ZOO-HOLLANDSCII IN ZEBUVSCIE EILANDEN NIEUWS-EN ADVERTENTIEBLAD, 7 7 7 T 7 7 ientrale Oostflakkee MIE IERLAND ui 7 ia f rade Goederen, enz. voortdurende vermoeidheid kan E lof dit ons niet wil verlaten. Om feen voor gezond bloed, dat men taal. (linke hoeveelheid goed, gezond oeren. Mynhardt's Eiwitstaai is .25 te Middelharnis bij P. WIEL- Te Dirkslaod by A. v. OOSTEN- j IA. Oude Tonge. de enorme stijging der kolen zijn de cokesprijzen als volgt eld. VE COKES f 0,70 LOPTE 0,75 EL 0,55 IS0,30 Hoon voor Oude-Tonge f0,10 per okes is te verkrijgen bij de vol- vertegenwoordigers: te Ooltgens- j C. FRANCOISE, te Den Bom M. A. v. n. SLUIJS, te Stad a/b 'liet bij J. P. N1EUWLAND, te -Tonge bij P. TIELEMAN en te izeu T3n Zuidzijde bij Joh. KAMP, eze Gemeenten wordt de vracht ning gebracht: Ooltgensplaaten Haringvliet f 0,10; den Bommel -Tonge en Achthuizen f0,05pei ernaiionale lotheekbanfc ie Apeldoorn. ink geelt 5 °/0 Pandbrieven uit men koers van 96 °L, plus fc rente in stukken van ƒ2500,— 500—, 250,— en 100,- Kjgbaar (en kantore der Bank en eeren >E GAST ZOON te sommelsdijk. ONZE EILANDEN VOOR DE Dit Blad verschijnt eiken Zaterdagmorgen. Prijs per kwartaal0,50 Afzonderlijke nummers- 0,05 No 34 Zaterdag 10 Juli 1915 22E Jaargang Alle voor de Redactie en Administratie bestemde stukken en Advertentiën worden uiterlijk Vrijdagmorgen ingewacht bij de Administratie te Middelharnis. Prijs per advortentiën van 15 regels 0,50 Iedere regel meer- 0,10 Groote letters naar plaatsruimte. PROCES-VERBAAL VAN DE ZITTING YAN HET HOOFDSTEMBOREAÜ, BEDOELD BIJ ARTIKEL 93 DER KIESWET. TroceB-verbaal van de zitting van het hoofdstem- bareau tot het vaststellen van den uitslag der stem ming ter verkiezing van vier leden van den Gemeen teraad van Middelharnis, inde Gemeente Middelharnis (Gemeentelijk kiesdistrict Middelharnis), op den 7 Juli 1915. Het hooldstemhnrean neemt zitting in het stem lokaal des avonds ten 7'/i ure. De Voorzitter maakt bekend, dat zijn uitgebracht 628 geldige stembiljetten en wel op. C. Alblas 234, J. C. Bom 263, W. Buth 226, J.J.Nipins 258, D. Slis 247, J. Zaaijer 260, J.H.Zeedyk 260, S. Zeedijk 263. terwijl 16 stembiljetten van onwaarde zyn verklaard. Is derhalvegeene volstrekte meerderheid verkregen. _n z(jn door de in het lokaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegen woordigheid van allen, die zich in het lokaal bevonden. Gedaan te Middelharnis, den 7 Juli 1916. (was get.) J. J. SLIS J C. T. ZEEDIJK LEDEN. J. BRABER (was get.) ULBO J. MIJ8 Voorzitter. De Vooreiter ran bet hoofdetembureau voornoemd heeft, in overeenstemming met vorenstaand proces verbaal der stemming, de navolgende lijst opgemaakt van de candldaten, over wie, overeenkomstig artikel U der Gemeentewet, de HERSTEMMING moet plaats hebben. E--3 C~3 C-3 E-3B n ONZE EILANDEN. I hun thans kunnen aanbieden, n de gelegenheid uitsluitend tenen, tot op bet laatste lnste bijzonderheden ver- SPOTPRIJS van W BOEKHANDEL. gedrukt in S duidelijke frissche inatie der kleuren, een sieraad eoor. Zij is geteekend door te Amsterdam, ige be teekenis, alle Spoor-en Beken en Kanalen; olke [oedkoop en juist. EDIG ALPHABETISCH RE- >n en het vak, waarin men ze ellijk alles kan vinden wat rassenen, op Kantoor, op ikkelljklng bij bet Onder- jzjjn wij bij machte te leveren .'tot dezen prijs niet meer ver ten van ons aanbod. Voor het kaart verkrijgbaar ln den Westdijk Middelharnis. t en Onze Eilanden d te ontvangen voor 45 cent, N NEDERLAND, Ijl l!l ia lil id in Cl ei ip ei ei r-a E-ü E--3 E E-J I IJl IJlfjf IJl IJ! IJ!IJl IJl IJl lp WOONPLAATS. ALBLA8, C. Middelharnis. BORN, J. 0. BUTH, NIPIU8, SLIS, ZAAIJER, ZEEDIJK, J. H. ZEEDIJK, Voor Afschrift. Gedaan te Middelharnis, den 7 Juli 1915. Burgemeester en WethouderB van Middelharnis. De Voorzitter voornoemd, (was get.) ULBO J. MIJS. