6 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 JANUARI 1919. ter gemeentesecretarie carbidbons worden verstrekt. In het tijdvak van 3—7 Februari zullen b\j de Militie worden ingelijfd het overschie tend gedeelte der dienstplichtigen der lichting '18 toegewezen aan de regimenten huzaren en der lichting '19 toegewezen aan het korps pontonniers, le in te lijven gedeelte. In het tijdvak van 17-21 Februari dienstplichtigen der lichting '19 toegewezen aan de genie (motordienst) le in te lijven Deze week zijn bijzonder veel scharren gevangen, die den zeldzamen pry's van f25 per mand opbrachten. GOEDEREEDE- Het aantal geboorten in 1918 bedraagt 45, wat voor deze gemeente veel is te noemen. Er stierven 17 personen, waarvan 8 in de laatste 6 weken. De garnalenvisschers zyn de vorige week slechts één dag uitgevaren. Gemiddeld werd per vaartuig 60 K.G. gevangen. Een slechte week dus. OUDDORP. Dinsdagmorgen is op 68 jarigen leeftijd overleden het raadslid de heerJ. C. Lodder. Vrijdag werden by inschrijving verkocht de Barakken, staande aan het Westhoofd alhier, hoogste inschrijver was P. Boelaars alhier. Wegens het ongunstige weer wordt in de laatste weken door de visschers hoege naamd niets verdiend. In de laatste weken zijn hier groote hoeveelheden hout aangebracht voor deCicho- ryfabrieken waardoor het drogen een aan vang kon nemen. De heer K. v. Koppen is benoemd tot kerkmeester in de Ned. Herv. Kerk. De oog9tcollecte in de Ned. Herv. kerk heeft ruim f581 opgebracht. A.s. Zondagavond zal in de oude chris telijke School bidstond gehouden worden voor het chr. onderwijs. Als sprekers zullen optreden de Heeren Rossing en Mekaai. Voor de administratie |voor de Ned. Herv. Kerk is aangewezen de heer C. Voogd K. Gz. P. Voogd heeft ontslag aangevraagd als directeur van het Levensmiddelenbedryf en is in zy'n plaats benoemd de heer Dijk- hoorn alhier. Met den verkoop der Almanakken voor het Geuzengesticht te Brielle hebben de vrije giften voor deze gemeente f 16,40 op gebracht. NIEUWE TONGE. Aan den heer A. Holle man Oz. is als ophaler der contributie enz. voor het begravenisfonds „Eigen Hulp" een duurtetoeslag verleend van f 15,— met terug werkende kracht over 1918. Van den heer P. C. Tyl alhier is e'én zyner beste konijnen gestolen. Voor de betrekking van Hoofd der O. L. S. hebben zich 2 sollicitanten aange meld. Van den heer G. v. d. M. zijn 2 H. L. tarwe in beslag genomen die zonder con sent werden vervoerd. In deze gemeente mag met koopwaar niet worden gevent zonder vergunning. Van den kolenbandelaar B. v. d. Broek is een zak cokes ontvreemd, dader(s) onbe kend. Tet bestuurslid van het begrafenisfonds „Eigen Hulp" is herkozen den heer Kryn Breur Lz. Op de fairbank by de tramhalte N.T. zyn dit najaar 4.000.000 K.G. suikerbieten Een openbare vergaderingvan den Raad der gemeente is belegd tegen Maandag 13 Jan. a.s. des voorm. 10 uur. Loop der Bevolking in 1918. M. V, Bevolking op 31 Dec. 1917 Vermeerderd door: Geboorten Vestiging 918 24 32 Totaal 897 1815 22 60 Totaal Verminderd door: Overlijden Vertrek 13 12 26 64 Totaal Vermeerderd met Totaal der bevolking op 31 Dec. 1918 923 905 1828 Er werden 5 huwelijken gesloten. Verslag van het verhandelde in de open bare vergadering van het Begrafenis fonds „Eigen Huïp" te Nieuwe Tonge op Woensdag 8 Januari 1919. Tegenwoordig 21 leden. Na opening der vergadering verzoekt den voorzitter (den heer J. van Vliet) den secre