ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1919. 5 No. 15 15 Febr. 1919. Ofüciëele Mededeeliiigen. Distributie van Levensmiddelen. BROODKAART. De directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Graan on Meel, maakt bekend, dat de broodkaart van 't Sözle tijd vak geldig is van 16 Februari tot en mat 28 Februari. VET- EN BOTBRKAART. Bon No. 4, 3e tydvak ie geldig van 19 Februari tot eD met 27 Februari. Behoudens ministeriele wijziging. MIDDELHARNIS. De Burgemeester van Middelharnia maakt bekend, dat voor de week van 17 Februari 1919, tot en met 23 Februari 1919 aai wor den beschikbaar gesteld: Op Boa No. 71: 250 gr. Suiker. Op Ron No. 72: 100 gr. Rijst. Op Bon No. 73; 1 stukje zeep k 3 of 10 c. Op Bon No. 74160 gr. Kaas 20+ of andere soorten. Op Bon No. 75; 300 gr. Jam. Op Bon No. 3 der Peulvruchienkaart 200 gram Erwten. Op Bon No. 4 der Peulvruchtenkaart: 300 gram Boonen. Middelharnis, 16 Febr. 1919. De Burgetneesier voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Gedurende het tijdvak 17 Februari t/m 22 Febr. is verkrijgbaar op: Boa 217 7i pond rijst. 218 1 at. kleizeep. 219 i/2 pond suiker. 220 1 ons kaas. 6 der kinderkaart '/i ?on<i suiker. DIRKSLAND. De Burgemeester der ge meente Dirksland laat bekend maken dat in de week van 17 Febr. 22 Febr. zal ver krijgbaar gesteld worden op: Bon 185 4 ons jam. 186 2'/j ons suiker. 6 der kinderkaart 21/, ons suiker. NIEUWE TONGE. In de week van 11 Februari t/m 17 Februari 1919 verkrijgbaar bij H H. winkeliers op: Bon 177 2'/a 0D8 Suiker. 178 1 stuk kalizeep. 179 7, K.G. Rysf. 180 1 stuk kleizeep. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week wordt gedistribueerd; Op bon 148 een half pond suiker. 149 ons zeeppoeder of 1 st. zeep. 150 17, ons kaas. n 151 V2Pond otwten of 1 p.boonen. 152 een half ons gort. 153 twee ons vleeach. 11 van de kinderkaart een half pond suiker. Voor kinderen beneden 1 jaar een stuk zeep. OOLTGENSPLAAT. In de week van 17 Februari t/m 22 Februari 1919 is alhier ver krijgbaar op; Bon 91 J/, pond suiker. 92 7» ons sago. 93 1/, ons aardappelmeel. 94 72 pond kaas. 95 2 ons zachte zeep èn 1 st. kleizeep. HELLEVOETSLUIS. De brandetoffencom- missie maakt bekend, dat op bon 8 der Huis- brandkaart verkrijgbaar is: Steenkolen of Cokes. NIEUW HELVOET. Voor het tijdvak van 17 tot 28 Febr. zijn op elk der bonDen 13 en 14 der petroleumkaart 2 L. petroleum verkrijgbaar, tegen den maximum klein- handelprijs van 25 ct. per L. Voor de volgende week; Op bon 99, 100, 101, 102, 103, 104 en 105 der melkkaart 0.1 L. volle melk. Op bon 27 der Suikertaart 21/» H.G. ROCKANJE. Bon 131 27, H.G. Suiker. 7 kinderkaart idem. 132 V, H.G. vermicelli of macaroni. 133 t H.G. kleizeep. 7 kinderkaart idem. ZWARTEWAAL. De komende week is bij de verschillende winkeliers verkrijgbaar op Bon 11 27, ons kaas. 12 27, ons suiker. 13 een reep chocolade. 14 1 pond capucijners bf boonen i>f erwten. 15 17, ons gort. 16 21/, ons suiker. 1? 1 stuk kleizeep. 18 7s stuk kalizeep. f 19 27, ons suiker. - Aan het kolenpakhuis is verkrijgbaar a.s. Maandag vaD 8 tot 5. Bon 27 en 28 7, H.L. eierkolen. 29 en 30 H.L. anthraciet. Turf f2,- per lOOst. Dennenhout f3,60 per 100 K.G. Benijdenswaardige gemeentel Red. ZUIDLAND. Volgende week zal worden verstrekt op; Bon 55 27a ods Suiker. 