i ONZE EILANDEN Tan 28 DECEMBER 1912. n het verhandelde in de ver- van de schippersvereeniging Ir in hotel Spee te Sommels- insdag 24 Dec. 1912 's avonds 16 leden. Voorzitter is de kssel. De voorzitter opent de r verzoekt den secretaris de ge vergadering voor telezen- laarna onveranderd vaat ge ïnd. Daarna doet de penning, tvliet rekening en verant- ekening met bijbehoorende it nagezien door de 2 leden Mast en inorde bevonden. >ver 1912 bedroegen f64,95, ■1,68, zoodat 1912 sluit met van f 18,09. Totaal is in kas medegedeeld dat op een aan imeente Middelharnis gedaan rlichting der kaai achter de g geene beschikking is ont- j besloten dit adres nogmaals Voorts wordt mededeeling 3n uitslag eener conferentie missie uit het bestuur met stuur der gemeente Sommels- ring der kwestie van de Som- aven. doet de afgevaardigde der gadering eenige mededeelin- gehouden besprekingen voor die der voorstellen dezer van den voorzitter wordt de verkiezing van 2 bestuur de beurt van aftreding zijn M. van Kassei en M. Joppe, igroote meerderheid worden lie beiden hunne benoeming secretaris doet voorlezing van g, a.o. waaruit blijkt dat in vergadering is besloten geen .dering te houden wegens te 9 opkomst. Wordt overgegaan van 2 afgevaardigden naar s. te houden algerneene ver- olle, waartoe na verschillende rorden gekozen de beeren M. J. Timmerman. Zullen worden voorstellen te behandelen in vergadering n.l. Invoering an bekwaamheid voor binnen- 3 verbreeding van het oosteinde Vervolgens zal bij de betrok- ;en worden aangedrongen op ir zwaaiplaats en der wissels Lndscbe haven. De heer van van het hoofdbestuur) leest isels voor uit eenige dagbladen misstellingen voorkomeD, ver- naakte abuizen bij het over- n Stenografische opnamen, it geen vriend te zijn van de wijst voorts op de onvolledige die gelden voor het legplaats rijkstramhavens. Ook hier ia ;ebleken dat hot regelement is of anders onbillijk wordt •or den rykshavenmeester. Ala ndt a.o. |genoemd het eenige i uit de tramhaven sturen van jn motor met slecht weer anwezige leden worden gratis nikkelen horloges en vier BI. leer het woord verlangende en verhandelenden zijnde wordt ig door den voorzitter gesloten. innenland. Moordaanslag. nd omstreeks tien uur, is op ingsweg, te Zwolle, door den Koelman met een revolver p zijn vroegere verloofde, de C. Bouhuys. Hy loste twee ïaar. Het meisje werd door een en rug, onder de heup getroffen, riet levensgevaarlijk.HetmeiBj# uderlijke woning vervoerd. De rresteerd. dt onze correspondent te Zwolle loordaanslag, die daar Zondag het volgende Bouhuys, bestaande uit man, >en 20-jarjge dochter waren op i heer Crull, Van der Laenstraat, ïg waren ze daar, toen dezoon tuis kwam en tegen mej. E. C. i, dat haar vroegere verloofde, in, buiten op haar wachtte en vilde schieten. Maar de aanwe- het meisje, dachten aan een grap, wetende, dat Koelman geworden bij het O.-I. leger in Tegen negen uur is het meisje .eer dan een kwartier zoo nauw- ■elyk alles onderzocht, kon ik ontdekken. Al dien tijd werd meer van één ding overtuigd i het feit dat ik onmiskenbaar en beenderen deden mij pijn, a linkerarm, die nog nooit het sche piekje verloren had, dat ik n van mijn avontuur bydePy- .d opgemerkt, merkbaar scheen en en van mijn schouder tot mijn e. Daar ik den steen niet kon nog minder iets begreep van al, icht gebeurd was, keerde ik naar «laaie terug. Arabieren, de man, die bij ouze p den vorigen middag, aan boord )8t, stond op en keek om zich ijl hij wijd gaapte. Hij ten minste, >u mij kunnen zeggen, of ik den acht op dezelfde plaats had ge vroeg hem, alleen om zijne plecb- cering te krijgen, dat ik hunne ik de ruïnen was binnengeko- had verlaten, 's Mans houding precht, dat ik geen reden had dat bij de waarheid niet zeide. ua weer zitten en wenschte