r I ONZE EILANDEN ran 41 JANUARI 4913. het logische van deze argumenten zullen erkennen. In welingelichte kringen zegt men, dat de Porte wel zou kunnen toestemmen in den afstand van eenige eilanden in de Egeïsche zee aan Griekenland, maar dat de pers vasthoudt aan de onmogelijkheid van de voorwaarden der bondgenooten te aanvaarden. De Turken zullen met aarzelen een nieuwen oorlog te begiDnen. De benoeming van Von Jagow, den Duitschen gezant te Rome, tot minister van Buitenlandsche Zaken, wordt naar de N. Crt. meldt, als zeker beschouwd. Gottlieb v. Jagow heeft, toen hem dit ambt aangeboden werd, eerst gedraald, daar zijn gezondheid niet heel goed en bij zich te Rome geheel had geacclimaticeerd. Doch hij liet zijn bezwaren vallen toen ae andere ernstige candidaat, Zwimmermann, gezond heidsredenen aanvoerde. Kiderlen, die streng was bij de keus zijner medewerkers, moet zelf in den laatsten tijd Jagows naam ge noemd hebben als den man die hij eventueel als zyn opvolger geschikt zou achten. Von Jagow wordt van al de diplomaten, die in aanmerking komen, als de meest geschikte beschouwd voor dit zoo gewichtige ambt. Voor hij in diplomatieken dienst trad was hij jurist en advocaat bij de regeering en in zyn 50-jarig leven maakte hy een snelle carrière- Hij behoort tot een der oudste Pruisische adelsfamilies. Zijn diplo matieke werkzaamheid begon hij in Rome Daarna was hij gezant te München en Ham burg en keerde hij naar Rome terug, waar hij tot raad van legatie opklom. Een jaar lang was hy aan de legatie in deD Haag verbonden, doch in 1901 werd hij toe eersten secretaris aan het gezandschap te Rome benoemd. Van 1906 tot 1907 was hy adviseur van Buitenlandsche Zaken, daarna buiten gewoon gezant te Luzenburg en in 1909 gezant te Rome. Een Balkanstaat, die niet in den oorlog wa3 betrokken, Roemenifl, wil ook zijn deel van den buit hebben en eischt van Bul garije een strook land op, welke de laatste staat maar niet zoo dadelijk bereid is af te staan. Roemeniö meent, dat h«t voor zijn neutraliteit Bulgarije een grooten dienst heeft bewezen en waarvoor vergrooting van zijn grondgebied mag vorderen. Volgens mededeelingen, die de Politische Korrespondenz uit Bukarest heeft ontvan gen, is het zeker, dat de Rumenen zich niet vreedzaam zouden neerleggen bij een stellige weigering om hunne aanspraken te erkennen. Tot aan deze uiterste grens zyn er echter nog genoeg mogelijkheden om zich met elkaar te verstaan. Men is in Bukarest gezind, den naburigen staat nieuwe klaarblijkelijke bewijzen te geven, dat men bereid is zich met hem te verstaan in de kwestie van de Koetzowalachen en van de grensverbetering. Rumenie is by zyne poli tieke beteekenis in de tegenwoordige krisis en met zijn krachtig leger in staat eene tegemoetkomende houding aan te nemen, die allerminst door de Bulgaren zelf ver keerd zal worden uitgelegd. Men neemt aan, dat deze zich er van bewust zyn, daf het niet zou beantwoorden, aan de tot dusver door hen gevoerde politiek, die zich steeds aan de werkelijkheid heeft aangepast, als zij zich den krachtigen noordelijken buur man tot vijand maakten. De Rumeensc-he minister Take Jonescu, die nu in Londen vertoeft i3 tegenover een medewerker van de Matin opgekomen tegen de bewering, dat Rumeniö een soort fooi van Bulgarije verlangt. Hij zeide: Wij ver langen eene voor ons in geografisch en strategisch opzicht gewichtige grensverbe tering, want de Balkan-oorlog bracht ons een klaarblijkelijk verlies toe. In Mace doniö leven 400,000 Rumenen, die tot dus ver hunne nationaliteit konden bewaren, maar onder het nieuwe regime in het Bulgaarsche, Grieksche of Servische volk zullen opgaan. Deze 400,000 Rumenen gaan dus voor ons verloren. Maar ook in politiek' opzicht is onze eisch gerechtvaardigd, want wij hadden den oorlog kunnen ver hinderen. Dank zy onze onzijdigheid, kon den de Balka.neta.ten hun gebied door del landen van Europeesch Turkije vergrooten. Haagsche Brieven. ocix. 