56 1 ons Kaas. 67 2 ons rijst. 4 boterkaart 7» poQd Boter. Correspondentie. Mej. Wed. G.v.N. Paterson, Amerika Wij hebben juist onlangs ook U over het abonnementsgeld geschreven. U is thans met dezen jaargang mede verschul digd 17,50. Wij zuilen U natuurlijkin ons blad onder deze rubriek de ontvangst melden. ÜDze Eilanden kost voor Ame rika /4.30 per jaar. Ooze hartelijke groeten uit het Vaderland. Het Hoofdcomitè van Actie en ons Bureau. De Voorzitter van het Hoofdcomité van Actie verzoekt ons mede te deelen dat de kop van het Weekblad „OnzeEilanden"buiten zijn medeweten werd geplaatst boven het dezer dagen op onze eilanden verspreide aanplakbiljet. Wy van onzen kant stellen er prijs op te verklaren, dat wy meenden hiermee geheel zuiver te handelen. De actie voor betere verbindingen werd begonnen op initia tief van ons blad. Het bureau der actie iB dan ook ons bureau gebleven. Wat was dan logischer dan dat wó onzen kop ter herken ning van ons bureau telkens plaatsten boven publicatiSn Ten overvloede deelen wij mede dat de financien van ons blad en van de actie natuurlijk geheel gescheiden blij ven. Vauda ir dat wij ook de ingekomen en toegezegde geiden steeds vermeiden in ons bfad, wat wij uiteraard niet doen met de financiën van „Onze Eilanden". Red. „Onze Eilanden". rUiU.selijk Nieuws. JIIOüKLHAÜiVIS- Gevonden op het ys te Middelharnis, Zondagmorgen, een gouden broche met roode steentjes. Inlichtingen op het bureau van „Onze Eilanden," Bij de jl. Donderdag gehouden her stemming van het Onderl. Begrafenisfonds alhier verkregen voor Boekhouder J. Geus- waart, Lz. 217 en J. van d9r Valk Pz. 321 stemmeD, zoodat J. van der Valk Pz. is ge kozen. Voor 2 plaatsen in het Bestuur ver kregen J. Struik Az. 248, J. Vroegindeweij Lz. 242, L. Koote Fz. 233, R. van der Valk Pz 260 stemmen, zoodatJ. Struik Az. en R van der Valk Pz. daarvoor werden gekozen. Vrijdag jl. promoveerde onze vroegere dorpsgenoot de Heer W. J. C, A. Nijgb tot Doctor in de Rechtswetenschap aan de Rijks universiteit te Leiden, op gezag van den rector magnificus Prof. Dr. P. C. T. van der Hoeven. Voor de Nationale Militie hebben zich in Januari 45 personen aangemeld. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeente alhier Ds. Aalers van Goudriaan. Te IJmuiden zijn binnengekomen de viecheloepen „Albatros" scb. Joh. de Waard en „Oranje Nassau" sch. D. Koster. Het visscbersvaartuigje M D 4 van Gebr. de Korte is verkocht met bestemming naar Ouddorp. De stoomboot Middelharnis heeft wegens het vele ijs deze week de dienst op Rotterdam moeten staken. Het woonhuis met winkel van Mej. Teepe dat de vorige week werd ingezet door den heer K. de Mooi op f 6700, is deze week bij afslag aangeloopen. In deze gemeente doen zich weer eenige gevallen van Spaansche griep voor. De kleeren-collecte voor de armen, jl. Zondagmorgen geboudeD in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht f 67,50. Ingaande Maandag 17 dezer zal de avond-postbestelling weder uitgevoerd wor den. De tijdelijke gelegenheid tot kostelooze afhaliDg van poststukken wordt met ingang van genoemden datum opgeheven. De Vereeniging„Dorcas"te Middelharnis maakt, met dankzegging aan de contri- bueerenden voor hunne bjjdrageD, bekeDd, dat zy deze week voor het jaar 1918, de navolgende kleedingstukken uitdeelde aan 93 bedeelden, als: 5 mannehemden, 36 vrouwehemden, 6 flanellenhemden. 