HOUTVERKOOPING. JUBILEUM-PAKKET Dienstbode UITSLAG Sommelsdijksche Verloting. ONZE EILANDEN van 12 NOVEMBER 1910. 3 Wie had gedacht dat laaghartige moorde naars het levenslicht zouden uitblusschen van twee bejaarde menschen, die niemand kwaad deden. Melchior I Sedert 22 jaar heb ik u gekend als ont vanger der gemeente en ik spreek zeker uit naam van de gemeente, wanneer ik u hier dank zeg voor alle goede 'diensten de gemeente bewezen. Gy waart altijd correct, gij waart boven dien een humaan medemensch. Maar, verliest de gemeeDte veel, uw kinderen verliezen nog veel meer daar gij een goed vader waart en uw zuster hun een goede tweede moeder was, die na den dood van uw vrouw hen vi rder opvoede en ze heeft gevormd tot goede leden der maat schappij. Moge het hun troosten, dat heel Neder land op de gepleegde misdaad let en bidt, dat het de justitie moge gelukken de moor denaars in handen te krygen om ze voor goed uit de gemeenschap der menschen te verbannen. Uw nagedachtenis zal by ons steeds blijven voortleven. Rust in vrede Daarna nam ds. S. A. Baljon het woord Familie, vrienden, omstanders, sprak hy Diepe weemoed en groote verslagenheid vervullen aller harten hier in deze gemeen te. Geen wonder dat de belangstelling groot is en gij allen nog een laatsten groet wilt brengen aan twee menschen, behoorende tot een der oudste geslachten van Spaarn dam, die wy hebben gekend als eerbare, getrouwe menschen, zooals er Misschien weinigen zyn. Een dubbel graf is gedolven, reeds dat is genoeg te stemmen tot heilige ontroering, maar wy zjjn ook ontdaan, daar is iets in ons hart van gebrokenheid by de gedachte aan een daad van koelbloe dige wreedheid een daad die den dader of daders stempelen tot onverlaten, beesten, waarvoor wy slechts walging en afschuw kennen. Vreesolyk mensch, die ver wegzinkt van God in den nacht van gruwel en mis daad! Wy staan aan de groeven van twee edele zielendegelijkheid en stiptheid, orde en netheid waren devoortreffelijke eigenschap pen, die hen teekenden als goede getrouwen. Zy gingen zoo kalm hun weg, hoe hadden zy 't goed met elkander, die broeder en zus ter, hoe hebben wy ons hartelijk verheugd, toen 't laatste jaar een welverdiende rust begon aan te breken. Hoe hebben wij hem leeren waardeeren en hoogschatten als lid van de kerkvoogdij en van den kerkeiaad, hoe mocht zyn werk door ieder gezien wor den, wat accuratesse, goede zorg betreft, hoe was hij de man, dien men ten volle vertrouwen kon. Ja, trouwe vriend, wy zullen u missen. Hier is de plaats van stillen dank en hulde En wy menschen, die blijven aan deze zyde van het graf, wy wandelen in 'n duistere wolk. Een mengeling van gevoelens gaat door onze verslagen ziel. Dat kan ook niet anders zijn b\j u, gij die als zoon staat aan de groeve van uw geliefden vader en die van uw tante, die als een tweede moeder voor u was. Gy hebt een edelen en trouwen vader gehad, op schoone wyze ging hy voor. Hy had u en uw zuster zoo innig lief. Ik kan my begrijpen, dat er iets in uw ziel is van opstandoch moge 't beeld van uw vader u voor oogen staan, beeld van kalmte en rust, moge de vinger der gerechtigheid ons, die thans in de duis ternis zyn, straks het licht laten zien. Als mensch wil ik, kan ik, moeilijk troosten, laat ons alles leggen in Gods armen. Moge toch deze troost uw deel zyn, dat ODtelbaren met u leven, met u lijden, met u rouwen. Moge eenmaal de eeuwig heid oplossen, wat in den tyd voor ons is als een duistere rede. En houden wij allen vast aan 't geloof, dat de macht der over winning leeft in Hem, Die hel en dood overwon. Aldaar zal geen nacht meer zyn." De kisten werden nu in de groeve neer gelaten en toen sprak dp. Baljon over de graven het „rust in vrede" uit. De indruk der plechtigheid was overwel digend. De zoon van den overledene ging zeer onder den slag gebukt. Als gebroken stond by by de groeve. Hiermee was de droeve plechtigheid ge ëindigd. Het onderzoek. Naar men aan de O. H. C, mededeelt, zyn door de gemeente politie te Haarlem mermeer eenige belangrijke mededeelingen gedaan aan den Officier van Justitie te Haarlem. De mededeelingen zyn nogal bezwarend voor den verdachte R. Het blad is versterkt in de meening, dat er Zaterdagavond bezoek moet