2 ONZE EILANDEN van 29 JULI 1914. bode met eenspuit, welke dient om de lucht te ververschen! Is het de vroedschap van de Hofstad inderdaad niet onwaardig, dat ze haar bijeenkomsten moet houden in een vertrek, dat, als het onder de Woningwet viel, ongetwijfeld reeds lang onbewoonbaar zou zijn verklaard? 'tls te hopen, dat het tijdelijk raadhuis in de Javastraat maar spoedig in orde komt, want de gezondheid der raadsleden loopt in het oude gebouw voortdurend gevaar. En we mogen wel met onze raadsleden een beetje zuinig zijn. Het aantal candidaten, dat het raadsbaantje be geert, wordt steeds minder. Dat wil zeggen de bekwaamsten en knapsten bedanken er feestelijk voor hun tijd beschikbaar testel len voor de gemeentebelangen. Terwijl'ik mijn brief schrijf, is de herstemming voor den Gemeenteraad nog niet geschied. Alle partijen zetten alle zeilen bij om hun candi daten er in te brengen. Met name voor prof. Treub wordt buitengewoon hard gewerkt, doch het zou me ten zeerste verbazen als hy het kon halen. De sociaal-democraten werken voor hun candidaten als halve dui vels en 't zou me niet verwonderen, als de herstem'ming voor hen een aardige winst opleverde, 'tls echter evenmin onmogelijk dat hun onverzoenlijke houding tegenover de vrijzinnige fracties louter winst opleverde voor de clericalen, De grootste schande zou het voor den Haag zijn als de befaamde heer Van Liefland toch nog als raadslid werd gekozen. Voor Scheveningen zyn de warme dagen een gouden tijd. De. stroom van vreemde lingen is met de mooie dagen gekomen. Engelsche misses, opgedirkte Amerikaan- schen „schwarmische" 'Duitsche Friiuleins en Kureke Franijaises in de meest uiteen- loopende toiletten flaneeren langs strand en duin. Engelsche dandy's! en Fransche mode heertjes, [snelreizende touristen en op hun gemak gestelde renteniers leegloopende fat ten en liefdezoekende leden der schoone sexe warrelen in bonte mengeling langs boulevaid en strandwegen, 'tls nu in het volle van het seizoen. Met de prachtige zomeravonden zijn de Pier en alle cafe's tot laat in den avond bezet en met moeile kan men zich een plekje veroveren. Op het wandelhoofd is het aangebrachte glasscherm dat over de geheele lengte van de pier loopt een prachtige verbetering. Het is daardoor mogelijk steeds een zitje te zoeken aan de windstille zijde en men kan zich haast geen fantastischer gezicht denken dan dat helder electrisch verlichte wandelhoofd, ver uit stekend te midden van de donkere, bruissen- de golven der Noordzee. Het bezoek aan de Pier is dan ook avond op avond buitenge woon druk. Als ge Woensdagavond aan het strand komt, als er vuurwerk is, staat ge versteld van de ontzettende menigte, die uit den Haag is toegestroomd om dat te zien. Dan staat de massa opgepropt als haringen in een ton van het Gevers Deynootplein tot ver op het strand. Heerlijk vooruitzicht, als je na afloop eon uur „queue" mag maken d.w.z. in de rij mag staan, eer je beurt komt, om door de electrische stadwaarts gebracht te worden Zal Ouddorp het ook nog eens zoover brengen Wie weet, als het Haringvliet eens is overbrugd of de vliegmachine eu de lucht schepen tot gewoon vervoermiddel zijn ge worden, die de ftotterdamsche trem als een kruipende slak over de ijzeren baan ver achter zich laten, of dan niet de stroom der mondaine menigte zich richt naar Ouddorp's oorden. Zeg, Bennemeer, gaat je hart niet open bij de gedachte, dat misschien je aller ach tersten achterkleinzoon die gouden dagen zal beleven in Strandlust, dat dan getrans formeerd zal ziju van een needrig gebouwtje in een trotsch de spitsen heffend Kurhaus? 