2 UNZE EILANDEN van 19 AUGUSTUS 1911. kleurige vaandels en vlaggen en banieren met allerlei opschriften en portretten van voormannen uit de anti-clericale beweging meegedragen. Zoo las men in Vlaamsch of Franschvoor algemeen stemrechtver plicht onderwijs: een man een stem; enz. In den stoet gingen de liberale en de socialistische leden van Kamer en Senaat. Achter de parlementaire groep werd een tafereel gedragen dat veel indruk maakte en buitengewonen byval vind. Het stelde voor de openbare meening den draak ver pletterend, die den schoolbon en de wet Schollaert belichaamt; een lans metfieren zwaai in de hoogte geheven, droeg een wim pel waarop S. U. (algemeen stemrecht) prijkte. 4 Na een langen ommegang door de stad trok de stoet naar het park van St. Gillis. Daar waren tien spreekgestoelten opgeslagen en liberale, socialistische en christen demo- kratische redenaars voerden er, van vurige geestdrift blakend, het woordHijmans, Franck, Masson en Janson voor de liberalen, Yandervelde, Anseele, Dénis en Demblon voor de socialisten, pastoor Fonteyne en Planckaert voor de christen-democraten. Het verschijnen van den liberalen leider Hijmans naast den socialistischen leider Vandervelde wekte een donderend enthou siasme. Alle redenaars verdedigden de groote anticlericale eischen leerplicht, algemeen enkelvoudig kiesrecht, en bestreden het door minister Schollaert ingediende scboolwets- ontwerp. Zij eindigden allen met het voor lezen in het Fransch en in het Nederlandsch van de volgende motie, die door de duizen den hoorders met donderenden bijval en de kreten: nous le jurons, wij zweren het! begroet werd „De werklieden en democraten van Belgiö vereenigd op 15 Augustus te Brussel in een plechtige betooging, zweren zonder rust noch pooze te zullen kampen tot het wetsontwerp Schollaert voorgoed ingetrokken is en het zuiver algemeen stemrecht en het verplicht onderwijs ingevoerd zijn." Haaysche Brieven. oxxxvui. De residentie betreurt in de afgeloopen week het verlies van twee mannen, wier heengaan in wijden kring met diep leed wezen is vernomen.De oudminister de Marez Oyens is op treurige wijze omgekomen op een zomeruitslapje. Aan zijn graf getuigde de tegenwoordigheid van vele autoriteiten, hoe gezien deze oud-magistraat was. Een krachtig regeerder bleek hij onder het. Kuyperrëgime niet. Tijdens zijn minister schap had de groote staking van 1903 plaats en dr. Kuyper trad daarbij zoo op den voor grond, dat de minister, met de zorg voor 't spoorwegverkeer belast, op den achtergrond trad. Tijdens zyn ministerschap kwam weinig tot stand, hoewel de heer de Marez Oyens over groote capaciteiten beschikte. Maar hij was een dier zeldzame voormannen der rechterzijde, wiens oprechtheid niemand in twijfel trok, een man van onkreukbare eerlijkheid en innemende vriendelijkheid. Hoe moet het dezen aristocraat naar geest en geboorte tegen de borst hebben gestuit, dat het politiek bederf zoo voorlwoekerde in zyn party en de godsdienst het negotie middel werd voor de politieke affaire. Op deuzelfden dag, dat deze bekwame man grafwaarts werd gedragen, was het vredige kerkhof der Israëlieten op het einde van den Scheveningschenweg er getuige van hoe een van Nederlands grootste zonen aan den schoot der aarde word toevertrouwd. Wie is er iD ons land, wien de naam van Jozef Israels onbekend is? Wijd over den aardbodem, heeft de faam den roem van zyn schilderstalent gebazuind. Zoo een, dan mocht hy getuigenIk ben mensch en niets, wat menschelijk is, is mij vreemd. Deze 37-jarige grijsaard, die tot zyn laatste oogea- blik het hart, en den geest der jeugd be hield, stelde belang in letterlijk alles, wat in het volk leeft. Rust kende hij slechts in de stille uren van den nacht, onverpoosde, rustelooze arbeid was hem een behoefte. Geen