ONZ E EILANDEN van 17 JUNI 1911. 3 Leeuwarden van den perso l lie te 8 uur 23 aldaar vat# omt, tengevolge van het lel van den wissel, de machine! agen ontspoord. Gelukkig! lie even te voren voor c n wachten, slechts eenge l anders waren de gevolgenI geweest. Nu bepaalde dezel materieels schade. De rei f rlingen hadden twintig mi-I Groningen ongeveer 2 uur! streets halftwaalf was del 3 bleef het huisje van de I \S te'Zoeter meev-Zeg waard, I jp de buren zich toegang I aar achterover op den grond I den liggen. [die direct ontboden werd,l it de dood enkele uren ge-1 reden. mester der Vrije Universiteit I ontving van mevr. N. N. ft gebouw" f500. te Vlissingen, ontving bo- dat haar 16 jarige zoon op r met een arm tusschen de s terecht gekomen. Dit erd zoo verwond, dat het in Indië. rage is telegrafisch bericht de Gouv.-Geaeraal van le Hollandsclie Aanneming- Den Haag het uitvoeren /erken te Soerabaja heeft avenverbetering te Makas- voering van welke tegelijk was ingediend, is nog niets het bosch l van Bredius, by Naarden, brutale aanranding plaats: it Amsterdam, voor haar Bus8em verblijf houdend, een tochtje door genoemd ter oogenblik raakte zij roeg een fatsoenlijk gekleed jen goeden weg. fan de politie te zijn en iera te volgen, waaraan de )p een stiUe plek aangeko- nan haar bij de keel, wierp [rond en eischte haar geld. aneer dan f 12 by zich te roest dit afgeven, waarop ch daarmee uit de voeten ne gaf vau het feit kennis Ldwachtei van Huizen, die onderzoek instelde,hetwelk d, dat een straatmaker uit 1 gearresteerd. Deze blijft rennen. d in een dorp 1 Pannerden aan den Geld; lascnen Arnhem en Nyme- dagen b'j een zware on :sem in een huis, dat weldra tond. De brandklok werd er een groote feestdag was met twee klokken en de en verzamelden zich voor rebouw, overleggende, of 'kken of niet. De een vond jr", een ander meende „dat i regenen" en een ander en uittrok, de spuit on de modderig werden en men r droog had". Maar toen, na i meer oploop van volk grootste gedeelte toch beter 3i- te gaan. janden werd iemand, die het vorige 't verdiend, wegens huur- .voning gezet, zin vrouw eu 7 kindereu unilie onder dak genomen, ik vevdiende hij f 41, sprong eed weg! r familie was nu uiten het :raat gezet. Het Armbestuur oor een woning, geld verteerd was, kwam choot van het gezin terug Tel. aterdagavond is een scha- ],aamd „de kleine Frits", die len weg, welke van Maas- ■ortSt. Pieter leidt, te slapen zjjn slaap mishandeld. Om- werd hy met een trap ge- raag, waarom men hem niet drempel van zijn huis be u rozeknopje voor zijn voe er twijfel had zijn moeder Hij bukte zich en raapte kengeur lood geweest - jareulaug? - onder den notenboom zat hem aan met haar zachte, zoo teeder, zoo geduldig als .ls zij dien geheelen droeven >p en kwam hem tegemoet. -ukking lag in haar stem. i den tuin Maar 't is ook rond. Zou je niet hier buiten Lte zich op de bank neder jt weemoedige blikken na ar veerkrachtigen tred dei 4yn, als die tred niet meei eerklonk? er iets door de lucht, dai eten van het meisje terech en hield een bont gekleur vnd. In hetzelfde oogenblil en tuin van den buurmai ebol over den muur gluren Julia, terwijl zij den ba toen het kind het speelgoei 1 liep, lachte ook zy en dezi I liet liggen kreeg hy ten antwoord„Wy I gjji) politie." Dat geloof ik niet", zei de f man, waarop hy met een steen een slag op zjjn hoofd kreeg. Een oogenblik later voelde hij een stekende pyn aan zyn oog. De aan randers doorzochten zijn zakken en lieten hem half bewusteloos aan zijn lot over, Den volgenden morgen vonden hem voorbijgangers. Zyn hoofd en kleederen waren geheel bebloed. Lijft gevischt. Uit het Westerkanaal is het lijk opgehaald van een een 