zyn geweest. De lykscbouwing heeft uitgemaakt, dat de vermoorden niet hebben gegeten, hun zesuurtje brood, dat zij anders steeds nut tigden, werd niet in hun maag gevonden. De visite moet dus vroeg zijn gokomen en gedraald hebben met heengaan. Op dat heengaan hebben de heer Melchior en zyn zuster waarschijnlijk gewacht. Het vermoeden wint hoe langer hoe meer veld, dat een goede bekende de misdaad heeft gepleegd, daarop wyst het bezoek en ook het achterblijven van een eindje sigaar en het vinden van een revolver en 50 patronen. Geen der dorpelingen heeft dien dag in de woning vertoefd. De Raad in vergadering. In de gehouden zitting van den Raad te Spaarndara sprak de burgemeester in de eerste plaats woorden van groote waardee ring en deelneming over den zoo gruwelijk vermoorden gemeente-ontvanger, den heer W. Melchior, dien vermoedelijk door zijn ambt dat vreeselyk lot had getroffenMel chior was een goed ontvanger, die 22 jaar de betrekking op de meest nauwgezette wijze had bekleed; zijn nagedachtenis zal in eere blijven. De voorzitter deelde voorts mede, dat het Dag. Bestuur, daarin bijgestaan door den heer Vallentgoed, ontvanger der aangren zende gemeente Haarlemmerliede| c.a., de boeken en schrifturen had onderzocht en in orde bevonden blijkens het door dezen ingediende rapport, bestond er geen twy fel, of de Gemeentekas was 5 October in orde, zoodat de ontvreemde kas bedraagt f 1250,71. Dat tekort is volgens ingewonnen advies niet verhaalbaar op de borgen of op de nalatenschap, wat de heer Nye deed op merken, dat, al ware zulks wel verhaalbaar, het in deze omstandigheden op den weg der gemeente zou liggen, die som aan te zuiveren. De Raad benoemde op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen tot waar mond gemeente-ontvanger den heer L. J. Vallentgoed bovengenoemd. Daar Spaarndam toch al reeds behoort bij de hulpbehoevende gemeenten, zullen provincie en Rijk moeten bijspringen. De kazerne Oranje-Nassau 17 November zal het 100 jaar geleden zijn, dat met groote plechtigheid door den Rijksmaarschalk Charles Oudinot, hertog van Reggio, de eerste steen werd gelegd van de kazerne Oranje Nassau, te Amsterdam. De bouw van die kazerne was, na de in lijving vao Nederland by Frankrijk, door keizer Napoleon aan het stadsbestuur ge last en met de uitvoering werd zooveel spoed gemaakt, dat reeds in 1814 het ge bouw betrokken kon worden. Als merkwaardigheid dient vermeld, dat de bouw dier kazerne een der eerste werken van grooten omvang in ons land is geweest, waarby de thans zoo algemeen gevolgde wyze van mededinging door openbare aan besteding werd toegepast. Een valsche aantijging. Woensdagavond zaten twee personen in een café aan den Amstel- veenschenweg te Amsterdam een borrel te drinken. De een had een royale bui en trak teerde, maar de andere had een inhalige bui en wilde nog meer hebben. Toen deeersto weigerde meer te geven, beschuldigde hi hem, den moord te Spaarndam te hebben gepleegd, ja, ging zelfs zoover dat hy de politie liet waarschuwen, verklarende, dat de beschuldigde niet weg mocht gaan, maar moest wachten, totdat de politie hem kwam halen. De politie kwam en bracht den man, tegen wien zulk een ernstige beschuldiging was ingebracht, naar het bureau. Overtoom. Daar bleek echter al spoedig, dat hij dood onschuldig was en de ander de beschuldiging alleen uit boosaardigheid had geuit. Portret van H. M. de Koningin. Heden vertoefde op Het Loo de schilderes Thérese Schwartze, die, zooals men weet, de opdracht had het portret te schilderen van de Konin gin en voor wie Hare Majesteit destijds ten paleize herhaaldelijk poseerde. Dit portret, dat do Koningin voorstelt in zittende hou ding, is thans voltooid. Abd-el-Azis. Be ex-sultan van Marokko Abd-el-Azis. is Woensdagavond per stoom schip „Koningin Wilhelmina", van de Maat schappij Nederland, te IJmuiden aange komen. Wegens het aandoen van het door pest besmet verklaarde Lissabon, bly ft het stoom schip tot Donderdagmorgen tien uur in qua- rantaire. Vreemde toestanden. Men schrijft ons uit Delft: Een plaats, waar het nu juist niet zoo pleizierig is, burgemeester te zijn is zeker wel het Zuid-Hollandsche dorp Schip luiden. Men leest wel eens over rare diagen, die