10 lakens, 12 pakjes mol ton ondergoed, 6 el molton, 1 bever onder rok, 2 spreien, 5 boezeroenen, 4 sloopen, 2 keperen vrouwebroeken, 1 beddezak, 7 maal 6 el geel katoen, 14 schorten, 1 pilow broek met voering, 1 wollen jakje met voering, 2 banen bovenrok, 2 paar kousen, 1 molton borstrok, 6 el blauw katoen. Vrijdagmorgen raakte de molenaar A. Pape alhier bij het repareeren van zijn molen, beklemd en brak zijn been. Onze Burgemeester de heer J.Bouman komt als No 1 voor op de candidatenlyst van de anti-revolutionaire partij voor de Provinciale staten in bet district Ridderkerk; de heer C. Warnaer te Dirksland staat No 4. Vergadering IJsclub Middelharnis— Sommelsdyk. De voorz. opent de vergadering en heet in een kort wooru de aanwezigen welkom, verzoekt daarna den secretaris voorlezing der notulen der vorige vergadering. Na afloop hiervan zegt de voorz. dat het hem speet dat de penningmeester niet tegenwoordig was, en dat deze 0// gezondheidsredenon bedankt had; de stukken en bescheiden echter welke alle piompt in orde zijn, waren aan den voorzitter afgedragen zoodat hy zou trachten voor heden de functie waar te nemen. De beeren van Buuren en Lokker werden uitgenoodigd de rekening te willen nazien, welke werd in orde bevonden. Uit een en ander bleek dat by 'c einde van het boekjaar in kas was f 149,625. Er waren 89 leden. l)eze week waren er 24 leden bijge komen zoodat by 'tirigaan van 't nieuwe boekjaar er 113 leden zyn. Met bet oog op de financiën stelde de heer Van Buuren voor hoofden van gezinnen te verzoeken hun contributie te verhoogen tot f 2,50. Het bestuur ging direct op dit voorstel in en verzocht de aauwezige leden1 die hun contributie wilden verhoogen zich te willen opgeven, waaraan dadelijk door een aantal werd voldaan. De heer Lokker merkte op dat tnen eigonlyk betaalde voor Jan en alleman en priksleedjes, hij vroeg of er geen doen aan was een eigen ysbaan te krijgen. De voorz. waa volkomen eens met het gesprokene van den heer Lokker en streeft reeds 1272 jaar daar oaar, als hy het zoo eeDS na gaat gelooft hij dat er met goed ijs en goed weer zeker wel 2000 menscheü op de Vliegers zyn, en nu is het met den besten wil en na herhaald ver zoeken haast niet mogelijk leden te krijgen; men komt hoogstens tot 150 leden; dit is betreurenswaardig. De voorzitter hield een gloeiend pleidooi voor een eigen ijsbaan en haalde voorbeelden aan, het genoeglijke oesc-bryvende van zulk een eigen ijsbaaD, en hij geloofde zeker dat zoo de club een eigen terrein had velen lid zouden worden. Komt nu aan de orde verkiezing bestuurs lid in de plaats van den heer Koltboff, die om gezondheidsredenen bedankt had; bij stemming kregen de heeren A. Lokker 20' stemmen, J. M. v. Paasschen 2, N. C. But 3, A. Dijkers 1, P. A. v. Buuren 1 en P. Mast Pz. 1, zoodat de heer Lokker gekozen was, welke de benoeming aanvaarde. By de rondvraag wenscht de heer Wielaard bespreking eigen ijsbaaDde voorz. vraagt wie dienaangaande voorstellen heeft. De beer van Buuren zegt een van de eersten te zijn die voor een eigen baan is, doch hy wilde eerst weteu de mogelijkheid, in de eerste plaats zou hij willen weten een goede