2 ONZE EILANDEN van 19 APRIL 1913. zyd voltooiing nadert en dehouten schutting die het gebouw aau het oog onttrok, is weg gevallen, blijkt, welk een groote verbetering is ingetreden met, den bouw van het paleis ter plaatse waar het staat. De Scheveningsche Weg heeft voor het gebouw een groote verbreeding gekregen. Een flink voorplein geeft gelegenheid het paleis met z\jn tuin goed te doen uitkomen. Een monumentaal hek om het geheele terrein opgetrokken, doet werkelijk mooi en de eenige opmerking die men zou kunnen maken is, dat het hek niet in overeenstem ming is met het eenigszins popperige van het paleis. Bij een paleis denkt men zich iets massiefs, iets statigs. Veel indruk maakt h6t Vredesgebouw niet. Men denkt onwille keurig aan een gebouw uiteen Neurenberger speeldoos of aan een bouwwerk uit de beken de steenbouwdoozen van Richter. Velen vinden de stichting van Carnegie dan ook niet mooi en men verbaast zich dat dit gebouw nu gemaakt is naar een ontwerp, dat onder zware mededinging indertijd den eersten prijs verwierf. Als onze eigen beroemde bouwmeester Cuypers het gebouw had moeten maken, zou er zeker een poti- ger monument zijn verrezen. Maar critiek is gemakkelijk en kan in dit geval niets meer baten. Het paleis zal en dit is het voornaamste - een attractie te meer zijn voor pnze residentie en duizenden tot zich trekken. Van binnen moet het heel mooi zijn en schatten aan kunst bevatten. Aan het einde dezer maand zal de Camegiecom- missie der Kamerleden tot een bezoek uit- noodigeu en dan zal het mogelijk zijn den lezers uitvoeriger van de inwendige pracht van de woonstee der Vredesgodin te verha len. Of deze nu tevens haar scepter over Europa zal gaan zwaaien, zal wel niemand gelooven. Behalve de verandering, die de Scheving- sche Weg bij het Vredespaleis onderging, zal de bezoeker der residentie een groote veran dering zien bij het aangrenzende Zorgvliet. Langs het Vredespaleis komt de nieuwe weg, dien men reeds druk bezig is aan te leggen, van de Scheveninsche Weg, rechts langs net Paleis naar de Qroothertoginne- laan. Het geboomte van Zorgvliet is op verschillende plaatsen reeds gevallen, riolee- ring en fundeering voor den bouw van villa's vragen tallooze handen. Nog dit jaar hoopt men met de omzetting van Zorgvliet in een villapark een heel eind te komen. Dat zal Cats ook niet gedroomd hebben, toen hij op een der mooiste punten van het oude buiten zyn verzen op alles en nog wat aan elkaar rijmde 1 Wie zoo'n villaatje in het nieuwe park wil bewonen, zorge een heel dikke beurs mee naar den Haag te brengen. Goedkoop zullen de woningen allerminst zyn, doch het is ook de bedoeling bet nieuwe villapark tot een ideaal rustoord voor gefor- tuneerden te maken. In elk geval zal het er nog goedkooper zyn dan op de nieuwe terreinen aan den Wassenaarschen Weg, waar het oude weiland van graaf von By land door de maatschappij Koningskade wordt bebouwd. De grond wordt daar alleen reeds op f 30 k f 40 de M2. en een villaatje zal daar nog heel wat duurder uitkomen dan op Zorgvliet. Hotel Centraal is, zooals ik de vorige maal schreef, Donderdag feestelijk geopend. Honderden genoonigden bewogen zich in de keurig versierde zalen, waar een schat van bloemen prijkte. Centraal hoopt hel eerste- rangshotel te worden. Keurige kamers, magniefieke aalons van alle gemakken voorzien, staan ten dienste der gasten. Maar alweer, goedkoop is het niet. Een tweepersoons kamer met gebruik van salon komt op f 12,50 en de goedkoopste één persoonskamer komt met ontbijt op f2,50 per nacht. Doch alles is zoo keurig ingericht en getuigt van een zoo groote weelde.dat de prijzen