ONZE EILANDEN van 5 JULI 1913. 3 van Koning Manuel. 3 Juli. Het huwelijk van m Portugal met prinses •an Hohenzollem zal hier er plaatshebben. (Tel.) ploffing te Lissabon. Lissabon is een bom ont- n kind gedood werd. Het •m op straat zien liggen 3t tegen gestooten, waar- volgde. Den arbeider, die d van meer dan 100 meter den borst gewond. (Tel.) i indistrueelen te Coimbra m tijdelijk hunne betalin- rotest tegen de oprichting e faculteit in een andere k aan de universiteit te s te Coimbra thans alles (Tel.) milie-tragedie. ölijk familiedrama heeft tend tePrankfurtamOder emeen geachte machine- itmann, heeft in de vroege jchtgenoote en zijn beide ge CbaTlotte en de 6-jarige n. Vervolgens trachtte hij i schot in de slapen en het dsaderen van het leven te gewond werd hij naar het is overgebracht. Aan het even wordt getwijfeld, ift men, dat Gutmann in in verstandsverbijstering jke daad volvoerd heeft, jke omstandigheden, noch ikheden hem daartoe aan hebben. In den loop van het echtpaar hun zilveren vierd hebben. tg in Zuid-Rusland. esten Yan Rusland heeft .gen ontzettend geregend, jn. Bü Wolotschisk is door een brug de spoorwegver- mryk verbroken. De Russi- jrden te Wolotschisk en de Tamopel teruggehouden. is de verbinding Imeiinka en. modem predikant. vereenigde Staten, welke heerscht, heeft dr. Reisner, an de methodistische bis- op een origineel denkbeeld zijn gemeentenaren in de gen zij, dat aan den voet *en refugerator was aange- een groot blok ijs, waarin vruchten in bevroren toe- Dit maakte op de aanwezi- eden indruk, doch hun vol- grooter, toen de voorganger e gewone preek, maar op ithaalde, die hij onder hen i vervolgens een bioscoop- vaarby enkel wintertoonee- m en Zweden op het witte arden. De 1600 aanwezigen >ok zeer „verkwikt" het collecte voor de bestrijding n deze buitengewone gods- srbonden, bracht ruim f 700 Vu de Vereenigde Staten. ie Staten duurt de hitte nog temperatuur iets gedaald, name in de atmosfeer werkt p menschen en dieren. Te 't kwik, in den thermometer irenheit. De wind, die voort- luid-Westen waait is echter iracht toegenomen en het instituut voorspelt binnen- daling van temperatuur, eroorzaakt veel ongemak □den oud-strijders, die te aangekomen om daar het en van den grootsten slag Lmerikaanschen burgeroor- erkwaardig, dat zy' op dezen ftig iaar geleden, streden e hitte als thans heerscht. iu minder goed tegen. Vijf tn de buitengewone warmte rit andere plaatsen komen erfgevallen, die aan de hitte reven. joschbrand in Canada. igen staan de bosschen in ïischamin in N.-Ontario in izenden boomen zijn reeds «ramen geworden. Het onge- Noorden van Cobalt gelegen s geheel in de asch gelegd, teden met hetzelfde lot he le verbindingen met deze ste rn daar het vuur de telefoon- idingen en de apoorwegly- i, die van Cochrane, het aischamin en Noord-Ontario ig te Cobalt aankwam, telde lers van Carlton, die bijna al verloren hadden, onderzijn deelden mede, dat de trein van hetTemischamin-meer vuurpoel gereden was. Ver as geraakten in brand,doch k optreden van trein-perso- 3rs, gelukte het de vlammen de wereld in 35 dagen. •rk verschijnende „Evening lat zekere John Mares, op a dagblad een „record"-reis maken. Door van de snelste treinen gebruik te maken, eis in 35 dagen te kunnen 1 boord van de „Mauretama eis aan. Verdronken. De brug van het stedelijk badhuis te Law rence (Massachusetts) is ingestort. Twaalf knapen vonden den dood in de golven. 