10-jarigen knaap, die sinds 1.1. Zondagavond uit de ouderlijke woning te Amsterdam werd vermist. Onder den invloed. Onder den invloed van sterken drank is de 33-jarige S., te Tiel, in de Waal geraakt en verdronken. Het was een heole ontsteltenis Woensdag aan de la Sablonière-kade te KampenHet zoontje van rar. Van den Oever kwam, voort rollende in zijn wagentje, te dicht by den hoogen afloopenden wal van de Burgel zoo dat het omkantelde en het kereltje hals over kop in het water rolde. Tevergeefs trachtte nog een oude stadstuinman hem tegrypen en de kleine drenkeling schoot aanstonds een heel eind van den kant af. Ook nu weel was er gelukkig een kloek zwemmer, de heer Van Achterberg, mr. timmerman uit Amers foort, toevallig hier voor zaken aanwezig, in de buurt, die dadelijk zyn jas uitgooide, te water sprong en het ventje behouden, maar zeer ontdaan, op het droge bracht. Dinsdagmoigen had te Beek en Donk eer, droevig ongeluk plaats: Het 10-jarig dochtertje van den Heer H. v. d. Broek wilde de tramlijn oversteken toen de tram reeds op geringen afstand naderde, zoodat een ongeluk onvermijde lijk was. Het arme kind kwam onder de machine terecht en gaf na nog een half uur te hebben geleefd den geest. Het personeel van de tram heeft naar men zegt geen schuld aan -dit ongeluk. Het mond- eh klauwzeer begint nu ook in Noord-Brabant le heerschen. Te Berkel (Tilburg) zijn bij een landbouwer reeds 7 en te Bijen reeds 3-koeien door de gevreesde ziekte aangetast. Bezoek van de Koningin en den Prins aan Brussel. Uit Brussel meldt men De datum van den feestmaaltijd, dien de Nederlandsche Kamer van koophandel al hier ter gelegenheid van het a.s. bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik aan het Belgische hof zal aanrichten, is bepaald op 27 Juli. Ziehier een volledige lyst der genoodigden de Nederlandsche gezant en gezantschaps secretaris in België, de Nederlandsche con suls hier te lande, de Belgische ministers van buitenlandsche zaken en van nijverheid, de generaal-commandant der 4de divisie, de gouverneur van Brabant, de burgemees ter en wethouders van Brussel, de presiden ten buiteulandsche Kamers van koophandel in Belgie, de voorziiteis der Nederlandsche Kamers van koophandel te Londen,Parijs, Dusseldorp, Smyrna en New York, de voor zitters der Kamers van koophandel te Am sterdam en Rotterdam, de voorzitter en de secretaris van de Maatschappij van nijver heid, de Voorzitters der Nederlandsche ver- eenigingen te Brussel gevestigd en de ver tegenwoordigers der pers van heidelanden. De Nederlandsche VereenigiDg van Welda digheid le Brussel heeft besloten, ook voor hare bedeelden het verblijf van H. M. alhier een feest te doen zyn, en reeds ontving zij vele- giften om gedurende die dagen aan de Nederlandsche armen te Brussel een flink maal te kunnen aanbieden. Yele andere plannen hangen nog in de lucht, maar één zaak is zeker, de Neder landsche kolonie zal zich in die voor haar zoo gedonkwaardige dagen niet onbetuigd laten en op waardige wyze onzen naam in den vreemde omhoog te houden. In den trein die 8.20 nam. van Amster dam via Gouda naar Vlissingen vertrekt, is 660 jeugdig veekoopman, niettegenstaan de hi) door een zich toevallig in dezelfde coupe bevindenden politiebeambte werd gewaarschuwd, door kwartjesvinders circa f 30 mot kaartspel afhandig gemaakt. Te Barneveld begint zich de gevreesde meeldauw weer op het blad van het eiken hout te vertoonen. Vooral de jonge loten worden door deze ziekte aangetast, tenge volge waarvan het hout ten zeerste in zyn groei geschaad wordt Houdt dat volkje op eeu afstand Te Bellingwolde en Bourtange zijn mare chaussees gedetacheeid, in verband melde dubbele klank trof bet