ONZE EILANDEN van 22 JULI 1914. 3 worden opgemaakt. Je orde zijnde sluit de sring. ie Ontvanger dezer ge- ag den 1 Augustus a.s. 12 ure in het Gemeente tot de ontvangst van Burgemeester is tegen s. om 10 ure een open- n den Raad belegd. aster en Wethouders is noemd tot brandmees- •eesnee en tot Adsistent er Adr. Holleman Jz. Lve lagere school is tot benoemd de heer A. jndag werd met spoed pgeroepen de ryksveld- ak. zer week werd in deze d- en klauwzeer gecon- van het eerste halfjaar .1- 16 sterfgevallen voor, nelijke en 6 vrouwelijke. nd kregen eenige perso- zal in handen van het ïiteld. ïdzaaraheid kunnen we i 15 Mei tot 15 Juli geen rats gehad. ar J. Verweij Jz. is Don- dij n geschoten, deze zat te doen aan een kip en •en weggenomen. Lenland. ;t gummistok en revolver a weg, te Tilburg, is een ;d, waar, behalve reizi- do goedkoop mogelijk on- te komen, ook nog al eens van het Oost-Indisch leger inrichting schijnt bekend oral aan dezen laatsten erschieten op hun pen- zonder daarbij een hoo- e bedingen. ,e betrokkenen hun pen- krijgen, tracht de loge- '.amd T., de ongelukkigen, ten zijn gevallen, van de iet smart verwachte pen- cen, wat niet steeds even topt. er weder uitbetaling had ïeen hij zich gezworen te s of kwaadschiks tot afre- ienweg ontmoette hij een ,rs, dien hij met een gum- aan het lijf trok, en die Verhaaste vlucht voor ver- ;g wist te vrijwaren. er op uit om verder zijn •eken, waarvan hij er twee b café in de Anna Paulow- rok hij een revolver en be woorden te verspillen, op vuren. het schot niet af en werd gemaakt door hem bij de i om de revolvor indeop- n de hoogte te houden tot jzig was om hem te arres- bleek, dat het vuurwapen it zes scherpe patronen. 'sHert. C t. om 10 uur werd G. W. aarleinmermeer, bij 'n onder i den Uiterweg te Aalsmeer B. geraakt met een schot ir. Dr. Snethlage verleende eskundige hulp, Maandag- Ie getroffene vervoerd naar ziekenhuis te Leiden, terecht gekomen aan den den hals Vermoedelijk zit schouder. lyke dader, A. B. heeft een itenis afgelegd. ndsche Diep te Numansdorp, isscher een zalm gevangen pond, iets wat daar zelden imp staart, die heerlijke zo- j de linde voor de deur bloeit n zegt men tot zichzelf: 3er ergens licht de wereld n het geluk- maar gij zit van opgewondenheid. Zag •igen beeld niet?Ondervond 3tzelfde, ofschoon zij het niet rist weder te geven Daar ligt de wereld I èn bet le- «geluk ;ij haar heimwee, nu gevoelde ;oo smartelijk ontbeerde - •eiende liefdewaanzinnig erkte al zeer spoedig hoe zij deze opgewondenheid deelde ijk aan hem mede. Hij verloor jcbing, vergat zijn princiepen, en gevolgenOnwederstaan- J tot haar getrokken zacht, ,ijn lichaam te bewegen, greep die in haar schoot rustte, n de zijne. dien zachten, warmen druk, wezen aangenaam ontroerde, ïoed niet haar hand terug te zaten zij stilzwijgend en on- ;zonken in het genot van hun (Wordt vervolgd.) Dolle hond Bü de landbouwers L. Boesveld en H. Colenbrander, te Varseveld, heeft een hond 50 en 54 kippen doodgebeten. De hond is door de politie doodgeschoten, op vermoeden van hondsdolheid. Groote manoeuvres! Naar de Geld. verneemt, zullen dezen herfst in de Neder-Betuwe groote manoeu vres worden gehouden. Aan die manoeuvres zullen deelnemen 40.000 man. Een boertje, die zich in verdacht gezel schap te Amsterdam had opgehouden, ver miste b\j scheiding zijn portemonnaie met inhoud. Toen hy daarvan aangifte by de politie ging doen, kreeg hij nog proces-verbaal op den koop toe wegens dronkenschap Een vrouw in brand. Te Amsterdam had gisteren in een kruidenierswinkel aan den Haarlemmerdijk een spiritus-ontploffing plaats, waardoor een voouw in vlam ge raakte. Dit ongeval droeg zich als volgt toe Toen een familielid van den heer Altvader den kruidenier, bij