taris voorlezing te doen van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Komt aan de orde de behandeling van het jaarverslag over 1918 hetwelk luidt als volgt: Nu wij het 14e jaarverslag onzer vereeni- ging uitbrengen, kunnén wy heel kort zyn. Als wij zeggen, dat 1918 is geweest, een der gunstigste jaren sinds de oprichting, dan heb ben wy zeker niet veel gezegd; de cijfers die wy straks geven zullen, zullen dat be wijzen. Het bestuur onderging dit jaar weder geen verandering, doordat den heer J. van Vliet, die aan de beurt van aftreding was, wederom gekozen werd. Sedert de oprichting heeft het tegenwoordige bestuur de leiding van zaken in handen gehad, en wy kunnen verzekeren, dat het bereid is, naar al hun kracht nog te blijven voortwerken aan den bloei onzer vereeniging. Uit den aard der zaak, blijft Ijet aantal leden, niet meer zoo sterk toonen dan dit het geval was in de eerste jaren van ons gezamelyk werken. Het ledental blijft nu ongeveer geljjk al zullen er natuurlijk altijd wel kleine verschil len blijven bestaan, met vorige jaren. De geboorte en sterftecijfers laten hierbij hun invloed gelden, maar waar deze in een kleine plaats altijd slechts laag blijven, heb ben deze weinig of geen invloed op het ledental. Ook de z. g. Spaansche Griep, laatste maanden in bijna alle landen der wereld, haar slachtoffers heeft gemaakt by tientallen, en ook in deze gemeente haar rondgang heeft gedaan, heeft onder onze leden geen slachtoffers geeiscbt zeer zeker een verblijvend teeken, als wy ons totaal aantal leden eens nagaan. Ingeschreven waren einde boekjaar 1918 Mannelyke leden boven 18 jaar 219 Vrouwelijke 213 Van 12—18 jaar118 6—12 132 sneden 6 jaar130 Totaal S12 leden Rest ons thans nog een kort woord over de financieels toestand. Ons overzicht zal bewijzen dat wy steeds vaster komen te staan, Overzicht der Inkomsten Contributief 725,77 Rente100,47 Landmacht96,42 Inleggeld„17,— Jacht1,— Totaal der inkomsten f 940,66 Uitgaven. By overlijden i 60, Salarissen Drukwerk enz. 163,97 Totaal der uitgaven f 218,975 Batig saldo f 726,685 Dit bedrag gevoegd by het saldo van 1917 groot2333,676 Batig saldo op 1 Dec. 1918 3066,36 Voegen wy hierbij nog het stuk bouwland dat ons eigendom is, dan komen wy tot een som van ruim f6000. Ziedaar een resultaat van 13% jaar wer- kens. Vermelden wy nog, dat dit jaar als gevolg der zeer buitengewone omstandig heden door den oorlog ontstaan de bedragen der uitkeeringen by overlijden zijn gewijzigd als volgt: van f 60 op 60 .40 50 18 13 10 16 13 Dan kunnen wy eindigen met onze beste wenschen voor de vereeniging in zijn geheel en voor elk der leden persoonlijk. Daarna leest de Boekhouder de rekening der inkomsten en uitgaven voor, dewelke door eenige daarby tegenwoordigzynde leden wordt nagezien in ontvang op f940,66. In uitgaaf op f213,975 en mitsdien met een batig saldo van f726,68B Wordt overgegaan tot de verkiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer Kr. Breur die aan de beurt van aftreding was. Ingeleverd worden 21 stemmen. Na opening der stembus bleek, dat de heer Kr. Breur werd gekozen met 19 tegen 1 stem en 1 blanco. Wordt gelezen een schrijven van den heer A. Holleman Cz. d.d. 31 Mei 1918, houdende verzoek, zijn jaarwedde voor het ophalen der contributie enz. te willen verhoogen. De voorzitter zegt dat door het Bestuur was besloten hem een duurtetoeslag van f 15 te verleenen en wel met terugwerkende