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. C. KOLFF Sr. L.B. HERSTEMMING voor den GEMEENTERAAD. De BURGEMEESTER der Gemeente MIDDEL HARNIS brengt ter openbare kennis.dat op Woens dag, den 14 Juli aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags vjjf uren, de herstemming zal ge schieden ter vervulling van vier plaatsen in den Gemeenteraad. De candidaten, in alphabetische volgorde, zijn ALBLAS, C. BORN, J. O. BUTH. W. NIPIU8, J. J. SLIS, D. ZAAIJER, J. ZEEDIJK, J. H. ZEEDIJK, 8. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende „Hjj die opzettelijk zich voor een ander uitgeven de, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR". Middelharnis, den 8 Juli 1915. van den heer Kuyper te oefenen, streng veroordeelen. Hy zal zegevieren over de geheele linie. Het ultimatum is niet anders dan het middel om opponeerende partijge- nooten het zwijgen op te leggen, endeDe- putaten zullen den heer Kuyper gaarne zyn zin geven. Hij kent zijn Pappenheimers! Oat vertelt de Standaard niet. Het christelyk-historische dagblad de Nederlander schrijft over de manier, waarop dr. Kuyper in de Eerste Kamer bij de Eeds kwestie heeft gehandeld, het volgende „Geen middel heeft dr. Kuyper onbeproefd gelaten om de goegemeente te doen gelooven aan een slimmen toeleg der radicalen tegen de rechtsche partijen. Eerst schreef de Standaard, dat het wetsontwerp was inge diend eenige maanden na het arrest van den Hoogen Raad, en dat, toen alles op pays en vree stond, men stillekens een triomf had pogen te behalen, door de faculta- tiefstelling van den eed te doen doorglippen. Deze bewering was zóó met de feiten in strijd, dat, nadat dit door ons (30 Maart) was aangewezen, zy niet herhaald is, even wel ook niet teruggenomen. Maar toen nu het ontwerp in de Eerste Kamer behandeld werd, werd juist het tegenovergestelde beweerd. Het wetsont werp dat 7 Juli, dus lang vóór het Bestand was ingediend lag, beweerde nu dr. Kuyper, reeds lang gereed: toen kwam den 29sten Juni de uitspraak van den Hoogen Raad, en dit arrest nu werd dadelyk aan bet gereed liggend ontwerp, „aangehaakt", om „als de tiekkende auto het ontwerp met vlag en wimpel er door te krijgen". Men ziel het, dr. Kuyper onder stelt altijd öf op de eene'of op de andere wijze kwade trouw, althans allerlei politieke slim migheid en leugenachtigheid, bij hel kabinet. Gaat de eene onderstelling niet op, dan licht de andere. Dat overigens ook die andere onderstelling kant nog wal raakte, heeft Minister Ort duidelijk aangetoond. (Han del. 387/8. Het blykt uit dit alles ten duidelijkste, dat geheel de opzet van dr. Kuyper tegen het wetsontwerp van politieken aard was." Men bedenke nu eens, als men de door ons gecursiveerde passage leest dat dr. Kuy per altijd spreekt van den Godsvrede Wie lacht daar? Het ultimatum. De heer Kuyper heeft thans in de Stan daard een ultimatum aan de antirevolutio naire party gesteld. Hij eischt onvoorwaar delijke overgave aan zyn leiderschap, hy wil desnoods wel een Raad van Advies uit de party aanvaarden, welke zal te beslissen hebben over eventueele geschillen, doch het moet uit zijn met afwijkende meeningen, als de professoren Anema en Diepenhorst omtrent de Eedskwestie durfden verkondi gen. De ergste schuldige is volgens dr. Kuy per de oud-minister Heemskerk. Sinds 1908 wordt geprobeerd „het leiderschap van den heer Kuyper te ondermijnen