wien het ongeluk plaats vond, uit een der scholen terugkeerde, werd hem de deur ontsloten door een neefje. Men bemerkte toen dat in den kelder nog licht brandde. De jongen zou dit even gaan dooven en stiet toen met het kelderluik de kraan van een spiritusvat stuk. De spiritus stroomde over den vloer van den winkel. Zijn vader, bevreesd dat er iets gebeurde, ontstak een lucifer, die echter op den grond viel en onmiddellijk de spiritus deed vlam vatten. Men sprong terug, doch van juffrouw Altvader vatten de kleederen reeds vuur. Zij vluchtte achter de toonbank, klom daar over, onmiddellijk gevolgd door de huisge- nooten. De deur werd ontsloten en juffrouw Alt vader vloog met brandeDde kleeren de straat op, hevig gillend. Voorbijgangers trekken haar de kleederen van het lijf en doofden de vlammen. Daarop werd de arme vrouw per auto brancard naar het Binnengasthuis vervoerd. De toestand van mej. Altvader moet zeer zorgwekkend zijn. De muziekvereeniging Concordia, te Hen gelo (Gelderland) zal op Dinsdag 10 Augus tus haar 50-jarige bestaan vieren met een wedstrijd onder harmonie- en fanfarekorp sen op het landgoed Het Kervel aldaar. Een vijftiental korpsen uit verschillende plaatsen in de omgeving van de plaats neemt er aan deel. Ten hoofdpostkantore te Amsterdam doet zich sinds eenigen tijd het geval voor, dat aangekomen postwissels op onverklaarbare wijze in het kantoorgebouw, vermoedelyk nadat de post door de bestellers uitgezocht en gesorteerd is, gestolen worden. Het hoofdbestuur der posterijen heeft een uit voerig onderzoek gelast, doch tot dusver is het niet mogen gelukken, den dader in handen te krijgen. De Stand, vertelt als gebeurd Twee heeren uit Gouda maken een wandeling buiten de stad. Dorstig geworden door de warmte, stappen zij een boerderij op en vragen aan de boerin een glas water. „Willen de heeren niet liever een glas melk? Er is genoeg." Beiden vinden dat nog beter. Na het gebruik van de melk vraagt een van hen, wat zy schuldig zijn. En het ant woord luidt: „O! niets, heeren. Onze koeien hebben allen tongblaar en nu kunnen wij de melk toch niet kwijtraken Di'oevige misdaad te Dubbeldam. De gewoonte van belaas nog vele laud- bouwers, om in den oogsttijd rijkelijk bier en sterken drank aan de arbeiders te schen ken, heeft reeds vaak tot noodlottige gevol gen aanleiding gegeven, doordat soms uit kleinigheden twist ontstaat en daarbij naar liet mes gegrepen wordt. Zoo ook Maandagavond te Dubbeldam. Op het zaadland van den landbouwer P. Her- weijer, aan den Bovenhoek van het eiDde van den Zuideudijk, was men bezig met graandorschen. De 24-jarige bouwersknecht A. A. van der Aasem, die zonder bepaald beschonken te zijn, toch veel bier had ge dronken en daardoor eenigszins versuft was, had al den geheelen namiddag met ver schillende personen ruzie gemaakt. Zekere P. A. Schutter, die daaraan een einde wilde maken, trad op v. d. A. toe en gaf hem een klap in 't gezicht, waardoor deze kwam te vallen. Verwoed sprong v. d. A. op, haalde zijn mes uit den zak en bracht daarmede S. een steek in de borst toe. S., die aanvankelijk bewusteloos was, werd per wagen naar de woning van dr. Tye de Jong gebracht. Deze legde den ver wonde een voorloopig verband aan, waarna deze op dezelfde wijze werd vervoerd naar zijne woning, waar de hulp van dr. A. Kap- pelhoff werd ingeroepen. Deze geneesheer verleende verdere hulp en constateerde, dat S. een diepe steekwond in de linker borst nabij het schouderblad had bekomen. De woud© was niet levensgevaarlijk, vermoede lijk doordat het mes op een rib was afge stuit. De dader, v. d. A., die spoedig na de daad nabij zijn woning werd aangehouden, ver klaarde aanvankelijk, zich niets met zeker heid van de daad te herinneren. Gisteren