koning kon eerbiediger worden gegroet dan oud en jong het hem deed aan het Scheveningsche slrand, waar men den vreemdeling met eerbied en ontzag Neer- lands grooten zoon aanwees. Thans rust voor eeuwig zijn palet, de hand, die geen ledigheid kende, de geest, die onvermoeid wrocht aan zijn onschatbare meesterwerken, rusten in het stille graf. Maar als blijvende getuigen van zyn on- vergankeljjken roem prijken in museum en paleizen de heerlijke tafereelen, waarop hij de zonen van het oude volk maalde, de typen uit de volksklasse, zooals slechts het dat zij anders had gedroomd, geheel anders Wat zij over liefde gelezen had, was geheel anders f Tot nu toe had zij er zich steeds mede in slaap gewiegd, dat in romans het le ven geïdealiseerd werd, en niet aan de werke lijkheid beantwoordde, dat dergelijke liefde, zooals zij daarin afgeschilderd werd, en zooals zij haar dikwijls met heete verlan gens vervuld had, nergens bestond. Eerst sedert het tijdstip waarop Herbert haar levenspad gekruisd had, gevoelde zy, wat zy outbeerde. Zy zuchtte diep en herhaaldelijk. „Maar moest men zich niet schikken in het leven Had zij het dan niet goed, beter dan duizen den anderen Had zij alleen dan aanspraak op geluk? Zij Thea, die nog niets gedaan had, om dat geluk te verdienen Moest zy daarentegen niet zeer dankbaar zijn voor datgene, wat het lot haar toege diend had! Maar haar hart wilde niet ingaan op deze 2achte verwijten van haar verstand: dit vurige, kleine hartje klopte onstuimig 1 tranen stroomden haar uit de oogen, zij weende bitter I Het straDd voor haar werd meer en meer verlatenhet was tyd voor het diner. De vloed had veel van zijn breedte weggeno men, en beijverde zich, de weinige nog aanwezig zijnde zandheuveltjes, welke kin deren opgeworpen hadden, weder weg te penseel van Israels ze vermocht te ver eeuwigen. Hoe treffend schoon was het uitgangspunt, dat de eerwaarde heer de Jongh zich koos voor zyn lykrede, dat klaaglied, dat David gezongen heeft van zijn kouing Saul„O, sie raad Israels, op uwe hoogten ligt gij ver slagen." Zacht en kalm is Jozef Israels heengegaan, na een leveD, dat een voorbeeld moest zyn voor ons allen. Voor een onzer politieke partijen is deze week een besluit gevallen, dat de week voor haar ook tot een rouw week maakt. De Vrij zinnig-Democraten hebben moeten besluiten hun orgaan Land en Volk te verkoopen aan een combinatie, die er een nieuws- en advertentieblad van zal maken.'t Blad ging niet. 'tWas vrywei algemeen bekend, dat de millionairs in die partij, de H.H. Deen on Drucker, het blad staande hielden. Doch 't ging niet langer. Spijt de woorden van lof aan mr. Marchant, den hoofdredacteur ge bracht door een paar aandeelhouders, houd ik vol, dat zijn redactie tot den val van het blad heeft bijgedragen. De wijze, waarop deze leider in zijn kiesvereeniging leden te woord stond, waarmede hij het niet eens was, evenals de manier, waarop hy zijn tegenstanders en medestanders in zyn blad te lyf ging, hebben partij en orgaan zeer geschaad. Sporadisch verscheen eens een pittig hoofdartikel, kleine, hatelyke entre- filetjes, onbegrijpelijk voor wie niet dagelijks de politiek bijhield, konden het blad niet anders dan impopulair maken. Bovendien kwam het blad met zijn nieuws vaak met de nachtschuit en daardoor was de concur rentie met een blad als het Vaderland ten eenenmale onmogelijk. Het beste zal zijn, dat do Vrijzinnig-Democratische party maar ten spoedigste besluit zich te voegen bij de Liberale Unie, van welke haar principieel niets scheidt. Dan komt uit de debacle ten minste de zoo hoog noodige eendracht voort. De schandalen waarover ik de vorige maal schreef, welke zouden zijn voorgevallen bij de gemeenteraadsverkiezing in district I blijken waarheid te zyn geweest. De brave