'k Had mijn oud Menheersche in eenige jaren niet gezien. En dan doet goed toezien hoe een krachtig bestuurder heeft weten door te zetten, dat de toegangswegen naar liet tramstation verbeterd zijn op een wyze, boven mijn lof. Marientjespad met je mod derpoelen en stinkende slooten, je hoort gelukkig tot het verleden. Verdreven zyt ge, onoog'lyk varkensdorp bij de Wei. Een flinke weg doorgetrokken bij de Ambachts school, waarlyk men moet den ouden toe stand hebben gekend en den nieuwen eerst na een paar jaar hebben gezien om te waar- deeren, dat een energiek hoofd die verbe teringen bracht, om het met een medelij dend schouderophalen te vernemen, dat soms kleinzielige oppositie de doortastend heid tracht te dwarsboomen. Gelukkig, ook Flakkee ontkomt niet aan den vooruitgang.Ruimere inzichten vegen de bekrompenheid weg, uit de duisternis komt ons eiland tot het licht. Aan u, gy wakkere vrijzinnigen, de baanbrekers te zyn voor de Ach, gij antwoord mij nooit, zooals het behoort, en denkt dat ik niets begrijp, dat ik van niets op de hoogte ben lu morde zii. Hé, ik verheug er my juist over, dat gij er niets van begrijpt." Maar ik ben toch geen kind meerZeg mij nu maar, of gij geloof hecht aan zulk een hartstocht?" Heil wig zette een ernstig gezicht. „Het is wel waar, dat hy niet zeldzaam is in het leven, maar hij is nooit van langen duur, en voert dan meestal ten verderve. Er is zeer veel in de wereld, Thea, wat er beter niet in was, en waarover gij beter deedt, niet na te denken, hoort gij Zy knikte toestemmend, maar kon toch niet nalateD, weder te denken aan Selchow, met zyn verrukkelijke, voor vrouwen zoo gevaarvolle persoonlijkheid, die haar slui merend temperament had doen ontwaken. Thea gevoelde zich inderdaad geheel ver anderd. Aan de vriendelijke hartelijkheid en de liefdevolle teederheid van haar man gewoon geraakt zijnde, oefende de opbrui- schende hartstochtelijkheid van Selchow en de vlammende gloed van dien zenuw- achtigen jongen man, een demonische ver leiding op haat uit. Dat was iets nieuws, iets geheel onbekends! Het wezen van den galanten wereldling boeide haar; zün verholen begeerte haar te bezitten veroorzaakte haar een wellustige zegeningen van den modernen tyd. Die goede, oude tijdjawel, maar wij houden het met den nieuweren. Met een enkel woord moet ik nog melding maken van de schandalige houding, die de zoogenaamd-liberale Nieuwe Courant bij deze verkiezing heeft aangenomen. Wat Voor orgaan dit eigenlijk is, valt niet te ontdekken. Het wordt betaald door groot kapitalisten, maar mogen deze nog iets hechten aan den naam liberaal dienen ze den hoofdredacteur van dit blad ongenadig op de vingers te tikken. Als politiek leider is hij totaal ongeschikt en verstaat uit nemend de kunst de zaak [van zijn party te bederven. Stel u voor, de afdeeling der Vry-Liberalen zag zich genoodzaakt in de Nieuwe Courant een ingezonden stuk te plaatsen om tot eendrachtige samenwerking op te wekken. En hoe beantwoordt het Oud-liberale hoofd orgaan dat? Door de kiezers aan te raden in district I één oud-liberaal te stemmen en de Unie-candidaten niet te steunen! Nog sterker. By de eerste stemming beval het den liberaal Bourdrez aan, by de her stemming trekt het zijn steun in. Is dit amphibie achtig blad dan alleen geschreven voor de patiënten in Meevenberg? Vanéén ding kan men zeker zyn: in de kiesver- eeniging 'sGravenhage komen voorstellen om nimmer meer met de vry-liberalensamen te werken. Zoolang de domme, onbetrouw bare en verraderlijke leiding van de Nieuwe Courant alle actie belemmert en verlamt! YrJ'Jm i Plaatselijk Nieuws. MIDDEUIAMIS. Terwijl C. P. uil deze gemeente Dinsdag te Rotterdam vertoefde, werd hem aldaar een portemonnaie gerold met een inhoud van f 10,-. P. v. d. S. had dezer dagen het onge luk zich zoodanig met een bijl aan de hand te