ONZE EILANDEN van 15 JÜLI 1911. grens brengen en zyn verdere macht gereed houden. Van Turkschen kant werd het bevel gegeven tot nieuwe troepenzondingen naar de Albaneesch-AIontenegrynsche grens. "Of daarmede het gevaar voor een Monte- negrijnsch-Turkschen oorlog, die dan zeker niet tot deze twee rijken beperkt zou blijven, werkelijk in een actueel dreigend stadium is gekomen Wij gelooven, dat men in deze niet dadelijk al te pessimistisch behoeft te zyn. De groole mogendheden zijn minder dan ooit geneigd het tot een internationaal conflict te laten komen en zeker niet om een betrekkelijk onbetee- kenende aanleiding als meer of minder be dreigde Balkan-belangende openbare meening, die steeds meer wars wordt van eiken oorlog, begint reeds haar invloed te doen gevoelen. Hieruit moet dan ook ongetwijfeld de pressie verklaard worden, die deze groote mogendheden, met name Rusland en Oostenrijk blijkbaar teCettinje en te Konstantinopel hebben uitgeoefend, een pressie die haar uitwerkiug heeft doen zien in het uitstel der Montenegrijnsche mobilisatie en in verschillende vrede lievende verklaringen der Porte, benevens nieuwe en tegemoetkomende vredesvoor stellen tot de opstandige Malissoren en de andere Albaneesc-he stammen. Bovendienwij zijn er nu eenmaal aan gewend geraakt Balkan-crisissen niet dade lijk al te tragisch op te nemen. Zonder oorlogsgeschreeuw en sabelgekletter schijnt ïiien liet daar nu eenmaal niet goed te kunnen stellen. Turkije, Griekenland, Bul garije, Servië, mobiliseereu den laatsten tijd zoo ongeveer elk jaar tegen elkaar. Dan pleegt de Europeesche rust een oogenblik verstoord te worden. Doch men went er spoedig aan. En onder den krachtigen diuk der internationale diplomatie bleek dan steeds elke uitbarsting nog bijtijds voor komen te kunnen worden. Er schijnt geen reden om niet aan te nemen, dat dit ook thans by de Turksch- Montenegrynsche spanning het geval zal zijn. In Engeland schijnen de Lords van het Hoogerhuis den aftocht te zullen blazen en toe te geven aan den wil der regeering. Lord Newton diende deze week in het con servatieve bolwerk een amendement in op de door de regeering ingediende wet, waar bij werd voorgesteld, dat de veto-wet niet zal toegepast mogen worden op eenig voor stel, dat do macht der Peers nog verder zal willen beperken. Zulk oen ontwerp zal eerst wet kunnen worden nadat nieuwe algemeene verkieziu- gen worden gehouden, doch dan ook zonder toestemming der Lórds. En bij de behande ling van dit amendement hield Lord Lans- downe een rede, waarin hy vrij duidelijk te kennen gaf, dat de oppositie bereid was de veto-wet aan te nemen, mits de regeering met het amendement van Lord Newton accoord giug. Daarop heeft de regeering, by monde van Lord Morley, voor het eerst sedert den veto- strijd in het Hoogerhuis tegenover een oppositie amendement een tegemoetkomen de houding aangenomen: zy heeft verklaard dat zij er geen principieel bezwaar tegon had, omdat het de veto-wet niet in beginsel aantastte en geen voor de regeering onaan nemelijk alternatief stelde. Tegen een enkele bepaling in het amendement had zfj echter bezwaar waarop onmiddellijk Lord Lans down wederom het woord opnam om zijn vriend Newton aan te raden zyn amende ment terug te trekken, om het in een voor de regeering aannemelijken vorm om te zetten. Aan welken raad Lord Newton dadelijk gehoor gaf. De wijze waarop o.a. de ministerieele Westminster Gazette dit alles bespreekt, doet vermoeden, dat op deze basis wellicht binnen kort reeds een vergelijk tusschen regeering en oppositie zal tot stand komen. De Lords zullen zich dan verzekerd hebben tegen het gevaar, dat de radicale en liberale overwiunaars in hun overwinningsroes de macht der Lords nog meer zullen