op- ik by Valerie weer aan boord omboot terug was. (Wofdt vervolgd.) bii Crull vandaan gegaan naar een vriendin in de Eendrachtstraat, maar vóór ze daar was, werd ze aangesproken door Koelman, die zeide haar even te moeten spreken. Ze weigerde hem te woord te staan en wilde doorgaan, maar hij hield haar vast en zei „Je zal geen leed geschieden, maar laten we in vriendschap scheiden, want morgen ga ik voor goed weg." Het meisje heeft zich laten overreden en is met Koelman opge wandeld door Ooster- en Westerlaan, Vee- rallée, Lureweg tot op den Verbindingsweg. Dat is een stille weg buiten de s.ad en hier hield Koelman bet meisje staande, kuste het en zei ijzig kalm„Hier zullen we sterven je n*et toebehooren, een ander zal je ook niet hebben". Het meisje begon hartverscheurend te gillen, maar meteen schoot de onverlaat een revolver, groot kaliber op haar af. Het eerste schot miste, het tweede raakte haar onder de heup, boven in het zitvlak. Ze liet het echter niet merken, uit vrees, dat de schurk haar mishandelen zou. Op het gegil en geschreeuw waren intusschen af gekomen de heer Meyer, bewoner van den Schellerweg, en diens gast, de heer Van Gyssel. De heer Meyer liep direct op Koel man toe en zei„Politie, weet je ook van dat schieten af?" De vent antwoordde niet, maar beide toegeschotenen liepen op het meisje, dat een 30 meter verwijderd was. Ze zei. dat ze gewond was. De heeren Meyer en Van Gyssel brachten het meisje naar een niet veraf zijnde wachtpost der staats spoor, waar ze werd binnengelaten. De heer Meyer begaf zich onmiddellijk weer op weg Daar de ouders, den dokter en de politie. Kort nadat hij weg was, is Koelman ook aan de wachtpost gekomen en vroeg het meisje en haar begeleiders te spreken, wat natuurlijk niet werd toegestaan. Hij heeft daarop de revolver, waarop nog drie kogels zaten, bij den overwegwachter Eilander afgegeven en heeft zichzplf bij de politie aangemeld. Naar wij vernemen is Koelman 25 jaar, machine-bankwerker van beroep, maar nu soldaat. Hij paste niet best op, deed vreemd, liep ook van zijn werk weg en dit was ook oorzaak, dat de ouders van het meisje op verbreking van het engagement hadden aan gedrongen, wat dan ook verbroken werd. Het meisje is gelukkig niet levensgevaar lijk geraakt, hoewel het maar weinig ge scheeld had, of dit schot had haar gedood. Koelman is erg kalm. (Tel.) 102-jarige overleden. Mej. de wed. Mulder, wonende aan de Grachtatraat te Groningen, is gisteren in den ouderdom van ruim 102 jaren overleden. Tel. Gevecht tueschen zeelieden. Te Katendrecht heeft Zaterdagnacht gevecht plaats gehad tusschen «enige vreem de zeelieden, waarbij een zeeman, thuis bohoorende op bet s a. „Sir Ernest Cassel", liggende in de Maashaven, door een onbe kend gebleven neger een snede van 80 c.M. over zijn rug werd toegebracht. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Tel. Hel de Noorderzon vertrokken. M. J. L. L. H., redacteur-administrateur van het Hoomsche R.K. orgaan „Onze Cou rant", heeft die gemeente, zonder achterla ting van adres, verlaten. Bij het nazien der kas bleek een tekort aanwezig van f800k 900. Tel. Terecht. De vermiste schoenmaker, Venema, te Winterswijk, is Zaterdag door de politie te Arnhem opgespoord en later aan de familie overgegeven. Tel Lijk opgehaald. In de IJselhaven te Rotterdam la door de bemanning van de gemeenteboot „Dokwer- ken" opgehaald het lijk van een onbekend zeeman. Het lijk Is naar Crooswyk overge bracht. Tel. Woesteling. Zaterdagavond ls te Oosterhout een zekere De Herder, die twee vechtenden wilden scheiden, door een dezer, Van Wanrooy genaamd, met een mes onder het hart stoken en ernstig verwond. De dader is gearresteerd. (Tel.) Inbraak. Zaterdagnacht is ingebroken in de R.