verwonden, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was, Deze week slaagde voor het diploma boekhouden onze dorpsgenoot A.Tiggelman. Dat de alhier bestaande sportvereeni giDg zich in het geheel niet inlaat met het zwemmen, wordt door de zwemmers zeer betreurd. Het gebeurt dan ook dagelijks dat zwemmers zich aan handen of voeten be- zeeren. Nam voornoemde vereeniging eens maatregelen, dat op sommige plaatsen in de haven trapjes werden aangebracht, dan zou men al deze onheilen voorkomen. Donderdag is te Vlaardingen binnen gekomen de vischsloep Voorlichter sch. J. de Koning met. 18 last haring. OUODORl». De timmerman J. K. alhier die werkzaam was aan de nieuw te bouwen vuurtoren had het ongeluk zoodanig in een spijker to trappen dat hy onder geneeskun dige behandeling is. Het tegenwoordige schoone zomerweer is zeer bevordeJijk voor het vreemdelingen verkeer alhier. Het dagelyksch bezoek door middel van de tram, is zeer groot daar het strand zeer druk bezocht wordt. Zaterdagavond 29 Juli hoopt de Muziek vereniging „Wil helm in a" haar tweede concert aan het strand te geven. NIEUWE TONGE. Dinsdagavond gaf het Muziekgezelschap Appolo alhier een Con cert op het dorp, de hoofdzaak van dit Concert was, om ons de stukken eens te laten hooren welke zij op het Concours te' Landsmeer moeten blazen, die dan ook Appolo alle eer aan deden, als naar gewoonte bracht dit veel volk op de been. Doch was het voor de jongelui eeu leelyke tegen val lei' dat herbergen om 10 uur gesloten wer den, toch liep alles in de beste orde af. In Landsmeer had ons Apollo sncces, ze behaalde de tweede prijs. Woensdagmorgen werd aan den ring alhier een dooien boom gerooid, waarin siddering, dit raadsel van haar zoo geheim zinnig samengestelde natuur, die nu eons goed, dan weder slecht geluimd was, en verhitte haar verbeeldingskracht op de ge vaarlykste wijze. Voorloopig speelde zij slechts met haar gedachten, droomde van buitensporig geluk, zonder daaraan bepaalde scherp omlijude verlangens vast te knoopen. Zy gaf zich over aan de betoovering van zyn gezelschap, zonder zelfs maar een oogenblik aan haar toekomst te denken. De teedero liefdesbe- wijzen van haar man liet zy zich rustig welgevallen, maar hare gedachten waren onophoudelijk by den andere, bij Herbert. Zoo leefde zij voort als in een droom, en dit was haar geruimen tijd voldoende. Maar toen Herbert zich in dagen en weken niet meer liet zien, overviel haar een on stuimig verlangen, een onwederstaanbare begeerte, hem terug te zien. Hem haar verlangen te kennen geven, dat hy haar zou komen bezoeken, mocht zij na het voorgevallene niet doen, maar zij stelde alles in het werk, om hem toe vallig te ontmoeten. Zy wilde volstrekt niets van hem, in het geheel nietsIn stilte bereidde zij zich voor, wat zij hem wel zou zeggen. Zy nam het besluit, hem om zijD vriendschap te verzoeken, daar zij iustiuktmatig gevoelde, dat zy hem niet meer ontbeeren kon. geruimen tyd een nest met bijen had ge woond, en waarin nu ruim 5 K.G. honing werd gevonden. De rekening van de inkomsten en uit gaven dezer gemeente, overliet dienstjaar 1910, is aan den Raad over gelegd, en ligt gedurende 14 dagen van den 27 Juli tot en met 9 Augustes a,s. ter Gemeente Sec retarie ter inzage. Bij publicatie is ter 'openbare kennis gebracht dat van af 27 dezer het schuren van stoepen en straten met water uit den kerkgracht ten strengste is verboden. OUDE TONGE. In den loop van deze week het varken van J. Gebraad dood in het hok aan de vlekziekte gestorven. Vrydag 18 Augustus n.m. 2 uur zal in deze gemeente de loting voor de nationale militie plaats hebben. Binnenland. Op zoek naar de ontvluchte Inbrekers Een veldwachter, die mede de bosschen in den omtrek