EUID W. BLOK-FREEN JAC. K1V00P, M. DE GAST ZOON, SOMMELSDIJK. Faillissement A. Snijder Vermeulen's Naaimachines De Hulp- of V oorschotbank NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWGREDIET. "8- I J HYPOTHEEKBANK GAREN, BAND ER MODE-ARTIKELEN Commissionnair in Internationale Hypotheekbank VERGELIJK DE VOEDINGSWAARDE! Kassiers en Cominissionairs in Effecten, Administratie van Onroerende Goederen, enz. iiiiiiiidiiiiihihiiiiliiiiiiuliüiiiiiiii&diiiidniiftiiiflitiMiiiiyiiiiiiiafl ONZE EILANDEN van 47 AUGUSTUS 1942. Koning Alfons en president Faïlières. Een Parysch blad meldde in het begin dezer week, dat er binnenkort te Bordeaux of Biarritz een ontmoeting zou plaats hebben tusschen den koning van Spanje en den president van Frankrijk. Do correspondent van de „Times" te Parijs verneemt, dat er voor bedoelde samenkomst nog geen defini tieve regeling getroffen is, doch dat de idee van die ontmoeting reeds lang in de lucht hing. De Marokko-overeenkomst tusscben Spanje en Frankrijk zal waarschijnlijk kort na den terugkeer van Poincaré uit Peters- burg rijp zijn om onderteekend te worden en deze gelukkige gebeurtenis zou zeerwel aanleiding kunnen geven tot een entrevue tusschen koning Alfons en president Faïliè res. Koning Alfons is den laatsten tijd herhaaldelijk te Bordeaux geweest, om zyn geneesheer aldaar te consulteeren. In bevoeg de kringen van Parijs is men van meening dat de ontmoeting tusschen beide staats hoofden vroeg of laat te Bordeaux zal plaats hebben. Verder wordt het niet onwaarschijn lijk geacht, dat de president den Spaanschen koning een tegenbezoek te San Sebastian zal brengen. Na 41 jaar van een kogel geopereerd Maandag werd te Parijs een zekere Nom- rowsky geopereerd door een kogel uit z'n lichaam te verwijderen, waardoor hij bij den Fransch-Duitschen oorlog gewond werd en dien hy dus langer dan 41 jaren met zich omdroeg. Dit geschiedde in het gevecht by Dyon, den 23sten Januari 1871. De kogel drong in de borst, ging door den linker longvleugel en bleef in den rug steken. In den loop der jaren was het projectiel, dat 18 m.H. omvang heeft en 24 m.M. lang is, zoo ver in het lichaam gezonken, dat het aan 't bovendijbeeu uitgesneden kon worden. J. J. As tor's erfgenaam. Naar uit Berlijn bericht wordt is mevrouw Astor, de weduwe van de bjj de Titanic" - ramp omgekomen millionair, John Jacob Astor, een zoon geboren, dus vier maanden na de geweldige catastrofo. Dit kind is reeds in het bezit van 20 millioen gulden, hem nagelaten door zijn overleden vader. De reis van Moeleij Hafid. De harem van den sultan. Tegelijkertijd dat de „Du-Chayla", met Mouley Hafid, Ben Chabrit en zeven secre tarissen aan boord, Dinsdag Rabat verliet, verwijderde de stoomboot „Dersa" door den sultan afgehuurd en bevracht met een lading vrouwen, zich van de reede, terwijl de sultan van de voorplecht van zijn schip, met een kijker gewapend, zyn drijvende harem be- In 't gezicht van de baven vanTandzjer zette de „Du-Chayla" koers naar Gibraltar, terwijl de „Dersa" voor anker ging op de reede van Tandzjer. Onmiddellijk zag men een zwerm negers in gestreken draf de hoog ten der Kasbah komen afrennen, met de muilezels hunner meesters, die door het Maghzen waren gerequlreerd, teneinde als rijdieren te dienen voor de vrouwen van den sultan. Op de smalle brug van de „Dersa" blonk een witte massa: de zon deed de 2ijdeder haïcks glanzen, waarmede zich de honderd vijf-en-twintig vrouwen, zusters, concubijnen, negerinnen van Mouley Hafid hadden omhuld. Een onbeschrijfelijke wanorde heerschte er, onder het geroep en de hardklinkende bevelen van de harifa, de meesteres van dien troep en met de bewaking