\ kerk aan de Goorn (gemeente Berkhout). De offerbussen, naar schatting inhoudende f 80 zijn geledigd. De inbreker had zich langs de dakgoot aan de achterzijde van de kerk toegang weten te verschaffen. (Tel.) Ongeluk of misdaad. In het ziekenhuis „Ziekenzorg" te Ensche dé is overleden de ongeveer 50-jarige arbeider J. H. Visser, plaatswerker bij de firma Van Heek en Co.,fabriek „Kremersmafen". Visser werd Zaterdagmiddag in bewusteloozen toe stand aangetroffen nabij de fabriek, met een oogenschijnlijk onbeduidende verwonding aan het hoofd. De politie doet onderzoek. (Tel.) Arbeiderswoningen te Breda. De gemeenteraad van Breda besloot Za terdag tot het toestaan van een voorschot van f 112.000 aan de N.V. Volkshuisvesting „Breda" tot het bouwen van 69 arbeiders woningen. Tegen het verleenen van het voorschot was een adres ingekomen van de Vereeniging van huiseigenaren, omdat deze zich daardoor benadeeld achten. (Tel.) Vervroegde sluiting. De apothekers te Zaandam hebben una niem besloten met ingang van 1 Januari a.s. hun apotheken des avonds te 9 uur te sluiten. (Tel.) Nog wat wachten Verleden week, zoo lezen wij in de „Ass. Lt. werd door R. Hofman teWeerdinger- 7?®°» zÜn lOOsten verjaardag gevierd. Thans blykt, dat de man 70 jaar oud is. Voor 20 jaar is het gemeentehuis te Exloo afgebrand en later is de ouderdom van Hofman daar verkeerd geboekt. Intusschen heeft hij verleden een mooien verjaardag gehad J Een 100 jarige. Den len Januari hoopt mej. de wed. A. Snaauw te Ouwerkerk (bij Zierikzee) haar hondersten verjaardag te herdenken. (Tel.) Het kind van den heer B., te Ossendrecht, ongeveer H/2 jaar ou<*» haalde, naar de ,'sH. Ct." meldt, uit een lade een stukje hout, dat het in den mond stak en inslikte. Het bleef dwars in de keel zitten, waar door het bijna stikte. De dokter werd on middellijk te hulp geroepen, die 't stukje enkel kon zien en niet meer bereiken, wijl het steeds zakte. Hij bevrijdde het kind van de benauwdheden. Het stukje hout zakt nog steeds, doch zal wellicht den ge wonen weg volgen. Het kind lijdt hevige pijnen. Het gevaar van stikken is evenwel (Tel.) Zaterdagmiddag is in een sloot teWest- IJselmonde het lijk gevonden van den 69- jarigen A. Kranendonk. Sedert Vrijdagmid dag werd Kranendonk vermist. (Tel.) Te Purmerend werd, naai „De Tijd"meldt, Zondagmorgen de wed. B. vermist. Voor haar woning werd zij om 12 uur levenloos opgehaald uit de Wehre. Ontsporing. Men meldt uit Gorinchem De D-trein, van Hoek van Holland naar Bazel, is hedenochtend te 7 uur voor het station te Gorinchem op het 2e perron ontspoord. De locomotief is doorgereden, een stuk trottoir meenemend, de kolenwa gen en een goederenwagen zijn van de rails afgereden en de personenwagens zijn blijven staan. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. De andere treinen komen en gaan geregeld over het le perron. Wanneer de D-trein verder kan gaan, was hedenoch tend nog niet bekend. (Tel.) Zaterdagavond ontspoorde van de tram Zutphen—Emmerik een goederenwagen. De waggon vloog met zoo'n kracht tegen een laDgs den weg staanden boom op, dat deze totaal werd ontworteld. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. (Tel.) Ongetukken. Aan den Bennebroekerweg Haarlemmer meer is een tweejarig kind van den lani- bouwer Kramer in een teil Smet kokend water gevallen en weldra aan de gevolgen overleden. (Tel.) Motorkotter uitgebrand. Maandag is te IJmuiden door den stoom trawler „Cabania" binnengesleept, de motor kotter „Toekomst" van de N.V. „De Toe komst", directeur S. van der Kolk, schipper H. Plug, aan boord waarvan op zee brand is ontstaan met het gevolg, dat de kotter geheel uitbrandde en slechts de ijzeren romp is overgebleven. Persoonlijke onge lukken zyn daarbij gelukkig niet voorga komen. Tel. Qevaarljk speelgoed. Zaterdagmiddag speelden te Wolphaarts- dijk twee jongens met een geladen revolver. Onverwachts ging een schot af en de kogel trof den 15-jarigen P. F. in 't been. Ge neeskundige hulp moest- onmiddellijk wor den ingeroepen. De gemeenteveldwachter nam het wapen in beslag. (Tel.) Ontploffing in een R.