2 ONZE EILANDEN van 2 DECEMBER 1941. onder de mannen te allen tijde politiek- dolzinnigen geweest Hoofdzaak was dat de overgroote meerderheid der Engelsche vrouwen het optreden dier militaire suffa- grettes afkeurde en betreurde. Doch Lloyd George had een ernstige opmerking. Die beweging der strijdbare kiesrechtvrouwen, zooals zij zich openbaarde, was niet zoo zeer een beweging vóór het vrouwenkiesrecht als wel een antiliberale. Dat was, zei Lloyd George, een ernstige beschuldiging, maar hij zou er de bewijzen voor aanvoeren. Liberale meetings werden verstoord, toen de liberale partij nog in de oppositie was maar de conservatieven lieten zij met rust, toen deze de macht had den. Z\j maakten Sir Eduard Grey, toen deze nog nooit minister was geweest, teMauches ter het spreken onmogelijk, ofschoon hij vóór vrouwenkiesrecht was— maar Balfour, afgevaardigde voor diezelfde stad, en t e g e n vrouwenkiesrecht, lieten zij ongestoord doorspreken. Bij de verkiezingen voerden zij altijd oppositie tegen de liberale candidaten, die zich vóór vrouwenkiesrecht uitspraken, en zij steunden de tory- candidaten, die daar tegen warenVan de National Liberal Club werden de ruiten ingeworpen, terwijl negen tienden van baar leden vóór vrouwenkiesrecht waren. Zy ijverden voor het Verzoeningsontwerp, en een regeling die een beperkt, vrouwenkies recht zou invoeren, en die, naar Lloyd George's oordeel, in stry'd met 't werkelijke liberale beginsel zou zijn. Maar nu was dit ontwerp „getorpedod", en de weg open voor een breed en democratisch vrouwenkies recht amendement (op het a.s. regeerings- ontwerp), waardoor niet alleen aan een beperkte klasse van vrouwen, die de Tory- partij uitsluitend ten bate was gekomen, doch ook aan de vrouw van den arbeider het kiesrecht gegeven zou worden. Dat verklaarde, zei Lloyd George, de woede van die antiliberale vrouwen. De geestdriftige „cheers" die op dezen aanval van Lloyd George op de „militante" s ffragettes volgden bewezen duidelijk dat het overgroote deel der vergadering de op vatting van den minister deelde. De militante suffragettes echter bljjbaar allerminst; want denzelfden nacht werd Lloyd George, voor het huis vanhetparle mentslid Robison, bij wien hij logeerde, een „serenade" gebracht, die, volgens een Engelsch blad, niet ophield voor het doel was bereikt: het gebeele huishouden in rep en -roer te hebben gébracht. Haaysche Brieven. CLIV. De Raad heeft er van de week weer eens flink ingehakt. Aan de Laan van Meerder- voort, in den volksmond bekend onder de drie namen Laan van Minder Soort, Laan van Beter Soort en Laan van Bouw-maar- voort, was voor eenigen tijd door particuliere bezitters een uitgestrekt terrein te koop aangeboden tegen een rijksdaalder de Ma. Dat was den raad te hoog. Hij mam toen een motie Lely aan, waarin de wensche lijkheid werd uitgesproken, dat men met de eigenaars zou onderhandelen om een schap- peljjker pry's te bedingen, wethouder Lely had nu twee dubbeltjes van de riks weten af te krijgen. Toch beliep het totaal van de koopsom, maar eventjes anderhalf mil- lioen gulden. Met groote meerderheid nam de Raad ditmaal het voorstel aan. Wethou der Simons, die er op wees, dat door dezen aankoop f 60.000 a f 70.000 aan rente zal moeten worden bijgeschreven en duidelijk te verstaan gaf, dat het belastingpercentage alweer er door verhoogd zou moeten worden, kon den Raad niet meekrijgen. Nu is al die grondaankoop uitmuntend, alleen maar, zooals het thans gaat, zijn we druk bezig om het thans levend geslacht te laten bloeden om het nageslacht in den vorm van onze kindskinderen een waardevol be zit te verzekeren. En dat is een heel mooie zaak, als je wat te sparen hebt. Doch wan neer, zooals thans gebeurt, de middenstand het loodje moet leggen en het zwaarst ge troffen wordt, door de verhooging van den belastingdruk, is het licht begrijpelijk, dat