mannenhart zóó diep, dat het ontwaakte uit den langen doodslaap, dat het opzwol van gloeiend verlangen naar het YOlle menscheugeluk. Na enkele minuten kwam Julia terug met de borden. Hoe bekoorlijk zag zij er uit in haar blijdschap hem in den tuin te zien na drie lange, bange jaren I Zij aten zwijgend en beschouwden de gul den stralen der ondergaande zon. Eensklaps stond hy open liep naar haar toe. Julia, moeder zegt, dat je ons wilt verlaten. Zy knikte bevestigend. Waarom, Julia? Waarom? Ik ben hier immers maar 'n onnut," antwoordde zy en trachtte te glimlachen, doch haar oogen baaddeu in tranen. Onnut... jy? Hij vatte baar beide handen eu drukte die in de zyne. Ach, Julia, met hetzelfde recht zou je de zon aan den hemel kunnen blusschen en haar vragen, van welk nut zy is voor de aarde. Ontroerd bukte hij zich en bracht haar handen aan zyn oogen en toen zy in haar verwarring opsprong, trok hy haar zacht kens aan zijn borst en staarde met angstig vragenden ilik in dat bleeke gelaat, met schrik de fijne lijnen gadeslaande, die aanwezigheid van Zigeuners op Duidsch gebied die in den nacht van 11 op 12 Juni te Asschendorf op 5 plaatsen by landbou wers inbraken en daar hammen, kleeren en gouden en zilveren sieraden hebben mede genomen. Te Westmaast heeft het... gesneeuwd Gistermiddag is te Oudenbosch de 17-jarige schippersknecht van het schip Cornelia, uit Bruinisse, die het schip van buiten reinigde, in de haven gevallen eu verdronken. Zijn lijk is eenige oogenblikken daarna opge haald. De timmerman J. S., uit Beerta, verdacht van brandstichting te Winschoten in een dubbele, hem toebehoorde woning, is uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Gisternacht is in het Boterdiep by de stoomcartonfabriek Ceres te Ulrum verdron ken de oud-W. I. militair S. Woensdag is levenloos in de Dintel ge vonden B. Oortmares, landbouwer te Weer- selo, daar aan het grasmaaien. Hij is om zyn dorst te lesschen met een kopje naai de Dinkel gegaan, is vermoedelp uitgegle den en zoo te water geraakt. (Zw. Ct.) Te Heteren is gisternamiddag afgebrand de hotstede bewoond door W. S. en toebe- hoorend aan mevr. douar. v. Swinderen v. d. Feltz. Schuur en berg bleven gespaard. Het vee werd gered, de inboedel verbrandde. Een en ander was verzekerd. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Sassenheim is aanbesteed het bouwen van een kerk en pastorie. Laagste inschrijver was de heer W. P. De Vreede te Noordwijk- Binnen voor f35.640. De muizenplaag heerscht verschrikkelp in het veld tusschen Geldermalschen Buren en Culemborg. De haver is grootendeels weg; het weiland is weggegraasd door hetonge dierte. Ter verdelging er van is aan de Rotterdamsche serum aangevraagd, terwijl de landbouwers in aangrenzende streken werden opgewekt vooorzorgsniaatregelen tegen de plaag te treffen. Buitenland. De tweede poging. Mei vin Vaniman, de groote Amerikaansche luchtvaarder, is voornemens met een be stuurbaren ballon den Atlantischen Oceaan over te steken. De Heer Frank A.Seiberliug zal hem daartoe financieel in staat stellen. De expeditie zal ongeveer 30.000. p st. moeten kosten. Het luchtschip krygt twee motoren, elk van 105 P. K. Het is 268 voet lang met een middellijn van 47'/a voet. In Augustus zal het gevaarte klaar zijn; dan worden in Atlantic City eerst proef vluchten gedaan. In October denkt Vaniman de reis te ondernemen. Vaniman heeft zich het vorige jaar be roemd gemaakt door zyn tocht in de Ameri ka. Hij heeft toen gepoogd den Atlantischen Oceaan over te steken en bleef 72 uur in de lucht. Jack Johnson. Jack Johson, de formidable neger, die door zyn overwinning op Jeffries, te Reno, V. St., zooveel van zich heeft laten spreken, is