ZUID j Dames M. DE DIST ZOON, SOMMEISDIJK. W. BLOK-FREEN HYPOTHEEKBANK Aardappelrooimachines GAREN, BARD EN MODE-ARTIKELEN BEURS De Hulp- of V oorschotbank Vermeulen's Naaimachines. Kipstraat 42, Rotterdam. Internationale Hypotheekbank NOOBDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. iiiiSivsivnisiqii|iisivnqii!iiSfvnipviiKS«Winv!iiSiiSiinvpi!iqiisiqiiiii!iqivim»|iiSiq«iSiqtiS»|iiS«iSin»S»lii|i Kassiers en Commissionairs in Effecten, Administratie van Onroerende Goederen, enz. Het Egyptische ONZE EILANDEN van 31 AUGUSTUS 1912. De stakingsbeweging in Spanje. De door de socialistische leiders in het leven geroepen stakingsbeweging in Spanje neemt over het geheele land grooter afme tingen aan. Uit Burgos is een regiment infanterie naar Langreo gezondon, daar de maatschappij Durofelguera, die nauwelijks meer winst maakte, het bedrijf defiuitief heeft stop gezet, en men als gevolg van de broodeloosheid der arbeiders ontlusten vreest. Te Murcia is voor den 6den September een staking der trambeambten aangekondigd ingeval er niet wordt ingegaan op hun looneischen. Te Villanueva de las Minas, in de buurt van Sevilla, staken 1200 mijnwerkers. Onder de spoorwegbeambten te Sevilla gist het. De staking te Malaga toont nog geen neiging tot verbetering. Te Pedralba, by Valencia, staken de landbouwarbeiders. Overal wordt bittere nood geleden door de gezinnen der stakers. Zes wéken dwangarbeid voor een kus. De Londensche rechters verstaan geen gekscheren, waar het betreft het ongevraagd ongeweigerd kussen van leden derschoone kunne. Dit moest wederom een Londenaar tot zijn schade ondervinden, die door een der gepruikte magistraten werd veroordeeld tot niet minder dan zes weken dwangarbeid wegens het kussen van een dienstmeisje. De schuldige is een tuinman. George Ried. Zoekende naar werk, belde hij aan de deur van een heerenhuis, waarnaast zich een groote tuin uitstrekte. Een bevallig dienstmeisje deed de deur voor hem open* En nu had Ried goed gevonden - wellicht in de verwachting, dat hij aldus de gunst van het meisje, en, door haar „volk", zou kunnen verwerven na eenig inleidende woorden, zijn arm om het middel van het lieye schepseltje te slaan en haar een klappenden zoen op het rozeroode wangetje te drukken. Helaas had deze uiting zijner goede be doelingen niet het gevolg, dat hy er van verwachtte. Het dienstmeisje slaakte een gil, die een waakschen agent deed toesnellen verhaalde haar wedervaren - en de galante tuinman werd opgebracht. Zaterdag kwam de ontzettende zaak voor. En hoewel Reid aan rechter Taylor trachtte uit te leggen, dat hij geen weerstand bad kunnen bieden aan het levendig gevoel van liefde, dat het gezicht der lieftallige dienst maagd plots in zijn hart had doen ontwaken dacht de rechter er anders over, kenmerkte des tuinmans kus als een „uiterst onbe schaamde en onnette daad", waarop hij Ried tot zes weken „hard labour" veroordeelde. Indische wonderen. "Wie kent niet de schier ongelooflijke verhalen over de magische krachten der Indische fakirs, die een sabel slikken met hetzelfde gemak als een gewoon sterveling een glaasje port? Zeker, we weten hel ze hebben geen gevoel het beteekent niets, wanneer ze zich wonden toebrengen, hun lichaam op alle mogelijke wijze martelen, en tochmenigeen kreeg „kippenvel'', toeu Saadi Djebbari en Soliman Ben Said Woensdagavond in het Gebouw voor den Werkenden Stand hunne experi menten uitvoerden. Herhaaldelijk zagen we een der vele aanwezige medici voor enkele oogenblikken verdwijnen om een flauw gevallen dame terug te voeren naar de werkelijkheid en na ieder nummer schoven menscheD, met een gezicht van „nu wordt het me toch te machtig", de zaal uit. Maar wie zijn zenuwen voldoende in be dwang had en energie genoeg bezat om zich van hetgeen op het podium geschiedde, niet meer aan te trekken dan de; fakirs