in Boxtel introk om de ontvluchte inbrekers Keesje Donker en De Haan op te sporen, verhaalt het volgende: Deze week waren ik en mijn collega op een nacht de bosschen ingegaan, om te trachten, of het geluk ons wou dienen en we de boeven konden opsporen. We had den ons in burger gestoken en het oudste en vuilste plunje uitgekozen, want het slechtste is nog te goed, om door bosschen en slooten te kruipen. We zagen er dus zoo heel voornaam niet uit, dat kunt u be grijpen. We hadden al een paar uur door de dichte bosschen geloopen, zonder iets ver dachts te zien, toen we opeens op een af stand het breken van takken hoorden. Daar het maanlicht juist op ons viel, buk ten we snel en kropen in een sloot onder struikgewas, om ons niet bloot te geven. We lagen op onzen buik, de revolver iade hand eu de oogen scherp gericht op het punt, waar het geritsel vandaan gekomen was. Wy wachten we hoorden of zagen niets meer. We gaven de hoop al op en 'wilden ons juist oprichten, om verder een onderzoek in te stellen, toen wy beiden plotseling van achteren werden bespron gen en aangegrepen en eer we tyd hadden ons te verweren, lagen we geboeid in de sloot I... We zagen nu twee politiemannen in uni form voor ons staan, die ons triomfeerend aankeken. Mijn kameraad en ik waren zoo verbouwereerd, dat we geen „pap" konden zeggen en toen we tenslotte weer zoover by onze positieven waren werden we nog uitgelachen op den koop toe. De zaak was echter toch nogal gauw op gehelderd. De politiemannen namen ons nu wat nauwkeuriger op en mijn kameraad zei hun, dat zy maar eens in zijn rechter- vestzak moesten voelen, dan zouden zy zyn „ambtspenning" wel vinden. Dit geschiedde en de „kleine vergissing" kwam nu aan het licht. We waren nu spoedig van onze boeien bevrijd en er werd hartelijk om de zaak ge lachen, al was het voor de politiemannen een heeie teleurstelling! Ouderdomspensioen. De Haagsche correspondent van de Leeuw. Ct. meldt: Naar ik verneem heeft Minister Talma aan jhr. mr. B. C. De Savornin Lohman al hier en mr. V. H. Rutgers te Hilversum op gedragen in Engeland een onderzoek in te stellen naar de werking van de Engelsche wet op de ouderdomspensioenen Old Age pensions Act 1908 en tevens naar de werking en inrichting der „Friendly Socie ties". Dit laatste tevens in verband met de taak welke deze instellingen zullen hebben te vervulleu, wanneer de „National Insu rance Bill" tot stand is gekomen. Staking van melk-rondbrengers. Gistermorgen staakte het grootste deel van het personeel der Bossche Melkinrich ting St. Jan. Reden hiervan is, dat de melk- aanvoer tengevolge van het mond- en klauwzeer niet voldoende is, zoodat de melkwagens slechts gedeeltelijk van de voor de verschillende buurten benoodigde melk konden worden voorzien. Het personeel weigerde dien onvoldoenden voorraad te bezorgen. Eenige werkwilligen brengen on der politie-toezicht de nog voorhanden zijnde melk rond. Vele particulieren zyn door deze staking erg gedupeerd. Aanranding Te Rosmalen (Noord-Brabant) heeft een Zij bezat slechts weinig verstandelijke opgewektheid en aanleg, en zoo was er dus veel in haar, wat zij zich zelf niet wist te verklaren. By haar volslagen gebrek aan be zigheden, waardoor zij iu ouledigheid voort leefde, geraakte zy aan het peinzen. Ge dachten van een noordsch idealisme sproten bij haar op, en daar do rijpheid en de hel dere blik tot een zakelijke beoordeeling nog ontbraken, kon zy dezen aandrang en dit smachten noch het hoofd bieden, noch met bedaard verstand onderzoeken. Veel nieuws had zich gedurende deze eerste drie jaren van haar huwelijk te midden van dit on stuimig drijven en woelen der groots we reldstad voor haar opgedaan; moderne boeken waren door haar handen