2 ONZE EILANDEN van 17 DECEMBER 1910. baarder meerderheid in het parlement ver zekeren door in het nieuwe ministerie leiders der verschillende nationaliteiten-groepen op te nemen. Met het oog hierop zou de Keizer voor de nieuwe vorming van het kabinet besloten hebben den raad in te winnen van de voormannen der vier nationale partijen, Chiari, Geszmann, Glombinski en Fiedler. In hoeverre de Keizer er werkelijk in slagen zal de nationale tegenstellingen, die, met al hun eigen belangen en belangetjes en hun ouderlingen haat en naijver, achter deze vier leiders staan, met elkander te verzoe nen, dient afgewacht. Slaagt hij er in, dan heeft de grijze Keizer daarmede opnieuw een bewijs gegeven van den zeldzaam groote persoonlijken invloed, dien hij nog altijd op allen, die met hem in aanraking komen, uitoefent. Uit Brazilië komen verschillende berichten omtrent het weder uitbreken van een op stand onder de marine, die ook thans verre van duidelijk zijn. Zaterdag ontving het Reuter-agentschap te Parijs een telegram uit Buenos-Ayres, waarin gemeld werd, dat particuliere telegrammen uit Rio de Janeiro verzekerden, dat de bemanning van de meeste schepen opnieuw aan het muiten is geslagen. Dienzelfden morgen ontving de Brazilaansche gezant te Londen een tele gram van den minister van Buitenlandsche Zaken te Rio de Janeiro, waarin werd mede gedeeld, dat één bataljon mariniers in een der forten van Rio in opstand gekomen was en dat de regeering een oorlogsschip had afgezonden, dal het fort onder vuur geno men had. Volgens latere berichten brak de opstand uit in de kazerne op het eiland Las Cobras en werden de muitelingen ondersteund door den torpedojager Rio Grande do Sul, terwijl de landbatteryen de schepen bij het beschieten van Las Cobras hielpen. De bladen te Rio de Janeiro verklaarden, dat de aauleiding tot den opstand slechts on- beteekenend was. De shrapnels der muiters maakten tal van slachtoffers aan de kust en op de na burige wegen, maar ook het cijfer der ge vallenen op het eiland moet zeer hoog zijn, meer dan 200 dooden en gewonden. De commandant van het garnizoen te Rio de Janeiro, Barreto, moet tijdens het bombar dement aan het been gekwetst zijn. Andere telegrammen melden weer, dat de verliezen aan land niet ernstig zijn, maar dat aan eigendommen eenige schade werd toegebracht. Volgens deze laatste sloeg de helft der bemanning van het oorlogs schip Rio Grande aan het muiten, maar bleven de andere helft en de officieren trouw zü arresteerden de muiters, die zij als ge vangenen naar wal brachten. Er vielen evenwel slachtoffers aan boord, onder wie een officier. De Senaat heeft den staat van beleg te Rio de Janeiro goedgekeurd voor dertig dagen. Volgens een mededeeling van het blad „La Brésil" zou de oorzaak der jongste muiterij gelegen zijn in de verbittering, die onder de officieren ontstaan is door de amnestie, welke aan de muitelingen van 23 November is verleend. Heel duidelijk is echter deze verklaring niet. Haagsche Brieven. cv. Raadszittinkjes als die van Maandag (Sin terklaas) zijn toch maar je ware. Kort, wei nig discussie's en toch belangrijke besluiten genomen. We gaan 8 millioen leenen voor allerlei werken en zonder discussie ging het er door. De bankiersfirma Wurfbain zal voor de plaatsing der leeningen zorgen. Wie dus geld noodig heeft, weet het adres. Wie evenveel crediet heeft als de residentie, kan bij die bankiers vast zonder borgen terecht. Van de Sinterklaaszitting was dit wel het belangrijkste besluit. Toch mag 'k niet nalaten een vraag te vermelden van groot belang. Zijn B. en W. zoo werd geïnterpelleerd er op bedacht alle moeite te doen, dat het bezoek van het Engelsche Koningspaar niet zal voorbij gaan zooals dat met de Belgische Majes teiten gebeurde B. en W. hebben ge antwoord, dat de zaak hun aandacht vraagt. 