de ontstemming onder de burgerij zal toe nemen, naarmate de vooruitziende politiek rae6r schatten zal kosten en dus steeds hoogere belasting zal eischen. Als het waar is, wat een particulier bouwer me dezer dagen vertelde n.l. dat er nog voor de t-erste 25 jaren bouwgrond genoeg in particulier bezit is, waaraan de gemeente niet kan raken, ziet het er voor ons grondbedrijf maar slecht uit. Immers de gemeente geeft als regel alleen grond op erfpacht en stelt daarbij nog vry zware voorwaarden. De bouwers zullen daarom niet eer tot exploi zoo blijft dus onze verbinding, gelijk zy altyd geweest is," luidde het antwoord en zy reik ten elkander de hand ten afscheid. Nog een zaak slechts, mynheer Herbert, ik wilde u een goed gelijkend portret van de dame vragen, dan kunnen wy onze nasporingen onmiddellijk beginnen." Herbert haalde er een uit zyn portefeuille, dat hy met opzet tpt dit doel by zich had gestokenen gaf het aan zyn ambigenoot. Hij wierp op dat portret nog een teederen afscheidsgroet, die op een liefkozing geleek. De oude liefde die hem in de armen dezer dierbare vrouw had gedreven, welde weder onstuimig en vnrig by hem op, maar nog vuriger en onstuimiger het smachtend ver langen, het grievend, verteerend heimwee naar haar, die hy zoo lang, en met zulk een overmaat van geluk bezeten had. ZoDder dat het aan zijn uiterlijk merkbaar was, kromp hij ineen toen hij de beeltenis van zyn eenige geliefde op aarde in de portefeuille van Köhler zag verdwijnen, en bet was hem alsof hy door een dolksteek in het hart getroffen werd. Daarna beheerschte hy zich en volgde nogmaals de uiteenzettingen en vingerwij zingen van Köhler betreffende zyn verblijf in Duitschland. „Deze opdracht is weder een zeer gewichtige, zoo bestoot hy zyn gesprek, het geldt hier een werkelijk grooten dienst te bewijzen. Wees dus goed op uw tatie van den gemeentegrond overgaan, voordat bet particulier bezit is uitgeput. Is er dus inderdaad nog een groote hoeveel heid in particulier bezit, dan kon het grond bedrijf wel eens worden, wat men familiaar een strop noemt. En stroppen kunnen we hier niet hebben. Voor nieuwe verkeers wegen en voor den bouw van een nieuw stadhuis zullen in de naaste toekomst zoo veel offers van degemeente worden gevraagd, dat het alle moeite zal kosten uitgaven en inkomsten althans eenigszins in evenwicht te houden. Juist, dat een bloeiende stad als den Haag, waar men steeds met batige saldo's heeft kunnen werken, in het gedrang gaat komen, bewijst, boe noodzakelijk het is, dat het rijk een betere voorziening treffe voor de gemeentelijke inkomsten. Het Ryk is van den berooiden toestand van vele gemeenten de eenige oorzaak. Door tal van wetten zijn maar steeds nieuwe lasten op de schouders der gemeente gelegd, zonder dat het lasten opleggende Ryk de gemeente tevens de bronnen aanwees, waaruit het benoodigde geld kon worden verkregen. Reeds lang is een Staatscommissie bezig het Vraagstuk der voorziening in den nood van zoovele gemeenten, te bestudeeren. Dat wil zeggen, dat de affaire heel handig in den doofpot is gestopt. We hebben eeD prachtige Enquête van een Staatscommissie gehad naar den Economischen toestand der landarbeiders. Het is by het rapport geble ven, resultaten in het Staatsblad zyn niet te vinden. We hebben een Staatscommissie voor het onderwijs gehad, die een reusachtig dik Inschakelingsrapport heeft gemaakt. Niemand maakte er zich warm over, nie mand denkt er aan de voorstellen der com missie in een wetsontwerp om te zetten- Zoo gaat het met zulke commissies. Geen week haast gaat er voorbij of er staat er één in het Staatsblad en daarmede is van een of andere kwestie van aanbelang weer in den doofpot gestoptHet goede voorbeeld door vele werkgevers en gemeentebesturen gegeven om hun werklieden in den duren tyd tegemoet te komen heeft thans navol ging gevonden by de regeering. Aan elk ambtenaar of rijkswerkman die minder dan f l.OuO,verdient, zal een toeslag ineens worden gegeven van f 20. Dat sluit de vrkenning van den duren tijd met zich. Vergelijk daarmede nu eens de houding van zeker antirevolutionair burgemeester op Flakkee, die bij de behandeling van een adres van onderwijs met het onschuldigste gezicht ter wereld beweerde, dat het met de duurte zoo erg niet was! 