er van be last. Men vocht aan boord om de taartjes en koekjes, of om de laatste der twee hon derd flesscben limonade, die gedurende den nacht waren opgedronken. Een groote barkas, gemeenlijk voor het vervoer van ossen bestemd, met tapijten en kussens belegd, ging een eerste lading houris afhalen, waarvan er nog eenigen zwaar aan de zeeziekte lijdend waren, en zette ze aan wal aan het uiteinde van de Duitsche pier, ver van het publiek, dat door de inlandsche politie achter een afsluiting werd terugge drongen. Aan slechts één christen, den vertegen woordiger van de „Figaro", werd het toege staan, het schouwspel der ontschepping van dichtbij gade te slaan. Driemaal voer de barkas heen en weer om alle vrouwen aan wal te breDgen. Onbewegelijk, vreesachtig, met wjjd-ge- opende oogen, om beter den nieuwen grond te kunnen waarnemen, wachtten de vrouwen op het teeken om de muilezels te bestijgen, die in slagorde langs de geheele lengte van de pier stonden geschaard. In de eerste ge lederen der vrouwen merkte men twee der wettige echtgenooten van den sultan op, de dochter van Mokra, groot-vizier, en de doch ter van den kaïd Glaoui, de laatste gewapend met een poppenparasolletje, dat zy met coquette gebaartjes hanteerde. Nadat alle vrouwen haar rijdieren hadden bestegen, zette het zonderlinge legertje zich in bewegingen sloeg in gelederen van twaalf den weg in naar de Kasbah, die haar zal opnemen. De laatste weifelingen van Moeley Hafid. Tot op het oogenblik van vertrek van Moeley Hafid hebben te Tanggr de meest tegenstrijdige geruchten gecirculeerd om trent de abdicatie en de reis van den sultan. De Matincorrespondent heeft zich nog de volgende bijzonderheden over deze histori sche troonsafstand weten te verschaffen. Toen het eenmaal vaststond, dat Moeley Hafid afstand van den troon zou doen, vroeg hij generaal Lyautey of hy in een brief, waarin by hetMarokkaansche volk van zyn besluit op de hoogte zou stellen, ook zyn op volger mocht aanwijzen. De sultan zou gaar ne zien, dat een van zyn zoons de teugels van het bewind zou overnemen. Generaal Lyautey verklaarde echter, dat deze wensch nooit door de Fransche regeering goedge keurd zou worden, daar alle kinderen van Moeley Hafid nog minderjarig waren en dit de instelling van een regentschap noodzake lijk zou maken. Dit zou slechts de toch reeds moeilijke situatie, waarin Marokko door de abdicatie van den sultan zou gebracht wor den, nog ingewikkelder maken. Aan den anderen kant zou dat regentschap in het oog van het Marokkaansche volk niets meer dan een wassen neus beteekenen. De stam men, opgehitst door de ontevredenen en oproermakers, zouden niet nalaten te profi teeren van deze tot-sultan-uitroepingvaneen kind, dat door de Marokkanen als een gemak kelijk speeltuig in de handen der „Christen honden" beschouwd zou worden". Wanneer de sultan dus wenschte, dat de Marokkaan sche troon in handen der tegenwoordigen dynastie bleef, moest hy een zijner broeders tot zijn opvolger benoemen. Misschien zeide Lyautey zou Abd-el-Azir den troon wel weer willen beklimmen. De gedachte, dat zijn voorganger opnieuw de teugels van het bewind in handen zou kunnen nemen, mishaagde Moeley Hafid zeer, waarom generaal Lyautey er niet ver der op aandrong. Tenslotte werden zy het er over eens, dat de makhzen na het vertrek van Moeley Hafid, vry een nieuwen sultan zou kiezen uit zyn broeders. Op deze basis werd een overeenkomst gesloten, in dien geest werden brieven opgesteld en zonder aarzelen door Moeley Hafid onderteekend. Wie van Moeley Hafid's broeders uitver koren is, weten wy reeds. Een Reutertele- gram meldde gisteren, dat Moeley Yoessoef tot sultan is