kracht over 1918, daar anders de heer Holle man er de dupe van zou zyn, hetwelk met 18 tegen 3 stemmen wordt besloten. Daarna vraagt de voorzitter of een van de leden nog het woord verlangd en wenscht ze een voorspoedig en gelukkig jaar, hopende dat ze in het jaar 1919 alweer maar by elkander mogen komen, waarna de ver gadering wordt gesloton. OUDE TONGE- Loop der Bevolking 1918. M. V. Totaal 31 December 1917 1690 1605 3195 Geboren 28 35 63 Gevestigd 80 76 166 1698 1716 3414 Overladen 24 27 51 1674 1689 3363 Vertrokken 79 82 161 Bevolking 13 Dec. 1918 1696 1607 3202 Het woonhuis van den heer P. v. d. Bogaard, staande aan den Stationweg, is onderhands verkocht aan den heer P. v. Dis. By den Sub. Hoofdagent J. Mearitsz viel op No. 2565 de prijs van f 26000. Woensdag 8 Januari 1 uur 's namid dags is alhier een vliegmachine waarge nomen. Hy kwam uit Westelijke richting en verdween in Oostelijke richting. Het land van den heer J. Mys, gelegen in den Molenpolder, is onderhands verkocht aan den heer Berk. DEN BOMMEL- Landbouwers en tuinders welke dezer dagen geen aanvraagbiljet ont vingen ter invulling voor de teelt van be perkte gewassen, kunnen deze formulieren nog dagelijks bekomen by den secretaris der commissie den heer B. Jongeling. De uiterste termyn van inlevering is 10 Januari eerstkomende. Woensdag passeerde een vliegmachine over deze gemeente. Zy ging in Zuidwes telyfee richting. Zoudag 12 dezer zal in de N. H. kerk alhier een collecte gehouden worden voor noodlijdende kerken en personen. Over de maand December j.l. teekende de regenmeter 140,2 M.m. neerslag aan, wat gelyk staat met 140,20 H.L. regen per. H. A. Over het jaar 1918 viel er 780,3 m.M. regen of 780,30 H.L. per H A. By den landbouwer M. Osseweijer is mond- en klauwzeer uitgebroken. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Sedert eenige weken is hier voor het eerst weder rund- vleesch geslacht, waarvan de eene helft zonder bon verkocht werd voor f 1,80 per pond, de andere helft op bon voor f 1, per pond. Voor de Nationale militie zyn alhier voor de lichting 1920 acht jongelingen inge schreven. Ook door den heer Burgemeester al hier worden pogingen in het werk gesteld om de stoombootverbinding tusschen den Bommel en Rotterdam te herstellen; daar toe zullen namens het bestuur der land- bouwvereeniging alhier op Dinsdag a.s. twee leden worden afgevaardigd naar eene ver- ig, welke alsdan des namiddags te één ure by Fritsky te Rotterdam met dit doel belegd wordt. DELLEVOETSLUIS- Aan het postkantoor Hellevoetsluis en de daaronder ressortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand December 1918 ingelegd f 36 en terugbetaald f 19 282,705. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10520. In de week van 12 tot 18 Jan. kan men in het Zondagsschoollokaal het By- belsch Museum bezichtigen. Dit bevat een keurcollectie van voorwerpen en verkleinde reproducties daarvan uit het Heilige Land. Deze verzameling is aangelegd en uitge breid door Ds. B. Nieuwburg, thans predikant te Boskoop. De verschillende kerkbesturen kunnen, tegen vergoeding der onkosten eeni- gen tyd over dit museum beschikken. Wy gelooven, dat onze kerkeraad zich deze moeite niet vergeefs getroost heeft, daar velen met belangstelling deze voorwerpen, waarvan zoo vaak gelezen en waarover zoo dikwyls gesproken wordt, zullen komen be zichtigen. Niemand verzuime deze gelegen heid! VERSLAG van de vergadering