dankb 6 ONZE EILAND EN VAN -ZATERDAG 14 DECEMBER 1918. De Gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1919 is goedgekeurd van Heeren Ged. Staten terug ontvangen. In verband met den geringen voorraad steenkolen is het gas alhier gerantsoeneerd moeten worden, zoodat slechts gas geleverd wordt van des avonds B uur tot des mor gens 7 uur. DEN BOMMEL. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1919 is van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen. Naar wij vernemen zal aan lichtlooze gezinnen in deze gemeente 4 liter petroleum worden verstrekt. De heer J. v. P. is wegens frauduleuze handelingen voor een maand van de distri butie uitgesloten. Den heer C. Kooijmans onderwijzer aan de bijzondere school alhier, is in gelijke betrekking benoemd teBoven-Hardinxveld. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door het college van notabelen bij de Ned. Herv. gemeente alhier zijn tot kerkvoogd herbe noemd de heeren A. Arensman en G. van Rossum. Van den koopman J. K. alhier is een paard voot de kar doodgevallen. Een leelijke Op de fairbank alhier zijn dit jaar ruim acht millioen K.G. suikerbieten gewogen. Bij de gemeente der Ger. Kerk alhier moeten van den kerkeraad aftreden de heeren G. Kastelein als ouderling en Jacobus van Gurp als diaken. In deze gemeente heerscht groot ge brek aan brandstof; voorraad is er nieten de helft der bewoners zit zonder kolen, hout of turf. Alle pogingen om wat te krij gen, zooals het schrijven van brieven, het zenden van telegrammen tot zelfs aan den minister bleven tot heden vruchteloos. HELLEVOETSLUIS. Zaterdagmorgen wer den vele bewoners van den Dyk opgeschrikt door een luiden knal. Wat was het geval? Eenige jongens hadden een patroon of vol gens anderen een slagkwikhuls van Duitsche matrozen afkomstig weten te bemachtigen. Door het onvoorzichtig bijbrengen van een brandende cigaret is bet ding ontploft en wel niet zonder noodlottige gevolgen. Het ergste was er een zekere M. aan toe, die een stuk in 't oog kreeg, waardoor hij waarschijnlijk dit zal moeten missen. Ande ren kregen kwetsuren in 't gezicht. M. aan vankelijk naar het Marinehospitaal vervoerd, is na een paar dagen naar Rotterdam ge bracht. De heer P. C. A. A. Fenyn is met ingang van 16 dezer benoemd tot kommies te water 2e klas te Hellevoetsluis a/b. recher chevaartuig „Zeehond". De beide openbare scholen en de M. U. L. O. School zyn weer heropend. Het aantal ziektegevallen i3 sterk verminderd, De officier van gezondheid le kl. by de zeemacht C. N. A. Ketting wordt 2 Jan. ter beschikking gesteld en te Hellevoetsluis vervangen door den officier van gezondheid le kl. N. A. L. Krans. Gedurende eenigen tyd vertoefden hier een viertal Belgische geïnterneerden, één als instructeur by het schermen en drie op de Gasfabriek. Van deze laatsten waren er twee een paar weken geleden vertrokken. De laatste en de instructeur zullen heden naar Harderwijk gaan. Daarna worden zij ingedeeld bij hun regiment en vertrekken naar huis. Naar huis, voelt ge wat dat zeg gen wil lezer, na ruim 4 jaar van den val van Antwerpen, Oct. 1914 gedwongen in den vreemde vertoefd te hebben. Odzg wijkzuster, Mej. D. v. Gelder, heeft te Rotterdam met gunstig gevolg exa men afgelegd voor enquetrice by de tuber- culose-bestrijding. NIEUW HELVOET. Van het kiescollege der Ned Herv. Kerk zijn aftredend de heeren J. G. Spandonk, L. v. d. Ban en J. v. d. Ban. De verkiezing zal plaats hebben op Donder dag 19 Dec. van 4 tot 7 uur. Het aantal zieken op de 2e O. L. S. aan den Westdyk neemt toe. Woensdagmorgen