en te niet te doen". Volgens den heer Kuyper geschiedt dit „onder voorgang van den sinds 1908 destijds opgetreden Minister-President."Deze beschuldiging op den man af zal den heer Heemskerk toch wel tot verweer nopen. Het is ook mogelijk, dat hy zich van de heele affaire niets aantrekt en er de voor keur aangeeft rustig lid van den Raad van State te blijven zonder verdere bemoeienis met de antirevolutionaire ruzie. Dr. Kuyper zal de kwestie aan de orde Btellen, zoodra hy terugkeert van zijn zomer- verlof. Dan zal een Deputatenvergadering over de zaak beslissen. De heer Kuyper kan gerust zijn. Dedepatatenvergaderngzalmet handgeklap en een plechtige motie den heer Kuyper trouw zweren en de snoodheid van Anema, Diepenhorst, Koffieberg, en al, wie het gewaagd hebben critiek op het beleid Buitenlandsch Overzicht. den Hoorn gelegen handelswijk Galata, en bet aan den anderen kant van den Gouden Hoorn gelegen Turksche gedeelte,Stamboel, benevens den Aziatischen oever der Darda nelles Engeland eindelijk zal zich tevreden stellen met den Europeeschen oever der Dardanelles Ziedaar de verdeeling van den huid voor- loopig wel te verstaan. Waarschijnlijk zou het de uitvoering in de hand werken, indien men den eigenaar van de huid in handen had, óók voorloopig desnoods. Maar dfuirnaar ziet het nog niet uit. Nacht en dag hebben moorddadige gevech ten plaats, zonder dat men iets vordert, en het laatste verlies aan vlootmateriaal is het zinken van het transportschip „Carthage", (een Fransche mailboot), aan den ingang van de Dardanellen door een Duitsche onder zeeër. Het rapport van generaal Ian Hamilton, die 17 Maart het algemeen commando aan de Dardanellen voert, klinkt dan ook als een wanhoopskreet. Alle landingsplaatsen, geen enkele uitge zonderd, zijn aan groot gevaar bloot gesteld schrijft hy. Het aan land brengen van het leger op een oorlogstooneel, dat zoo sterk is, bracht moeilijkheden met zich, waarvan in de krijgsgeschiedenis geen voor beeld is, uitgezonderd wellicht in de verha len over Xerses legerscharen. Telkens en telkens werd opnieuw tot bet landen over gegaan, waarbij alle landingen tegelijk met den meesten spoed moesten plaatshebben, om den vijand zooveel mogelijk te verdoe len enz. Dit alles maakt inderdaad den indruk van een wanhopige klacht. Het zou dan ook niet te verwonderen zyn, indien van do zijde der aan de Dardanel len strijdende Entente mogendheden, pressie op Rusland werd uitgeoefend, om in elk geval te trachten, aan dien toestand door zyn tusschenkomst een einde te maken. Het is niet onmogelijk, dat Rusland, indien het hier of daar in Galicie, in Koerland of Polen, de verdediging van zyn front aan de natuurlijke hindernissen van het land overliet, en een flinke strijdmacht, naar den Bosporus zond, daartoe by machte zou zyn. Indien Rusland aan den Bosporus ingreep, zou Bulgarije toch genoopt wezen dien stap te doendat het zich door het gefluit van den Turkschen vogelaar zal laten verlokken achten wy uitgesloten. Maar zyn hulp aan biedende als Rusland reeds in Tracie ge vallen is, zou deze wel eens door de En tente op minder waarde kunnen worden geschat dan thans. Het zou kunnen blijken, dat door een onderneming van Rusland tegen de Thracische kust'n zeer kwetsbaar punt van Turkije bedreigd werd, of dat daardoor genoegzame verandering aan de Dardanellen ontstond om Bulgarije's hulp te kunnen ontberen. Inmiddels is Bulgarije nog bezig, het ter rein te verkennen. Wjj, Boelgaren, krijgen Macedonië, dat Servie nu heeft, maar dat ons van rechts wege toekomt, omdat het de pry's was waar voor wy in den Eersten