2 ONZE EILANDEN van 10 AUGUSTUS 1912. Root gedane kennisgeving van zijne candi- daatatelling legde de president nadruk op het feit, dat de noodzakelijkheid om de grondwet te bewaren en de gevestigde in stellingen van de natie te handhaven, de voornaamste inzet zou zijn van den aan staanden veldtocht. Hij verklaarde een voor stander te zijn van eene regeling der trusts, en veroordeelde de houding van de demo cratische partij in de tariefkwestie en hare weigering om de politiek van het bouwen van twee linieschepen per jaar voort te zetten. Hij kritiseerde zeer de beginselen van Roosevelt in zake het ontslag van de rechters, her initiatief en het referendum. De „vooruitstrevende party",die Roosevelt steunt, hield Maandag haar eerste nationale conventie. De bijeenkomst was zeer geest driftig. Roosevelt kreeg een groote ovatie onmiddellijk bij zijn aankomst Maandagmor gen te Chicago. Hij hield een korte rede voering, waarin hy verklaarde, dat de dagen der corrupte „bosses" ten einde waren. Hij riep de leiders der partij om de keuze van een vice-president voor te bereiden. Alge meen gelooft men, dat Johnston, de gou verneur van California zal worden gekozen. Haaysche Brieven. CLXXXIX. Een bekend deskundige op belastinggebied heeft eens in een brochure verteld, dat den Haag de rijkste stad van ons land is en het meeste kapitaal in de residentie is te vinden. De Haagsche inkomstenbelasting heeft bewezen, dat er veel meer „rijkdom" hier zit dan men vermoedde. Men leid* daaruit echter niet af, dat het particulier initiatief in staat is een nuttige zaak op de been te houden. Integendeel. Legio zijn de aanslagen, die tal van vereenigingen en comité's jaarlijks op de gemeentekas doen. Nu weer een comité, dat het Residentie orkest stichtte. Dat orkest kost handen vol geld aan salarissen enz. Nu de begunstigers niet in staat of althans niet van plan zijn voldoende te steunen moet do gomoente maar bijspringen meteen verhoogd subsidie. Verbeeld u, die aanvrage wordt o.a. gemoti veerd, omdat de salarisverhooging zooveel kostte! Een leuke manier van doen I Op die manier verhoogt feitelijk de gemeente de salarissen van de leden van een particulier orkest. De Hagenaars zijn nu eenmaal niet scheutig. Dat dit zoo is, blijkt ook uit de manier, waarop de liefdadigheid met de groote trom beoefend moet worden. Daar hebben we verleden week weer een proefje vau gehad. Een aantal versierde rijtuigen zou in de stad bloemen verkoopen ten bate van de stadsgezondheidskolonie's. 't Moet gezegd, de wagens waren prachtig, maar. de heele beweging bracht ternauwernood f 2000 op. Een aardig bedrag, voorzeker, doch bitter weinig voor een weeldestad als de residentie. Hoe goed bedoeld misschien is er toch in die weldadigheidsvertooningen iets stuitends. 'tGaat te veel lijken opeen sportbeoefening van de armoede! 't Wordt te veel een vermaak voor de hautchic, als men de vertooning aanschouwt, 'k Vind deze soort van hulpverleening dan ook aller minst sympathiek. Natuurlijk kwam de pad vinderij er ook weer bij te pas. Die opge schroefde na&pery van 'tEngelsche militai- risme wordt overal goed voor geacht. In de pers wordt deftig vermeld, dat de „padvin ders" goede dieDsten bewezen door het aan reiken van stoelen op de thee, die de deel neemsters werden aangeboden. 