't Is om te lachen I Een andere vraag is of het goedgezien is aan arbeiders voor wie f 20,— een heele schat is, dat bedrag zoo op eensin handen te geven. Een arbeider is een mensch als alle andere en krijgt hy zoo'n sommetje in eens, dan is de vrees zeker niet ongegrond, dat er zullen zyn, die het buitenkansje be steden aan buitengewone dingen. Er zullen er ook wel zijn, die een deel van het geld brengen by den kroegbaas? Dat alles had voorkomen kunnen worden als het geld slechts in natura ware verstrekt n.l. in levensmiddelen of brandstoffen. Men zegge niet, dat dit onmogelijk is. Verschillende Duitsche gemeenten hebben in dezen het voorbeeld al gegeven en komen door coöpe ratieve inkoopen de zwaarst-geiroffenen te gemoet. Waarom zou dit in ons vaderland ook niet gekund hebben? Nu -December in het land komt worden we ook weer residentie stad. Spyt het on gunstige, triestige, mist- en regenweer ver toeft Hare Majesteit nog steeds op haar zomerverblijf!! Zou het dan toch waar zyn, dat Zij het land heeft aan den Haag en liefst niet in de residentie vertoeft? Als het zoo is, wordt het toch hoog tijd, de oorzaken met krach tige hand weg te nemen, welke H. M. hier het verblijf onmogelijk maken. Immers voorden zoo buitengewoon tal rijken winkelstand is het wegblijven van Hare Majesteit, het Hof en al den aankleve van dien zeer schadelijk. Bovendien de waar digheid der residentie wordt door het opzet telyk wegblijven der Landsvorstin geschaad. Is het niet mogelijk in dezen toestand ver andering te brengen, dan was het 't een voudigste Het Loo officieel tot residentie te bevorderen, wat het in de praktijk toch eigenlyk al is. In de Kamer heeft de heer Duys dezer dagen een merkwaardige bekentenis gedaan. Als men geweten had, daarop kwam zijn betoog neer, dat het totalisatorverbod zoo veel schade bad kunnen berokkenen, dan zouden de kamerleden zich nog wel eens bedacht hebben. Hij maakte er den minister er een verwy't van, dat deze de Kamer niet beter had ingelicht. Nu helpt zulk praten achteraf al zeer weinig. De rennen en drave post. Onze hoogste chef heeft my reeds meermalen geluk gewenscht dat ik u ont dekt heb en ik ben er dan ook, om zoo te zeggen trotsch op." Herbert boog en dankte hem. Hy was zeer neerslachtig; alles scheen onophoudelijk langs hem heen te trekken, alleen de ge dachte aan zyn Thea liet hem geen rust. Waar mocht de ongelukkige toch heen- gevloden zynlHy dacht aan zyn zalig geluk te Schevenlngen, te Amsterdam, te Vlis- singen in de kajuit, te Londen, te Richmond en dit bracht hem er onbewust toe, nog eenmaal naar Richmond terug tekeeren. Hy kon zich niet genoeg haasten, daaraan te komen Wellicht was ook zij daar terug gekeerd 1 Ja, gewis, hij zou haar weder aan treffen 1 Hoe zou zij hem ontvangen? Zou hun wederzien niet nog gelukkiger, nog zab'ger, nog onuitsprekelyker zijn 1 Het laatste gedeelte van den weg legde hij met versnelde pas afzoo onomstootelijk scheen hem de zekerheid van haar terugkeer! Hy stormde de trappen op, doorzocht, luid roepend, het geheele huis, en bemerkte wel de aanwezigheid van het kleine dienst meisje, toen dit hem met betraande oogen kwam melden, dat zy nog niet teruggekeerd was, en hem alle hoop benam. j Thea nog niet terug 5 O grievende foltering O onverdragelijke gedachte l Zou hij aan zyn wanhoop weerstand kunnen bieden rijen zyn voor goed van de baan. DeNeder- landsche Harddraverij- en Renvereeniging is geliquideerd. De uitstekende