I Timmeri Ti mm 2 ONZE E 1LANDËN van 31 DECEMBER 1910. op eenig succes kunnen bogen, hun taak vol vuur zullen voleindigen en steeds meer invloed zullen bekomen. De Russisch-Japansche oorlog heeft de groote stoot aan deze agitatie gegeven. De overwinning door de „gelen" op den Westerschen staat behaald heeft China wakker geschud en het nationaliteitsgevoel in hen doen ontwaken, een feit, waarop in den laatsten tijd dikwijls de aandacht gevestigd is. Ook Japan heeft, zij het ook indirect invloed geoefend op het onlangs genomen besluit om in het jaar 1913 een parlement bijeen te roepen. Eerst zou dit in 1917 plaats hebben, doch twee keer richtten de afgevaardigden der provinciale raden een verzoek tot de regeering, om zoo spoedig mogelijk met het inwerking brengen van de parlementaire machine te beginnen. Terwyl men een derde verzoek voorbereidde werd de sluiting van het Russisch Japansch vredesverdrag .en de annexatie van Korea door Japan vernomen, waarvan een gisting onder de bevolking het gevolg was, waarin de studenten te Peking zich mengden. Tal van studenten vergaderingen hadden plaats, waarop de wellicht toekomstige regeerders van het Rijk zichzelf, als teeken van rouw, bloedige verwondingen toebrachten. Een petitie waaraan hun bloed kleefde en waarin men den raadgevenden senaat laksheid ver weet, maakte veel indruk en animeerde den senaat zich onmiddellijk met den mees ten ernst met de hervormingsplannen bezig te houden. De senaat richtte dan achter eenvolgens verschillende vragen tot de re- geering over verschillende hoogst belang rijke kwesties, vooral buitenlandsche. Volksorganen sedert kort opgericht, ma ken krachtig propaganda voor een regee- ringshervorming. Men verwacht, dat, waar het geheele volk deze wil, enkele reactio naire mandarijnen haar niet zullen kunnen tegenhouden. Men weet dat Jaurès indertijd de ge woonte had om in de Humanité en in de Kamer den heer Ciemenceau van voor en na zijn ministerschap tegenover elkaar te stellen en uit de tcgonstolling die daarbij bleek, politieke munt te slaan. MetBriand werd en wordt dit spelletje voortgezet. De Petite République is nu dit voorbeeld gaan volgen doch met Jaurès zelf. Het heeft in een serie artikelen een vergelijkende studie gemaakt tusschen den Jaurès van vroeger (1902 en 1903, en den Jaurès van thans. Daaruit blijkt duidelijk dat de groote socialistische leider zijn beide tegenstanders eigenlijk bitter weinig verwijten kan, dat ook niet voor hem geldt, en dat het spreek woord van den pot en de ketel ook op hem van toepassing is. Dezelfde Petite République publiceert echter thans ook een brief van den bekenden Engelschen socialist Hyndman, die op een nog vrij wat erger tegenstelling in Jaurè3 het licht laat vallen, dan tusschen den Jaurès van 8 jaar geleden en den Jaurès van nu. „Wat ik niet vermag te begrijpen aldus Hyndman en wat mij in elk opzicht onverklaarbaar voorkomt, is de diepgaande verandering, die in Jaurèsheeftplaats gehad, gedurende den korten overtocht over het KanaalTe Parijs i3 Jaurès een onbuig zaam revolutionair en de hefstigste tegen stander van Aristide Briand. Te Londen wordt hij de lofredenaar van het liberale ministerie, waaronder de minis ter van binnenlandsche zaken de stakende mijnwerkers in Wales belangrijk hardhandi ger behandeld heeft dan Briand het stakende spoorwegpersoneel. Ik vraag me af, wat Jaurès van mij zou denken, als