ONZE EILANDEN van 8 JULI 1911. 3 stemmen zoodat de vrijzinnigen in totaal '22 stemmen meer verkregen dan de antire volutionairen in totaal. Dit geeft moed op de stemming van Maandag a.s Komt allen dua trouw ter stembus en we twijfelen niet of de candidaten der vrijzinnigen zullen met een meerderheid uit de stembus te voorschijn komen. Terwijl de arbeider Th. van Dijk, bezig was met het opbosseh van hooi trof een hooistoppeltje zijn oog en schond dit zooda- uig, dat bij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. De schilder A. van Heemst-alhier, welke met een boodschap van zijn baas per fiets naar Middelharnia reed, moest aldaar by de openbare school vooreen wagen met hooi uitwijken hetgeen tengevolge had, dat by met het schoolhek in aanraking kwam en een der scherpe punten van het hek hem door de kin heen in den mond drong. Tegen den 10-jarigen schoolier A. O. alhier is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van een zilveren horloge. DIKKSLAND- °P de °P 6 Juii gehouden stemming voor twee leden van den Gemeen teraad werden uitgebracht 314 stemmen, waarvan 9 van onwaarde. Aantal kiezers 414. G. Bosschieter (aftr. a.r.) verkreeg 231, A. van 't Geloof (a.r.) 108 en M. Kooman (lib.) 185 stemmen zoodat gekozen zijn de heeren Bosschieter en Kooman. - In deze gemeente is het mond- en klauwzeer uitgebroken ouder de koeien van D. den Hollander. STELLENDAM- De uitslag van de stemming voor 2 leden van den Gemeentenraad is als volgt: P. Biemond 107, M. Keijzer 89, J. L. Koese 59, L. Moerland 101, M. Schaaff 69 stemmen. Uitgebrachte stemmen 238. Yan onwaarde 5. Aldus herslemming tusschen Biemond, Keijzer, Moerland en Schaaff. NIEUWE TONGE. B(j de op Woensdagji. plaats gehad hebbende stemming van 3 leden voor de gemeenteraad werden uitge bracht 244 stemmen. Hiervan verkregen de heerenD. Breesnee 86, A. Dorst 150. H. van Griethuizen 45, J. Holleman 79, L. Nelisse 144, J. Overdorp 141 stemmen. Ge kozen aldus de heeren A. Dorst L. Nelisse en J. Overdorp. DEN BOMMEL. Uitslag der stemming Aan tal kiezers 219. Opgekomen 195. Vanonw. 0. Geldige stemmen 189. Volstrekte meer derheid 95. De heeren B. Jongeling {a r.) kreeg 103 en P. J. Knoop (Lib.) kreeg 95 stemmen, zoodat beiden gekozen z(jn. Her stemming tusschen K. Bulh (aftr. a.r.) 90 en W. J. Rosmolen (aftr. Ja. r.) 93 stem men. Nog hadden de hh. J. Mooijaard 77 en C. v. Vliet 75 stemmen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Uitslag der stemming voor het verkiezen van drie leden van den Gemeenteraad. Uitgebracht 185 stemmen, waarvan één van onwaarde. Volstrekte meerderheid 93. De stemmen waren verdeeld als volgt: C. Arensman A.Pz. (aftr. a.r.) 78, M. v. Dijk Mz. (c. h.)76, Dirk Huizer (lib.j 88, J. C. Kop penaal (lib.) 92, M. H. van Paasse (lib.) 105, C. J. Sterk (aftr. a. r98. De beide laatst genoemde heeren z(jn dus gekozen en her stemming moet plaats hebben tusschen Dirk Huizer en J. C. Koppecaal. Door de politie van deze gemeenteen den Ryksveldwachter to Deh Bommel is proces-verbaal opgemaakt tegen A. Voshol te Den Bommel, wegens het snijden van buutzaad op een verboden plaats. Door het (bestuur van dén polder „Nieuwe Stad" is Dondeidag 6 Juli aanbe steed de levering van plm. 200 M3 grint voor den nieuwen aanleg van den nieuwen Stadschen Zeedijk. Laagste inschrijver schip per A. P. A. Goumare alhier voor f '2,10 per M3. Binnenland. Op het werk van den heer Looyen trof de machinist van de sleepboot „Berdina II" Vrijdagmorgen te Veen een ernstig ongeluk: Terwijl hij zich in de machinekamer be vond, werd zijn baud onverwacht door de machine gegrepen, met het gevolg, dat een gedeelte van zijn rechterpink tot splinters werd gewreven. De Zeelieden en- Bootwerkers staking te Amsterdam. Terrorisme. Br