werd hij echter nogmaals onder vraagd, en toen erkende hy, de daad te hebben bedreven. Een verkiezingsqiyiestie I Uit Grijpskerk wordt aan de N. Pr. Gr. 1 Ct. gemeld: By de Vrijdag alhier gehouden stemming van leden van den gemeenteraad heeft zich een quaestie voorgedaan, die misschien eenig in haar soort is. Een kiezer uit Visvliet kwam juist het stemlokaal binnen, toen de klok bezig was 5 uur te slaan. Bij den eersten slag was hij nog buiten, bij den laatsten slag was by binnen. Genoemde kiezer werd tot de stem ming niet toegelaten op grond van te laat zijn. Door een der kiezers is hiertegen, protest aangeteekend, omdat deze stem van in vloed had kunnen zyn op den uitslag. De heer Zuideveld toch werd met 252 stemmen verkozen verklaard. Uitgebracht waren 502 geldige stemmen, meerderheid dus 252. Had nu de kiezer bo ven bedoeld gestemd, dan was de meerder heid 253 geweest en de heer Zuideveld had alsdan één stem te Weinig gehad. Vastgesteld is nog geworden, dat de klok te Visvliet op den dag der stemming 10 minuten achter ging bij den oflicieelen tijd, terwijl beweerd wordt, dat die van Grijps kerk 3 minuten voor den werkelijken tyd was. Veien verwachten dan ook, dat op grond van een en ander Gedeputeerden van Gro ningen de stemming ongeldig zullen ver klaren. Een oudstrijder. Noord-Brabant telt nog een oud-strijder onder zijne bewoners. Tachtig jaar geleden was er in de kleine Brabantsche vesting Ravenstein een leeraar aan de Fransche schooldie brave man blaakte van heiligen ijver voor de vader- landsche zaak en iederen dag vertelde hij zy'n leerlingen van „de trouwloosheid van den gemeenen Belg". Zijn woord had zoo veel succes, dat op een mooien dag, drie dier leerlingen, allen omtrent 15 jaren oud, het kloek besluit namen, zich bij het leger in Zuid-Brabant te voegen. Zoo maakten zy' den Tiendaagsche Veld tocht mede. Alle drie zijn hunne plotselinge vrijwillige keuze getrouw gebleven, hebben het vaderland vele jaren gediend, laterals officier. Een van hen genaamd Van Willes is, als generaal overleden reeds jaren gele den. Ook zijn krijgsmakker De Haas is niet meer ondei de levenden. De derde leeft nog en woont sedert zijn pensionneering in de streek zijner geboorte. Hij is nog een uiterst kras man, die niet opziet tegen een uurtje wandelen en die nog geregeld ter sociteit zijn partijtje maakt. Wel zijn hem de kwalen zijner hooge jaren niet geheel bespaard gebleven, terwijl ook de gedachte, zoo geheel alleen over te blijven van zijn tijdgenooten, hem soms droevig stemt; doch niemand, hem ontmoe tende op zijn dagelijksche wandeling, zou in dezen kloeken grijsaard, den man ver moeden, die in 1831 mede uittrok tot verde diging onzer grenzen. Zondag 16 Juli vierde de oud-kolonel Wil helmus van Hopbergen te Aalten zijn 95en verjaardag. Maandag had de 20-jarige zoon van D. L. te 's Heer Arendskerko het ongeluk vau eeu voer stroo te vallen. Hy' kwam daarbij zoo ongelukkig op den grond te recht, dat men hem dood opnam. Schildpaddensoep Een zeldzame vangst heeft de Scheve- ningscbe logger 405 op zee gehad. Hij pik te n.l. een schildpad op van SO c.M. leng te. De visschers sneden het lichaam aan boord uit voor een heerlijk schildpadsoepje en namen de schaal mee naar huis. Een bekend Gouwenaar ontving dezer dagen bericht uit Parijs, dat hij was be noemd tot ridder in -de orde „Etoile rouge du Maroc." Tegen inzending van frs. 10.80 (ongeveer f 5) zou het ordeteeken worden afgezon den, vermeldde een begeleidende prijs courant met afbeelding der orde. De geridderde verzuimde natuurlijk het bedrag te offeren, zoodat van „zichtbaar dragen" voorloopig wel niets zal komen. Een lijkje door politiehonden opgespoord. Door het aanwenden van eenige politie honden van den