Kuyperiaan, die voorzitter was van één der stembureaux heeft natuurlijk louter by ver gissing den antirevolutionair Schale- kamp 6en dikke veertig stemmen te veel en de sociaaldemocratische candidaten meer dan 100 stemmen te weinig toegekend. Heelemaal natuurlijk onbewust en Ionter by vergissing! Niet lachen daar! Je zoudt toch zeggen, he, dat zulke ver- gissenkie's juist voorkomen bij zoo'n braaf coalitieman. En dat juist alleen de clericale broeders te veel stemmen hadden en de vrijzinnigen en socialen te weinig! Er zal nu een nieuwe verkiezing in districtl moeten plaats hebben. De kiesvereeniging 's Graven- hage, die met deze vunze, vieze affaire ge lukkig niets uitstaande heeft, zal misschien besluiten geen candidaat te stellen, decle- ricalen kunnen, als ze nog een greintje fatsoen en eergevoel bezittoD, niet anders doen dan de soc.-democratische candidatuur onbestreden laten! Voor hen zelve is dat nog maar 't beste. Want men kan er op rekenen, dat bij een nieuwen strijd de socia listen huis aan huis de clericale vergissin gen zullen vertellen, waarin ze schoQn gelyk hebben. Zouden de vrijzinnigen te Sommelsdijk niet goed doen, tijdig na te zien of wel alle vrijzinnige kiezers op de lijst staan. Zeker zwart orgaan schettert wel alty'd over vrijzinnige burgemeesters, doch nimmer heeft het kunnen aantoonen, dat willens en wetens om de politiek op Flakkee iemand van de kiezerslijst is geweerd. Onze vrienden op Flakkee dienen uit welbegrepen partybelang een flinke contröle op de kiezers lijsten te oefenen. Een leider uit de Kanaal straat heeft eens gezegd: Als de stembus in 't zicht is, staat men voor niets. Lees voor „men" de kuyperpartij en ieder zal zeggen, dat de man waarheid sprak Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIAltNlS Uitslag van de loting voor de Nat. Militie der lichting 1912: 1 Jan de Blok; 2 Pieter Jordaan (b.d.) 3 Cornells Holleman (b.d); 4 Arend de Bloeme; 5 Jacob Sala; 6 Jacob Cornells de Kouing; 7 Adrianus Peeman (b.d.); 3 David Hagens (l.g.); 9 Pieter van der Valk (b.d.); 10 Jacob Verhage; 11 Arie Cornelis Nieuwland; 12 Maarten van Gelder; 13 Jan Marinus van Dis; 14 Jacob Verwers (b.d.); 15 Hubrecht Krijger; 16 Hermanus Johannes Deijs (in dienst); 17 Jacob Don; 18 Jan MaDs; 19 Abraham Tielemans20 Adrianus Faasse; 21 Leendert CoraeJis de Koning (b.d.); 22 Adrianus Tiggelman; 23 Paulus Rooy (b.d.); 24 Cornelis Bastiaan van Nes (l.g.); 25 Hubertus Dominé; 26 te vagen. Eenige mannen met witte mutsen haastten zich de badstoelen hooger aan land te dragen, om ze voor wegdrijven tebewaren. De hotel klok luidde voor de eerste maal. Thea begaf zich naar haar kamer, en sloot de balcondeur, om haar toilet voor het diner een weinig op orde te brengen. Nadat zy haar beweende oogen met frisch water gewasschen en afgekoeld had kwam ook de professor om. zich te verkleeden; Hij bemerkte onmiddellijk dat zy geweend bad, en vroeg naar de oorzaak harer tranen. Thea schudde stilzwijgend het hoofd. Hy drong niet langer by haar aan, want volgens zijn idee hadden de vrouwen haar luimen en grillen, die van tamelijk weinig belang waren, en weldra weder vervlogen. Meestal wisten zy, volgens hem, zelf niet waarom zy weenden. Het veroorzaakte hem inder daad leed, dat zij in kommer en zorgen verkeerde, maar hij kon er nu eenmaal toch niets aan veranderen, en hy was zich vol komen bewust, geen aanleiding tot deze tranen te hebben gegeven. Zooals vele mannen beschouwde hy de vrouw als een kinderlijk wezen, wier ont roeringen en verdrietelijkheden niet al te ernstig behoeven opgenomen te worden. Hy had nog nooit diep nagedacht over de kwellingen en smarten eener vrouwenge moed, en er zich nooit mede bezig gehouden, de vrouw als vrouw te bestudeeren. Voor Dammis Vroegindeweij (l.g.); 27 Jacob