. zal de heer Henri Dekking een voordrachtenavond houden in het hotel „den Doele." HU zal ons daar eens van zyn Noorsche stukken, getiteld „Een vyand des Volks" door Ibsen voordragen. Ook zal hy na de pauze enkele van zyn beste voordrach ten uit zyn uitgebreid repertoir weergeven. Zoo men dat boek gelezen heeft, ga men naar zyn vertolking luisteren. ROZENBURG- De verordening d.d.23Jan. j.l., regelende dejaarwedden van hetonder- wyzend personeel der O. L. Scholen in deze gemeente is door Ged. Staten goedgekeurd teruggezonden. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekeDd, dat 't kohier Personeele-Belasting No. 6, over 't belastingjaar 1918 invorder baar is verklaard en aan den ontvanger is ter band gesteld. Vrydag is een der beste koeien van den landbouwer J. Q. plotseling dood ge bleven. De Veerdienst. Maassluis—Rozenburg is thans aanmerkelijk verbeterd. De dienst is geregeld als volgt: Van Maassluis: 's Morgens 6 uur; 7,15; 8,30; 10; 11,15. 's Middags 12,30; 1,30; 2.15; 4,15. 's Avonds 5,20; 6,20; 10,40. Van Rozenburg: 6,30; 7,30; 9; 10,45; 11,45. 's Middags 12,46: 1,60; 3,46; 4,40. 's Avonds 5,40; 7; 10,60. Het kerkbestuur der Geref. Gemeente heeft besloten een nieuw orgel aan te schaffen. Tegen den handelsreiziger M. N, die hier verschillende winkeliers oplichtte voor bedragen tot f60,is door de Rechtbank te Rotterdam 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt. ZWARTEWAAL- Dr. Woerdeman voor kor ten tijd reserve officier van gezondheid in bet depót Zwartewaal, is in het genot van onbepaald klein verlof gesteld. Van den kansel werdmeegedeeld.dat de Zondagschool der Ned. Hervormde Ge meente, die wegens de slrenge koude werd gestaakt, den eersten Zondag in Maart op den bekeuden tijd weer zal aanvangen. Aan den Heer Js. Verschoor werd ont slag verleend als secretaris der Landbouw- commissie alhier. Van 24 Februari tot 7 Maart as. zal by den Heer A. in 't Veld te Heenvliet ge legenheid zjjn tot het bijwonen van een cursus in kraamvrouwenverpleging. Reflec tanten gelieven zich op te geven by zuster Taselaar. Herhaaldelijk komt het hier voor, dat de Nieuwe Rotterdamsche Courant niet op tyd verschijnt. Is dat ook in de andere ge meenten het geval? Zou de schuld hiervan misschien ook bü de R. T. M. te zoeken zijn De woning van L. Gorzeman staande aan het Zuideinde alhier, werd onderhandt verkocht aan H. van der Linde van Viet, polders. Er komen hier weer enkele gevallen van Spaansche Griep voor, gelukkig niet m ernstigen graad. ZUIDLAND- Verleden week Vrijdagmiddag werd door de IJsclub „Vooruitgang" alhier een wedstrijd gehouden op schaatsen voor jongens van 8 12 jaar, waarvoor zich 28 deelnemers hadden aangemeld. De le prijs f2 werd gewonnen door T. v. d. Werf. 2s prys f 1,50 door W. v. d. Berg. 3e pryt f 1,door J. M. Meurs. 4e prys f 0,50 doet J. v. d. Berg. 6e prys f0,25 door P. Her wynen. Na afloop van bovengenoemde wed. stryd werd er een Ringrydery gehouden voor paren, waaraan 17 paren deelnamen, le prys f5,— werd gewonnen door mej.J, Sintemaarten en P. Mooldyk. 2e prys f 3, door mej. P. de Hoog en Luiten, de Reus. 3e prys f2,— door mej. M. Slings en L, Lekkerkerk. Door de IJsclub „Vooruitgang" alhier is door de gehouden wedstryden tijdens den ijsgang, aan pryzen uitgekeerd 107 gulden, Door controleurs is by verschillende bakkers alhier tarwe in beslag genomen. Alb een bizoDderheid zy gemeld dat op de hardrydery gehouden op 'c Voornsche kanaal, uitgeschreven door de IJsclub van Oudenhoorn, de vier pryzen werden gewon nen door vier ZuidlaDders, en wel de Heeren D. v. d. Wal, P. Oosthoek, H. Dykem H. Noordermeer. Nu de dooi is ingetreden is ook het werk aan de Ned. Herv. Kerk hervat, na drie weken stil gelegen te hebben. RuCÜANJE- Het aantal leerplichtige kin deren van de beide Christelijke scholen en dat van de Openb. lagere school bedraagt in het geheel 472 kinderen. Vrydag 14 Februari vergaderde in HeurekaRockaDjes afdeeling vau het Groene Kruis, des avonds 7 uur ouder leiding van Dr. D. T. Groenewoud. Na lezing der uotulen door den secretaris den Heer L. Goudswaard, die werden goedgekeurd, gaf de Penning meester Dr. H. J. Witkop ons de rekening en verantwoording, die te voren was nage zien en in orde bevonden door de heeren W. de Kloe en P. de Kievit. Er bleek uit, dat de uitgaven waren f289,326, de inkom sten f323,945 alzoo het batig slot f34,62 en op de spaarbank stond f 844,28 plus rente zoodat het bezit der afdeeliDg op heden is t f880. Aan de beurt der periodieke af reding waren de heeren H. J. Witkop, L. r. NieuwlaDd en L. Goudswaard, die her kozen werden. Op voorstel van hot Bestuur werd besloten statiegeld van ben, die mate riaal in gebruik hebben te heffen om een zachten drang uit te oefenen voor het na gebruik