't Is voor de Kamerleden weer met hun korte rust gedaan. Dinsdag is het politieke spel alweer begonnen en het begint al weer met de marteling, die de afgevaardigden voor de Keistvacantie moesten ondergaan nl. de avondvergaderingen. Voor een buiten staander is het byna niet te begrijpen welk een inspanning het vordert, als men den g&nschen dag een kamerzitting heeft bijge- stond, die Pharos van my stal en die de eerste oorzaak was, dat ik met hem te doen kreeg. Je beschreeft eene onderaardsche zaal met uitgesneden pilaren en muurschil deringen en eene mummie op een steenblok. Ik heb gezien die zaal, die pilaren, dat snijwerk en schilderijen en de mummie van Ptathmes uitgestrekt liggende, zooals jij ze schilderdert, je spraakt van eene tent in de woestijn en een zieken man opeen bed er in. Ik was die zieke man en het was naar die tent, waarheen Pharos mij gebracht had, nadat ik dien nacht in de ruïnen van den Tempel van Ammon had doorgebracht. De laatste gebeurtenis moet nog plaats hebbenmaar zoo God het behaagt, als jij me in myn plan wilt helpen, zullen wij daarvóór allang met hem gedaan hebben." „Je zegt, dat je aide dingen, die ik be schreef, zaagt. Ik vraag je, houd me niet voor dom, maar ik begrijp niet, hoe je dat zoudt hebben kunnen doen." Daarop vertelde ik haar, al wat mij bij de ruïnen van Kawak gebeurd was. Zij luisterde met koortsachtige belangstelling. „Hoe komt het dat de Voorzienigheid dezen man laat leven riep zy uit, toen ik uitgesproken had. „Wie is by en welke is de verschrikkelijke macht, die hij bezit? En wat zal het eind zijn van al zijne booze streken „Dat is een vraagstuk, dat alleen de tijd woond, den ganschen avond tot laat in den nacht avondvergaderingen bij te wonen. Het is dan ook volkomen verklaarbaar dat de avondvergaderingen zich kenmerken door een buj.tengewoon slecht bezoek en meestal slechts een tiental, soms nog minder leden aanwezig zyn. Dat dit zeer tot schade van de behandeling strekt, behoeft wel g betoog. De beraadslagingen kenmerken zich door een lusteloosheid, die steeds zich voor doen in een afgewerkte vergadering. Terwille van het clericale stembussucces moet de volksvertegenwoordiging nu afgejakkerd worden om tenminste nog iets in het Staats blad te brengen 1 Na do afdoening der be grootingen schijnt men onmiddellijk de Invaliteitswet we6r aan de orde te willen stellen om dit prachtproduct er te kunnen doorjagen. En dat gebeurt met een stembus strijd in het zicht, als van de kamerleden voor den politieken strijd zeer veel wordt gevergd. Het zou zeker wel te verwonderen zijn, als tegen dit clericale drijven zich een reactie openbaarde. De Duymaers en Van Veens hebben reeds getracht de onvruchtbaarheid vanhetkabi net Heemskerk op rekening van een beweer de obstructie van links te stellen. Die obstructie bestaat slechts in de verbeelding der broeders, doen niettemin zullen zy by de Juni stembus de kleine luyden wel trachten wijs te maken, dat links de schuld draagt van de politieke machteloosheid van dit kabinet. Als we eens heel ruim rekenen, zyn hoogstens enkele dagen verloren gegaan met een lange redevoering en een obstruc