Looy28 Jan Faasse (b.d)29 Jan Kroos 30 Adrianus van der Stad31 Joüannis Oosterling32 Laurus v. d. Nieuwendijk 33 Meindert van den Berg34 Willem Hommel (l.g.); 35 Hendrik van Dalen; 36 Arjen Adrianus v. d. Piaat (l.g.)37 Leendert Tie'eman: 88 Mozes Polak; 39JanDriece; 40 Johannis v. d. Nieuwendijk (l.g.); 41 Jacob van Eek42 Albert van Dijk43 Willem Vogelaar; 44 Jacob van Dongen. De heer C. Meijer adelborst 1ste kl. bij de Kon. Marine is bevorderd tot luitenant ter zee '2e klasse. Woensdag werd wegens dronkenschap naar het arrestantenlokaal gebracht de land- looper J. S. uit Maastricht. Woensdag werd deze gemeente bezocht door drie leden van de Provinciale Staten. Woensdag had Vroegindeweij het onge luk met een hooivork in zyn knie te steken waardoor kort daarna de knie zoodanig op zwol, dat hy genoodzaakt was, geneeskun dige hulp in te roepen. De beruchte L. y. d. N. Lz. houdt zich dezer dagen in de gemeente op. Tot nog toe heeft hy zich aan het oog van de politie weten te onttrekken. HERRINGEN- De lotelingen Ch. Kareis, H. van Wageningen en H. de Geus hebben getrokken de nummers 5, 13 en 19. Daar onze Gemeente met de Gemeente Nieuwe Tonge samen lootte, doet zich thans het geval voor, dat onze gemeente geen manschappen voor de lichting 1912 zal moeten leveren. Dit is de eerste maal, dat zooiets voorkomt. De nos. 13 en 19 zyn door hun nummer vry, no. 5 heeft om meer dan een reden vrijstelling. By S. v. d. Velde Jbz. lag hedenmor gen zyn varken dood in het hok. Voor hem een groot schadepostje. Voor het a.s. feest worden ingezetenen bekend gemaakt, dat a.s. Woensdag, in de school des avonds te 61/2 uur rozen zullen worden gemaakt; dat de melkschenksters voor tractatie schoolkinderen zich by de bestuursleden daarvoor kunnen aanmelden en dat a.s. Maandag een ledenvergadering bijeengeroepen is tot het benoemen van een groen-commissie. By het gemeentebestuur kunnen bin nen 14 dagen bezwaren worden ingebracht tegen het voornemen tot in eeuwigdurende erfpacht uit te geven grond gelegen langs de z.g. Stoofpad, thans in huur bij de wed. J. Nypjes en F. Kaashoek. By het verrichten van werkzaamheden by den landbouwer D. v. Weel had T. v. W. het ougeluk zyn hand zoodanig te ver draaien, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Ongevallenverzekering dekt de schade. Komen in andere gemeenten van dit eiland vele gevallen van mond- en klauw zeer onder 't vee voor in deze gemeente is nog geen enkel geval voorgekomen. Het is maar te hopen, dat we hier van die ziekte verschoond mogen blijven. Als een bijzonderheid kan gpraeld worden dat gedurende de twee laatste maan den geen enkele inschry ving in de registers van den Burgerlijken Stand heeft plaats gehad. STELLENDAM- Uitslag van de loting voor de Nat. Militie te Ouddorp voor de gemeen ten Stellendam en Goedereede. Goedereede lootte met. Stellendam samen. 1 M. van Seters; 2 M. Kievit; 3 A.v. Ros- sum; 4 J. van Lenten; 5 C. van de Ree; 6 J. Roos; 7 C. Jansen; 8 T. Grootenboer; 9 C. Noordhoek; 10 T. Renaud; 11 R._van Ree; 12 A. van Erkelens; 13 J. A. G. Kooi man; 14 Jan van Dam; 15 W. van Heest; 16 A. van Donge; 17K.Troost; 18 J.Tanis. Door de werkstaking in Engeland, zullen onze visschers gedwongen zijn hun bedrijf te stoppen. Er is n. 1. bericht ont vangen uit Engeland, waarheen bijna allo hier gevangen garnalen verzonden worden, dat men niet kan instaan, dat het verzon- dene aan zyne bestemming komt, zoodat men wel verplicht is met visschen te stoppen. Door M. de Leeuw alhier is bericht ont vangen, dat hot Hare Majesteit de Koningin behaagd heeft hem gratie te verleenen. Naar men ons mededeelt, heeft Ds. Hoogendjjk alhier een beroep ontvangen naar Terheide in het Westland. hem was de vrouw, met al haar nerveuse fijnheden, en met haar onduidelijke