spoedig terugbezorgen der artikelen, dat nu veel te wenschen overlaat en wei op deze wyze, dat men van materiaal van een waarde van fl f5: 50 ets.; van f5 tot f 10:100 ets en van boven f10:200ets betaalt. Op voorstel van het Bestuur besluit de vergadering in plaats van over te gaan tot het bouwen van een magazijn tot berging van bet materiaal een gedeelte van den zolder van de woniDg vau den heer P. Moree Jr. voor dat doel te huren, hem te belasten met het uitdeelen en schoon houden der artikelen en hem daarvoor per jaar te geven f75. Op voorstel van den heerJohs. Moree besluit de vergadering de gelden der ver eeniging te plaatsen by de boerenleenbank die een hoogere rente geeft. Nog doet de heer Groenewoud de mededeeling, dat er óezeD winter nog een cursus zal gegeven worden in Kraamvrouwenverpleging en zui- gelingeDbebandeling, en hoopt op een groot aantal deelnemers. Hij sluit de vergadering met dank voor de belaugstelling. Het aantal leden bedraagt tbans 222. Die zich .wenschen op te geven tot het vormen van een burgerwacht teneinde mogelyke revolutionaire woeliDgen te keer te gaan kunnen zich ter Secretarie aan melden. De uitslag der verleden week zoo uit stekend geslaagde ysfeesten was als volgt Dinsdagmiddag, ringrydery van paartjes: le prys Mej. P. Laay en de heer L.'t Man netje; 2e prijs Mej. J. v. d. Herk en de heer L. v. d. Polder; 3e prüs Mej. H. Kleiburg en de heer E. Beier. Woensdagmiddag, ringrydery, gemengd: le prys de heer L. Beier, 2e prys Mej. J. v. d. Herk, 3e prijs de heer W. Wageveld, 4e prys de heer J. v. d. Polder. Donderdag, priksleewedstrijd van 28 jong. le prijs G. Noordermeer, 2e prys F. Brig- gemaD, 3e. prys K. Monster, 4e prys H. Rietdijk. Vrijdagmiddag, hardrijderij: le prys de heer A. v. d. Polder, 2e prys de heer M. Hazelbag, 8e prys de heer A. Arkenbout. Heden kwam bfl den Secretaris der Groene Kruisafdeeling alhier het verblijdend bericht in dat de cursus voor zuigelingen behandeling en kraamvrouwenverpleging alhier zal gegeven worden door de bekende uitstekende leidster Mejuffrouw van Wyarda en wel van 24 Maart tot 4 April. Groote vreugde in zeker wel ieder gezin op den eersten dag der week by het weer in gebruik kunnen nemen van de petroleum lamp. Vriendelyk zacht petroleumlicht, dat ons nooit in den steek laat, wy roepen U uit volle borst toe: Gij zyt wellekome! La oei- r^1 erslagen en mededc Directie van den Dezer dagen verscheen ■kende Verslagen en ,vat verschillende rappe «uwproefstations. Zooal sel in, dat d® belangste an ten volle verdient. J eel nuttig er eeu en ei-tellen. get eerste gedeelte is iikslandbouwproefstatii nderzoek te Wageningt etrtffende bet aantal io ooraf gaat, wordt ter i .ai. gezegd, dat het ionsters iveer kleiner aar. Verder blijkt dat et getal monsters van eu uit oliehoudende iel te constateeren een et getal onderzoekingf roducten met weinig o Een en ander is nt pao de omstandigheden ,en verkeerd; de abnorn wel te verstaau. Het g :en" moest afnemen v* voorraden en 't stop r; voer. De behoefte aan v lekeurig de vraag na .-rooter worden, wat w dat menig handelaar q geweten er diverse „ni< in te krijgen. Dat er veehouder dupe is ge ruim geweten lijdt g< lukkig waren er ook vt bouwproefstation niet: de door dat station behulpzame hand gre Gelukkig, zeg ik. "W liggende verslag blijkt altijd „zuivere koffie" koop wordt aangebod* ring bestemd. „Van de 93 monstei -"aldus het verslag - als van onvoldoende kw.ilificeerd, omdat b oDkruidzaden te hoe „vreemde"bestaDdde moei, groudnotenafv koekmeel, maïsmeel, kruidzaden, lynzaad katoenzaadmeel, rog meel, grondnotendop krijt. Het is van belang, goede nota ne'-mt blijkt immers duidely nog niet hebben oj tegen zulk soort prakt proefstations ijverig Doch laten we v lynmeel verkochte s bekende mowrahme van waren meerder 9 monsters verket toestand, één ervan, digd, terwül de and schimmeid waien. Het zal uiemanw betrokken Proefsta langhebbeDde veehi aan het gebruik als artikeleo risico ve:; werd gegeyen ze bj raturen te drogen - Alzoo bleken minder dan 27 aanl of rifim 29 proceii' Van de 60 mon zaadkoek waren ei in den haak. 5 I botanische zuiverl kwamen plantaar met raapzaad of hadden. Enkele bl zaad, wat heusch iets kan echter all door een Proefsta houder weten. Z- bewust is, klopt tot heden bij deze Waar 't zaden g vruchtensoorten, goed helpen, doel den gepresenteerc och laten we 't i dan schiet onze te kort om met wat men vóór ons dan moeten de hulp in te Integendeel! Wi zeiven, aan onze De Rijkslandbi boerderijen, maa waar alles er c kunnen voorthei van z'n warenke Doch ik dwaa nog steeds vóó» zoo hier en daa Katoenzaadm te voldoen aan Van de 15 n 13 van de 15 Ij verontreining b Vlaardingen,

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6