geproclameerd een keuze trou wens die algemeen verwacht werd. Landbouw. Naar aanleidng van het in uw No. 37 van 3 Augustus 1912 opgenomen schrijven aan de Directie van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij kwam by het Bestuur van het Centraal Bestuur navolgend schrijven in Rotterdam 6 Augustus 1912. Aan het Bestuur van den Bond van Flakkeesche Landbouwvereenigen Middelharnis. In beleefd antwoord op uw schrijven d.d. 30 Juli j.L hebben wij de eer te berichten dat wij er zooveel mogelijk voor zullen waken dat pachters van het grasgewas langs onze trambaan hun gehuurden| van onkruid en distels gezuiverd houden. Hoogachtend Rotterdamsche Tramweg Maatschappij DE DIRECTEUR. Na den eersten oogst. De erwten en boonen zijn zoogenaamde vlinderbloemige planten. Met de lupinen de serradella, de wikken en de klavers, beboo- ren zy tot dezelfde familie. Het zyn dus zooals ze wel eens zeggen „stikstofvermeer- ders." Dat beteekent, dat de grond door de teelt dezer planten rijker wordt aan stikstof. Erwten en boonen hebben dus weinig stik stofbemesting noodig.} integendeel zy ver rijken den grond zelf er mee. Denken we b.v. aan het gebruik, dat we van de vlinder bloemigen maken, als groenbemesting, denken we aan het weelderig groeien van het nagras op kiaverstoppel. Zyn de erwten en boonen verrykers van den grond, wat aangaat de stikstof, op een ander punt ver armen zy den grond. De boonen en de erwten bevatten en in de stengels en in de zaden een buitengewone hoeveelheid kali. Wii kunnen dit vrij nauwkeurig berekenen. Als een H.A. gemiddeld 27,2 H.L. boonen oplevert, dus ongeveer een gewicht van 2448 K,G. en in 1000 K.G, boonen alleen ongeveer 32 K.G. kali uit den grond ver dwenen. Door de boonen alleen, zeg ik, want men moet in aanmerking nemen, dat het boonenstroo nog meer kali bevat dan de boonen zelfs, nl. ongeveer 19.6 K.G. per 1000 K.G. Met de erwten is het al eveneens ge steld. Het vorige jaar gaf de H.A. gemiddeld 26 mud erwten, wegende ongeveer 22,50 K.G. waarin omdat in erwten ruim 1 pCt. kali zit, dus 22,5 K.G. kali was. Met het erwten- stroo er by, kunnen we gerust aannemen; dat van de H.A. meer dan 30 K.G. kali is verwijderd. Dat is zeer veel, als men nagaat, dat in 1000 K.G. gewone versche stalmest slechts 4,5 K.G. kali aanwezig is, om dat kaliverlies te dekken. Ik maak deze berekening, om den lezer eens duidelijk te doen zien, hoe èn boonen èn erwten den bodem van zyn kalivoorraad berooven. Een land dat dezen zomer een goeden voorraad erwten en boonen heeft gehad, is dan ook op het oogenblik zeer arm aan kali. Al is de waarschijnlijke grond, waarop de erwten en boonen gegroeid heb ben, zware klei, toch moeten we bedenken, dat een verlies van 30 K.G. kali heel wat beteekent. Maar is de grond lichte kleigrond, zavelgrond of zandgrond, dan is een verlies van 30 K.G. kali niets dan uitputting. Moe ten we op dien bodem het volgeüdjaar weer een kaligewas zaaien, dan is het bijna zeker, dat zonder bemesting de oogst ver beneden het gemiddelde zal blijven, misschien totaal zal mislukken. Maar ook dan, als we een gewas zoeken, dat minder eischen stelt aan den kalivoorraad is het nog ongeraden dit gewas, zonder een afzonderlijke kalibemes ting, te zaaien. Hoe kunnen we nu het goedkoopst en het eenvoudigst zulk erwten- boonenland weder in orde brengen? Aannemende, dat zulk land altijd wel eenigs- zins aan den zwaren kant zal zijn, kunnen we als algemeenen regel geven, dat we dezen herfst of anders vroeg in het voorjaar 2 Z8k 40 pet. kalizout per H.A. moeten uit zaaien. De kali zet zich in den grond vast en maakt het land weer normaal. Op lichtere gronden: ook daar, waar een