zijn nog veel erger gevallen van ter rorisme zoo lezen wy in het Handelsblad van de vrouw van een werkwillige, die midden in den nacht uit haar bed ge licht zou z\jn, doch zich over het we den echtelijke binnendringen van haar woning niet durfde beklagen, van een zoon van een werkwillige, die omstuwd door een muur van stakende bootwerkers naar een kelder gevoerd en daar mishandeld zou zijn hebben wij niet eens vermeld, omdat het ons onmogelijk was de personen, die het overkomen zou zyn, te noemen. Doch *de vergadering van de schuiten voerders van Vrijdag avond heeft tal van getuigen geleverd, die bevestigen wat wij lmbben medegedeeld. En hier doet zich het merkwaardige geval voor, dat een vakver eniging officieel verklaart tegen staking te zijn, doch haar leden aanraadt in kbe- paalde gevallen het werk neer te leggen ter wille van eigen veiligheid en die van vrouw en kinderen! Een met name bij ons bekende werkman van een der stooomvaart-maatechappyën deelde ons mede, dat zijn vrouw in de Czaar Peterstraat is mishandeld omdat h(j aan het werk gebleven is. Zij werd Woens dag dool andere vrouwen aan de haren meegetrokken naar een café, waar zij haar man telefonisch moest vrageD het werk neer te leggen 1 Deze vrouw heeft zich daarna met haar kind naar hare ouders begeven, omdat zy niet langer in eigen huis durfde blijven. Onze zegsman kwam later thuis om den boel te sluiten (hij blijft op het terrein van zijn maatschappij vertoeven) en werd toen dadelijk door stakers gemolesteerd. Zy drongen zelfs de. trap van zyn huis op en bombardeerden de deur! De man hield zich stil en trok later als oud-milicien een oude uniform aan om al dus gekleed aan de handen der terroristen te kunnen ontsnappen. Buurvrouwen bleken hem te hebben verraden hij werd dadelijk door de stakers gegrepen, maar werd los gelaten op de mededeeling dat hij voor den dienst was opgeroepen. De menschen toeven thans by hun ouders in een aandere buurt. De schipper van de motorboot. „De Muach" van de „Koninklijke" heeft zijn betrekking verlaten vanwege het molest dat zijn vrouw ondervond I Wij spraken nog iemand, wiens naam wij om goede redenen niet noemen zullen, wiens vrouw voordurend, vanwege het werken van haar man, gemolesteerd wordt en wiens kinderen op straat door andere daartoe opgestookte kinderen geslagen worden f De werkwilgen klagen, dat in de straten, waar zij wonen, niet voortdurend gepatrouil leerd wordt. Zijzelf voelen zich onveilig, maarmaken zich voor hun gezinnen vooral zeer bezorgd. Een varken geslacht en gestolen. Eenige dieven hebben te Loosduinen een vet var ken, dat in het land liep met hamerslagen eerst bedwelmd en toen geslacht. Na het dier gereinigd en van de huid ontdaan te hebben, namen ze „de slacht" mee. Bloedvergifting. De brouwersknecht G. A., te Dook, wien den vorige week een vaatje bier ontglipte, dat hem op den voet viel, zoodat hij daar aan een wond kreeg, is tengevolge van bloedvergiftiging overleden. Diefstal tijdens het Maskeradefeest. Op den middag waarop de maskerade stoet door Utrecht's straten trok en der halve de buitenwijken ietwat waren uitge- atorven, heeft een inbreker de schoone gelegenheid afgeloerd, dat de heer P. S., wonende in de Koningslaan achter het Wilhelminapark met zyn geheele huisgezin de stad introk om den stoet te zien pas- seeren. Toen er geen gevaar aan de lucht was, is de kerel met een valschen sleutel de woning des heeren S. binnengegaan en heeft daar sieraden en zilverwerk tot een waarde van f 1000 gestolen. Toen de heer S. tegen den avond thuis kwam de dief stal had op klaarlichten dag plaats ont dekte hij bestolen te zyn. De politie die speurt, heeft geen enkele aanweizing naar het spoor van den dader. Dat kan zoo niet blijven Nu dagelijks zoo