'k Vind, dat padvinders allerminst aange wezen moeten worden om een kelner een broodje te ontnemen, die menschen hebben het al hard genoeg. Men is leelijk bezig de padvinders over het paard te tillen door opgeschroefde kran tenverslagen. De wedstrijdenmanie kan als een uitwas van de sport beschouwd worden, ze bleek intusschen te Nijmegen ook al noodig om de padvinderij op de been te houden. Den Haag heeft deze week een zwaar verlies geleden. Een man, die door ieder werd hooggeacht, is plotseling door den dood weggenomen. Dr. Mouton is op 72-jarigen leeftijd overleden. De dood heeft hem als 'tware te midden van zijn werk overvallen. Binnen enkele dagen zal het internationale congres voor zedelijke opvoe ding te Scheveningen bijeen komen. De heele regeling van dit congres is zijn werk geweest Dr. Mouton was oorspronkelijk als apotheker in de Spuistraat gevestigd. Doch de publieke zaak trok hem sterk aan en hij werd één der baanbrekers voor de sociale richting. In 1876 kwam bij in den Haagschen Raad. Van toen af wijdde hij zich onverdeeld aan de belangen van anderen. In 1887 tot wethouder van onderwijs gekozen, vond hy gelegenheid het volksonderwijs, dat hem na toekomst voorzag, dat haar talent ontwik keld werd. Toen zij nauwelijks vijftien was, werd hij in een duel gedood. Toen ontdekte men, dat zyn geld op was en dat zyn buis zonder lossing aan de Joden verpand was. Zoo werd de dochter nu zonder bloedver wanten of vrienden aan de genade der wereld overgelaten, waarin ze zou achter uitgaan of zich zou staande houden, juist zooals het lot dit zou bepalen. Voor elk meisje zou de toestand ongelukkig genoeg geweest zyn, maar voor haar, die niets van het leven gezien had en die uiterst gevoelig was, was het by na ondragelijk. Wat haar bestaan moet geweest zijn, gedurende de vijf volgende jaren wil iemand zich nauwe lijks indenken. Maar haar doel werd bereikt. Met een moed, die bewondering opwekt, onderhield zy zich bijna geheel door hare muziek, terwyl zy elk jaar won in ruimte van opvatting, kracht en in de kennis der techniek. Toen- waar of op welke wijze, heb ik nooit kunnen te weten komen, want zij is bizonder ge voelig op dit punt - kwam zij in kennis met dien ouden man, dien u gisterenavond zaagt, mijnheer Pharos. Hij was ryk, zon derling en wat baar misschien het meest aantrok, hij hield hartstochtelijk veel van muziek. Zyn buitengewone ouderdom voor kwam alle praatjes, zelfs wanneer er nie mand geweest ware om ze op te wekken, het hart lag, te bevorderen. In de 20 jaren, dat hy het wethoudersambt bekleedde, heeft hy ontzaggelijk veel voor het onder wijs gedaan en door krachtiger bevordering van den scholenbouw voor duizenden kin deren plaats verschaft. Toen hij een vijftal jaren geleden aftrad, verflauwde zijn belang stelling niet. Zyn heldere artikelen over nieuwere denkbeelden omtrent 't onderwijs vraagstuk getuigen van zyn warm mede gevoelen. Op letterlijk alle gebied toonde hy zijn belangstelling en vele werkliedenorga- nisatie's zullen dankbaar zyn steun geden ken. Van de vrijzinnige denkbeelden was hy een warm verdediger. Toen een 25 jaren geleden de kiesvereeniging te 'sGraveDhage werd gesticht, trad hy dadelijk als lid toe en sinds dien tyd is hij een trouw lid ge bleven. Dr. Mouton was in het geheeleland bekend. Zyn heengaan zal allen ontroeren, die hem in zyn nobel, rusteloos streven voor anderer welzijn hebben gadegeslagen. De lezer weet misschien, dat er voor eenigen tijd een lyvig rapport verschenen is van een Staatscommissie, die ingesteld was om na te gaan of een reorganisatie van onze departementen noodig en mogelijk was. Nu van het noodige zijn we allemaal overtuigd, 't Is een bekend feit, dat de officieels werktijd van de heeren ambtenaren aan sommige departementen 4*/s, Z0gge vier en een half uur bedraagt. De werkelijke werktyd blijft daar nog beneden. Dat er een aantal van deze heeren gemist zou kunnen worden, als de Augiasstal eens gereinigd werd, is uit brochures van menschen, die op de hoogte waren, meermalen gebleken. Wat nog erger is, is het feit, dat aan som mige departementen, de grootste knoeieryen mogelijk zijn. Over de Krupp-schandalen indertijd door de Avondpost onthuld, zal