dezer dagen in Engeland aangekomen. Aan boord washy zoo ellendig geweest van dezeeziekte, dat, volgens zyn eigen verzuchting, iedereen hem eeu pak rammel zou hebben kunnen geven. Een verzuimde gelegenheid dus voor aspirant wereldkampioen in 't bokssn. John son staat nu weer stevig op de beenen.en zal in Londen boksen, vermoedelijk tegen Wells. Storniteekenen in Portugal. Volgens een bericht van het Portugeesche blad „O. Mundo" zyn Maandag nog weder troepen naar het Noorden gezonden. In Almeida werd een ver vertakte samenzwering ont dekt. Arrestaties van personen uit alle standen hadden plaats en dagelyks worden officieren wegens hun meedoen aan de tegen beweging ontslagen' En volgens de „Diario Popular" waren monarchistische groepen reeds de Minno- brug by de grens van Spanje overgetrok ken, met de bedoeling het volk tegen de republiek op te zetten. Zy werden door militairen teruggedrongen. Het blad protesteert tegen 't feit, dat, ondanks de eischen van Portugal, de samen zweerders zich nog altijd aan de grens be vinden, omdat de Spaansche regeering zorg en smart daar in hadden gegroefd. Julia, je moogt niet heengaan blijf by mij, als je tenminste den armen, verbitterden dwaas nog kunt verge ven. Julia, wat heb jy al niet voor my gedaan en ik heb uog nimmer mijn dank daarvoor betuigd Wees barmhartig. Geen modelij den voor liefde!" smeekte zij nauw hoorbaar. Hy lachte weemoedig. Medelijden Wie van ons beiden heeft het meest behoefte aan medelijden Van jou vraag ik barmhartigheid, medelijden, geduld alles alles l Laat mij niet alleen, Julia, wanneer je niet wilt, dat ik ten gronde ga, want jij, jij alleen kunt mij het geloof wedergeven aan liefde en trouw. Ik? Ja jy, jij alleen I Op dit oogenblik ben ik mij bewust, nu besef ik tot in het diepst van my'n hart, dat ik zonder jou niet leven kan. Julia En jy Toen sloeg zij haar armen om zijn hals en langs haar wangen biggelden twee heldere tranen. Ach, welk een onnutte vraag Toen de oude Mina thuis kwam en het dienstmeisje haar vertelde, dat de dokter en juffrouw Julia in den tuin hadden gegeten, spoedde zy zich vol verwondering daarheeD. beweert van hun verblijf niets af te weten. De omvang van de beweging is niet. vast te stellen, maar de toestand schijnt ernstig, daar, nadat de minister van Oorlog Maan dag te Lissebon teruggekeerd was, de minis terraad over de mobilisatie van de troepen heeft beraadslaagd. De kwestie is, de zuidelijke provincie tegen een mogelijken overval van de mon archisten te beschermen. Nog onbeslist bleef of de divisie van Lissabon dan wel die van Vizeu daarvoor zou worden aangewezen. Uitbarstingen nan Etna. Naar uit Catarina aan de bladen gemeld wordt hebben erop den Etna hevige uitbarstingen plaats. Werkliedenverzekering in Zwitserland. De beide Kamers van de Bonds vergadering zyn overgegaan tot de eindstemming van bet ontwerp, waarbij de werkliedenverze kering tegen ziekte en ongevallen wordt ingevoerd. Een buitengemeen geraffineerde ontvoering heeft in de buurt van Bochem plaatsgehad. Iemand kortelings gehuwd, had ook een lief zusje van zyn vrouw bij zich in huis, die haar brood met naaiwerk verdiende. Terwijl nu de man naar zijn werk was, kwam er iemand de woning binnen, legde een ontzag- afdwingende portefeuille met stukken op tafel en verklaarde, dat hem door den voog dijraad in Bochem opgedragen was het jonge meisje te gaan halen, dat onder staatsvoogdij geplaatst worden zou. Groote ontsteltenis by de vrouwen, bid den en smeeken of „mijnheer de ambtenaar" toch zoo lang zou willen wachten tot de man van zijn werk thuis was gekomen. Maar de ambtenaar was onverbiddelijk. Ten slotte kleedde het meisje zich aan en beiden verwijderden