ik te Parijs kwam en me in 'n openbaar debatplotseliDg als verdediger der regeering ontpopte De Fransche taal zou te arm zijn aan sappige adjectiva, om mijn verplettering naar be- hooren te doen plaats vinden. In zijn qualiteit van revolutionair sociaal democraat, en sedert 30 jaar als zoodanig bekend zijnde, moet Hyndman erkennen, dat het hem onbegrijpelijk is, hoe Jaurès zijn merkwaardige houding in Engeland kan vereenigen met de steile principes, die hij in Parijs pleegde te prediken Men mag benieuwd zijn of Jaurès na dit oordeel van een partijgenoot zijn ver gelijkende studies, met Clemencean en Briand als object, nog zal blijven voort zetten. Haaysche Brieven. OVH. Alweer Oudejaarsavond. Het spreekwoord zegt: „de tijd vliegt snel." Ik geloof vast, dat onze vrind tegenwoordig de electrische trem als vervoermiddel bezigt om toch maar spoediger voort te komen. Elk jaar lijkt me de afstand tusschen twee oudejaarsavon den korter. Ligt het aan mijn door de jaren zwakker wordende memorie? Is 't de ge wone kwaal des ouderdoms, dat men de juiste maatstaf voor de tijdrekening ver liest Wa; rlijk, zoo oud ben 'k toch nog niet. Wel kan 'k zoo langzamerhand de haren op mijn schedel gaan tellen, doch dat is meer de schuld van de Haagsche sous- terrains dan van den last der jaren. Onze eeuw van electriciteit en vliegmachines doemt tot sneller leven en daaraan is het gewis te wijten dat ook de herinneringen zooveel spoediger vervliegen, 't Is een eenigs- zins weemoedig genot terug te denken aan de oudejaarsavonden, toen 'k nog Flak- keeënaar was. Het roestig pistool, waarmee de „jongens" van m'n vrind de Mooy het oudejaar uitschoten, wordt in mijn herin nering tot een geaucht, modern vuurwapen en deszelfs knal lijkt me op den afstand van het verleden het geluid, waarmee de saluutschoten van onze snelvuurkanonnen de lezing der Troonrede aankondigen. Weetje 't nog, oude leermeester, dappere directeur van Sempre, hoe 'k als jongen smulde in de oliekoeken, die als Oudejaars product van de bakkunst van moeder de vrouw, in mijn hongerig keelgat, verdwe nen Hoe werd het vette konijn bewonderd, dat je ons cadeau deed en dat den Nieuw jaarsdag slechts gebraden te aadschouwen kreegEn als Nieuwejaar er was, kwamen de gewichtige bezoeken. „Teun" was er al heel vroeg, deftig doend in zijn Zondagsche jas en z'n Zondagsche pet. 'n Heele gebeur tenis was altyd de komst van den „Hen- heerschen" Aschman met zijn reusachtige zegenwensch, waarin zelfs de geringste autoriteit niet werd vergeten en zijn formi dabel bont gekleurde prenten voor de kinde ren. 'k Weet niet, of 't nog zoo is. Ook op de dorpen verdwijnen oude gewoonten sneller dan vroeger. Wat jaren stand hield, verdwijnt. Doch wat het moderne leven niet zal vermogen weg te nemen, is de poëzie van den Oudejaarsavond. Zij heeft iets weemoedigs, die laatste stonde. Je ziet met schrik weer een heel levensjaar afge schreven en nooit keeil het weer. Goede voornemens zijn bij dozijnen in rook vervlogen en berouwvol bedenk je, hoeveel nuttiger zoovele uren besteed had den kunnen worden. Gelukkig al is het een schrale troost dat 90 pCt. van de Adamszonen en Eva's dochteren in dit op zicht hetzelfde lot deelen. Onze Kamerleden moeten wel in de eerste plaats overtuigd zijn, dat ze heel wat neutrale tijd vrij nut teloos verpraat hebben. In de heele pers van links en rechts klinkt de klacht, dat