dekhengsten, die zij bezat, zyn reeds grootendeels verkocht en wat er nog over is, zal weldra onder den hamer komen. Groote renstallen danken hun paarden af en verplaatsen hun stallen naar het buitenland. Dat beteekent voor stal knechts, jockey's, leveranciers van voeder, leerwerk, rijtuigen enz een gezamenlijke schade, die in de honderdduizenden loopt. En dat terwille van een twijfelachtig voor deel. Immers het verbod van den totalisator beteekent eenvoudig, dat het wedden zich verplaatst of in anderen vorm geschiedt, 't Gebeurt niet meer op de renbaan, maar aan óe beurs worden dagelijks mrllioenen vergokt door honderden kleine bezitters en door de brave zedelykheidspaladynen, wier woordvoerders in de Kamer den totalisator afschaffen! Maar aan het beursspel raakt men niet! Is het niet de oude geschiedenis van de kleinen, die gehangen en de grooten, die geëerd worden? Plaatselijk Nieuws. POSTERIJEN. Dringend wordt aanbevolen, zooveel mogelijk STRAATNAAM en HUIS NUMMER op liet adres te vermelden. Vooral bij gelegenheid van. de JAARS WISSELING is duidelijke adresseoring ten zeerste gewenscht. Het publiek wordt uitgenoodigd om van 2 tot en met 6 Dec. de aan te bieden pak ketten stevig in te pakken en van deugde lyke adressen te voorzien. Aanbeveling ver dient het in het pakket een tweede adres te sluiten. Bij elk pakket een adreskaart te voegen. Op Zondag 3 December zal het kantoor voor de pakketpost gesloten zyn. Met ingang van 4 December wordt het Rijkstelefoonkantoor te Middelharnis opge nomen in het verkeer met het Duitsche kantoor Wörzburg. MIDDELHARNIS- De fabrikanten van de bekende „Vitello„ boter, verstrekken als reclame aan hare verbruikers van Vitello, mooie St. Nicolaascadeaux voor kinderen. In plaats van J. Boogerman aan wien op verzoek ontslag is verleend, is als schip per op de vischsloep Zeemeeuw benoemd J. Langbroek. Vrijdag den 8 December a.s. zal het gewone jaarlyksche straatschuren plaats hebben. Binnen eenige dagen zullen alhier, en ook op de andere plaatsen van ons eiland, schitterende bioscoopavonden worden gege ven door den heer Corn. Huygens. Waar de heer Huygens by zyn vorig be zoek op ons eiland zooveel mooie tafereelen op het doek liet verschijnen, twijfelen we niet of volle zalen zullen er zyn wanneer by komt. Verslap van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Melissant op 29 November 1911 Afwezig de Reeren Van Beek en Van der Velde. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, worden de Notulen der vorige ver gadering gelezen, goedgekeurd en geteekend. lo. Worden behandeld de ingekomen stukken. a. Een missive van den Heer H. Rooy, te Melissant, waarbij hy meedeelt, dat hy zyne benoeming tot Gemeente Secretaris, Ontvanger en Boekhouder van het Alge meen Armbestuur aanneemt, b. Een missive van Gedeputeerde Staten dezer provincie, waarby zij mededeelen, dat voor kennisgeving is aangenomen de wijzi ging vaD het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Gemeenteraad. c. Een missive van alsvoren, inhoudende de mededeeling, dat door H. M. de Koningin de verhooging der jaarwedde van den Ge meente-Ontvanger is goedgekeurd. Op voorstel van den Voorzitter worden bovenstaande missives voor kennisgeving aangenomen. 2o. Wordt gelezen een missive van den Heer D. van Santen, te Melissant, waarby hy met ingang van 1 Januari 1912, wegens zyn benoeming tot onderwijzer met verplich te hoofdakte te Spijkenisse, eervol ontslag vraagt als onderwijzer aan de openbare lagere school. Op voorstel van B. en W wordt met algemeens stemmen besloten dat verzoek in te willigen. Dagen en dagen bracht hy door in stille hoop en gruwelijke vertwijfelingsteeds menigvuldïger bezocht hij den ouden Köhler, om naar den uitslag zijner nasporingen te vernemen. Het resultaat bleef nog hetzelfde I alle zoeken was te vergeefschHoe meer Herbert langs de onmogelijkste