zich. Toen do zwager thuis kwam, was zijn eerste werk naar het bureau vaD den voogdijraad te Bochem te gaan, maar daar wist men van niets, en evenmin bij de politie. Onmiddellijk werd nu naar alle kanten getegrafeerd, maar 's avonds was nog geen spoor van de ont voerde gevonden. Men vermoedt, dat men hier met een geval van meisjeshandel heeft te doen en dat het meisje over de Belgische of de Hollandsche grens is gebracht. Gevecht tusschen sociaal-democraten en zionisten. Naar de „Neue Freie Presse" ver- ueemt, zijn te Stanislau (Galicië) sociaal democraten binnen gedrongen in de binnen plaats van een huis, waar een zionistische kiezersvergadering werd gehouden, maak ten daar helsch lawaai, waarop de zionisti sche kiezers antwoordden door gloeiende kolen en heet water naar beneden te gooien. Ook is er een revolverschot gevallen. De sociaal-democraten stormden daarop naar binnen en er is verwoed gevochten. Vier socialisten en dertig zionisten zyn ernstig gewond, De politie heeft daarop de vergadering gesloten. Het proces om de erfenis van Leopold JT. Gisteren heeft nog de advocaat Janson voor de eischeres, prinses Louise, het woord gevoerd. Pleiter ging nogmaals den oor sprong van de verschillende, naar de Sociétó des Sites, de Sociéié de la Cóte d'Azuren Niederfüllbach stichting afgedwaalde mil- lioenen na. Hij hekelde de houding|van ver schillende bij deze aangelegenheden betrok ken ambtenaren en zou heden zijn pleidooi In het Paleis van Justitie werd verzekerd, dat het vonnis niet voor October zou wor den geveld. Tegen liefdadigheids-exploitatie. In Duitsch- land begint in verschillende plaatsen oppositie te ontstaan tegen de liefdadigheids- rariteiten, die alw&ge op de zoogenaamde „Blumentage" worden uitgehaald. Men be gint zich te verzetten tegen de onbeschaam de bedelary, die door lieden vooral dames uit den gegoeden stand ter wille van de liefdadigheid wordt bedreven, In Dantzig heeft men een Margueritentag georganiseert, waarop men op alle mogelijke manieren geld zal trachten te „maken"Men heeft zelfs de restaurateurs en herbergiers overgehaald de prijzen van eetwaren en dranken te verhoogen. De overwinst is dan voor de liefdadigheid. Over deze liefdadig heidsexcessen is men te Dantzig zeer wei nig gesticht en zoowel de bourgeoisie als de sociaal democraten zullen tegenbetoogin- gen gaan houden, Door een krankzinnige gewond. In het hos pitaal „Hotel Dieu" te Parijs schoot een krankzinnige op den chirurgijn, dr. Guinard, die door vier kogels zwaar gewond werd. De dader is een Spaansch kleermaker, Louise Herrero genaamd, die eenigen tijd geleden door Guinard rnet succes geopereerd Op eens stond zy als aan den grond ge- Onder den notenboom stond .neen,eer had zy verwacht, dat de hemel boven haar hoofd zou instorten. Daar stond die verbitterde knorrepot van 'n Frits en hi) hield datmeisjef dat juffertje Onnut, in zijn armen en hij kuste haar. Die twee scheneu de heele we reld om zich heen geheel te hebben vergeten. De oude vrouw schudde het hoofd eu zocht hoofschuddend haar gewoon plekje in de huiskamer op. „Ja, ja, de wonderen zyn de wereld nog niet uit," mompelde zij. „Goedbeschouwd, is het toch maar de beste oplossing, als zou het mij nooit in het hoofd zyn geko men. Een raadsel is en blijft het, hoe 'n men8ch op het laatst aan iemand hechten kan, zoo zonder dat je 't merkt. Toen zij my vandaag vertelde, dat ze ons wil ver laten, was 't me net, alsof ik een por in mijn lendenen kreeg!.. Wel, wel, dat het nog zóó moest loopen, dat juffertje Onnut mijn schoondochter wordt. Maar dat ia waar, braaf is zij, buitengewoon braaf en zij heeft hem zielslief en De stem van haar zoon stoorde haai in die alleenspraak. Moeder, daar