knotten. En het gevaar van een half duizend mario netten-poers zullen zij hebben afgewend. Maar de regeering zal het klaar hebben gekregen, dat eindelijk ook een liberale wet tot stand kan komen, ook tegen het verzet der Lords in. Terwijl zij natuurlijk straks, wanneer zy de belangrijkste punten van haar oogenblik- kelijk program zal hebben verwezenlijkt, niet zal aarzelen ook het andere deel van haar taak ter hand te nemeneen hervor ming van de samenstelling van het erfelijk Huis des Lords in democratischen zin, om dit te maken tot een Eerste Kamer, waarin niet meer alleen vertegenwoordigers vau een enkelen, gepriviligeerden stand zitting zullen hebben. hij op den hoek van een straat aantrof, en reed in haastigen draf weg. Zijn gedachten snelden hem vooruit. Hy zag Thea Hellwig voor zich in haar keurig sierlijk blauw costuum, waarin hij haar op den bal-avond van de vorige week had lee- ren kennen. Zy was hem anders voorgeko men als andere vrouwen. Hoe velen hadden reeds beproefd hem in haar boeien te slaan, hetzij uit een voorbijgaande luim, uit gebrek aan degelijke bezigheden, of om een inte ressanten officier te huwen. Maar hij had zich nooit erg veel opgehouden met de dames uit het gezelschap, immers de eene was toch juistalsde anderel Het beloonde hem zelfs de moeite niet, haar te leeren kennen. Maar Thea 1 hoe was Thea dan Waarom zou zij wel den Professor gehuwd hebben niet uit liefde, dat gevoelde hyuit bere kening ook niét, dezen indruk had zy by hem niet gemaakt. Was het dan uit een kinderlijke neiging, welke een jeugdig wezen zoo gemakkelijk voor ware liefde aanziet LiefdeEr is maar ééne liefde I maar er bestaan vele copieën vanDit woord schoot hem in de gedachte, evenals ook het volgende. „Wie zijn hart aan oen vrouw schenkt, die hem niet dierbaarder is dan zyn leven, en aan wie hy dit ook niet is, die heeft zich zelf bedrogen." Dierbaarder dan het leven!" Het rytuig stond plotseling stil, en Her- Haagsche Brieven. CXXXIII. 't Zou niets geen wonder geweest zyn, als onze vroede vaderen Maandag hun taaie zitting, gewijd aan de Algemeene Beschou wingen over het Werkliedenreglement, be- slotea hadden met een „leve wethouder Simons". Want blyder mededeeling dan onze finantiëele specialiteit van het wethou- derlyk college aan het eind der zitting deed, kon hy kwalijk doen. De zwakke zijde van ieder mensch toch is z'n eigen portemon- naie. Zoodra je iemand daarover aanspreekt, is 't gewoonlijk met z'n goede stemming gedaan. Vooral als de gemeenteontvanger om zyn rechtmatig aandeel komt, trekken velen, zoo niet de meesten een leelyk ge zicht en de rijksten kijken meestal het lee- lykst van allemaal. Toen verleden jaar de Inkomstenbelasting werd aangenomen, die den onrechtvaardigen Hoofdelyken Omslag zou vervangen, lieten de conservatieven de ergste jammerklachten hooren. De rijken zouden by bosjes den Haag uittrekken en zich onttrekken aan hun betalingsplicht. Het kapitaal zou de residentie verlaten. Alles van wege de nieuwe belasting. Werkelijk zyn anderhalve man en een paardekop met hun dierbare duiten op den loop gegaan. Zij zullen er thans spijt als haren op hun hoofd van hebben. Want nu de kohieren voor de aanslagen in de Inkomstenbelasting zijn opgemaakt, krijgen de voorstanders van zoodanige heffing schitterend gelyk. Die kohieren wijzen een bedrag aan van f 3,610,741, terwijl de gemeente slechts noodig heeft f 2,150,000. Daardoor behoeft van de laagst aangeslagenen slechts i/s pro cent geheven te worden en van de hoogst aangeslagen slechts 2,46 procent. Dat be- teekent, dat den Haag zijn naam blijft hand haven, op belastinggebied de voordeeligste groote stad van het land te zyn. Juist door de nieuwe Inkomstenbelasting zal het aan tal