50.000 voor een trouwbelofte. Het hoogste bedrag, dat wel ooit voor het breken van een trouwbelofte betaald is, zag zich gisteren de operetten-diva Daisy Markham toegewezen. Zij had een aanklacht ingediend tegen den jongen Markies van Northampton, daar deze op verzoek van zijn onlangs overleden vader zyn verloving met haar had afgebroken. Lord Northampton verklaarde zich gisteren bereid de zangeres een schadeloosstelling van 50.000 te schen ken en bovendien de kosten van het proces te dragen. Daisy Markham heeft daarop haar aanklacht ingetrokken. De brand van Ballikinrain Castle. Het bekende Schotsche kasteel Ballikin rain Castle is door brand verwoest. Hoewel het niet zeker is, dat dit het werk van suffragettes is, is men algemeen deze meening toegedaan. Het kasteel, dat niet bewoond werd en te koop was, diende jaren lang tot woning aan de Orr-Ewing-familie. Het prachtige kasteel lag in de Blane Vally, een streek, die zeer veel door Engelsche en buitenlandsche toeristen wordt bezocht. De bouwsom bedroeg 100.000. Maaudagochteud drie uur ongeveer ont dekte een vrouw dat uit een vleugel van het kasteel, ongeveer 100 kamers bevattend, vlammen sloegen. Op haar hulpgeroep kwa men spoedig een menigte buitenlieden toe gesneld, die echter niets konden uitrichten, daar het brandbluechapparaat van het kas teel in het ongereede was en alle slangen waren doorgesneden.Onmiddellijk werd naar bet 16 mijl verwijderde Glasgow getelefo neerd,waarvan spoedig hulp kwam opdagen. Het duurde echter drie uur voor de stoom spuit op kwam dagen en toen was er reeds geen blusschen meer aan. Het kasteel brand de' volkomen uit, alleen de naakte muren staan nog overeind. De stallen bleven ge spaard. De schade wordt op 70.000 geschat. Een straat te Madrid ingestort. Zondagavond is een gewelf onder de Calle de Embabjadores, een der drukste straten van Madrid, ingestort juist op hetoogenblik, dat een zware stoommachine over den weg reed. De machine stortte met de beide chauf feurs in het tien meter diepe gat, waarbij de gaspijp gebroken werd. Enorme vlammen stegen uit de straat op, die de aangrenzende huizen in brand staken. Een geweldige pa niek ontstond, waarbij verschillende perso- Inen verwondingen opliepen. De beide chaf feurs zy'n waarschijnlijk verbrand. Het zal vermoedelijk ettelijke dagen duren voordat men er in geslaagd is de machine weer uit het gat te halen, daar de straat over de geheele lengte dreigt in te storten. Tel, In de Vereenigde Staten dreigt eenalge- meene staking der conducteurs, machinisten en stokers aan de sporen, die 20 procent loonsverhooging eischen. De directies weige ren, er op wijzend dat de loonen in 1910 belangrijk zijn verhoogd. Toegeven aan den eisch zou de kosten der maatschappijen met 17 millioen dollars per jaar verhoogen. Het aantal betrokken beambten beloopt 100.000. Een telefoonkantoor door brand verwoest. Te Avila is, naar uit Madrid gemeld wordt, een geweldige brand uitgebroken in een apotheek. De vlammen sloegen naar het telefoonkantoor over, dat evenals eenige andere gebouwen geheel verwoest werd. Een telefonist is vry erstig gewond. Volgens nadere berichten uit Madrid duur de gisteravond de brand nog voort. Tel. Wreedheden in Tripolis. Op onmenschelyke wijze moeten, volgens de „Avante", de Italianen op hetoogenblik in de omgeving van Derna huishouden. Met dezelfde middelen wordt te werk gegaan, waarmede in October 1911 de oase van Tripolis „gezuiverd" werd. De dorpen worden verbrand, de akkers verwoest, het vee weg gevoerd en de inboorlingen vervolgd en afgemaakt als wilde dieren. Grijsaards, vrouwen en kinderen worden in de bos schen opeengejaagd en in de grotten bele gerd, tot zij ten slotte te zamen met de mannen, die met de wapens in de hand gegrepen zyn, neergeschoten worden. Dik