Twee lames, Sommelsdijksche Verloting SPROETEN van Gemeentegrond doorr de sloot langs de oude be-| n J. W. Bruggeman te Rot-| :o daarbij toezendende een en Koninklijk Besluit waarbij ïbracht in art. 1 der Verorde- [oofdelyken Omslag (verhoo- 1) wordt goedgekeurd, loor B. en W. verslag uitge- ;e art. 51, le lid der Woning- en van den toestand van het s over het afgeloopen jaar, i n beide worden voorgelezen. nededeeling gedaan dat zijn d se verslagen, een betreffende der Ambachtsschool en een verrichtingen der Gezond- b beide over 1914, welke ver aden ter secretarie ter visie en eenige af- en overschry- -emeente Begrootingen dienst Vervolgens wordt vastgesteld ubsidie aan H.M. de Koningin is voor de ten laste der Ge ide kosten over 1915 voor e pensioneering van Gemeen ten bedrage van f 211. De nu namens B. en W. voor ig der aanslagen in den Hoof- ,g van de landbouwers met gunstige jaren te wijzigen en huurland van f 20 op f 25 van f 40 op f 60. Na eenige het voorstel met algemeene 3nomen, waarna de vergade- Voorzitter wordt gesloten. Als lid van den Gemeen- E jaar aan de beurt van af- -en P. D. Holleman, Jb. van !J. van Oostenbrugge. .scher J. van Dam, die met 2 mijlen buiten het lichtschip vastgeslagen, kwam gisteren cheurde kor en natuurlijk mis ng, van den landbouwer Jb. estje, dat men deze week in werd den volgenden morgen )t gevonden. alhier had een paard met aard werd om zekere reden et een lang touw vastgezet, f andere manier kwam nu touw om den hals van het het trekken van het paard, I veulen. Lcht van Woensdag op Don- brandweer alhier opgeroepen enen bij een te Goedereede and. De brandweer rukte uit, niet meer noodig. 1 C. A. Vogel en D. Lodder n de beurt van aftreden als den polder „De Generale jtellendam." n het verhandelde in de ver van den raad der Gemeente w op Woensdag 28 April. eden. Afwezig deHeerNag- er de Burgemeester, worden de notulen gelezen e vergaderingen, die onver- goedgekeurd. 'erkzaamheden aanvangen, van Seters het woord, ten- uit te drukken over de op idering door hem gebezigde let lykt hier wel een joden- .ardoor hij andersdenkenden en welke uitdrukking hy te nemen, tukken. n de bewoners van betz. g. verzoekende vermindering )e meerderheid van B. en W. vijzend te beschikken, doch rpt dit voorstel en is van ieze erfpacht zeer hoog is, en wordt in een volgende n nieuw voorstel te doen, vermindering der erfpacht. M, van Driel Lz. vergunning n gedeelte aan zijn woning •&n. Over dit verzoek wordt en de gemeenteopzichter eroepen om inlichtingen te blijkt, dat dit bouwplan af- mwverordening. adiening van het adres niet i weg is gevolgd, wordt voor- s voor kennisgeving aan te rstel wordt verworpen. Men uw adres aan B. en W. af- saak betreffende, boden het verslag van de imissie over 1914. Dit ver leden worden rondgezonden, jrdt aangeboden het gemeen- 1914. len voor een buitengewone ior onderwijs aan te vragen aen subsidie van f 395 voor voor ambtenaren. q de Heeren Jb. vanSeters ad en J. van Oostenbrugge en der herbergen op Zondag volgende vergadering aan- iet de Rijksinkomstenbelas- Heeren Jb. Meijer, P. D. Hol- oppen en J. Lokker benoemd ihattingscommissie. embureau. ster voorzitter. De Heeren mond worden benoemd tot »e raadsleden tot plaatsver en W. machtiging gevraagd I n eener leening van f 400, van 5»/4 m®t 50 jaar- g. Deze leening wordt aan- oening der kosten gemaakt |e. zer vraagt, of dit hok wel gestelde eischen. De