ik het nu niet hebben. Zoo mogelijk nog erger is, wat het Handelsblad van Batavia vermeldt. De lezer luistere maar eens: „Iemand doet in Den Haag examen voor de posterijen. Voorzitter van de examen commissie: de heer Van de Watering, aan bet departement van Koloniën. Het examen wordt afgelegd in de tweede helft van December en eind Januari zou de uitslag bekend gemaakt worden. Vóór Kerstmis heeft een kleermaker echter al een lijstje van de candidaten, die geslaagd zyn, en kan hij u zyn felicitatie en daarbij een nederige aanbieding van zijn diensten toe zenden! Ra, ra, hoe zit dat? Ook weet de kleermaker den candidaten reeds van te voren te vertellen, of zy zullen worden goedgekeurd. Diezelfde meneer t;. d. Watering, voor zitter van de examen-commissie, geeft privaatlessen tot opleiding voor het examen. En die lessen worden aangeboden op deze eigenaardige coDditie - waartegen géén ander concurreeren kan dat zy niet be taald zullen behoeven te worden, indien de leerling niet slaagt. Natuurlijk slagen zyn leerlingen allemaal 1" Vergissen we ons niet, dan is deze meneer v. d. Watering indertijd op Flakkee eens een paar malen opgetreden ter verdediging van de canditatuur van den heer Vegtel. Het departement van Koloniën heeft meer staaltjes van „eerlijk beleid" te zien gegeven. Sinds tientallen jaren wordt over de prac- tyken van dit departement geklaagd. Zoo schreef dit voorjaar een officier van gezond heid aan boord van de „Willem I" in een Deensch blad een kras artikel. In dit Deen- sche artikel werd met naam en toenaam een leverancier van uitrustingen voor Indié als flesschentrekker aangewezen, met de ernstige mededeeling, dat sedert vele jaren deze flesschentrekker als een geschikt leverancier zou zyn aanbevolen en zelfs opgedrongen aan van niets wetende, nieuw benoemde Oost-Indische ambtenaren van het dep. van Kolomen. De heer Mortensen gaf duidelijk te kennen, dat deze heeren, waar van een met name genoemd, er zy by sponnen." Er is toen een onderzoek aan het depar tement ingesteld, maar ernstig schijnt dit niet geweest te zyn. Wordt het niet hoog tijd, dat thans de zaak kras wordt aan gepakt. Als het waar is, wat dezen heer v. d Wa tering wordt ten laste g°legd, kunnen af doende maatregelen niet uitblijven. Het Haagsche Nieuws is verder heel schaarsch. By geruchte verneem ik, dat in verband met de kiesrechtactie der sociaal democraten op den 3den Dinsdag in Septem ber, de Kameropening zal plaats hebben als verleden jaar. Dat gerucht is te gek om los te loopen. 'k Meld het dan ook alleen in de hoop een tegenspraak te kunnen melden! zoodat toen hij voorstelde het verlaten maar schoone meisje aan te nemen en haar in staat te stellen haar muzikale opleidiDg onder de beste meesters te voltooien, kwam niemand er zich tegen verzetten. Zij is, geloof ik, nu over de zeven jaar by hem geweest." Ik huiverde, toen ik dit hoorde. Wetende, wat ik van Pharos wist, kon ik het niet van my verkrijgen, hem met zooveel har telijkheid voor te stellen. Maar als het niet zoo was, welke kon dan de band tusschen hen zyn „Al wat u my vertelt, is zeer belangwek kend," merkte ik op, „en doet my sléchts nog meer verlangen om den ouden man nog eens te zien. Als u mij zijn adres kondet geven, zou ik u meer, dan ik kon zeggen, dankbaar zijn." „Ik ben bang, dat het niet in myne macht is," antwoordde zy. „Het is een der minst bijzondere van mynheer Pharos vele eigen aardigheden. Om zyne verblijfplaats onbe kend te houdenmaar wacht u evenik denk, dat ik iemand weet, dieiu van dien3t kan zijn. U kent Sir George Legrath, is het niet?" „Den Directeur van het Egyptische Mu seum vroeg ik. „Ja, ik ken hein zeer goed. Hij was een oud vriend van myn vader." „Dat was hy zeker," antwoordde zij. „Welnu