kaartje vroeg, antwoordde de officier, dat geen kaartje behoefde te hebben. De schipper verzocht hem daarop het bewijs van dienstvervoer te vertoonen of te betalen. Het antwoord was van dien aard, dat de schipper den hoofdopzichtei der gemeente stoomponden waarschuwde, die op zijn beurt den officier om een overtochtsbewijs vroeg. De kapitein antwoordde hem, dat bjj politiedienst had te verrichten en niets met een bewijs noodig had. De hoofdopzich ter vertoonde daarop zijn instructie en ver zocht den officier die te lezen. De officier gaf den hoofdopzichter daarop een snauw en keerde hem den rug toe. Zelfs ging de officier zoo ver het gevest van de sabel te grijpen en een dreigende beweging te ma ken, hetgeen den opzichter de opmerking ontlokte, dat hij zulk een handelwijze nau welijks verwachtte van een gewoon soldaat, doch zeker niet van een officier met drie sterretjes. De pont had juist veel passagiers wel een tweehonderd en om verdere onaan- naamheden te smoren, vroeg de hoofdop zichter niet verder. Onder de passagiers wekte het geval groot misnoegen. Van het. gebeurde is rapport gemaakt door de tramdirectie. Hbl. Droevig I Een droevig.ongeval heoft gisterenmorgen in do woning van zekeren De G., te 's Her togenbosch, Van Gervestraat, plaats gehad. Terwijl de moeder afwezig was, is een kindje van 15 maanden, dat in een wieg lag, daaruit gevallen en zoo noodlottig terechtgekomen, dat het met de kin op den kant van do wieg bleef hangen. Toen de moeder bij het kind kwam, waren de levensgeesten reeds geweken. De dood is vermoedelijk ontstaan door verstikking. Met ernstige brandwonden is gistermiddag in het Ziekenhuis gebracht de 61-jarige A. A. van Z., die in de Lange Frankenstraat R'dam met twee emmers kokend water is gevallen. Hij kreeg het water over het linkerbeen, beide armen en linkerzijde. Verdacht van verduistering van f 800 ten nadeele van den paardenslachter A. v. d. W. Rotterdam, wordt opgespoord de paarden koopman V. O. Te Zaltbommel is gisteravond verdronken de 9-jarige J. R., die van den legger, waarop hij speelde, in de Waal viel. Te Opijnen is gisteren de metselaar H.v,D., uit Tiel, van een steiger gevallen. Hy' was onmiddellijk dood..De man laat een weduwe en vijf jonge kind'eren na. Ee 62-jarige gehuwde gruttersknecht H. J. W., te Velp, werkzaam in de grutterij van den heer Joh. B., te Arnhem, had het ongeluk in de werkplaals van een kist te vallen, waai bij hij zich in den rug bezeerde. Ofschoon dadelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen en men aanvankelijk niet het ergste vreesde, is hij toch aan de gevolgen van den yal overleden. Een dievenbende Reeds geruimon tijd werden de grensge. meenten Aalton-Dinxperlo en Winterswijk onveilig gemaakt door een dievenbende, die hoofdzakelijk van roof leefde. Gisternacht gingen drie marechaussees, een gemeente en een Rijksveldwachter naar de Burlosche veen, grenzende aan de buurtschap Woold, om te trachten de dieven in handen te krijgen. Onmiddellijk aan de Duitsche grens werd de legerplaats der zoovers ontdekt. De politie stelde zich verdekt op. Tegen 5 uur werden de dioven ontdekt, die juistop den terugtocht waren. Vier van hen werden gearresteerd en geboeid naar Winterswijk overgebracht. Een groote hoeveelheid spek, worst, kippen, groenten en aardappelen enz. werden in beslag genomen. De politie moest nog van de wapens gebruik maken. Naar verluidt moet de beude uit 15 man bestaan, behoorende tot een beruchte troep uit AalteD. Misdaad Uit de Jeker bij Roermond is hedenmor gen het lijk opgehaald van een "70-jarig man. Zijn handen waren tusschen de boenen door met een zakdoek vastgebonden. Men vormoedt, dat er misdaad in het spel is. Aangenaam bezoek I Toen de heer v. d. R., schoenmaker enz., in de Papegaaistraat te Goes, van een wan deling thuis kwam, vond