voorz. ichtingen en vraagt tegelijk j m enkele wijzigingen aan uitvoeren. ONZE EILANDEN VAN 1 MEI 1915. Deze toestemming wordt verleend. Komt aan de orde het voorstel Jb. van Seters omtrent de heffing van den H. O., waarover de vorige vergadering de stemmen staakten. (Dit voorstel berekent den belastbaren opbrengst voor de boeren op f20 per gemet, terwijl het voorstel van B en W. was f 30 per gemet voor pachtboeren en f 60 voor eigen boeren. Bij de stemming over het voorstel van Seters staken wederom de stemmen, zoodat het voorstel verworpen is. B. en W. wijzigen hun vorig voorstel in zoover, dat de belastbare opbrengst voor de eigen boeren op f 55 wordt gebracht, terwijl die voor de pachtboeren op f 30 wordt gehouden. Over dit voorstel staken de stemmen wederom. De heer Holleman vraagt nu inlichtingen over een door I. Kievit ingediend verzoek, aangaande het plaatsen van een varkens hok. De voorzitter antwoordt, dat volgens de bouwverordening het plaatsen van een dergelijk hok op de Molenkade is toegestaan op een afstand van 4 M zoo er geen meerdere ruimte is. Bij Kievit is wel ruimte, zoodat op zijn verzoek afwijzend is beschikt. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. GOEDËREEDE- Wijl door de booten geen garnalen meer worden vervoerd naar Enge land ligt het garnalen visschersbedrijf sinds enkele dagen geheel en al stil. De meeste vaartuigen zijn gereed gemaakt voor de zee- visscherij. Hedennacht ongeveer tien min. voor 1 uur werd alhier brand ontdekt in de schuur van Joh. van der Waardt, waar de geheele inboedel met levende have, bestaande in 2 paarden, 1 varken en eenige kippen, een prooi der vlammen werd. Spoedig deelde het vuur zich mede aan de nabijgelegen land- bouwschuren, eigenaars de Erven van de Wed. C. van der Wende, Joh. Komttebed. en L. van der Wende T.zn, en aan een loods eigenaar C. van Erkelens. Alle perceelen brandden tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. Uit de schuur van de Erven Wed. C. van der Wende zyn 2 stuks rundvee en 2 biggen, eigenaar J. Troost L.zn., uit die van Joh. Komttebed 5 stuks rundvee en uit die van L. van der Wende T.zn. 2 stuks rundvee, eigenares de Wed. J. de Reus, bijtijds gered, terwijl van W. Tanis een partij alhier op geborgen hooi en stroo, welke niet was ver zekerd, door het vuur werd vernield. Alle afgebrande perceelen, behalve dat van de Erv. Wed. C. van der Wende, zyn tegen brandschade verzekerd. Eod tweetal nabij gelegen woningen, die van Joh. Komttebed en de Wed. Joh. Rameijs, zijn ernstig door het vuur beschadigd, Van eerstgenoemde werd uit vrees voor brand de huiselijke in boedels geborgen in de meer afgelegen wo ning van J. van Waarde. De gemeentelijke brandbluschmiddelen waren spoedig ter plaatse, terwijl ook door de bevolking ijverig emmers water zijn aan gedragen, om den brand te heipen blusschen. Ook uit de naburige gemeente Ouddorp arriveerde de brandspuit ter plaatse, doch deze behoefde geen hulp te verleenen. Door schipper A. Sperling, bevarende de blazerscbuit OD 7 is in zee opgevischt en te Hoek van Holland aangebracht een roode ton met 15 vadem ketting, vermoede lijk een verkenningston van bet lichtschip Maas. OUDDORP- Aan de halfjaarlijksche Vee markt alhier werden Donderdag ruim 30 stuks Vee aan de lijn gebracht. Handel slap. Tusschen Woensdag en Donderdag nacht werd hier alarm gemaakt door den nachtwaker en bleek er brand in de nabu rige gemeente