ga hem bezoeken, Ik denk, dat hij Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIARlMIS- De heer L. Blok werd Woensdag goedgekeurd voor brieven- en telegrambesteller. De heer G. L. Bom legde Dinsdag met ied gevolg het examen voor Candidaat- Notaris af. - De slagersknecht J. Rietdijk had Don derdag het ongeluk met zyn duim tusschen een takel beklemd te raken. By Kon. besluit is de heer J. J. Slis benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van het college van visscherijen. Door den Commissionair J. v/dMeide werden heden de eerste ajuin opgekocht tegen f2,— de 60 K.G. die door den beurt schipper G. Zoon werden geladen. Donderdag bezochten een gezelschap personen uit ons eiland de tentoonstelling in Dordrecht. Met de stoom boot Middelharnis ging men om kwart voor negen van af de plaats van afvaart, en reeds -om 11 uur was de stoomboot voor Dordrecht aange komen, de reis werd echter voortgezet tot aan de ruïne van het huis „de Merwede" en toen terug, zoodat om ongeveer half- twaalf de pasagievs in Dordrecht van boord gingen. Het muziekgezelschap Sempre Cresendo vroolykte de reis op, en stelde zich in de plaats van aankomst aan het hoofd van het gezelschap, waarna men onder de toonen der muziek door Dordrechts straten trok, uaarhettentoonstellingsterrein Deze tentoonstelling bleek dan ook een be zoek overwaard, bijna alle flinke firma's in Dordten omstreken hadden hunneproducten zeer fraai opgesteld en hetwas een lust om te zien hoe mooi alles geetaleerd was. Ook Boerendonck, een nabootsing van een Oud Brabantsch dorp was prachtig, het Raadhuis waar men in huwelyk kon treden, met zyn antiek ameublement, de handspinnerij welke nog als huisarbeid in de omstreken van Weert en Eindhoven wordt beoefend, de trekos die men daar gebruikt in plaats van een span paarden, kortom men zag daar de oude tijd, zooals de dorpen er uitzagen voor 100 jaar. De kermis, ja, dit was niet veel bijzonders, men wordt niet meer ge trokken door vermaken, die vroeger gingen, en ook bijna het geheele gezelschap gaf er de voorkeur aan om de stad en omstreken eens te bekijken. Dordt zelf te beschrijven is niet noodza kelijk, want de vele mooie villa's en oude heerenhuizen, zijn zoo overbekend en zoo belangwekkend, dat zy die nog nooit in de stad zijn geweest, van ons den raad krygen ga eens dit zien, terwyl die er ge weest zijn, het met ons eens zullen zyn, dat alleen daarom een tocht gemaakt mag worden, 's Avonds werd het tentoonstel lingsterrein en Boerendonck nog eens elec- trisch verlicht, en om ongeveer 9 uur be gaven de meesteu van het gezelschap, met Sempre Cresendo voorop zich naar de boot, om naar huis terug te keeren. Om halftien was iedereen aan boord en ving de terugreis aan. De Dordtenaren, deden het gezelschap uitgeleide en een afscheidsmarsch van Sempre, deed velen een dansje maken op de pier. Om ongeveer 12 uur kwam het gezelschap na een goede en voorspoedige reis alhier terug. Een woord van dank aan dengenen, die de reis in elkaar hebben gezet mag hier niet ontbreken, alleen hopen we dat wanneer zij nogmaals een plezierreis ondernemen, dat meerderen zullen meegaan. OUDDOKP* Tot opzichters over de brand spuit zijn benoemd Joh. Heerschap en P. Tanis Gz. De 74-jarige mej. M. Boelaars zal heden Zaterdag haar elfde reisje naar Noord-Ame rika maken. Op de voordracht ter benoeming van twee zetters by 's Rijks directe belastingen zyn geplaatst als eerste candidaten de heeren J. Mastenbroek en P. Breen (beiden aftre dend) en als tweede candidaten de heeren M. Witte en P. Boelaars. Binnenland. Een lange weg. In den avond van 2 Augustus werd de dienstbebbenden Geneesheer in het Gemeen te-Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Graven- hage bericht, dat een patiënte