gemiddeld 50 duizend bloemkolen te Loosduinen geveild en het grootste deel der bladeren eenvoudig in de vaart geworpen wordt, stijgt daar tegen woordig een lucht uit op, die haast niet uit te houden is. Voor de verpakking in de lattekisten worden de groote bladeren en de ondereinden der stronken afgehakt. Vroeger werd dat alles opgevischt en geborgen, nu wordt alleen weggehaald wat op den wal ligt, vandaar dat die ondragelijke lucht niet alleen op de veiling heerscht, maar langs de geheele Haagvaart. De Woudrichemsche visschers hadden het buitenkansje onder Heusden oeu steur te bemachtigen van ruim 200 pond, welke aan den afslag te Hardingsveld f 138 op bracht. De vangst op steur is met de invoering der nieuwe wet verboden wegens gesloten tyd. In de Haarlemmermeer zyn dit jaar ruim 2800 H.A. land met beetwortelen bezaaid, bijna uitsluitend voor de fabriek „Holland" te Halfweg. De stand is gunstig. Wat kleinzielig van die Tolenaars I Te Tolen zyn een 3 tal vrijzinnigen aan de beurt van aftreding; een dezer, de heer jhr. J. van Vredenburch, wordt bestreden, omdathy des Zondags gedurende eenige zomerweken zijn prachtige tuinen voor het publiek openzetneemt men daarbij in aan merking, dat door hem circa f 2000 in den hoofdelyken omslag wordt betaald, hij in de gemeente verbazend veel weldoet, dan ziet men, hoever drijverij kan voeren. Eigenaardig reclamemiddel Voor de aanbeveling van een der candi daten voor den gemeenteraad te Tilburg, heeft men een eigenaardig reclamemiddel bedacht door de aanbeveling te plaatsen op lucifersdoosjes, die algemeen in de cafe's verspreid zyn. Een slim dierl Juist toen dezandtrein bij Nieuw-Vennep aankwam, bevond zich een hond tusschen de rails. Uitwijken was voor het dier niet meer mogelijk. Hij legde zich plat op den grond neer, liet de trein boven zich heen passee- ren, waarna het ongedeerd opstond en zich uit de voeten maakte. Terwijl de knecht van den-meubelmaker H. te Arnhem met zyn wagen door de buurt schap Lienden (onder Eist) reed, schrok hel paard en sloeg op hol. De man werd van den wagen geslingerd .en een groot eind medegesleept over den bazaltweg, voordat het hollende dier gepakt kon worden. Geheel bebloed en vol stof en smeer stond de man op. Wonder boven wonder kwam hij er dus nog gelukkig af. Kind in de wieg verbrand 1 Terwijl de landbouwer Adriaanse te Hal steren met zyn vrouw op het veld werk zaam en de Jkinderen geheel alleen thuis waren, is door bet spelen met lucifers de wieg, waarin een zuigeling van eenige maanden lag, in brand geraakt. Het kindje bekwam zulke hevige brand wonden, dat het na een hevig lijden is over leden. Te Tilburg is een oude leerlooierij van de wed. Pessers afgebrand. Een groote massa hout voor de stoomhoutzagerij van Stevens ging mede in de vlammen op. De aanzienlijke schade wordt onvoldoende door assurantie gedekt. De oorzaak is onbekend. Bij het afgraven der terp te Wijnaldum {Friesland) is een menschelyk geraamte gevonden, 3i/2 meter beneden de kruin der terp. Onder jgfizicht van den heer D. Draai- ama uit Leeuwarden is het geraamte voor zichtig blootgelegd. Daarna is het in een kist verpakt, en zal verzonden worden naar het Museum te Leen warden. Stakende raadsleden. Een nieuwe kwestie te Schipluiden. Als nieuwe obstructie is gister-morgen ter raadsvergadering van Schipluiden slechts 1 2-aadslid verschenen. Padvinders op 't verkeerde pud. Er zijn in ons land padvinders, die schrijft deTel." blijkbaar op 't verkeerde pad zijn. Ze hebben in Deventer kruiersdiensten bewezen, door de leden van 't geneeskundig congres naar hunne hotels te brengen en pakjes te dragen, en zoodoende aan de be roepskruiers een hoogst ongepaste concur rentie aangedaan. En de Bossche padvinders hebben 'tnog erger gemaakt