ditmaal de begrootingsdebatten op zoo laag peil stonden. En 't is waar. Slechts enkele rede voeringen verhieven zich boven het middel matige. Het schitterend requisitoir van mr. Patjjn tegen don antirevolutionairen leider en z(jn zaakrijke rede over het flnantieël be leid zijn twee van de weinige redevoeringen, die, zooals in Frankrijk gebeurt, de eer waard waren alom te worden aangeplakt. Doch tal van redevoeringen zijn het afdrukken in de Handelingen niet waard geweest. Aan het lage peil van het debat heeft de regeering zelf grootendeels schuld, de vluchtige en kluchtige wijze, waarop minister Heemskerk de zaken behandelt leidt er toe, dat in de Kamer eenzelfde toon wordt aangeslagen. Bovendien ontbrak de stof tot discussie vaak, omdat de regeering alle vraagpunten ver mijdt. Over zijn verzekeringsstelsel weigert Talma zich uit te laten en slechts een nota zal de Kamer eenig licht ontsteken. Groote, goed geregelde ontwerpen zijn nog niet ingediend en juist daarvoor worden de besprekingen minder belangrijk, 't Is te hopen dat 1911 in dit opzicht de noodige verbetering zal brengen. Veel hoop is er niet, want wie ziet, hoe ieder jaar het aantal kolommen der Handelingen vermeerdert, zal niet verwachten, dat de praatzucht der Ka merleden er minder op zal worden. In den Raad schijnt de spreekkwaal een beetje uit te zieken.'t Zal voor onze vroedschap in 1911 op zaken doen aankomen. Heel wat groote plan nen wachten op afdoening. Een nieuw stad huis, een nieuwe schouwburg, nieuwe ver keerswegen.We zullen zien, wat er van het verlanglijstje in 1911 in daden zal worden omgezet. Zal de Burgemeester blijven Het begin van 'tjaar zal het antwoord op die vraag brengen. Velen zouden hem met leedwezen zien gaan, want zijn takt om de raadsver gaderingen te leiden wordt algemeen erkend. Onze Liberale Unie gaat het nieuwejaar goed inzetten. Den I6den vangt de propaganda voor het Algemeen Kiesrecht aan met een reuzen- betooging in het groote Feestlokaal in de Willemstraat. Daar zullen Rink, van Hamel, Smeenge en Roodhuyzen, vier kopstukken der Unib het woord voeren. In deafdeelin- gen zal de campagne door spreekbeurten worden voortgezet. Wordt het geen tijd, dat de Flakkeesche Centrale gaat overwegen zich bij de Unie aan te sluiten Dat zou een begin zijn van 1911. En thans basta. Den lezers van mijn Haagsche Brieven bied ik mijn needrigen heilwensch bij den aan vang des jaars. Moge voorspoed hun deel zijn en hun de kracht geschonken worden, de 52 Haagsche brieven te lezen, die ik in 1911 wederom hoop te fabriceeren. Met beleefde aanbeveling voor de klaudisie van alle Flakkeeënaars Een Gelukkig Nieuwjaar houwer Oscar Kortun, de broer van den dokter, ,,'t Beste is maar, dat ik haar breng waar ze wezen moet, anders begint 't le ventje opnieuw." Rika opende de deur van de kamer en daar zette Oscar een klein wezentje op haar twee popperige voeljes neer. Uit een zon derlinge, bondgestreepte sjaal, die om het middel was toegeknoopt, kwam een smal, bleek gezichtje uitkijken, met een wolk van zwaar, donker krulhaar omlijst. Roerloos stond zy de vreemde omgeving aan te sta ren het eenige, waaraan nog wat beweging was te bespeuren, warende groote, gouden ringen, die in de kleine, sierlijke oortjes Ga naar die dame en geef haar 'n handje!" zeide Oscar in 'tltaliaansch. Maar de twee bruine handjes werden op den rug vast tegen elkaar gedrukt, de lippen