hij de deur van zijn winkel openstaan en binnen een man liggen slapen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en nu bleek de indringer een oud „vriend" van den bewoner te zijn, die tijdens diens afwezigheid zijn woning was binnengeslopen... om daar zijn' roes uit te slapen 1 Te Lent was zekere De B. langs den straatweg ArnhemNijmegen aan 't noten plukken, toen de ladder, waarop de man stond, door de passeerende tram werd aan gereden, met het gevolg, dat de B. viel, eerst op de locomotief en daarna op straat terecht kwam. Ernstig gewond werd hij bij dr. Kuipers ingedragen. Onder het paard Den 2en luitenant F. B. Everwijn Lange van het 3eiegiment huzaren, gedetacheerd bij de rijschool te Amersfoort, trof het ongeluk met zijn paard te vallen en er onder te geraken. Toen het paard poogde op te staan verwondde, het zijn meester dermate aan het hoofd, dat deze met alle omzich tigheid moest worden getransporteerd naar het naburige militair hospitaal. Vooral de hoofdwonde moet ernstig zijn. Te Heinkenszand liet de heer H. van Iwaarden uit ingenomenheid met zijn her benoeming als lid van den raad, een vet varken slachten en dit in portion verdeelen onder de mingegoeden van alle gezindten. ONZ Waar voor enkele weken door een on be- bekende oorzaak te Zoutelande een ernstige duinbrand plaats had, kwam Zondagmiddag eenzelfde geval voor. Ongeveer halfdrie werd gezien dat de duinen in den brand stonden. De vlammen, door den wind aangewakkerd, hadden een zóó snel verloop, dat nog veel grooter op pervlakte dan de vorige keer, helm en duin doorns verbrandden. Door enkele mannen, die vrijwillig de behulpzame hand boden, werden na een vermoeiend werd, de vlammen door het in werpen van zand gedoofd. De oorzaak van den brand is weder on bekend en men staat yoor de vraag, of dit is te wijlen aan een ongeluk, dan welaan kwaadwilligheid. Tusschen de machine Te Tilburg is in de stoomwolwasscherü van de firma Pessers een arbeider tusschen de draaiende machine gevallen. Met doodelijke wonden aan het hoofd is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Tongblaar by menschen Tal van kinderen te Zwolle zyn lijdende aan tongblaar, een zeer lastige ongesteld heid voor de kleinen. Dit verschijnsel zal niet vreemd zijn aan het voorkomen van mond- en klauwzeer onder een paar veestapels in die gemeen te en in den omtrek. Het kan den huismoeders dan ook niet genoeg worden aanbevolen de melk goed te koken, Gisteravond is te Swatum door zekere P. J. E M. B., van Amsterdam, een moord aanslag gepleegd op zekere W. H., wonende ten huize harer ouders te Swaturn. Oorzaak is onbeantwoorde liefde. P. B. heeft uit een revolver twee schoten op het meisje gelost, waarvan een haar trof achter het linker oor.- Da wonde is niet levensgevaarlijk-. De dader- is gevat. Men meldt ons uit üinxperlo In de grensplaats Bocholt is gisteren om een nietige reden een moord gepleegd. De arbeider A. Jansen vroeg om zyn pyp aan te steken een lucifer aan den arbeider Hec- kers, dien hy tegenkwam. Toen deze hem hieraan Diet kon helpen, nam jansen zijn mos en sneed hem zoodanig, dat hy aan de gevolgen in het ziekenhuis is bezweken. Is dat niet kleinzielig Als men in een winkel een groot aantal stuks van een artikel koopt, krijgt men die veelal go9dkooper. De slaat der Nederlanden handelt niet alzoo. Hy kondigt aan, dat men by hem post zegels kan koopen op rollen, bij 500 of 1000 tegelijk. Maar om dat geluk deelachtig te worden, moet de kooper voor een rol van 500 stuks... 5 centen en voor een van 1000 stuks... TVs cent bijbetalen, En dat terwijl de aflevering van een rol minder werk van de ambtenaren eischt, daD wanneer de kooper de 500 of 1000 stuks op de gewone wyze by beetjes komt halen. H. Ct. Buitenland. Belgii's bevolking. Op 31 December j.l. telde Belgiö 7.516.730 inwoners per provincie verdeeld als volgtAntwerpen 989.340, Bra bant 1.505.214, West-Vlaanderen .881.033, Oost Vlaanderen 1.123.755, Henegouwen 1.240.525, Luik 899.423,Liraburg 277.582, Luxemburg 234.252, en Namen 365.60G. Van de vier voornaamste steden tellen Autwerpen 320.640, inwoners, Brussel 195. 