't Is maar te hopen, dat de hooge be zoekers in den winter komen want 's zo mers, in 't voorjaar en den laten herfst vinden ze een gesloten paleis. We zijn im mers maar een kleine drie maanden resi dentie met de daad, negen maanden ver dienen we dien naam niet. Dat koopje heeft de ongemanierdheid van het Haagsche publiek ons geleverd, dat nog altijd Hare Laterik kom straks wel beneden, Mina. - Nu ja, stijf hoofd Haar zuster verwijderde zich. Frederika Trautmann schreide niet meer, doch staarde met het hoofd op de hand geleund naar buiten. Duidelijk kou zy de dryvende ijsschotsen op den Rijn onder scheiden. Hoe verlaten, hoe doodsch was alles om haar heen I Was het werkelijk eens lente geweest, waarin alles bloeide en geurde, toen 't maanlicht op de golfjes speelde en de nachtegaal kweelde? .Was er inder daad eon avond geweest, waarop zy stond, daarginds onder dien notenboom, in een wit kleedje, en met kloppend hart uitzag naar het bootje, waarmede h ij tot haar kwam Een kortstondige droom was 't geweestop dien lenteavond was de nacht vorst gevolgd, onbarmhartig en vernieti gend. geen bloem of rozeknop in 't leven latend. Neen, men had het niet gewild, dat zy hem zou volgen, den vreemden schilder, die tot baar was gekomen, de Hemel weet van van waar. Vader had gesproken van bede lende kunstenaars en moeder van de licht zinnigheid van de jonge artiestjes, die er wel heel aardig uitzien in hun fluweelen jasjes, maar die toch allemaal niet deugden en alleen er maar op uit waren om licht- geloovige meisjes diep ongelukkig te maken. Majesteit elke vrije wandeling door haar residentie onmogelijk maakt. Hopen we, dat 't B. en W. zal gelukken, het Engelsche bezoek naar 't Haagje te dirigeeren. Op 't Binnenhpf loopen de vergaderingen niet zoo glad van Stapel als onze Sinter klaasvergadering van den Gemeenteraad. Redevoeringen zonder einde. De Papen- drechtsche zwendelzaak nam eenige uren in beslag. Baron van Wijnbergen hield een allertreurigste rede, die tot replieken van mr. Limburg en anderen leidde. De minister van Justitie strafte de schetterspeech vanDuys af. 's Avonds tot afwisseling Waterstaat. Dat is het menu der Districtsbelangen.Dan komt de een met een brug, die niet draaien wil, een trein, die niet stopt, een kanaal, dat vereischt wordt, een rivier, die uitgediept moet worden, een weg, die verbeterd moet worden enz. Hon lerd en één wenscben worden geuit. Voor een minister is zoo'n zitting een ware marteling. En spy t de uren lange vergaderingen zal het nog alle moeite kosten om voor Kerstmis klaar te komen. Twee hoofdstukken, Oorlog en Marinezullen de volgende week nog bijna in hun geheel moeten worden behandeld. Men kan zich zoo begrjjpen, wat er op die manier van een degelijke behandeling terecht komt. Het militairisme is er niet te slechter aan toe, 't kan op zoo,n manier gemakkelijker de millioenen uit de belastingpenuingen ver slinden dan by een degelijke behande ling der zaken. We hebben nu toch een commissie gekregen om te zien of er op 't militaire gedoe bezuinigd kan worden. Als lid staat vermeld de beer Duymaer van Twist 11 Dat zegt alles 1 Wat een bezuiniging zal deze militairist-pur-Sang doen aanbren gen Gelukkig zitten Marchant en Ter Laau erin, doch niettemin heb 'k weinig hoop dat die heele commissie iets zal uitrichten. De rechterzyde moet van plan zyn eenstemmig voor de oorlogsbegrooting te stemmen. Natuurlijk, hoe meer millioenen het militai risme vraagt, hoe gretiger het clericaal con servatisme ze toestaat. Dat schijnt het kerst geschenk van de coalitiemannen aan de kleine luijden te zyn. Wat is dr. Kuyper er bekaaid afgekomen in de Van-Heeckeren affaire, 'k Hoor, dat hy nu in Amerika Indianenhoofdman gaat worden met den titel: Het bleekgezicht met de dubbele tong. 