was ongeveer de helft absent. Zal er nog maals gesloten moeten worden? De zending meel van de distributie voor de broodbakkerij was deze week van een zoodanige kwaliteit, dat de bakkers er voor bedankten het tot brood te verwerken. En dat wil wat zeggen! Maandag is een ambtenaar van de distri butie er voor naar den Haag geweest. Dit heeft evenwel niet veel uitgewerkt. Daarom en ook omdat er brood-tekort dreigde heeft de Burgemeester Woensdagavond 720 K.G. tarwe by de boeren gerequireerd. Ia den nacht van Woensdag op Donderdag zijn deze gemalen en vermengd met een hoeveel heid we hopen geen groote regeerings- meel, aan de bakkers-verstrekt ter brood bereiding. Een woord van hulde aan den Burge meester voor deze daad is zeker niet mis plaatst! Verslag van de uitvoering van het Gemengd koor „0. n. A." te Nieuw- lielvoet. Zaterdagavond 7 Dec. gaf het Gemengd Koor „O. n. A." goedgek. by Kon. Besluit van 29 Oct. 1918, directeur de heer P. Kruijne, zyn najaarsuitvoering in de zaal „Tivoli" van den heer Scheygrond, Straat weg Nieuw-Helvoet. Geopend door den voorzitter om ruim half acht, heette hy ons eerst allen ook namens de vereeniging hartelijk welkom un deelde by mede, dat er weer eenige nieuwe nummers waren ingestudeerd onder de yverige en onverdroten leiding van den beer Kruijne. Van deze nummers noemen we: Bruiloftsmarscb, Ons lied van de zee, Vineta en Afscheid van het woud. De voor zitter hoopte dat deze stukken in den smaak mochten vallen. Dit wat bet muzikale gedeelte van het program betreft en nu omtrent het tooneel- stuk. Het was „Het Zangersfeest" van G. von Moser, bewerkt door Jac. de Vos, hoofd regisseur der Antwerpscbe schouwburg. Ook in dit opzicht had dus „O. n. A." zich ver der gewaagd. Een groot stuk met moeilijke rollen. En de president meende daarom om een welwillende critiek te mogen verzoeken. Doch nu de uitvoering van het program. De zangnummers werden dooreen goed ge zongen. Dooreen want de meest welwil lende critiek kan „Vineta" hieronder niet rekenen. Zooveel te beter was evenwel: Ons lied van de zee. Met bezieling uitge voerd, met machtig bruisende forto's en zacht ruischende piano's kunnen we zeggen, dat we dit het mooiste nummer vonden. Lief klonken ook 8, 9 en 11 van het program. No. 12, het laatste, de lachspieren in be weging brengende en de doen watertan dende „Spijskaart" vond zoo'n bijval, dat het koor zich genoodzaakt zag, dit nummer te herhalen. Na een pauze van ongeveer 20 min. rees bet doek voor het le bedrijf van het zangers feest. Tydens dit stuk hebben we ons kos telijk geamuseerd en het applaus toonde het ons dat de zaal het met ons eens was. Werd er over 't algemeen goed gespeeld, ook aan het decor van het tooneel was de Boodige zorg en moeite besteed. We mogen niet nalaten „O. n. A." daarvoor dank te zeggen. Eveneens verdient de gri meur, de heer Kervers, een woord van lof. Veroorloven we ons thans een woord van critiek op het spel. De rollen waren zonder uitzondering goed ingestudeerd. Zooeven zei den we: over 't algemeen werd er goed ge speeld. Over 't algemeen ja, maarde da mes Bertha en Wilhelmiha spraken beslist te vlug, waardoor het zelfs moeilijk was haar op verschillende plaatsen te volgen. Gunstig stak daarbij af het rustige spel van Mej. Julie Drukke, maar goed vertolkte rollen hadden de Heeren Praatman, Hartman en Brimborius. Vooral de eerste was schitterend. Mooie tooDeeltjes waren o.a.: als Scbefller zyn redevoering voorleest aan den bijna sla- penden Bolten en Brimborius de plaatsen noteert, waarop hy kanonschoten