tierede, door rechts uitgelokt. Doch dat is toch wel allerminst geschikt om de buiten gewone onvruchtbaarheid te verontschuldi gen van een kabinet, dat in vijf jaar tijds met een buitengewoon groote meerderheid absoluut geen sociale wetten tot stand wist te brengen. De leugenachtigheid der antitheseleuze werd nooit beter aan de kaak gesteld dan door dit kabinet. Van de totstandkoming van eenigen programeisch der Kuyperparty was geen sprake en juist op principieel ge bied verschillen de anti's hemelsbreed van de Roomschen. Van een regeering naar zoogenaamd christelijke beginselen is dan ook geen sprake, er wordt clericale politiek gedreven, doch ran specifiek Christelijk be leid is geen sprake en kan trouwens geen sprake zyn, waar in onze wetten de christe lijke beginselen nooit aangetast zyn ge worden. De clericalen voelen zeer goed, dat de machteloosheid van hun coalitie de kiezers van hen zal afkoeren en daarom klinkt nu in een blad als de Roomsche „Voorhoede* de leugen der antithese alweer. Brutaalweg schrijft dit blad, dat bet in 1913 zal gaan voor of tegen den Christus. En dat durft een Aalberse schrijven, die zijn democratie bij herhaling verloochende. Toch is dit het ergste nog niet. Wie leest, wat anonieme lasteraars durven schrijven in clericale blaadjes, verbaast zich, hoe een dergelijk blad zijn fatsoen te grabbel durft gooien door dergelijke ploertige individuen plaats ruimte af te staan 1 Men kan zich voorstellen, wat het cleri- calisme in Juni zal loslaten om de gehate vrijzinnigen te verslaan. In de afdeelingen der kamer is deze week een wetsontwerp onderzocht, dat van zeer gevaarlijke strekking is voor de gemeente ambtenaren en de gemeenten om de ambte naren, de weduwen en wezen te pension- neeren, zal van de jaarwedde dezer men- schen een korting worden gevraagd, die ze onmogelyk kunnen betalen. Voor allen, die reeds een zeker aantal dienstjaren hebben, zal de korting van 10 tot 200/q in de eerste tien jaar bedragen. Dat men deze lasten niet op de gemeente ambtenaren mag leggen, voelt ieder. Daarnevens wordt op de gemeenten een zoo zware last gelegd, dat in tallooze gemeenten het gevolg zal zjjn, dat de inkomstenbelas ting of de hoofdelyken omslag belangrijk zal moeten worden verzwaard. Het rijk, dat de gemeenten herhaaldelijk tot het geduldig lastdier by zijne hervormingen maakt, be taalt bij deze penaioneering wederom niets De gemeenten mogen niet nalaten by de Kamer in een berg adressen aan te dringen op wijziging dezer wetten opdat niet weder om allo lasten (en veel te zware) op haar schouders worden gelegd. Worden die ont werpen ongewijzigd aangenomen, dan zal voorde gemeenteambtenaren weinig worden bereikt, de gemeenten hun financiën nog meer in de war zien gebracht. Men handele dus, voor het te laat isl kan oplossen,* antwoordde ik. „Voor ons is het voldoende, dat wy uit zyn bereik komen en dadelijk. Niets zou gemakkelijker zyn. Hy oefent geen dwang over onze be wegingen uit. Hij tracht niet ons gevangen te houden. Wij loopen in en uit, zooals wy willen, dus i3 al wat wij te doen hebben, in een trein te stappen en honderd mijlen ver weg te zijn, voordat hy zelfsweet.dat wij buiten de deuren van het hótel zijn. Je bent toch niet angstig, Valerie, om jou en je geluk aan my toe te vertrouwen „Ik zou mij overal aan je toevertrouwen," antwoordde zy, en toeazy dit zeide, drukte zy my'ne hand en keek my met hare dap pere, lieve oogen aan. „En voor jou zou ik alles doen eD alles verdragen." Wel klonken hare woorden dapper, maar toch, voordat zy het