630, Luik 174.768 en Gent 165.149. De minst bevolkte gemeente is Zoetenaey met 26 inwoners. Een stoute onderneming van twee zeelieden. Twee mannen hebben den grootsten zeiltocht gemaakt waarvan men in dezen tijd van de stoomvaart nog ooit heeft gehoord. Dezer dagen kwam in de haven van New-York een klein zeiljachtje binnen, waarin twee door de zon verbrande, zwaar gebaarde mannen, de een zeer groot en sterk, de ander klein en lenig. De eerste was een Grieksch zeeman met name Peter Arapaki, de tweede een Engelschman uit Coventry, John Blythe, In hun jachtje, de „Pandora", van 12 meter lengte, waren zy op 3 Meil910Bunburyin Australië uitgezeild en hebben thans op Kaap Hoorn, de zuidelijkste pnnt van Amerika, New-York bereikt. Op dezen tocht door de twee grootste wereldzeeën hebben zy 122000 mijlen afgelegd. Sedert de dagen van Columbus is zulk een stoute onderneming wellicht niet voorgekomen. Een onschuldig veroordeelde. Een onschul dig slachtoffer van valsche getuigenverkla ringen is dezer dagen op vrije voeten ge steld. Charles Michaud, een mijnwerker uit Mornat (Creuse) was totlevenslangendwang arbeid veroordeeld wegens een moord op een ouden man, die in zyn nabijheid woonde. Een das, die bij het lyk was gevonden was door getuigen erkend als van Michaud en andere omstandigheden pleiten tegen hem. Nadat hij 17 jaren in gevangenschap heeft doorgebracht is thans zyn onschuld geble ken, doordat de ware schuldige, die voor diefstal gevangen zat, tegen medegevange nen zich erop beroemde, dat hy den ouden man had gedood. Deze bekentenis kwam de overheid ter oore, de zaak werd opnieuw onderzocht en Michaud vrijgesproken. Toen hy het gerechtshof verliet bracht men hem een ovatie. Nachtelijk leven in New-York. In het vooruitstrevende Amerika denkt men nog niet aan vervroegde winkelsluiting. Integen deel, daar bestaat de neiging om den nacht meer en meer aan den dag gelijk te maken. Om middernacht zyn de groote winkelramen hel verlicht, in de haven varen de booten de ondergrondsche spoorweg kent geen rust en de electrische tram rijdt heel den nacht. Een aantal zaken blijven 's nachts open, niet alleen restaurants, maar b.v. ook ban ken. Sinds eenige maanden zit 's nachts een rechtbank en onlangs is er ook in een groote kerk een nachtelijke dienst inge E EILANDEN van 15 JULI richt. Een plan bestaat om in een theater 's nachts twee uitvoeringen te geven, een die om halftwee en een die om halfvijf begint. De statistiek bewijst, dat het aantal men schen dat 's nachts werkt tu New-York niet minder dan 125.000 bedraagt, waarbij dan natuurlijk nog een groot aantal komt, dat aan de statistiek ontsnapt. Ongeval bij een stierengevecht. By een stierengevecht dat gisteren in de arena van St.-Rocke by Toulon plaats had, werd de Spaansche matador Emilio Soler Canario, die met zijn vrouw een stier te gemoed trad door het woedende dier tegen de palis sade geslingerd. Hy werd zwaar aan hoofd en borst gewond en is in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. Tragisch 1 Een tragische gebeurtenis, die aan vier menschen het leven kostte, had te Hohenstein-Ernsthal in Saksen plaats. Een baker, die by een familie diende, beging de onvoorzichtigheid een fieschje lysol op tafel te laten staan. Een driejarig meisje van de familie, waar de baker in dienst was, greep het fleschje van de tafel, dronk 't leeg en stierf weldra tengevolge van vergiftiging. De baker trok zich het gebeurde zoo aan, dat zy zich naar baar woning begaf en zich zelf, haar man en haar twintigjarige