kan inlas- schen, die er recht kracht by moeten zetten; en dan die schaak- en gieterpassage. Tenslotte: we kunnen iedere vereeniging, die over goede krachten beschikt het Zan gersfeest ten zeerste aanbevelen. Na het tooneelstuk begon het bal. De vele danslustigen maakten een polonaise onmo gelijk. Door evenwel hen in 3 partyen te ver doelen, gelukte het den Heer Rehorst dit euvel te ondervangen. Resumeerendehet was een mooie avond en we hopen nog menige uitvoering van „O. n. A." te mogen bijwonen. L. NIEUWENUOORN- Maandag 9 dezer is de le O. L. S., die veertien dagen gesloten is geweest, weer geopend. OUDENHOORN- De nieuwe salarisverorde- niDg der onderwijzers is door Ged. Staten goedgekeurd. Voor de onderwijzers bedraagt de jaarwedde f 800—f 1400 plus f 100 ver goeding voor huishuur voor gehuwden boven 28 jaar en voor 't hoofd der school f1300 f 1900. Deregeling heeft terugwerkende kracht tot 1 Januari 1918. ROCKANJE- De Kerstvacantie vangt dit maal aan Maandag 23 December en eindigt 4 Januari. - Na afloop der Raadsvergadering op Woensdag 11 Dec. werd de heer L. Gouds waard, onderwijzer aan de Openb. Lagere School alhier in tegenwoordigheid der raads leden door Burgemeester Mr. F. Egter van Wissekerke in waardeerende woorden ge complimenteerd met zijn 40-jarige ambts vervulling en hem een stoffelijk bewijs van waardeering onder couvertaangeboden waar voor de heer Goudswaard zyn dank be tuigde. - De dieven van het koper aan een om gevallen seinpaal in het duin zyn gevonden, ook de helers en de koopers. - Er had zich in onze gemeente op aan drang van Verschillende oud-leerlingen en vrienden een commissie gevormd om den heer Goudswaard by gelegenheid van zyn 40-jarige werkzaamheid albier verschenen I Oct. 11. te huldigen. Deze commissie be stond uit de heeren: J. Bijlaard, L.A. v. d. Linde, J. Bol, W. van Rietschoten en L. Trouw. Op den verjaardag van den jubelaris 11. Woensdag begaf genoemde commissie zich ten zynen huize des avonds en vereerde hem bij monde vau den Heer Trouw eeu prach tig gouden horloge met ketting, wat door den heer Goudswaard dankbaar werd aan vaard. En de raad en de burgerij hebben II Dec. voor den jubelaris tot voor hem onvergetelüken dag gemaakt. Verslag van het verhandelde in de Gemeenteraadsvergadering te Roc- kanje op Woensdag 11 Dec. j 1. Afwezig met kennisgeving de heer L.A. van der Linde. Burgemeester Egter opent de vergadering; de notulen gelezen en goedgekeurd. No. 1 van de agenda was de installatie van den Heer K. Nieuwland als nieuw raads lid. Op de vraag van den Voorzitter of deze bereid is den vereischten eed af te leggen gebeurt dit en volgt de felicitatie van den Voorzitter met den wensch, dat de Heer Nieuwland even als wijlen zyn vader een ijverig raadslid zou zyn, waarop de Heer Nieuwland antwoordt, dat by zal trachten zijn beste krachten aan de gemeente te wij den. Ingekomen was een schrijven van den Heer S. Siefers dat hij zijn herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aan neemt. Ingekomen een schrijven van Mej. D. De Knecht, onderwijzeres aan de Openb. lagere school en reeds lang ongesteld en daardoor met ziekteverlof om baar salaris, dat wegens den langen duur der ziekte op de helft is gebracht, te verhoogen, in verband met de duurte. Er was bij dit schrijven een berekening gevoegd van de onontbeerlijke wekelijksche uitgaven. De Heer K. Nieuwland ondersteunt dit voorstel en vindt het niet billijk om iemand, die juist door haar ziekelijkheid zooveel verzorging noodig heeft op de helft van het salaris te brengen, Hy stelt