Zeister politie inspecteur jhr. Van Spengler, is men er te Utrecht in geslaagd het 5-jarig zoontje van den heer M., dat weg was geloopen en niet meer thuisgekomen, helaas echter, als lykje terug te vinden. Overal was tevergeefs naai den kleine gezocht, tot de honden, na „lucht ge nomen" te hebben, onmiddellijk naar den oever van hel zoogenaamd Oude Ryntje liepen, waaruit men spoedig het lykje op- Droevig ongeluk. De 17-jarige A. de B., een jongen, die sedert geruimen tyd aan zenuw toevallen lijdende was, had Maandagmiddag als gewoonlijk de ouderlijke woning aan den Dubbeldamschen weg no. 191 teDordt verlaten om een wandeling te doen. Toen hij te half 5 nog niet huiswaarts was ge keerd en men hem wachtte om te eten, ging zyne zuster hem zoeken en vond deze hem voorover liggen in de sloot tusschen den korenmolen aan den Krommendijk on den üubbeldamschenweg. Terstond trok zy' hem op den kant, maar aangezien hy geen teekenen van leven meer vertoonde, ging zij hulp halen en werd de drenkeling op een ladder huiswaarts gedragen, terwy'l geneeskundige hulp werd ingeroepen. Niets mocht echter meer batende geneesheer kon slechts den dood constateeren. Bij het zwemmen verdronken. Woensdagmiddag is by het zwemmen op een gevaarlijke plaats tusschen de pieren to Hoek van Holland, de 17 jarige E. Op 't Holt verdronken. De postbode v. O. begaf zich gekleed te water, doch slaagde er niet in den jongen boven te brengen. Eenige oogenblik- ken later werd hij meteen dreg opgehaald. Door het lid der reddingsbrigade v. M. werd een half uur lang getracht de levensgeesten op te wekken, doch dr. Rijken, inmiddels verschenen, kon slechts den dood consta teeren. Uit de dierenwereld. Te Roosendaal wierp een kony'n, eigendom van den heer C. Burghout, zes levende jongen, waarvan er kort na de geboorte 2 stierven, daags daarna stierf ook de moeder De kat van de'heer B. bracht vier jongen voort waarvan er 3 stierven. De jonge konijnen, welke zeker van honger zouden zijn omgekomen, werden bij de nog levende jonge kat in het nest gelegd. De oude kat zoogt en verzorgt ook de jonge konijnen, welke heden nog allen leven en zeer goed opgroeien. Verdronken. Van een van de vaartuigen ujt een sleep mosselzaadschepen werd by aankomst te Vreeswijk een van de opvaren den, een 21-jarigejongeman, vermist; waar schijnlijk is hy tusschen Schoonhoven en Vreeswijk geheel onopgemerkt bij het schep pen van water over boord gevallen en ver dronken. Twist tusschen stakende bootwerkers. Twee stakende bootwerkers hebben Dinsdagavond in een café in de Stormsteeg te Amsterdam ruzie gekregen, welke zoo hoog liep, dat een van hen den ander met een mes vrij ernstige verwondingen aan den rechter schouder eu aan het hoofd toebracht. De twist stond niet in verband met de staking. Twee der uitbrekers nog voortvluchtig. Het blykt nader, dat twee der 's Hertogen- bossche uitbrekers nog steeds voortvluchtig zy'n. De herhaalde doorzoeking van de terrei nen en bosschen, leidde wederom tot geen bevredigend resultaat. Wel werd de zeker heid verkregen, dat er zich tenminste één der Yoortvluchtigen in het boschterrein, ge legen tusschen Best, Liempke en Oirschot bevindt, hoogstwaarschijnlijk in het bosch by wachtpost 00, aan den spoorweg Best Boxstel, bij het gehucht Velderen, gemeente Liempke. De streek is echter zoo uitgebreid, en het met overgroeide greppels en sloten doorploegde terrein zoo uitgestrekt, dat een politieafdeeling van 8 a 10 man, niet vol doende is om het te doorzoeken. Telkens komen er andere „berichten" omtrent de plaats waar de vluchtelingen zich ophoudenis men in de nabijheid van blokhuis 39 bezig, dan komt er plotseling een bericht van 43 of 60, dat daar de ver dachte gesignaleerd is. Men zou eerst kunnen