gegaan dezen hadden haar gezichtspunten geopend, waarvoor zij in den beginne, dank zij haar eenvoudige huiselijke opvoeding, met schrik terugdeinsde, om hen dan toch kort daarop, in haar innerlijke onbevredigdheid, gehoor te schenken, en ze eindelijk met dien kwel lenden dorst naar geluk, die haar verteerde, in zich op te nemen. Dat vormde in haar hoofd een gewar, een wilde chaos, waardoor zy, zich zelf geheel onbewust, naar een vaste leidende hand reikhalsde. En deze meende zy nu in allen ernst in Herbert von Selchow gevonden te hebben. Zyn verstandige, ietwat zacht spottende manieren, zyn scherpe voorstelling en uit onbekend gebleven manspersoon getracht het 9-jarig dochtertje van den landbouwer Joh. Van Santvoort, wonende in het sprok- kelboch, te ontvoerden. Het feit schynt zich als volgt te hebben toegedragen Ongeveer 8 uur in den morgen begaf het dochtertje van den landbouwer zich op weg naar school. Niet ver van de woning werd het kind op den vry eenzamen weg aan gesprongen door een persoon, die den weg vroeg naar Duitschland. Het kind, dat be grijpelijkerwijze hierop Diet wist te ant woorden, werd door bedoelde persoon toen gevraagd een eindje mee op te wan delen, waaraan het meisje bereidwillig voldeed. De persoon drong er toen op aan, dat het hem by de hand zou uemen, waarin het meisje echter niet wilde toestemmen. Daarop heeft de kerel het kind met geweld vastgepakt en tegen den grond gegooid, waarna hy het meisje nog een ketting om het lijf bond. Door het hulpgeroep van het kind en denkende, dat er wellicht menschen in de buurt aan het werk konden zyn, heeft de aanrander het kind losgelaten, na het eerst nog een paar flinke stompen te heb ben toegediend, waarna hij in het nabyzyn- de kreupelhout vluchtte. Tot heden van den dader geen spoor. Een liefdesgeschiedenis 1 Een 22-jarige timmermansknecht had woorden gehad met zyn 19-jarig meisje, Jo hanna B., een perster op een confectiefa briek Korte Prinsegracht te Amsterdam. Den geheelen dag zwierf hij Zaterdag in den omtrek der fabriek, en het meisje, dat de zaak niet vertrouwde, liet zich in den middag om halfvier door haar moeder van de fabriek halen. Bovendien waarschuwde haar patroon een politieagent, die by de Eenboornsluis op post stond. Toen het meisje, door haar moeder ver gezeld, huiswaarts ging, volgde de jonge man haar aan den overkant der Korte Prinsegracht, en by de sluis gekomen trok hij plotseling zijn revolver en loste een schot op haar, gelukkig zonder haar te tref fen de kogel vloog tusschen moeder en dochter heen. Een agent greep den dader onmiddellijk. Deze wierp het wapen weg, doch dit werd eveneens door den agent opgeraapt. Goboeid werd de jongeman overgebracht' naar het politiebureau in de Westevstraat. Hy had blijkbaar een glaasje bier te veel gedronken. Al dadelijk toonde hy zich be rouwvol en verklaarde, dat het niet zyn bedoeling geweest was, het meisje te tref fen. Hy had haar alleen maar schrik willen aanjagen. Den avond te voren had hy on- eenigheid met zijn meisje gehad. Zijn ouders hadden echter dien avond niets bijzonders aan hem gemerkt. De revolver bleek met 5 scherpe patronen geladen te zyn geweest. Een misleidend telegram. Een soldaat, die te Haarlem in de provoost zat, slaagde er in een telegram uit Amster dam te ontvangen, welk draadberiebt de verontrustende mededeeling inhield, dat een zijner famileleden ernstig ongesteld was. Natuurlijk was de inhoud van het telegram geheel onwaar; een vriend van den man had onzen gevangene op die wijze wat vrij heid willen scheuken. Nu, de soldaat mocht vertrekken, maar hy kreeg een korperaal mee. Hoewel dat minder pleizierig was, slaag de de man er in zyn begeleider te ontsnap pen. Maar lang heeft zyn