't Is onbegrijpelijk, dat deze oud-minister na 't geen verleden week in de Kamer is gebeurd, bet nog waagt, in de Volksvertegenwoordiging te verschijnen! Maar och, onze voorvaderen zeiden t'alDe brutale beeft de halve wereld. Dat is tegenwoordig maar al te waar. Zelfs deftige mannen als doktoren worden tegen woordig oproerig. In een vergadering van die heeren zijn deze week harde nooten gekraakt over een benoeming. De Raad heeft onlangs besloten een directeur van den ontsmettingsdienst tnz. te benoemen. Die tak van dienst staat onder wethouder de Wilde. Zonder oproeping is er nu onders hands benoemd een dr. Vrijland,naar men zegt, een vriend en partijgenoot van den wethouder. Een raadslid, dr. Van der Hoorn, die al drie maanden bezig was de practijk van den benoemde over te doen, trachtte de benoeming te verdedigen, doch dat viel hem niet mee, een slechte zaak kan men nu eenmaal niet goedpraten, 't Ergste is, dat de benoemde volstrekt niet uitblinkt voor de functie, die by te vervullen krygt. In plat Hollandsch gezegd: hy weet er niets van. Geen wonder dal over die be noeming, waarvan prof. Treub blykens 't geen hy in den Raad vroeger zeide, wel eenig vermoeden had, in de geneesknudige vergadering harde woorden vielen. Ook in den Raad zal er nog wel een hartig woordje over gesproken worden Een andere onaangename kwestie betreft het Haagsche conservatorium of de muziek school. Directeur daarvan is mr. Viotta, die tevens dirigent is van het Residentie orkest. De werkzaamheden voor het laatste schijnen van buitengewoon slechten invloed o p de school te zijn. In de Avondpost en andere o. a. Land en Folk zijn kolommen vol over het geknoei (het woord is niet te sterk) in die muziekhistorie geschreven. De com missie die het conservatorium beheert, tracht zich schoon te wasschen, doch de repliek van Land en Volk in 't nummer van Zaterdag jl. is zoo voldoende, dat de minis ter, welke't conservatorium jaarlijks een zeer groot subsidie verstrekt, wel ter dege zal informeeren, voor hy 's lands gelden laat besteden zooals thans geschiedt. Zal de Schouwburg gesloten blijven Ziedaar een derde vraag van belang. Een verzoek van belanghebbende om bet ge bouw met Mei 1911 niet te sluiten zal wel geen succes hebben, vooral niet, nu jbr. Wichers, de commandant der brandweer, heeft verklaard het gebouw zoo gevaarlijk Maar de oudere zuster, die wat schoonheid betreft, niet met Rika vergeleken kon wor den, had het den knappen schilder nooit ver geven, dat hij alleen maar oogen had voor Rika, en dat hij op zekeren avond op een roeitochtje in den maneschijn Rika uit het schuitje, waarin beide zusters gezeten waren, bad weggelokt in een kleiu bootje en dat zy toen, ondanks den afstand, duidelijk bad opgemerkt, hoe iunig die twee elkander hielden omstrengeld. Dit had Mina moeder oververteld en den volgenden morgen was er een storm Los gebroken, die Rika tal van tranen kostte. Des avonds was zij nog eenmaal uitge gaan om hem vaarwel te zeggen. De zus ter had het bemerkt en haar toegeroepen „Blijf hier het past niet, versta je 1" Maar Rika was toch gegaan met een koppig: „Vertel düt ook maar over Niemand kan my verbieden afscheid van hem te nemen." Mina had echter ditmaal haar mond ge houden, misschien bewogen door Rika's diepe droefheid en ongehinderd kon het meisje het ongelukkigste