werden opeen geperst en twee groote, don kere oogen keken tusschen de lange wim pers schuw naar de magere vrouw, die nog altijd haar broer met de armen hield omvat. Kom toch hier, kleintje." zeide Rika, maar haar stem had een anderen klank, dan toen zij den knaap had toegesproken. „Kom, mijn kind. Hoe heet je Julia," antwoordde haar broertje in haar plaats. „Julia, net als mama." Kom hier, Julia!" Rika zeide dat on geduldig en bevelend. Toen zij zag, dat 't kind achteruit week, trok zij het naar zich toe, hield het nedergeknield bij de magere schoudertjes vast en zag het onder den ver warden haardos onderzoekend aan. Geen spoor van hem I Alles, alles vreemd!" sprak zij in zichzelf en iedere teedere aandoening week uit haar hart. „Dat is haar kind, het kind van de vrouw, die 'tgeluk bezat, dat mij toekwam I" Geen woord van liefde vond zy voor het arme schepseltje, dat zij byna heftig losliet. Dora, neem dat kind den doek af en breng haar naar haar kamertje I Toen wendde zy zich tot den knaap, die by de tafel stond en met glinsterende oogen naar de schatten keek, die voor hem lagen ten -toon gespreid. Alles voor jou, FrederikToen wendde zij zich tot de beide broeders. „Mag ik den heeren verzoeken In afwachting van het ontbijt, zullen wy zoolang in de huiskamer gaan." De broeders hadden een snellen blikge- Ik ben ongerust voor die kleine meid," mompelde Oscar. Afwachten I" antwoordde de dokter bemoedigend. Intusschen liep Mina druk beredderend beneden in haar keuken rond. De reuk Plaatselijk Nieuws. MIDDELIlARXIS- Wegens Nieuwjaarsdag zal het telegraafkantoor alhier Zondag a.s. geopend zyn van 's morgens 8 9 en 'snam. van half één tot half drie. Ter voorkoming van misverstand her plaatsen we dit verbeterd bericht. De heer S. Nipius, vroeger werkzaam ter secretarie dezer gemeente, thans werk zaam te Schiedam, is dezer dagen bevorderd tot adjuDct-commies. Maandag 2 Januari a.s. zal door de voetbal-vereenigingen „Voorwaarts" en „Olympia" op het teriein aan den Steenen- weg een wedstrijd worden gehouden. Het zal aanvangen des namiddag 2'/i uur en eindigen om 33/4 uur. Toegang vrij. Met ingang van 1 April 1911 is tot vader en moeder in het Chr. Geref. Wees huis alhier benoemd den heer P. Rens en Echtgenoote van Katendrecht. Op Oudejaarsavond zal in de Nederl. Herv. Kerk alhier, de godsdienstoefening ten half zeven ure aanvangen, en alsdan eene extra collecte plaats hebben ter uitdee- ling aan de diakoniearmen, als nieuwjaars gift. GOEDEREEDE Donderdagavond hield de heer Deys, Leeraar aan de Ambachtschool te Middelharnis een lezing. Er was zeer weinig belangstelling. NIEUWE TONGE- Maandagavond 2e kers dag gaf de heer van der Velde met zyn gezelschap uit Rotterdam in het Hotel van de heer Holleman, een welgeslaagd consert de muziek en zangstukjes en in het bijzon der de comische voordrachten die ons ten gehoore werden gegeven overtroffen aller verwachting. De belangstelling was groot, jammer dat het bal geen doorgang had, omreden dat men geen muziek had voor den dans, daar de piano stuk was gegaan. Door Zjjne Excellentie den Minister van Justitie is ingetrokken de aanstelling van onbezoldigd Rijksveldwachter verleend aan H. Bakker alhier. Binnenland. Mannenmoed beloond De Italiaanschen regeering heeft een groot aantal medailles toegekend aan Terschellingsche visschers, ter belooning van hun werk bij de redding van schipbreukelingen