dergenen, die zich in de residentie ves tigen, eer toe- dan afnemen. Voor de rijken had de wethouder nog een tweede heug'lyke tijding. De opcenten op het personeel* die voor de hoogste aanslagen 130 bedragen, zullen worden teruggebracht tot 110. Dat beteekent dus een aanzienlijke belasting vermindering voornamelijk voor de meest welgesteldenBij de artikelsgewijzebehan deling van het werkliedenreglement zal voor de loonsverbetering de gunstige stand der financiën voor verschillende raadsleden wel een motief zijn om voor de gemeente werklieden gunstiger voorwaarden te be dingen. 't Is jammer, dat de Raad dit ook de schatrijke Haagsche trem niet kan af dwingen. Dat steekt 15 tot 20 procent winst in den zak, schrijft onzinnig veel af op het materieel om nog een beetje te verbloemen, welke reuzenwinsten er worden gemaakt en laat het personeel voorttobben metloonen, die niet verhoogd zijn sinds jaren. Is het wonder, dat te ontevredenheid onder het personeel groot is. De hooghartige directie weigert iedere toenadering, neemt tal van reservekrachten aan, die afgescheept worden met acht honderd veertig cent in de I week en houdt die achter de hand om personeel, dat wat vrijmoedig kon optreden, er uit te schoppen. Aan het schandelijke dividend der Haag sche trem kleeft de zorg en het tekort van honderden gezinnen. En als dan de onte vredenheid eindolyk losbarst, dreigt de vuist van dat grootkapitalisme en klaagt schijn heilig over de kwade trouw der minderen. Kunt ge u er niet indenken, lezer, hoe de organisatie's der werklieden een onderkrui per moeten beschouwen als een verachtelijk wezen Of ia het niet waar, dat een directie socialisten kweekt, als ze hooghartig maar steeds elk overleg weigert? Bij de behandeling van het werklieden reglement hield het christelijk-historisch raadslid, baron Maclcay, een merkwaardige redevoering. Over don toestand van een arbeidersgezin sprekende, zeide deze christelijke vertegen woordiger der clericale fractie: Ik heb liever honderd onwettige geboorten dan 500 eebte kinderen in gezinnen, waar geen brood isr Hij was van meening, dat gemeentewerk lieden moest worden geboden, dat zij niet anders mogen trouwen dan met toestem ming van Burgemeester en Wethouders. Geen wonder, dat deze adellijke redeneerin gen geweldig gelach in de Raadszaal ver oorzaakten. De heer baron mag waarlijk wel oppassen, anders komt hy jmet zijn raadsspeeches nog in conflict met de nieuwe zedelykheidswetten. De uitslag der Raadsverkiezingen is lang gee2i meevaller voor de vrijzinnigen. In district I is hun aftredend lid, de heer Warneke, reeds dadelijk uitgevallen, terwijl professor Treub in een slechte herstemming bert boog buiten het portier-raampje, om te zien, wat daarvan de o jrzaak mocht zijn. Plaats daarschreeuwde de koetsier tegen de menschenmassa, die naar de brug drong. Herbert zag onder aan de trappen die naar de aanlegplaats van roeibootjes voerden, twee mannen die het lyk van een jeugdig meisje droegen, Van haar kleederen, en van haar' lange loshangende haren droop nog het slykerig water en haar gelaat was blauwachtig en opgezwollen. Een treurige scène uit de wereldstad I Dat arme, jonge lammetje!" hoorde Herbert een vrouw uit de heffe des volks roepen daarna zette het rytuig zich weder in beweging, het kletterde over het plavei sel, dat de keien ratelden, Dierbaarder dan het leven zoo her nam Herbert weder zyn gedachtengang. Wat die kleine wel in het ijskoude water gedreven zou hebben? Wellicht was er haar ook. één dlejbaarder dan haar levenDit bestond dus nogl Arm, bedrogen hart!" Het rijtuig snelde langs de Hallesche en SchöDeberger oevers, zwenkte dan in de Hohenzollernstraat, en hield voor een sier lijk smaakvol huis in modernen stijl