niet overdreven genoemd kunnen worden. Het loopt natuurlijk de eerste dagen storm. Voor de ovorige hotels is het te hopen, dat daarin wat vermindering komt, want de concurrentie van den grooten collega zal voor velen toch al zwaar genoeg zijn. Wie er komt raad ik aaD eeDs te zien of hij een kijkje kan nemen 's avonds in de verlichte koepelkamers van het gebouw. Een prachtig panorama van de stad ont plooit zich dan voor zijne oogen. De Kamer is nog altijd aan het liefheb berijen in de Ziektewet, 't Is alweer net als bij de Radenwet en de Pensioenwet, alle verbeteringen van links worden op het wachtwoord van Dominee Brummelkamp, in Juni in de antirevolutionaire Rotter dammer uitgegeven, neergesabeld. Of Patijn, Liraburg, Duys of Schaper al talentvol hun amendementen verdedigen, niets helpt, het lot ervan is vooruit beslist, de clericalen stemmen ze met groote meerderheid af. Gelukkig i3 ten minste het schandelijk je stap te luisteren en het was klaarlichte dag, toen ik je de trap hoorde opgaan. Ik kan je niet vertellen hoe bang ik was, terwijl je weg waart. Ik wist, dat je bij hem was, en ik verbeeldde mij, dat je aan honderd gevaren was blootgesteld." Ik zei haar waar en met wien ik was geweest. „Maar waarom nam hij je met zich mee?'' vroeg zy, toen ik alles verteld had. „Dat kan ik niet begrijpen „Ik moet je bekennen, dat het mij ook een raadsel is," antwoordde ik. „De geheele zaak is zeer vreemd," ging zij voort, „en bet bevalt mü niets. Wü hebben reden te weten, "dat hij niets zonder een motief doet. Maar wat kan het motief in dit bijzondere geval zijn „Dat is meer dan ik zeggen kan," ant woordde ik en daarmede veranderden wij van onderwerp en hielden ons met onze eigen en meer bijzondere belangen bezig. Ze namen ons zóó geheel in beslag en zóó heerlijk waren de gedachten, die er uit voortvloeiden.dat toen wijontbeten hadden, ik in de eetzaal bleef en niet een der ochtend bladen, die op een hoop op de boekentafel lagen, opende. Om half elf groette ik Valerie, die in de ontvangkamer studeerde. Pharos had ik nog niet gezien en nadat in mijn hoed had opgezet, verliet ik het huis. Het was de eerste gelegenheid, die ik sinds mijne amendement Aalberse, dat de ongehuwde moeder bij hare bevalling het ziekengeld, waarvoor zij premie betaalde, wilde ont houden, gevallen, doordat een dtel der rechterzijde links bielp. Na de ziektewet schijnt de pensioneeriDg der gemeenteambtenaren er nog door te moeten. Daartegen zal zich heel wat tegen stand openbaren. Vermoedelijk ook van rechts om de zware lasten die op de ge meenten worden gelegd. Men moet er toch waarlijk niet gering over denken, dat in vele gemeenten hot percentage van den hoofde- l\jken omslag zal moeten worden verhoogd om de lasten van dit ontwerp te kunnen dragen. Gemeenteambtenaren met een trachte- ment van f 700 of f 800 zullen tien jaar lang 140/o van hun loontje moeten storten. Voor deze menschen zal het onmogelijk blijken zich die opoffering te getroosten en daardoor zullen zij in het pensioenfonds niet kunnen deelnemen. Zelfs de rechter zijde zal dit ontwerp niet ongewijzigd kunnen aanvaarden, nu de Roomsche Maasbode er een felle critiek op heeft geoefendenschrijft dal ontwrichting der gemeenteflinanciön het gevolg ervan zal zijn. Waarschijnlijk zal moeite gedaan worden een wetsontwerp der sociaaldemocraten ook nog in behandeling te krijgen. Het strekt om to bepalen dat de stembus veel als tot nu toe tot vijf uur op den Stemmingsdag geopend zal zün doch tot acht uur. Het doel der wijziging is de arbeiders beter in de ge legenheid te stellen hun stem uit te brengen. De sociaaldemocraten zijn