voor het te verhoogen op 't drie vierde. De voorzitter zegt, dat men hierop niet kan ingaan, wijl het in strijd is met de verordening, waarna de heer Nieuwland zyn voorstel intrekt. De Heer W. v. d. Polder vraagt of het niet mogelijk is, dat de gemeente dan het betalen der dienstbode van mej. De Knecht voor haar rekening neemt, maar om reden dergelijke uitgaven onder geen hoofd ge bracht kunnen worden, kan de raad bet voorstel niet aannemen. Ingekomen was ook een schrijven van het Steuncomité om by te dragen voor hen, die uit den dienst ontslagen worden en geen werk hebben. De raad meende hierop wel te kunnen ingaan, daar er voor Rockanje niet veel gebruik van gemaakt zou worden. Aan de orde was nu de geldleening voor den bouw van de nieuwe school te Tinte, voor zoover hgt aandeel RockaDje betrof, zynde f 27.000. De Raad was van meening, dat dit niet hooger was dan 6 a 7000 gulden. De voor zitter wees erop, dat dit laatste cijfer wel geraamd was, maar door den duurderen bouw en grooter localiteit was dit ver overschreden. Maar de voorzitter hoopte van rijkswege op meerdere subsidie. Na breedvoerige discussie kwam her 'voorstel in stemming en werd het aangenomen; tegen stemden de heeren W. v. d. Linde eu W, v. d. Polder. Ingekomen een schrijven van Dr. Groene- woud om een hok te doeu bouwen voor berging der brandstoffen. De Heer W. v. d. Polder stelde voor geen houten maar een steenen bergplaats te maken; dit voorstel wordt aangehouden. Nog aan de orde: de kleeding van den buitengewonen veldwachter; aangenomen. Na de rondvraag vraagt de heer van Bees ten of de uitbreiding der begraafplaats al aan den gang is, waarop de voorzitter mede deelde, dat door ziekte van den opzichter er nog niet i3 begonnen. Tenslotte vraagt de heer v. d. Polder of mej. Visser weer zoover hersteld is, datzy haar functie weer kan waarnemen. De voorzitter antwoordt, dat dit mogelijk de volgende week kan zyn. Hierna werd de vergadering gesloten. ZIVARTEWAAL- Door gebrek aan meel konden de bakkers hier "Woensdag en Don derdag niet bakken en zat de gemeente zonder brood. Deze week werd de gemeente verblijd door twee manden visch, die per tram arriveerden, 't Blaek evenwel spoedig, dat men zich bad blij gemaakt met een dooie musch. De visch was niet van de regeering en werd verkocht voor een prijs, zoo hoog, dat slechts enkelen ervan konden proflteeren. 'tls reeds maanden geledeD, datZwarte- waal regeeringsvisch ontving. Wanneer zou den we ze nu toch weer eens te zien krij gen? De gemeente snakt er naar, vooral nu er zooveel zieken zijn. De school zal waarschijnlijk a.s. Maan dag weer geopend worden. We hopen, dat onderwijzers en leerlingen dan weer in vol doende mate hersteld zullen zijn, om met lust en opgewektheid den arbeid te kunnen hervatten. Donderdag had hier de verkooping plaats van 49 vaten wyn, onlangs door W. van der Zee langs de kust opgevischt. De opbrengst bedroeg f 20000. BLIELLE- By de Donderdag gehouden herstemming voor een notabel van de Ned. Herv. Kerk alhier waren 332 stemmen uit gebracht van onwaarde 6. Hiervan verkregen de heeren C. J. Kruijne 165 en J. Pols 161 stemmen. Zoodat herkozen is de heer C. J. Kruijne vryz. Donderdag liep een wiel van de boeren wagen waardoor het paard op hol sloeg. Alleen een lantaarnpaal bij het Raadhuis moest het ontgelden. Het paard holde steeds voort, totdat hy bij dé stal kwam en daar pal bleef staan. Gelukkig kwamen er g ongelukken verder voor. De eigenaar was de heer K. v. d. Knoop alhier. Door de vele gevallen van Spaansche griep, dipheritis en