Goedereede te zijn 3 groote Schuren werden in de asch gelegd waarbij omkwamen 2 paarden en 1 varken de schade wordt grootendeels door Assurantie gedekt. NIEUWE TONGE- Dinsdag jl. sloeg het paard voor den petroleumwagen der Auto maat op den Battenoordschendijk op hol, waarbij het zaakje van den dijk raakte. Een 40 bussen petroleum gingen verloren die in eene aldaar aanwezige put vloeiden. Spoe dig waren een paar vrouwen, gewapend met een emmer en schepblik ter plaatse om de petroleum op te scheppen. Alles liep verder zonder ongelukken af. Dinsdagmorgen was vrouw v. d. B. alhier bezig om haar naaimachine schoon te maken. Een kleine jongen draaide onge merkt aan het wiel, waarbij de naald der machine de vrouw iu den vinger drongen afbrak, zoodat een stuk bleef zitten en spoe dig geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Dooi de Gebr. van D. alhier is een rund uit nood geslacht, welk vleesch voor de consumptie is goed gekeurd. Door de Gemeentepolitie is tegen L. H. proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding van Art. 453 W. v. S. Door Ingelanden van den polder Klin- kerland zal a.s. Maandag een verkiezing moeten plaats hebben van een Voorzitter en een lid van het bestuur, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. Houtaar en W. Lokker die wegens hunnen hoogen leeftijd niet meer in aanmerking komen. NIEUWE TONGE- Vrijdag 23 April werd alhier de eerste jaarvergadering van de Boerenleenbank onder leiding van haar voor zitter dhr. C de Haas van Dorsser gehou den. Het jaarverslag van den kassier, J. Overdorp, gaf een bemoedigenden toon; ondanks de treurige tijdsomstandigheden was het ledental steeds vooruitgegaan, ter wijl de hieronderstaande rekening en balans het bewijs levert, dat deze hoogst nuttige instelling hier ook tevens vatbaarheid heeft: ONTVANGSTEN. Van ontvangen spaargelden f 10572,71 Van terugbetaalde voorschotten 100,— Van de Centrale aan geld ont vangen 2004,26 Van de leden in loopende reke ning ontvangen2506,61 Van ontvangen rente van voor schotten 49,80 Van ontvangen provisie van voorschotten0,20 Van ontvangen rente in loopen de rekening69,48 Van buitengewone ontvangsten 6,90 Totaal f 15309,96 UITGAVEN. Aan terugbetaalde spaargelden f 2870,— Aan verstrekte voorschotten 2100,— Aan de Centrale aan geld ge zonden 5669,48 Aan leden in loopende rekening gegeven2490, Aan gekochte waarden uitge geven 50, Aan rente spaarbankinleggers 87,84 Aan rente loopende rekening 6,62 Aan pro visioen kostenloopende rekening4,25 Aan buitengewone uitgaven 67,25 Saldo in kas op 31 Dec. 1914 1964,52 Totaal 15309,96 VORDERINGEN. Inhoud der Kas op 31 Dec. 1914 f 1964,52 Totaal uitstaande voorschotten 2000,— Te goed aan leden in loopende rekening gegeven gelden 3665,22 Waarde der Aandeelen van de Centrale50,— Saldo vei lies in 1914 39,58 Totaal f 7719,32 SCHULDEN. Aan spaarbankinleggers f 7702,71 Aan leden in loopende rekening 16,61 Totaal f 7719,32 Verkiezing van een lid van het bestuur; aftredende was de Heer A. van Es. Deze werd herkozen. Verkiezing van een lid van den raad van toezicht, aftr. dhr. A. C. Oomens. Deze werd herkozen. Wijziging rentevoet: voor inleggers wordt deze gebracht op 3^/100l voor loopende re kening op 3»/2 en voor voorschotten op 5i/4%. Niemand het woord meer verlangende sloot de voorzitter de vergadering en verlieten de leden met tevredenheid over de uitste kende leiding van den voorzitter de ver