wijls ook blijven da gewonden hulpeloos liggen en zoo aan een langen wreeden dood strijd overgeleverd. Het gebeurt, dat men de inwoners uit naam van den koning van Italië bescher ming van lijf en goed belooft, wanneer zij hun wapens inleveren. Maar als dan later nog hier of daar een wapen verborgen ge vonden wordt, worden de ongelukkigen eenvoudig neergeschoten. De Italiaansche commandant vindt dit werkje wel een weinig te wreed voor de Italiaansche sol daten zelf en heeft daarom de „zuivering" van Derna opgedragen aan de Askaris, de inlandscbe troepen uit Erythraea. Deoffici- eele dementis over deze feiten zullen, vol gens de „Avanti", wel niet uitblyveD, maar toch zijn het feiten, die in geen enkel opzicht overdreven zijn en aan de waarheid waarvan niet getwijfeld behoeft te worden. (Tel.) Een drama. Een electricien teMengon, Théophile Binet genaamd, was sedert eenigen ty'd verloofd met Eugenie Gahéry. Het meisje bad echter haar woord teruggenomen, daar haar min- I naar nog al opvliegend van aard was. Deze hierover niet tevreden, begaf zich Maandag, gewapend met een mes, naar de woning van het meisje. Hare moeder pakte Binet, daar deze een keer dreigende houding aan nam bij de arm en ontwapende hem. Hij :Wist zich echter los te rukken, sprong naar kvj11?0 en..6reeP zijn vroeger meisje, dat te |bed lag, bij de keel. Ten einde raad nam de Weduwe Gabéry een geladen revolver uit kast en loste vyf schoten op den woes- hog, die morsdood ter aarde stortte. a hst ingestelde gerechtelijke onderzoek is de 62-jarige vrouw voorloopig op vrije voeten gesteld. (Tel.) De toestand in Mexico. Uit New-York wordt aan de „Köln.Zeit." Volgens brieven door particulieren ont vangen, en consulaire berichten, die uit Mexico-City binnenkwamen, maakten de opstandelingen zich aan de grootste uitspat tingen schuldig in de stad Durango, die zij verleden week bezet hebben. Veertig vrouwen pleegden zelfmoord uit vertwijfeling over de mishandeling, die haar van den kant der opstandelingen ten deel gevallen was. De revolutionnairen gedroegen zich als roovers. Zij plunderden cd verwoest ten het gedeelte der stad, waar de fabrieken gevestigd zyn. (Ook een aantal Duitscbe vrouwen werd gedwongen zich de mishan delingen der onmenschen te laten welge vallen). By de verovering der stad werden een aantal Amerikanen gewond en eenEngelsch- man gedood. De geheime Russische politie. Fontana, de beambte der Russische ge heime politie te Parijs, die dezer dagen te Lyon gearresteerd werd in verband met een twist, die tusschen hem en een vroegeren beambte van genoemde politie, Leone, plaats gegrepen had, is weder op vrije voeten ge steld en naar zy'n woning te Parys terug gekeerd. Hier verklaarde hy aan een mede werker van de „Matin", dat alle tegen hem ingebrachte beschuldigingen gelogen waren. Hij kende de Russische ambassade niet en heeft nimmer betrekkingen met haar onder houden. „Ik ben" zoo zeide hy „de- tectieve, dat is waar, maar in dienst van een particulier bureau. Dit bureau staat onder leiding van den heer Bittard-Mouin, hier te Parys woonachtig." Verder verklaar de hy, dat hy de zaak in handen van een advocaat gegeven had. De „Telegiaaf" meldt over De Balkan-Crisis. De strijd in Macedonië. Berlijn, 3 Juli. Het Atheensche tegegraaf bureau seint de volgende berichten uit Baltza. Nadat de tweede divisie de Bulgaar- sche troepen te Saloniki gevangen genomen had, viel zy de hoogte Kilkitsch ten Oosten van Arburi aan. Het gelukte de divisie de Bulgaren, die een wanhopigen tegenstand boden, uit hun verschansingen te verdrijven en deze belangrijke positie en