der vereeniging „Wijkverpleging voor Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoel". Deze vergadering op 30 Dec. 11. was als gewoonlijk zeer slecht bezocht. Ja, zelfs vier bestuursleden schitterden door afwezig heid, waardoor de heer Van Kampen, de Secretaris, zich genoodzaakt zag het voor zitterschap waar te nemen. Nadat de notulen der vorige vergadering onveranderd waren goedgekeurd, was de begrooting voor 1919 aan de orde. De pen ningmeester, de heer Touw lichtte deze toe. Tot zyn spijt sloot de begrooting met een nadeelig saldo van ruim f 200. De oorzaak hiervan was tweeërlei, primo: vermindering van inkomsten door vertrek van eenige goed contribueerende leden;secundo: vermeerde ring der uitgaven. Wat dit laatste betreft, teekenen wy aan, dat de post verplegings- artikelen van f 100 op f 200 was gebracht. Met eenige sprekende voorbeelden een thermometer vroeger f0,50, thans f2., een ijsblaas vroeger f 2.50, thans f 7.50 schetste de heer Touw hoe noodzakelijk het was deze post te verdubbelen. En toch waren Bestuur en leden het er over eens dat over 1919 een tekort moest worden voorkomen. De eenige weg hiertoe leidde tot vermeerdering der inkomsten, dus verhooging der verschillende subsidies aan vragen öf een verhoogde contributie. Het eerste voorstel werd verworpen. Rest alleen verhoogde contributie. Het Bestuur stolde voor een vrijwillige verhooging, aangezien een percentsgewijze verhooging voor hen, die reeds een belangrijke contributie be taalden, daardoor onbillijk was. Met alge- meene stemmen werd dit voorstel aanvaard. Ieder kan dus naar zijn vermogen zyn bij drage verhoogen. Besloten werd, dat ieder lid een circulaire met geperforeerde strook zal ontvangen. Hierop noteert hy, wat by meer wenscht te betalen, en de bode, die eenigen tyd hierna de gewone contributie komt ontvangen, int ook de verhoogingen levert de strook aan het Bestuur in. Wy hopen, dat het Bestuur zich niet heeft ver gist in den goeden wil der leden, en dat een verplichte verhooging achterwege kan blijven. Daarna werd een commissie benoemd, die de boeken van den penningmeester moet nazien. Zij bestond uit de h.h. Spuijbroek, Boers en Fölting. Het volgende punt: Bestuursverkiezing, vacature van den heer M. v. d. Berg, was spoedig afgehandeld. Met byna algemeens stemmen werd by eerste vrye stemming gekozen de heer F. W. van Driel, burge meester van Nieuw-Helvoet, die zyn be noeming aanvaardde en de vergadering dankte voor het gestelde vertrouwen. By de rondvraag vroeg één der leden, of de bode bovengenoemde circulaires met of zonder extravergoeding moest rond brengen. Na eenige discussie werd het voor stel van den heer Fölting, zijnde f 7,60 en 5 der verhoogde contributie, met alge- meene stemmen aangenomen. Dezelfde heer vroeg om aan de beambten (zuster, bode en bewaarder) een duurte toeslag van 15 in plaats van 10 te verleenen. Met het toog op het te verwachten nadeelig saldo, kon de waarnemend voorzitter hierop geen beslist antwoord geven. Hierna is de vergadering gesloten Hr. Ms. Zeven Provinciën onder bevel van kapt. ter zee Van der Wal, is op dt thuisreis te Honoloeloe (op de Hawai-eilan den in de Groote oceaan) aangekomen De Luit. ter zee le kl. W. C. Canters, is met 16 dezer geplaatst aan boord Hr. Ms. Wachtschip alhier, als eerste-officier. NIEUW DELVOET- Op Vrijdag 8 Jan. 1.1. vergaderden by Mej. de Pyper de ambachts lieden (patroons en knechts) van