plotseling en- onverwacht snel achteruitging. Den genees heer bleek, dat aldus de „Haagsche Ct.", dat de vrouw in stervensgevaar verkeerde. u misschien zal kunnen helpen. Mynheer Pharos was een kennis van hem en het was aan Sir George's adres, dat ik de in vitatie voor mijne soirée van gisteravond zond." „Ik kan u niet genoeg voor uwe vrien delijkheid danken, mevrouw Medenham," antwoordde ik, toen ik van mijn stoel op stond, „Ik wil Sir George dadelijk gaan bezoeken." „En ik hoop, dat u slagen zult. Indien ik in eenig ander opzicht u kan helpen, wees verzekerd, dat ik het doen wil. Maar vóór dat u gaat, mijnheer Forrester, laat mi] u nog eene raadgeving meegeven. U moet werkelijk zonder uitstel een dokter raadplegen Uw voorkomen bevalt mij in 't geheel niet. Wij zullen spoedig hooren, dat u ernstig ziek is, als u niet op uwe gezond heid past." Ik lachte en voelde my rusteloos. Ik wist zelf beel goed, dat mijn lichaam niet ziek was, maar wel mijn geest, en niet voordat myne vermoedens opgeheven waren, kon de geneeskundige wetenschap my eenig goed doen. Nog eens dankte ik mevrouw Meden- ham voor hare vriendelijkheid, verliet haar daarop en ging naar een „cab* toe. „Naar het Egytisch Museum," riep ik tot den koetsier, toen ik in het rijtuig plaats nam, „en rijd zoo vlug als je maar kunt." De man sloeg het paard met de Toen de dokter de familie hiervan liet berichten, vernam hy, dat haar man in het huis van bewaring in preventieve hechtenis zat. De dokter stelt zich telefonisch in ver binding met het huis van bewaring om den directeur te verzoeken den man onder ge leide naar het ziekenhuis te laten komen om afscheid te nemen van zyn stervende vrouw. De directeur is echter ziekook de onderdirecteur is niet aanwezig, is naar de feesten in de Maliebaan. Eu de man, aan wie de leiding is toevertrouwd - dezelfde, die den dokter te woord stond was niet bevoegd om aan het verzoek van den dokter gevolg te geven. Daar de dokter niets onbeproefd wil laten om aan het verzoek van de stervende vrouw te voldoen, wendt hy zich, door bemiddeling van het commissariaat van politie, dat zeer welwillend zyn medewerking verleende, tot den officier van justitie. Maar ook deze verklaarde hier niet te kunnen ingrijpen. En toen de dokter de hulp van den minister van Justitie wilde inroepen deze zou zich toch wel competent verklaren moest hy ervaren, dat het departement op dezen dag, 2 Augustus, gesloten was en de minister afwezig. En toen dan eindelijk in het middernach telijk uur den waarcemenden directeur van het huis van bewaring het verzoek der ster vende was ter oore gekomen en hy met den preventief-gevangene naar het ziekenhuis kwam, was de vrouw reeds overleden en kon de man onveriichterzake teiugkeeren. Naar aanleiding van dit tragische voorval stelt het blad de vraag, of de minister van Justitie niet een bevel zou kunnen uitvaar digen om steeds in dergelijke gevallen, waarbij spoed zoo zeer vereischt is, aan het geuite verzoek gevolg te geven, vooral wan neer, zooals hier, de man zich slechts in preventieve hechtenis bevindt en het huis der zieke en het huis van bewaring zich in dezelfde stad bevinden. Gevallen als het hierboven vermelde zouden dan niet kunnen voorvallen. Herleving van den tulpenhandel Men schrijft uit Haarlem aan de „N. Ct:" Tegenwoordig wordt in Gladiolus-bollen een handel gedreven, diedoetdenkeD aan den beruchten tulpenhandel. Sommige soorten gelden ongehoorde prijzen. Een kweeker, die enkele jaren geleden voor f 3000 Gla- diolusbollen kocht, kon een party overdoen voorf 60 000! Hy sloeg het bod af. Boeretidoncksche gildenfeesten. In de maand Juni heeft men te Stratum in Brabant een imitatie gegeven van de gildenfeesten, een der schilderachtige ge bruiken onzer voorvaderen uit de 16e eeuw. Deze feesteu zullen in Boerendonck her haald worden en wel op Zondag 11 en Zondag 18 Augustus. Vuilverwijdering te Katwijk. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeentenraad te Katwijk kwam het vraagstuk der rioleering aan de orde. Door het vele afval der visch wordt het Prins Hendrikkanaal zeer verontreinigd, waardoor een zeer onaangename lucht wordt verspreid. Op verzoek van B. en W. ont wierp de heer Van der Stern van Ommeren, technisch gemeente-ambtenaar te 's-Graven- hage, een tweetal plannen, waarvan het een beoogde een geheel nieuwe rioleering, terwyl, volgens het ander, een pompstation in het kauaal zou worden geplaatst, die het afval naar zee zou voeren. Beide plannen, waarvan de ko9ten resp. geraamd worden op f4000 en f 6000. werden voor de gemeente te bezwarend geacht, vandaar dat men be sloot, by wyze van proef, het systeem van geregeld baggeren toe te passen, dat voor- loopig reeds eenig succes had en veel goed- kooper is. Vroedvrouwen te Botterdam. Het voorstel tot reorganisatie van den verloskundigen dienst bij het Burgelijk Arm bestuur lokte Donderdag in de vergadering van den Rotterdamschen gemeenteraad een breedvoerig debat uit en wat de voorgestelde regeling en wat de salarieering der vroed vrouwen betrof. Besloten werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. en het Burgelijk Armbestuur de categorie adjunct-vroedvrouwen op te heffen en in de plaats daarvan het aantal vroedvrouwen te brengen van 13 op 22. Verder de indeeling zoo te treffen dat ieder gemiddeld 50 verlossingen per jaar heeft te verichten en het salaris te stellen op f250, dus gemiddeldeid f 6 per verlossing. Een amendement van den heer v. d. Graaf, om het salaris te brengen op f 300, dus gemiddeld f 6 per verlosing, werd verworpen. Op de Noordblaak te Rotterdam, voor café Commerce, waren Woensdagavond 9 uur in minder dan tien minuten van het oogen- blik, dat de huisknecht de deur van Meden- ham House achter mij sloot, trad ik de statige zuilengang van het wereldberoemde Museum binnen. Gedurende eenige jaren was ik er een getrouw bezoeker geweest en als een gevolg daarvan was mijn gezicht welbekend voor de meesten der beambten, ik vroeg een, dien ik in de vestibule ontmoette, of ik Sir George in zyn kantoor zou vinden. „Ik weet het niet zeker, mynheer." antwoordde de man. „Het is juist halfelf geslagen en tenzy er iets belangrijks te doen is, zien wy hem niet dikwijls voor kwartier vóór elf. Maar. als u zoo goed wilt zyn, mijnbeer, hierheen te komen, zal ik gauw te weten komen, of hy er al is. Zoo zeggende, leidde hy mij langs de gang, voorbij reusachtige monu menten en blokken van beeldhouwkunst naar eene kleinere gang aan 't uiterste ge deelte van den linkerkant van het gebouw. Geheel aan het einde daarvan was eene deur, waarop hij klopte. Geen antwoord werd gehoord. „Ik vrees, mijnheer, dat hy nog niet gekomen is," merkte de man op, „maar misschien wilt u zoo goed zyn binnen te gaan en plaats te nemen. Ik weet zeker, dat hy niet lang kan wegblijven." „In dat geval, denk ik, zal ik het maar doen," antwoordde [ik, en de daad bij het woord voegende, werd ik binnengelaten in de heeren J. van Hees, tabakshandelaar van Dijk, S. H. Wanders, J. Minderop,aii van Rotterdam, en H. Schroeder, van St turn, by Eindhoven, in de huurautomob H. 4269 gestapt, om naar de Dordtsc tentoonstelling te gaan. Midden op de strj kwam de auto in botsing met een electrise tramwagen van Hjn 7. Uit vrees voor o vallen sprongen de chaffeur en de h< Wanders uit de auto op straat. Deautomot Bujko diefstallen in de reed stuurloos tusschen de boomen dooi [3I gepleegd. Men me de Blaak. Allen geraakten te water to* grot ,poor te zijn. ontsteltenis der vele voorbijgangers drukke Blaak. Vaa Dijk was spoedig gei met 'n plank. Schroeder werd gered schrijft van Texel den bekenden zwemmer Goedewagen, Gouda, die er by sprong, Van Hees door motorbootje, terwyl Minderop na 10 minui bewusteloos werd opgedregd. Vruchtek werd door twee doctoren en omstand getracht de levensgeesten op te wekken. 