zelf, die heeft een interessanten avond, doorgemaakt. Men moet het bijgewoond hebben om te kunnen oordeelen over het wonderbaarlijke dat door Soliman Ben Said en zijn slanke zwart-oogig gezellin werd gepresteerd. Hoedenpennen priemde Saadi Djebbari door wangen en tong. Haar „compagnon'' doorstak er zijn luchtpijp mede en verklaarde al wandelend door de goed gevulde zaal, met het meest onverschillige gezicht van de wereld„Durch die Luftröhre gestochen durch die Luftröie gestochen." Wie er van 't publiek een speld of naald bij zich had, die kon haar den Indischman overhandigen en zien, hoe 't voorwerp door diens arm gepriemd werd het zakmes van een der aanwezigen gebruikte onze fakier om Jzyn duim te kerven, op de manier zooals de vischvrouw het haar scholletjes doet, en terwijl het eene oogenblik het warme bloed uit de diepe snede stroomde, viel in 't volgend moment van de wonden geen spoor meer te bekennen. Met sabels hebben de wonder-menschen allergriezeligste „kunsten" vertoond. Wie lust daartoe gevoelde, kon Ben Said's handspieren met legio naalden doorsteken, Op 't gebied van gedaehtenlezen, heeft het tweetal wonderen verricht en 't kan niet anders, of 't talrijk publiek dat de vertoo- ning bijwoonde, is ten slotte huiswaarts gekeerd met een gevoel van angstige be wondering voor deze geheimzinnige kunst die nog geen menschelijke geest doorgronden kon. De brand in het Theater des Western" te Berlijn Het Theater des Westens, te Berlijn is door een ernstigen brand gebeeltelijk ver woest Alle theater-requisieten, die zich op het tooneel bevonden, zijn verbrand en ook de ruimte voor de toeschouwers is door vuur en water zwaar beschadigd. Het „Berliner Tagablatt" bevat over dezen brand de volgende bijzonderhedenZondag middag, precies 12 uur, ontving de brand weer van Gharlottenburg de telefonische mededeeiing, dat in den schouwburg een groote brand uitgebroken was. Onmiddelijk daarop werden ook twee andere nabijgelegen brandweerposten gewaarschuwd. Direct ruk te men met het noodige materiaal uit en reeds tijdens den rit verkondigen reusachtige, gele rookwolken, die over den geheelen omtrek zweefdeD, dat men hier werkelijk met 'n ernstigen brand had te doen. Toen de spuiten op de plaats des onheils aankwamen drongen reeds uit alleopenin gen van het groote theatergebouw, zelfs uit de keldervensters, dikke rookkolommen omhoog, die het geheele, statige gebouw omhulden. In het eerste oogenblik viel niet te constateeren, waar zich de vuurhaard bevond. Bewoners van de omliggende huizen wisten te vertellen, dat zij den knal van een hevige ontploffing hadden gehoord. On- middelijk werden uitgebreide maatregelen genomen om den brand te blusschen en niet minder dan 30 slangen werden in het gebouw geleid. Een aantal brandwachten hadden plaatsgenomen in de toeschouwers ruimte om de vlammen, die hier reeds in de nabijheid van het tooneel de decoratiBn en eenige loges hadden aangetast, te be strijden. Het ijzeren brandscherm was neer gelaten en ook de verbindingsdeuren tusseh- het tooneel en de zaal waren gesloten. De gipsen wand, die de verbinding vormt tusachen het brandscherm en de zaalzolde ring, was echter uit elkaar gesprongen en in de zaal gevallen. Door de aldus ontstane opening, die wel 10 meter lang en 5 meter hoog was, hadden de vlammen zich een weg naar de zaal gebaand. De hitte was zóó sterk, dat de pleister versierselen van de wander^ der zaal los lieten en in groote stukken naar beneden kwamen. Het gelukte de brandweer even wel de brand tot het tooueel te beperken Daar echter woedden de vlammen zóó geweldig,datnietsgespaard bleef. Het tooneel met de daarachter opgestapelde couliesen en decoraties, vormden één enkele vlammen zee. De brandweer liet onmiddelijk de stortin- richting van het brandscherm werken en in stroomen regende het zonder ophouden in de