DANKBETUIGING. 5 kiens, 2 anderhalf- jarige en lVeulenpaard HYPOTHEEKBANK T elegrammen. f 20.000,—. f 20.000,—. ONZE EILANDEN va» 26 NOVEMBER 1910. 3 De schatten der LutineHet bergings schip „Lyons", sedert Zaterdag in de haven van Terschilling liggende, wacht tot nu toe tevergeefs op gunstig weer om met de werk zaamheden te kunnen beginnen. Eerst moet de wind zuidelijk worden, d£ar met noorde lijke winden op de plaats waar de „Lutine" ligt de branding zóó hevig is, dat er geen schip kan verkeeren om er te werken. Intusscben trekt de „Lyons" veel bekijks en geeft veel stof tot spreken, vooral aan de talrijke zeelui, die in vroegere jaren aan boord van de schelpzuigers reeds op het wrak van de „Lutine" werkzaam zijn ge weest. Allen, wien men hoort, zijn van meening dat er van den goudschat niet veel meer over is. Een slachtoffer van den drank. Een der laatste dagen werd uit de kantonnale gevan genis te Eindhoven een man van 87 jaar ont slagen, die daar 3 dagen hechtenis had ondergaan I Hij beloofde vast, dat dit de laatste maal was, dat men hem in het huis van bewaring gezien had 1 P6r as werd hjj door medelijden de menschen naar zijn dorp vervoerd. Door onbekende oorzaak had Woensdag middag een onploffing plaats in den motor van den molenaar J. W. Steur, te Willem stad. Doordat vermoedelijk gassen in de knalpot waren gedrongen, was deze met een zwaren knal uit elkaar gesprongen. De ontploffing was zoo hevig, dat stukken ijzer tot op een afstand van 60 meter lagen verspreid. De dubbele moord te Spaarnwoude 1 De Haarlem8che justitie zoekt in verband met deze misdaad naar een verdwenen aangetrouwd famililid van de vermoorden en heeft van middag naar aanleiding daar van twee nabestaanden van dien vermisten gehoord. Ons kwam ter oore, dat de vrouw van een schipper in den avond van den moord te Spaarnwoude met zijn schuit bij de sluis liggend, een paar mannen tegenkwam, toen zij even een boodschap deed. De een hoorde zij zeggen„Kom, voor uit, ik ben morgen naar Keulen en jy naar Brussel Aau de justitie is hiervan mededeeling gedaan en naar denschipper wordt gezocht. O. H. C. t. Een dienstbode verbrand te Hillegersberg. Donderdagmorgen vroeg heeft te Hille gersberg een brand gewoed, waarbij helaas, een menschenleven is te betreuren, het leven van een 22-jarig meisje. Aan den Bergweg no. 11, nabij bet villa park, woont de 81-jaiige mevr. Viertelhau- sen met haar twee zonen, onderwijzers te Botterdam, in een vrijstaand buitenhuisje, dat met een sloot van den straatweg geschei den is. Terzijden van het woonhuis zijn twee houten bijbouwtjes aangebracht, die met el kaar in verbinding staan, door middel van een houten gang, die achter het huis loopt. De ingang van het huis bevindt zich in bet midden en aan elke zijde bevindt zich een vertrek, het rechter dienstdoende als slaapkamer van mevrouw, het linker als sa lon. De beide zonen des huizes sliepen op de zolderkamer, terwijl de 22-jarlge dienst bode mej. B. uit Vierpolders (by Brielle) in een bedstede sliep van een vertrekje in de onmiddellijke nabijheid van de houten keu ken. Bewoners van den Kleiweg bemerkten nu vanmorgen, dat er vlammen sloegen uit het woonhuis en ze begonnen te schreeuwen, zoodat in een oogwenk de beide zonen van mevr. Viertelbausen wakker waren ge maakt en de aan den overkant wonende bu ren, o.w. jhr. De Villeneuve, Durgemeester van Hillegersberg. De brand woedde het felst bjj de houten keuken en de vlammen trokken van de lin