door in de kermistent van Benner, op verzoek van den eigenaar, aan de dames, die binnen kwamen, een bouquetje aan te bieden. Dergelijke dingen liggen toch zeker niet in de bedoeling? Voorkoming van gasverstikkingl De heer J. Rutten, adjunct-directeur dei- gasfabriek aan den Trekvliet, te 's Graven- hage, heeft na langdurige studie een toe stel uitgedacht, waardoor gasvergiftiging onmogelijk wordt gemaakt. Het toestelletje, dat op den gasmeter wordt aangebracht, is zeer eenvoudig en goedkoop. Door een kleine beweging zet men des avonds, voor het ter ruste gaan, den meter op „nacht." Daardoor wordt de meter af gesloten, maar zóó, dat een hoeveelheid van 100 a 200 L. gas beschikbaar blijft, vol doende om een ganschen nacht het dagpitje van een dag-en-nachtbrander te doen bran den en licht te kunnen ontsteken als dit op een oogenblik gewenscht wordt. Ontstaat nu des nachts een lek in de leiding, gaat door een of ander toeval een kraantje open of zou een gaskroon naar beneden storten, dan stroomt alleen die hoogstens 200 L. gas uit, welke hoeveelheid te gering is om een schadelijken invloed op een mensch te kun nen uitoefenen. Wordt 's ochtends de meter weer op „dag" gezet en staat in een kamer of gang een kraan open, dan zal het onmogelijk blijken, in een ander vertrek gas te ont steken, daar door een vernuftige vinding de toevoer van gas ook na het openen van den meter in dat geval opgesloten blijft. Men bemerkt dus terstond, dat ergens een kraan moet openstaan. Wordt deze dan ge sloten, dan heeft men binnen een halve minuut weer overal gas in de leiding. Ook by het „uitslaan" van brandende gaskom foren b.v. door tocht en bij het afbranden van gasslangen van komforen of studeer lampen, houdt onmiddellijk allo verdere gastoevoer op. De heer Rutten heeft bovendien een con structie bedacht, waardoor het afsluiten van den meter b.v. van de slaapkamer uit kan geschieden door pneumatische leiding. H. Ct. „De Lutine." Gistermorgen is de „Lyons" weer uit de haven van Terschelling vertrok ken om, nu de zee kalm is, de werkzaam heden op de Lutine te hervatten. Per postboot „Minister Kraus" zijn 600 ledige zakken aangekomen, welke, met zand gevuld, een dam zullen vormen om de plaats waar de „Lyons" zal zuigen op de overblijfselen van de Lutine. Te 's-Gravenhage is gisteren gearresteerd de commies H., werkzaam by het hoofdbe stuur der posteryen en telegrafie, wegens het vervalscben van een afrekening van een buitenlandschen staat met den staat dei- Nederlanden. De aangehoudene moet de afrekening, bedragende f 20,000, aan zichzelven hebben weten te doen endosseeren, waarna bij het geld ten eigen bate heeft aangewend. De arrestatie wekte groot opzien by het hoofd bestuur, waar de ontrouwe ambtenaar reeds geruimen tyd werkzaam was en een onbe perkt vertrouwen genoot. Men meldt voorts, dat.de bewijzen van H.'s schuld zóó sterk bleken, dat aan ont kennen niet meer te denken viel en hij een volledige bekentenis aflegde. Gisteravond is te 's-Gravenhage een 15- jarige jongen by het zwemmen in de Laak haven verdronken. Gistermiddag is een anderhalfjarig kind van den schoenmaker J. v, d. V. te üedems- vaart verdronken. Uniform dragen na ontslag. Aangezien het meermalen voorkomt, dat militairen na hun ontslag uit den militairen dienst, zich toch in de militaire uniform in het openbaar ver- toonen, onder voorgeven geen geld te bezit ten tot bet aanschaffen van burgerkleeding, is thans aan de commandeerende officieren opgedragen, om in voorkomend geval hier van onverwijld mededeeling te doen aan den officier van Justitie ter plaatse, teneinde een strafvervolging te verkrijgen tegen genoem de personen. Tegen de muizenplaag. Door den landbou wer G. te 0en3el, is op een perceel bouw land onder