stil. Thea zat in een fauteuil bij den haard en bladerde van verveling in een roman. „Altijd hetzelfde Het leven is toch geheel anders, veel nuchterder I Boeken maken my ontevreden 1" en mismoedig sloeg zij het toe. komt met vier sociaaldemocraten en drie clericalen. Onder de drie laatste is de be faamde heer Liefland, die er, en dat is een goed teeken, even slecht voorstaat als de heer Treub. In district II zijn twee clericalen dadelijk gekozen, terwijl drie vrijzinnigen in herstemming komen met twee katholie ken en een sociaaldemocraat. Alleen in district III zyn alle vrijzinnige candidaten bij eerste stemming dadelijk gekozen. Dat is niet te verwonderen, want III is steeds het bolwerk dier partij geweest. De clericalen brengen het er evenmin goed af. Den zetel, door den heer Vegtel bezet, zyn zy kwijt, daarvoor moet een herstemming plaats hebben tusschen een sociaaldemocraat en een vrijzinnige. Slechts twee hunner candidaten kregen zij direct verkozen, terwijl hun herstem mingskansen veel minder zijn dan die der socialisten. De laatsten gaan geheel met de winst bij deze verkiezing strijken. De toe name van bun stemmenaantal is inderdaad prachtig. De schuld ligt weer grootendeels by de vrijzinnige kiezers. Terwyl clericalen en socialisten reeds by eerste stemming alles in het vuur brengen, blijft de lamlendige lakschheid van vele vrijzinnige kiezers, die al zoo dikwijls tot de nederlaag leidde, nog steeds onoverwinnelijk. Hoe het bij de herstemming zal gaan, ha22gt geheel van de samenwerking der partijen af. Het beste lijkt me een vergelijk tusschen vrijzinnigen en de rooden. Als de laatsten hun candidaat Oedeboom in I terug trekken, waar hij toch in II ook in hei- stemming komt en men van weerskanten overeenkomt eikaars candidaten te steunen, is er met eenigen goeden wil wel samen werking te vinden, 'k Vrees echter, dat de rooden door hun overwinningsroes, het onderste uit de kan zullen willen hebben en dan kon het best wezen, dat de clericalen met de winst gingen strijken. Oppassen zal dus zeker de boodschap zijn voor allen, die links staan. Toen 'khet daar straks over de gevluchte rijken had, had 'k tevens melding kunnen maken van een uitnemend voorstel van B. en W. oio een einde te maken aan den wantoestand, dat die forensen alle genietin gen van den Haag smaken, doch aan de lasten ontkomen, doordat zij in de aan grenzende gemeenten Voorburg, Rijswijk en Wassenaar gaan wonen. Een uitgebreid onteigeningsplan van en W. stelt voor enorme gedeelten van die dorpen te onteigenen en bij den Haag te voegen. Het is te hopen, dat de hoogere autoriteiten aan deze noodzakelijke uit breiding der residentie spoedig hun goed keuring verleenen. Alleen de foronsen zullen daar wel op tegen hebben, maar die krygen niet dan hun verdiende loon! Plaatselijk Nieuws. SIinlIliUIAMIS. Bü .cis Woensdag jl. ge- houden herstemming voor de gemeenteraad werden uitgebracht 498 stemmen, waarvan 15 van onwaarden zoodat het aantal geldige stemmen 483 bleef, hiervan verkregen W. Butli 220, B. Tiggelmau 224, T. Schilper- oord 246, J. Vroegindewey 251, terwyl J. Slik die zich terug getrokken had nog 8 stemmen kreeg. Alzoo zyn gekozen T. Schil- peroord aft. antir. en J. Vroegindewey antir. Woensdag jl. maakte de Minister van Waterstaat met gevolg een inspectiereis op ons eiland, over tram en waterwegen. Deze week slaagde voor hun overgangs examen onze dorpgenoot J. E. Hartogs en J. A. Vink, respectievelijk te Rotterdam en Schiedam, de eetste op de H. B. S. en de tweede voor gymnasium beide voor de 3e klasse terwyl W. J. Ny'gh slaagde voorde 5e klasse Gymnasium te Gorincbem. STELLENDAM. Uilslag van de herstem ming voor 2 leden van den Gemeenteraad. Aantal uitgebrachte stemmen 253. Van on waarde 2. Geldige stemmen 251. Hiervan vorkregen P. Biemond (aftr. a.jr.) 133, L. Moerland (aftr. lib.) 103, M. Keyzer (lib.) 134 en M. Schaaff (a.