0 de reddingsbrigade en het brandweerperi neel verleenden hulp. Het stoffelijk ov schot van Minderop, die 27 jaar als tabaks theehandelaar werkzaam was, werd n; het ziekenhuis vervoerd, Stroopers. Toen de gemeente-veldwachter Wierdel de rijksveldwachters Jansen en Ulft.eni veldwachter Wicherink vanAzewijnMau dagmorgen circa 3J/a uur op 'n weiland wan onder Voorst, ontdekte zij naar de „Arn (<llioornkoraal of Sortu Ct." meldt, drie stroopers. Aan hun bev om halt te houden gaven de stroopers gei kken als een soort altijd gevolg, integendeel, zy losten opdepoliti mannen zes schoten, waardoor Wierdt ecten. Gedroogd ziet ft licht gewond werd. Daar de politiemanoi geen geweren bij zich hadden, moesten z en kleuren. Iedereen, op zelfbehoud bedacht, de vlucht neme De daders zijn nog onbekend. Een wit paard. Men schryft aan „Het Vad.": uoouj Zaterdag kwam er teHoogezand(Gr.)i ^"fljne e*n"t trevurtno tiq loopn nn Kiii^n a: de gewone wijze na loven en bieden e accoord tot stand tusschen een scheepsjag en een schipper over het vervoeren van a schip naar de Veenstreek, althans in richting. Toen de scheepsjager het paard echter vo het schip wilde spannen, maakte de schipp bezwaar. Het paard was wit van kleur toen hij den vorigen zomer zyn eerste vee reis deed, was het schip ook door een witti kDol getrokken. En daar hy nog nooite zoo slecht jaar had gehad, kon dit van nit anders gekomen zijn dan van het witte paa: Een scheepsjager stoort zich echter k m aan zulk bijgeloof en wilde toch het wel ^jarige dienstbode van beginnen Te vergeefs bood de schipp tysr verdronken, een schadevergoeding, groot f 0.50, als scheepsjager afstand wilde doen van reeds gesloten accoord. En toen is het gebeurd, dat een arn schipper, die zwaar moetploeteren voor zij broodje, aan dien scheepsjager het volle tre loon heeft uitgekeerd,zouderdatvantrekktidddag te Zutph6n tw iets gekomen is. De scheepsjager zette In witte rossinant op stal en genoot van zi eersten vacantiedag met behoud van soldi De bijgeloovige schipper huurde een as deren jager. Een paard met een bult heel het schip toen in veilige haven gebracht eidsche politie te Oegst in het bezit van een: Diefstallen Friesland maakt iem het geld te stelen uit arbeiders, die in de zijn opgehangen. N dr twee jaren hebben rs voor het eerst zeer 1 wat mede gewonner „te het minder goed. tbandelaars kennis gei ,ug. a.s. weder zal kuni jestaat hoop, dat ditf taten zal geven, voornaamste handel zyn: „Brands en H ip en „De Vries Co' eermalen betaalde mei zeemos. eemos noemt men he! )ken van boompjes en aan zeeplantjes zou d er in te zien een dier iten. Men gebruikt de fijn siering van bloemenhai het laat zich echter ger van onze bloemt rt°is het wel opgevall den laatsten tyd me uveauté" getooid hebb> naam van zeemos h mgschikte vertakking lange stengels gewoon itand en bevestigt ze dat zij uit de openii n, uit een sierlijk 1 Irwerp uitateken. Iet 3-jarig zoontje van is in een pot met kc tengevolge waarvan ,'ndwonden heeft beko is overleden. Te Nes (N.-H.) is D )e Strooiendorp (N.Ov., zaak de behuizinge va prooi der vlammen 1 oedel werd zoo goed loor onbekende oorzaj Inbraak in een sloomzuivelfabriek. In den nacht van Maandag op Dinsd; verschaften dieven zich door uitsnyde eener ruit toegang tot het laboratorium di stoomzuivelfabriek „St. Cunera" teBeuge Rykevoort (N.