kon beletten, ontsnapte een zuchtje aan hare lippen. „Waarom zuchtje?" vroeg ik. „Twijfel je eenigszins aande veiligheid van ons plan is dit zoo, zeg het mij dan, en ik zal het. veranderen." „Ik twijfel niet, wat het plan aangaat," antwoordde zy. „Al wat ik vrees is, dat het vergeefs kon zijn. Ik heb je reeds verteld, hoe ik twee keer getracht heb, hem te ontvluchten en hoe by elke gelegenheid hy mij heeft teruggebracht." „Hy zal het dezen keer niet doen," zeide ik beslist. „Wij zullen onze plannen met Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS- Door den heer G. Schil- peroord is zijn timmermanszaak met woon huis, onderhands overgedaan aan den heer C. Kroos, timmermansknecht alhier. Door heeren B. en W. is op verzoek eervol ontslag verleend aan den heerA. S. Vermeulen, klerk ter Secretarie, en zyn in diens plaats benoemd, de heeren A. Reevers en G. Ésselink. beiden volontairs. Bij het ongeval in de zaal van den heer van Leeuwen te Sommeisdyk, had het 11-jarig dochtertje van den heer L. Koote alhier, bet ongeluk door het gedrang onder de voet te geraken en daarbij haar been te kneuzen. Door het Bestuur van den Oudeland- landschen polder zal worden aanbesteed de levering van ongeveer 1000 M3 grint. Zondag is in de Ger. kerk voor de Chr. krankzinnigen verpleging 30 gulden gecollecteerd. Woensdagavond werd in het Zondag schoolgebouw een Zanguitvoering gegeven door de Zangvereniging „Oefening maakt Kennis." De zaal was te klein om de op gekomen belangstellenden te bevatten. SüMMELSDIJK- In bet huisgezin van M. Buth is by een kind van drie jaar besmet telijke ziekte (Dipthteritis) geconstateerd. Procesverbaal is opgemaakt tegen J. v. R. alhier wegens drankwetovertreding. Bij een bioscoop voorstelling van het Leger des Heils in het geheelonthouders ge bouw alhier voor kinderen ontBtond Woens dag onder de voorstelling een begin van brand, wat een paniek veroorzaakte onder de kinderen. Allen zochten een goed heen komen naar den uitgang waar by velen wonden opliepen. De brand was door zyne geringen omvang spoedig gebluscht. Hadden de kinderen rustig blijven zitten, dan had de voorstelling weer door kunnen gaan. Ter vervanging van stakende slepers- knechts zyn alhier een tiental arbeiders aangenomen en naar Rotterdam vertrokken. De commissie tot uitdeeliDg van warme spijzen zal Dinsdag a.s. weder beginnen met het uitdeelen van spijzen aan behoeftigen. Staat der bevolking over het jaar 1912: Bevolking op 1 Januari 1912: 1610 M. 1641 Vr. totaal 3251. Vermeerdering: door geboorte 54 M. 47 Vr. totaal 101 door vestiging 86 M. 98 Vr. totaal 184 Samen 140 M. 145 Vr. totaal 285 Vermindering: door sterfte 20 M. 16 Vr. totaal 36 door vertrek 101 M. 117 Vr. totaal 218 Samen 121 M. 133 Vr. totaal 264 Het jaar 1912 bracht aldus een accres van 19 M. en 12 Vr. of in totaal 31 inwo ners, zoodat de bevolking op 31 December 1912 telde 1629 M. en 1653 Vr. of totaal 8282 inwoners, 26 huwelijken werden ge sloten, terwyl geene kinderen als Jevensloos zyn aangegeven. OUDDORP, De Zangvereening „Looft den Heer", onder leiding van den heer A. v. d. Kemp zal 16 Januari eene uitvoering geven in de Chr. school. In het café Goedegebuure werd Woens- iagavond een vergadering belegd van de reeds bestaande IJsclub. Voor de aftredende bestuursleden Joh. Pikaart en Job. Kaptyn werd herkozen Job Kaptyn, in de plaats van Joh. Pikaart werd gekozen de heerG. Spee, die zyne benoeming heeft laten wel gevallen. In kas is een batig saldo van f44,91. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Woensdag- avond j.l, bood de Directeur der zangver- eeniging „Concordia" alhier, haren leden een feestavond aan. Onder afwisseling van zang en voordrachten bleef men in eene opgewek te en vroolyke stemming tot in den nacht by'een. Het feest slaagde uitmuntend en beantwoordde volkomen aan de bedoeling. Binnenland. Naar een ziekenhuis te Alkmaar Ia ter verpleging gezonden een polderwerker uit Schagen die dezer dagen gewond werd door een schot door den burgemeester dier ge- de grootste zorg maken, ons jegens hem gedragen, alsof wy er over dachten voor altijd by hem te blijven en dan morgenoch tend den trein naar Berlijn nemen, den volgenden dag in Hamburgzyn en drie dagen later te Louden. Eenmaal daar heb ik hon derd vriendendie, als ik hun zeg, dat je je verbergt voor een man, die je allerwreedst behandeld heeft, en dat je myne vrouw wordt slechts trotsch zullen zyn je by hen in te nemen. Dan zullen wy zoo spoedig mogelyk maken, dat we getrouwd zijn en als man en vrouw Pharos uittarten om zoo zondig mogelijk te handelen." Zy deed haar best, verheugd over myn plan te schijnen, maar ik kon zien, dat zij er geen waar vertrouwen in had. Noch, als de waarheid moet gezegd worden, kon ik zelfs te veel aan succes denken. Ik kon niet anders dan mij de bedreiging herinneren, die de man over mij in den nacht in de PyramideteGireh gesproken had. „Voortaan zult gij myn eigendom zyn. waarmede ik kan doen gelijk ik wil. Gy zult geen wil dan tot myn genoegen hebben, geen andere gedachte dan te handelen, zooals ik u zeg." Evenwel, wy konden slechts ons best doen, 6D ik was besloten, dat het niet myne schuld zou zyn, als onze onderneming geen succes zou hebben. Niet eens, maar honderd keeren onderzochten wy ons plan, beproefden zijne zwakke punten, bepaalden onsgedragjegens meente gelost. Dien burgemeester werd het door verschillende personen lastig gemaakt. (Hbl.) Mishandeling. Woensdagnacht om half één werd een zekere Michel Sondag, op den Fellenoord, te Woensel naar de „'s-H. Ct."meldt, door e6n onbekende in een twist een steek onder de ribben toegebracht. Het slachtoffer lag tegen den muur van een huis te kermen, totdat voorbijgangers naderbij kwamen en den ernstig gewonde naar dr. Verhagen brachten. De getroffene beweert, dat de welbekende vechtersbaas v. d, B. hem gestoken heeft. Te Eext (Dr.) is Zaterdag de 69-jarige landbouwer E. Nieborg door het op hol slaan van de paarden van den wagen geslingerd en spoedig daarna aan de gevolgen over leden. Tel. Zaterdagmiddag hebben, zoo meldt het Hdbl., drie personen den landbouwerK.de V. in den Grooten IJpolder aangehouden en onder bedreiging geld afgeperst. Denzelfden avond weiden ze door den gemeenteveld wachten Patmos en den rijksveldwachter Bosch gearresteerd. De voor 6 jaar nienwgebouwde boeren- hofdstede van P, Molenkamp te Havelteis gisternacht afgebrand. De voorraad hooi en koren ging verloren, zoomede het grootste gedeelte van den inboedel. Alles was laag verzekerd. Men denkt aan kwaadwilligheid. Missen te koop I Men zendt aan de „N. R. Ct.'' een „Sup plement Tarief A.s." van een Roomsch- Katholiekelevensverzekeringsmaatschappy. Daarop leest men „Iedere polis vanaf 50 gulden tot ieder gewenscht bedrag gesloten bij de Eerste Roomsch-Katholieke Le vensverzekerin gs- Maatschappy in een tarief, waarbij de uit keering der geheele verzekerde som plaats heeft by het overlijden van een verzeker de, alsmede een polis van dadelijk ingaan de lyfrente bevat de bepaling, dat voor den op die polis verzekerde na zijn dood twaalf H. Missen zullen worden opgedra gen in de Parochie, waarin hij of zy komt te overlijden". 