uur van haar leven sly'ten. Hoe lang ook geleden, stond zijn bleek gelaat nog levendig voor baar oogen. „Je hebt gelijk, lieveling, dat je toegeeft. Wat zou je ook met zoo'n armen jakhals be ginnen?" Met deze woorden had hy haar te achten, dat het beter vandaag dan morgen gesloten diende te worden. Gelukkig dat we nog een bescheiden getal andere ge legenheden hebben. Flora, Scala,'t Gebouw, de Dierentuin, 't Appolotheater, de Bioscoop, plus de diverse concertzalen zullen ons troosten, als de oude Schouwburg ter ziele gaat! Plaatselijk Nieuws. MIDU&LIIARiMIS- Ten huize van Mevrouw Kolff-Mys werd Donderdag 15 December de jaarlyksche deeling van Dorcas gehouden, eh wordt met dank aan allen die met hunne gaven steunden meegedeeld dat aan 87 be- hoeftigen zyn uitgereikt 9 bovenrokken 6 onderrokken 3 Banen voor rokkeD 2 Peluw en beddezakkeu 5 Dekens 29 Lakens 27 Vrouwehemden 1 Mannenhemd 6 Vrouwebroeken 3 Mannebroeken 27 Schorten 5 Borstrokken 4 Bovenbroeken 1 Pak Sajet 3 Boezeroenen 10 Vrouwejakken 8 Spreien 5 Pakken stof voor ondergoed 4 roode wollen hemdeD 6 el flanel 1 Keuvel 3 lange jakken 2 blauwe Schorten 1 Geruit Schort 3 Pelow broeken 4 Merinos rokken 4 Sloopen 3 paar kousen. De Nieuw gebouwde vischsloep Oranje Nassau schipper M. den Braber zeilde Don derdagmiddag voor het eerst ter beug vis- schery uit. Woensdag werd door de Jongedochters vereeniging bid eu werkt aan de armen van de verschillende gezindten kleeding- stukken uitgereikt. De in de geref. kerk gehouden zang-, uitvoering onder leiding van deu heer P. Koudyzer was druk bezocht, de daarbij gehouden collecte bracht f 16.75 op. Naar men verneemt zal de stoomboot Onderneming met ingaDg van 1 Januari a. s. uit de dienst worden genomen. J. de Bloeme. uit deze gemeente varende als schippei op een vischsloep van den heer Groen te IJ muiden die Woensdag te Vlaardingen ter beugvisscherij is uitge zeild, liep donderdag te Umuiden binnen met een gebrokenmast. Openbare vergadering vayi den raad der Gemeente Mïddelharnis op Vrijdag 9 Dec. 1910 's namiddags 2ll2 uur. Aanwezig de Voorzitter en 9 leden. Af wezig zyn de heeren J. 0. Born en J. v. d. Koogh. Na voorlezing worden de notulen der vorige vergader, onveranderd vastgesteld en getaekend. I. Wordt mededeeling gedaan van de vol gende ingekomen stukken. a. Brief van Ged. Staten, waarbij goedge keurd wordt teruggezonden een raadsbe sluit tot wijziging der Gemeentebegrootiug over 1910, b. Brief van Ged. St., waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden een raadsbesluit tot toekenning van een suppletoir subsidie ad f 450 aau het Burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1910. c. Brief van Ged. St., waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Suppletoir kohier Hoofd. Omslag, dienst 1910. d. Besluit van Ged. St. tot vaststelling der rekening dienst 1909. e. Brief van Ged. St. waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden een raadsbesluit tot het aangaan eener overeenkomst, met de Rott. Tram My. f. en g. Brieven van Mevr. van Bergeyk v. Buuren en van Mevr. J. H. Kolff-Mijs verzoekende ontslag als lid der commissie van Toezicht op de bewaarschool. h. Brief van het bestuur van den polder Oostplaat Flakkee, waarin zij bericht, dat zy het bedrag ad f 200 voor tegemoetko ming in de kosten van verbetering der uitwatering aanneemt. ontvangen. Eerst toen zy in haar wanhoop hem om den hals was gevallen en snik kend stamelde: „Ik blijf je trouw, nooit zal ik je vergelen, nooit afstand van je doen 1" toen was 't ook hem week om het hart gewoiden, zoodat beider tranen vloeiden. Zul je my schry ven had zy eindelijk gevraagd „Het is het eenige geluk, dat ray overblijft." Toen liet zy er op volgen: „Henri, blyf je mij trouw Ja - Ik wel maar jij O, altijd, altijdbezwoer zij door kaar snikken heen. Ik geloof je niet, Rika ...je bent zoo mooi, zoo lief! Zoo waar helpe mij God, ik zie nie raaud aau, ik wacht op jou, al moest ik oud en grijs worden. En, mochtje ooit in nood verkeereu, zoo maak mij er mede bekend. Al zou je de sterreu van den hemel verlangen, ik zou ze voor je halen. Als ik wist, dat ik er jouw geluk mede bevorderde, dan liep ik vanavond nog met je weg, zon der verdriet, zonöei my te schamen, maar ze zeggen, het was zoowel mijn ongeluk als het jouwe. Het myne? Daar is niets aan gelegen. Maar je moet gelukkig zyn! Ik wil geen blok aan je been zyn, je kUDst wil vrijheid Ga, maar vergeet my uiet i. Brief van Ged. St. waarby worden ge zonden eenige beschikkingen op bezwaar schriften op den Hoofd. Omslag Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl gunstig wordt beschikt op de ontslagaanvragen in f. en g. f. Brief van Ged. St. omtrent betaling van de verplegingskosten van den krank zinnige W. P. de la Bye. De vader van den verpleegde heeft zich bereid verklaart de helft dei kosten te betalen. k. Brief van den Ned. Bond van Gemeente- Ambtenaren, inzake de Gemeente borgtoch- tenwet, welk schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. I. Brief van Ged. Staten eenige opmerkin gen mededeelende op de gem. begrooting dienst 1911 en in verband daarmede een schrijven van het zelfde college betrekkelijk de gasfabriek. Na toelichting van den voorzitter wordt besloten de daarin gevraagde verhoogingen aan te brengen. m. Brief van bet bestuur der Israëlitische gemeente, waarin het bericht dat het den strook grond liggende tussschen den nieu wen wegen den grond der Israëlitische ge meente wil koopen op de voorgestelde con ditie, nl. f 1.50 per M2. Wordt besloten te onderzoeken of voornoemde gemeente soms genegen is tot ruiling en dit schrijven zoo lang aan te houden. o. Brief van het gemeentebestuur van Sommelsdijk, de herbenoeming berichtende van de heeren J. C. de Gast. en C. J. Moster- dyk respectievelijk lot lid en plaatsvervan gend lid der Commisie van beheer der gas fabriek. p. Schryven van de woningbouwvereni ging „Samenwerking", alhier, verzoekende haar de voorwaarden te doen kennen, waar op grond op het. terrein aangekocht van den heer Meijer, in erfpacht kan worden verkregen. By acclamatie wordt besloten te berichten, dat de raad in beginsel daartoe bereid is op nader te bepalen voorwaarden en prijs. q. Brief van den Inspecteur der Posterijen en telegrafie, inzake den bouw van een post en telegraafkantoor. Dit schrijven wordt aangehouden. II. De voorzitter stelt namens Burg. en Wethouders voor tot betaling der koop sommen van aangekochte perceelen tuin grond en de kosten van verbetering van den toegangsweg naar het tramstation eene geldleening aan te gaan groot f 10.000.— tegen eene rente van 4 0/o en een koers niet lager dan 98 °/0 met eene aflossing van minstens f 750 per jaar aan te vangen in 1915, en iD verband daarmede de noodige wijzigingen in de gemeentebegrooting voor 1911 aan te brengen. III. Dit voorstel wordt by acclamatie aangenomen, wordt overgegaan tot benoe ming van een lid en een plaatsverv. lid der Commissie van Beheer der Gasfabriek. Aan de beurt vau aftreding zyn de heeren J. van den Slik en J. Korteweg, welke heeren by 2e stemming worden herkozen tot lid en plaatsverv. lid van voornoemde Commissie. Wordt by acclamatie besloten voor den tijd van één jaar onderhands te verhuren de overblijvende perceelen tuingrond, na aanleg van den weg