Balkan-oorlog ons lieten vinden om te marcheeren naar de Tadsjaltja-linie. Maar als wij Macedonië nu krijgen, wat krygt Servie dan om ons te vrij-aren voor zijn wraak? En zoo Servie om het even voor welke schadeloosstelling, verklaart te willen berusten in den afstand van Macedonië, welke waarborg wordt ons dan gegeven, dat het niet opnieuw zijn woord zal breken, zooals toen na den Eer sten Balkan oorlog dat gewest voor zi<*h zelf behield Verder wil men ons, Boelga ren, Kawalla aan de Aegeische Zee geveD, dat ons om dezelfde reden toekomt, maar ons door Griekenland onthouden werd. Wat zal echter het achterland van de stad Ka walla zijn? Wat zal aan Griekenland toe gewezen worden ter vergoeding daarvan? En wat waarborgt ons tegen represailles van die zijde? Men ziet, Boelgarye gaat niet over ijs van éénen nacht. Zyn mede-Balkanstaten, Servie en Griekenland, hebben het na den Eerste Balkan oorlog het overeengekomen aandeel van het veroverde gebied onthou den. Het gaai nu geen losse afspraken meer aan, maar eischt een door waarborgen ver zekerd accoord. En dan zal het meedoen aan het schieten van den beer, maar vraagt dan natuurlijk ,ook zijn deel van de huid. Een aanval van Rusland, hetzij door mid- Zwarte Zee-mond van den Bosporus, hetzij door een landingsleger op de kust ten Noor den daarvan, zou de Turken in elk geval noodzaken een belangrijk deel hunner troe pen daiirbeen te zenden, waartoe zij ge deeltelijk zouden moeten onttrokken wor den aan de bezetting van het acbtereiland der Dardanellen. Heeft Rusland's optreden daar vervolgens succes, dan is de tegenstand aan de Dar danellen van zelf spoedig gebroken. Slaagt Rusland niet, dan heeft Ian Hamilton in- tusschen een kans de verzwakte bezetting te jrslaan. Bij dit alles dient men er ook rekening mee te houden, dat de ontzaglijke verliezen die aan de Dardanellen door beide partyen geleden worden, voor de Entente mogend heden zyn aan te vullen door aanvoeren van elders, hetgeen voor de Turken zoo d als onmogelijk is. Er moet dus en dit was ook de berekening der Engelschen eenmaal door den dood en verminking een zoodanig tekort in de Turksche gele deren ontstaan, dat dit by de krijgsoperaties merkbaar wordt, vooral indien een aanval der Russen aan of naby den Bosporus tot verdeeling der thans aan de Dardanellen beschikbare krachten noodzaakt. Het is overigens zeer goed denkbaar, dat het bericht aangaande Rusland's plannen aan den Bosporus (het kwam uit Petersburg) slechts bedoeld is als een prikkel voor Bul garije om niet te lang te wachten. SCHETSEN UIT DE RECHTZAAL. Aan den Bosporus is de huid van den beer behoorlijk verdeeld; het komt er nu nog maar op aan het dier te schieten. Na onderling overleg tusschen deEntente- mogendheden, heet dit te zyn opgedragen aan Rusland. Men had een betere keuze kunnen doen. Naar allen schijn heeft Rus land in Polen en Galiciö de handen zóó vol, dat er alle reden bestaat voor de vraag, of het voor die onderneming wel tyd, krach ten en wapenen beschikbaar heeft. Want het hol van den Osmaanschen beer is niet gemakkelijk in bezit te krijgen. Aan den éónen kant, by de Dardanellen, offeren Engeland en Frankrijk nu reeds meer dan vijf maanden bun beste soldaten en hun kostbare schepen in een dagelijkscben strijd die eindeloos scbynt te zullen aanhouden, en zulks wel ter verovering van een stuk grond niet grooter dan een deel van een Hollandsche provincie, Zeeuwsch-Vlaande- ren bijvoorbeeld. Aan den anderen kant, bij den ingang van den Bosporus zyn de belemmeringen die den indringer in den weg werden gesteld, wel licht weinig minder ernstig. Maar