tooneelrulmte. Tegen 1 uur was het grootste gevaar bezworen en werd een deel der slangen binnengehaald. Het tooneel bood na de blussching der vlammen een troosteloozen aanblik. Een deel der wanden was ingestort, ijzeren bal ken en stangen, stukken der electriscbe inrichting en verkoolde .trappen lager, in 'n woesten chaos door eikaar en vormden rookende puinhoopen. Het dak was op ver scheidene plekken doorgebrand, zoodat men den hemel kon zien. Alle pleisterkalk was verdwenen en de ruwe metselsteenen wa ren overal zichtbaar. Aan de eene zijde was de lift, die naar de meubelmagazijnen voerde, in elkaar gestort. Tallooze electriscbe geleidingen, die over het tooneel voerden, waren gesmolten en hingen als lappen in de tooneelruimte neer. Ook nadat de vlam men geblusch waren, was de hitte in de uitgebrande tooneelruimte bijna on verdrage- lyk. Ook de tooneelzaal heeft door het neer storten van den gipsen tusschenwand, die niet volgens voorschrift was aangebracht, door rook en water sterk geleden. Volgens het oordeel van de brandweer moet ongeveer een vierde gedeelte van het gebouw gesloopt en vernieuwd worden. Het Thealer des Westens is van begin af aan 'n ongeluksgebouw geweest. Steeds werden door de brandweer bij controleerin gen gebreken gevonden, die onmiddelijk ver beterd moesten worden. Tengevolge van den laatsten brand, een jaar geleden, moest een totale omlegging der electrische gelei ding plaats vinden, daar de draden niet volgens voorschrift in isoleerbuizen liepen, doch onbedekt op porceleinen knoppen ge monteerd waren. Een ooggetuige verteld over den brand nog het volgende: Uit de tinnen en burcht torens, waarmede de architect het gebouw bad versierd, wolkten geweldige rookzuilen omhoog. In de hoogte zijn overal de muren De tuin aan beide zijden van het gebouw ligt vol puin. De toeschouwersruimte is uiterlijk geheel onbeschadigd, maar van binnen ziet men het schrikbeeld van een verbranden schouwburg. Van den hoofdingang loopt men tot de zaal als op een moerassigen grond, want de dikke tapijten en loopers hebben veel water opgezogen, dat onder eiken voetstap uit- ziepert, In de zaal heeracht dikke duisternis en de geheele ruimte is met scherpen rook gevuld. Overal tusschen de stoelenrijen trapt men op puin.Van de hoogere rangen drup pelt voortdurend water. Suisend schiet een waterstraal door oen opening in den wand en valt kletterend in de diepte in de pe- luchen fauteuils en de zware logegordijnen. Dan klinkt plotseling de roep „Alles terug Men vlucht onder de galerijen. Op den slang van den grooten kroonluchter zit als een insect een vonk. Men vreest, dat de zware bronzen kroon naar beneden zal storten. Weer suist een waterstraal en doodt het insect. Allengs kan het ocg na zich aan de duisternis gewend te hebben meer détails onderscheiden. De brandweermannen met bewalmde en druipende gezichten vormen een niet gewoon publiek in de schouwburg zaal. De orkestruimte staat onder water. En boven in den wand, die de zaal van het tooneel scheid, ziet men een halfronde ope ning, waaruit nog steeds rookwolken van den eigenlijken vuurhaard gulpen. Welis waar was het brandscherm neergelaten, doch als de scheidings wand-zooals hier is geschied—is verbroken, dan beteekent het brandscherm niets. Het scherm heeft intusschen niets geleden, ofschoon de too neelruimte geheel uitgebrand is. Slechts enkele requisieten heeft men kunnen reddéh door ze uit de vensters in den tuin te wer pen. Over de oorzaak is nog niets bekend. Des voormiddags had op het tooneel een kleine repetitie plaats gehad en na de be ëindiging was het ijzeren brandscherm vol gens voorschrift neergelaten en niemand van deze personen, die zich nog een kwar tier vóór het uitbreken van den brand in het theater bevonden, had iets verdachts waar genomen. Direct daarna had directeur Monti een conferentie met