kerzijde over het huisje heen en werden door de gang, die achter de woning naar het aan den anderen kant gelegen bybouwtje loopt, als het ware gezogen. In nachtgewaad konden de beide hoeren Viertelbausen zich nog redden door zich langs een trap te laten glyden. En de oude mevrouw, tot wier vertrek vlammen en rook reeds waren doorgedrongen, kon men met moeite naar buiten brengen. Spuit 3 van Hillegersberg was met den brandmeester, den heer Post, spoedig ter plaatse, doch de brand was zoo ernstig, dat de burgemeester, jhr. De Villeneuve, dade lijk telefoneerde naar den heer H. G. Wag ner, brandmeester van spuit 18, die, weldra met deze spuit ter plaatse verschenen, even eens aan de blussching deelnam, op last van den burgemeester. Daar ging bet gerucht, dat de dienstbode zich nog in het huis moest bevinden en het bleek, helaas, waarheid "te zyn. De heer Wagner liet onmiddellijk de red dingsladder tegen het huis plaatsen en een gat in het dak hakken, om den rook af te voeren. Met een rookmasker voor, onder zocht men daarop den zolder, doch het arme meisje werd niet gevonden. Toen men ech'er bij de houten keuken kwam, vond men haar lijk liggen. Ze was gestikt in den rook en haar beenen waren verbTand. Ze lag boven op de kat, die, even als de hond, was gestikt. Door het kranig optreden van het perso neel van spuit 18 was de brand om 4 uur gebluscht. In den linkervleugel van het huis is alles uitgebrand. Assurantie dekt de schade. De oorzaak is nog onbekend. Door den burgemeester van Hillegersberg werd laat gegeven, bet stoffelijk overschot van het omgekomen meisje per lykenbran- card naar de begraafplaats te Hillegersberg te vervoeren, wat geschiedde. Alarm werd te Hillegersberg nietgemaakt. De telefoonverbinding met Rotterdam heeft Woensdagnacht uitstekende diensten be wezen. Jhr. De Villeneuve heeft Donderdagmor gen den veldwachter naar Briele gezonden, om hot verpletterende bericht aan de ouders van het ongelukkige meisje over tc brengen. Een treurige boodschap inderdaad De indruk, dien dit vrQ93el(jk ongeluk maakt, ia te Hillegersberg zeer groot. Buitenland. De terechtstelling van Crippen. Dinsdag werd aan Crippen meegedeeld, dat zijn verzoek om gratie was afgewezen en dat hij zich dus op den dood had voor te bereiden. H\j scheen eerst terneergedrukt, maar weldra herwon hy zijn zelfbeheer- sching en hy sprak weer over Ethel Le Ne ve. Met zyn verdediger had hü daarop een onderhoud, waarin hy zijn laatste beschik kingen maakte. In den namiddag kwam miss Le Neve hem bezoeken. De ontmoe ting was zeer tragisch. Toen zij het ont zettende nieuws vernam, barstte zij in tranen uit en Crippen moest haar nog troosten. De Evening Times bracht het be richt dat CrippeD een schriftelijke beken tenis gegeven zou hebben, dat hij inder daad zijn vrouw had vermoord, maar dit bericht is nog door niemand bevestigd. Tegen den avond kwam Ellis, de beul van Londen, in de gevangenis te Penton- ville, om de toebereidselen tot de terecht stelling te maken. Crippen mocht hem niet zien, maar men stelde hem in staat, Crip pen te zien, teneinde te kunnen borekenen, hoe lang het touw zou moeten zyn. Het is van veel belang, dat dit touw voldoende lengte heeft, om den veroordeelde terstond te dooden. Is het niet lang genoeg, dan kan de doodsstrijd nog eenige minuten duren. Woensdagmorgen werd niet, zooals an ders by terechtstellingen gebruikelijk is, de doodsklok in de gevangenis geluid, om dat daar nog meer ter dood