-K, kerk. Bij het zoeken naar een lek in een der holle pilaren van de R.-K. kerk te Koekengen_ die het altaar begrenzen, sloeg deze pilaar uit elkaar, in zijn vaart een groot beeld, het plafond, twee koperen lampen, enkele banken en eenige pijpen van het orgel ver nielend, dat er circa 20 M. vanaf staat. De gasfitter kwam er met een paar on beduidende brandwonden in het gezicht af. Vele ruiten uit de kerkramen zijn g sprongen. (Tel) Gewetensgeld. De Minister van Financiön maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist van onbekenden z(jn ontvangen: uitBreukelen, door tusschenkomst van een Roomsch-Ka- tholiek priester, een postwissel, groot f 16, wegens nog verschuldigd successierecht, en uit Rotterdam een postbewijs groot f 2.60, tot herstel van benadeeling van het Rijk. (Stsct.) Auteurswet. Toen Zaterdagavond de Delftscho Gym nastiekvereniging „Sparta" te Delft een uitvoering gaf en de vroolijke muziek van een strijkorkestje er toe medewerkte, de juiste stemming teweeg te brengen, ver scheen daar plotseling een man, die voor het spelen van de wals van Joseph Yico „Tu ne saura jamais" f 6 eischte, plus 4 maal f 1.25 auteursrechten. (Tijd.) Werkstaking. Bij de gebr. Nas, sigarenfabrikanten te Dieren, is, naar de W. R.Ct. meldt, een werkstaking uitgebroken, tengevolge van het niet meer in dienst nemen van een ontslagen werkman. De stakers vrageD tevens loonsverhooging. Diefstal. Aan bet Maasstation te Rotterdam zijn gisteravond aangehouden twee Duitsche zeelieden. Zij waren in het bezit van ruim f 100, een aantal kleedingstukken en een paar horloge'a welke zij aan boord van een schip, liggende in de Rijnhaven, en in een logement aan den Schiedamschendijk, ten nadeele van een Duitschen en een Holland schen zeeman gestolen hadden. Het gestolen Holland8che geld hadden zij reeds tegen Duitsch geld ingewisseld. (Tel) Moordaanslag. De vrouw van den walbaas N. van de Wetering, wonende aan 't Burgemeester Hoffmanplein, te Feijenoord, werd reeds geruimen tijd lastig gevallen door J. C. van der Ven, hoofdmachiniat bij de gemeente lijke vuilverbranding. Gistermorgen kwam hij weder in haar woning en loste een schot op haar en daarna op zich zelf. Bei den zijn naar het ziekenhuis gebracht. De man bleek bij aankomst aldaar reeds over leden. De toestand der vrouw is zeer zorg wekkend. OmtreDt den moordaanslag op de vrouw van den walbaas N. op Feijenoord te Rot terdam, kunnen nog de volgende bijzon derheden worden gemeld J. C. v. d. V. had eerst een poo9je op het Burgemeester Hoffmanplein rondge- ioopen en toen een dochtertje uit het gezin van v. d. W. aldaar het huis verliet, om een boodschap te gaan verrichten, en het meisje de straatdeur liet aanstaan, maakte d. V. van de gelegenheid gebruik naar binnen te sluipen. In de gang ontmoette hij mevrouw Van 1 W. en loste h, bout portant een revol verschot op de dame, die levensgevaarlijk boven het linkeroog werd getroffen. Daar op schoot v. d. V. zijn revolver nog een paar maal af, waardoor hü gevaar voor de overige huisgenooten veroorzaakte en drukte toen het wapen tegen de rechterslaap. Dit laatste schot deed v. d. V. ineenzakken. (Tel.) Geen misdaad. Men meldt ons uit Enschedé Gebleken is, dat de arbeider Visser, die Zaterdag dood werd gevonden, in de kolen bergplaats der fabriek Ricbtersbeek is ge vallen en met het hoofd op iets hards is noergekomen, tengevolge waarvan later hersenschudding ontstond. (Tel.) Mishandeling met doodelyken afloop. Te Delden is, naar de „N. R. Ct." meldt, by een