gadering. Gemengd Nieuws. D9 Times acht het waarschijnlijk, dat het verstikkende gas, dat verspreid wordt door de granaten, waarmede de Duitschers thans b(j gunstigen wind hun tegenstanders be stoken, uit zwaveldamp bestaat. Volgens het blad vormt een natte doek over neus en mond een goed beschermmiddel tegen de giftige stoffen. Oorlogs-weeskinderen De oorlogscorrespondent van het Berliner Tageblatt in de Karpathen schrijft: Op onze laatste Karpathenreis ontmoetten wij den kinderdokter Mathe, die in opdracht van de Hongaarsche regeering zich op de hoogte moest stellen van de, in het oorlogs gebied onverzorgd achtergebleven kinderen. Mathe constateerde, dat er meer dan twee duizend kinderen waren, wier vaders in het veld stonden of dood waren.- Het grootste ge deelte had ook geen moeder meer, zoodat deze kinderen stellig ten doode opgeschreven waren. De geneesheer kreeg het bevel van het ministerie de kinderen met de moeders te redden, door hen naar het kinder-asyl in Boedapest te brengen. Een extra trein ver trok voor dit doel naar het Laborcza-dal, doch het plan kon niet in vollen omvang ten uit voer gebracht worden, tengevolge van de vrees en de onwetendheid der Roetheensche en Slowaksche vrouwen, die met haar kinde ren op de vlucht gingen, voor de regeerings- ambtenaren kwamen. Ten slotte gelukte het kinderen en 130 moeders de reis naar Boedapest te doen ondernemen. Nu echter geschiedde iets, dat mij herinnerde aan de tooneelen van gloeiende geestdrift acht maanden geleden by het uitbreken van den oorlog en de eerste troepentransporten. Het bericht, dat er een trein zou komen met oor logs-weeskinderen, ging spoedig van mond tot mond en de welgestelde boeren uit den omtrek stelden zich allen bij de stations op. De kinderen kregen nietalleen rijkelijk brood melk en koffie, maar de boeren bestormden ook den trein en vroegen de moeders en de kinderen in hun huis te mogen opnemen. Dr. Mathe voldeed zooveel mogelijk aan dit ver zoek, gaf den boeren echter een zijner ambte naren mee, die zich op de hoogte moest stel len hoe het nieuwe kwartier voor de kinde ren en de moeders er uit zag. In Sihalom werden twee wagen3 afgekoppeld, in Vamos- györk vijf, in Hatvan vjjf en toen de reeds klein geworden extra-trein Gögöllö verliet, waren er nog maar 31 kinderen in, die naar het ziekenhuis te Boedapest gebracht moes ten worden. Nu gaat de kinderen-trein voor de tweede maal naar de Karpathen. Te Athene acht men in bevoegde kringen het landingsleger der entente aan de Darde- nellen veel te zwak voor de taak, die het moet vervullen.Het zou naarde Lokal-An- zeiger uit de Grieksche hoofdstad verneemt stellig niet sterker zijn dan 80,000 man, die een leger van op zijn minst 200,000 Turken tegenover zich hebben. Volgens de Roeskoje Slowo hebben de Russische torpedobooten in een week tijds aan de kust van Klein-Azió 4 Turksche stoomschepen en 24 zeilschepen in den grond geboord. De schaarschte aan Turksche transportmiddelen in aanmerking genomen, wordt dit een aanzienlijk verlies geacht. Hulde aan Nederland. De correspondent van de N. Rott. Courant te Antwerpen schrijft d.d. 26 dezer: In den Antwerpschen gemeenteraad, die heden vergaderde, heeft burgemeesterJ.de Vos de volgende rede uitgesproken: Mjjne Heeren. Het is u allen bekend, hoe in de dagen van beproeving, die ons dier baar vaderland doorworstelt, de Nederland- sche natie zich inspant om de ellende onzer