zeer sterke verdedigings-werken met de bajonet te nemen. Het enthousiasme onder de Griek- sche troepen is onbeschrijflijk. De divisie trekt in Noordelijke richting voorwaarts. De verliezen moeten zeer groot zijn, doch steeds in vergelijking met die der Bulgaren gering. De 5e divisie greep de Bulgaarsche ver schansingen by SariDgiol aan en wierp ook hier de Bulgaren terug. De verliezen aan beide zijden moeten zeer groot zy'n Het 8e en 9e bataljon Evzonen vielen de versterkingen der Bulgaren ten Noorden van Juvesna aan. De Bulgaren vluchtten in de richting van LiDgovani. BELGRADO, 3 Juli. De Serviërs hernamen het offensief op den linkeroever der Zlotovs- ka en Bregalnitza. De operaties schijnen zich in hun voordeel af te wikkelen. BELGRADO, 3 Juli. De regeering publi ceerde heden geen rapporten over de krygs bedrijven. De ministers van Justitie en van Handel verklaarden na afloop der zitting van den ministerraad met opgewektheid, dat zy' zeer voldaan waren over de krijgs operaties. Volgens particuliere berichten zou de beslissende slag in vollen gang zy'n. WEENEN, 4 Juli. Volgens een mededee- ling van de Russische legatie te Sofia, weigerden de Grieken en Serviërs de krijgs operaties te staken. SOFIA, 3 Juli. Een offleieuse nota ont kent de juistheid van het uit Servische bron afkomstige bericht, als zou het Bulgaarsche leger voor de Serviërs teruggeweken zyn. Alle Servische aanvallen zyngisternamiddag afgeslagen met groote verliezen voor Serviërs. WEENEN, 3 Juli. De „Reichspost" ver neemt, dat het Bulgaarsche leger in zyn geheel tot het offensief overgaat, maar door terreinmoeilijkheden in zyn bewegingen be lemmerd wordt. Het blad voegt hier aan toe, dat de Bul garen oprukken naar Saloniki. BERLIJN, 3 Juli. De dagbladen publiceeren lange telegrammen uit Weenen, die echter weinig nieuws brengen over de gevechten. De eenige berichten, die op een verandering van den toestand wijzen, melden, dat de oorlogsverklaringen van Roemenie, Grieken land en Serviö elk oogenblik te verwachten zyn. De minister-presidenten hebben ver klaard, dat de ooriog absoluut onvermijdelijk i3. Danef heeft gezegd, dat de oorlogsverkla ring van Bulgarije binnen 24 uur te wachten staat. Bulgartje geïsoleerd. BERLIJN, 3 Juli. (Eigen tel.) De „Lokal Anzeiger" schryft: Een hooggeplaatst diplo maat deed de volgende verklaring aan een onzer medewerkers: „Ongetwijfeld is de situatie voor het behoud van den vrede op dit oogenblik onzeker. Toch kan men de hoop koesteren, dat de jongste, bloedige tooneelen de laatste zuilen zyn van de Balkan-troebelen. Ik steun deze opvatting op het feit, dat de Bulgaarsche diplomatie volkomen geïsoleerd staat en dat voor zoover mijn zeer goede inlichtingen reiken, geen uitzicht bestaat, dat zy uit deze isolatie kan geraken. Een onbedriegelyk kenteeken daarvoor is, dat men Roemenie de volkomen vrijheid heeft gelaten. Roemenie behoefde geen enkele interventie te vreezen, toen het besloot om te mobiliseeren. Met het oog op deze beslist anti-Bulgaarsche con stellatie, moet men verwachten, dat men eindelijk te Sofia tot bezinning en inkeer zal komen en men kan er op rekenen, dat Bulgarije in zal gaan op de verschillende eischen, die door zyn tegenstanders thans gesteld worden, wanneer het zich ten minste niet aan een overweldigende neder laag wil blootstellen. Dat de Bulgaren inder daad by de laatste gevechten zeer slechte resultaten bereikt hebben, blijkt uit berichten, die ik zooeven ontvangen heb en die niet uit Servische bron voortkomen." De arbitrage-kansen. ATHENE, 3 Juli. De Russische gezant heeft gisteren de uitnoodiging van