veroordeelden zijn en men hen niet noodeloos wilde ver ontrusten. Even over negen uur werd boven den ge vangenismuur de zwarte vlag geheschen, ten teeken, dat het vonnis voltrokken was. De proceskosten worden, zoowel van de zyde van Crippen als van die van het Openbaar Ministerie, op elk f 120.000geschat, die uit de nalatensbap van Crippen betaald moeten worden. Miss Le Neve heeft in Lloyd'sWeek- 1 y N e w s haar gedenkschriften doen ver schijnen. Zy verhaalt daarin, hoe zy met dr. Crippen had kennis gemaakt en de vertrouwelijke omgang tusschen hen ont staan was. Hun vlucht uit Engeland ver klaart zy aldus: „De dokter deelde mij mede, hoeveel onaangenaamheden hem de verdwijning van zyn vrouw veroorzaakte. Hy zeide te vreezen dat hy gevangen genomen zou wor den 6D opgesloten totdat zy was weergevon den en voegde erbij dat bet beste zou zyn te vertrekken en weg te blijven totdat de zaak was opgehelderd. Ik stemde er in toe, hem te vergezellen en dat des U gemakke lijker, omdat ik met myn familie in onmin- leefde. Toen stelde de dokter my voor, my als jongen te vermommen, wat my in het eerst volstrekt niet aan stond, maar ik liet my er toe overhalen. Hij zond my een compleet pak manskieeren, met slapvilten hoed en bottines. Nadat ik van mijn zuster, het eenige familielid waarmee ik nog vriend schap hield, afscheid had genomen, ver kleedde ik mij en knipte zelf mijn haar af- Myn hart bonsde onrustig toen ik aldus vermomd de straat op ging en, om myn rol beter vol te houden, stak in een siga ret op. Ik ontmoette den dokter aan het station van den ondergrondschen spoor weg in Chancery Lane. Hy had zyn knevel afgeschoren.14 Verder vertelt miss Le Neve van haar reis naar Rotterdam en naar Brussel. „Nadat wy in een klein hotel te Brussel intrek hadden genomen, gingen wy naar een kapper, om myn haar beter in orde te laten brengen, dat vry slordig was afgesne den. Ik slaakte myns ondanks een gil toen de kapper my de koude tondeuze in den hals drukte. De man keek my wel verwon derd aan en maakte ook de opmerking dat myn haar zeer zacht was, maar hij scheen toch geen achterdocht te hebben." Hierna vertelt zy haar overtocht aan boord van de „Montrose" de arrestatie, de gevangenschap in Canada, de terugreis naar Engeland en het proces. „Ik heb dr. Crippen aldus besluit zy steeds beschouwd als een zachtzinnig en liefdevol man en dat doe ik nog. Jk heb onafgebroken aan hem gedacht, al den tyd, dat ik eenzaam was opgesloten in myn cel en toen ik het vreeselijke vonnis vernam, dacht ik het te zullen besterven. Voor mij zelf maakte ik my niet ongerust. Ik was aan alles onschuldig en zeker te worden vrijgesproken. Toen ik eindelijk myn vrij spraak vernam was ik op het punt in on macht te vallen, by het afdalen van de trap, waar eenige dagen te voren de tei dood veroordeelde dokter over was gegaan. Myn eerste opwelling van vreugde, toen ik my weer vry op straat begeven kon, maakte weldra plaats voor diepe droefheid by de gedachte aan den vriend, die steeds zoo goed voor my was geweest en die nu in triestige cel zat, onder de schaduw des doods. Ik heb hem sedert meermalen weer gezien. Zyn liefde voor mij en de zorg, die hy besteed heeft aan het verzekeren van mijn toekomst, zullen my steeds sterken. Sneeuwstormen in de Poolstreken. De te Vardö, in het noorden van Noor wegen, binnengekomen postboot rappor teert, dat gedurende eenige dagen vreese lijke sneeuwstormen hebben gewoed over de IJszee, langs de gebeele