Rusland wil volgens het bericht zyn vloot dan ook op de Turksche Zwarte Zee-kust doen landen, om deze moeilijkheden zoo mogelijk te ontgaan. En dan zal men op jacht gaan om den beer te schieten I Er wordt zelfs precies uiteengezet, hoe de verdeeling voorloopig zal zijn en wat ieder krijgen zalRusland den geheelen Bosporus van de Zwarte Zee af, tot waar, nabij den uitgang by de Zee van Marmora, de Gouden Hoorn aan de Europeesche zijde in het land dringt en Constantinopel in tweeen verdeelt. Ook een deel van die stad komt nog aan Rusland, nl. Pera, de wijk der gegoeden, waar de meeste Europeensche gezanten wonen. Daarentegen krijgt Frank rijk de aan denzelfden kant van den Qou-jdel zijner marine, rechtstreeks "tegen den „Premie" Zoo'n fijne man I „Nou, weet je wat!" zei Harmen, na dat ze een dik kwartier tegenover elkaar hadden gezeten in 't keukentje, en Teunis al-maar met het lepeltje zat te roeren in het glaasje, waar klare in was geweest, „weet je wat?"... Ik geef een rondje. Geef my maar een flescti of zoo, die haal om den hoek by dikke Jan 'n spatje. Ik had je toch nog over iets willen spreken." En de boer was al aan 't zoeken. In een kast, of daar al-temet iets was te vinden van z'n gading. Maar Harmen was al klaar nam het karafje van tafel. „Zoo gaat het best!", zei hy. En zette zyn pet op. „Wees voorzichtig" zei Teunis, 't is fyn goedje. Als je het breekt..." „Geen nood stelde de ander gerust. En hij verschoof de pruim in z'n mond, dat Teun niet merken zou, hoe by in een lach schoot. Boer Teun was bekend om zyn schaperigheid. Wie hem te-vriend wilde hou den, moest van zijn centjes afblijven. Hy hield zich arm, maar ze wisten in het dorp wel beter En de notaris wist het allerbest van ieder. Maar die verstond de kunst om met Teun om te springen. Den vorigen winter, toen Gys, het keuter-boertje, die van Teun gepact.t had er zoo ellendig bij stond Dood zieke vrouw, niet verzekerd vee gestorven, en nog meer misère, was Teun onvermurmbaar geweest. ,,'t Kan niet, notaris 1" had-ie verzekerd, en zoo'n ongelukkig gezicht erbij getrokken, dat de notaris zich even omdraaide en iD wat stukken bladerde, om net zooals Har men nu deed, te verbergen dat gierig boertje hem amuseerde, „ik kan me toch niet uitkleeden voor die menschen Ik heb zelf al m'n verplichtingen, 't Zyn er nog al tijden naar om uitstel van pacht te ge ven Neen meneer dat moet Gys maar „Weet-je wat, zei notaris toen, die Teun tot vriend wou houden, laat ik er eens met de barones over spreken. Ik wed, dat zij Gys te hulp komtToen had Teun de notaris zijn beide dikke, grof-harige knuisten toegestoken. En hy kreeg tranen in zyn oogen. Dat was een idee 1De notaris was een kerel uit duizenden. „Laat het maar aan my over, zei notaris ik maak dat zaakje wel voor je in orde. En jy geeft dus de hypotheek op dat huis in de stad Ja Teun, hoor 's man, als je me nog niet vertrouwt I En de boer had niet durven weigeren. Hy had dolgraag nog eerst eens zelf het naadje uit de kous willen zoeken. Maar notaris zou hem met Gijs helpen En Teun had toch nooit iets anders dan goeds ondervonden „Nou vooruit dan maar 1 zei de boer zich met de bonte zakdoek over schedel en gelaat wry vend. Van harte ging het niet. „Afgesproken I haastte notaris te zeggen, ,'t Is een solide belegging, man. En dat beduidt tegenwoordig wat 1 Even nadat boertje vertrokken was, kwam candidaat notaris, vertrouweling van chef 't kantoor binnen. „Heeft ie toegeschoten vroeg ie haastig. „Natuurlijk, zei notaris, zich genoeglijk in de handen wrijvend, ik had de vorige week al met de barones gesproken over dien Gys. 