overblijvende. nl. aan H. van Beek voor f 20, aan A. Witvliet voor f 7 en aan H. Zwarts, G. van Eek K. J. Meyer en J C. Vermeer ieder voor f 25, met de bepaling dat de perceelen niet woiden gebezigd voor bouwgrond. Aan H. van Beek zal wegens gemis aan beneficie worden uitbetaald f 4 en A. Wit vliet f 20. V. Naar aanleiding eener bespreking door den heer J. v. d. Baan wordt goedgevon den den havenmeester een gratificatie van f 10.toe te kennen voor zyne bemoeiingen bij den aanvoer van suikerbieten. Na een enkele bespreking van den heer Zaaijer over de ongeregelde doorzeuding van de „Gemeentestem, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Verslag van het verhandelde in de open bare vergadering van den Gemeenteraad van Melissant op 7 December 1910. Afwezig de heer Joppe. Nadat de vergadering is geopend, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en geteekend. Ie. Worden gelezen de ingekomeD stukken: a. een missive van Gedeputeerde Staten, daarbij mededeeleude, dat door hen deGe- meenlerekening van het dienstjaar 1909 is gesloten en vastgesteld in gewone ontvang op f 14889.30s uitgaaf 13726.66 en aldus met een batig saldo van f 1162.645 Ween niet langer Italiö is de we reld niet uit. O. Henri, veel te ver voor de liefde. En de meisjes daar ze zyn zoo scboon Toen kusten zy elkander en lachten door hun tranen heen. „Zoo mooi als mijn Rika is daarginds niet éóne, zeide hy. En nogmaals fluisterden hun lippen Vaarwel I Ik blyf je trouw 1 Kom terug, ik wacht je God zegen je Nog meende zij, na lange jaren, het plas sen van de riemen in het water te hooren en zijn laatsten groet„Vaarwel, mijn engel, myn schat!" En toen Toen was het somber en ledig geworden in haar hart, jaren lang. Slechts nu en dan drong een enkele lichtstraal door een brief van hem. Verschillende aanzoeken werden haar gedaan ze wees ze af met een telkens herhaald „Ik trouw nooit." „Zy kan dien windbuil van 'n schilder maar niet vergetenI" verklaarde haar zuster. Op zekeren dag snuffelde moeder, toen Rika niet thuis was, in haar schrijfmap en vond Henri's adres. Vader schreef toen 'n brief, waarin zy hem kort en bondig te kennen gaf, dat hy zijn geschrijf moest staken, want dat het meisje nu verstandig werd en aan een passende partij begon te denken. Rika vermoedde niets; zij leed onnoeme- buitengew. ontvang op f 4200.— uitgaaf 4200.— Nihil. b. eenunissive van alsvoren tot goedkeu ring van de wijziging der Gemeentebegroo- ting, dienst 1910, waartoe in de vorige vergadering een besluit is genomen c. een missive van alsvoren, daarbij berich tende, dat de uitkeering aan de gemeente, krachtens art. 48 der Wet op het Lager Onderwijs, over het dienstjaar 1908 bedraagt f2819.52. 2e. Deelt de Voorzitter mede, dat door Gedeputeerde Staten de Begrooting voor 1911 met opmerkingen is teruggezonden. Naar de meening van Gedeputeerde Staten is voor subsidie voor het Lager Onderwijs f350.— te veel geraamd. Met algemeene stemmen wordt besloten om genoemde post met f350: in omvang te verlagen en in verband hiermede in uit gaaf enkele posten tot eenzelfde bedrag te verminderen. 3e. Wordt besloten de Begrooting voor 1910 te wijzigen als volgt: de inkomsten te verhoogen met f 12.75 voor werkzaam heden betreffende de Landbouwtellingen f35.— wegens ontvangst voor de blanco zegels der registers Burgerlijke Stand, ter wijl voor deze bedragen teveDs posten in uiigaaf worden gebracht. 4. Wordt van den post vooi onvoorziene uitgaven f 0,85b afgeschreven en wordt dit bedrag in uitgaaf aangewezen voor meer dere huur wegens het byhuren door de ge meente van een stukje grond aan de dreef van het Algemeen Armbestuur. 