doch ter eveneens vergif toediende. Het geheele huisgezin werd den volgenden morgen dood gevonden. Een slachtoffer van het Hounsdilch-dra- ma. De uit het zoogenaamde „beleg" van Sydneystreet in Januari 1.1. bekende offi cier van de brandweer C. Pearson is giste ren te Londen in het „Home for Incurables" overleden. Hy had ernstige verwondingen bekomen door het vallen van een stuk met-" selwerk, kort nadat het laatste schot bij het „beleg" was gelost. Toen de vlammen van het huis, waarin zich de twee anarchisten bevonden, waren gedoofd, begaf de hoofdbevelhebber van de brandweer C. Pearson zich terstond met andere brandweerlieden in het huis om naar de lyken te zoeken. Nauwelijks was Pearson het huis binnengegaan of een groot stuk sleen viel, waardoor hij ernstig gewond werd. Na tien weken verpleegd te zyn, werd hy naar het Londensche gasthuis voor ongeneesbaren gebracht, daar er geen hoop op herstel was. Pearson had gedurende twintig jaar by de brandweer gediend. Een uitvinding op de scheepvaart. Een Duitsche onderwijzer heefteen vaartuig uit gevonden, hetwelk uit de verte bestuurd kan worden. Het is een torpedoboot, onge veer 50 voet lang. De torpedoboot lag zon der iemand aan boord, op de Wanssee,by Berlijn en zij had op twee lange masten de toestellen voor draadlooze telegrafie. Er werd een stroomwisselaar bewogen en op eens hoorde men het geknetter van von ken de motor kwam in working en het roer bewoog. Toen volgde er een reeks van manoeuvers. Het roer ging heen en weer, de motor werkte of stond stil en de torpe doboot maakte allerlei bewegingen, waar voor de uitvinder aan den oever slechts op een knopje had te drukken. Er kunnen ook topedo's op die wyze van de boot uit gelanceerd en kleine kanon nen afgeschoten worden. Naar het schijnt kan de onbemande tor pedo boot binnen een omtrek van3mylen van het toestel waarvan de orders uitgaan worden bestuurd. Een straat ingezakt. IndeSzondystraatte Boedapest, waar druk met zwaar beladen wagens wordt gereden, zonk gistermiddag het plaveisel over een lengte van 20 meter, weg, waardoor een 25 meter diep gat ont stond. De buizen der waterleiding sprongen, eveneens die van de gasleiding. Verschei dene wagens, die op dat oogenblik door de straat reden, stortten met [paarden en koet siers in de diepte. Verscheidene personen zijn ernstig gewond. De paarden verdronken. Aanslag op een ministersdochter. In de villa van den Russischen minister van Han del en scheepvaart, in de nabijheid van Wologda, werd op diens dochter een aan slag gepleegd. De jonge dame werd, toen zij in het park wandelde, overvallen door een man, die haar met een mes acht steken toebracht. Toen de dader zag, dat hy niet kon ontsnap pen, doode hy zich zelf. Men weet niet wie de man is, en waarom hy de daad bedreef. Vreeselijke dood. Een zenuwziek man in Alt-Boschagen wilde van het leven scheiden. Te dien einde begaf hy zich naar een petro- leumpakhuis, begoot zyn kleeren met petro leum, dronk een groote hoeveelheid van dat vocht en stak zich zelf toen aan. In een oogwenk stond hij in lichtelaaie. Hij gilde om hulp, maar 't was te laat. Toen men naby kwam gesneld was de man reeds dood. Een misdadige poging tot sabotage. Te Clermont (Fr.) is door onbekende misda digers een 15-meter lange balk op de rails gelegd. De machinist van de exprestrein bemerkte dit en remde uit alle macht»De locomotief reed echter door en de balk werd in tweeën gebroken zonder dat er een enkel incident plaats vond. Castro. Het Amerikaanache oorlogschip North Carolina kruist aan de kust van Venuzuela. Blykbaar geschied dit tengevolge van de berichten, dat Castro in Venuzuela is geland. Vanuit Caracas zyn troepen tegen Gastro uitgezonden. De gevangene van roovers. Van de Duit- schen ingenieur Richter nog steeds geen spoor ontdekt. Wel nog af en toe