wegen snelde en de ongelooflijkste plaatsen door zocht, des te afgematter eD opgewondener keerde hy terug. Dit duurde zoo voort tot op den dag die voor zijn vertrek was vast gesteld. Tot zelfs op de haven meende hij nog Thea te zien. Maar wederom was het een droombeeld 1 De stoomboot lichtte eindelijk het anker en zette koers naar Hamburg. In zijn ver twijfeling koesterde Herbert de stille hoop, dat de zoo lang gezochte hem vooruit ge sneld was, en in baar volslagen hulpeloos heid haar vaderland weder opgezocht had. Was dit niet het natuurlijkst, dat wel het meest voor de hand lag Met deze nieuwe hoop bezield hunkerde ook hij naar den vaderlandschen bodem I XXIV. Maar Thea was niet in Duitschland! Terwyl het schip, dat Herbert droeg, meer en meer diens geboortegrond naderde, hield het afschuwelijk huis in de Finchstreet Thea nog altyd opgesloten, en streed zy, 3o. Wordt overgegaan tot benoeming van een onderwijzer in de plaats van den Heer Van Santen. Op de voordracht zijn geplaatst als no 1. P. van der Wulp te Herkingen, no 2. M. Troost te Oostvoorne, no 3. A. Troost te Cu- lemborg. Uit de gehouden stemming blijkt, dat op den Heer P. van der Wulp 4 3temmen zyn uitgebracht, terwijl 1 briefje in blanco is ingeleverd. Benoemd is dus de Heer Van der Wulp te Herkingen met ingang van 1 Januari 1912. 4o Wordt besloten tot het doen vaneen af-en overschrijven op de gemeentebegroo- ting voor 1911. 5o Deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van het door den Heer Sieling in de vorige vergadering gesprokene, waar voor deze tot de orde is geroepen, hij tot. zyn genoegen kan coDstateeren, dat hy met den Heer Sieling tot overeenstemming is gekomen. Deze heeft hem n. 1. medegedeeld, dat hy zich die woordeu in de hitte van het debat heeft laten ontvallen, doch dat het geenszins zyne bedoeling is geweest om zoo scherp te zijn. De Heer Sieling vindt het jammer, dat de Voorzitter voor de derde maal op deze zaak terugkomt; naar zyne meening wordt het thans exploiteeren van zijn woorden. De Voorzitter antwoordt, dat een groot' deel van zijn genoegen door het thans door den Heer Sieling gesprokene verloren gaat. Daar het in de vorige vergadering voorgeval lene in een openbare vergadering is geschied, is het noodig dat de Heer Sieling op zijne woorden is teruggekomen. Den Heer Polder doet het genoegen, dat de Voorzitter en de Heer Sieling tot overeenstemming zyn ge komen. Met leedwezen had hij het in de vorige vergadering gesprokene aangehoord, daar zulks in geen geval in een Raadsver gadering op zijn plaats is. Hij vindt het zeer pleizierig, dat de zaak thans is bijgelegd. 5. Gaat de vergadering over in een gehei me zitting ten einde behandelen het Supple toir Kohier van den Hoofdelyken Omslag voor 1911. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. HERKINGEN- Door H.H. Jagers zyn in den Polder Oud Herkingen alhier 49 hazeD ge schoten. Verleden week Vrijdag is weder een bus met zes pakjes gezondheidskoffie gevon den. Het aantal gevonden bussen is thans tot. 12 gestegen. In de algemeene ledenvergadering der afd. van het Groene Kruis zyn tot bestuurs leden gekozen de Heeren Dr. C. v. Gelder, voorz., D. v. Weel vice roorz., A. Munters Jr. seer., A. W. Korvink.Penningm. Magazynm. G. Nypjes, L. v. d. Velde Lz. Jr. en Joh. Kalle leden. OUDDORP, De bekende Zangvereeniging „Excelsior" van Stellendam, directeur de Heer Touw, hoopt Dinsdag 19 December in de Openbare School alhier een uitvoering te geven. Bij die gelegenheid zal ei een extra tram rijden. NIEUWE TONGE- De Burgemeester dezer gemeente heeft eene Openbare Raadsver gadering belegd tegen Woensdag 6 December a.s., des voorm. 