vechtpartij een persoon uit Enter broek zoodanig gesneden, dat hy aan de verwondingen0 verleden is. Devermoedelyke daders, de gebroeders M., zijn in hechtenis genomen. De rijkspolitie in Zeeland. Het onderzoek inzake de vermeende on regelmatigheden by de rükspolitie in Zeeland wordt door den rechter van instructie te Middelburg mot kracht voortgezet. Telkens o.a. Dinsdagmorgen vertoeven meer dere rijksveldwachters uit de provincie te zy ne kantore, terwijl ook de inspecteur reeds een paar maal in verhoor werd genomen. (Tel.) Keelziekte op Texel. Er doen zich op Texel ernstige gevallen van besmettelijke keelziekte voor. In een gezin zijn reeds vier kinderen overleden Aan de scholen is hierdoor de vacantia eerder ingetreden. (Tel.) Buitenland. Een diamanthandelaar le Chicago vermoord. Vrijdagmiddag omstreeks twaaf uur is in het hartje van Chicago, terwyl de straten vol Kerstmis-winkelenden waren, 'n af schuwelijk misdrijf gepleegd. Een aantal bandieten drongen het privé-kantoor van J. H. Logue, een bejaarden diamanthande laar, binnen, en vermoorden den ongeluk kige. Zyn verminkt lijk werd later op den dag door de politie gevonden en deze had weinig moete met te constateeren, wat er moest zyn gebeurd. De bandieten eischten van den bejaarden handelaar, dat hy zyn juweelen zou afgeven, die op een geheime plaats werden bewaard. Hy weigerde en daarop martelden de ellen delingen hem in hun woede en teleurstelling ten doode. By het onderzoek van het lyk bleek dit zeventien dolksteken te vertoonen, waarvan er echter geen enkele doodelyk was, terwyl een kogel in den linker schouder zat. De oogen en wangen van het slachtoffer waren verbrand met zoutzuur, terwyl de mond met een prop was gesloten. De moordenaars schijnen er ten slotte aan gewanhoopt te hebben, ondanks de msrte- lingen, die zy den ongelukkigen handelaar deden verduren, inlichtingen uit hem te krygen, en dooden hem ten slotte met een knotsslag op het hoofd. De politie bezit ter opsporing van de daders geen andere aanwijzing dan eenige vingerafdrukken. De autoriteiten verklaren, dat wraak het motief tot de misdaad ééne van een reeks wanbedrijven, di< burgery van Chicago nu reeds een maand verontrusten en afschuw inboezemen. De Iereche gruwelzaak. De rechtbank van Londonderry, in Ierland veroordeelde Zaterdag den heereboer John Crozier, een vrederechter en voormalige hoofdschout der Iersche provincie Ferma nagh, tot vijf jaren zware gevangenisstraf en zyn tweede vrouw tot twaalf jaren. Dit vonnis geldt hun misdaad, op hartelooze, gruwzame wyze den dood van zijn zeven tienjarigen zoon te hebben veroorzaakt. Zij moeten zich nu nog verantwoorden wegens ontzettende verwaarloozing en mishandeling van zijne beide jonge kinderen, een meisje en een knaapje, die in deerniswekkenden toestand nog tydig aan hun onwaardig ouderlijk gezag werden onttrokken. Deze onmenschelyke kindermishandeling heeft hier te lande zeer de aandacht trokken.Eerstens uithoofde barer wreedheid. En tweedeus om de maatschappelijke po sitie van dien man. Hü was van goede af komst en tamelyk welvarend. Behoudens hetgeen hü zelf bezat, erfde by nog een klein vermogen van zyn eerste vrouw, die in 1906 stierf en hem ook drie kinderen naliet. Voor hunne verzorging nam hy een boerenmeid in dienst, die hü twee jaren later huwde. Zü bleek hem compleet onder haar invloed te hebben gehad en was een hartelooze stiefmoeder voor zyn kinderen, en heeft zich lafhartig aan haaronderwor pen. Ze bewoonden een vry ruime hofstede, waar Crozier's onbeschaafde tweede vrouw het grofste werk liet verrichten door haar drie stiefkinderen, die zü letterlyk uitmer gelde en dien verbood met elkander of bui tenshuis met andere kinderen te spelen zelfs de noodigste kleeding en voediDg ont hield. De oudste zoon, die