't Is prachtigGebeden voor een plaatsje in den hemel, zyn dus voor den meest biedenden verkrijgbaar. Kan het platter? Opsporing gevraagd. De commissaris van politie der leafdte 'sGravenhage verzoekt opsporing en aan houding van C. P. Bijl, timmerman, wonende v. d. Neerstraat 17, te 's-Gravenhage, oud 19 jaar, verdacht van diefstal ten nadeele van zyn vader van eea geldkistje, inhouden de 1 bankbiljet van f\ 1000, 31 van f 10, 5 tienguldenstukken en eenig zilvergeld, als mede eenige rekeningen en polissen, geza menlijke waarde 1605. Brandstichting. Te Winschoien is gevankelijk binnenge bracht het echtpaar J. M. en J. K. te Sappe meer verdacht van brandstichting in eigen woning. Tel. Ongelukken. Zaterdagnami idag is op de Maas voor Schiedam, van een tjalk overboord geslagen en verdronken de 12-jarige J. G. van Olden, uit Stadskanaal. (Schied. Ct.) Op de werf „De Schelde" te Vlissingen is hedenmorgen een werkman van een 46 M. hoogen torenkraan naar beneden gestort en in 't kanaal gevallen. De man was spoedig gered. De toestand is, naar omstandigheden redelijk. Tel. Branden. Maandagavond te ruim 8uur brak brand uit in een perceel aan den Zwolschenweg te Apeldoorn, eigendom van P. Veeneman en bewoond dosr de wed. Düwel. Het buis met de meubelwerkplaats brandde geheel af. Men vermoedt dat de brand op den zolder, boven de werkplaats ontstaan is. Het perceel is, naar wy hoorden, laag verzekerd, terwyl de inboedel met een verzekering van f2600 niet geheel gedekt ia. Bond van bloembollenhandelaren. Onze Haarlemsche berichtgever meldt ons: In de vergadering van den bond van bloembollenhandelaren, die Dinsdagmiddag te Haarlem gehouden werd, is tot opvolger Tan wijlen mr. Johan Spoor, als administra teur van den bond benoemd mr. dr. H.R. Ribbius te Haarlem. (Tel.) Pharos en trachten elkaar te overtuigen, zoover dit mogelyk was. dat het niet kon falen. En als wy het konden aanleggen hem de loef af te steken, hoe trotsch zou ik zyn, dit heerlijke schepsel als myne vrouw te Londen bekend te maken, en toen ik dacht aan het geluk, dat ons in de toekomst kon te wachten staan en dat alles van dit dui- velsche individu Pharos afhing, voelde ik mij onwel en duizelig worden door het verlangen om voorgoed van hem weg te zijn. Daar wij liever geen achterdocht door eene langdurige afwezigheid by onzen weerwolf wilden wekken, kwamen wy overeen, dat het tyd voor ons werd terug te keeren. Dus verlieten wy het park en na het rijtuig gevonden te hebben, dat besteld was om op ons aan de poort te wachten, reden wy naar de stad terug. Toen wy het hótel waren genaderd, zagen wij Pharos in de gang, terwyl hy in zyne hand een brief hield, dien hy juist gelezen had toen wy binnenkwamen. Toen hy ons zag, klaarde zyn gerimpeld oud gezicht met een glimlach op. „M(jn lieve," zeide by tot Valerie, zyne hand op een liefkoozende wijze op haar arm leggende," eene zeer groote eer is je bewezen. Zyne Majesteit de Keizer en Koning is gis teren, zooals je misschien weet, in de stad gekomen en vanavond zal er een galacon- Op het sterfbed. Uit Osch wordt gemeld, dat de geruchten omtrent de bekentenis van v. Heumen, on waar zyn gebleken. Er hebben geen arresta ties plaats gehad. (Tel.) Diefstal. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben te Vlaardingen een of meer dieven 'n kist met geld, ten bedrage van ongeveer f. 800 uit het Ned. Hervormd diaconiehuis gestolen. Dit geld was eigendom van een der verpleegden. Door openschuiving van een raam is men blijkbaar binnengekomen. (Tel.) De ontslagkwestie Den 9en December werd door de meerder heid van burgemeester en wethouders van Oost- en West-Souburg de heer I. P. Blok eervol ontslagen als ambtenaar ter gemeen te-secretarie. De gemeenteraad nam met groote meerderheid een motie aan.waarby afkeuring over dit ontslag werd uitgesproken en de burgemeester ging van het besluit in beroep. Thans heeft de regeering het besluit van B. en W, geschorst tot 1 Juni 1913. (Tel.) Winkelsluiting te Arnhem. Men meldt uit Arnhem De verordening op winkelsluiting is hier gisteravond in werking getreden zonder eeuig verzet van de zijde der winkeliers of van het publiek. De mist. Men meldt uit Vlissingen De mailboot „Mecklenburg" is hedenmorgen tengevolge van den mist, by de Schoone Waardin, even voorbij Vlissingen, omhoog gevaren. (Tel.) Nader meldt men: De mailboot „Mecklenburg" had 135 pas sagiers aan boord, welke per sleepboot werden afgehaald en om 9 uur aan wal waren. De mailtreinen vertrokken kort daarop. De „Mecklenburg" zal met hoog water vlot komen en hedenavond vermoedelijk woor naar Folkestone vertrekken. (Tel.) Hedenmiddag meldde men ons nog, dat do „Mecklenburg" vlot is gekomen. (Tel.) Ongelukken. Dinsdagmiddag, te kwart over 5, is door den trein uit de richting Den Haag op het viaduct by het Kenaupark te Haarlem, de signaalwachter Kent gegrepen en gedood. Het lyk is naar het St. Elisabeths-Gasthuis overgebracht. (Tel.) Maandagmorgen schrikten te Eest (Dr.) de paarden van den bejaarden landbouwer E. Nyborg voor een auto en sloegen op hol. Eerst werd een lantaarnpaal door den wagen omgeworpeneven verder sloeg de kar tegen een eik en werd de oude man er af geslin gerd en in deerniswaardigen toestand c nomen. Onmiddellijke opneming in het zie kenhuis te Groningen werd noodig geoor deeld. (Tel. Te Tilburg is gisteravond het 13-jarig meisje van den werkman Brokken dermate verbrand, dat haar toestand bedenkelijk is. By het lichten met een kaars geraakten haar kleeren in brand. Met de in volle vlam staande kleeren liep het kind de straat op en werd overdekt met brandwonden. (Tel.) Een zekere M. Sanders te Woensel liet een tand trekken. Bloedvergiftiging ontstond en de man overleed aan de gevolgen. (Eindh. Ct.) Branden. Zondagnamiddag circa half vier, ontstond te Heesch (N.-Br.), naar de „'s H. Ct." meldt, door onbekende oorzaak brand in de woning vanFranciscus van den Berg, land bouwer. wonende aan hetKerkeind aldaar. Het huis brandde totaal af. Een hit kwam mede in de vlammenjom. Het in de nabijheid staande huis van H. v. Griensven werd eveneens door de vlammen aangetast en geheel door het vuur vernield. Assurantie dekt de schade. De inmiddels ter plaatse verschenen brandweer wist met vereende krachten de woniDg van J. van Peufflik, welke ook ia de onmidellyke nabijheid stond, te behouden. Zondagnamiddag te half twee brak, naar de „L. K-" meldt te Obbicht (L.) een ernstige braad uit bij den landbouwer J. Dressen. In enkele oogenblikken stonden de veestal len en bergplaatsen voor akkergereedschap pen in volle vuui en vlam, zoodat aan redding niet te denkeB viel. Slechts het paard en een tweetal stuks runderen werden gered. Een koe tonden den dood in Gelukkig bleef wo iard. Hoewel er v schade toch zeer r cert ten p&leize worden gegeven. Invitaties zjjn ons gezonden en men heeft mij geschre ven, om van je te weten te komen of je zoudt willen spelen. Daar ik je niet kon vinden antwoordde ik, dat ik zeker wist, je aande opdracht van Zijne Majesteit zoudt willen gehoor geven. Had