Hellevoet sluis, N. Helvoet en N. Hoorn. De vergadering was belegd teneinde te komen tot een alge- meene loonsverhooging. Besloten werd dat alle uurloonen zouden worden verhoogt met 5 ets. en zoodoende het uurloon van den volwassen knecht 30 ets zou bedragen. Een en ander ingaande 2 Jan. 1919. De dansclub „Liefde en Vriendschap" gaf Dinsdag 7 Jan. een uitvoering in de zaal van den heer Scheygrond. Het was een geanimeerde balavond onder leiding van den heer Rehorst, terwijl de verschillende dansen werden afgewisseld met geestige voordrach ten van den Ruif van Rotterdam. Op Donderdagavond 16 Jan. a.s. hoopt om 7 uur in de Ned Herv. Kerk voor de Vrijzinnig Protestanten op te treden Ds.J. G. Zirks, Rem. predikant van Dordt, met het onderwerp: Verlossing van het lyden. De lijst van scheurplichtige gronden ligt gedurende een week van 10 tot 17 Jan. ter visie voor belanghebbenden ten gemeen tehuize. Dinsdag zyn de militaire barakken aan den Moriaanschen weg ontruimd. De mili tairen zijn van hier vertrokken naar H.sluis en Brielle en de loodsen kunnen worden afgebroken. De tijdelijke militaire tandarts O. A. J. Kros alhier, is in genot van onbepaald klein verlof gesteld. Vergadering dor S.D.A.P. te Nieuw- Helvoet op 7 Junuari 1919. Evenals op 17 Dec. 11. te Nieuwenhoorn had de heer Van Staal, gemeenteraadslid van Rotterdam tot onderwerp gekozen „De eischen des tijds". Aangaande deze rede kuünen we dus kort zyn en verwijzen naar het uitvoerig verslag in ons nummer van 21 Dec. 1918. Alleen merken we op, dat spreker, die, zooals hy later opmerkte, „voelde dat er debat zou komen," om deze reden beknopter was dan te Nieuwenhoorn, vooral waar het betreft de bespreking der eischen zelf. Van deze liet by alleen de meest belangrijke de rovue passeeren. De beer Van Staal had gelyk: er was debat, en hiervan wenschen wy verslag te geven. Het was de heer Smit, vrijzinnig demo craat en gemeenteraadslid van Hellevoet sluis, die zich aanmeldde als debater. Het was hem opgevallen, dat de V.D.-party, herhaaldelijk door spreker was bestreden. Heeft zy dat verdiend. Zijn de democratische beginselen niet losgelaten door den heer Troelstra, die openlijk de revolutie predikte' Revolutie ontaardt in burgerkrijg. Zie slechts op het oogenblik naar Duitschland. Daar is de eenheid gebroken en de stryd ontketend. Daarom: wacht u voor de S. D. A. P.ers,de predikers der revolutie 1 De heer Van Staal heeft gezegdde angst is aan 't luwen. Wie heeft er geen angst gevoeld, vraagt debater, toen Troelstra met revolutie dreigde en een ieder een blik sloeg op Rusland en Duitschland Laten wy bly' zyn voor die ellende gespaard te zyn gebleven. De heer Smit acht socialisatie van bedrij ven nuttig en noodig, doch bijv. niet van het scheepvaartbedrijf. De enorne winsten, die gemaakt zyn, kunnen dienen tot dek king der crisisschuld en wel door heffing ineens. Daar de andere punten weinig stof tot bestrijding opleveren en hy niet over bij komende punten wenscht te debateeren, eindigt de heer Smit zijn debat. Hierop diende de spreker hem van repliek. Hy stelt er prys op, dat de heer Smit zoo goed nota van zyn rede heeft genomen, doch meent te moeten opmerken, dat in stryd met wat d6 heer Smit beweerde dat door Marchant evenals door zooveel anderen een salto mortale is gemaakt. Laat de beer Smit de Kamerverslagen maar goed lezen, dan heeft hij kunnen zien, dat de heer Marchant heeft verklaard: my aan sluitende