den kapelmeester in het aangrenzende brandalarmssignaal. Een automatisch signaal had door verhitting bet klokwerk ingeschakeld. Toen de direc teur naar buiten kwam, zag hy, dat de muren boven aan het gebouw reeds ge barsten waren en er dichte rookwolken uitkronkelden. De naburige bewoners, die verschillende knallen geboord, dachten eerst aan een ontploffing, doch nergens heeft men het geringste spoor van' springstoffen ge vonden. De brand moet ontstaan zijn op het achtertooneel, dicht by de lift. Zooals reeds werd gemold, denkt men aan brand stichting, omdat hiermede in den anoniemen blief aan den eigenaar van den schouwburg was gedreigd. Gedurende het blusschingswerk was een ziekenautomobiel op het terrein aanwezig, die echter gelukkigerwijze geen dienst, be hoefde te doen. Da tsaar van Jeruzalemoverleden. Te Peteraburg is Dinsdag in het armen hospitaal in den leeftijd van 60jaar de vorst van Lousignan gestorven. Vorst vau Lousig- nan, prins van Cyprus, was een directe afstammeling der Bourbons. De verarmde vorst was steeds in een versleten generaals uniform gekleed', zijn kraag was versierd met drie kronen. In de Russische hoofdstad werd hy de „tzaar van Jeruzalem" genoemd. Zijn vader was Russisch generaal. De thans overleden vorst moest wegens oplichterij den militairen dienst veriaten, waarna hy hoe langer hoe dieper zonk. De laatste jaren van zijn leven bracht hy in naehtasylon en inbrekerskroegen door. Een tuinfeest dat honderdduizenden kost. De bekende Amerikaansche millionnair Cornelis Vanderbilt gaf Zondag in Beaulieu, zijn paleis te Newport, een Oostersch mas keradefeest, dat alles, wat tot dusver in Amerika op particuliere feestelijkheden te aanschouwen is gegeven, verreweg overtrof. De New-Yorksche bladen brengen drie ko lommen lange berichten, over hetgeen Van- derbilte rijkdom in een enkelen nacht te voorschijn tooveren kon. Vierhonderd gasten waren uitgenoodigd. Beaulieu was in een Oostersch sprookjesland veranderd. De paden, die door den tuin voerden, waren door duizenden electrische lampen verlicht, die als sterren door de boomen schenen. Voor den hoofdingang stonden twaalf vijf-en-der tig voet hooge triomfbogen. Rondom de groote feesthal waren honderden levende kokospalmen geplant. Turksche en Perzische tapijten van reusachtige waarde hingen in de boomen. De gasten zaten op divans en kussens van Oostersch model. Alles schitter de en vonkelde. De waarde der juwoelen, die door de dames en heeren by deze byzon dere gelegenheid gedragen worden, wordt op vyf-en-twintig millioen guidon geschat. Tal van dames hadden haar schoenen met juweelen bedekt. Een bomaanslag te Orange. In den afgeloopen nacht schrijft onze Parysche correspondent, d.d. 28 Augustus is een bomaanslag gepleegd tegen den maire en afgevaardigde van Orange, den heer Lacour. De „belsche machine", op de vensterbank van den salon geplaatst, richtte, by haar uitbarsting, groote schade aan. Per sonen havende zy niet. Ik zou dit onbeduidende voorval niet hebben vermeld als niet de heer Lacour de notaire en verdienstelijke persoonlijkheid was die, le. bij het bezoek der Koningin te Parijs, een toespraak tot H. M. hield en haar uitnoodigde tot een visite - ijsen weder dienende aan hetdoorhemgeadministreer de stadje „bakermat van het Huis van Oranje", en 2e. als Q. M. burger Alexandre Blanc verving, den afgryselijkst-vervelenden aller verleden, tydgenoodschappelyke en toe komstige geiiniftceerd-soeiaUstische volks vertegenwoordigers. Andera weet ik van dien man niets, hoegenaamd. Maar „ik had hem graag aan 't hart ge sloten", vooral voor de laatstegenoemde (Tel.) Kerknieuws. Marktberichten. Amsterdam, 29 Aug. 1912. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Tel. 7833, Amsterdam, Zeeuwsche Bonten Zeeuwsche Blauwen Spuische Eigenheimers Flakkeescbe Geldersche Blauwen Friesche Borgers Friesche Blauwen Eigenheimer Pooters Blauwe Pooters Bonte Pooters Andyker Blauwen Muizen Kleine Beverwyker zand Bravo's Westlandsche ronde Schoolmeesters Hillegommer zand Friesche Muizen De Landbouwers in Waarde Zeeland heb ben Zaterdag 17 Aug. in hun Landbouw Vereeniging besloten gezamenlijk bun aard appelen naar Amsterdam te zenden, waar voor zy het motorschip „Elizabeth", schipper D. Sinke aangenomen hebben. De lading aardappelen was prachtig mooie sorteering tot volle tevredenheid der koopersen arri veerde Dinsdagmorgen te Amsterdam wer den door Jac. Knoop verkocht, zijnde 356 mud Eigenheimers 1.80, 197 Bonten 2.50, Blauwen 2.50, Eigenheimerpooters 1.30. Handel vlug. Wegens den regen isdeaanvoer de laatste dagen nog verminderd geworden en gaan prijzen omhoog. f 2,50 h f 2,60 2,50 2,60 2 a 2,10 "n a a 2,10 2,30 a 2,40 2,- 2,10 2»40 a 2,60 L80 a 1,40 1,30 a 1,40 1,30 a 1,40 2,50 a 2,60 0,- a 0,- 0 - a 0,- 3,50 a 3,60 a O." a a 0,- o,- a 0,- - o,- o,- 2,- - 3,- a a a 0,— Predikbeurten op Zondag: 1 Sept. 1912. NED. HERV. KERK. Middel],amis, vin. Ds. Iloogendylc, uit Stellendam, 's av. de heer Hack uit de Langstraat. Sommeisdijk, geen opgaat'. Dirkslund, vm. en '6 av. i)s. Steenbeek. Melissaut, vm. en nm. Lis. Kroeso. Hcrkingen, vm. Ds. Addink. Stellendam, 'e av. Ds Hoogendijk. Goedereede, vm en 'a av. Da. de Gidts. Ouddorp, vm. en nat. Ds. v d. Kooij. Nieuwe Touge, vm. en nm. Ds. Wentink. Oude Tonge, nm. J)6. Polkujje, uit, Stad a. b. Ha ringvliet. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Lnteijn. Den Bommel, vm. Ds. Kmmen. Stad aan 't Haringvliot, vm. Ds. Polbnijs. Langstraat, vm. en nm. de eerw. heer Hack. EVANGKLIKSATIEGKBOÜW. Middelharnis, vm. en 'sav. de beer j. Vroegindeweij van Middelharnis. GEREFORMEERDE KERKEN IN NEDERLAND Dirkelandvm. nm. en 'a av. Leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'e av. de heer Vroolijk, uit Scheveningen. Ooltgensplaat, vm. en 'aav. Ds. Dekker. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. DOOPSGEZINDE KERK. Otiddorp, Ds. K. W. Róssing. A D V E 1! T 15 HTIËN. Yoor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen lieven echtgenoot, vader en behuwdvader, den heer K. VAN SCHOUWEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Honselersdijk, 26 Augustus L912. L. YAN SCHOUWEN-SLIS. C. VAN SCHOUWEN. G. W. VAN SCHOUWEN- VAN DER WOUDE. Poel dijk, Dordrechtsche gevestigd te D OÜDFtEOHT. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1.000.000,—, waarvan gestort f200.000, De Bank geeft tijdelijk uit: 4 Pandbrieven a 41/2% id. a 100% Inlichtingen worden verstrekt door den heer P. 1. YAH BDDREN A.D!., te MIDDELHARNIS. Directeuren j 96 Mr. F. N. SICKENGA. H. PHILIPSE. AFDEELING PUTTEN DER HoIMscïb Maalschappij van Lanütoi EENE WEDSTKIJI MET zal plaats vinden op WOENSDAG 4 SEL TElïBER a.s. 's morgens om 40 ui precies in een aardappelveld van d< Oliphantspolder te Nieuwesluis (gei Heenvliet). Leden der Hollandsehe Maatschapp van Landbouw hebben vrijen toegan op vertoon der Lidmaatschapskaart. Niet-loden en leden zonder lidmaa schapskaart betalen vijftig cents entréi Namens het Bestuur, De Secretaris, C. LOEFF. VOQRSTRAAT2Q8, MIDDELHARNIS HANDEL IN - BELEEFD AANBEVELEND TE OOLTGENSPLAA11 Vanaf Woensdag 28 Augustus e.k, zal op aandringen van verschillendt commissionairs en handelaars in Land bouwproducten eiken WOENSDAG, de? namiddags Al/a m,r> na aankomst der tram, beurs gehouden worden in eene ruime, lichte zaal in liet Hotel Moalker te Ooltgensplaat. 