slagen door den geheelen omtrek gedurende eenige dagen stelselmatig door posten af te sluiten, en dan met een flink aantal perso nen het terrein te doorzoeken om zoo de ge- zochten op te dry ven en naar bniten te lokken. De bevolking is zeer bevreesd en klaagt over de weinige hulp by de achtervolging. By de afgelegen boerderijen gaf men den voortvluchtigen uit vrees het gevraagde voedsel, de angst is overal zeer groot. De algemeene opinie is, dat beide voort vluchtige uitbrekers zich nog steeds tus schen Boxtel en Best ophouden. De groote ineenloopende uitgestrektheid bosschen in den driehoek Best-Boxtel-Oisterwyk biedt hun een veilige schuilplaats en ruime ge legenheid om hun gewaagde sprongen eens op een dezer andere driehoeks spoorlijnen te pvobeeren. Gistermorgen zy'n een aantal boeren met knuppels gewapend, begonnen om het ter rein bij en om blokhuis 42 te Best te door zoeken. De arrestatie van Roos. Omtrent de arrestatie van W. J. Roos meldt de „Tel." van 18 dezer Roos is vannacht op een buffer gespron gen van een goederenwagen op het spoor wegemplacement b(j Bóxtel en heeft zich op die wyze onopgemerkt naar Den Bosch laten vervoereD. Iiy kwam er met dien goe derentrein omstreeks drie uur in den mor gen aaD, sprong er af en trachtte een heen komen te zoeken. Aan zijn zonderlinge klee- dy meende een conducteur zoo niet hem, dan toch een der ontvluchtten te herken nen. Hij gaf van zy'n vermoeden kennis aan een der aanwezige ambtenaren, die onmid dellyk de politie van het posthuis in de Oranje-Nassaulaau verwittigde. De commandant van het politieposthuis waarschuwde oogenblikkelyk het hoofdbu reau aan 't Orteneinde. De boofdinspec teur Brinkman en de inspecteur Rulkens verschenen met een sterke politiemacht. Het stationsemplacement werd afgezet, zoodat ontsnappen niet mogelijk was. Daarop ont stond door een andere afdeeling politieman nen een jacht op het menschelyk wild, waar van het verblijf de vrye maatschappij voor de andere burgers zoo gevaarlijk is. Nadat ongeveer een half uur was gezocht, vond de agent Jan Oomen den vluchteling tusschen de steeneu verborgen van de steenhouwerij va" den heer Bergmeyer, ge legen bij het station. De gearresteerde, die Willem J. Roos bleek te zijn, werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht, door den commissaris even gehoord en daarna opgesloten: Te 10 uur is hy per celwagen naar de bijzondere strafgevangenis, met een ander van het vijftal boeven, die door de marechaussee- brigade te Boxtel is gearresteerd, overge bracht. Roos moet {voornemens zyn geweest in de richting Rotterdam te verdwijnen, op voor den bezitter min aangename wijze van kleeren te verwisselen, om van Rotterdam naar Antwerpen te gaan en vervolgens aan te monsteren. Van zwakzinnigheid in de geestvermogens getuigt dit overleg zeker niet. Een wanhoopsdaad. Maandagmorgen kwamen by het in aan tocht zyn van een goederentrein uit Eindho ven, die 10,15 ter hoogte van blokhuis 39 was, plotseling eenige mannen uit het dichte bosch te voorschijn, werkten zich ^door het struikgewas langs den spoorlijn, sprongen den breeden greppel over en plaatsten zich op de spoorbaan, gereed om op den in snelle beweging zynden trein te springen. Een hunner sprong, voor de anderen het zagen, op een der wagens, maar zy'n sprong mis lukte: hij werd door den in fiinken vaart zynden goederentrein weggekwakt en viel voor dood op den grond, waar hy bleef liggen. Twee zijner metgezellen pakten hem dadelijk beet, elk onder een arm en sleepten hem door een greppel in een bosch. De blokhuiswachter blies op ziju signaalhoorn en na een kwartier ongeveer begon de ver volging van d9 misdadigers, trachtten ten minste eenige burgers hun spoor te ontdek ken. Het onderzoek leverde