bij het betoog van dien en onder schrijf ik die eischen volkomen. Is het later niet dezelfde heer geweest, die den eersten oproep deed, om de militairen te houden, teneinde desnoods met wapen- geweld Limburg en Zeeuwsch-Vlaanderen te behouden, om zoodoende de oorlogsellende te vergrooten? Wat betreft de revolutie, heeft Troelstra bekend dat by zich vergist heeft. Welke party erkent zoo openlijk haar misslagen? De heer Smit wenscht niet de socialisatie van het scheepvaartbedrijf. Begrypelyk, 't grijpt in het bezit van uw klasse, en de crisisschuld zal dan door de arb. klasse be taalt worden, die de artikelen duur moet koopen. En zie nu de revolutie in Duitschland. Uwe party vertrouwt daar ons de leiding toe (de heer Smit interrumpeert: Liever dan de Bolsjewiki.) Onze party zal de oude kapitalistische staatvormen daar opheffen en de soc. staat vestigen. En zij zal over winnen. De heer Van Staal hoopt en ia overtuigd, dat de V.-D. party tot het besef zal komen, dat zy hoort in de soc. vakbe weging. Na deze repliek spreekt by den weasch uit, dat velen zich zullen aanmelden voor de party en het partyblad Het Volk en dat ieder naar zyn vermogen mag bijdragen in de collecte, tot dekking der onkosten. Daarna sloot de heer H. v. Beesten met een woord van dank aan den spreker, aan den heer Smit en aan de aanwezigen deze door ongeveer 100 personen bezochte ver gadering. NIEUWENDOORN- Ons Gemengd Koor „Nieuw Leven", directeur de heer M. E. Kat, is voornemens op Zaterdag 18 Jan. a s. een uitvoering te geven in de zaal van den heer J. Boutkan. Het programma vermeldt een 12-tal zangnummers en een blijspel van Rentmeester, getiteld: „Een knap Stel", waarin een vijftal personen zullen optreden. OUDENDOORN- De uitreiking van boeken is thans als volgt geregeld: Dinsdag half twaalf voor 't dorp en om drie uur voor „buiten". Ds. Feenstra komt op een vyftal voor te. Molkwerum (Fr.) Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester van de werklieden- vereenigihg „Ons Streven" bleek, dat de kas door de vele ziekteuitkeeriogen met f424 achteruit is gegaan. A. Troost, P. Poldervaart, J. Haasdyk en C. v. d. Bie Jz. werden her kozen als bestuursleden, P. Scheygrond, G. de Zeeuw en H. de Winter werden gekozen als leden van de Commissie van toezicht. Er werd besloten geen vergaderiDg meer in April te houden. Secretaris en Penning meester kry'gen een vast salaris in plaats van een gratificatie. Er zal in 't vervolg gedurende 't geheele jaar contributie betaalt worden. Voor de wijkverpleging wordt f5 In plaats van den heer A.H.v. Soest, die bedankte, werd de heer C. Blom door den Raad benoemd als lid van de Comm. tot wering van schoolverzuim. Mevrouw Feenstra, A. H. v. Soest, A. W. Feenstra, A. Troost en A. S. Moerman zyn gekozen als leden van de commissie voor de wijkverpleging. RiiCKANJE- A,s buitengewoon assistent gemeente-veldwachter is ingegaan 1 Jan. 1.1. benoemd de heer P. Groeneveld gepen sioneerd agent van politie. Het water op het lage land is deze week mooi aan het verdwijnen dank zy de herstelde watermachine „Do Noordsluis"; dank zij den Zuidoostenwind. Gedurende de maand December van 1918 werd door de Regen waarnemer van bet Kon. Ned. Meteor. Instituut alhier afgetapt 844.4 m.M. In den Nieuwjaarsnacht werd door baldadigen tal van ruiten ingegooid in de Openbare Lagere School en uit de bewaar plaats van drank van den heer Jac. Rietdyk na inslaan van eenige