met dit ontwerp wel heel laat voor den dag gekomen. De Kamer zal wel haast zeker aan het eind dezer maand uiteengaan en of er nu nog tijd zal zijn dit voorstel te behandelen is de groote vraag. Als Ue heeren dit gedaan had den willen krijgen, hadden zij hun voorstel veel vroeger moeten indienen. Nu maakt het wel een beetje den indruk van een paradepaardje. De handelsreizigers hebben den minister verzocht den stemdag op Maan dag te bepalen, omdat zij anders reeds uit zjjn voor bun zaken. Dat verzoek is billijk en m. i. kan er niets tegen zijn, dat de mi nister üetinwilligd. Hoe meer degologenheid tot stemmen wordt verruimd, hoe beter. De meening van de natie komt daardoor het best tot uiting. Plaatselijk Nieuws. DfRKSLAND Een dochtertje van Andries Stolk alhier had het ongeluk met de punt van een schaar in een harer oogen te steken. Donderdag is bet kind naar Rotterdam vervoerd om door een specialiteit te worden behandeld. Terwijl Donderdagmorgen de paarden van den landbouwer D. Kardux voor een boerenwagen een oogenblik onbeheerd ston den op de Nicuwstraat alhier voor den timmermanswinkel van A. van Oostenbrug- ge, gingen zij aan den haal.DoorZomerstraat, Voorstraat, Ring, Acbterdorp en Win terstraat holden zy voort, totdat zy hier werden grepen door de werklieden, die bezig zijn met het leggen van een riool in deze straat, Gelukkig liep dit ongeval zonder veel schade af. QERKIiVGEiV- By bet Gemeentebestuur js een aanvrage ingekomen van T. Bestman Jnz. tot verbetering der kiezerslijst, omdat daarop zijn naam niet voorkomt. Jl. Zondag ontstond bij den heer Joh. K. een begin van brand, wat echter nog al spoedig werd opgemerkt en door de aanwezigen werd gebluscht. Met kleine schade nl. verbranding van een kleed liep dit ongeval af. Het plan bestaat ook in deze gemeente een boerenleenbank op te richten. Door het hangen van kleederen op een heg schrok een paard, dat voor een zaaimachine stond zoodanig, dat het dier zich omdraaide, over de machine heensprong en vervolgens op hol sloeg, waardoor aan de machine nog al eenige averij kwam. Het paard liep bij den eigenaar D. D. K. op de hoeve. Ongelukken kwamen niet voor. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Gemeen leraad van Rerkingen op Vrijdag 11 April j.l. des voormiddags te 9.30 uur. Afwezig de Heer A. Munters. Voorzitter de Ed. Achtb. Heer Mr. C. Zaajjer, Burgemeester. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige terugkomst te Londen, had gehad om mijn atelier te bezoeken en ik was uiterst ver langend te weten hoe de zaken daar tijdens mijne afwezigheid waren vooruitgegaan. Het was een heeri\jke morgen om te loopen, daar de lucht wolkenloos was en bijgevolg de straten in zonneschijn baadden. In de Row genoten talrijke mannen en vrouwen van hun morgenritje en kindermeisjes in witte japonnen kon men bij dozijnen tellen op de straten, die naar het Park leidden. Op den hoek van Hamilton Place riep eene stem, die ik herkende, mij om stil te staan en toen ik mij omkeerde, zag ik mijn ouden vriend sir GeorgeLegrath haastig op mij afloopen. „Mijn beste Cyril," zeide bij, toen hij mij de hand schudde, „ik ben werkelijk blü je te zien. Ik dacht niet in 't minst, dat je teruggekeerd waart." „Ik ben gistermorgen te Londen aange komen," antwoordde ik, maar op zulk een benaauwden toon, dat hij suf moest geweest zijn, indien bij niet zag, dat er iets aan haperde. „Hoe wist ge, dat ik weg was geweest?" „Wel mijn beste kerel," antwoordde hij, „ben je dan vergeten, dat ik je een zeker adres te Napels zond En daarop bezocht ik den volgenden morgen je atelier, toen je knecht my zei, dat je naai 't buitenland was. Maar, hoe dan ook. je ziet er niet goed vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Mededeeling, ingekomen stukken. a .Missieve van H.H. Ged. Staten houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot wijzi ging der Gem. Begrooting, dienst 1912. b. Verslag van B. en W. krachtens de woningwet over het vorig jaar. Welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Alanu komt aan de orde een voorstel van B. en W. om de jaarwedde van den telefonist C. Witvliet te verhoogen met f 35.