-r.) 81 stemmen, zoo dat zijn gekozen M. Keyzer en P. Biemond. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Uitslag der herstemming voor één lid vau den Gemee- tevaad. Uitgebracht 169 stemmen, waarvan 4 stemmen van onwaarde, geldige stemmen 165. Hiervan verkreeg Dirk Huizer 9G en J. C. Koppenaal 69 stemmen, zoodat-eerst genoemde gekozen is. Naar men verneemt is eene lading grint, aangevoerd voor het nieuw te begrinten gedeelte van den zeedijk van den Nieuwen- Stadschen polder afgekeurd. Daar werd geklopt, de lakei meldde„De Ritmeester von Solchow", en achter hem trad Herbert het vertrek binnen. Het was een van die kleine behagelyke vertrekken, die als eigenares aanstonds de voorname dame verraden. Zacht genuanceerde zijden meubelen, zware tapijten, een menigte kleine nuttelooze, en toch zoo aangename bric-h, brae's, die in schilderachtige wanorde overal in het rond staan. Thea's gestalte, in haar zacht getint cos tuum mot violetkleurige zijde, waarvan de sierlijke snit haar heerlijke vormen ver- boogde, paste uitstekend in deze omgeving. Zij huichelde geen verbazing over het be zoek, maar zeide op eenvoudigen toon„Ik verheug mij, dat gij gekomen zyt, mijnheer Von Selchow," en zij wees hom de tegenover haar geplaatste fauteuil aan. Herbert had de hem toegestoken fijne hand aan zijn lippen gedrukt, en hield deze een oogenblik langer dan de usance dit toeliet, in zyn rechterhand gesloten, om daarna plaals te nemen. Ik zie dat het bal u goed bekomen is, mevrouw," zoo leidde hy het gesprek in, terwyl zyn blikken door de kamer zweefden, en bleven hangen aan een schilders ezeltje, dat nabij het venster geschoven was, en een half omsluierdaangevangen schilderij droeg. „Zijt gij schilderes?" En hij maakte eon gebaar, als wilde hij Binnenland. Hen Haag in duister. Door een tot nu tóe nog onbekende oorzaak ontstond Donderdag brand in een der sous-terrains van het ge bouw der Electrische Centraal in Den Haag, welke echter door het personeel van de in richting spoedig met zand werd gebluscht. Veiligheidshalve werd onmiddellijk alle stroom afgesloten, zoodat het geheele tram verkeer stilstond- De brandweerd werd ge alarmeerd en weldra waren de stoomspuit en een slangen wagen op het terrein. Zij behoef den evenwel geen dienst te doen. Na een half uui konden de trams weer rijden. De lichtie vering was gedurende twintig minuten gesbord. Voorwereldlijke dieren. Een voorwereldlij ke dierentuin geeft Karl Hagenbeek tegen woordig in. zyn park to Hamburg te aan schouwen. Men ziet daar verscheidene voorwereldlijke monsters, zooals zy zyn geweest. Een ont zaglijke reuzenhagedis loert er op een ande ren en een groep Souriërs veel gelijkend op caricaturen van den rhinoceros ziet men er in het water. De indruk van het ge heel wordt nog verhoogd door de natuur, omgeving waarin de monsters zyn geplaatst. De kunstschilderes Sara Hense, die Dins dagmorgen de schilderijententoonstelling aan het Katerveer bezocht en daarna een bezoek wilde brengen aan een schildersate lier te Hattem, had, toen zij zich zou laten overzetten, het ongeluk by het in de boot stappen te struikelen, waardoor zij kwam te vallen en haar linkerarm brak. Direct werd de geneeskundige hulp van dr. Frank ingeroepen, die een voorloopig verband aan bracht. Naar we vernemen zal mej. Hense, nadat dr. Frank haar nogmaals een verband heeft gelegd, naar haar woning te Zeist vertrejeken om zich daar verder onder geneeskundige behandeling te stellen. Hoe gevaarlijk benzine is 1 De jachtopziener van den heerL. teHeu- men was bezig een benzinelamp in orde te