Rusland om deel te nemen aan de conferentie te Petersburg hernieuwd. Venizelos zou gewei gerd hebben. Men zegt, dat de Bulgaarsche gezant zich gereed maakt om te vertrekken. WEENEN, 3 Juli. De tegenwoordigheid van prins Cantacuzene geeft den dagbladen aanleiding tot talrijke commentaren over de ontwikkeling der Roemeensche politiek. B\jna alle erkennen, op grond van berich ten uit Boekarest, dat Roemenie besloten die politiek te volgen, welke door de omstandigheden wordt aangegeven en welke op het oogenblik alleen vruchtdragend kan zyn. SOFIA, 8 Juli. De leiders der oppositie spraken zich uit voor een onmiddellijke en krachtige actie. In leidende kringen schijnt men van de reis van Danef naar Petersburg te hebben afgezien. BERLIJN, 3 Juli. (Uit Petersburg wordt aan de „Lokal Anzeiger" geseind: De Rus sische diplomatie te Sofia en Belgrado werkt met alle inspanning om verder bloedver gieten tusschen de strijdende naties te voor komen. De Russische diplomatie acht alle partyen schuldig aan de voorvallen, maar gelooft, dat in twee of drie dagen de con flicten bezworen en de oorlogslust verdwe nen zal zy'n. Sasonof had een langdurige gedachtenwisseling met Kokofsof in aanwe zigheid van de diplomaten der Balkanstaten te Peteraburg. Opnieuw hebben de gezanten uitvoerige telegrammen aan hun regeeringen gezonden. Sasonof zal overmorgen naar den tsaar reizen, die op het oogenblik in de Finsche scheren vertoeft, om hem over de situatie op den Balkan in te lichten. PETERSBURG, 3 Juli. Men meldt, dat de gezant van Bulgarije hedenochtend een be zoek bracht aan Sasonof en hem voorstelde Servie de volgende voorwaarden te stellen om uit de huidige crisis te geraken le. Onmiddellijke staking der vijandelijk heden. 2e. Demobilisatie der Bulgaarsche, Servi sche en Griek8che legers. 3e. Gemeenschappelijke bezetting der be twiste streken. 4e. Gelijktijdig vertrek van Danef en Pa- sitch naar Petersburg. SOFIA, 3 Juli. De offleieuse „Bulgaria" publiceert een oproep aan de bevolkingen verzoekt den Bulgaren hun koelbloedigheid te bewaren, de verzekering gevend, dat de regeeriDg haar plicht zal doen. Men zegt, dat de verliezen by de gevechten van Dinsdag zeer belangrijk waren aan beide zijden. De openbare meening geeft blyk van een zekere opwinding met het oog op de ge beurtenissen te Saloniki. De diplomatieke vertegenwoordigers zy'n nog niet teruggeroepen. Doodslag op een koelie. De raad van justitie te Padang velde vonnis in de strafzaak tegen Hans Busch- mann, beschuldigd van moord op den contract-koeli Karso te Lebong Tandai (mynb. mij. „Simau"). Het openbaar ministe rie had deswege 5 jaren tuchthuisstraf ge- eischt. De raad qualificeerde het misdrijf als doodslag, onder verzachtende omstandighe den gepleegd, en veroordeelde beklaagde deswege tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en tot betaling der kosten van het geding. denberg naar Lutten derailleerde gistermid dag, doordat een koe onder de machine geraakte. De k06 was direct dood. De loco motief en volgwageu kwamen in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ongelukken. De 20-jarige jongeling G. de H.teEersel, die verleden week een scherpe patroon afsloeg en daarbij de kogel in het onderlijf kreeg, is gisteren in het ziekenhuis te Eind hoven overleden. Chantage, De Inspecteur der recherche te Rotterdam, de heer C. van der Pol, heeft gisteravond aangehouden de 29-jarige winkeiier H. O.S. uit Antwerpen, die zich sedert April jl, bij herhaling had schuldig gemaakt aan afper sing van 'n geacht ingezetene tot een bedrag van f11,000. Bij zijn aanhouding hij het verlaten der