vrijheid niet ge duurd. Eenige uren later werd bij hier weer opgevangen en naar zijn veilige .pro voost overgebracht, waaruit een ziek familie lid hem wel niet spoedig weer verlossen zal. Onnoodige ongerustheid. Zaterdagavond was Brigdamme (Zeeland) in rep en roer doordat M. v. d. B. vermist werd. Na overal te vergeefs gezocht te heb ben, stak men de lamp op en kwam men tot de ontdekking, dat het knaapje in de kamer onder tafel lag te slapen. Veel bierverbruik, In een der grootste etablissamenten in Den Haag kon Zaterdagavond geen bier meer worden geschonken. Men had geen glazen meer... Uit alle voorradige werd gedronken I Veel klanten. Zondag deed zich te Haarlem het geval voor, dat alle cellen in het politiebureau in de Smedenstraat bezet waren met be schonken arrestanten. Er waren zelfs tijdstippen, waarop plaats ruimte te kort kwam. Twee mannen bij het baden verdronken. Te Wyk aan Zee heeft Dinsdag een ern stig ongeluk plaats gehad. eenzetting vau moderne toestanden en ver houdingen, dat vr'ye oordeel van den onaf- hankelijken man, verblindden haar. Juist het buitengewone en toch zoo aangrijpende in zyn ideeön, deze taal der vrijheid gepaard aan een gebiedenden overheerschenden wil, juist dat stortte haar de grootste bewonde ring voor hem in. Deze gevaarlijke gedach ten van onbegrensde vryheid riepen in haar alle sluimerende verlangens wakker. Zij wilde oveneens haar lot met eigen hand leiden, door eigen krachten het geluk be reiken en veroverenzij wilde ook groot en vry zijnZoo bruischte alles in haar op I Dat eentonige, dioomerige leven, was toch volstrekt geen leven I Zij was jongen schoon, en wilde niet wegkwijnen I Herbert von Selchow zou haar nieuwe werelden openen, zou haar boven haar zelve opvoerenHoe dit echter zou geschieden, daarvan vormde zy zich slechts een zeer onduidelijke voorstelling. De hoofdzaak was zijo vriendschap, on het toeval kwam haar hierin ter hulp. Na twee malen te vergeefs een wandeling gemaakt te hebben tusschen Herbert's wo ning en de kazerne, zag zy hem naar zich toekomen. Een inwendige stem waarschuw de haar in dit oogenblik. Het kwam haar plotseling als een onwaardige daad voor, hierheen gekomen tesijn. Maar was het dan Een aantal personen die per boot uit Amsterdam waren aangekomen, waagden zich in zee. Zonder toezicht zynde en niet voldoende kunnende zwemmen, zijn ze door do opko mende vloed verrast, en moesten hunne onvoorzichtigheid helaas" met hun leven boeteD. De badknechten van het naburige Wijk- aau-zee, inmiddels gewaarschuwd, togen direct met een steeds gereedliggende boot naar de plaats des onheils. Bij aankomst bleek het echter reeds te laat en was van de verongelukten geen spoor te vinden. Een zich eveneens te water bevindende persoon, den heer Tienpont, klerk aan de Amsterdamsche gemeentetram was hetin- tusschen gelukt een derde in gevaar verkee- rend jongeling uit het water te halen. De heer F. A. Tienpont, Pontauusstraat 39, Amsterdam deelde aan de „Tel." nog het volgende mede Men was in een clubje naar Wijk aan Zee gegaan en had zich met de bedoeling om te gaan zwemmen, begeven in de rich ting Egmond-aan-Zee. 'tWas ongeveer één uur toen men in zee ging en men zwom nog al ver zee in. Tegen tweeen begint het afvloeien van het water en plotseling be merkte de heer Oldmans, een van de zwem mers, dat hy het zand onder zich weg voelde schuiven. Hij riep om hulp en de heer Tien pont, achter hem om zwemmend, hielp hem de kust te bereiken door telkens hem een zet in den rug te geven. De heer Oldmans bereikte uitgeput gelukkig het strand en de heer Tienpont zag dus nog twee vrienden van hem, de heeren Van der Vis. barbiers- bediende, en Boshuis, kleermaker, blykbaar in wanhoop rondzwemmen, teruggedreven