Zaltbommel een proef genomen met een grondboor tegen de muizenplaag. Hy boorde tot op zekere diepte verschillen de pijpen in den grond, waardoor de muizen haar weg moesten nemen om daarna alle in een reuzen val terecht te komen. Zoo ge lukte het hem er in kortentyd 250 te vaDgen. Op verschillende plaatsen wordt thans dit voorbeeld gevolgd. Buitenland. De moord op Vermeersch. Omtrent den moord op den renrtenier Vermeersch te Vesi- net (België) komen meer en meer bijzonder heden voor den dag, die de schuldigen aanwijzen. In de kamer van Joris is de ploertendooder gevonden, welken Vermeersch, by alle uit gangen en reizen mee placht te nemen. Het looden einde was geslepen, wellicht om het te reinigen van bloedvlekken. Uit gevonden briefjes blijkt, dat Joris en zijn minnares het vóór den moord erg arm hadden. Daags na den moord heeft Joris 1000 frs. uitgegeven en vervolgens met de viouw van Linder, een anderen gast dei- villa, oen snoepreis gemaakt, welke drie maanden geduurd en 30,000 frs. gekost heeft. In de villa is Vermeersch'lorgnet gevon den, dat hy alty'd by zich had. Hy is dus in zyn huis vermoord. By een juwelier te Vésinet is een gouden ring in beslag genomen, dien eenjongmensch daar in Juni 1910 had verkocht; dit jong- mensch heeft nu verklaard, den ring van Vercruysse te hebben gekregen. De Antwerpsche „Nieuwe Gazet" bevat over deze geheimzinnige zaak nog de vol gende bijzonderheden Uit het onderzoek in de zaak van den geheimzinnigen moord te Vésinet, zou het nu gebleken zijn, dat Jooris en diens vriendin alleen io de villa waren, op het oogenblik, dat de heer Vermeersch vermoord werd. De heer Vermeersch had verschillende jongelingen uitgenoodigd om eenige dagen bij hem te Vesinet te komen doorbrengen, maar hy had hun verzocht, hun bezoek aan te kondigen. Daar deze jongelingen den rentenier ge schreven hadden, en geen aDtwoord van hem ontvingen, hadden zy hem een aange- teekenden brief gezonden. Het was Jooris, die hun in zijn hoedanigheid van secretaris van den heer Vermeersch, daarop meldde, dat de rentenier vertrokken was. Aan per sonen, die zich inde villa aanboden om met den heer Vermeersch over handelszaken te spreken, gaf Jooris ten antwoord, dat de voorwaarden den rentenier niet meer be vielen. Toen deze personen zich in de villa aanboden vernamen zij, dat de heer Ver meersch ih gezelschap van Jooris op reis was. Het alibi door de echtgenooten Linder gegeven is nauwkeurig. Den dag van den moord op den heer Ver meersch, heeft Jooris in de villa van Vésinet, voor meer dan 1000 frs. uitgaven gedaan. Tijdens zijn reis met mevrouw Linder zou hy 30,000 frank hebben verteerd. In de villa van Vésinet, heeft men den bril en den kleinen reiszak van den heer Ver meersch teruggevonden. De reiszak hield nog vuil linnen in dat hy uit België had mede gebracht. Jooris zou verklaard hebben, dat de heer Vermeersch met een reiszak vertrok, die veel grooter was. Vercruysse beweerde van den anderen kant, dat zyn meester slechts een enkele reiszak had. Bovendien vertelde Vercruysse, dat hij op den dag, dat hij naar België teruggeroepen werd, in den moestuin, op de plaats waar men het lijk gevonden heeft aan het werk was. Toen hy te Vesinet terugkwam en zyn werk op die plaats wilde voortzetten, verzette Jooris zich daartegen. Eenige dagen later stelde Vercruysse vast, dat de grond van dat bed diep omgewoeld was geworden. Hy vond er keien in, die er vroeger niet waren. Ook ging zijn schop zeer gemakkelijk door den grond. Vercruysse heeft voor den onderzoeksrechter een plan van het bed opgemaakt, waarin men het lyk van den rentenier heeft gevonden, en deze teekemng duidt juist het punt aan, waar men het lijk heeft opgegraven. Een inwoner van Burgerhout, die in een dorp van de provincie Antwerpen aan het wandelen was, heeft daar een pak gevonden met het adres van een advocaat van Gent. De omslag van het pak was gescheurd en zoo kon de Burgerhoutenaar zien, dat het brieven bevatte, met den naam van den heer Vermeersch, den vermoorde van Vési net. 