Murmamkust van het schiereiland Kola. Een groot stoom schip en 8 kleinere vaartuigen, meest van Russische en Noorsche nationaliteit, hebben schipbreuk geleden en men schat bet aantal dooden op circa 100. Vele lijken zijn reeds aangespoeld en de geheele kust is bedekt met wrakken en goederen van de lading. De verliefde inbreker. In het hotel „Bri- tanie" te Parijs betrapte de Spaansche markies De Valido, die daar met zyn doch ter en andere leden van zyn gezin was afge stapt, een dief die de kamer van zijn doch ter was binnengedrongen, terwijl deze sliep en zich van haar juweelen had meester ge maakt De hotelrat, die zich had laten in schrijven als de Oostenryksche ingenieur Reitzner Von Edenberg, gaf voor dat hij een vriend had willen bezoeken maar zich in de kamer had vergist. Toen hij het sla pende meisje zag maakte haar schoonheid zulk een indruk op hem dat hy een aanden ken van haar had willen meenemen. Geen vogels op dameshoeden. Te Crefeld werd een dame aangevallen door een havik. De dame droeg op haar grooten hoed een opgezette duif en de roofvogel wilde zich daarvan meester maken. Ontploffing door sneeuw. Te Livet, nabij Grenoble, is in in een fabriek van chemische producten een door sneeuw vochtig gewor den lading carbid ontploft. Daarbij zijn 6 arbeiders gewond, waarvan 3 doodeljjk. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek kon het vervolg van „Twee maanden in een speelhuis te Scheveningen" niet opgenomen worden. Ingezonden Stukken. 'Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, In „Onze Eilanden" van Zaterdag j. 1. vond ik een schrijven van Solide, dat voor zeker veler sympathie had. Hoe treurig is 't, dat Predikanten by 't maken hunner preeken de in 't stukje genoemde teksten niet ten allen tijde voor den geest staaD. Zouden voorgangers als Ds. Bokma van Schiedam voor zij zich neerzetten om een preek te schrijven, ook eerst bidden. „Geef my waarheid in 't binnenste en maak mi) in 't verborgen wijsheid bekend" Een onzer voornaamste kerkvaders zeide eenmaalWeinige leeraars zullen zalig worden," en hij zag voorzeker op hun hoog ambt en de verzoekingen, waaraan ze bloot staan en die zoovele zyn. Bidden om zegen voor de scholen, doch 't meest voor de Christelijke school. De paganistische kinderen en onderwijzers gunt Ds. Bokma wel wat, doch de volle mate moet komen aan de schaapjes en hun leiders van de Bijzondere school. Vermoedt Solide misschien, dat onze ge achte Kerkeraad de hand gehad heeft in de beruchte woorden van den Preeker? Maar 't kan toch ook wel zijn, dat Domine op zyn standplaats zoo iets ajtijd gewoon is te zeggen. Indien dit echtqj^vaar is, dan voorzeker zal hy wel weinig men schen trekken, wien Godsdienst wel lief is, doch die hun kinderen maar niet ieder bij zonder onderwijzer toevertrouwen, wat 't godsdienstige betreft. Ds. Lammers zei, boor ik, nooit zoo iets. Deze was zeker minder te influenceereu. En toch de man liet zich ook wel door den kerkeraad leiden. Deze, zegt men ik sta voor de waarheid volstrekt niet in drong hem op een suite in de pastorie te laten maken, en een houten schutting, die nog wel eenige jaren had kunnen staan, te doen vervangen aoor een schutting van cement, 't Z .u wel plm. 600 gulden kosten, doch 't moest maar gebeuren. Ds. Lammere moet eerst hebben geweigerd en den kerke raad gedreigd hebben een predikatie te houden over Pred. 12, doch de kerkeraad liet zich niet van zijn stokje afbrengen en de dominee gaf zich