medeburgers te verzachten. Op alle denk bare wijzen werden de vluchtelingen ge troost en opgebeurd; de stoffelijke steun die, hun met de meest spontane offervaar digheid geboden werd, is schier onbereken baar; en dagelijks nog wordt dit werk van barmhartigheid met onverflauwden ijver voortgezet. Dat elke burger, van welken stand ook, die doordrongen weze van de erkentelijk heid, die ons volk aan de gastvrije broeder natie verschuldigd isl Het college van burgemeester en schepenen heeft het zich ten zijnen plichte gerekend, zijnen dank uil te drukken voor de weldaden, die de zoo beproefde Antwerpsche bevolking genoten heeft. Het aanstaande verjaringsfeest van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana heb ben wij een uitnemend gunstige gelegen heid geacht om de dankbare genegenheid van volk tot volk te vertolken. Immers, op di6n dag juicht de gansche Nederlandsche bevolking om den voorspoed van haar Vorstenhuis, symbool van de welvaart des volks; ook hier te lande zal aan de sym pathie voor onze Noordelijke stambroeders op bescheiden doch daarom niet minder hartelijke wijze lucht gegeven worden. Ons is de gelegenheid gegund, om onze erken telijkheid jegens regeering en volk te laten samengaan met onze wenschen van voor spoed voor de doorluchtige Dynastie, en alzoo pijnlijke herinneringen door blijder gedachten te verzachten. Het college heeft aan de Nederlandsche regeering een dank-adres gestuurd, waarvan ik den heer secretaris verzoek, lezing te willen geven, en wij betwijfelen geenszins of de gevoelens, daarin uitgedrukt, zullen door u bijgetreden worden. De gemeentesecretaris H. Melis gaf ver volgens lezing van volgend stuk: Antwerpen, April 1915. Excellentie, Onder den geweldigen drang der gebeurte nissen, hebben een groot aantal onzer Ant werpsche medeburgers, tijdens de rampvolle October-dagen van verleden jaar, voor de dreigende oorlogsteisteringen beducht, hun haardstede verlaten om bij gastvrije volke ren hulp en troost te zoeken. Velen hunner kozen toen de wijk naar Nederland, als naar het uitgelezen en veilig verblijf van den vrede. Hoe onafzienbaar de ellende toen ook was, de toewijding, waarmede zij gelenigd werd, was grenzonloos. Geen uitgeweken landgenoot, of hij is innig getroffen gewor den door de warrue en meevoelende harte lijkheid, waarmede hij door de Nederlandsche bevolking werd opgenomen. Op het edel voorbeeld van Hare Majesteit de Koningin, en sterk door den genegen steun van Hare beleidvolle regeering, heeft heel het Neder landsche volk als één man zich aangegord om te pogen, de smart van het rouwend broedervolk te verzachten. Thans, na eene onbeperkte gastvrijheid op Neerland's bodem te hebben genoten, zijn meest al onze medeburgers naar hunne be proefde stad teruggekeerd, met het besef, dat het een heilig gebod is, zijn haardstee te beschermen, en een nationale plicht, ook in den tegenspoed schouder aan schouder te staanmaar des te inniger is ook hun on vergankelijk gevoel, uwer Natie eer en dank schuldig te zijn voor de weldaden, zoo gul door uw gastvrij land en volk bewezen. Wij beschouwen het als een hoog voor recht, deze gevoelens der Antwerpsche be volking te mogen uitspreken, en hebben de eer Uwe Excellentie te verzoeken, daar by de Nederlandsche Regeering de tolk van te willen wezen. Wij voegen hierbij den wensch, dat Neder - land's doorluchtig vorstenhuis met alle heil gezegend blij ve, en dat de ons