't Pak is aan den procureur des konings van Antwerpen ter hand gesteld. Vrijdag is de politieofficier Faifre met den politieopziener Chapuis, terug naar de villa Vermeersch gegaan en heeft er nog een onderzoek ingesteld. De heer Faifre heeft, na dit bezoek aan den onderzoeksrechter een grooten „casse tête" overhandigd, dien hy op de kamer, vroeger door Jooris betrok ken, gevonden had. Het schijnt, dat het met dit wapen is, dat de moordenaars den sche del van den ongelukkigen Vermeersch inge slagen hebben. De „casse-tête" is aan den heer Bertillon, bestuurder vaD den meet- kundigen dienst te Parys gezonden om onder zocht te worden. Men weet dat de heer Faifre, tijdens de voorlaatste onderzoekingen, in de villa, jl. Woensdag, eveneens in de kamers van Joo ris, bloedvlekken gevonden had op de matras, de bedgordijnen en het bedstel, alsook een groot verroest mes. Dit mes kende men reeds, van de maand Juli van verleden jaar. Het was toen niet weggestopt en Odile Vercruysse verbaasde zich niet dat dat mes op een nachttafel gevonden was. Hij legde uit, dat h(j het gebruikte om de spijkers van de tapijten los te maken. Men veronderstelt, datOdille, toen hy de villa verliet om naar België terug te keeren, het mes onder het bed zal gewor pen hebben, waar men het nu Woensdag teruggevonden heeft. Adellijke oplichters voor 't gerecht. Voor de srafkamer te Frankfort begon deze week het proces tegen twee leden eener nationale bende van twee valsche spelers. De beklaagden zyn de 53-jarige te Kassei geboren luitenant op non-activiteit. Freiherr Alexander Schenk von Scheveinsberg en de 49-jarige Hongaar Leo Tibolth, die zich be halve wegens beroepsmatig hazard spelen, valsch spelen en Schenk bovendien wegens stukkenvervalsching hebben te verantwoor den. Schenk von Scheveinberg is de zoon van een Kurkessisch generaal-majoor, en 'was luitenant bij een regiment dragonders te Luderigslust, maar moest wegens schulden den dienst verlaten. Hy is al eens over de grenzen van Frankrijk gezet, wegens be roepsmatig valsch spelen, en is door toedoen zijner familie onmondig verklaart. Uitren ten van het vadorlyk erfdeel kreeg hy een lijfrente van 6000 mark, maar dat was bij lange niet genoeg om in de zeer kostbare neigingen van den Freiherr te voorzien. Tibolth's vader was de Hongaarsche land eigenaar von Posch, Zijn moeder huwde na den dood van von Posch met een raasheer ten hove, Tibolth. Leo Tibolth was ingenieur en reserve-of ficier. Op 12 Januari 1.1. ontving de hoofdcom missaris van politie te Frankfort een ano- niemen brief, waarin hem werd medege deeld, dat in een der plaatselijke hotels, drie valsche spelers zouden afstappen. De recherche kon de bende echter eerst te Straatsburg arresteeren. Schenk en Tibolth hebben zich te verant woorden wegens 13 gevallen van valsch spelen. Hun slachtoffers verloren menigmaal sommen, die tot 10,000 mark liepen. Een groot aantal officieren uit andere plaatsen en zelfs van over de grezen, die door de beklaagden bestolen zijn, zyn als getuigen gedagvaard. Een bruidzoek! Het volgende voorval wekt in de hooge kringen te Londen veel opzien. Maandagmiddag zou er een deftig huwelijk worden gesloten in de St. Pieter's kerk te Londen tusschen den Rev. H. Hawkins, een Anglikaanschen geestelijke, en Lady Constance Foljambre, een zuster van den graaf van Liverpool. Om 1 u.zou het wezen en op dat uur waren de bruigom, de gasten en vele belangstellenden in de kerk byeen, wachtende op de bruid, maar zij