- en te brengen op f 135,— met het oog op de meerdere werkzaamheden der aangebrachte telefooncel. De Heer Witvliet verlaat tijdens de deban- deling van dit punt de vergadering. De Voorzitter zegt dat de verhooging uit f 35,— hem billijk voorkomt omdat de Heer Witvliet een gedeelte zijner woning heeft moeten afstaan en in het afgeloopen jaar 500 gesprekken werden gevoerd. Dhr. Keijzer vraagt of dergelijk werk goed wordt betaald en zag het liever tot f140,— verhoogd, waarop de Voorzitter antwoordt dat B. en W. het salaris voldoeDde achten. Te Melissant is het salaris ook 125,— maar omreden de cel in de woning van den telefonist is aangebracht hebben B. en W. gemeend daarvoor f 10,— te moeten uit trekken, zoodat het salaris hier f 135,— wordt. Alle leden kunnen zich met het voorstel vereenigen zoodat dit met algemeene stem men wordt aangenomen. Vervolgens worden B. en W. gemachtigd tot aankoop van 10.000 waalsteenen voor reparatie en verbetering der staten. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat in verband met de in de vorige vergadering door den heer Keijzer gedane vraag om de sloot langs de begraafplaats over een lengte van 25 Meters te dempen en de door my gedane toezegging dit in de vergadering van B. en W. in overweging te zullen nemen, van hunnentwege geen voorstellen dienaan gaande te wachten zijn. Daar geen der heeren meer het woord verlangt, wordt in geheimo zitting overge gaan tot behandeling van het kohier en suppletoir kohier van den Hoofdelyken GOEDEREEDE-De lyst van stemgerechtigde Ingelanden van den Rooklaaspolder onder deze gemeente is herzien en gedurende 14 dagen ter inzage gelegd. De Rekening over 1912 en de Begroo ting voor 1913 van den polder „Oude Oost dijk" zijn gedurende veertien dagen voor belanghebbenden ter visie gelegd. OUDDOUP. Het geroep van de koekkoek is hier reeds enkele d3gen gehoord. Zaterdag werd in 'tcafé Akkershoek een Huis Schuur en Erf ten verzoeke van Mej. Maartje de Vogel bij afslag verkocht voor f 870 aan A. van Splunder alhier. STELLEN DA 11 Terwijl Woensdag de am bachtslieden in de in aanbouw zijnde schuur van Mej. de Wed. Johs.Koese aan bet work waren, viel een beitel van een der binten naar beneden en trof den timmerman T. Kerkhoven in den voet, waardoor een gapen de wond ontstond. Terstond werd genees kundige hulp ingeroepen. De man kan natuurlijk geen werk verrichten. De bloembollen velden van den Heer C. A. Vogel leveren weder een prachtig gezicht op. Al deze bloemen in vollen bloei met groote verscheidenheid in kleuren loo- nen wel de moeite er eens een kijkje te gaan nemen. De beer W. van Lenten, wiens reis naar de Nieuwe Wereld was uitgesteld we gens ziekte van huisgenooten, heeft, naar men ons mededeelt, geheel en al van de Amerikaansche reis afgezien, daar het er op het oogenblik voor de werklui niet te rooskleurig is. - De heer C. Zeedijk alhier heeft zijn bla zer onderbands verkocht aan M. Troost Jbz. Ook in deze gemeente schijnen de mazelen hun intrede te hebben gedaan. Iu een huisgezin aan den Nieuwen weg alhier schijnen de meeste kinderen aan deze ziekte te