brengen. Doordat op korten afstand vuur aanwezig was, ontwikkelden zich blijkbaar gassen althans op een onverwacht oogenblik ontplofte de aanwezig zijnde benzine, met het treurig gevolg, dat de kleeren van S. vlamvatten en hij aan arm en hand brand wonden opliep. Gelukkig was zyn vrouw aanwezig, die de tegenwoordigheid van geest bezat, het kleed van de tafel-te grijpen om hiermede de vlammen te dooven. Zonder de aanwezigheid van zyuechtge- noote was S. misschien levend verbrand. Hieruit ziet men alweer hoe gevaarlijk benzine is? Ernstige mishandeling 1 Maandagmorgen in de vroegte werd de Bakkerstraat te 'sGravenhage in rep en roer gebracht door moordgeschreeuw. De ruim GO jarige bewoner van die straat, zekere C., steenhouwer, maar die ook wel eens met een orgel langs straat liep, had een jongen man, een orgeldraaier, die bij hem in huis woonde, met een zwa- ren btsitelvormigen steenhouwershamer eenige slagen op het hoofd toegebracht. Op het gekerm van den verwonde waren de andere huisgenooten, o.a. een dochter van den dader toegesneld en onder het geroep van moord, moordde straat opge- loopen. Reeds herhaaldelijk hadden de beide man nen in den laatsten tyd met elkander ge twist. De oude man was tegen de verkeering van zijn dochter met den jongen orgel draaier. Zaterdagavond was er weder ruzie ge weest, maar Zondag was de dag zonder gekrakeel voorbij gegaan. Maandagochtend echter om 4 uur stond C. uit bed op, nam een zwaren hamer,ging daarmede gewapend naar het vertrek, waar zijn aanstaande schoonzoon sliep en bracht deze 5 ernstige, als door een wonder voor 't oogenblik niet levensgevaarlijke verwon dingen aan het hoofd toe. Ten gevolge van het moord-en hulpge schreeuw van do verdere huisgenooten vluchtte C. daarop de straat op, liep langs de Veenkade naar bet Ververscbingskanaal, en sprong daar te water. De man werd bijtijds yreder op 't droge gebracht en naar het Polilie-Commissari- aat aan de Archimedesstraat geleid. Na daar van droge kleeren te zyn voorzien, werd C. naar het Commissariaat aan de Ri- viervischmarkt overgebracht. De verwonde was inmiddels door de po litie per raderbaar naar het Gemeente-Zie kenhuis vervoerd. zich oprichten, om er naar toe te gaan. O, als 't u belieft, niet kijkenIk heb helaas in 't geheel geen talentik beproef alles, ik begin alles, maar zonder mij te kunnen bevredigen. Waar geen talent ont breekt, ontbreekt toch de hoofdzaak." Dit klonk zoo hard, zoo bitter, dat Herbert verwonderd opzag. Wat den werkelykön kunstenaar aan gaat, hebt gij wel gelijk: kunstenaar moet men van nature zyngenie laat zich niet dwingen. Maar, ik voor my zou denken, dat tot tijdverdrijf voor eeue dame, eene aangeleerde vaardigheid reeds voldoende is, om genoegen te verschaffen." Thea zuchtte. Men geraakt er ten laatste toe, alles te probeeren, en zich by niets te houden. Het verschaft dan weliswaar tydverdryf, maar geen bevrediging. En iets te hebben, wat het leven, het geheele leven vervult, dat moet geluk zyn, nameloos geluk!" Zij had deze woorden heftig uitgesproken, zooals iemand iets zegt, wat hem reeds lang het hart beklemde, en eindelijk opwelde. Nog meer verbaasd zag Selchow haar aan. Zy verlangde dus naar geluk, en door de kunst wilde zy dit overmeesteren. De kunst Hy glimlachte. Wat eigenlijk het geluk was, kon hy haar niet zeggen*. Het leven zou wel op zich nemen, haar dit te ver duidelijken. Hoe bekoorlijk stond zij daar, De dader, die bekend heeft geslagen te hebben is ter beschikking van de justitie .gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een doodelyk auto-ongeval te Amsterdam. Op het Koningsplein te Amsterdam had Dinsdagmorgen een ongeval met doodelyken afloop plaats. Van den Singel langs de Roomsche kerk kwam een auto