zoo hartelijk genegen Nederlandsche Natie steeds den heerlijksten voorspoed moge kennen. Wij hebben de eer, Uwer Exellentie de verzekering onzer zeer bijzondere hoogach ting aan te bieden. Namens het College van Burgemeesters en Schepenen Bij verordening De Secretaris, De Burgemeester, (w. g.) H. MELIS, (w.g.) JAN DE VOS. Zijner Exellentie den Heere Mr. P. W. A. Cort van der Linden, Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, Tydelyken Voorzitter van den Raad der Ministers. Japansche troepen naar Europa Men meldt uit Londen aan De Tijd De Japansche pers bespreekt nog steeds het voorstel, om troepen naar het Europee- sche oorlogstooneel te zenden. Een bijeen komst is te dien einde in Yokohama ge houden, waaraan 3000 personen deelnamen. De heer Kuroiwa, uitgever van de „Jordzu", die de eerste spreker was, zeide, dat, indien de oorlog zou eindigen meteen overwinning voor Duitschland, Japan's toe komst in gevaar zou verkeeren. Het zou daarom voor Japan van het grootste belang zijn, troepen naar Europa te zenden, ten einde dit te verhinderen. Indien de bond- genooten als overwinnaars uit het strijdperk treden, zal hun invloed zich in het verre Oosten sterk doen gelden en een nauwere band zou noodzakelijk zijn. Indien de oorlog lang zou duren, zouden de oorlogvoerende staten uitgeput raken, met bet onvermijde lijke gevolg, dat de Vereenigde Staten de overmacht krijgen. De heer Kuraha, oud-lid van het parlement, vroeg, waarom het Japansche volk dacht, dat de oorlog zou zijn geëindigd met den val van Tsingtau De toestand is voor Japan uiterst kritiek en het is zijn plicht, onmid dellijk troepen naar Europa te zenden. De heer Kasabare betoogde, dat met het keizerlijke edict, waarbij de oorlog verklaard werd aan Duitschland, het oog gevestigd was op de noodzakelijkheid, Duitschland te ver nietigen. De heer Sudziki voerde aan, dat, terwijl de oppositie zich verzette tegen hetuitzen den van troepen wegens bet kleine leger, er toch in Japan 1.200.000 man onder de wape nen zijn, met inbegrip van de reserve. Indien 400.000 man werden afgezonden, zouden zij in 40 dagen het Oostelijke front bereikt hebben. Nadat verschillende andere redevoeringen gehouden waren, las de heer Ozeki het vol gend besluit voor, hetwelk met geestdrift outvangeD werd „De „O-Shu-Shuppei-Kisei-kai" (propagan- da-vereeniging voor het zenden van Japan sche troepen naar Europa) zal haar uiterste best doen, de regeering er toe te brengen, zich in verbindiDg te stellen metdeEngel- sche, Fransche en Russische regeering, ten einde te overleggen op welke wijze het best Japansche troepen verscheept kunnen wor den". Met dit oogmerk zal genoemde vereeniging de publieke opinie in deze richting trachten te bewerken. De „Yamato" geeft in een artikel over de wenschelijkheid van Japan's inmenging in den strijd als haar meening te kennen, dat het noodzakelijk is, onmiddellijk Engeland, Frankrijk en Rusland hulp te verleenen tegen Duitschland, Oostenrijk en Turkije. Duitschland immers verhinderde, dat Japan de vruchten kon plukken van den Chineesch- Japanschen oorlog van 1894—'95. De Times verneemt uit St. Petersburg, dat men in militaire kringen de officieele be richten over een toenemende bedrijvigheid van de zware artillerie van de Oostenrijkers in de Karpathen als de voorboden van be slissende krijgsverrichtingen beschouwt en misschien als een voorbereiding voor een algemeenen opmarsch in die