roodvonk zyn alle scholeu gesloten. Door'de Rijksveldwachter Bukman is vleesch gedregd in de haven. Men vermoedde dat dit het gestolen spek was van de Boter- fabriek „de Eersteling", maar by nader onderzoek bleek dat het bedorven vleesch was, dat in de haven geworpen was. Veilingsbericht van 12 Dec. 1918 der Briolsche Groenten- en Fruitveiling. Prei f 1,50 A f 2,40 per 100 bos; Kroten f 11,80 A f 11,90 per 100 K.G.Kool (roode) f 1,80 A f 2,60 Kool (savoye) f 1,10 A f 2,80; Bloemkool f 1,40 A f 13,80; Boerekool0,60 a 1,60; alles per 100 stuks. Andijvie f1,10 A f 5,30 per 100 krop; Uien f 1,60 A f l,f per 50 K.G.; Spruiten f 3,27 per 100 kilo; Selderij f MO f 2,60 per bos. □EENVLIET' Tst agent voor deze gemeente is aangesteld de heer W. Hoepel Bz. tot wien men zich dus kan wenden met adver- tentién en abonnementen. SPiJKENISSE- De directie „Onze Eilanden" heeft tot agent alhier aangesteld den heer G. E. van Gent. ROZENBURG. De veel besproken en hoogst noodzakelijke verbeteringen in 't overzetveer Rozenburg—Brielle zullen nog wel eenigen ty'd op zich laten wachten, nu Ged. St. op een subsidie aanvrage afwijzend hebben be schikt. Zou Brielle, eerste belanghebbende niet een begin kunnen maken, door op kleine schaal veranderingen aan te brengen? Als genoemde gemeente het zoete winstje, 'twelk de pacht haar ieder jaar oplevert (ik meen ruim f900,—) ten bate van't veer aanwendde, zou 'tdan niet mogelijk zyn een wachthuisje te zetten en telefonische verbinding te krij gen. Mogelijk zouden de tarieven mede wat verlaagd kunnen worden (ook een verbete ring), want zoo'n snoepreisje kan ons nu 75 c. kosten. De bier geinterneerde Belgen zijn Dins dag naar Harderwijk vervoerd, om vandaar naar hun Vaderland terug te keeren. Aan ieder gezin is deze week 4 Liter petroleum verstrekt. Een ware uitkomst voor vele ingezetenen. Tot waarnemend gemeente-ontvanger is aangesteld de heer J. Groenewegen, zood van den overleden ontvanger. Het kappen van 't griendhout aan 't veer op Nieuwe Sluis is gegund aan "W. Quak alhier voor f 692. De gemeentebegrooting over 1919 ligt tot aan de behandeling voor publiek ter inzage eu is tegen betaling der onkosteD in afschrift verkrijgbaar gesteld. In den nacht van Maandag op Dinsdag is op de Vereeniging tot Land verbetering een fiets en een koperen ketel gestolen. Zooiets is hier nog nooit voorgekomen. Heden 16 December herdenkt mej. W. Ris, onderwijzeres alhier den dag, waarop zij 25 jaar in functie is. Laten vele ouders en oud-leerlingen haar dezen Zondag tot een onvergetelyken dag maken. Tot ouderlingen in de Ger. Kerk zyn sen de heeren C. Kans, C. H. Groene wegen en A. Voogd. Tot diaken D. Groene- - De demobilisatie-commissie voor deze gemeente ingesteld is samengesteld als volgt P. W. van Houten, voorzitter. T. Berkman, secretaris. D. Ardon, penningmeester. Joh. Groenewegen, M. v. Gaaien, K. Mol en J. W. Visser, leden. Gemeenteraad van Rozenburg op 5 Dec. De voorzitter opent de vergadering en leest de notulen der vorige vergadering, welke na een kleine correctie door den heer Van Dam, worden goedgekeurd. Ingekomen is een dankbetuiging van den directeur eu den secretaris van 't distributie bedrijf voot hun benoeming. De directeur zond een mededeeliDg, dat h(j f1200 stortte op de Boerenleenbank als waarborgsom. Mede is ingekomen goedkeuringop 't kohier van den H. O. tot een bedrag van f 11651,77®. Van Prov. St. van Z. H. de goedkeuring van de aanvulling van zetters voor de directe belasting in de gemeente. Van de gezondheidscommissie te Brielle de mededeeling, dat