woning van het slachtoffer was de chanteur in 't bezit van f 2400 aan bank papier, die hy juist weder had afgeperst. Op vrije voeten. De kassier J. G. de J., uit Ylissingen, die failliet is en verleden week in hechtenis werd genomen, verdacht van verduistering, is, naar de „N.R.Ot." meldt, op vrije voeten gesteld. De tegen hem verleenderechtsingang heeft de rechtbank te Middelburg ingetrok- Binnenland. Gemeentelijke keuringsdienst. De raad der gemeente Wageningen heeft zich in beginsel uitgesproken voor een keuringsdienst van levens- en genotmid delen, uitgezonderd vleesch en visch, ont worpen door de gezondheidscommissie van Wageningen. Deze keuringsdienst zal omvatten de ge meenten daaraan grenzende, nl. Ede, Ren- kum, Wageningen, Heteren, Doorwerth, Veenendaal, RheneD en Amerongen. Zoodra de onderhandelingen met de ver schillende gemeenten zyn afgeloopen, zullen nadere voorstellen ingediend worden. Een aspirant vroede vader I Het gezin van een candidaat voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen te Rotterdam is daar op straat gezet, omdat de echtgenoot de woning heeft verlaten. Medelijdende buren hebben de vrouw en kinderen ondergebracht. (Vad.) Valsch bankbiljet. Te Amersfoort is door dat recherche in beslag genomen een valsch bankbiljet van 100, gemerkt Q U 9720, uitgegeven 6 Sept. 1911. Het papier is geler en dikker dan ge bruikelijk een duidelijk watermerk ont breekt. Mishandeling door een onderwijzer. Door den heer A. Koornstra te Haarlem is een klacht ingediend tegen den onder wijzer M., omdat deze Dinsdagmiddag, tijdens de rekenles, zyn twaalfjarig zoontje Wiebe herhaalde malen met een liniaal in het gezicht zou hebben geslagen, waardoor blauwe striemen ontstonden en de onderlip opzwol. Tram gederailleerd. De Dedemsvaartsche stoomtram van Har- Aanhouding. De politie te Bergen op Zoom arresteerde gisteren de diamantslijper J. L. S., 43 jaar, wonende te Gent. Zyn aanhouding was door de Belgische justitie verzocht. Hy heeft zich schuldig gemaakt aau verschillende verduis teringen van diamanten, naar men zegt tot een bedrag van frs. 135,000. (Tel.) Diefstal. De gebr. H. te Bergen op Zoom zijn aan gehouden, verdacht van diefstal en heling van een groot aantalkoopmansgoederen door een hunner in dienstbetrekking bii de firma Arn. Asselbergs daar ter stede ontvreemd. Zy hebben bekend en worden terbescbikking der justitie gesteld. (Tel.) Lijk opgehaald. Te Nieuw-Dordrecht (Dr.) is een lijk van een zekeren B. Större aangebracht, dat uit het Van Echtens-kanaal was opgevischt. Dezer dagen was hy' uit Duitschland huis waarts gekeerd. Omtrent de oorzaak van zijn dood is niets bekend. Ongelukken. Te Hoogkarspel viel, naar het „Vad." meldt, een landbouwer door het steigeren van zijn paard, van den hooischudder. Hy viel tusschen de tanden, waarvan een twee tal ia zijn slapen drong. Hot paard bleef gelukkig, terstond staan, zoodat de ge kwetste, hoewel ernstig verwond, niet ge dood werd. De vergiftigingszaak te Oude Wetering. Omtrent deze zaak kunnen nog de volgen de bijzonderheden gemeld worden: De vrouw van den arbeider Pieneman, die in dienst was by den landbouwer J. N. Los, heet P. Enthoven 'en is 29 jaren oud. Haar medeplichtige, F. Breed, is 85 jaren, omstreeks zes jaren weduwnaar en had een dochtertje van ongeveer dien leeftijd. Het doel der misdaad is geweest om na het overlijden der beide slachtoffers een huwelijk aan te gaan. De patroon van wijlen Pieneman, waar schuwde hem Maandag voor acht dagen, dat hij wat beter op zijn vrouw moest passen. Thuis komende heeft P. haar onder handen genomen, daarover is