geen resultaat op. Van de vluchtenden was niets meer te bespeuren. Valsche sleutels. Willem Roos heeft zich by zyn arrestatie tegenover de politieagenten aldus uitgelaten „Geef me maar een stukje blik en ik maak je een fijnen sleutel". Dit was geen bluf. In het remmerkamortje, waarin Wijnen aan het station te Boxtel Maandagnacht werd gevangen gehouden, is na zyn vertrek een sleutel gevonden, met prutsmiddelen vervaardigd, maareen sleutel. Van het dunne blik van kroes of etensblikje was het onderste en belangrijkste sleutelstuk ge maakt. Een houten heftje, van onder spits toeloopend, stak in het onsterste deel, dat bovendien door het omwoelen van touw steviger aan dien geimproviseerden sleutel- steel was verbonden. Met die in de gevange nis op de werkzaal en achter den rug der bewaarders om vervaardige ontsluitings middelen hebben de heeren zich den eersten stap tot de vrijheid mogelijk gemaakt. Buitenland., Een anarchist gearresteerd. TeChoisz,bij Parijs, is een bekende anarchist gearresteerd, die ernstig verdacht wordteen groot aantal telefoon, telegraaf- en signaaldraden te heb ben doorgesneden. Een 13-jarige knaap als moordenaar. Te Alt-Ranstadt heeft een 13-jarige jongen een 15-jarig dienstmeisje dood gestoken. Hij heeft bekend doch wil niet zeggen, waarom hy de daad bedreef. Ven Berlijnsch rechercheur op de menschen- jacht in Siberie. In den aanvang van dit jaar deelden wy een en ander mede om trent een jacht op misdadigers over den Oceaan, waarbij de Berlynsche rechercheur Buszdorf een van de drie moordenaars van den bankier Aniol te Myslowitz, zekeren Julian Sucholewski, van Bremerhaven tot New-York achterna zat en hem daar arres teerde in tegenwoordigheid van den New- Yorkschen correspondent van het Brl. Tage- blatt, die den beambte als tolk behulpzaam was in diens verkeer met de New-Yorker politie-autoriteiten. Sucholewski is intusschen door Amerika uitgeleverd en een paar weken geleden te Bremerhaven aangekomen, vanwaar hij verder naar het huis van bewaring te Beu- then, in Opper-Sileziö werd vervoerd. De rechercheur Buszdorf, die een der twee medeplichtigen van Sucholewski tot in het hartje van Siberie vervolgde, verhaalt thans als volgt van deze hardnekkige achtervol ging: „Hangende de langer dan drie maanden durende onderhandeling tusschen Noord- Amerika en het Duitsche rijk, betreffende Sucholewski's uitlevering, werd ik belast met het nagaan van het spoor zijner beide medeplichtigen. Het eerst toog ik naar Pa rijs, waarheen de gentleman van het edele drietal, die steeds volgens de laatste mode gekleede SOjarige Ladislaus Radwau ge vlucht was. Radwau staat reeds geruimen tijd als anarchist en gevaarlijk misdadiger bekend. Hy behoorde reeds vroeger tot het anarchis tisch comité te Montevideo in Argentinië en tot dergelijk comité te New-York. Voor ik hem echter t^Parys had kunnen arresteeren, was hij reeds weder vertrok ken. Terwy'l ik zijn nieuwe spoor zocht, kreeg ik opdracht om Sucholewski te Bre merhaven in ontvangst te nemen en naar Beuthen te transporteeren. Op weg daar heen zeide de met handboeien en zware ijzeren ketenen geboeide moordenaar den naam en het signalement van zy'n derden medeplichtige, Krüger, die aan het voor hoofd een groot lidteeken moest hebben. By de aflevering vanSucholewski te Beuthen werd mij intusschen een in die stad gear resteerde man getoond, die de by den moord op Aniol betrokken personen moest ken nen. Nauw had Sucholewski hem gezien, of hij zeide my dadelijk, dat dit zy'n mede plichtige Krüger was. Deze trachtte eerst te ontkennen, maar viel ten slotte door de mand. Na mijn vertrek uit Beuthen vervolgde ik het spoor van Radwau verder naar War schau. Maar ook daar was hy reeds weder verdweneD, toen ik er aankwam. Ik