gewonnen, en zou dan maar lydelyk afwachten, hoe prachtig zyn woning werd opgeknapt. Als dat nu eeDS waar was, dan moet ik zeggen, Mr. de Redacteur, dat de kerkeraad van de Herv. Kerk heel wat aandurft. Ik kan echter ook niet nalaten op te merken, dat dominó's toch mannen moeten zijn, die zich maar niet door een Kerkeraad, al be staat deze ook uit welbespraakte personen, zoo maar dadelijk van de wys laten brengen, Dat voorgangers eener gemeente toch vooral uitmunten door waarheidsliefde, op rechtheid en eenvoud. Al sedert lang een Dirkslander. Mijnheer de Redacteur, Wil u s.v.p. onderstaande in uw blad plaatsen, bij voorbaat myn dank. Aan de kleine grondbezitter, erfpachters en vruchtgebruikers van landerijen in de provincie Zuid-Ho'land, Hoe wel aannemende, dat het u allen wel bekend zal zijn, dat door Heeren Gede puteerde Staten dezer Provincie een ont- werp-besluit is aanhangig gemaakt tot wijziging van het Algemeen Reglement voor de polders in de Provincie Zuid-Holland, gevoel ik mij toch gedrongen, u nader te wy'zen op den grooten vooruitgang, dieu in uwe positie zult behalen bij aanneming van dit ontwerp. In 't bijzonder wensch ik daarbij te wyzen op de art. 4, 10 en 142. van het ontwerp besluit. Ik neem maar gedeelten uit 3 art. Het zou te veel tyd en plaats eischen om de 193 art. die bet ontwerp bevat, te bespreken. Gedeelte Art. 4. Stemgerechtigden zyn alle ingelanden, die ten minste één H.A. land of water, waarover ten behoeve van den polder om slag wordt geheven, en eigendom, of pacht of vrucht gebruik hebben met dien ver stande dat 1 tot 3 H.A. eene stem geven, van 3 tot 6 H.A. twee stemmen, van 6 tot 10 H.A. drie stemmen voorts elk vijf tal H.A. daar boven één stem meer. Dit was voorheen of thans niet het geval zooveel H.A, zoo stemmen, dus een moeie verbetering. Gedeeltelijk art. 10. Niemand kan als gemachtigde voor meer dan .drie personen optreden. De leden van het bestuur en de beambten van den polder mogen niet als gemachtigde optreden. Dit belooft dus weer een mooie verbetering. Gedeelte Art. 142 bepaalt dat van stemgerechtigde ingelan den 's jaarlijks in haar bijeenkomst tot vast stelling der begrooting eene commissie van drie leden en drie plaatsvervangende voor het onderzoek der in het volgende jaar af te leggen rekening benoemd moeten worden. De leden van het bestuur kunnen geen lid zijn dezer commissie. Nu bespreek ik geen art. meer, mocht het noodlg bljjken dan wel. Te meer acht ik deze art. in het belang van u allen als kleingrondbezitters erfpach ters, vruchtgebruikers of anderszinds, wijl ge daardoor zeer spoedig recht hebt, om uwe eigen belangen te behartigen in de algemeene vergaderingen door het uitbren gen van een of meer stemmen, iets wat voor den kleinen man niet bestond of waarvoor de kans zeer gering was. Door aannemiDg van bedoeld ontwerp-besluit tot wijziging van het Algemeen Reglement zullen m. i. vele eenzijdige en soms ook meer persoon lijke beschouwde zaken meer en meer in helder licht verrijzen en daardoor de be schouwingen na wederzydache breedvoerige besprekingen veel meer gaan leiden tot het groote schoone en grootsche doel: behar tigen der algemeene belangen. Hopende en vertrouwende, dat een en ander u nog nader op de hoogte mocht hebben gebracht en u allen opwekkende, om ook een adres van adhaeBie-betuiging, aan bedoeld ontwerp-besluit tot wijziging van het Algemeen Reglement voor de pol ders in de provincie Zuid Holland, te rich ten, aan het College