Rozenburg als bijdrage verschuldigd is de som van f 147,54 (6 ct. per hoofd) De heer Stehouwer vraagt of dit bedrag hooger is dan 't vorig jaar en waarom. De heer Van Dam meent de oor zaak te moeten zoeken in 't aanstellen van een technisch ambtenaar op een salaris van f 1200 (voorheen f 900). Nog is ingekomen een dankbetuiging van den heer Mul voor zijn duurtetoeslag over 1918. Na uitvoerige bespreking wordt op voor stel van den heer Stehouwer aan Mej. Van der Wilt f 6 toegekend voor de tijdelijke waarneming van het post- telegraaf- en telefoonkantoor van 10—21 Augustus. Een en ander op billykbeidsgronden. De voorzitter deelt nu mede de goed keuring der verordening op den invoer van herk. dieren. De heer Groenewegen vraagt of aan de verordening wel de hand wordt ge houden, daar 'tmond- en klauwzeer enk bij ingevoerd vee is geconstateerd. De verplichte kasopname bij 'toverlyde van den gemeenteontvanger heeft plaat gehad. Er waB in'kas f 1917,97®. Boeken e kas zyn in bewaring gesteld. De rekening over 1917 geeft: aan ontvangsten f 29761, aah uitgavenf 32483,41 Er is een nadeelig saldo van f 2731,42 De raad besluit dit te kort te dekken doo 't sluiten van een leening tegen hoogsten 5 De Burgemeester stelt den Raad voo 't presentiegeld der leden van f 35 op f 7( te breBgen en de wethouders van f 75 oj f 100. De heer Van Dam wil 't salaris dei wethouders op f 125 brengen, welk voorste wordt aangenomen. Van Dam wil gesteum door Van Gaaien 't presentiegeld der raads leden laten zooals 't is. Ook dit voorste wordt aangenomen. De heeren Van Gaaien, Van Houten en Barendregt worden hierna benoemd in d commissie tot onderzoek der begrooting 191! van den H.O. met reclames. De borgstelling voor den nieuw te be noemen gemeente-ontvanger wordt bepaali op f 3000. Tegen 1 Jan. wordt de heer J. C. Groene wegen benoemd als ontvanger en bezoldigt ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Bezwaarschriften tegen den aanslag van den H. O. zyn ingekomen van de heeren D. Kistenmaker, J. Mol, A. Groeneveld, P. Quak, C. v.Diik, H. Degeling, A. Boogerd, J. Quak en de Wed. W. Visser. De heer Van Gaaien wil de gaten in boomgewas op de begraafplaats stoppen door aanplanting. B. en W. zullen de zaak in overweging nemen. Barendregt wil hulp tot 't in orde brengen der gemeentewegen't zyn nu modderpoelen Aldus besloteD. Verder wordt besloten een toeslag van 10 ct. per L. en per dag op de melk te geven, aan hen, die volgens B. en W. daarvoor in aanmerking komen. De heer Van Houten vraagt of den onder wijzers hun rykstoeslag over 1917 al is uit gekeerd. De B. zegt, dat hy Moerman een voorschot gaf. De heer Stehouwer zegt, dat de Wethouders geen schuld treft. Lang terug hebben z(j al gezegd: „geeft allen een voor schot." 'tls weer de stoffigheid van B. De B. belooft de ond. aan te schrijven. De heer Van Houten informeert verder, of al iets bekend is omtrent verandering in den veerdienst Maassluis. De heer Van Dam wil de lantaarn van 'toude postkantoor verplaatsen naar't nieuwe postkantoor, waar hy zeer noodig ls. Ten slotte wordt de gemeente-veldwachter voor den raad geroepen, om zich te verant woorden over een gebezigde uitdrukking tijdens de revolutiedagen. Niemand heeft iets meer te zeggen, waaorp de vergadering gesloten wordt. Rechtzaken. Kantongerecht Sommelsdijk. (Zitting van 6 Dec. 1918.) Heden werden veroordeeld terzake: Overtreding Slachtverbod. A. J. v. d. P. en L. v. d. P., beiden te Stad aan 't Haringvliet elk f 25 boete of 25 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van bet