gelegenheid; ten 2e het financieels gedeelte dit vond hy een bezwaar; ted 3e de Vliegers is nu eenmaal het aantrekkings- punt zoodat hij gelooft, dat al heeft mon een eigen baan, men toch geen leden krygt, en dat dan de financien niet. in voldoende, mate toe zouden stroomeuhij hoopte echer dat met de democratische tijden, ook deideen zullen verouderen, doch by wilde aange toond zien dat het kan, anders ie hy er tegen. De heer Lokker meent, dat, wat in Holland op haast alle plaatsen kan, dit ook hier wel kan, hy zou het in alle geval willen probeeren; en wenscht daartoe een com missie te benoemen om in die richting pogingen aan te wenden en den uitslag daarvan in een volgende vergadering mede te deelen. De heer van Paasschen vraagt waar men denkt een ijsbaan te kunnen makeD, in Z. Holland is overal-laagland en particulier eigendom, doch hier niet. De heer v. Hemert zegt dat er verschil is in de ligging van land hier of boven Rot terdam, het land te Rotterdam ligt een meter onder waterpeil, hier 1 iet. Wel is hier een stukje doch dit is van de gemeente Middelharnis, hij gelooft niet dat de gemeente dit zal afstaan, De heer Koese zegt, dat men kan pro- beeren de Vliegers te huren van het polder bestuur, als dan de eeuwkanten kunnen worden afgegraven, heeft men een goede baan. De heer van Eek meent ook dat als dit ging men een groot terrein had, doch hy vreest datdit niet gaan zal met het oog op het volk dat gewoon is daar vrij te rijden. Na nog vele besprekingen zelfs van een terrein bij een mogelyk feestgebouw stelt de voorz. voor een en ander aan te houden tot een volgende vergadering. De heer Wielaard wenscht echter dat er een commissie be noemd wordt die de zaak ijsbaan onderzoekt. De beer v. Buuren is daar tegen, by denkt dat er toch niets van komt en wil alleen dat de Vliegers in orde 2al worden gehouden, men moet rekening houden metde bevolking en dus stelt hy voor zoo veel mogelyk leden te werven. De voorzitter zegt dat dit alle jaren als er ijs was is gedaan doch dit geen zier helpt. Wordt bealoteD een commissie te benoemen; gekozen worden de h.h.Lok ker, Hossen, Korvink, Wielaard en van Paasschen. De heer van Eek wilde op het gebied van yssport nog iets doen en liefst nog deze week, b.v. een wedstrijd in 't hardrijden voor de jeugd, voor kinderen van 12 14 en van 14—16 jaar. De voorz. zegt dat daar reeds over was gesproken doch de stand der kas geeft het bestuur geen vrijheid meer on kosten te maken dan hoogst noodzakelijk is; alies is noodig om de banen een beetje in orde te houden. Wielaard stelt voor om in deze vergadering voor genoemde wed strijd geld bijeen te krijgen, welk voorstel algemeene by val vond, zoodat staande de vergadering f46,50 wörd byeengebracht. De voorzitter zegt de gevers dank. De heer van Eek wilde ook dat tijdens de wedstrijd getracht wordt nog wat geld bijeen te krijgen, waarvoor zich ook alweer eenige leden dis ponibel stelden. De heer v. Hemert 3telt voor om naast de hardrydery ook een wedstryd in schoon- ryden te houden voor oudere menschen. De heer But zegt dat er eenige dames be- dankten als lid omdat ze geen uitnoodiging hadden ontvangen voor de algemeene ver-' gadering. De heer van der Vlupt zegt dit jaar aile dames ook een uitnoodiging te hebben gezonden. De