als ze telkens werden door het wegloopend water. Ze zaten midden in de branding, worstelend tegen de golven. De heer Tien pont zwom naar hen toe en sprak hen moed in, al zwemmend den weg aanwijzend. Maar hy merkte spoedig, dat het water de sterkere was, want in plaats van winnen, verloren de zwemmers. Men was een twee, drie honderd meter uit de kust en de heer Tienpont, die zich eenige keeren liet zakken, voelde dat hij geen grond kon halen. Zyn krachten bega ven hem ook en daar hy voor de beide anderen toch niets kon doen, zwom hy zelf naar 't strand. Hy had echter het uiterste van zich geeischt- en het bereiken van de kust kostte hem zóéveel van zijn krach ten, dat hij meermalen op het punt stond het op te geven en zich ook te laten ver drinken. Eindelyk voelde hij grond en door gedienstige handen werd hy verder op de kust gehaald, waar hy half bewusteloos ineen zonk. Men bracht hem onder in het Emma-Kinderziekenhuis, waar hij behan deld werd en men hem weer geheel bij bracht. Doch Dinsdagavond kon de heer Tienpont nog zeer goed voelen, dat hij van zyn lichaam te veel geöischt had. De barbiersbediende Van der Vis is onge huwd, de kleermaker Boshuis laat een vrouw met drie kinderen achter. Een heer werd in den afgeloopen nacht bij de Raampoort te Amsterdam aangevallen door drie mannen, toen hij weigerde te vol doen aan hun verzoek om geld te geven voor de stakers De aangerande werd ontzet door een controleur van een bewakingsmaat schappijde aanvallers werden spoedig ge arresteerd. Op de Veemarkt te Tiel is heden een moordaanslag gepleegd op den polilie-agent G. van Beek. Deze agent heeft eenige maan den geleden in een circus gearresteerd Frans Hardeveld, 28 jaar, schilder te Ochten, een gegageerd Oostindisch militair. Hedenmor gen heeft deze aan agenten gevraagd het adres van Van Beek en den tyd, waarop hy in dienst trad. Om 1 uur wachtte hij hem by den ingang van de stad op, trok een revolver en loste op twee meter afstand drie schoten op Van Beek, die alle misten. Van Beek trok zyn sabel en arresteerde met den agent Weideman den dader, die gelegenheid gevonden had zyn revolver in de stadsgracht te werpen. Daarnaar wordt ijverig gedregd, Te Herwynen is gisteren de 17-jarige sla gersknecht M. van K. bij het baden in de Waal verdronken. By het fort Krayenboff onder Nijmegen is gisteren bij het zwemmen in de Waal verdronken de 18-jarige G. IJ., uit Hees. In den Rijn by Emmerik zyn gisteren de arbeiders Fisser en Wanders uit 's Heeren- berg bij het baden verdronken. Gisteren is er aangifte gedaan, dat door opensluiting uit een woning aan de Govert iets onrechtvaardigs, zich de vriendschap van iemand te verzekeren? Vastberaden liep zij op hem toe, en in een plotselingen aandrang naar waarheid en openhartigheid, zooals het menigmaal men schen overkomt, die zich in een dubbel- zinnigen, tweeslachtigen, toestand bevinden, met het doel zich voor hun zeiven te ver ontschuldigen, zeide zy na de wederzijdsche begroetingen, geheel oprecht en zonder omwegen Het is geen toeval, dat my hierheen voert, mijnheer von Selchow. Ik heb gehoor -gegeven aan het verlangen, u hier aan te treffen, en u iets te verzoeken." Selchow had geen oogenblik aan een toe val gedacht, maar deze openhartige beken tenis deed hem aangenaam aan. Hij maakte een handbeweging om haaruittenoodigen verder te spreken. - Gy hebt mij door uwe vriendschap zeer getroffen, zeer verwend, mijnheer von Selchowgy hebt zooveel nieuws in my wakker geroepen, en bij my zoo veel be langstelling opgewekt, dat ik u wilde ver zoeken, mij deze vriendschap niet te ont houden. Reeds sinds meerdere weken zyt gij niet meer bij mij gekomen!" (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 2