in beslag genomen varken. K. V., te Middelharnis f 200 boete of 50 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen varken. Overtreding Jachtwet. H. P. te Sommelsdyk, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Art. 459 Wetboek van Strafrecht L. J. B., (by verstek) te Sommelsdyk f 6 boete of 6 dagen hechtenis en f 20 schade vergoeding. Overtreding Cultuurverbod. W. A. D., Melissant (bij verstek) f 16 boete of 15 d.: L. K., Melissant f 15 boete of 15 d.; F. v. d. K., Melissant (by verstek) f 15 boete of 16 d.; W. v. d. W., Melissant (by verstek f 15 boete of 15 d.; J. BOuddorp (by verstek) f 150 boete of 50 d.; A. v. V., Melissant f 80 boete of 20 d.; P. T., Oud dorp f 30 boete of 20 d.; P. W., Ouddorp (by verstek) f 30 boete of 20 d.; J. D. R., Middelharnis f 30 boete of 20 d.; H. v. d. M. en H. N., Sommelsdyk f 15 boete of 15 d.; G. C. v. d. H., MiddelharniB f 8 boete of 8 d.; W. T., Ouddorp f 60 boete of 30 d.; J. T., Goedereede f 100 boete of 50 d.; H. B. Nieuwe Tonge f 10 boete of 10 d.; L. A. v. Z„ Nieuwe Tonge f 15 boete of 15 d.; J. v, R., Nieuwe Tonge f 6 boete of 6 d.; M. v. Z., Nieuwe Tonge f 6 boete of 6 d.; M. A, v. R.. Nieuwe Tonge f 10 boete of 10 d.; C. B., Nieuwe Tonge f 3 boete of 3 d.; H. W-, Nieuwe Tonge f 6 boete of 6 d.; J. T., Goedereede f 30 boete of 20 d.; A. v. d. S., Dirksland f 15 boete of 15 d.; M. v. d. W., Dirksland f 15 boete oflöd.; C. R., Dirksland (by verstek) f 15 boete of 16 d.; L. A. v. d. V., Nieuwe Tonge (by ver stek) f 60 boete of 30 d.; J. S., Middelhar nis (bij verstek) f 40 boete of 20 d.; G. C. d. H., Middelharnis f 6 boete of 6 d.; K., Ooltgensplaat f 60 boete of 30 d.; P. v. d. H., Ooltgensplaat f 40 boete of 20 d. Stroopery. D. B., Ouddorp f 6 boete subs 1 maand tuchtschool. W. J. v. A., Sommelsdyk f 6 boete subs 1 maand tuchtschool. Vrijgesproken werden: L. v. d. B. en L. E. beiden Oude Tonge, P. K. Melissant en S. P., Dirksland, beklaagd geweest, over treding Cultuurverbod. Binne Limburg is deze w< ele gesprekken. Er zi elfs van een minis jeeuwsch-Vlaanderen eo zien, nu men toe esconferentie aan aart van Europa za 'weede Kamerlid Mi jtgelaten hebben in •00 erg niet zou vin ,f Brussel voor de K: en iu plaats van na Nu komt 0ds een overdreven voor. 'n zoo iets en direkt st top, en 't wordt ste in zulke opgewonde: vestigen op meer t schrijft b.v. de Brusst van 11 Dec. het vol Afgezien van eeni geen Belg, die zich plichtingen, denken annexatie van groi aan een land, welkt wel benydenswaaro toch groote dienstel moeilijke tijden. He lage streek uit te i Belgie zelf heeft tt toepassing van het om zich nu op ti van dat onrecht, al deel kunnen opleve En dan zegt het kwestie de bewon dienen gehoord te gers hebben zich la onzeker geluid. Me geheschen en die Nu is natuurlijk vooral wel le begril lang hebben zeonfl vrijheid verdedigd ze de heertjes. Nu worden overal gf móet bijna komen t afgekeurd moeten aan niemand in hu Zoo hebben we ciaal in Limburg, grootscbe uiting i nen genieten. Wa de koude Hollau zien schieten. In de Tweede In lang niet zóo' een gedwongen f zitter houdt ziet ADVERT Hedon overle durig en smart en kalm. mijn g( en Vader de Hfl WILLEM den ouderdoc Namen DANKB1 Voor de velei stelling tijden overlijden van den Echtgeno Adrianus betuig ik mij Wed. A. Nieuwe Tongf Bij dezen be teiyken dank bewijzen van vonden bij he zen lieven M Broeder, Behu broeder, den i GERRIT In leven I Nieuwe Tong Ook bewijs dank voor h Hjdensadvertf stuk en niet i ken dei krat We HE MA FA FA Nieuwe T

Onze Eilanden | 1918 | | pagina 6