heer v. Hemert meent dat er geen be zwaar is dat de dames ter algemeene ver gadering komen, doch dat zy dan ook ge lijke contributiü moet betalen. De heer W. Knops vraagt naar insignes. De voorz. zegt, dat deze niet meer gegeven worden, omdat ze nog al kostbaar zijn en toch door de meeste leden niet gedragen worden. Nu volgde de gebruikelijke verloting van schaatsen. De heer A. Witvliet was voor ditmaal de gelukkige winner. Hierna sloot de voorzitter onder dank zegging aan de aanwezigen deze druk be zochte en geanimeerde vergadering. Vergadering van verlofgangers. Men weet, dat er een steunregeling door den miniBter van oorlog is gepubliceerd voor hen, die gemobiliseerd zyn geweest en na 1 Augustus 1918 naar huis zijn gegaan of gezonden. Men verwondert zich niet meer waDneer een bepaling ontevredenheid wekt. Wij herinneren ons uit al die lange mobili- satiejaren geen enkele maatregel, die niet verschillende categorieén buitensloot van steun, toelagen, enzoovoorts, en daaronder rumoerigheid bracht. Zoo nu weer de gede mobiliseerden vóör I Augustus. Die zien natuurlijk niet in, waarom die willekeurige datum nu voor hen fataal moet wezen. Zy hebben toch óok geofferd, zij hebben soms langer gediend dan de nu geeteundeD, en ze krygen niets. In die eerste verwarde tij den zijn juist de metste betrekkingen ver loreu, de moeste zakeu te gronde gegaan. Die menschen nu, die jonge mannen heb ben Woensdagavood een vergadering ge houden bij van Leeuwen te Sommelsdyk. 2e wilden bespreken, hoe hun stem te doeD hooren by de Tweede Kamer en den Minis ter, hun stem, vragend om gelijken steun met de verlofgangers van na 1 Augustus '18. De zaal was stampvol, 'n 120-tal oud- miliciens. Ed als straks leden voor een vereeniging worden genoteerd, blijkt dat er nog verscheidene zijn thuisgebleven, omdat ze niet wegkonden, komt deze met 'n boekje, waaruit hy een aantal namen voorleest, die met 'n lijst van medestanders. Aan de Bestuurstafel zaten de heeien Marinus BloJc, van IJzerlooy en lx. Rooij. De voorloopige voorzitter, de heer M. Bloïc, zegt ln zyn openingswoord, dat er blijkens de groote opkomst veel belangstelling voor bet doel der vergadering is. Hij misgunt natuurlijk bUD, die onder de steunregeling vallen die steun niet, maar meent dat het onbillijk Is, dat velen, die soms nog zwaar dere lasten hebben gedragen, er buiten val- JeD, De vrouwen der gebuwdeD hebben met een kleine vergoeding van 80 cents per dag, later f 1, moeten rondkomen. Nu wil men het niet langer laten by mopperen, men wil trachten iets te bereiken. Het. bestuur heeft nog geen vast plaa gemaakt, maar wil dat overlaten aan de vergadering. De beer van IJzerlooij voegt daarbij een opmerking om de hoofden koel en de harten warm te houden. De heer Jan Blok deelt mede, dat namens den Bond van Nederlandsche Dienstplicb tigen de volgende week een spreker zal op treden over deze zaak. Hij adviseert met kracht, een afdeeling van dezen Bond op te richten, daar dat de eeoige organisatie is, die iets heeft weten te bereikeu. Als wy op ons zelf blyven staan, of een nieuwe vereeniging oprichten, komt er niets van te récht. De Voorzitter zegt, dat de kans van slagen afhangt van de actie. Hoe meer actie, boe beter. In Middelharnis en Sommelsdijk is nog niets gedaan. In