9i/2 ure. Voor de lichting 1912 zullen uit deze gemeente 7 personen onder de wapenen moeten komen en wel 5 voor lange en 2 voor korte oefeningstfid. Binnenland. Door het Ministerie van Justitie zyn 5000 exemplaren aangekocht van een Scheur kalender van den Volksbond tegen Drank misbruik, om dien in gebruik te doen nemen in de gevangenissen, Rijkswerkinrichtingen. Tuchtscholen en Rijksopvoedingsgestichten. Dat kunnen dure kippen worden 1 Zondagavond is te Arnhem een kippen- diefstal ontdekt en de dief op heeterdaad betrapt op het terrein van den officier van Justitie, mr. J, P. v. Outeren 1 In den regenbak verdronken I Ben meisje van 2 jaar, van den korporaal smid De Trooije, van het korps Torpedisten te Brielle, is gisterenmiddag onopgemerkt in den regenbak geraakt in hUD woning in de Nieuwstjaat. Toen het ongeval eenigen tyd daarna bespeurd werd, is ze er uit opgehaald, doch kon dr. Van der Meulen, die spoedig ter plaatse was, na vergeefsche pogingen om de levensgeesten op te wekken, slechts den dood constateeren. de schoone, fijngevoelige Thea, vol vertwij feling tegen de hopeloos-kwaadaardige plannen van die helscbe waardin, die van haar een gevangen slavin wilde maken, Op dien bewusten onzaligen avond had zy te laat helaas 1 bemerkt dat zij in een huis van zeer beruchten naam was gelokt, Toen zij in allerijl wegvluchtte van haar hinderlijken geleider, was zy in de straat, waar zy naar zocht, voorbij gesneld, en in de wyk van St. Mary, een der slechtst befaamden van Londen, terecht gekomen. De gedachte alleen aan hetgeen zij sinds dien doorleefd had, vervulde haar met af schuw en wanhoop. Nadat zy zich, volgens de bedekte an nonce aangemeld bad, werd zij door de oude feeks in een onaanzienlijk kamertje geleid, dat zy haar als verblijf aanwees. Doodmoede als zij was, beschouwde de rampzalige Thea het als een weldaad, al aanstonds daar te kunnen blijven zonder niet het geringste vermoeden te koesteren omtrent de dingen die komen zouden. Hoe, en wat zy sinds dat oogenblik ge- leden had, verrieden haar geheel uiterlijk, haar holstaande wangen, haar diep weg gezonken gelaatstrekken en haar versluierde oogopslag, die den stempel der ellende droeg. Ineengedoken zat zij op den rand van haai armzalige legerstede, en staarde droe vig voor zich uit. Een 3-tal weken geleden, ter gelegenheid der veemarkt te Ryen, sloeg een koe op de vlucht. Het beest behoorde aan den landman C. Poppelaars te Oosterhout. Het dier werd achtervolgd, doch niet gevangen en zoo leefde het eenige weken in het wild schrik verspreidende in de omgeving. Maar nu kan iedereen weder gerust zyn, want „de dolle koe" is geschoten door den olieslager Van Tilburg te Chaam, die daarvoor van den eigenaar een goede belooning ontving. Het politievraagstuk 1 Naar de Nederl. mededeelt, heeft de bur gemeester van den Den Haag den heer Misset, inspecteur van politie aldaar een onderzoek doen instellen ten einde zich bij de politie te doen inlichten over al datgene wat der politie daar die beroemdheid ver leend, waarvan ieder die te Londen is ge weest weet te spreken. De heer Misset heeft zich van die opdracht gekweten en zijn rapport by den burge meester ingediend. Naar het schijnt worden ook Engelsch boksen, (jiu jitsoe) en Japansche worstel kunst in het rapport aanbevolen. Het parket te Middelburg heeft heden te Kruiningen een onderzoek ingesteld in ver band het spoorwegongeluk Te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal is, naar de Tei. meldt, Dinsdag een felle brand uitgebroken in villa Rose Glorane, aan den Doodweg. De vlammen sloegen aan den voor aan den achterkant gely kty'dig uit en tastten ook de villa Duinholt, onmiddelyk grenzende aan de Rose Glorane, met grootte hevig-F heid aan. Duinhalt wordt bewoond door den heerj P. J. de Crauw en gezin, bestaande uit man* vrouw en vyf kinderen, die onmiddellijk d»: villa verlieten, nadat zij zeiven en eenigé omstanders een gedeelte van den inboedel aan de achterzijde van het huis in veiligheid hadden gebracht. Villa Rose Glorane was onbewoond en slechts gedeeltelijk