't Heele bankje van zestig voor hem ge kregen. Anders zou 't nog een deur zijn geweest om den vent ertoe te brengen. Maar nu kon ie niet anders hèHij moest het weten 1 Sapristi, Dalhof, die vent moest 't eens weten I En notaris schaterde het uit, haalde toen in de jolige stemming van patent zaakje door hem in orde gebracht zooeven-sigaren koker uit binnenzak en presenteerde candi daat. Die van het aanbod gebruik maakte zonder veel complimenten. Zij kenden el kaar te goed-chef en candidaatje om, wan neer er niemand by was „erg officieel" te doen. „Merci 1" zei candidaat. En hy stak sigaar aan, zich in fauteuiltje zettend, en de rookwolkjes naar den zolder puffend. Hy keek naar de deur „Er is toch geen mensch Notaris schudde geruststellend. „Zou die Harmen te vertrouwen zijn Tjonges, meneer,tenslotte hangen die boeren elkaar toch aan. Gesteld eens dat ie..." „Amice, antwoordde notaris, z'n sluwe oogjes dichtknypeud" ik heb alle respect voor je kennis en je doorzicht. Dat weet je. Maar de oude Donkers is ook niet van daag of gisteren „Neen 1" riep candidaat, niet geheel zon der ironisch toontje uit „dat is my bekend" „Welnu dan" ging notaris voort, doende of hy 't steekje onder water niet snapte" ik heb myn voorzorgen genomen. Denk-je bijgeval, dat die Harmen „aucant" is?... Kun je begrijpen I Die verbeeldt zich in goeds-trouw dat het zaakje puikmis. „Evel- lent prachtzaakje Ik heb er een speci- alen draai aan gegeven Een aardige historie verzonnen van een confière, dien ik een poets wil bakken omdat die er myn eens heeft laten invliegen. O, kerel een heele roman I't Is jammer, al zeg ik het zelf, dat, ik mij niet op de schryvery heb toege legd in myn jonge dagen. Had een succes kunnen worden 1Candidaatje lag al maar te turen naar bet plafond van kantoor. Dikke rookwalmen uitpuffend. Hy dacht aan aller- Aan het risico, dat notaris, met di verse haakjes, candidaat tot in de finesses bekend, - liep. Aan zyn eigen hachje, als vertrouweling en helper „Je bent vandaag stil" zei meneer Don kers, zyn candidaat even beglurend. „Toch niet. Ik bewonder U werkelijk, 't Is geni aal, U hebt rijke fantasie 't verbazend kraDig, kan ook wel eens gevaarlijk worden!zei candidaat zoo laDgs z'n neus weg. Meneer Donkers schrok op. Even flikkerde t in zyn sluwe gryze oogen Kwam er trek van woede op zyn gelaatMaar hij glim lachte dadelyk weer. „Ben je bang, amice Daar heb ik, nooit iets van gemerkt by je. En we wer ken toch al een poos samen, hè?... Een héél poosje I De twee mannen keken elkaar strak aan. In de oogen van notaris was nu spottende dreigingEn in den blik van candidaat was haat te lezen. Gesmoorde haat ...ge prikkeld door angstgevoel, hem soms be kruipend. „Dat is fyns 1" zei Harmen het karafje weer op de tafel zettend, in de keukeD, waar hy en Teunis wel een dik kwartier immers „stommetje had gespeeld". „Maar jij zorgt ten minste voor de sui ker" voegde hy erby, den boer lachend aan kijkend'^ een, vadertje-lief, dat valt je tegen. Jy hadt zeker gewild dat ik nog suiker op den koop toe had meegebracht I .,Spot maarl bromde Teun, het potje te voorschynhalend. „Is waarachtig geen tyd om met de suiker te smyten. Jjj hebt makkelijk praten 1" En voorzichtig deed hy nippertje van het kostelijk-witte goedje in de glaasjes, klon ken zy. „Hoe smaakt-ie vroeg Harmen. De boer had van het borreltje, dat 'n geen cent kostte, flinke teug genomen. Nu kon 't ly denHij smakte met de tong. „Best!" zei Teun. En de pypen werden gestopt. „Nou had ik je" begon Harmen op-eens „over iets sparts willen spreken. Maar do

Onze Eilanden | 1915 | | pagina 1