ruiten een tiental daarvoor staande flesscüen port ontvreemd. In de morgengodsdienstoefening van Zondag 5 Januari werden de herkozen kerke- raadsleden de heeren C. Beier (diaken) en L. Goudswaard (ouderling) bevestigd. Het gezellige Cantinelokaal aan den Zwynschendyk werd by hoogste inschrijving het eigendom van den heer P. van Adrigem te Brielle. Veilingsberiolit van 9 Jan. 1919 der Brielsehe Groenten- en Fruitveiling. Kroten f 12,60 h f 14,— per 100 K.G.Knol rapen f 4,10 h t O,- per 100 stuks. Kool (roode) f 4,90 f 5,20; Kool (savoye) f2,40 k f 5,80; Bloemkool f3,60 f 18,60; Boere- kool 0,60 h 1,50; alles per 100 stuks. Uien f 1,60 f 2,60 per 50 K.G. Spruiten f6,30 per '/i H.L. Knolselderij f 0,60 a, f4,10 per 100. Selderij f 0,60 ii f 4,10 per bos; Prei f 1.30 h I 2.30 per 100 bos; Andijvie f 1,40 per 100 krop. GEERVLIET, 9 Januari. Dinsdag 1.1. was het voor de schooljeugd een recht prettige dag. Door verschillende omstandigheden kon de Burgemeester eerst dien dag uitvoering geven aan zyn voornemen om de leerlingen ter gelegenheid van zyn 25-jarig jubilé te onthalen. Des morgenB waren allen, ook die van Simonshaven, in de school op 't dorp verzameld en na den burgemeester een toe passelijk lied te hebben toegezongen, werden zy onthaald op melk en speculaas. Qes iddags wachtte hen ora NollesSchramac ,ergekomen om een et de poppenkast er vullen met hare v mat. OP uitstekende m haar taak gek wete lCht luisterden de 1 hiedenis van „de ge óeg valt te roemen eze geschiedenis vert lich, dat telkens ops ugdige toehoorders iefden. Na deze voc eD feeetmuts en vla; er feestvreugde. De foort, waar de voorst, ■verde bij het heen i je circa 140 vlaggetje anblik op. Nu begon iet goochelen. Met loening werden de vi olgd en meer dan t paasde gezichten te 1< jjk? Waarlijk, mej. 1 le kleinen van 't tj ,oeien. Met volle geru laD ook voor het or& feesten aanbevelen. We willen dit vers woord van hartelijke meester, die moeite om den kinderen de niet gauw vergeten z ZWARTEWAAL. Mej te's-Gravenbagevoor Ds. W. D. M. voor het beroep (tc Noordwelle. Inde plaats van als gemeentewerkm van Dintel. Tot schatter werd benoemd de hl De Loterijvers die ruim 15 jaar be wegens gebrek aan b| De le Luitena: depöt Zwarlewaal v plaatst naar Brielle! Tot diaken del benoemd de heer P ling de heer P. de Een terugblik en cL 1918 behoort w< w\j willen op dit afgeloopeD jaar is emoties en in doo bezitter niet zoo vi voorafgaande oorl Cultuurwaarden m door. Onze scheper industrie kreeg gel kolen. Rusland st Valuta's gingen d omlaag met daam vangryke verliezen landsche waarden dat jaar ons op he' Maar tenslotte hes ons ook weer veel van den wereldoo vooruitzichten voo wij weer \eel hoe een half jaar gele weleer kunnen v het opbouwen vai is afgebroken. Ve treden. De Inlancj hebben getoond z zijn. Het geschag nonvaleurs heeft plaats gemaakt v landsche nyverbt Alvorens dit te even van enkeli bet afgeloopen jsi 4'/i °/o Nederland 5 u/o Indië 90—K 4°/0 Oostenrijk Ja 4 °/0 Rusland Ho Aand. Amsterd. Nederl. Indische! Nedr. Handel Mi Insulinde Olie lf Gewone Jurgeos Philips Gloeilam Gewone Stokvis Gewone Steels Gewone Vorsten Handelsverg. An Compania's 190 Gewone Konink Amsterdam Rul Holland Amerik Nievelt Goudria Gewone Marine Pref. Marine's (1 Deli Maatschap] Gew. Atcbison Union Pacific 1 Aan onze lezi "ten is weer dr „onze eilanden die in onze on Immers het g>j weet wat

Onze Eilanden | 1919 | | pagina 6