den Bommel heeft men ook een plaateelyke vereenigiDg opge richt. Hier moeten wij dat ook doeD. De heer van IJzerlooij zegt, dat men de richtingskwestie buiten de actie moet hou den. Wy moeten hier beginnen en daarna ook op andere plaatsen vereenigingen trach ten te krygen. We moeten bovenal zorgen, dat onze beweging kleurloos zy De Heer Poortvliet van Dirksland, is geen belanghebbende, maar hy wil tocb ook 'n woord zeggen. Het is zeer zeker juiet, dat wij geen politiek moeten halen in de actie. Maar de Ned. Bond is de sterkste organisatie, die is kleurloos, en daarom moeten wy ons daarbij aansluiten. Het is toevallig, dat er twee sociaal-democraten aan het hoofd daar van staaD. Dat is ook het geval bij de coöperatieve bakkerij te Dirksland, maar men kan daarom toch niet zeggen, dat dat een socialistische vereeniging zou zyn. De meeste leden zyn zelfs anti revolutionair. De Voorzitter dringt er nogmaals op aan, de politiek er buiten te laten. De heer Jan Blok zegt nogmaals, dat de Bond Diet rood is. Maar de sociaal-.iemo- craten zyn de eeniyen, die iets doen, en daarom staan ze zoo vaak vooraan. De Heer Van Zuylen, hoewel ook niet belanghebbend, steunt het standpunt van het bestuur. AI is die Bond, die hy Diet kent, niet officieel rood, het schijnt toch, dat er een socialistisch tiDtjeaan is, en dan sluit men toch een aantal andersdenkenden uit, als men een afdeeling daarvan opricht. Zoo wordi nog eenigen tijd gediscussieerd, tot men bet ten slotte hierover eeDs wordt: men zal nu een vereeniging oprichten, Vrijdag den spreker van den Bond hooren, en indien blijkt, dat niemand bezwaren kan hebben tegen aansluiting daaibii, afdeeling worden van dien Bond. Er is dan gelegenheid, zich op te geven als lid. 144 personen treden staande de ver gadering toe. De niet-leden worden verzocht thans heen te gaan, omdat, men over wil gaan tot. de bestuursverkiezing. Er worden door de ver gadering lOcandidaten gesteld, nl. de heeren Frans Koote, Jan Blok, Jan Schol, M. van der Veer, Marinus Blok, Van IJzerlooy, lz. Rooij, T. van den Doel, Van Heest en Jacob Nelis. Gekozen worden de beeren II. Blok met 65, Van IJzerlooij met 80, lz. Rooij met 64, T. van den Doel met 86 en Van Heest met 62 stemmen. Het Bestuur zal de functies onderling verdeden. Nog komt ter sprake de dekking der gemaakte onkosten. Met algemeene stem men wordt besloten, dat iedei lid voorloopig 10 cents zal afdragen terwyl later een besluit zal genomen worden over de defini tieve regeling. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Tot Voorzitter is door het Bestuur ge kozen de beer Van IJzerlooy, Secretaris M. Blok Mz., Penningmeester lz. Rooy', Commissarissen T. v. d.Doel Jz. en H. v. Heest. S iMMELSDIJK- De echtgenoote van J. Koote had het ongeluk met schaatsenrijden te vallen en haar pols te breken. Aan den heer lz. Geelhoed, secretaris ter gemeente-secretarie alhier, is bij Kon. Besluit van 22 Januari 1919 vergunning verleend tot 1 November 1928 te Middelharnis te blyven wonen. Bii de Flakkeesche Stoombriketten- fabriek alhior is op een diepte van 28 M. een Qorthonpomp geslagen welke heet water voortbrengt. Op de alhier geboudeD veiling van hofstede en landerijen ten overstaan ved Notaris Van den Berg te Goedereede zyn de navolgende koopeD