lijden. Binnenland. Ballon zoek. De kabelballon, die op het vliegterrein te Soesterberg van wege het Kon. Ned. Meteor. Instituut nu en dan tot het doen van waar nemingen wordt opgelaten, is, naar het U. D. uit. Ik hoop toch, dat je niets scheelt 1" „Niets, Diets," antwoordde ik bijna scherp en voor den eersten keer in mijn leven was zijne tegenwoordigheid bijna hinderlijk voor mü, ofschoon, als mij de reden gevraagd was, ik het moeilijk zou hebben gevonden te zeggen waar om. „Sir George, loen ik u dien morgen in het Museum opzocht, zei u mij, dat ge mij liever in mijn graf zaagt, dan dat ik mij op eenig opzicht met Pharos verbond." „Wel?" vroeg hij, terwijl hjj met een gelaat naar mij opkeek, dat plotseling zijn gewone, roode tint verloren had. „Watdoet je mü nu daaraan herinneren?" „Omdat," antwoordde ik, „als het niet ware om een persoon, ik kon wenschen, dat die gelegenheid voor u was weggelegd. Ik ben twee maanden bij Pharos geweest." „Wel?" zeide hü weer. „Wat kunt u nog meer verwachten, dat ik zeg?" vervolgde ik. Daarop wat zachter sprekende, alsoi ik vreesde, dat Pharos het kon hooren, voegde ik er bij: „SirGeorge, als ik u alles moest vertellen, wat ik van dien man weet—" „Je moet mü niets vertellen I" riep hü haastig uit. „ik weet reeds te veel." Wü liepen een eind stiizwygend door, en niet voordat wij tegenover Devonshire House waren, spraken wy weer. Toen zeide sir George eensklaps en met meldt, Maandag j.l. door het breken van den kabel ontsnapt en heeft daarna als vrije ballon op eigen gelegenheid een vaart onder nomen. Aangezien aan het instituut tot nu nog geen bericht van vinden van den vluchteling binnenkwam, wordt er by dezen de aandacht op gevestigd, dat voor den vinder, bü goed behandelen een premie in uitzicht wordt gesteld. De ballon isvan alluminium ballonstof en draagt met groote letters een opschrift (K. N. M. I. de Bilt) vermeldend den eigenaai. Onder den ballon hing het registreer-in- strument, dat men by eventueel vinden vooral ongeopend dient te bewaren. Vinders van ballon of instrument worden verzocht van hun vondst kennis te geven aan den hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bijt, die voor verpak king van het gevondene zal zorgen of aan wijzing zal geven voor verpakking en terug zending. De richting waarin do ballon vermoedelijk is afgedreven is Zuid-West,; de plaats waar hy is gedaald kan niet meer dan 30 kilometer van het vliegterrein verwüderd zyn. [Tel.] Inbraak. Gisterochtend ontdekten de dienstboden, dat ingebroken was ten huize van mevrouw de weduwe M. J. De Bas, aan den Heem- raadssingel te Rotterdam. De dieven zyn, evenals by de verschillende inbraken aan den Westersingel en de Mathenesserlaan te werk gegaan. Zü klommen ter zyde van het huis over een tuinhek en vervolgens over een tuinschutting. Van de serredeur aan deachterzyde word een paneel ingedrukt en zoo zyn de dieven naar binnen gekropen. Zij maakten zich in de eerste plaats meester van een vervalpot der dienstboden, bevattende circa f 14 a f 15. Daarna bezochten zü de huiskamer en dron ken een flesch wyn leeg, die naast het buffet stond, doch lieten het tafelzilver in het buffet onaangeroerd. Een kistje sigaren werd mee naar den tuiD genomen en daar opengebroken. De sigaren namen de dieven mee, bet kistje in den tuin achterlatend. Mevrouw de Bas is tegen inbraak verzekerd [Tel,] Ongelukken. Te Katwyk-aan-Zee had Dinsdagavond een droevig ongeval plaats. Het tweejarig dochtertje van den heer V. d.L., in de Bal juwstraat, dat vyf minuten te voren nog vroolük speelde, werd door den vader achter de woning gevonden, voorover gevallen in een