van een Italiaansch scbip op de kust van Terschelling. Eet lot beslist 1 Te Swalmen [Limb.] is vacant debetrekking van gemeente-ontvan ger, waaraan verbonden is een jaarwedde van f400. Behalve meer andere sollicitanten, dingen zes van de zeven gemeenteraadsleden naar dit baantje. En deze edelachtbaren hebben nu besloten te loten. Hij, die het gelukkige lot treft, zal de vijf stemmen van zyn medeleden krijgen. Hollandsche citroenen Dezer dagen in een der Rijnlandsche steden vertoevend, zag een Hollander met genoegen hoe hoog onze Hollandsche producten in den vreemde staan aangeschreven. Voor de vitrine van een conflseurswinkel. Echte Hollandsche Amandelspeculaas en dito peperkoeken. In een andere zaak wer den hollandsche haring, bokking en dito kaas aangeprezen. Een fruitwinkel deed intusschen de deur dicht en overtrof zelfs de Amerikaansche reclame, onze Hollander stond er paf van! Hy las: de ontvangst van een fijnejbezen ding Hollandsche cilroenen en sinaasap pelen (Geld.) De ruim 70-jarige juffr. J. Lodder, te Willemstad, had Zaterdagavond toen ze aan de Buitenkade was om familie van de stoomboot „Thor" af te halen, het on van het gebraad, dat van boven kwam, waar de dokter en die winderige beeldhou wor, die de twee lastposten had gebracht", zouden blijven eten, verergerde haar kwade Inim. Toen Frits nu nog eens kwam vragen of hy dan „heusch niet boven mocht eten" tante Rika had hem nog eens uitgenoodigd werd zy vreeselyk boos.Ga dan maar, nare jongen 1" snauwde zy hem toe. Twee tegelyk, bromde zy. „'t Is zonde en schande om je dood te ergeren Op hetzelfde oogenhlik brak boven haar hoofd een luid geschreeuw los. Daarop hoorde zy de stem van haar zuster, ver volgens die van de oude Dora. Een mooie boel 1" mompelde Mina. „Lieve Hemel, als ik bedenk, wat voor 'n gezicht Rika kon opzetten, als m'n jongen even huilde." Toen werd het stil, maar nu kwam Louise, het kamermeisje van de we duwe, binnen. Wat zegt u van zoo'n lawaai, mevrouw Neen maar, een kind, dat wild wordt, als 't speelgoed krijgt. Jammer van die nieuwe pop. Bemoei je maar met je wasch 1 snauwde mevrouw. Langzaam ging Louise weer heen, maar zy zag toch nog, hoe mevrouw de handen ineen sloeg en hoorde haar zeggen! „Wat 'n lastpost! Wat doet zij ook met dat kind in huis te halen 1" geluk, doordat ze een duizeling kreeg, van een steenen trap, in het water van de Buitenhaven te vallen. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door eenige manspersonen, die er in slaag den haar te redden. Behalve een druipnat pak, had juffr. Lodder by haar val, nog een vrij ernstige hoofdwond bekomen. Die kent zyn Pappenheimers niet! Te Kaatsheuvel (Noord-Brabant) vestigde zich onlangs een man, die zyn kost verdien de met „waarzeggen". Aan jongelui, die by hem kwamen, vertelde hy de mooiste onschuldigste dingen. Aan enkele getrouw den wist hy echter zoodanige dingen te vertelleD, dat daaruit de hevigste ruzie tusschen man en vrouw ontstond. Om erger te voorkomen is de man nu over de grenzen der gemeente gezet. De gemiddelde besomming der Scheve- ningsche loggervloot bedraagt ongeveer f 12.000 netto per logger en die van de bom- meD tusschen f 7650 en f 7700 per bom. De reederijen en visschers kunnen tevreden zyn nadat de maand November voor de visscbery zoo tegen is gevallen. Ongelukkig einde I De 70-jarige C. N. X. Pennekamp wonende Teding van Berkhoutstraat te Haarlem, zou