ver nam, dat hy zich een pas op naam van Stokowski had weten te verschaften en naar Lodz vertrokken was. Daar gekomen hoorde ik van de politie, dat te Irkoetsk en Krasnojarsk in Siberie door een zekeren Stanisleus Stokowski twee roofmoorden waren bedreven, die in alle détails geleken op den moord op den bankier Aniol. Ik was het dadelijk met mynzelf eens, dat ik thans het spoor van Radwau, alias Stokowski had teruggevonden, seinde naar Krasnojarsk of de gezochte daar reeds ge arresteerd was en ontving een bevestigend antwoord. In genoemde stad kon ik con stateeren, dat de moordenaar Stokowski inderdaad de langgezochte Radwau was. Waarschijnlijk zal de moordenaar wor den uitgeleverd, ofschoon hy ook in Rusland twee moorden heeft bedreven. De minnaar in de kleerenkast. Voor een der Londensche politie-rechtbanken werd deze week de volgende zaak behandeld. Op de bank der beklaagden had de „beeld- schoone" Spaansche student Joaquin Rodri- go Perez, plaats genomen, die tijdens den janschen duur der lange zitting zy'n beminde niet uit het oog verloor. Die beminde was de zuster van den ingenieur Ernest Weech, en op dezen Ernest Weech had de vurige Spanjaard zyn revolver afgeschoten. Hier volgt het verhaal der gebeurtenissen, welke tot deze gewelddaad leiden. Miss Weech had het vorige jaar als juf frouw van gezelschap een Londenschegravin op een reis door Spanje vergezeld, en by die gelegenheid den jeugdigen Perez leeren ken nen en liefhebben. Deze kennismaking droeg een dermate intiem karakter, dat miss Weech, eenmaal in Engeland teruggekeerd, niet kon nalaten in het huis van haar vader het aanschijn te geven aan een aanvallig knaapje. Tevergeefs trachtte de terecht verbolgen familie der verdoolde, den naam van den verleider uit haar mond te vernemen. Deze echter was, zonder dat iemand er eenig ver moeden van had, zyn geliefde naar Engeland nagereisd. Met haar had hij zich in het huis haar vaders binnen gesmokkeld en een toe vlucht gezocht en gevonden in een oude kleerenkast. Daarin had de jongeling drie lange weken in groote benauwenis de eindelooze dagen doorgebracht, en smartelijk uitgezien naar den avond, die hem pas de vryheid hergaf. Maar tenslotte bevrijdde het toeval, in de gedaante van een broeder van miss Weech, die naar een weggeraakt jasje zocht, den standvastigen Celadon. Vol ontzetting aan schouwde de broeder bij het openen der kast deur den in een hoek gehurkten Spaanjaard, wiens verzoek, om een diskreet stilzwijgen in acht te nemen, de jonge ingenieur, die geen woord Spaansch verstond, als een bedreiging opvatte, die hem noopte tot een snelle vlucht in de buitenlucht. De Spaujaard rende, woest gebarend, en zijn onschuld betuigend, achter den om hulp roependen vluchteling aan, en loste ten slotte, daar hij den snelvoetigen Engelsch- man niet tot stilstaan en luisteren vermocht te brengen, in zijn zenuwachtigheid zyn revolver op hem, die gelukkig ketste. De schutter werd gepakt. Miss Weech, als getuige gedagvaard, hing een tot tranen roerend tafereel op van den trouw van haar minnaar, die zich met vreugde had geschikt in een arrest van drie weken, in een plaats, die nauwelijks toerei kend was voor het paar dozijn motten, die er huisden, alleen om dicht by het voorwerp zijner min te zyn. De beklaagde verklaarde van zyn kant, dat hy geen afstand deed van zyn geliefde maar dat hy maar pas kon trouwen, als zyn vader, op wien hy was aangewezen,toestem ming tot het huwelyk gaf. Ten einde den jongen Spanjaard tyd te geven, die toestemming te verwerven, ver daagde de rechter Darling, le bonjuge, het proces en gaf hy miss Weech permissie, om haar onechten man, die intusschen in arrest blijft, in de gevangenis op te zoeken. Een geheimzinnige vergiftigingszaak