berichten, die de aangelegenheid warm houden. Zoo wordt uit Saloniki aan de Lokal Anzei- ger geseind. Het Duitsche consulaat hier ter stede heeft twee brieven ontvangen waarin de roovers van Richter nogmaals en thans op zeer nadrukkelijke wijze betaling van het losgeld eischen. De roovers hebben reeds veel van hun eisch laten vallen, daar zy in plaats van 50.000 slechts 15.000 Turksche ponden verlangen. Deze som moet binnen 5 dagen, 1914. liefst door een gevolmachtigde van Richter te Elassona, waar deze door tusschenperso- nen nader zal worden ingelicht, betaald wor den. Deze in het Grieksch geschreven brief is door Loios Strati onderteekendin den tweeden brief, eveneens in bandschrift, deelt Richter mede, dat hy ziek is. Hij dringt by de overheid sterk aan op het betalen van- het losgeld, daar de roovers hem bedreigen. Deze brief ia door Richter zelf onderteekend. De brieven zijn iii Tirnavos aldus op Grieksch gebied, gezonden. Een onbeheerd bezit. In het stadje Goch in de Rijnprovincie-is een merkwaardig voorbeeld van een onbeheerd bezit niet een vergeten hoekje of een bouwval, maar een uitgestrekt bezit, met huizen, landerijen en weiden, ter waarde van honderdduizen den. Het bezit is bij het kadaster ingeschre ven ten name van de Mennonietengemeente in Goch doch deze bestaat wettelijk niet er zijn in Goch twee doopsgezinde gezinnen doch deze vormen geen erkende gemeente. Hoe de [bedoelde landerijen enz. op naam dor Mennonieten-gemeente zyn ingeschre ven, is onverklaarbaarde voorgeschiedenis is moeilijk na te gaan, daar alle desbetref fende papieren en registers in de 18e eeuw bij een brand van het raadhuis te Goch zjjn verloren gegaan. In de gemeente leeft de traditie, dat |de geheele eigendom een na latenschap is van een burgemeester, die in de 17e eeuw kinderloos overleed en het grondbezit aan zijn; kerkgenootschap ver maakt had. Hoe dit zij een doopsgezihde gemeente bestaat niet meer in Goch en sedert eenige jaren heeft de burgemeester, met toestem ming van zyn superieuren 6n van de beide doopsgezinde gezinshoofden, de geheele be zitting in beheer genomen. De landerijen zyn verpacht, maar de pachters kunnen de pacht niet betalen, daar niemand bevoegd is die in ontvangst te 1 Ernstige pogingen, om aan dien toestand een einde te maken, worden niet ondernomen, omdat men be vreesd is dat de regeering het geheele onbe heerde bezit zal annexeeren. Maar allerlei moeilijkheden ontstaan er door. Goch is een bloeiende industriestad. De aanwezige fabrieken enz. willen zich uit breiden, nieuwe zouden worden opgericht. Doch een eenigszins flink terrein is niette verkrijgen, wijl het onbeheerde bezit zoo verdeeld is, dat telkens een onverkoopbaar „Mennonietenstuk" tusschen andere gron den in ligt. Ook deze gronden zijn daardoor onverkoopbaar. De beide overgebleven Men nonieten willen nu een gemeente vormen en doen erkennen, maar dan doet zich de vraag voor: of die nieuwe gemeente retro actieve rechten kan doen gelden op het onbeheerde bezitDe geheele zaak is, zooals de Frankf. Zeit. uiteenzet, zóó ingewikkeld dat er nog heel wat processen en andere moeilijkheden uit kunnen ontstaan. Barbaarsche zeden. Pastoor v. d. Kolk schryft uit Okobe aan de Javapost: Voor een 14 dagen was pater v. d. Kooy ineen dorp en daar wilden ze juist een inlander gaan begraven. Ze hadden hem aan een bamboe gebon den zóó werd hij, als vergeef mij de uitdrukking een dood varken weggedra gen. Maar jawel, toen P. v. d. Kooy hem eens bekeek, zag hy dat er nog leven in was. Toen de pater vroeg wat ze daar de den gaven ze ten antwoord „Och hy is toch dood". Toen P. v. d. Kooy hun zeide dat de man nog leefde, zeide ze droogweg „Dat is juist hetzelfde; hy is toch bijna dooddaarenboven is de zon aan 't dalen en moeten wij op tyd thuis zyn;'tishem hetzelfde of hy onder of