van Heeren Gedepu teerde Staten, om mede te werken tot aan neming van bedoeld ontwerp dat m. i. zoo ten volle beantwoordt aan de rechtmatig te stellen eischen van vertegenwoordiging e. a. teeken ik onder dank voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw Dw. Dnr. P. D. HOLLEMAN. Stellendam, 24 November 1910. P.S. Ook belanghebbende ter dezer plaatse hebben reeds hunne adbaesie aan dit ont werp betuigd. (Zie onderstaand adres.) Wil de Redactie der Maas en Scbeldebode deze twee stukken s. v. p. overnemen Door eenige Ingelanden van den polder „De Generale Dykagie te Stellendam" zal het volgende adres worden verzonden: Aan Heeren Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Geven met gepaste vrijmoedigheid te kennen ondergeteekenden, allen grondeigenaars, wonende te Stellendam, provincie Zuid- Holland, dat zy hebben kennis genomen van het ontwerp-besluit tot wijziging van het Alge meen Reglement voor de polders in de provincie Zuid Holland, dat zy zich volkomen kunnen vereenigen met de voorgestelde wijzigiDg, te meer, wyl daardoor in de eerste plaats de stemge rechtigdheid der eigenaars, erfpachters of vruchtgebruikers van landerijen eene groote verbetering heeft ondergaan, zoodat de be langen meer dan voorheen op den voor grond kunnen gebracht worden. Redenen, waarom zij langs dezen weg hunne adhaesie betuigen aan bedoeld ont werp-besluit tot wijziging van het Algemeen Reglement. Landbouw. De uitkomsten liegen niet. Kent gy Janus Dwarsboom Niet Dat is jamer, maar ik zal hem u schilderen. Janus isprecies wat zyn naam zegt. Hij leeft als hij den goeden gang van zaken kan tegenhouden, als bij ergens een spaak in het wiel kan steken. Janus is altijd in de oppositie, denkt overal het ergste van, veronderstelt eer kwaad dan goed van iemand. Kent gy hem nu Welnu met dienzelfden Janus Dwarsboom had ik het onlangs aan het stok, toen ik iemand den raad gaf kainiet op zyn land te brengen. „Wat? Kainiet" zoo riep Janus, schijn baar verbolgen en als was bjj overtuigd van wat hy ging beweren, „kainiet?larie." „Zoo Januske, „zei ik is kainiet larie, om dat gy het eens ééns geproberd bebt en het toen niet geholpen heeft, volgens je zeggen altijd zool Welnu, dan zal ik eens wat andes laten zien. Kom eens met me mee. En of Jaus wou of niet, ik greep hem bij zijn bovenarm ik ben niet mis als ik begin en goedschiks of kwaad* schiks, hy moe; t met me mee naar myn kamer. Ziet ge daar die blauwe boeken? Ja Dikke niet waar Dat zyn alle verza melingen van proefvelden en nog wat. Grijp er eens een uit. Janus was waratje zoo gedwee als'n kind. „Zou je denken, dat die boeken liegen Laat eens zien, wat heb je daar Jaargang 1902-190S. Mooi zoo. Ktfk nu eens bier" Proefveld te Schellingen Alleen kainiet en superpho8phaat hebben gunstig gewerkt, vooral kainiet, die ruimschoots zich betaald maakte. En hier Juist eronder. Proefveld te Eolbert. Uitslag 4e oogstjaar: kaiDiet en superphosphaat hebben zeer goed ge werkt. En hier, een paar bladzijden terug. Proefveld te Burgercompagnie, gewas aar dappelen. By weglating van patentkali had men f248.85 minder ontvangst. Patent kali is ook een kalizout, evenals kainiet, maar gezuiverd. Het geelt dus ook kali, evenals kainiet. En kijk een hier, teOver- scbild, te Siddeburen, te Bellingwolde, waar kainiet uitstekend gewerkt heeft op rogge, op aardappelen, op haver enz. En nu hier in Zeeland, ga eens na op hoeveel plaatsen kali prachtige resultaten gaf op de klei, by