te Leipzig. De justitie te Leipzig houdt zich op'too- genblik bezig met de opheldering van een geheimzinnige vergiftigingszaak, die drie slachtoffers maakte. In de Bayerische Strasse aldaar woonde een weduwe, Albert genaamd, met twee kin deren, een jongen en een meisje, respectie velijk dertien en tien jaar oud. De kinderen hadden van hun grootvader en vader een klein vermogen geörfd, waarvan de rente diende tot bestrijding der kosten van de huis houding. Het geruchtging, dat vrouw Albert wilde hertrouwen, en dat zy betrekkingen onderhield met twee mannen. In Juni van het vorige jaar overleed plotseling hét der tienjarige zoontje der vrouw naar zij voorgaf en naar de geneesheer bevestigde, ten gevol ge van hartverlamming. Nog wekte dit plotselinge overlijden geen achterdocht, tot dat in de vorige maand ook het tienjarige dochtertje van vrouw Albert onder dezelfde verschijnselen overleed als haar zoontje. Zy verklaarde thans, dat haar dochtertje wilde vruchten gegeten had en dientengevolge overleden was. De geneesheer, die het geval zeer verdacht vond, stelde voor, het lyk te laten onderzoe ken, wat de vrouw in geen geval wilde toestaan. De justitie mengde zich in de zaak, met het gevolg, dat vrouw Albert gearres teerd werd. Nauwelijks in de gevangenis aangekomen, beproefde vrouw Albert met behulp van een zakdoek zich te worgen. Met het oog op haar overspannen toestand en zoolang het justitieel onderzoek duurde werd vrouw Albert in vryheid gelaten, op voor waarde, dat zij binnen Leipzig zou blijven. Nauwelijks in haar woning teruggekeerd, maakte zij van de gelegenheid gebruik, om door openzetting van alle gaskranen den dood door gasverstikking te vinden. Vrouw Albert zou dezer dagen met een der beide mannen, met wie zij in betrekking stond, in het huwelijk treden, en het schijnt op diens aandringen geweest te zy'n, dat zy haar kinderen van het leven beroofde. Het spoorwegongeluk te Mülheim. Het aan tal dooden by het spoorwegongeluk met den sneltrein Bazel-FraDkfort-Berlijn schynl tot 13 beperkt te blijven. Wel liggen er nog 3 zwaar gewonden in het hospitaal te Mülheim, maai men hoopt lien in het leven te zullen behouden. Nog slechts een lyk, dat eener 30-jarige vrouw, is niet herkend. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk heeft aangetoond dat de ontsporing begon bij een wissel, ongeveer 150 meter voor de plaats waar de locomotief is blijven staan. De snelheidsmeter van de machine wees aan, dat deze met een vaart van 103 K. M. volgens andere berichten zelfs van 130 K. M. heeft gereden, niettegenstaande de machinisten 'n inschrijving hadden ont vangen dat zy op de plaats, waar de herstel lingen aan den weg bij het station Mülheim gedaan werden, met geen grooter snelheid dan 20 K. M. ryden mochten. De machinist Platen, uit Offenburg, is dientengevolge gevangengenomen en naar het huis van bewaring te Freiburg gebracht. Hij beweert, dat de rem weigerde. Landbouw. Grasland. In den landbouw zy'n er nog alty'd din gen welke stiefmoederlijk behandeld wor den. Lang niet algemeen nog b.v. ziet men in dat onze hooi- en graslanden bemest dienen te worden evenals de andere cultuur gewassen. Den bodem terug te geven wat hem werd ontnomen door een oogst, wordt nog dikwyls overbodig beschouwd. Gelukkig is ook hieriD de laatste jaren een verandering ten goede te bespeuren. Waar men zich vroeger eenvoudig niet met de hooilanden bemoeide, slechts in den hooi tijd ging hooien en daarmee uit, ziet men thans meer rationeel werken. Meer en meer gaat men ook de graslanden bemesten. En waar men vroeger by het aanleggen derzei- ven voor uitzaai hooizaad onder uit hooi berg of-tas bezigde, ziet men thans algemeen

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 3