een woorden wisseling ontstaan en Dinsdag tegen den avond, nadat hij zijn warme maal had ge bruikt, is plotseling P. ziek gewordeD. Hij kreeg krampen en was zeer onpas selijk. Zy'n vrouw heeft hem toen een ei met cognac blaar gemaakt, waarin zy, evenals in het eten, een groote dosis arse nicum heeft gedaan. Volgens haar eigen bekentenis heeft zij niet meer dan tweemaal het vergif toegediend. Met den vader van B. is het anders ge gaan. Deze woonde in by zyn zoon. Deze wist, dat zijn vader f 400 k f 500 had over gespaard. Dit geld heeft hy zy'n vader afhandig gemaakt, tengevolge waarvan er moeilijkheden zijn ontstaan, waarom B. besloot zijn vader uit den weg te ruimen. Als rattengif had de oude B. arsenicum iu huis. Zijn zoon diende hem dit toe in kleine dosis, de vader werd ziek en vrouw P. kwam hem te Abbenes zoogenaamd ver plegen. Wel dertigmaal hebben de twee den ouden man toen arsenicum ingegeven, waarop deze is gestorven. B. is in den nacht van Maandag op DiDsdag van zyn bed gelicht en naar Roelofarendsveen gebracht, waar ook hij een bekentenis heeft afgelegd, eerst tegen over de velwachters, gisteren ook tegen den rechter-commissaris mr. De Josselin de Jong, en den griffier, Mr. Merkman. Het tweetal is op last van de justitie overgebracht naar het Huis van Bewaring te Haarlem. Einde dezer week zal opgraving plaats hebben van het lyk van E. Breed op het R.-K. kerkhof te Oude Wetering. Het lyk zal gerechtelijk worden geschouwd. Pieneman en zy'n vrouw laten vier kin deren onverzorgd achter waarvan het oudste dertien jaren is. (Tel.) Bloedvergiftiging. De betonwerker J. Bosch, in dienst der firma Boesewinkel, te Zutphen, was 'n tien tal dagen geleden te Zutphen van zyn fiets gevallen en had daarbij een onbeduidend wondje aan zyn rechterduim gekregen. Daar na werkzaam zy'n de bij bet asphalteeren van straten te Rotterdam, ontstond bloed- vergifting door z. g. modderbaccillen. Hy" werd naar een zieken inlichting gebracht, doch is daar aan de gevolgen overleden. Vanwege de Rijksverzekeringbank zal een lijkschouwing plaats hebben. Hij laat een weduwe met 9 kinderen achter. (Tel.) Gevaarlijk speelgoed. Dinsdag zijn in het ziekenhuis te Rotter dam 2 jongens verbonden, die beiden ge wond waren door projectielen uit een flobert schietwapen. De 10-jarige Cornelis Van der Werf was op den Pieter de Hooghweg aldaar getroffen boven het linkeroog en de 13-jarige Arie Troost, kreeg in de Van Olden- barneveldtstraat een kogeltje in den rechter schouder. In beide gevallen was het schot gelost door een opgeschoten jongen, die onbekend bleef. De' projectielen konden spoedig ver wijderd worden. (Tel.) Ongelukken. Woensdagavond te zes uur is Van Ryn, uit Haarlem, die op een hem b(j decentrale werkplaatsen der H. IJ. S. M. op 't baanvak Haarlem-Amsterdam aan 't grasmaaien was, door een trein gegrepen en gedood. De man, die dit werk al jaren deed, was wat doof. Hij heeft daardoor den trein vermoedelijk niet hooren aankomen. Het personeel van den sneltrein, die ongeveer kwart voor zeve nen te Haarlem aankwam, vond den man liggen. Het lijk werd in den trein meege nomen en te Haarlem naar het St. Elisa- beth-gasthuis overgebracht. Tel. Dinsdag is in 't ziekenhuis te Rotterdam overleden de 2-jarige M. de Zanger, die in den namiddag van 18 Juni j.l. een spiritus- lampje had omgetrokkeu, waardoor haar kleertjes in brand geraakten en de kleine brandwonden aan armen, beenen en aange zicht bekwam. Tel. De pas gehuwde arbeider M. te Deest kreeg, haar het „Vad." meldt, Vrijdag op de steenfabriek aldaar een slag van het paard. Onmiddellijk was geneeskundige