vlütig op een college te Dundalk had gestudeerd, kwam verleden voorjaar gezond en wel thuis. En toen ving daar zijn lijden aan. Hy mocht niet met zyn zusje en broertje omgaan, moest allerlei grof werk verrichten, had barrevoets te loopen, werd des nachts in een mangel kamer opgesloten, ontving weinig voedsel en een armzalig bed, zonder behoorlyke dekking. Allengs kwünde hü weg en werd ernstig ziek. Hij kon ten slotte niet meer van zyn stroozak opstaan, doch geen dokter werd bü hem geroepen. Hy' smeekte zyn stiefmoeder des nachts om een deken, die zü hem weigerde. De deur van zyn slaap vertrek was niet alleen van buiten gegren deld, maar daarbü ook nog met een stevig touw vastgebonden. Zyn zusje getuigde, hem een nacht in October gedurig aan de deur te hebben hooren kloppen. En den volgenden morgen lag by dood op den vloer, een compleet geraamte. De beenderen staken door zün huid. Door het kloppen op de deur waren zün magere knokkels ontveld. By de lijkschouwing bleek zijn lichaam totaal uit geteerd te zyn. Zyn dood werd door chro nisch hongerlyden veroorzaakt. En dat in een omgeving van welvaart 1 De rechter was hoogst aangedaan en kon zyn tranen niet bedwingen, toen hy' het getuigenverhoor dezer intens pünlükezaak voor de jury had op te sommen. De ver klaringen, door het jonge meisje in de ge tuigenbank tegen haar ouders afgelegd, vond hy ontzettend. Den dag vóór den dood van haar oudsten broeder, vernam zy van haar stiefmoeder zyn ziekte en vroeg, of zy hem mocht zien. Het hartelooze wyf antwoordde ontkennend en zeide, dat de deur van zyn slaapvertrek gesloten bleef. Snikkend ver telde het arme kind, hoe haar ongelukkige broeder den laatsten nacht langen tijd op de deur had geklopt, zonder dat iemand naar hem toeging. En toen hü dood was gevonden, had de stiefmoeder haar gezegd, niets van hunne behandeling te vertellen, dat slecht voor hare ouders konjafloopen. Ook by het vellen van zyn vonnis was de rechter ontroerd, wegens de positie van Crozier, die tot beschaafde kringen had be hoord en nog wel een rechter voor anderen was. Hy liet zich geheel beheerschen door zyn tweede vrouw, die een ruwe boeren meid was. Zy was de hoofdschuldige in deze misdaad en werd dan ook het zwaarst ge straft. Tel. Dt luimen van een zonderling. Te Moskou is dezer dagen een multi- millionnair ten grave gedaald, Balaschef geheeten, die zich van klein smidsbaasje, dat hoofdzakelük samovars, theeketels ver vaardigde, had weten op te werken tot groot-industrieel. Behalve millionnair was Balaschef echter ook een rare snuiter, een zonderling, die in de gansche stad bekend was, om zü'n allerdolste invallen en wiens dwaze luimen, die soms niet ongevaarlyk waren, met de jaren steeds toenamen. Op de politie was hy' al byzonder fel ge beten en ieder oogenblik kwam hü met deze tak van het openbaar gezag in conflict, waaiby hy zich volstrekt niet ontzag tot handtastelijkheden over te gaan; eens ran selde hy' een politie-officier af, tot hü zelf moi en de man des gezaga bont en blauw was. Hü kroop gaarne in het hondenhok voor zyn huis en blafte van dit zonderling ver- blyf uit, de voorbü'gangers aan, huurde menigmaal op winteravonden voor den schouwburg alle sleden af, en amuseerde zich vorstelijk als de andere theaterbezoe kers rillend van de kou en vloekend te voet naar huis moesten kuieren. Hü liet alle bedelbrieven, die hü ontving en dat waren er duizenden, keurig drukken en deelde deze boekwerken onder zü'n vrien den en bekenden uit. Zü'n prachtige, zeld zame kippen en duiven liet hü wel honderd maal fotografeeren en overstroomde de rampzalige dag- en weekbladredacties met deze aviculturiBtische afbeeldingen. Hü be stelde alle kranten en keek toch maar alleen of er op den kruisband wel stond: „Den HoogWelEdelgeboren Heer." Als