kuiltje van de rioleering, Hoewel spoedig geneeskundige hulp aanwezig was, bleken de levensgeesten reeds geweken. (Tel.) Een vrouw te Schoondyke, die de vorige week door het vlam vatten van een pan vet, ernstige brandwonden bekwam, is thans onder smartelyk lyden aan de gevolgen overledeD. (Tel.) Toen de bejaarde vrouw Mulder aan de hand van een jongetje gistermiddag de Violenstraat te Gioniugen passeerde, vielen eenige ledige koekkisten van een wagen, die zich juist in beweging zette. De vrouw werd gedood, het jongetje kreeg verwon dingen. Er van door. Drie jongens van 16 en 17 jaar hebben te Haarlem by een bewoner van de Rozen- prinsstraat een kistje met f93 weggenomen. De pleegzoon van den bestolene, die een van de daders was, is met z'n vrienden naar Antwerpen gegaan en heeft daar het geld verteerd. De twee kameraads zyn berouwvol in Haarlem teruggekeerd, maar J. T., de pleegzoon, is te Antwerpen achtergebleven. (Tel.) Door een stier aangevallen. De landbouwer B. Dros, te Texel, werd dezer dagen bü'na door een stier, die hem tegen den wand drukte, gedood. B. wist zich los te rukken, doch met ontwrichten schouder. Te Helder werd heelkundige hulp verleend. (Tel.) By de familie le Werkendam is gisteren telegrafisch bericht ontvangen, dat den-ja rige, J. van Gelder, in een fabriek in Brazilië, tusschen de raderen eener machine geraakt en oogenblikkelük gedood is. (Tel.) Branden. Woensdagmiddag ontstond brand in de woning van R. Kuiper aan de Looiersgracht te Steenwyk. Een der beide vertrekken brandde geheel uii. Verzekering dekt de schade. De vrouw van Kuiper kreeg by het pogen om goederen te redden ernstige brand wonden aan hoofd en handen. (Tel.) het verlangen, dat hü niet kon verbergen, om van onderwerp te veranderen „Natuurlyk heb je dezen morgen van het verschrikkelyke nieuws geboord?" De richting zyner oogen volgende, zag ik, wat hem dit deed vragen. Een kranten koopman stond in de goot aan de andere züde der straat, terwyl hy in zy'ne hand het gewone biljet hield, dat den inhoud der kranten, die hij te koop bad, te lezen gaf. Hierop was met groote letters gedrukt: Verschrikkelijke Pestepidemie te Londen. „U bedoelt de pest, vermoed ik zeide ik met eene voorgewende kalmte, die ik in 't geheel niet gevoelde. „Volgens dat bulletin zou het schynen, dat ze toch ook te Londen is verschenen." „Ja zeker" zeide Sir George, met eene somberheid, die men volstrekt niet van hem gewoon was. „Kan het mogelyk zün, dat je de kranten niet gelezen hebt?" „Ik heb nauwelijks eene krant gelezen, sinds ik Londen verliet," antwoordde ik. „Ik heb het veel te druk gehad. Vertel er my van. Is het zoo erg?" „Ze is als uit de lucht op ons gevallen, antwoordde hü. „Twee dagen geleden wist men er niets van. Gisteren was er slechts één geval en dan nog wel buiten op het land. Dezen morgen zün er niet minder dan Te Oisterwyk (N.-Br.) is Woensdagmorgen de boerderij „De oude Hondsberg", toebe- hoorende aan mevrouw de wed. Breda var. Kelckhoven en bewoond door De Bakker, afgebrand. Van den inboedel kon niets worden geredhet vee bleef behouden. - (N. R. Ct.) Buitenland. Uit het bagno. De „Matin" brengt een weerzinwekkend verhaal van een poging tot ontvluchting uit de strafkolonie van Fransch Guyana, door vier galeiboevenMouillard, Bacherau, Fossey en Machenel genaamd, in het werk gesteM. Bacherau, die reeds verscheidene malen te vergeefs getracht had alleen te ontvluchten, besloot, eindelük nog een laatste poging te wagen met behulp van zün drie genoemde lotgenooten. In dea nacht van den 6den Januari verlieten zy de straf kolonie; als wapens hadden zü eenige sabels by zicb, als