ik geen gelijk toen ik het deed Ongetwijfeld denkende aan de overeen komst, die wy dien morgen samen hadden gesloten, om Pharos, zoo ver als het ging, toe te geven was Valerie bereid hare toe stemming te geven, ofschoon ik het hem niet toonde, was ik er niet zoo blij mede. Hy had behooren te wachten en haar voor zichzelven laten aannemen of bedanken, dacht ik. Evenwel, ik hield myn mond, vertrouwende, dat in den morgen wy zouden kunnen ontsnappen en zoo voor goed van hem af te zyn. Voor 't overige van den dag was hy in de volmaakste stemming. Blijkbaar ver heugde by zich op den avond. Hy had meer dan eens Frans Jozef ontmoet, zeide hy mij en herinnerde zich met genot de compli menten, die hy in den laatsten tyd had gekregen. „Ik ben er zeker van, dat wy bei den ons in haar succes zullen verheugen, is het niet, mijn beste Forrester zeide by en daarbij keek hy my listig en schuin aan. Zooals je zelf kunt zien, heb ik je geheim ontdekt." (Wo?dt vervolgd.) Te Onna (O.) is, nas Zondagavond een hi G. M. afgebrand. Al was, is gered, alsmet den inboedel. Verzeki Misa De «L. Ct." meldt: In verband met d Jan Modderman, ove te Noorddijk, liepen vreemde geruchten. Jaatste levensjaren bi J-deren doorgebracht, i zeer vriendelijke beh; zijn gevallen. In den door de dorpsbewom heimzinnige wijze o gesproken. „Moorde: vreemde uitdrukking^ deren van M. geuit, jongelui M. niet gum zich niet ontzien, hi malen scheldwoorde i f smijten. Het een en ander van den ryksveldwj trekken, waar men e dat de oude M. geen: storven was. Derijksv personen in verhoor hij de justitie te Gro kennis stelde. Te dien einde begE I dijk. Daar werd he onder toezicht van t om vervolgens naar vervoerd, waar eeng plaats zou hebben. I In het laboratoriu heeft deze schouwing het onderzoek nog r hebben de deskundigt uitgemaakt, dat op i i geweld te ontdekke zocht of M. misset kunnen zijn, doch dit overledene had een f het hoofd. Het onde gedaan, wees uit, dr ontstaan tengevolge v Het is zeer wel re men, dat M. aan loi is. Enkele kleinere het lijk gesneden zijn in 't laboratorium e nauwkeurig microsd derzoek onderworpei Het lijk is Zatei NooTÓdijk teruggebr dellyk weer begravi Buite Hei drama eener De Amerikaansch staten, welke er v men er vlug met t Moines, een stad i dezer dagen een dr welk deze stelling Het betreft een rr verwarring, waarbi partijen de wet in het aan een man waarschijnlijk u kelijke gevolgen, di> lijke verbintenis zoi en verbieden o huwelijk te treden. Een welgezeten stad, Coffman geht ontvingen onlangs e als gast in hun hu' verliefd werd en h behalve voor zijn v ook een diepe bewor moeder, welk geve liefde ontaardde. 1 verre van de avanc haar met zooveel woordde zijn hart: Wasson zijn Jong halen, van hem te weg baande voor d roet de moeder zyt Als gevolg hier' niets beters te doei vrouw te scheiden, nog betrekkelijk r gegaan, als Coffm; aanstoot had geno haast, waarmede W Coffman naar een i hetscheidingsvonni einde zich, ondanl in het huwelijk re De heer Coffmai zich in gezelschap naar het huis van d zijn voormalige vrc zich vertoonde. W< trok op zijn beurt op den vroegeren n vrouw, die nog ji achot te beantwooi gen man zijner vi verwonden. Het eind der di dat thans de vroi laar vader, haar rr :en man die tevens oppast. Misschien het leven af. Een d. De Bandoengschi „Bat. Nbld" schrijf Der politie is het op den beruchten een soort van Chin I Reeds lang had [dezen gewieksten i\j de politie te sl [zy er eindelijk in „nest" tt> overvallfl [hem te krijgen. Ui h

Onze Eilanden | 1913 | | pagina 2