die titel er niet op stond, ontBtak hü in verniel zuchtige woede. Hy liet zün voeten, die in het laatst van zyn leven geamputeerd moesten worden, en er een monument voor op richten, met het dieptreffende opschrift: „Hier liggen Balaschef's voeten. Hun assche ruste in vrede." Maar deze zonderling had ook eigenaardig heden, zooais men zy menigen anderen rükaard zou toewenschen: hü offerde vele honderdduizenden roebels aan liefdadige instellingen van allerlei aard. En toch was hy ook weer een vrek, die om een kopeke een half uur kon pingelen. Hy wenschte in een kist voor onvermogenden begraven te worden, maar daarentegen moest er een muziekkorps in den lükstoet meeloopen, waarvan ieder lid 100 roebel kreeg. Indertijd had Balaschef met Tolstoi, dien hy hoogely'k vereerde, in correspondentie Tel. ook, en thans ia zy volgens het oordeel van haar vader een wonder van volmaaktheid. Zoo constateert prof. Grant b.v. meteen glans van vreugde op het gelaat: „Er zit aan baar ly'fje geen tien gram vetMen kan al haar spieren zien, als zy werkt 1 (waarmee de professor bedoeltals zy aan sport doet). Haar borstomvang bedraagt 19 duim (45,6 cemtimeterj en neemt by het inademen toe tot 203/4 duim, dus met 4,2 centimeter." Wie het kind ziet wil bijna niet gelooven, dat het pas twee jaar oud is, maar taxeert het op vier jaar. Op haar tweede jaar haalt de kleine Margarete al de ongelooflükste zaken uitzü turnt aan het rek, houdt wedloopen, maakt vrije oefenin gen en doet aan kamergymnastiek. Prof. Grant past echter goed op, dat het kind zich niet oververmoeit. Volgens zün zeggen is Margareetje nog nooit ziek ge weest. Zü eet byna alles en slaapt geregeld den geheelen nacht door. En als Margarete Grant volwassen is, meent haar vader, dan zal zy „de volmaakte vrouw" zün. Blijft dan slechts de moeilijke sport, een volmaakten man te vinden. (Tel.) Margarete, het meisje zonder weerga. De heer Richard Grant, de sportleeraar aan de universiteit van Minnesota, Amerika, werd in den jare 1910 door zyn echtgeDOOte verblyd met de geboorte van een dochtertje. Dit kind, Margarete geheeten, dat thans iets meer dan twee jaar oud is, zal pas in 't jaar 2010 sterven. Dat beweert prof. Grant ten minste. In zy'n oogen is namely k sport de eenige weg ter gezondheid en de eenige manier om honderd jaar te worden, en zoo begon het sportief onderricht der benydens- waardige Margarete op den teederen ouder dom van drie weken. Spelend greep bet kind naar de vingers van haar vader. Deze hief het op die wüze in de hoogte, en binnen enkele weken had by het zoover gebracht, dat Margarete haBgen bleef, terwyl hü de de trappen van zyn huis op en af liep. Van een dusdanig ryk-begaafd kind be hoeft het niet te verwonderen, dat het reeds by zyn eerste badje zwembewegingen maakte, en op den leeftyd van 8 maanden de ongetwijfeld zeer nuttige zwemkunst in de perfectie onder de knie had.Op dienzelf den leeftyd kon Margareetje reeds loopen Een merkwaardige geschiedenis, die gedeeltelijk in Arabie en gedeeltelik te Frankfurt a/M. speelt, is Zaterdag voor het Parysche gerechtshof beëindigd. De zaak komt hierop neer: Een Fransch onderzoe kingsreiziger, Alfred de Breuil genaamd had zich met een Duitsch koopman, Benz of Benze genaamd, in verbinding gesteld. De Fransche reiziger vertelde zyn Duitschen vriend, dat hü een grooten invloed had op verschillende stammen in Syrië en Arabie, die hem eenigsziDs alshUD koningbeschouw- den. Benz moet nu den Franschman voor gesteld hebben deze merkwaardige macht aan het Duitsche Rük te verkoopen voor een som van 200.000 francs. Ofschoon dit werkelük als een koopje moet beschouwd worden, was de zaak hiermede niet uit. De Breuil ontving 23,000 francs en reisde voor dit geld naar Syrië om daar door de inboorlingen zyn macht te