zonder ca- rosserie met groote snelheid aangereden en zwenkte het Koningsplein op. Van den anderen kant reed een 35-jarig waschbe- zorger op de fiets. Vóór op zijn rijwiel be- vo22d zich een groote mand, die hem het stu ren zeer bemoeilijkte. Hy wist zoo gauw niet meer uit te wyken voor de bard-lijden de auto, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De auto wierp hem onderstboven en sleepte hem een eind mee. Het voorwiel ging over hem heen, de auto stopte en bleef met het achterwiel op het hoofd van den onge lukkige staan. Dit ongeval liad plaats vóór het linnen- magazijn van den heer Meyer, Konings plein. Persoonlijk hielp de heer Meyer den ongelukkige, die heftig kreunde, by zich bin nen dragen. De geneeskundige dienst werd getelefoneerd mat het gevolg, dat reeds 6 minuten later de auto niet helpers aanwe zig was. Helaas mocht hulp niet meer ba ten. De man, die half by kennis was, toen men liem van onder de auto te voorschijn haalde, was overleden. Algemeen wijt men liet ongeluk aan het "feit, dat de wasehbezorger gedwongen was met een mand vóór op zyn fiets te rijden. „De Kampioen" van deze week bevat oen frisch geschreven artikel van He nriMy' e r „Holland's levende schoonheid", een geesti ge autoschets van Cyriel Buysse: „Om uit Lisieux te komen"; verder verschillende mededelingen omtrent de Bondfeesten (23, 24 en 25 Juli a.s.), waaruit blijkt, dat de animo zoo verbazend groot is, dat reeds gedacht wordt aan een herhaling van den tocht naar Folkosto ne op G Augustus a.s. Een vergissing van een stembureaulid 1 Bü de Gemeenteraadsverkiezing in Den Haag werd Dinsdagavond op het hoofdstembureau tot bijna 12 uur in den avond gewacht op den uitslag in district III. Het is thans gebleken, waaraan dat op onthoud te wijten was. Een der ledeD van een stembureau was nl. met de pakketten en de processen- verbaal in plaats van, zooals moest, naar het stembureau aan de Schelpkade te gaan, naar het stadhuis gereden, en daar dooreen beambte, die van niets wist, „welwillend in ontvangst genomen en weggeborgen. Inmiddels zat het hoofdstembureau met ongeduld te wachten op de processen-verbaal, welke maar niet wilden komen. Er werd op informatie uitgegaan, met het resultaat, dat men hoorde, dal het bedoelde stemdistrict reeds lang met zijn taak gereed was. Maai de uitslag van dat district was en bleef weg. In hot hoofdbureau werd overlegd en overwogen. Blijven of niet blijven wachten, 't was al te gek. Het kan wel nacht of mor gen worden. Eindelijk na hernieuwde information werd het geval opgelost en kwart voor twaalven kwam een gemeente-werkman triomfante lijk met de verloren gewaande processen- verbaal het hoofd-stembureau binnenstor men en kon de voorzitter, de heer Ten Ho gen, den totaal-uitslag vau district III mede- deelen. Een smokkelgrapje 1 Aan de grenzen by Dinxperlo gingen eenige jongens met een kistje over de gren zen, dat fijn was verpakl, doch slechts slijk bleek te bevatten. De kommiezen, die een goede aanhouding meenden te doen, waren zóó gebelgd, dat zy de jongens in hun eigen huis mishan delden, wat een massa volk op de been bracht. De kommiezen namen de vlucht, doch zul len wegens hun optroden woiden vervolgd, daar een aanklacht tegen hen is ingediend. Arnh, C t. Terwyl de vrouw van den landbouwer B. De B., te Baars (Overysel) rustig te bed lag, ontdekte zy in haar legerstede een dikke slang. Onmiddellijk sprong zij verschrikt het bed uit, voorzichtig word dit daarna afge haald, door man en vrouw samen, en kort duurde het of het griezelige Uier kwam to voorschijn en werd onverwijld afgemaakt. Zonderling optreden I Woensdagmiddag ging met de Tolhuis pont te Amsterdam een kapitein der infan terie over naar de overzijde van het IJ. Toen