hulp noodig. Maandag werd de toestand van den zoo ernstig, dat hij naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen moest wor den overgebracht waar hy gisternacht is overleden. Onder Boxum (Fr.) is de arbeider W. Hof- stra van een wagen met hooi gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden. Tel. Bij een vechtpartij te Blerik op de Maas brug tusschen twee schooljongens heeft gistermiddag den 15-jarige A. G. uit Blerik den 13jarigen H. uit Venlo met een mes een steek in de buik toegebracht, zoodat de darmen er uit puilden. Na in de kazerne der marechaussees verbonden te zy'n is de gewonde jongen naar het gasthuis vervoerd. Zjjn toestand is redelijk. A. G-, die een paar maanden geleden een dergelijk feit bedreven had, is gevangen genomen. N.R. C. Inbrekers hebben in den nacht van Dins dag op Woensdag bij mevr. de wed. van der W., in de Jacob Marisstraat te Sloten (N.-H.), een groot aantal gouden en zilveren sieraden, w. o. enkele van zeer groote waarde N.R.C. De 8 jarige Teun de Waal, wonende op het Slagveld te Zwyndrecht, was Dinsdag avond, naar de Dordt. Crt. meldt, te 9 uur nog niet thuis. Daar hij dikwyls by" het water speelt, vermoedde men het ergste en ging aan het dreggen, echter zonder resultaat. Woensdagnacht half twee ongeveer pas seerde de visscher Willem Staat met zijn roeiboot de aanlegplaats der Thorbooten. Hij zag daar een kinderlijkje drijven en nam dat in zy'n vaartuig op. Toen hij er mee wegroeide zag hy, dat men in de Zoutkeets haven aan het dreggen was en toen kwam de betrokken familie tot de treurige ont dekking, dat Staat het vermiste knaapje had gevonden. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) In het tweede blad van Maas en Schelde- bode No. 1880, gedateerd 28 Juni 1913, ver heft de Redactie vau dat blad in een toe voegsel van een ingezonden stuk van Ds.van der Kooy, de tuchtroede over den inzender. Als er gehakt wordt vallen ligt de spaanders. Het geldt hier de Herv. dominees die hun vijandschap en futloosheid en heulen niet verbergen. De toegediende boterham is vet gesmeerdDe bete ervan is het liefst ge gund aan de Herv. dominees vanFlakkee. By de verwaande meening oogenarts te zyn verklaart de Redactie: de oogen van heel Flakkee zijn open. Waartoe open Om in Ouddorp op het getal 13 te zien, wat wel eer 121 was. Gelukkig dat die oogeB dat nog zien kunnen, by het groote gebrek waaraan zy lijdende zijn, omdat deze oogen dokter zegten se (dat zyn immers de oogen van Flakkee) hebben de meeste Herv. dotninees in der sak. In welken zak dan toch Wel in den zak van die geopende oogenwaarin anders de tranen worden bewaard. Verblij dend echter voor de Redactie dat de vracht voor hare oogen, althans dooi één van die Herv. dominees kan verminderd worden, omdat deze wordt uitgeworpen onder een fransch complimentje, met de woorden Adieu, (fransch woordGod zij met U) dominee. Uit welk een hart zulk een toevoeg sel en zulk een wensch voorkomt laat zich gemakkelijk raden. Beantwoordt het Devies (het onderscheidingsteeken) en het Motto (de daaraan toegevoegde woordenin dit teeken zult gy overwinnen) aan de lading van dit blaadje, in de volkstaal bekend onder den naam van smaad en scheidbode Het devies moge mooi zijn, de motto prach tig deze vlag past niet boven een mod derschuit. Eén oog en oorgetuige. Landbouw. De overbemesting der suikerbieten. Als vroeger het graan mislukte, dan was de oogst mislukt, want dan bleef de op brengst der boerderij dat jaar beneden het gemiddelde. Tegenwoordig is dat anders. Tegenwoordig is het de suikerbiet, die den

Onze Eilanden | 1913 | | pagina 3