levensmiddelen een paar brooden en enkele bussen met geconserveerd vleesch. Zy hoopten in een dag of vüf in hetbosch een plaats te bereiken, waar zy in staat zonden zyn met eerlyken arbeid wat geld te verdienen, om daarmede vervolgens naar meer beschaafde streken te tiekken. Voor die vyf dagen meenden zij voldoenden mondvoorraad bij zich te hebben, en kwa men zy te kort, dan dachten zy in het woud genoeg vruchten en wild te zullen vinden. Fossey diende den vluchtelingen tot gids en zou hen naar de rivier Mana brengen, waar men zich midden in de my ndistricten bevond. Doch men liep vier, vyf, zes dagen,zonder dat men het doel bereikte. Toen men den zevenden dag nog altijd niet aan de Mana was aangekomen, gaf Fessey eindelyk toe, den weg verloren te hebben en niet te weten waar hy was. Gedurende acht dagen liepen zy op goed geluk door het onmetelyke woud zü hadden duizenden moeilykheden te over winnen, maar op een hun bekende plaats terechtkomen, deden zy - niet. De honger begon hen steeds meer te kwellen en van de wortels, die zy tot nu toe gegeten hadden, kregen zy meer dan genoeg. Totaal uitgeput, besloten zy eindelük* halt te houden. Van takken bouwden zij zich een kleine hut. Macherel was intusschen ziek geworden. Terwyl Fossey bij hem waakte, gingen Bacherau en Mouillard bet bosch in om onvindbaar proviand te zoeken. Plotseling kwam in Fessey's hersenen een onmen- schelyk wreede gedachte op. Hü snelde naar zyn twee kameraden en deelde buD zy'n plan mede. Spoedig waren de drie uitgehongerden het eens en zy haastten zich naar de hut, om den stervenden Macherel af te maken en hem als voedsel te gebruiken. Macherel, die hun bedoelingen begreep, vond nog de| kracht het woud in te vluchten, maar weldra kon hy niet verder. Hü viel neer en zy'n, drie metgezellen maakte korte metten met' hem. Hü werd gedood, uitgekleed en boven dit' vèrbaaf°kunne| een vuur gebraden. Den volgenden dag be- ClementShorter. Hit rroiran Ao rlrio hn n/Hczfrnn hnt. rrphl-a^An. oo t.r. op een party bov een groot valies, da op haar buitenlansc By 't Gare de Ly< plaatsen op een ges zü naar zeker hotel het rytuig plaatste dame onder zyne aangekomen, schre\ zonderlijk haar naar boek, terwijl zy twe elkander vroegen. D die niet bezorgen, kamers vlak boven de moeder een op dochter een er jui: De dames hadden En vermoeid zynde, kamer een poosje u Nadat de dochtei wel op de derde éta leerd zag, ging zy eeu eigen vertrek, gekl en sliep, van verm Te middernacht wei en ging naar kamt- „goeden nacht" te te verbazing vond niet meer, haar bag en de kamer zag by haar aankomst. Zü dacht zich in moeder te hebben mermeisje, dat be mademoiselle bad haar moeder, niet. opgewonden en liet Maar ook hij verkla zich deerlyk vergist leed en alleen in het „Maar wy schreven het vreemdelingen!) zich ons wel herii verbysterde jonge gehaald. De jonge eigen naam staan, 1 niet, boveD haar r vreemde naam. De mademoiselle slech mademoiselle alleei gearriveerd. „De koetsier, die weet beter", verkla: smeekte, dien man na een poosje. Zy herinneren, dat hy met een andere da gereden, twee koffe: en het valies hart voeten. Ook de koet selle zich vergiste, het hotel gereden, Het valies had hü 1 dame begreep er ni onmacht. Den volgf houder haar onder f ster, naar haref3mi En eerst een jaar 0 wat er met haar n ,Dat raadsel zul gaven de drie bandieton, bet gebraden menschen vleesch met zich medevoerüe, op( wegtwee dagen later bereikten zij de rivier, waar zü een boot met levensmiddelen von den. Zy maakten er zich meester van en 24 uur later kwamen zü by" de Mana aan. Zy legden daar beslag op een bark en wilden daarmee de