uien, suikerbieten enz. En nu hier de tuinbouwproefvelden in Limburg. Ziet ge wel, hoe men daar patent- kalie met vrucht gebruikt? Wat wcudt ge nu nog beweren Janus Wilt gy uw proef laten opwegen tegen zoovele sprekende resultaten? Want behalve deze zijn er nog duizend andere. Zoudt ge wezelyk denken „Neen al die uitkomsten zyn te spre kend.... ik denk, dat ik nog eens zal pro- beeren en dan eens goed zal opletten en nawegen." Wel, wel, Janus Dwarsboom was bekeerd. Marktberichten. Amsterdam, 24 Nov. 1910. Ingezonden door Jac. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten f 2,50 h f 8,60 Zeeuwsche Blauwen 2,50 3,26 Spuische Eigenheimers 3,30 3,60 Flakkeesche Eigenh. 3,25 3,60 Drentsche Eigenh. 2,40 2,50 Brielsche Eigenh. 3,50 3,60 Geldersche Blauwen 2,10 2,20 Friesche Borgers 2,90 3,10 Friesche Blauwen 2,60 3,10 Friesche Bonten 2,80 3,10 Eigenheimer Pooters 2,80 2,50 Blauwe Pooters 1,60 1,70 Bonte Pooters 1,50 1,60 Andyker Blauwen 2,70 3,— Beverwyker zand 4,20 4,40 Duitsche rooden 2,40 2,60 Bravos 3,30 3,50 Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 27 Nov 1910. NED. HERV. KEKK. Middelharnia, vm. en '8 av. Ds. BruioiDg, Sommeledijk, vm en 's av. Ds. Westrik Uirkalaiid, nm. Da. v. d. Kooij v. Ouddorp. Meliseant, vm. en om. Ds. Kroese. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Stellendam, vm. en nm. Da. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds de GidtB. Ouddorp, vm. Ds. v. d. Kooij. Nieuwe Tonge, vm. en nm, Ds. Wentink. Oude Tonge, nm. Ds. Eminen van den Bommel. Ooltgeneplaat, vm. en nm. Ds Lntejjn. Den Bommel vm. De. Ernmen. Stad nan 't Haringvl. vm. en nm. Da. Polhuijs. Langstraat, vm. en nm. de beer Hack. EVANGELIESATIEGEBODW. Middelharniavm. en 'a av. De Heer J. Vroegin- deweij te Middelharnia. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnia, vm. en 'a ar. de heer Hiensch te Veenendaai. Ooltgeneplaat, vm. en 's av. Da Dekker. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Easelink. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Da. K. W. Rossing. Advertenties. De ondergeteekende verklaart, dat hem heden op de 3 Ideaal Polis No. 1434 zijner echtgenoote der „Onderlinge Nederlandsche Verzekeringsbank" te Rotterdam, Witte Huis, op welk nummer de twintig duizend gulden in de Ne- derl. Staatsloterij is gevallen, onmid dellijk '/so van den prijs in contanten is uitbetaald. C. A. SCHOOR. Goudsche Weg 144, Rotterdam. Filiaal der fa. Hellebrekers. TE KOOP bij H. G. v. d. BERG, (Halve maan) Sommelsdijk: Met deze geeft onder- geteekende kennis, dat de heer M. VAN OOSTENBRUGGE te Ooltgensplaat is ontslagen als Agent der N. V. „De Tijdgeest" en dat in zijn plaats is aangesteld de heer Polishouders gelieven hiervan nota te nemen. 2—2 De Directie der N. V. „De Tijdgeest". Rotterdam, 21 November 1910. Dordrechtsche TE DORDRECHT. Mr. F. N. SICKENGA. Directeuren: j H pniLIPSE. De Bank leent Geld onder eerste Hypothecair verband tegen billijke voorwaarden en geeft 4 pCt Pand brieven uit van f 1000, van f 500, van f 100 en van f 50. Inlichtingen worden verstrekt door de Bank en door den heer P. J. YM BDÜREH, Notaris, MIDDELHARNIS. P. J. PATERS, Delft. Tijdgeestpolis No. 1434 R. F. BUTTER, Oud Karspel. Tijdgeestpolis No. 1434 S. f 20.000,—. M. DIESBERGEN, Haarlem. Tijdgeestlot No, 1434 A. M. SGHATZ Co., Amsterdam. Tijdgeestlot No. 1434 B. f 20.000,—. GELDEN VERZONDEN. N. V. BE TIJDGEEST.

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 3