opwel" lingon en zielstoestanden een ondoorgron" delyk boek, dat meermalen verzegeld was> en waarin hy nog geen tyd scheen gehad te hebben veel te bladeren. Daarom achtte hy ook Tbea's ontroering van weinig beteekenis en van voorbijgaan- den aard. En werkelijk ging zy ook weder voorbijmaar wat er in het eenzaam hart der vrouw omging, dat bleef. Bij het tweede luiden hadden zy hun toilet geëindigd en begaven zich naar be neden. De eetzaal was reeds tamelijk vol, maar er heersehte nog die eigenaardige stilte van menschen, die met hongerige magen aan een welvoorziene tafel zitten te wachten. Men bestudeerde het menu, de kellners dienden de soep op, en allen deden er zich te goed aan met den uitste kenden eetlust, welke het verblijf aan het strand op hen gewekt had. Er hadden ook eenige handdrukken, eenige begroetingen, eenige kennismakingen plaats, en nieuwe dischgenooten werden afgekeken. Thea zat aan tafel tusschen haar man en een schoone Weenerin; tegenover haar zag zij een Hongaar, die de held van het gesprek was. „Baron Strakazy" noemde men hem aan de tafel van bet dienstpersoneel in de halle van den portier. Verslag van het behandelde in de raads vergadering van de gemeente Stellen dam op Vrijdag 11 Augustus 1911m Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de Heer Moerland. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen van twee vorige vergaderingen ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken. Een schryven van den Heer B. Klop, Ambtenaar by de Directe Belastingen te Ouddorp, inhoudende de mededeeling, dat hy zijne benoeming tot ambtenaar by de plaatselijke belasting aanneemt. Een schrijven van den Heer Van Boven, Inspecteur der Volksgezondheid, waarin deze mededeelt, dat hy op 16 Augustus tusschen 1 en 2 uur des namiddags hier zal komen, ten einde de rioleering te bespreken, waarbij de leden van den Raad worden uit- genoodigd tegenwoordig te zyn. Een schryven van Andr. van Oosten- brugge alhier, waarin deze zyn bezwaren inbrengt tegen zijn aanslag indenHoofde- lijken Omslag. Dit schryven wordt in handen gesteld van de Commissie. Een schryven van Heeren Gedeputeerde Staten, waarin de mededeeling, dat naar hun meening bet tractement van den Ge meente ontvanger te laag is, waarom zij voorstellen dit tractement te brengen op f 325, dat met de twee jaarlyksche ver hoogingen zou worden f 375. Indien de Raad niet bereid is, dit tracte ment te verleenen, wordt opgave van rede nen verzocht. De Raad besluit eenparig het tractement op f 375 te brengen. Een schrijven van Heeren Gedeputeerden, meldende, dat zy f 125 zullen bijdragen in het pensioen, toegekend aan M. de Leeuw. Vervolgens wordt een Commissiebenoemd, bestaande uit de Heeren Holleman, Van Oostenbrugge en Van Seters, ten einde de geloofsbrieven te onderzoeken van het her kozen lid BiemoDd en het nieuw gekozen lid Keyzer. Na onderzoek der Commissie wordt by monde van den Heer Holleman tot toelating geadviseerd, waarna de Heer Biemond wordt binnengelaten. Kennis zal worden gegeven aan de betrok ken personen en aan Heeren Ged. Staten. Aan de orde de benoeming van een nieuwen havenmeester. Er zijn 4 sollicitanten nl. H. Brinkman, Jacob Troost Mz., J. van Seters en C. Hooger- heide. Nadat door den Voorzitter en de leden Van Seters en Holleman het woord is ge voerd, wordt tot stemming overgegaan. By opening der briefjes bleek, dat op C. Hoogerheide waren uitgebracht 3 stem men, op Jacob Troost 2 en op J. van Seters 1 stem. Aldus herstemming tusschen de twee eerstgenoemden. Nu kreeg Hooger heide 4 stemmen en Troost 2, zoodat be noemd is C. Hoogerheide. De indiensttreding werd gesteld op 11 Augustus. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat door de Heeren G. O Boom en Hutsier concessie is aangevraagd voor het bouwen van een Electrische Centrale voor Goeree, Ouddorp en Stellendam voor den tyd van 40 jaar, geheel voor eigen rekening. De Heer Boom zal zoo aanstonds ter ver gadering komen om inlichtingen te verschaf fen, zoo die mochten worden gevraagd. Besloten wordt eerst nog eenige inlichtin gen in te winnen en dan de eerste vergade ring in September een besluit in dezen te nemen. Volgt de aanbieding der gemeente-reke ning. Deze beloopt in Ontvangsten f 21672,18 in Uitgaven 21092,965 Aldus een saldo van 580,215 Aanbieding der rekening van het Burger lijk Armbestuur. Ontvangsten bedragen f 1282,90 Uitgaven beloopen 743,03 Batig slot 539,875 Volgt do Gemeentebegroting voor 1912, die in Ontvangsten en Uitgaven wordt vastgesteld op f 19368,83. De begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur voor 1912 wordtin ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 1013,87B. Wordt benoemd een Commissie,bestaande uit de Heeren Holleman, Biemond, Van Oostenbrugge en Van Seters, tot het nazien der rekeningen. Wordt besloten B. en W. te machtigen een adres te richten aan Provincie en Ryk, om subsidie te krijgen voor een dokter. Wordt besloten aan den Rijksveldwachter J. Zoon alhier een som van f 30 toe te kennen voor zyn diensten, verleend als tijdelijk havenmeester. Nog wordt besloten tot een aanvulling Reeds kort na zijn aankomst had hy zich aan de Hellwig'a voorgesteld, en scheen er een groot genoegen in te smaken, zich met Thea te onderhouden. Hij was zeer bemin nelijk en opgewekt, en moest ongetwijfeld uitstekend de kuüst verstaan, om met vrouwen om te gaanvolgens zyn eigen woorden verkeerde hij met voorliefde met het zwakke geslacht. Hy was klein van gestalte, bad de don kerbruine gelaatskleur van den zuiderling, en de zenuwachtige, overspannen trekken van den „genoegens-mensch". Thea gevoelde zich wel niet tot hem getrokken, maar zijn huldigingen en hoffelijkheden vermaakten haar tochhy had zulke ridderlijke ma nieren, en wist zoo aangenaam te keuvelen I Het meest had hij doorleefd op zyn reizen zijn vertellingen streken rakelings het pi kante, maar hy gleed daar met zulke on bevangenheid over heen, dat zelfs de meest preutsche dames geen redenen konden vin den hem daarover terecht te wyzeD en het het raadzaamste achten er niets van te laten merken. Aan tafel was hy van alles de meest spraakzame. De Weenerin had iets neer slachtigs, dat vooral aan haar te bespeuren was, als er niet van muziek gesproken werdmen moest dit onderwerp op het tapijt brengen, om de gelegenheid te kry gen, die wondervolle, vochtig-glinsterende in de Gemeentebegrooting voor 1911 ad f 600, ter voorziening in de kosten gemaakt voor het Mond- en klauwzeer. De Voorzitter deelt mede, dat hy den Gemeente-opzichter een begrooting he6ft laten maken betreffende de bestrating van de peekaai, De kosten worden geraamd op f 5200, indien nieuwe steen wordt gebruikt en op f 3600, zoo de oude uit de voorstraat wordt gebezigd. Een besluit wordt niet ge nomen. De Heer Van Seters vraagt, de straat bij de fairbank te doen repareeren, wat wordt toegezegd. Hetzelfde lid vraagt, waar om hy zijn oproepingsbriefje zoo laat heeft gekregen. De Voorzitter zal het onderzoeken. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. OUDDORP. Aan het strand alhier heeft Bakelaar in zijn tent een Portemenai gevon den inhoudende f 10 en een Tramkaartje (Rotterdam). Uitslag van de loting Nat. Militie. A. Aleman 4, P. Bezuyen3, Joh. Bosland 10, Jacob Brugman 2, J. P. Flikweertl, Jan Grinwis 22, D. B. Hanson 5, Goris Hoek 15, Jan van Huizen 27, Jacob Kastelein 12, C. v. d. Klooster 9, Jacob Mastenbroek 11, Joh. Meiesant 17, Krijn Meyer 21, L. Meyer 7. L. Mierop 18, B, Moerkerke 23. W. v. Splun- deren 14, Kommer Tanis 20, K. Tani3 Tz. 8, K. Tanis Wz. 26, Joh. Termijn 6, Ant. Verhage 2S, M. Vlieland 29, Abr, Voogd 16, T. Westdijk 13, P. Westhoeve 30, P. Voogd 24, Jacob Sandifort 19, G. Grinwis Kz. 25. NIEUWE TONGE- Door den heer Burge meester dezer gemeente is eene openbare vergadering van den Raad uitgeschreven tegen Woensdag a.s. 