stoppeloogst gewonnen wordt, kan men het groote kali verlies; hetzij door kaïniet, door 40 pet. kali- zout of door patentkali dekken. Het laatste, wanneer we nog een herfstgewas hebben. Alles intusschen zoo vroeg mogelijk. De vlekziekte der varkens. Er zijn in ons land streken, waar de be smettelijke vlekziekte onder de varkens zoo inheemsch is geworden, dat er maar weinige varkenshouders zyn, wier dieren er nog nooit kennis mee maakten. Dat wil wat zeg gen, in streken waar veel varkens gemest worden, is bet niet voor de markt, dan toch voor eigen gebruik. In de eerste plaats be teekent dat wel, dat vrij algemeen de om standigheden, waaronder de varkens gehou den, worden, te wenschen overlaten. Dit kan dan ook het feit verklaren, dat, als men eenmaal de ziekte in zyn hokken beeft gehad, een volgend jaar zy er licht weer verschijnt. Waar men haar zegt te bestrijden, en waar men ontsmet, doet men vaak niet meer dan half werk. Veelal echter wordt niets gedaan. Het gaat dikwijls aldus: Het varken zegt de boer is niet frisch. Opgepast:'tgaat niet bjj den bak. Bepaald vlekziekte. Naar den slachter. Ja man, hy moet er aan. En hy gaat er an I Misschien was het volstreki niet noodig geweest, zoo doortastend, maar toch ook overyld, op te treden. Vaak blykt echter dat reeds vlekken aan wezig zyn. Onverwacht ook wel wordt krul staart dood in het hok gevonden. Heelemaal blauw. Hoe het echter zijn raag, de regel is, dat het beest zoo spoedig mogelijk aan kant „geknotteld" wordt. Geen haan kraait er naar. „Het heeft een poot gebroken". Mis schien ook niet. Zoo maar weer een ander varken erin. Toch is de smetstof zeer taai, toch gaan de bacillen, die de ziekte veroorzaken, niet aanstonds dood. Neen ze kunnen vry lang werkzaam optreden, zoodra de omstandig heden daarvoor gunstig zijn. Als zóó zorge loosheid regeert moet het wel worden eenmaal ziekte, altijd ziekte. Maar dat is het toch niet alleen. Allerlei uitstekende maatregelen kunnen genomen zyn om te ontsmetten. Waar vlekziekte optreedt, mag men veel al aannemen, dat er meer aan mankeert, 't Is volstrekt niet gelyk waar en hoe men de dieren „huisvest" met wat en hoe men ze voedert, enz. Al wordt ook zeer goed voor de inrichting der koeien en paardenstallen gezorgd, men schijnt te meenen dat het varkenshok wel een krot mag zyn. In allen ernst wordt beweerd, dat de varkens in slyk en vuil moeten liggen en dan het best vet worden. Ook het varken houdt van een zindelijke omgeving en gedyt daarin het best. Wen telt het zich in den modder dan geschiedt dit omdat het er behoefte aan heeft zyn huid af te koelen of insecten te verjagen, Men bedenkt niet dat het beest niet anders kon. Had het helder water onder zyn bereik bet zou dit boven het vuile bad verkiezen. 't Is waar in een omgeving, waarvan wat reinheid, enz, betreft veel ontbreekt, kan zoon dier heel best nog groeien en zyn baas voordeel geven. Maar ook staat, als een paal boven water, dat alles gerekend de verdien sten toch nog het grootst zullen zyn, als voor een zindelijke behandeling wordt zorg Vuilheid en verwaarloozing zijn oorzaak dat er zooveel varkens sterven. Al ontstaan allerlei gevreesde ziekten nietalsonmiddelyk gevolg van zulke omstandigheden, doorgaans heden zy 'hier door des te erger op, daar zy een wel toebereiden bodem vonden. En eenmaal hier af daar genesteld, moeten zy zich gemakkelijk uitbreiden, De ziekte, eenmaal uitgebroken nemen licht een kwaadaardig kaïakter aan. Wordt vervolgd. Marktberichten. Amsterdam, 15 Aug. 1912. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Tel. 7833, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten f 2,40 A f 2,60 Zeeuwsche Blauwen t 2,40 Spuische Eigenheimers 1,90 Flakkeesche Geldersche Blauwen Friesche Borgers Friesche Blauwen Eigenheimer Poolers Blauwe Pooters Bonte Pooters Andyker Blauwen Muizen Kleine Beverwyker zand Bravo's Westlandache tonde Schoolmeesters Hillegommer zand Friesche Muizen 0,— Oude Malta per 100 Ko. 0,— Nieuwe Malta p. 100 Ko. 0, 1,9( 2,20 1.80 2,80 1,40 1,40 1,40 2,20 2,- n 1.40 3,50 0,- 2,80 0,- ,60 2- 2,- 2,30 1,90 2,40 1,50 1,50 1,50 2,80 2,60 1,50 3,60 o,- 3,- 0,- 3,- o,- o,- 0,- Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 18 Aug. 1912. NED. HERV. KERK. Middelhamie, vtrt. en 'a av. Da. TJruining. Sommelsdijk, 'sav. D8. de Gidta, uit Goedereede. DirkBland, vm. en 'aav. Da. Steenbeek. Melissant, vm. eD nm. Da. Kroese. Herkingen, vm. Da. Addink. Stellendam, vm. en 'a av. Ds. Iloogendijk. Goedereede, vm Da. de Gidt8. Ouddorp, vtn. en nm. Ds. v d. Kooij. Nieuwe Tonge, vm. Da. Wentink. Oude Tonge, nm. Ds. Wentink, nit Nieawe Tonge. Ooltgensplaat, vm. en 'a av. Ds. JLnteijn. Den Bommel, vm. Da. Emmen. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Da. Polbars. [Angstraat, vm. en nm. de oerw. heer Hack. EVANGEL.IE8AT1KGKBOÜW. Middelharnis, vm. en 's av. Da. Rappard, v. Randwijk. GEREFORMEERDE KERKEN IN NEDERLAND Dirkaland, vm. nm. en 'a av. Leeakerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vrn.en 'aav. Da. Notten, Erner pred. te Velp. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stad aan 'tHaringvliet,vm. en 'sav. Da. Easelink. DOOP8GEZINDK KERK. Ouddorp, Da. K. W. Róssing. Advertkntiën. Heden overleed na een kortston dige ongesteldheid onze lieve Echt genoot, Vader en Behuwd vader, i Heer K. ÏAN in den ouderdom van 60 jaar. Honselersdyk, 5 Aug. 1912. 3-2 L. VAN SCHOUWEN- Poel dijk Slis. C. VAN SCHOUWEN G. W. VAN SCHOUWEN- van der "woude. Eenige en algemene kennisgeving. Bij beschikking van den EdelAcbtbaren Heer Rechter-Gommissaris in het faillis sement van A. SNIJDER, handelaar in bier, wijnen, enz. wonende te Middel harnis, is bepaald 1°. dat de indiening der schuldvor deringen bij den Curator moet plaats hebben vóór 5 September 1912. 11°. dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 5 October 1912, des voormiddags te 401/" ure, in het gerechtsgebouw te Rotterdam. De Curator Mr. A. ZAAIJER. Dirksland, 42 Augustus 4912 O zoo mooi zijn afbetaling, repareeren en inruiling. W, VERMEULEN. IEClps-tra.©.t <5=2, SOTTEEIDAlM. opgericht door het Departement Muldi harnis-Sommelsdijk der Maatsch. tot Nij van 't Algemeen, verleen tonder borgloc voorschotten van f 25 tol f 500. Aanvragen moeten geschieden bij di Secretaris-Penningmeester T. C. NIPIUS, KADE, MIDDELHARNIS HOOFDKANTOOR ALKMAAR Telefoon 1\ VOORDAM C 11. AGENTSCHAPPEN: HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg hoek Breestraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6, 's-GRAVENHAGP. Molenstraat 45. ROTTERDAM, Leuvehaven 107, KapitaalTwee Millioen Gnldei geheel geplaatst en volgestort. De VENNOOTSCHAP verleent Cre dieten, neemt gelden in deposito, belas zich met den aan- en verkoop effecten en coupons, sluit heleeningci en prolongatiën en verricht verder alli werkzaamheden tot het Kassiersval behoorende. Deposito rente 3 °/o. STAAT op 30 Juni 1912. Loopende Credieten -. f 6.156.624.51 Deposito's- 4.312.513.31 Reserve- 270.447.42 De Vice-Vooreitter De Directie -uou Commissarissen J. F. MOENS. Jhr. Mr. P. v. FOREEST. Mr. M. MOENS Correspondent voor Middelharnis en Omstreken J. VAN DER KOOGH TE HlDDELHARNli. I- I en Geneeskundige Inrichting „BATO", Admiraliteitskade 70, Rotterdam. Speciale behandeling van verouderde of slepende ziekten, borst*, maag- zenuwaandoening, rheumatiek, huid, blaas- en vrouwenziekten, enz. Spreekuren: alle werkdagen (behalve Zaterdags) van 94 ure. Dr. 7. IEL ALBERTS, -A_rts. it Blad verschijnt ell rijs per kwartaal fzonderlijke nummers Kuitenlandscb Dordrechtsche gevestiffd. te DOHDREOHT. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 1.000.000,—, waarvan gestort f200.000, De Bank geeft tijdelijk uit: 4 Pandbrieven a 96 41% id. a 100% Inlichtingen worden verstrekt door den heer P. A. YAH BUUREH A.Dz., te M1DDELHARMS. f Mr. F. N. SICKENGA. Directeuren j H philIPSE. VOORSTRAAT 208, MIDDELHARNIS HANDEL IN BELEEFD AANBEVELEND - Prinsengracht 43, Amsterdam Telefoon 7833. Telegr.-Adres BYENBLIJ-KNOOP. Geen lid van de Nederlandsclie Bond van Handelaren in Aardappelen. Belast zich met den verkoop van alle soorten Aardappelen. Berekent voor verkoop-onkosten Commissie, losloon, marktgeld, 10 cent per mud. Direct na verkoop verzending van geld. te Apeldoorn. De Bank geeft 5 Pandbrieven uil tegeu den koers van 401 */4 plus loopende rente in stukken van f2500,—, f 4000,500,f 250,— en 400,-. Verkrijgbaar ten kantore der Bank en bij de heeren M. DE GAST ZOON TE SOMMELSDIJK. wereld is vol verc anten beweert, let op d' ïen verschillende zaken :bter nietdan onder hetgi an aanvaarden. De groc ellenlange kolommen p de hoogte zijn van w ranschen minister-presi lens bezoek aan St Pe .ussischen minister presi esproken. En toch hebb eide heeren noch de 1 ltoos aanwezige Russia uitenlandsche zaken enigerlei wijze aan de tal ournalisten uitgelaten. En niettegenstaande dui ekerheid omtrent de gei e deelen, want uit het offli niet het minste positie och de bladen dag in erbonden die zouden zU'i <ei die tusschen beide 1; angegaan. Alles dus niets meer da nisachien een schijn v ichter wie weet hoelang aten wachten. „Echo de Paris" senbaar van een rede ice-piesident van den E p24 Juli aan een feestme lolonie te Vancouver in ou hebben gehouden. Het karakter van verr ericht vastzit, wordt nog et Fransche blad als ezind bekend staat. He ir. Paasche in zyn rede lelyk over Frankrijk zou ïa allereerst een vrien idres van Engeland teh' Ir. Paasche voortgegaan 3 een land, dat binnen ting van 80 millioen zie mgeveer dubbel zoo gi Daarom heeft Duitschl neester te maken va „eregeerd land als Mare jezit voor Frankrijk o' ;wyfelachtig is. Dr. Paasche vroeg tr recht Frankrijk op dit 1: Hij meende dat voor gekomen was om een gaan voeren en zich zoc verschaffen waar het z gebarricadeerd vindt. Er een vriendelijkheid voor hij zei, dat als ien teenen getrapt moest v dat de teenen niet aan e zouden zitten. Alweer dus vermoede; van de tijd weer zal lee bevatten, ja dan neen. Voor Frankrijk hangt de -wetexiscl>.e,p leert: PEtTILL 1 2C.O-. raager ossezwleescïr 1003 caloriën. 1 IC.C3-. eieren (zonder schaal) 1613 calorlën.. 1 IC.O-. zuivere Toij en.Oa.on.ig' 3075 ea-lorlën. VAN GENT's ZUIVERE BIJENHONIG verkrijgbaar aan de bekende adressen J. VAN GENT, Sommelsdyk. J- W. HOLLEMAN, Dirksland. A. "WATERMAN, Middelharnis. Jb. GROOTENBOER, Nieuw-Helvoet. iipiroistijiQiiiipiiiiiii Al Ten laatste volkomen i 'geheel en al boos, stond il op en terwyi ik my kle venster van de kamer ei Ikon naar buiten. Het 'nacht, zulk een, zooals jin Engeland gezien v :acht en teer, als de een ïoven gleed de maan ovi hemel, waar ze met de stad, die zich van uitstrekt, verlicht, en d onmiddellijk voor my die zich zwart en ontza den flauwen omtrek richting van Castellai Waaromweet ik niet, ma; alleen aan Pharos der gelaat van zijne metge durend vóór my. Daa drukking van wanho> herinnerde van den f baar zag; maar er was nu op een vage, twyfe scheen te zoeken om

Onze Eilanden | 1912 | | pagina 4