zich afspelen in de gemeenteraden van kleine plattelands gemeenten, doch, dat is nog heilig by datgene, wat er gebeurt in de raadszittingen der gemeente Schipluiden. Daar heerscht een geest, nl. <lezeden bur gemeester zooveel mogelijk dwars tezitlen en hem onmogelijk te maken, kennelijk met het doel, hem te dwiDgen heen te gagn. Wy gingen op informatie uit, en vernamen uit zeer betrouwbare bron, dat de kwestie hoofdzakelijk hierin zit, dat er sedert jaren een veete bestaat tusschen den burgemees ter, den heer Musquetier en de familie Ammerlaan, welke zeer veel invloed uit oefent op de bevolking. Woensdag vergaderde de Raad weer en besloot, den nieuwen veldwachter, die inmid dels benoemd is, f 52 per jaar woninghuur te laten betalen. Op kleingeestige wyze zat men den bur gemeester te plagen en het talrijk aanwe zige publiek, deed braaf mee, lachte den voorzitter zelfs uit, als hy iets zeide. Na afloop der raadszitting kregen de journa listen, die steeds de vergaderingen bijwo nen, nl. van de „Delfsche Courant" en van de „Residentiebode" het te kwaad meteen troep van ongeveer 50 opgeschoten jongens, die vonden, dat zij „leugens verkocht" hadden in de couranten. Steenen werden gegooid, zelfs wilde men tot handtastelijk heden overgaan, zoodat de verslaggevers onder politiegeleide de reis naar Delft aan vaardden. Een eigenaardige plechtigheid. Te Geldrop is naar zijn laatste rustplaats overgebracht de oude zouaaf M. en overeenkomstig zyn verlangen werd hy door twee wapenbroeders in het volle kostuum van Pauselijk Zouaaf in zijn doodkist gelegd en door oud-stryd- makkers ten grave gedragen. Jaren geleden had hy zyn eigen doodkist gemaakt en die in zyn woonkamer als meu- bestuk te pronk gesteld. Maar dat was niet zyn eenige zonderlingheid. M. maakte name lyk reeds voor jaren zyn eigen doodsprentje liet dat drukken en deelde het uit, onder zyn familieleden en kennissen, zoodat hij er zeker van was, dat degene, die zich voor hem interesseerden, na zyn dood zoo'n prentje zouden bezitten. Buitenland. De zaak-Crippen. Zaterdag verscheen dr. Crippen voor het Hof van Appél te Lon den, waar hij in hooger beroep kwam tegen het doodvonnis, door het Hof van Gezwo renen over hem geveld wegens moord op zyn vrouw, de zangeres Belle Elmore. Het be roep werd verworpen, zoodat het doodvon nis van kracht blyft. Er was weer groote toeloop van belang stellenden. Alle plaatsen op de publieke tribune, de gereserveerde tribune en de advocatenbanken waren bezet en strenge maatregelen waren genomen, om gedrang te weren. Reeds vroeg in den morgen was Crip pen uit de Pentonville-gevangenis naar het Hof gebracht en in een der gevangenkamers opgesloten. Vier bewakeis vergezelden hem. De leiding der debatten berustte by mr. Justice Darling als Loid Chief Justice, terwijl mr. R. D. Muir, die advocaat-generaal was by het Hof van Gezworenen, ook hier het Openbaar Ministerie vertegenwoordigde. Crippen werd weder door mr. Tobin ver dedigd. Even na tien uur kwamen de rechters en ving de behandeling aan, met een persoon lijk feit, waarvoor den verdediger het woord werd gegeven. Mr. Tobin verklaarde dat eerst Dinsdagmorgen de stukken van bet Hof van Appèl in zyn bezit gekomen waren doordat hy afwezig was geweest wegens een zaak, waarvoor hy te Liverpool had moeten pleiten. Daarom had mr. Jenkins namens hem een week uitstel verzocht, doch toen dit niet kon worden toegestaan, had mr. Tobin alsnog besloten hier de verdediging te leiden. Het Hof nam genoegen met deze verklaring. Daarna ontwikkelde mr. Tobin zyn eerste cassatie grond, hierin bestaande dat een lid van de jury tijdens de behande ling voor het Hof van Gezworenen ziek geworden was en daardoor een deel van de beraadslaging niet had bijgewoond. Voorts was dezen zieken gezworene bijstand ver leend door 3 geneesheeren, waarvan er 2 de drn. Willcox en Marshall, getuigen van het Openbaar Ministerie waren. De gezworene was dus in gemeenschap geweest met de getuigen. Waar het hier zulk een ernstige zaak als moord gold, meende de verdediger dat de gronden aanwezig waren om het vonnis te vernietigen en een nieuwe behan deling van de zaak te gelasten. Het Hof, na hierover beraadslaagd te hebben, ver wierp dit cassatiemiddel