boven den grond sterft". Door zijn krachtig optreden behield P. v. d. Kooy de bovenhand, en na enkele uren overleed de ongelukkige. Antwoordend op verscheiden aanvragen, heeft het inrichtingskomiteit van het 7de Esperanto kongres besloten van nog een kursus van Esperanto in te richten voor de Bedienden van Hotels en Restaurants van Antwerpen, met het oog op genoemd kon gres, dat van 20 tot 27 Augustus in onze stad zal gehouden worden. Dit kongres zal een indrukwekkend getal vreemdelingen naar Antwerpen lokken, in derdaad, daar er nu reeds meer dan 1100 kongressisten ingeschreven zyn, denken we niet te overdrijven met te zeggen, dat ongeveer 2000 esperantisten van uit alle streken der wereld onze gasten zullen wezen gedurende een volle week. Gemelde bedienden, die zouden wenschen den leergang te volgen, worden verzocht hunne vtfjietkaart (of een postkaart met hun naam en adres) te zenden aan het komiteitKleine Beerstraat 45, voor den 20sten dezer. Op dien datum zal het ko miteit aan de inschrijvers den dag, het uur en lokaal en den kursus doen kennen. Voegen wij hier nog bij, dat de toegang gansch kosteloos zal wezen. (Nieuwe Gazet.) Door hollende paarden gedood. Een troep jongens van het staatsopvoe dingsgesticht te Ohlsdorf bij Hamburg, die van het Zwembassin naar het gesticht te rugkeerden, gingen over den Ohlsdorfer- straatweg, toen 2 paarden, voor een wagen gespannen, op hol sloegen en dwars dooi den troep knapen renden. Toen de wagen voorbij was, lagen er 7 jongens op den grond, 2 dood 5 min of meer ernstig gewond. Juweelendie f stal. Weer een ernstige diefsal is bij een juwelier te Berlijn g pleegd, dit maal by Scharmow in de Oranienstraese. De dieven hadden zich toegang verschaft tot een ledige woning boven den winkel, een gat in den vloer gemaakt en zoodoende voor een waarde van 120.000 aan kostbaarheden gestolen. Moord op een leider van vakvereenigingen. Te Pisa is een politieke moord gepleegd, die sterk de aandacht trekt. De voorzitter van de socialistische vakvereeniging van arbeiders or scheepsbouwwerven is op een buitenweg doodgeschoten door drie arbeiders, die hem waren nagereden. Deze drie mannen waren principieele tegenstanders van de vakver eeniging. Zij hebben 25 schoten op hun 3 slachtoffer afgevuurd. Men heeft de drie moordenaars kunnen arresteeren. Een luchtkrabber. New-York is de stad van de torenhuizen maar het hoogterecord der buizen was er blijkbaar nog niet bereikt. In een vergadering van do National Buil ding Owners te Cleveland is n.l, mededee- ling gedaan van plannen tot den bouw te New-York van een woning van 100 ver diepingen, die een hoogte zal hebben van ongeveer 364 M. Nieuwe aardbeving in Hongarije. To Keskemet heeft men een nieuwe aardbeving gevoeld waardoor 2 huizen, die by de vorige nog staande gebleven waren, zijn iugestort. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doordat de stad bij de vorige aardbeving reeds door alle bewoners was verlaten. Van een diplomaat en een gravinnetje. Hij is diplomaat en woont al jaren in Parijs met 'zijn vrouw, Le Journal, waaraan wij de volgende historie ontleenen, noemt hen den heer en mevrouw X. Hy is een vrooiy'ke pretmaker en I hij maakt van zyn tallooze vluchtige liefdes avonturen zoo weinig een geheim, dat me vrouw X., heel boos, aan do rechtbank al een paar jaar geleden verlof gevraagd heeft (en verkregen) om buiten de echtelijke woning verblijf te houden. Maar de heer X. beterde zyn leven nietintegendeel. Zijn liefjes volgden elkaar op, eindeloos en me vrouw X. besloot ten laatste er een eind aan te maken. Toen ze vernomen bad, dat haar man met zijn nieuwste vriendin, gravin Y.. intrek genomen had op een kasteel in de buurt van Parijs, ging ze naar het parket van het naburige plaatsje en diende er een klacht in wegens echtbreuk en de burgemees