volle zee bereiken, maar aan den Mond der Maroni werden zy gevangen genomen en vervolgens naar de strafkolonie teruggevoerd, waar zy hun verschrikkelyke avonturen mededeelden. Hoe een Engelsehe dame spoorloos verdtoeeit. te hebben medegO' Arthur Balfour, wa Deze raadde tersto verdween. Waarschi regeoring, waarvan uitmaakte, met die de hoogte gesteld, j haalt dan de volg zonderlinge geval, acht. Enkele minuten, Ïna aankomst de k; iet, werd de laatst lesteld. Zij had no( schrijft d.d. 7 April De bekende Engelsehe publicist CiemenfJ Shorter, redacteur van de „Sphere" dischüfcoepen. En toen c in 't jongste nummer van dat geïllustreerd* weekblad een verhaal op, dat veel we: heeft van een Aprilgrap. Maar het betref] de geheimzinnige verdwyning eener Engeif sche dame, die 13 jaar geleden te zyrj [kamermeisje te bel] den vloer liggen. D wam, was de oud dokter, die zich to •ond, zag terstond, verleden: aan As tchynlük te Const voorgevallen. Naar Clement Shorterbeweertfcolitie-autoriteiten bezigden een Engelsehe en Ameriknanschifcü vonden, dat de romanschrijver, die geheimzinnige geschiefceval van cholera denis als onderwerp voor een pakkendhehrik veroorzaken verhaal. Hü voegt er echter thans de eveufteer benadeelen ko zonderlinge oplossing by. Zün verhaal isften, dat het lijk d als volgt; verdwynen moest, Twee Engelsehe dames, moeder en dochtJvaakte, terwyl t ter, die veel reisden en geruimen tyd iifcugens, verzwegen het naaste Oosten hadden doorgebrachtwerd in een kist 1 lazen tydens haar oponthoud te Constant: In begraven of vei nopel, dat de laatste tentoonstelling te Parü») de grootste haas zou worden geopend. En om die in het begirindere stoffeering 1 te bezoeken, besloten zy op haar terugreiÉleur voorzien. De naar Engeland daarheen te gaan. Op eetfferd uithetvreeou avond om negen uur kwamen zü teParyfTel komermeisje, c aan. Zü hadden twee koffers by zich e/f?erden omgekocht jonge dame gehee - téti koffer te Parijs drie honderd vüf en zeventig en onder he®teï schreef het ka eenige onzer beste vrienden. God helpe onslpar, wat er meth; alserger wordt. De autoriteiten verzekerd 00 iets kon ons dat zy ze gemakkelyk kunnen uitroeier eo£ganiseerde ataó maar volgens müne meening is ditvoorbi örfriaart de Enge stemd om eene ernstige crisis in de geschil ernaal deed en denis van Engeland te blijken. Maar het gaa enk echter nog ai niet aan de donkere zyde der dingen I nemen, dus ik wil niets voorspellen. Om e verwenmg tussct wegen scheiden hier niet? In dat geva De eroote goeden dag. Ik ben blü je gezien te hebbel ohenzollein zal Mocht je soms het museum voorbügaan, da ;Compli worden hoop ik, dat je eens aan zult komen. J nci weet müne uren, geloof ik rMde Seren „Ik zal blij zijn zulks te doen," antwoord! avIn Hef?en ik en daarop scheidden wjj methetgera van b dat er voor het eerst iets tusschen ons wa eQ tJ®'aa wat veel verduisterde. Toen ik later op 01 je'n V01~ gesprek weer terugzag, kon ik my ni|H3sen jg 7* herinneren, wat er de aanleiding van kolier overeane tot k geweest zün; toch was het waar: „thjn groot opSten llttte rift within the lute," zooals Tennysctj waren mhiVh hv and.hv would m.akfl j I zegt, „which by and-by would make music mute.'' tJchen de keizerl 1 de beste. Eer Nadat wy van elkaar waren gegaan, staKi- T "Z*10- ik den weg over en liep door DoverStreK-, i10 ^moeiing naar mün atelier. Nauwelijks waren er Jf^sen maanden voorbygegaan sinds dien noot!#- cü Karl is tigen dag, toen ik het verlaten had oj Pharos te zoeken en toch schenen ze afcvï» rrouat M !D' te zamen a Wordt vervolgd verzoening var stand gebracht.

Onze Eilanden | 1913 | | pagina 2