3-; II.H. Landbouwers worden beleefd verzocht hunnen steun te willen verlee- nen en deze beurs te willen bezoeken. Dit Blad verschijnt, elkt Prijs per kwartaal Afzonderlijke nummers Officieele Medet SCHIETOEFENII van liet fort lloek vfi Volgens mededeeiing van den zal op 10 en zoo noodig ook oj eene achietoefening worden geh- Hoek van Holland. Er zal gevnurc nen van licht kaliber [6 c.M.] wi gemaakt een driehoek, gevormd roode ving beN. en eene beZ. hel M. van het fort. Op de dagen, waarop gevuurd fort een roode vlag waaien, die der oefening halfstok en één uur heel voorgeheachen wordt. (Zie Ned. Krt. Nol. 218, 219, S Middelharnis 5 September 191 De Burgemt TJLB Buitenlandsch 1 c <3-on.ees3E-u.nd.ig-e In.riclitin.g ,3^-TO" -7e BOTTEEDAM. PV Speciale behandeling van in- en uitwendige ziekten Spreekuren: alle werkdagen (behalve Zaterdag) van 94 ure. opgericht door het Departement Middel- harnis-Sommelsdijk der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, verleent onder borgtocht voorschotten van f 25 tot f 500. Aanvragen moeten geschieden bij den Secretaris-Pen n i ngmeester T. C. NIPIUS, KADE, MIDDELHARNIS. veral door geheel het land gaan Afbetalen, repareeren en inruilen. te Apeldoorn. De Bank geeft 5 Pandbrieven uit tegen den koers van 101J/4 °/0, plus loopende rente in stukken van 250(3, /•1000,—500,f 250,- en f 100,—. Verkrijgbaar ten kantore der Bank en bij de heeren M. DE GAST ZOON TE SOMMEESDIJK. HOOFDKANTOOR ALKMAAR. VOORDAM C II. Telefoon 73. AGENTSCHAPPEN: HOORN, Kaasmarkt 1G. LEIDEN, Kort Rapenburg hoek Breestraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6. 's-GRAVENHAGE, Molenstraat 45. ROTTERDAM, Leuvehaveu 107. KapitaalTwee Millioen Gulden geheel geplaatst en volgestort. De VENNOOTSCHAP verleent Cre- dleten, neemt gelden in deposito, belast zich met den aan- en verkoop van effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kassiersvak behoorende. Deposito rente 3 °/o, STAAT op 30 Juni 1912. Nergens scherper dan in 1 op dit oogenblik de voor 1 lang nadeelige invloed aai een Regeering uitoefend, c langen van één enkele, w volkingsgroep wil behartii Het systeem van hooge do eerste levensbehoeften, den van den Rydskansel steeds grooter consequent! heeft de groote massa van gemaakt tot een weerloos van de Duitsche „Landw runderen, hun varkens,hur grooter winsten maken. Thans doet zich met nat vleesch, weer heviger dan de berichten van slagers, van gemeentebesturen, die tot den bondsraad richten gaderingen en meetings t( voorrechten en tegen de ch de vleeschinvoer uit het belet, willen maar niet oj Want een muur van hoi wordt door deze Rogeer waarneemster der grootf niet eens voldoende geach stijgende winsten aan haa verzekeren. Er moet ooi voorwendsel van beschern schen veestapel tegen epi ten, een quarantaine-stelsi haafd, waardoor de invoi op een wyze, die van eei van invoer maar zeer we Zoo komt het, dat het v land niet alleen duur is, n de verhoogde prijzen niet kan worden voldaan. He vleeschduurte wordt gecoi verschijnsel der schaarse Want de Duitsche veests om zelfs aan zeer ma vleesch-comsuptie te vo deert natuurlijk de heeren Loopende Cvedieten Deposito's. f 6.156.624.51 - 1.312.513.31 Reserve- 270.447.42 De Vice-Voorzilteir De Directie van Commissarissen J. F. MO ENS. Jhr. Mr. P. v. FOREEST. Mr. M. MOENS Correspondent voor Middelharnis en Omstreken J. VAN DER KOOGH TE NIDOELII4RWM. P E TJI L Li 3 iiiSubiifiliiiiiliitaiSiiSiiliiSiiSiBliiSiiiiikiSiiSiiSiiiiiliiliiliiliiliilMiSiiliiliiiiiliilMriiilidiiliriiilitiiilidiiliilaili is „Mynbeer Forrester, 1 man hoe oud, dat kun en het is te laat nu om vijanden te maken. Hel van zijn booze oogenbli onaangenaam uiterlijk be niet den schijn aan, dat want Lk weet dat zeer w wie ik graag vriendelyl worden er door beleedigd zoo gedacht hebben, ikzt vlakte zien. Waarom zou Om uw eigen Shakespei Ik zou vrienden met u liefde hebben." ik ben rij veel van de wereld gezi< heid bestudeerd zooals w daan hebben. Indien, krachten samenvoegden, iwij te zamen niet zoude: Ongelooflijk als het m3 wat ik door hem geleder zoodanigen invloed over n ontdekking kwam, dat ik voor .mij niet noodig w;

Onze Eilanden | 1912 | | pagina 4