ter werd-verzocht het delict vast te stellen. Eergisteren, by het krieken van den schoo- nen uchtendstond, gingen de burgemeester de veldwachter, twee gendarmen en de hoefsmid, die ook sloten (open) maakt, in gezelschap van de aanklaagster naar het kasteel. Het parkhek openen en daarna twee deuren van het kasteel was kinderspel voor den hoefsmid. Men drong door tot in een salon en de diplomaat, in zeer correcte lichte rose nacht rose nachtkleedij, protes teerde hevig en beriep zich op de onschend baarheid der diplomatieke woning. „Eerbied voor de wet!" antwoordde de goede burge meester en het geheele gezelschap drong binnen in de slaapkamer, waar de overal in wanorde verspreide kleedingstukken deden wanen, dat de eigenaars haast ge maakt hadden er zich van te ontdoen. Het gravinnetje lag tot aan den neus onder de met sierlijke kanten omzette lakenszach tjes naderde de burgervader en maakte zich bekend. Uit het bed steeg een vroolyk pare lend lachen op, een allerliefst blond kopje dook uit de lakens en het gravinnetje bleef lachen, toen ze hoorde wat de indringers doen kwamen. Toen de burgemeester als overheidspersoon zyn gebruikelijke vragen stelde aan de lachende blondine, werd de diplomaat heusch héél boos: Antwoord niet, zeide hy tot het vrouw tje, ze hebben het recht niet je te onder vragen en ik zal er by my n regeering werk van maken. Met u heb ik niets te maken, meneer, zoo mengde zich nu mevrouw X. in het gesprekmet mevrouw hier zal ik voor de justitie een appeltje schillen. Wie bent u eigenlijk, gierde het aan vallige gravinnetje uit de legerstede. Ik ben de vrouw van uw minnaar, mevrouw. De diplomaat had onderwijl de kamer verlaten, was naar den stal gegaan en te paaïd in galop weggereden. Het gravinnetje echter, volstrekt niet verlegen, stond op, waar alle vfeemde men schen bij waren en wel bewust van haar blonde schoonheid, schoot zy kalmpjes een rose ochtendkleed aan en liet de bezoekers uit. De diplomaat heeft eergisteravond op hot ministerie van buitenlandsche zaken een protest ingediend, maar niettegenstaande dat blijft het onderzoek geopend en de beide gelieven werden verzocht om vandaag bij den rechter van instructie te verschijnen. Koning Albert en Koningin Elizabeth te Charleroi. Gisteren heeft het Belgsche Ko ninklijke echtpaar een bezoek gebracht aan de tentoonstelling te Charleroi, en is met groote geestdrift ontvangen. Toen de koninklijke stoet de stad inreed, heerschte er tusschen het volk een onbe schrijfelijke geestdrift. Men wierp bloemen in de rijtuigen. In de tentoonstelling zelfde toeloop, zelfde geestdrift. De koninklijke groep verdeelde zich nu derwijze dat de eene, de koning en gevolg, de machine-gaanderij binnentrad, terwyl de koningin de afdeelingen gezondheidsleer en liefdadigheid ging bezoeken. Vervolgens doorwandelde HH. MM. de hoven om de kunsttentoostellingen te gaan bezoeken. Het was 6 uren toen het koninklijk gezin de tentoonstelling en de stad verliet, nog maals begroet door do levendige toejuichin gen. Bijna had een ongeluk een droevigen toon gebracht in de feestvreugde. Op een groote tribune was een massa schoolkinderen geschaard, die allen bij dan voorbytocht van den stoet met vlagkens zouden zwaaien, terwijl zy een vaderlandsch lied zongen. Er was besloten dat de rijtuigen niet stil zouden houden. Dit gebeurde echter toch, op verlangen van den koning, opdat twee kinderen gele genheid zouden hebben, dekoninginbloemen aan te bieden. De koningin hielp ben de trede van hel rijtuig opstappen en omhelsde hen, doch op hetzelfde oogenblik boorde men een luid angstgeschreeuw. De tribune zakte onder het gewicht dei- kinderen en allen verdwenen in de diepte. Gelukkig was er meer schrik dan leed. Nauwelijks eenige meisjes waren geschramd.

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 3