laten erkennen en werkelyk stelden die naïeve kinderen der natuur een getuigenis op, waarin zy verklaarden, dat zü al hun rechten aan den heer De Breuil afgestaan hadden en hem als koning Alfred I van Syrië en Arabie erkennen. Met dit gewichtig document ge wapend, dacht hy de rest der 200.000 francs te ontvangen. Maar mynheer Benz wilde plotseling niets meer met de zaak te maken hebben. En Zaterdag diende dit merkwaar dige geval voor het Parysche gerechtshof, dat den eisch om schadevergoeding van koning Alfred I van de hand heeft gewezen. Tel. De reis van Castro, De Venezuelaancche consul te New-York heeft zich in verbinding gesteld met den Venezuelaanschen gezant te Washington en er op aangedrongen, wanneer ex-pr«sldent Casio in laatgenoemde stad aankomt, diens verbanning uit Amerika te bewerken. Men zal bü de regeering der Vereenigde Staten een aanklacht indienen, waarin betoogd wordt, dat Castro een vluchteling is, be schuldigd van moord op generaal Paredes, in Venezuela in 1909. Een aantal inwoners van Venezuela, die in de Vereenigde Staten verblüf houden, hopen, dat men er in zal slagen, Castro te beletten aan land te gaan. (Tel.) Een offlcieele bureau voor statistiek te New-York publiceert ken rapport, waaruit blijkt, dat het Amerikaansche publiek in den loop der laatste twee jaren door de manipulaties van zwendel-bankiers en op lichters voor meer dan 360 millioen gulden in den nek is gezien, en dat 1200 porsonen wehens bedriegerijen van deze soort, door de politie zün gearresteerd. Hierby zyn nog niet eens bygerekend degenen, die er in slaagden, zich te onttrek ken aan de nasporingen der politie. Het statische bureau publiceert ook de namen van al deze bedriegers, benevens een uit voerige en nauwkeurige beachryving van allerlei zwendelmanoeuyres, om zoo het publiek te waarschuwen. (Tel.) Het Italiaansche dagblad „Messagero" pu- bliceerd een uitgebreid hoofdartikel, van den officier van den generalen staf der Garibal- distische vrüwilligerstroepen, Mario Ravasi- Di, waarin hy' de Grieken van verraad beschuldigt. Deze aanklacht werpt een merkwaardig licht op de gevechten rondom. Janina en Ravasini spreekt als tolk zyner kameraden, zonder omwegen de beschuldi ging uit, dat de Garibaldisten door de Grieksche generaals in het verderf zü'n gestort, en wel, omdat de Grieken den Gari baldisten de eer der inneming van Janina misgunden. De Grieksche legeraanvoerder, aldus heet het in dit artikel stellen de Garibaldisten er officieel van in kennis, dat den 9den December een algemeenen stormaanval op Janina zou plaats vinden en dat daarom de Garibaldisten iu den ochtend van dien dag de Turksche stellingen moesten aanvallen. Overeenkomstig dit bevel liet generaal Garibaldi zijn troepen de Turksche forten bestormen, waarbü de Ita lianen op een heftigen tegenstand der Turken stuitten. Maar in afwachting van de beloofde hulp der Grieken hielden de Garibaldisten drie volle dagen stand, tot zij eindelyk inzagen door de Grieken te zyn verraden. Eerst nadat 300 man gesneuveld waren, werd de terugtocht bevolen. Vervolgens verklaart Ravasini, dat hü eerst thans dit ongelooflyk feit kan bekend maken, daar de Grieksche censuur hem elke telegrafische mededeeling verhinderd had. De tegenstand der Turken wordt door hem afgeschilderd als heldhaftig en hy zegt, dat de Turksche infanterie met buitenge wone juistheid schoot, terwyl de artillerie het vijandelijk vuren weldra het zwygen oplegde. De Garibaldisten moesten een aan tal proviandwagens en ambulance-materieel op het slagveld achterlaten. De brand in de bioscoop te Menin. Betreffende den brand in het bioscoop theater te MeDin, worden nog de volgende büzonderheden bekend. Menin is 'n klein Belgisch stadje aan de Fransche grens. In

Onze Eilanden | 1912 | | pagina 3