de pontschipper hem om het pont- de onschuldige oógen in gevoelvolle ver rukking wy'd geopendHet liefst had hij haar aan zyn hart gedrukt, maar hy be- heerschte zich en zeide zelfs op zeer be daarden toon Duurzaam geluk is tevredenheidniot het stormachtig, wild verlangen naar het onbereikbare voert er heen. Iedereen moet grenzen weten testellen, iedereen zyn wen- schen beheerschen. Ook de vervulling van plichten bevredigt. Gij zult loch ook wel huiselijke plichten te vervullen hebben zyn die u niet voldoende, zoek dan ook andere raenschen te helpen." Thea's gelaat toonde tegelijkertijd ver wondering en bevangenheid, Als men geluk verschaft, ging Selchow voort, „is men zelf het gelukkigste. Hebt gij dit nooit ondervonden?" Neen!" zeide Thea eerlijk, „ik heb er eigenlijk nog nooit aan gedacht. Ik bon altijd erg verwend gewordon, en daardoor geneigd Zij zocht naar een omschrij ving, om de woorden, waarmede zy zich 'e ver gewaagd had, te verbloemen: „slechts aan mij zelve te denken I" vol tooide zy toch dapper. Selchow's gelaat nam een zeer heldere vroolyke uitdrukking aan by deze open hartigheid, en zyn schoone tanden glin sterden van onder zyn snor eon goedhartig glimlachje. (Wordt vervolgd.) kaartje vroeg, anl hij geen kaartje schipper verzocht van dienstvervoer liet antwoord wi schipper den hooi stoomponden wa beurt den officier vroeg. De kapiteii hy politiedienst ha met een bewijs no- ter vertoonde daar zocht den officier gaf den lroofdopzi en keerde hem dei officier zoo ver het grijpen en een dre; ken, betgeen den ontlokte, dat hij zi welijks verwachtte: doch zeker niet sterretjes. De pont had jui een tweehonderd naamiieden te sm zichter niet verder Onder depassagi misnoegen. Van het gebeur door de tramdirect Droevig I Een droevig,onge- in de woning van togenbosch, Van G Terwyl de moei kindje van 15 ma lag, daaruit geva terechtgekomen, dr kant van do wieg Toen de moedi waren de levonsger De dood is ven: verstikking. Met ernstige bran' in het Ziekenhuis gc van Z., die in de Lan met twee emmers 1: Hy kreeg het wa beide armen en lin Verdacht van ve: nadeele van den pa Rotterdam, wordt koopman V. 0. Te Zaltbommel is de 9-jarige J. R.,di hij speelde, in de 1 j Te Opynen is giste uit Tie), van een s: 1 onmiddellijk dood. i en vyf jonge kindè Ee 62-jarige gein J. W., te Velp, w van den heer Joh. ongeluk in de wei- vallen, waarbij hy Ofschoon dadelijk g "ingeroepen on mei ergste vreesde, is h van den val overle Een dievenbende! Reeds geruimon 1 meenten Aalten-Dit onveilig gemaakt di hoofdzakelijk van gingen drie marecl. j en een Ryksveldwa veen, grenzende aai; om te trachten dt krygen, Onmiddellijk aan de legerplaats dor r j De politie stelde uur werden de diov i den terugtocht wan gearresteerd en gel overgebracht. Een g worst, kippen, groen worden in beslag ge nog van de wapens Naar verluidt mo, bestaan, behoorendé uit Aalten. Misdaad Uit de Jeker bij 1 gen het lyk opgeli man. Zijn handen w: door met een zakdc Men vormoedt, c spel is. Aangenaam bezoe Toen de heer v. c in de Papegaaistraa: deling thuis kwam, zyn winkel opensta liggen sïapen. De politie werd n gesteld en nu bleek „vriend4 van den tydens diens afwezi; binnengeslopenc slapen Te Lent was zei slvaatweg Arnhem— plukken, toen de li- stond, door de passe gereden, met het i eerst op de locomot: terecht kwam. Ernstig gewond w ingedragen. I Onder het paard Den 2en luitenant- van het 3eiegiment bU de ryschool t< ongeluk met zyn paai te geraken. Toen he staan verwondde, he aan hot hoofd, dat tJgheid moest worde het naburige militair hoofdwonde moet er Te Heinkenszand Iwaarden uit ingeno benoeming als lid varken slachten en onder de mingegoed'

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 2