ingezet: Koop 1 door M Born te Sommelsdyk op f 5450. Koop 2 door dezelfde op f 865 per gemet of f 3523. Koop 3 door dezelfde op (860 per gemet of f2910. Koop 4 door de zelfde op f 800 per gemet of f 2209. Koop 5 door A. van den Broek te Sommelsdyk op f 830 per gemet of f 2664 Koop 6 ooor A. W. KorviDk te Middelharnis op f 860 per gemet of f 1633. Koop 7 door 0. van der Velde te Sommelsdijk op f 830 per gemet of 1227. Koop 8 door dezelfde op f830 per gemet of f 1150. Koop 9 door J. C. Born te Middelharnis op f 910 per gemet of f2563. Koop 10 door A. van den Broek te Sommels dijk op f 910 per gemet of f2205. Koop 11 door T. Buurveld te Sommelsdijk op f 895 per gemet of f 2315 Koop 12 door L. D. Kasteleiü to Sommelsdyk op f 860 per gemet of f 1303. Koop 13 door Corns. Lodder te 'Sommelsdyk op f 910 per gemet of f2503. Koop 14 door L. D. Kastelein te Sommels dyk op f 870 per gemet of f3803. Koop 15 door J. Overdorp te Nieuwe ToDgeopfS70 per gem6t of f 1972. Koop 16 doorHendk. van der Velde te Sommelsdyk op f905 per gemet of f 2214. Koop 17 door J. Overdorp te Nieuwe Tonge op f 800 per gemet of f 2305. Koop 18 door Hn. van der Velde te Sommelsdyk op f 810 per gemet of f2678. Koop 19 door A. W. Korvink te Middelharnis op f 850 per gemet of f 2216, Koop 20 door J. F. de Wilde te Nieuwe ToDge op f 900 per gemet of f 2487. Koop 21 door T Buur veld te Sommel-dyk op f 770 per gemet of f 2177. Koop 22 door J. P. de Wilde te Nieuwe Tonge op f 820 per gemet of f 2157. Koop 23 door J. Vorweij te Nieuwe Tonge op f 875 per gemet of f 1625, Koop 24 door D. E. Kastelein te Sommelsdijk op f900 per gemet of f 1694. Koop 25 door J.C. Born te Middelharnis op f 880 per gemet of f 4630. Koop 26 door J. Overdorp te Nieuwe Tonge f 840 per gemet of f 2598. Koop 27 door dezelfde op f 840 per gemet of f2241 Koop 28 door A.J. de Wit te Sommelsdyk op f850 per gemet of f 3171. Koop 29 door dezelfde op f 840 per gemet of f 2477. Koop 30 door Hk. van der Velde ie Sommelsdyk op f 900 per gemet of f 1188. Koop 31 door Corns, van der Velde te Sommelsdyk op f705 per gemet of f 1216. Koop 32 dooi Q. van Saar- loos te Sommelsdijk op f 710 per gemet of f 1287. Koop 33 door K. Kievit Cz. te Som melsdijk op f 770 per gemet of f 1629. Koop 84 door J. Slis J.Az. te Sommelsdijk op fS15 per gemet of f2111. Koop 35 door P. van der Sluis Az. te Sommelsdijk op f770 per gemet, of f 2020. Koop 36 door A. van den Broek te Sommelsdyk op fSOO per gomefc of f 2171. Koop 87 door G. van Saarloos te Sommelsdijk op f 905 per gemet of f2643. Koop 38 door J. Timmerman Mz. te Som melsdijk op f 885 per gemet of f 2782. Koop 89 door L. Hanee te Sommelsdyk op f 11C0 per gemet of f 2108. Koop 40 door J. C. Born te Middelharnis op f 1190 per «omet of f 2253 Koop 41 door Dingn. Buth te Nieuwe ToDge op f 1530 per gemet of f 3139. Koop 42 door Jacob Snyder te Herkingen op f 1505 per geiuet of f 3702. Koop 43 door Dn. Buth to Nieuwe Tonge f 1510 per geniet of f 8554. Koop 44 door Jaspt. van Vliet te Nieuwe Tonge f 1550 per gemet of f 3413. Koop 45 door P. v. d. Houten te Nieuwe Tonge f 1570 per gemet of f 3035. Koop 46 door Johs. Bakker te Nieuwe Tonge f 1510 per gemet of f3543. Koop 47 doorJasp. van Vliet teNieuweTonge

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 5