hebt u een dochter En zü traden over den drempel, hand in hand. de dokter en zijn bruid I was. Guinard is 54 jaar oud en sedert vijf jaar eerste chirurgijn aan het hospitaal „Hotel Dieu". Hy staat bekend als een der- knapste Fransche operateurs, Gevechten tusschen stakers en werkwilligen. By het Batignollestation te Parijs zijn stakende en werkwillige grondwerkers van de Westerstaatsspoorwegen slaags geraakt. Drie stakers zyn door revolverschoten ge wond. De Kroonprins van Servie blijft op de doorreis naar Londen eenige dagen te Parys. Hij zal president Fallières bezoeken en dezen een brief van zyu vader en de Kara-George witsorde overhandigen. Verder vindt hy er den Kroonprins van Montenegro en reist met deze vorder. Aan de Albaneesche opstandelingen is amnestie verleend. Zy hebben tien dagen om zich over te geveD en hun wapenen in te leveren. Geschiedt dit niet, dan kunnen zij niet meer op genade rekenen. Wie zich echter aan deze voorwaarde onderwerpt, zal niet gestraft worden. De Sultan heeft 110,000 gulden geschon ken voor bet herstellen van de aangerichte schade. De regeering zal het weer opbouwen van de verwoeste woningen krachtig steu nen en door hervormingen in te voeren aan alle gerechtvaardigde ontevredenheid tege moet komen. Torgoet Sjefket pasja, de opper bevelhebber der Turksche troepen in Albanië heeft den .opstandelingen een en ander In Montenegro gelooft men echter niet, dat alle gevaar geweken is. Men heeft te Cettinje vernomen, dat de opstandelingen besloten hebben den guerillaoorlog te gaan voeren en tot het uiterste vol te houden. Zij zijn tot dat besluie gekomen, omdat de jong-Turksche regeering de beloften, die zij den Albaneezen heeft gedaan, nooit heeft gehouden. De Albaneezen hebben hun ver trouwen verloren. Een vrouwelijke Burgemeester. Een jonge gehuwde vrouw zeven-en-twin tig jaar, Suzanna Salter, is tot burgemees teres gekozen van Argonia, stadje in Kansas, want natuurlijk speelt dit in Amerika. De vrouwelijke ingezetenen van deze stad hadden reeds eenigen tijd stemrecht en dit was tot dusver een succes geweest, niet het minst omdat men zich daar niet al te druk maakt met politieke vraagstukken. De eeni ge belangrijke kwestie, die er te berde wordt gebracht in den gemeentelij keu kring is het alcoholvraagstuk, omdat de vrouwen van Argonia een stad willen maken, waar geen sterken drank verkocht wordt. En op dit gebied had mevrouw Salter eenige reputatiezij was een bekende pro- hibitionniste en als zoodanig hadden eenige harer vriendinnen haar op de candidaten- lyst geplaatst voor het burgemeesterschap. Men heeft m haar verkiezing dus niet in de eerste plaats een feministische overwin ning te zien. Wolven in Frankrijk. Het Duitscüe blad Kosmos, een hand leiding voor natuurvrienden, deelt het vol gende mede: In Noord- en Midden-Duitschland is de wolf reeds lang zoo goed als geheel uitge roeid, de enkele van deze roofdieren, die men er ieder jaar nog aantreft, komen van over de Russische grenzen en ook uit Frankrijk en België naar Oost- en West- Pruisen, Posen, Opper-Silezié en de Rijn landen. In de strenge winters vooral ko men zeer dikwijls wolven uit Frankrijk overloopen naar den Eifel. Dat op Fransch grondgebied deze dieren nog talrijk zijn, blijkt wel uit het feit, dat van de 26000 francs, die de minister van landbouw jaar lijks als belooning voor het dooden van schadelijke dieren uitbetaalt, voor wolven alleen 6000 francs betaald worden. Er wor den de volgende premiën betaald20 fres. voor jonge wolven; 50 fres. voor een vol wassen wolf of wolvin, 75 fres. voor een drachtige wolvin en 100 frea. voor een wolf die een mensch heeft aangevallen. In het jaar 1910 werden volgens