een paar dagen geleden turf van den zolder halen. Hij stapte mis en viel. Ijlings werd de hulp van een dokter ge roepen en deze constateerde schedelbreuk, 's Avonds is hy oveileden. Een ontrouwe werkvrouw. In een confectie magazijn te Leiden was roeds jaren dezelfde werkster in dienst en haar werd het noodige vertrouwen geschonken. Door toevallige omstandigheden kwam dezer dagen haar eerly'kheid in verdenking en uit een nader onderzoek door de politie bleek, dat zy uit het magazyn sedert jaren nieuwe kleeding- stukken heeft ontvreemd. Yoor eenige hon derden guldens werd alles in de verschil lende banken van leening in beslaggenomen. Lijken aangespoeld. Gisteren zyn aan het Texelsche strand drie lijken aangespoeld, die nog kort in zee schenen te hebben ge dreven. Waarschijnlijk is een vaartuig ver gaan, vermoedelijk het Noorsche schip „Sandoe", uit Tromberg. Meer dan drie duizend gulden soek. Een aannemer, de heer S. ontving te Muiden oen som van f 3600, welke by aankomst te Am s erdam verdwenen was. Tot nu heeft zich de vinder nog niet aangemeld. 't Zachte weerl Een getrouw lezer herinnert ons aan 1877 toen wy weer hadden als thans; 't wilde maar niet winteren en ijs kwam er niet. 't Volgende jaar hadden wy een winter voor 3. Laten wij geduld hebben! 't Is nog geen Januari en wij herinneren ons nog wel als jongens in 't laatst van Maart schaatsen te hebben gereden. Er kan dus nog wat in 't vat zitten I Nws. De politie hond hield de stroopers staande 1 Zaterdagnacht hoorde de jachtopziener Laraboo, op het buiten „Eikenhorst, te Wassenaar, leven by zyn woning. Hij meen de, dat het om zyn kippen te doen was. In alleryl verlaat hy zijn woning en onder het bevel „Zoek den kerel" stuurt hy er zyn politiehond „Wodan" op af. Deze slaat aan en op circa 150 meter van zyn woning staan twee personen, sty'f tegen een boom. Ze werden in bedwang gehouden door den hond. Bij onderzoek bleek, dat zy een paar stroopers waren, gansch niet onbekend. Ernstige vechtpartij 1 Te Haarlem drong B., een venter in aar dewerk, het logement van Sernee, de De Witstraat no. 37, binnen, met hét doel daal den nacht door te brengen. Hy was dron ken, had een geopend mes in de rechter hand en vloog dadelyk, zonder dat er eeni ge aanleiding bestond, op de 58-jarige schoonmoeder van Sernee, Gerarda v. d, L. toe en gaf haar met het mes een snee langs den linkerslaap tot achter het oor, byna den slagader rakend. De logementhouder wilde zyn schoon moeder te hulp komen, doch bekwam met hetzelfde mes een diepe snede langs den neus. De gevaarlijke man werd door omstan ders overmand, waarbij Sernee hem met een stok het mes uit de hand sloeg. Hy had zelf een geringe verwonding opgeloopen. werd door dr. Kuenen verbonden en ver volgens ter ontnuchtering naar het poli tiebureau gebracht. Uit Rika's slaapkamer waren dien nacht rust en vrede geweken. Te middernacht was zij nog niet naar bed. Bevend aan al haar leden nam zy de kaars op en ging naar de kamer van den jongen. Hy sliep nog niet en staarde met groote oogen nieuwe omgeving aan. Je moet slapen, lieveling," fluisterde zy, terwijl zij hem over de blonde lokken streelde. Ja, tante I Bevalt 't je by me O ja Frits en ik gaan morgen ko nyntjes koopen. Hy zei, dat u 't mij wel zoudt toestaan Nietwaar, u vindt 'tgoed?" vleide hy, terwyl hij zijn armen om haar hals sloeg. Een weigerend antwoord zweefde haar op de