streek. Men acht zulk een opmarsch zeer goed mogelijk en verklaart dat tegen het einde van April veel belangrijker gebeurtenissen zijn te verwach ten dan totnutoe in de Karpathen hebben plaats gehad. In dezelfde kringen logenstraft men na drukkelijk Hindenburg's verklaring, dat de Russen gebrek aan artillerie-projectielen hebben. Misschien zijn sommige batterijen soms bij ongeluk projectielen te kort ge komen, maar in het algemeen gesproken, kan met vertrouwen verzekerd worden, dat de Russische artillerie goed voorzien is en dat Rusland niet zijn toevlucht behoeft te nemen tot de verouderde projectielen, die -de Duitsche kanonnen in den laatsten tijd in groot aantal verschoten hebben. Ingezonden Stukken. JBuiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redacteur I In de Ploeg No. 9,24 April jl. komt een be richt voor over de verstrekking dergemeen- tetarwe, en waar de particuliere bakkers weer eens worden verdacht gemaakt. En wel in deze zinsnede dat het blank en krop brood l'/a cent per K. G. goedkooper verkocht moet worden. (En dat dit alleen door de Coöperatie op volle gewicht geleverd wordt). Nu heeft de Coöperatie tevergeefs al twee maal het gemeentebestuur coDtröle op het brood verzochtniels billijker als dat. Ook wij wenschen dit, liever als altijd verdacht to staan. Ook vinden wij het billijk van den inzender alsdat het wit brood door de meer gegoede wordt betrokken dus de ver laging het meest op blank en kropbrood moest worden toegepast. Dat hebben wij altijd begrepen en hebben daarom het wit brood altijd 3 cent per K. G. hooger verkocht dan blank en kropbrood terwijl de Coöperatie tot 19 April jl. maar 1 cent verschil maakte dus grooter winst maakte op blank en kropbrood het meest verlangde werkmansbrood dan op het wit brood. Ook beklaagt inzender zich er over als dat hij een uur heeft moeten wachten toen overleg plaats had tusschen B. en W. en particuliere bakkers. Nadat wij voor B. en W. de prijs van het brood gedeelte lijk van gemeente tarwe gebakken voor gerekend hadden wat natuurlijk vlug ge beurt was, hebben wij ons bezwaar te ken nen gegeven waarom de Coöperatie het brood 1 cent duurder mochten verkoopen dan wij. Indien wij hadden kunnen begrijpen dat U gaarne daarbij tegenwoordig had geweest hadden wij bet bepaald aan B. en W. ver zocht. Wil de Coöperatie een Conferentie met ons over het gewicht van brood of over een uniforme broodprijs wij zyn ten allen tijde bereid. Dan behoeven de afnemers der Coöperatie niet meer 1 cent of 2 ja zelfs 3 cent per K.G. meer te betalen dan bij de particuliere bakkers. En dan de praatjes, de bakkers geven de wicht niet, wat is daarmee uwe bedoeling? Is het brood van de Coöperatie altijd gewogen en altijd bevonden een K.G. te wegen? Ook hard of zacht gebakken maakt nog verschil, welk eerste zelden bij de Coöperatie voorkomt. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte teekenen wij Alle particuliere Bakkers. Dirksland, April 1915. marktberichten. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Tel. 7833, Amsterdam. Amsterdam 29 April 1915. Zeeuwsche Bonten f 3,80 f 4,10 Zeeuwsche Blauwen 3,90 4,10 Spuische Eigenheimers 3,40 3,50 Flakkeesche 3,40 3,60 Drentsehei 2,75 0,— Friesehe Borgers 0.