dezen maatstaf uitbetaald 2135 fres. voor te zamen 6S wol ven. Van deze 68 waren er 30 geheel volwassen dieren. De T&gliche Rundschau verneemt uit Rome: De Unta Cattolica, het lijfblad van den paus, heeft in 5000 exemplaren een pamflet tegen den bekenden historicus mgr. Duches ne uitgegeven. Het is van de hand van den JezuitReinieri. De generaal der Jezuïten heeft al geruimen tyd geleden aan al die onder hem staan verboden aan dat blad mede te werken, maar Rinieri heeft het pamfiet geschreven rechtstreeks op het bevel van den paus. Rinieri valt in dit geschrift Duchesne persoonlijk fel aan en zegt o.a., dat de historische kritische metho de in haar geheel veroordeeld en vervloekt heeft. Duchesne richtte, tot zyn verweer een brief aan de Unita Catholica, waarin hy zei dat, een schande voor het Katholicisme is, dat een man op zyn leeftijd en in zyn positie blootstaat aan een zoo oneerlijken aanval. De Unita deelde Duchesne tele- graphisch mede, dat de aanval geschied was op bevel van het Vatikaan en zijn brief alleen opgenomen kon worden oplast van het Vatikaan. Voorts verluidt er zoo verneemt verder de T. R. - dat de paus de Congregatie van de Inquisitie heeft bevolen, de lezing van de kerkgeschiedenis van buchesne te ver bieden, ofschoon hij nog slechts drie maan den geleden den pauselyken hoftheoolog Lepidi naar den uitgever van Duchesne's werk had zonden om hem tot de uitgave van het vervolg op te wekken. Nu wil de uit gever alle stukken, die opdit geval betrek king hebben, openbaar maken, en Duchesne dreigt de Unita Cattolica met vervolging voor het gerecht, als zij het geschrift van Reinieri niet vóór Zaterdag intrekt. Underwood, de leider van de democrati sche meerderheid in het Amerikaansche Huis van Afgevaardigen, heeft verklaard, dat dit lichaam het amendement Root op de wederkeerigheidsovereenkomst met Canada in geen geval zal aannemen. Neemt de Senaat het dus wel aan, dan ontstaat een geschil tusschen beide Huizen.Vermoedelyk zullen nu eenige senatoren, die oorspronke lijk van plan waren met Root mede te gaan, tegen hem stemmen. Het Italiaansche s.s. Europa is te New York aangekomen met een geval van cholera aan boord. De patiënt is naar een barak gebracht en de Europa in quarantaine, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. Gocos Boter. Volgens den Amerikaanschen consul te Carlsbad heeft men in het westelijk gedeelte van Bohemen een nieuw boter-surrogaat op de markt gebracht Het bevat geen dier lijk vet, doch wordt gemaakt van cocosno- ten-olie eierdooiers en een kleine hoeveelheid room. De cocosnoten worden per schip uit Hamburg over de Elbe aangevoerd. Het vruchtvleesch wordt ter verkrijging van de olie uitgeperst, terwijl de zich aan den buitenkant bevindende vezels by de knoo- penfabrikatie toepassing vinden. Cocosnoten- olie wordt, zooals men weet, in Europa reeds lang gebruikt bij de bereiding van oleomar garine, e. d., docb meestal in combinatie met spek en ander dierlijk vet. Deze plantenboter wordt op twee wijzen bereid, nl. zacht en hard, en de verzending geschiedt in pakken van 5 K. G. Het oordeel over deze boter luidt, dat zij aangenaam van smaak, onschadelijk voor de gezondheid en bijzonder geschikt voor kookdoeleiriden is. De pry's bedraagd gemiddeld 1,54 Kr. per K. G. De markt is steeds goed voorzien van botersurrogaten, welke bij de onbemiddelde klasse, die geen natuurboter kan bekostigen, veel aftrek vindt. Bussische roovers. Het kantoor der naph- tabronnen Andreiste, te Myslowitz, aan de Russisch--Oostenryksche grens, is door roovers overvallen, die den kassier doode- lyk verwondden en circa f 15.000 buit maak ten. Met welk een bescheiden aanvangsbapi- taal sommige