lippen, want kortgeleden nog had zy 't haar neefje geweigerd, maar haar „neen" veranderde in „ja" onder de liefkoozingen van dien blonden knaap. Zy voelde datzy te zwak en te toegevend was en dit ver ontrustte haar voor de toekomst. Maar ga nu ook stil slapen, m'n jongen Ja, tante Toen liep zij ook naar het bedje van z'n zusje. Zy sliep vast, maar nog altyd met dien harde trek om den kleinen mond en met gesloten vuistjes. Rika beschouwde het kind aandachtig. Welk een lastig karakter sprak toch uit het gezichtje van dat kleine, Dr. Kuenen verbond de vrouw, wier won den niet levensgevaarlijk bleken, terwyl S., wiens neus leelyk geschonden is, zich naar het Gasthuis begaf. Diep treurig! Te Asten (Noord-Brabant) is zekere F.F., uit Mierloo, onder de stoomtram geraakt en kreeg dientengevolge een verwonding van niet ernstigen aard. Echter schijnt de schrik hem zoodanig bevangen te hebben, dat hy in hevige mate krankzinnig is geworden. Nadat de ongelukkige met groote moeite overmeesterd was, is hij naar een krank zinnigengesticht overgebracht. Nws. Dinsdagavond 11 uur brak brand uit in de schortenfabriek der ftrma Wed. F.J. De Groot aan de Parkstraat te Arnhem. De brand bleef beperkt tot eenige lokalen achter in het gebouw, welk uitbrandden, j De schade wordt door verzekeringgedekt oorzaak onbekend. Een aardig buitenkansje! Van twee ijzeren schepen, de vorige week Zondag in 't Hellegat aan den grond geraakt, waB men om vlot te maken, genoodzaakt een deel der lading, bestaande in steen kolen, cement en ijzer overboord te werpen Willemstadsche visschers hebben nu het geluk gehad, elk een vrachtje van die steen kolen te kunnen opvisschen, waardoor een goede vangst werd gemaakt en sommigen hunner f 30 en meer aan steenkolen hebben opgevischt. Een arm afgeknald De rangeerder G. J. Blijdeveen had het ongeluk bij het afkoppelen van een trein op het stationsemplacement te Nijmegen tusschen de buffers te geraken met het noodlottig gevolg, dat hem een arm werd afgekneld. Moedermoordenaar. Het Hof van Gezwore nen te Parijs heeft tot 10 jaar gevangenis straf veroordeeld Gaston Waché De Roo, die zyn moeder, een rijke weduwe, had ge dood. Het bleek dat de beklaagde zyn daad gepleegd had in een opwelling van woede, toen hy vernam dat zyn moedfer met een Hongaarschen avonturier wilde hertrouwen. fliOTiipipiiW Wilt ghij U goet Biet Rundvleis, R( So wil lek U voo Door goede waer liiikiliiliiliiliilii Marktbi Amate Ingezonden door J uair in aardappelen, Zeeuwsche Bonten Zeeuwsche Blauwe Flakkeesche Eigen Dreutsche Eigen h. Brielsche Eigenh. Geldersche Blauwe Friesche Borgers Frie8che Blauwen Friesche Bonten Eigenheimer Poote ADVERI Ondergeteekende heeft overgedaan a ECK Lz., die jaren zaam is geweest. Dankend voor t hem genoten, bevc beleefd in ieders g Ingezonden Stukken. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie Op grond dat de heer M. van Oosten- brugge te Ooltgensplaat volgestorte polissen verantwoorden als ware zy op termijn ver kocht en hij bovendien het agentschap had aangenomen van een hoogst onsolide Con- curreerende Onderneming, gaven wy onzen Hoofdagent den heer C. Moelyker te Som- melsdyk by schrijven van 15 Nov.jl. order hem op ataanden voet te ontslaan. De heer van Oostenbrugge heeft dus niet ontslag gevraagd doch gekregen. De heer Moelyker zal desverlangd een en ander gaarne bevestigen. Met beleefden dank Hoogachtend, N. V. De