kwam niet. Men vroeg den ongerusten bruidegom, of er ook een vergissing was met het uur van de plechtigheid, en hy achtte het mogelijk, dat hij by vergissing 2 uur had opgegeven, terwijl zijn bruid half 3 had bedoeld. De genoodigden gingen nu weer zitten en de organist speelde de meest kalmeerende melodieën. Maar het werd half drie en nog was de bruid er uiet. Nu werden er bedienden gezonden naar het huis van Lord Liverpool, om te vragen waarom de bruid niet kwam. Met lange gezichten kwamen de bedienden terug en meldden, dat Lady Constance dien morgen was uitgegaan om winkels te bezoeken en zij niet teruggekomen was. Het huwelyk kon niet doorgaan. De be droefde bruidegom en de teleurgestelde ge noodigden gingen ieder naar bun huis, en er werd een onderzoek ingesteld naar de verdwenen bruid. Zy is nog niet gevonden. „Edward, je houdt de menschen op!" Een grappige episode uit de Engelsche kronings feesten doet thans de ronde in de Engelsche pers. Toen de kinderen van koning George met veel kinderlijke deftigheid in den plech- tigen optocht na de kroning uit de West minster Abbey, stapten, en bij de staatsie karros waren gekomen, wilde de prins van Wales, nieuwbakken „Ridder van den Kou seband" het eerst instappen. Dit was echter niet naar den zin van prinses Mary, die haar broeder stevig bij de mouw vatte en nadrukkelijk beweerde „De koninklijke prinses gaat vóór, en dan komt de prins van Wales". Maar haar broer hield er een geheel andere meening op na, en zeide, terwyl hij zyn zusje belette om in te stappen. „Nietwaar! De priDs van Wales gaat vóór Door dezen twist ontstond een vertragiug in het vertrek, die lang had kunnen duren, als de kleine prins-kadet Albert niet als redder in den nood was opgedaagd en zijn ongalanten broer had toegeroepen „Edward, je houdt de menschen op En daarop steeg prinses Mary statiglijk het eerst in de prachtige koets. De mémoires van mevrouw ToselliDe vroe gere kroonprinses van Saksen zal haar mé moires het licht doen zien. Als zij het boek over het Saksische hof laat verschijnen, bleek zij echter de overeen komst, die zy aangegaan heeft en die haar een zoodanige openbaarmaking, op verbeurte van bare jaarlij ksche toelage van 40.000 mk. uit Dresden, verbiedt. Deze toelage zal in geval van contractbreuk ingehouden worden. Chineesche roovers op Russisch grondgebied. Blykens bericht uit WJadiwostok, zyn Koen- goezen van Chineesch op Russisch gebied binnengedrongen en hebben verschillende Kozakken dorpen aan de Amoer geplunderd. Zy zijn met goede Mausergeweren bewapend en laten geen Russisch schip opdeArgoen passeeren, zonder het leeg te plunderen. De plaatselijke autoriteiten hebben maatregelen getroffen, om dezen inval te weren. Spoorwegbandieten. By Bransh, in het Russische gouvernement GrodDo, werd een trein door een bende roovers aangevallen en de passagiers uitgeplunderd. Een vrouw, die weerstand bood, deden zij door de wielen der locomotief verpletteren. Hitte te New-York blijft, onverdragelyk. De thermometer is er gestegeD tot 98 F. en New-York met zyn vermaarde toren huizen bood nergens schaduw. Zondag heerschte er een temperatuur van 105 gr. Deze was niet voorgekomen sinds Septem ber 1881. Maandag was 's morgens om 1 uur 83 gr, en toen het lunchuur voorbij was, had zy reeds 90 gr. bereikt. Te 4 uur's middags waren er 16 sterfgevallen tengevolge van de warmte. Alle werkzaamheden staan zoo goed als st.il. Booten brengen duizenden naar Coney Island. Zondagavond bleek uit het politierapport, dat er 20.000 waren ver trokken. Ook te Pittsburg wees de thermo meter Maandagmiddag 100 gr. in de schaduw Vier personen vielen dood. In de avond bladen kwamen vele soortgelijke berichten voor.

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 3