5e. Wordt overgegaan tot de benoeming van het stembureau voor de eerste ver kiezing in 1911. Uit de gehouden stemmiDg blijkt, dat is gekozen tot le lidde Heer Kooman, tot 2e lid: de Heer Van Beek en tot 3e lid: de Hear Joppe. Tevens wordt besloten om alle raadsleden tot plaatsver vangende leden en alle leden als plaats vervangend voorzitter aan te wijzen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. HËItKINGEN- De werkman A. M, die eens in de stoomdorscbmachine wilde zien of een zeker deel der machine wel goed werkte, geraakte met zyn handen tusschen de machine bekneld, waardoor de man niet meer in staat was, zijn werkzaamheden voort te zetten. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Door dartelheid geraakte een paard van J. M in de sloot. Het koude bad be paald niet bevallende was het er even vlug uit als het er iu gesprongen was. Zonder eenig letsel noch aan paard noch aan tui gage liet dit ongeval af. Verslag van het behandelde in de ver gadering van den Raad der gemeente Stellendam op Woensdag 7 Dec. '10 's nam. half drie. Aanwezig alle leden. Voorzitter de bur gemeester. Nadat de vergadering is geopend, wor den de notulen gelezen en goedgekeurd. Komen vervolgens aan de orde: Ingekomen stukken. Van heeren Ged. Staten goedkeuring op raadsbesluit. Van heeren Ged. Staten goedkeuring van het raadsbesluit, waarby wordt besloten tot een leeniug groot f 2676,60 Van heeren Gedeputeerden de mededee ling, dat zij berusten in de toegekende subsidie van f 700 aan het armbestuur. Vau den heer Commissaris der Konigin in Zuid-Holland de mededeeling, dat in de vacaturen Byleveld tot lid van de Gezond heids commissie is benoemd de heer J. J. Vegter te Middelbarnis, inspecteur by de tramwegmaatschappij. Van Ged. Staten de goedkeuring tot hef fing der plaaselijke belasting (haven en kaaigelüen tot 1914) Bij de Begrooting voor het dienstjaar 1911 zyn verschillende opmerkingen ge voegd. Zoo zal buiteD gewone subsidie voor het lager onderwijs teruggebracht moeten worden op f 2400. De opcenten op gebouwde eigendom men geraamd op f 473,88 moeton verhoogd worden met f 24,66 en dus gebracht op f 497,94. De ryksvergoeding jaarwedde onderwijzer is f 29,16s te hoog geraamd. Ambachtsouderwys moet onder ander hoofdstuk gebracht worden en meerandere kleinigheden. De begrooting gebracht op 18693,73® in ontvang en uitgave zal worden opgestuurd aan heeren Gedeputeerden. Komt aan de ordeAankoop grond voor begraafplaats. lijk veel door het zwijgen van haai geliofde. Op een Kerstavond werd zjj ziek, juist toen de verloving gevierd werd van haar zuster met den referendaris Roettger. In haar ijl koorts sprak zy voortdurend oyer h e m. Na haar herstel werd Mina's bruiloft ge vierd. In de kerk zeeg Rika bewusteloos ineen, ze was toen ook zoo zwakMaar iedereen vond, dat ze er allerbekootlykst uitzag. Datzelfde vond ook kapitein Erben- stein; hij zeide het haar, dochzy antwoordde, dat het hem geen zier aanging en de kapitein moest zich zien te troosten. Zoo gingen de jaren voort. Eerst stierf vader, daarna moeder. De laatste had baar nog op het sterfbed verwijtend toegevoegd „Je hebt niet gelukkig willen zyn, kind!" Toen antwoordde het meisje: „Gewild htb ik 't wel, moeder, maar .„ik mocht niet," had zy erop willen laten volgen, doch om de stervende niet te bedroeven, zeide zij slechtsik heb 't geluk niet goed begrepen." Toen bleef zij alleen in het groote huis, dat haar was vermaakt. Van tyd tot tyd kwam haar zuster haar bezoeken met baai- zoontje, een bruinen krullebol, die met zyn vroolijken kinderlach de lieveling van tante werd. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 2