's morgens lO'/i ure. De ontvanger dezer gemeente zal op Maandag den 4 September a.s. des voorm. van 9 tot 12 ure in het gemeentehuis zit ting houden tot de ontvangst van den Hoofdelyken Omslag. De uitslag van de loting der Nat. Mil. voor deze en de saamgevoegde gem. Her- kingen is als volgt: P. v. d. Houten 1, A. Volaart 2, I. Hoogmoed 3, W. v. Eesteren 4, M. Kareis 5 (gebr.), J. G. Knops 6, J.de Jong 7, P. A. Roebeling 8, J. Kom 9, A. Hage 10, C. Knops 11, M. Zweerus 12, v. Wageningen 13, J. v. d. Ouden 14, C. Bak ker 15, C. Leenheer 16, H. J. Kievit 17, D. de Jong 18, H. de Geus 19, J. C. Hameete 20. STAD AAN 'T UARINGVLIET- De uitslag der loting voor de Nat.. Militie voor deze gemeente is als volgt1 Jacob van Splunter 2 Johs. Silvius; 3 Corns. Arensraan (br.d.); 4 Pieter Kardux (br.d.); 5 Mars. Vroeginde weij; 6 Johs. Huizer7 Aren Jacques Braber; 8 Leendert Maliepaard; 9 Aren Jan Land heer; 10 T. de Wachter; 11 Matths. van der Slik; 12 Gerrit Soldaat. In deze gemeente komen gevallen van kinkhoest onder de kinderen voor. Aan drie veehouders alhier is vergun ning verleend om drachtige koeien langs besmette wegen van het gors naar den stal te vervoeren. Alhier is een partij aardappelen door eene boot ingeladen om direct van hier naar Duitschland vervoerd te worden. De handel in ajuin is hier zeer levendig. Men besteedt tot f 4,25 in voorkoop. Op do verkooping van aardappelen in de Brieningspolder werden Woensdag j.l. prijzen besteed van f 300,— en hoogerper gemefc. Binnenland. Een brutale inbraak heeft plaats gevon den by de wed. Emit, aan den Koningsweg te Velzen. De inbrekers hebben met strijkijzers op schrikbarende wijze huisgehouden in de woning. Een antiek kabinet, vazen en een kostbare spiegel z(in totaal aap gruis ge slagen, de pendule met coupes werd op den grond geworpen, alle kasten ledig gehaald. Een 3 tal beruchte Beverwijkers zyn in verband met deze inbraak aangehouden. Twee hunner zijn op het terrein der woning gezien. Zondagavond begaven zich een 4-tal per sonen over de Kleine Gracht, te Maastricht, teneinde een paar kameraden naar hun kosthuis te brengen. Het viertal werd aan gesproken door iemand, die blijkbaar onder den invloed van drank verkeerde en zich zeer strijdlustig toonde. Teneinde onaange naamheden te voorkomen, begaven de vrien den zich in de herberg A., op den voet feeënoogen te zien, die meestentijds door haar zware oogleden bedekt bleven eD slechts by het zingen in hun vollen glans schitterden. Na het diner wordt er muziek gege ven ik heb een begeleider gevonden'', zeide zij iacht tot Thea; ik reken daarbij ook op uw hulp". Wie is het dan of hebben zich meer deren bij het muziekkorps aangesloten Ik kwam van morgen in de nabijheid van het casino, verhaalde Mevrouw von Holm daar hoorde ik op meesterlijke wijze de „Bajazoo" spelen, en kon my niet be dwingen naar binnen te kijken. Zeer gaarne had ik zelf medegezongeneen der heeren zong en speelde wonderlijk schoon". En op zachteren toon vervolgde zy„U moest mij het genoegen doen, mevrouw, hem te verzoeken, onze muziekavonden by te wonen. Ik gevoel er zelf den moed niet 1 toe, hem dit te vragen, maar daar U niet zingt, zult U het wel voor mij willen doen, nietwaar Ik leef voor de muziek, en ge voel ontzettend het gemis, niemand ter begeleiding te kunnen vinden; en hy, hij speelt zoo prachtig!" U schijnt geheel in verrukking! nu, nu, dat zal ik eens aan uwe gade schryven I" riep Thea schersend, (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 2