reuzenondernemingen eens van wal gestoken zyn, kunnen de volgende cijfers leeren. Rockefeller (Standard Oil) begon met ongeveer f 1200, Carnegie (Pitts burg Steel Works) met ca. f 2400, de Engel- sche theelord sir Thomas Lipton met ca. f 1200, de firma Whiteley te Londen met ca. f 2400, Gamage te Londen met ca. f 500, Harrods re Londen met ca. f 3600. Sneeuw en hagel in Nizza. Een buitenge woon hevige storm is losgebroken over het dal van de Tinée en het hooger gedeelte der Zee-Alpen, waar veel schade is aange richt. Een plasregen, vermengd mat hagel steenen, viel verscheidene uren achtereen, met ongehoorde kracht. Op verschillende plaatsen zyn de takken van de boomen gerukt, andere zyn geheel ontworteld. Ook hebben er talrijke aardstortingen plaats gehad. De weg tusschen Isola en Saint- Sauveur is op 10 plaatsen gestremd. De gemeenschap met de boven-Tinée is verbro ken. De hagel beeft in de geheele streek belanryke verwoestingen te weeg gebracht. Men meldt, dat bet slechte weer, dat in de Zee-Alpen heerscht, zich ook met volle gestrengheid doet gelden in het gedeelte, gelegen tusschen Entraunes Colmars, Lage Alpen en in het hoogdal van Verdon. Een sneeuw-lawine is neergedaald op den weg van Col des Champs en heeft de gemeen schap tusschen Entraunes Colmars ver broken. Juffrouw Eva Hunter, een niet-onbemid" öelde NewYorksche dame, en een jeugdig ingenieur, Bayliss Walker, hebben er zich een reis van 3000 K.M. voor getroost om zich in den maneschijn op den top van een eenzamen heuvel in California, in den echt te laten verbinden Het was twee jaar ge leden op dien heuvel geweest, dat zy zich verloofd hadden. Tweehonderd vrienden vergezelden het paar en den bejaarden dominee naar den top. Maar het pad naar boven was zoo steil en moeilijk, dat de predikant geruimen tyd moest uitblazen voor hij weer op z\jn ver haal was gekomen om de trouwplechtigheid te leiden. De aanwezigen verklaarden later, dat zij nooit zoo iets plechtigs hadden bij gewoond als deze huwelijksvoltrekking in den maneschijn. Slecht weer. Regen en hagel nebben in verscheidene Zwitschersche kantons ver woestingen aangericht. Te Cheneus vielen hagelsteenen van buitengewone grootte, die in een oogwenk de velden, wijnbergen en boomgaarden vernielden. De landerijen van Camonnens, Orsonnens, Chavannes, Le Chatelard en Gibloux hadden ook veel te lyden. Te Vuadens heeft men hagelsteenen opgeraapt zoo groot als noten. Geen ruit of dakpan is daar heel gebleven. In tuinen en boomgaarden is alles vernield. Nooit by menschenheugenis, heeft zulk een storm deze landstreek getroffen, In verschillende deelen van Oosterijk hebben eveneens stormen gewoed. Te Ober- lentenisdorf zijn verschijdene mensehen verwond door afgerukte boomtakken of val lende dakpannen. Te Parschnitz brak een onweer los en sloeg de bliksem in een huis, dat afbrandde. Om een broekrok ..vermoord. De broek rok is in 't buitenland nog geenszins een schadelijken dood gestorven, heeft nu zelfs al een bloedig drama op haar rekening te boeken. Om haar aanstaande te ergeren de wegen van den min zijn doorgaans on doorgrondelijk verscheen te Boekarest een jonge dame Wassili Monroi van naam, 's middags op de pantoffelparade in het meest moderne kleedingstuk gehuld. Toen haar verloofde, die naar den romantischen naam van Rovanesco luistert, haar komen zag, schoot hij haar eenvoudig neer en meldde zich toen bij de politie. Daar verklaarde hy, onmogelijk een meisje te kunnen huwen, dat zoo weinig schaamte bezat om in een broek rok over straat te loopen. En daar op de logica valt inderdaad niets aan te merken Wassili ook niet een ander toebehooren mocht, had hy haar neergeschoten.

Onze Eilanden | 1911 | | pagina 3