gemeubileerd. Verzekering dekt de schade. Om rent de oorzaak van den brand ver keert men nog in het onzekere. De politie denkt echter aan kwaadwillig heid. De familie Klabon was Dinsdagm nog even op Ro9e Glorane geweest, terwijl ze den laatsten tijd by familie te Amsterdam vertoefde. De burgemeester van Bloemendaal heeft als hulpofficier van Justitie de voorloopige aanhouding van de familie gelast. Het drie tal personen is, voor het ondergaan van een voorloopig verhoor, nog Dinsdagavond naar Haarlem overgebracht. Doodelyke vall Woensdagmorgen had aan het gebouw der Rijks Munt aan den Leidschen weg te Utrecht een droevig ongeval plaats: De circa 20-jarige dienstbode van den chef van fabricage dezer inrichting, wiens woning aan het gebouw is verbonden, viel omstreeks halltwaalf uur uit een zolderraam en kwam met het hoofd op het straatje van klinkersteeneif; dat het gebouw omringt, terecht. Het meisje brak den schedel en was on middellijk een lyk. Men vermoedt, dat het meisje by 't kleed jes kloppen zich te ver over het kozijn heeft gebogen en aldus het evenwicht heeft ver loren. Brand in een kerk Zondagmorgen ontdekte de koster der Hervormde kerk te Grave brand in het kerkgebouw, ontstaan zynde door te groote hitte-ontwikkeling der ijzeren buizen, waar mee de kachel door het plafond wordt ver bonden met de zoldering. Hij wist echter door een snel en flink optreden het begin van brand te blusschen althans zoo meende men. Want toen Maan dagmiddag een bezoek aan de kerk werd gebracht tot opname van geleden schade, zag men het vuur opnieuw zich ontwikke len, terwyl het gebouw vol rook W3S. Veler banden bezworen nu 'fc gevaar, en werd, thans volkomen, de brand gebluscht. Er is een schade van f 500 f600 geleden. Beleediging van Prins Hendrik op jacht. Men meldt aan de Tel. uit Apeldoorn Het optreden van den groot-grondbezitter te Vaa3Sen, den heer J. M. ten C., tijdens de jachtpartij van Z. K. H. Prins Hendrik, te Beemte-Broekland, waarvaD wij reedseerder melding gemaakt hebben, moet, volgens verklaring van den heer M. ten C., liggen in de minder aangename behandeling door hem ondervonden van de zijde van het jachtdepartement Het Loo, chef de heerG. E. H. Tutein Nolthenius. Zijn optreden gold Daar werd de deur geopend en haar beul trad binnen. Met afgemeten blik aan schouwde Thea de binnenkomende. Nu, my'n duifje, nog niet tam gewor den zeide zy met grijnzend gelaat. Thea antwoordde niet. Zij was vast be sloten, liever te verhongeren, dan toe te geven aan de afschuwelijke verlangens van die oude heks, die nu dichtbij baar kwam, en een verpestenden muskusreuk ver spreidde. Vandaag zullen wij aan uw dwaas heden en beuzelarijen een einde maken 1" snauwde zij haar met haar schrille duivel achtige steln toe. „ik wil niet voor niets zulk een schoon vogeltje in mijn net ge vangen hebben en in myn huis onder houden!" Thea gevoelde al het dierlijke en duivel achtige vaa deze feeks en schudde met weerzin het hoofd. Plotseling vernam zij gedruisch, wat die afschuwelijke „megera" nauwlettend deed toeluisteren. Haar gelaat werd aschvaal, slechts haar neus gloeide als een vurige klomp. a Thea hoorde, nu voetstappen naderen, richtte zich op en luisterde. Vol ontzetting balde dat onde monster de vuist, en brulde haar woest tegen„Doe den mond niet open, canaille, als je leven je lief ist" Maar haar bedreiging kwam te laat. (w. v.? dan ook dezen ei nafluiten en naz schap, neemt hi rekening, doch scl ders van de arbe Verontschuldig Z. K. H. aangebc De Roomsch-Ki gens en meisjes het heerschen va onderwijzeres, m- jongensschool, w getast, dat ze bil leden. Ook eeD school heeft rood De roem van de Woensdag te Gr< ver doorgedrongï kaansche dame, waarschijnlijk di ingelicht omtreD dezen man, heef' dat ze voorneme naar Gronau te c zyne behandeliof

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 2