Tijdgeest De Directie, M. IBURG Hzn. J. Mij refereerende [f beveel ik mij belet iu ieders gunst aai mate uw vertrouw« I Middelharnis, Janu By den aanvang mijn hartelijke gel vriendeD, bekenden B. KOSTER, - Middelharnis, 1 Jam Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag, 1 Jan. 1911. NED. HERV. KERK. Middelharnis Oudejaareav. half zeven, Da. Bruining Ex tra Collecte Diaconie Armen.) Middelharnie, vin. en 'a av. Db. Bruining, SoinmelBdijk Oudejaarsavond 6 uur Ds.Weatrik. Sommel8dijk vm, en 'e av. Da. Weetrik. Dirksland, nm. Da. Hoogendijk uit Stelloudain. MeliBsant, vm. en nm. Da. Kroese. Herkingeu, vm. en nm. Ds. Addink. Stellendam, vm. De. Hoogendijk. Quedereede, vm. en nm. Ds. de Oidts. Ouddorp, vm. en nm. Ds. v. d. Kooij. Nieuwe Tonge, vm. en nm. De. Wentink. Oude Tonge, nm. Ds. Ernmen uit den Bommel. Ooltgeueplaat, vm. en nm, Ds Lnteqn. Den Bommel nm. Ds. Emmen. Stad aan 'tHaringvl. vm. Da. Polhuya. Langstraat, vm. en nm. de heer Hack. EVANQELIKSATIEGEBOUW. Middelharnis vm. en 's av. de WelEerw. Heer Smit van Delft. Oudejaarsavond half zevende WelEerw. Heer Smit van Delft. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en's av. de heer Hiensch te Veenendaal. Oudejaarsavond 6 uur, de hr..Hiensch te Veeuendnal. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds Dekker. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'a av. Ds. Esselink DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. J. MOSSELMAN, - Westdyk, M A. DIJKERS Wenscht vrienden lukkig Nieuwjaar. P. ZOE Wenscht vrienden kenden, veel heil en I Jaar. Middelharnis, 1 Ja A. TEEPE, I Aan vrienden en a kig Nieuwjaar. G. C. v. d. HOEK, B: Middelharnis. D. DE HAAS Middelharnis. K. v. d. SLU. Middelharnis, 1 Janu eigenaardige dingl Haar hart beefde nog bij de herinnering aan 't tooneel van dien middag. Juichend had de knaap z'n zusje al zyn schatten getoond en met begeerige oogen had zy ernaar gekeken, zonder ech ter de hand naar iets uit te strekken. Toen had Rika een gewone stuiverspop laten halen, zy had heelemaal niet aan meisjes speelgoed gedacht.'De kleine greep echter niet toe, zy hield, evenals by baar aankomst, de handen op den rug en keek byna met minachting van dat ordinaire ding naar bet groote Janklaasenspel, waarmede de jongen al bezig was. Toen drukte Rika de pop bijna met geweld ;in de armen van het kind en toen gebeurde er iets ongehoords. Het zwart kopje slingerde de pop met zooveel kracht tegen den grond, dat de porceleinen kop in duizend scherven viel. Toen keerde het kleine dametje haar weldoenster met een niet weer te geven trotsch gebaar den rug toe. Een heftige woede maakte zich van Rika meesterzy greep het kind by den arm en bracht haar tamelijk onzacht naar haar slaapkamertje. En daarhoe kwam het toch, dat zy zoo boos kon worden daar sloeg zy het kind zoolang, totdat het, zonder dat er één traan in de donkere oogen kwam, zoo geweldig begon te schreeuwen, dat Rika hooren en zien verging. Eindelijk gelukte het Dora de kleine weer tot bedaren te brengen. (Wordt vervolgd.) Geluk en voorspc vrienden, begunstige J. WIELAAR] Middelharnis, 1 Janu D. BIJ Handel in groenten Joh. DE VOGE Aan vrienden en lukkig Nieuwjaar. Jn. VAN DEN HO Middelharnis, 1 Jam H. VAN D Mr. Schilder Joh. BOON, in Manufacturen. Alle vrienden en bei Nieuwjaar. W. BR Dirksland, 1 Janu,

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 2