— O,— Friesche Blauwen 3,— 3,50 Eigenheimer Pooters 2,75 3,— Blauwe Pooters 2.75 3,— Bonte 2,75 3,— Beverwyker zand 6,— 7,— Bravo's 3,20 3,50 Roode Star 2,80 3,20 Industries 3,30 3,40 Oude Malta 12,- 13,- Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 2 Mei 1915 NED. HERV. KERK. Middelharnie, vm. en 'a av. Da. Buiakool van Ketel en Spalaad. Sommelsdijk, vm. en 's av. Da. Westrik. Dirkaland, vm. en 'a av. Da. Steenbeek. Meliaaant, vm. en nm. Db. Kroeae. Herkingen, vm. en nm. Da. Addink. Stellendam, vm. en 'a av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Da. de Gidta. Ouddorp, vm. en nm. Da. van der Kooij. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Da. tVentink. Oude Tonge, vm. en 'aav. Ds. Verkerk. Ooltgen8piaat, vm. en 'aav. Da. Lans. Den Bommel, vm. en 'aav. Da. Emmen. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Da. Polhnijs. Langstraat, vm. en nm. de Eerw. heer Hack. EVANGELIESATIE GEBOUW. Middelharnie, vm. en 'aav. Ds. K. J. van den Berg Herv. Pred. te Putten. Collecte voor de Christ. (Scholendes voormiddaga voor de school te Middelharnis en des avondB voor de school te Sommelsdijk. VRIJZINNIG HERVORMDEN. Zondag 2 Mei, 's morgens 10 ure, zal voor de Vrijz Herv. op Overflakkee en Goedereede optreden, da.. W. Koekebakker, van Dordrecht, in de zaal van den heer 3. van Leeuwen aan den Langenweg alhier. GEREFORMEERDE KERKEN IN NEDERLAND. Dirksland, vm. nm. en 's av. Da. Kievit. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'aav. de heer J. Vroolijk van Scheveningen. Ooltgensplaat vm. en 'e av. Db. Dekker. DOOPSGEZINDE KERK. Onddorp, Da. K. W. Róssing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'a av. Da. Esaelink. ADVERTENTIEN. Tot onze diepe droefheid over- leed heden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoe- der Mejuffrouw Geertruid Lodder weduwe v in den ouderdom van bijna 74 jaren. C. HAMEETEMAN Joh.z. 1 D. HAMEETEMAN- Zaaijer. N. M. LODDER- Hameeteman. J. C. LODDER. T. HAMEETEMAN Joh.z. J. HAMEETEMAN- van der Linde. i A. J. BREEN- OüDDOBP, hameeteman. j J. BREEN Pz. en Kleinkinderen. Ouddorp, 28 April 1915. Oud- dorp, Gouds waard 24 jaar oud, vragen twee nette Heeren, om de Pinksterdagen aangenaam te pas- seeren. Br. fr. letter A Boekhandel L. VROEG1NDEWEIJ Middelharnis. Voor dadelijk gevraagd een KINDERMEISJE, bij W. C. LANDHEER, Molenaar Som melsdijk. 3-2 UITSLAG VAN Paarden, Runderen, Varkens, Fiet sen, Landbouwgereedschappen, enz. op WOENSDAG 28 APRIL 1915. Bij de plaatsgehad hebbende trekking zijn de prijzen gevallen op onderstaande nummers: 4564 2494 5489 3880 4372 6359 2252 4614 1660 6302 4178 6416 2866 6408 3136 4762 3224 2784 5717 3230 5214 2231 3843 1991 4342 5387 5600 1834 5327 4284 2511 3011 4217 2153 6420 4153 2631 4634 4125 3216 2639 4909 5059 5844 4752 4209 1555 2144 5067 5732 5436 1906 5859 4042 2525 3879 3174 2713 3121 1930 3031 5292 3405 2067 5675 3713 2859 3079 2933 1943 6359 4920 4136 2465 3306 4124 4862 5610 5270 4356 4583 5422 2634 4371 4268 1661 5475 2267 1621 4588 1850 1793 3555 5997 4169 2785 2708 3354 2477 4329 Namens de Commissie J. TIMBERS, Voorzitter. S. ZEEDIJK, Secretaris. De nare, bruine vlekken, die men Zomer- noemt en die gelaat en handen zoo ontsieren, kunnen geheel verdwijnen, indien men ze behandelt met SPRU- TOL. Alle goede Drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. Te Middel harnis bij P. WIELHOUWER, West- dyk. Te Sommelsdijk by de fa. DIJ- KEMA DOORNBOS en C. JOPPE Lz. Te Dirksland b(j A. v. OOSTENBRUG GE. Te Stad aan 't Haringvliet by J. HARSTEEN. Te Den Bommel by P. v. d. STAD.

Onze Eilanden | 1915 | | pagina 3