-B.). De boterkast werd ope gebroken, doch was ledig omdat de bot< 's avonds in een ander lokaal wordt gebo gen. Onder deze kast bevindt zich de gel lade. Door den bodem der kast uit te snyde had men zich den inhoud, bestaande slechts f 1.70 wisselgeld daar de kas do( er technische bezw: den directeur bewaard wordt toegeëiger De dieven schijnen gestoord te zyn, althai verdere pogingen hebben zy niet aangewen De politie doet onderzoek. Jeugdige inbrekers te Leiden. Te Leiden werden in de laatste weki meer of minder goed geslaagde inbrak: gevolgd door diefstal gepleegd. Het is thi de politie gelukt de hand te leggen optf viertal knapen, resp. van IS. 11 enlOjx die zich toegang Jhebben verschaft tot t Vordt geleverd". woning Moriënpoelstraat 4, bewoond do den heer Van der Starp en familie, die echt tydelyk afwezig zyn. Nadat zy zich do overklimming van een schutting toegat tot den tuin hadden verschaft, forceerd ze de keukendeur en namen keukengeree: schap mee. Dit geschiedde blijkbaar reei ig invoerrecht op rivi Maandag.-Gisternamiddag hebben twe6bu geluk weer beproefd en het slot van ee afgesloten kamer verbrijzeld. Ook daar vot den ze weinig van waarde. Enkele voorwf.' pen werden echter door hen verkocht dit leidde tot de ontdekking. Zfl zyn dotf wat misschien het meest eigenaardige kat toor van Londen is. Na het ochtendblad gevonden en dit met onbewuste tronie voo mij gelegd te hebben, ging de man weg,J deur achter zich sluitende. Ik zeide, dat het vertrek, waarin ik n gezeten was, den man kenmerkte, die hwaststelling eener nieuw bewoonde. Sir George Legrain is, zooalverwacht. inde aan de Voorster aan de landbou seborn. Een mystifi' [n de stadseditie van ,n, dat te Amsterda: iensdagavond een adre m ernstig woord een 'wel", en, naar het hef Bond van Ned. Pore te Rheden, waarin ernst, de heffing van ter wordt bepleit. Aa res" wordt geschreve Als einddoel verwac matig recht op h r uit het buitenland al het rivierwater asten, zou onze Bon iksrecht willen belaste dsche water uit onze liculiere, hetzij voor eleinden, in gebruik v ,Als er één buitenlan< Vaderland letterlyl iet 't rivierwater, daan n Financien terecht z natuurlijk lagen pry: .,Het spreekt wel van t wy uit den vaderlan Q oppompen, tegen itenland geleverde w ijs kan concurreeren. 1,0nze bond vraagtecl ordeeliger wordt om mpen te laten staan, nige rivier te putten 1 '„Een dergelijk matig u aan alle pompenn dere bedrijven, wy d brikanten, macbinefab >n caoutchouc en ooi ke stroo-industrie mpen gedurende den w voor zeer langen ty< al die voordeelen br otectionistische leden ,n voorbereiding van 1 iedereen weet, de meest bevoegde autorite op het gebied der geschiedenis en mer waardigheden van Oud Egypte, dien wereld heden bezit. Hy was onder mijn eige armen vader gepromoveerd en, zoo het ws; alleen om deze reden, waren zy altijd 'L beste vrienden geweest. Het spreekt vi zelf dat de muren van het vertrek vs onder tot boven, bedekt waren met schild wat vanzelf spr ringen, gravures, exemplaren van de pap rusplant en al het overige, datgedurent den loopbaan van een Egyptoloog verzame is Hy had ook deD naam van een der bü gekleede mannen in Londen te zijn en wt ten allen tyde buitenmate precies op zi' voorkomen. Dit goldt voor de fluweeli kantoorjas, waarvan ik juist eene mouw voorschijn zag komen. (Wordt vervolgd) .Moge het derhalve u igen dezen enkelen de lange lijst der b ontwerp-Tariefwet 1 ,N. Ct." noemt c es als inlage in vreemd geval. De stuk niet in zijnexe de stadseditie was it kbaar de „N. Ct." he men te hebben, be3i ip van tegenstanders vraag, of het een aa is, om er de pro- en inloopen. „N. Ct." wordt te 'rlijk onschuldig ver overigen: r misslaat blijkt uit 'ke het bovengenoer ■n gisteravond bevat' lrytt, tegen de inla; Bh bezwaar te hebbe

Onze Eilanden | 1912 | | pagina 2