op grond dat, tydens de ongesteldheid van den gezworene, de behandeling voor het Hof van Gezworenen was geschorst. Wel was de gezworene bijge staan door 2 geneesheeren, die tevens ge tuigen van het Openbaar Ministerie waren, maar in tegenwoordigheid van een derde den gevangenisdokter. Eerst daarna werd Crippen in de bank der beschuldigden gebracht. Hy droeg een overjas en lichtgrijze handschoenen. Zijn gelaat was doodsbleek. Men begon met het hooren van eenige getuigen, wier verklarin gen voor het Hof van Gezworenen door mr. Tobin waren gemaakt. Tusschen het Openbaar ministerie en den verdediger werd een discussie over deze verklaringen ge voerd, waarby laatstgenoemde zich inspande om aan te toonen, dat het bewys niet was geleverd als zou Crippen zyn vrouw ver moord hebben, noch dat de gevonden over blijfselen van Cora Crippen zouden zyn. Na een beraadslaging van 10 minuten deed het Hof uitspraak, dat er geen gronden waren om hit verdict van de jury te ver nietigen, dat dit dus gehandhaafd blyft en het beroep verworpen wordt. Crippen hoorde staande de voorlezing dezer uitspraak aan. Zyn gelaat werd nog iets bleeker, maar overigers bleef hij kalm. Ondersteund dooi de bewakers verliet hy snel de bank der beschuldigden en werd kort daarop naar de gevangenis terug gebracht Treindiefstal. Tusschen de stations Weid- bruck en Bozen werd in den sneltrein Berlyn Rome een ernstige diefstal ge pleegd. Een passagier, die in een coupé eerste klasse alleen reisde, werd, terwijl hy sliep, berooft van een portefeuille met 30.000 kronen. Van de dieven' die vermoe delijk tot een internationale bende behoo- ren, is geen spoor gevonden. Waarschijn lijk zyn zy te Bozen uit den trein gestapt. Zware verdenking. De vrachtrijder Paul Schulz te Berlyn werd al sedert lang ver dacht van diefstal uit goederen, die hem ter vervoer werden toevertrouwd. Ten sotte kon hem bewezen worden dat hy een mand met kleedingstukken zich hadtoege- eigend. De mand werd in beslag genomen en de dief op het politiebureau in bewaring gesteld. Hy ontkende evenwel zyn schuit. De mand bleek vrouwenkleederen te bevat ten en deze pasten 't lyk, dat bij de Luther- burg uit de Spree was gevicht. Toen men dit aan Schulz zeide en tevens, dat hy nu verdacht werd van dien vrouwenmoord, be kenden hy terstond de mand gestolen te hebben, maar de kleederen waren vaneen vrouw, die nog springlevend is. De doode van de Lutherburg is nog steeds onbekend. Ongeluk op een schi&ttirrein. Gistermiddag had een vreeselyz ongeluk in het schietkamp Brasschaet, bij Antwerpen plaats. Er werd den vorigen dag een nieuw model granaat van 250 kilo beproefd, doch die ging toen niet af. Gisteren waren de ingenieur van de fabriek met den kolonel en luitenant De Bom aanwezig. Zij deden het toestel openen door een artillerist en drie werklieden. Juist toen 't werk geëindigd scheen en de kolonel de luitenant en ingenieur de loods uitgingen, had een vreeselyke o nt ploffing plaats. De loods stortte in en ook het huis in de nabij heid. De artillerist en de drie werklieden waren op slag dood. Onder het ingestorte huis zijn een vrouw en een kindje begra ven; beiden werden ernstig gewond. De luitenant werd licht gekwest, de kolonel en de ingenieur bleven ongedeerd. Landbouw. Als de suikerbieten weg zijn. „Wel, buurman hoe gaat het met de peeen ge zijt er onderhand mee klaar, geloof ik." „Dat ben ik. Nog een gemet of vier en dan is alles aan de fabriek of onderweg. „Ben je tevredéh Of, klaag je weer „Waarachtig klaag ik niet. Ik ben meer dah tevreden. Gemiddeld heb ik tot nu 16.500 k.g. van 't gemet met zoo ongeveer 16 a 16.25 pCt. suiker. Ik ben tevreden, hoor. En 't is nu nog goed weer en het land heeft niets geleden, vergeleken met het vorig jaar. Ik kan nu nog heel wat opzaaien of op de wintervoor leggen.'' „ja, 'tland kan nu nog heel best in orde komen. Maar je zult toch zeker wel zoo wijs zyn, om het land wat terug te geven van wat je er met je peeön uitgehaald hebt. Ik bedoel daarmede, dat ge het toch zeker wel zult bemesten, alvorens het te bezaaien of op de wintervoor te leggen tegen het voorjaar." „Dat was ik in 't geheel niet van plan. Ik heb natuur lijk de peeön heel wat gegeven en myn ondervinding is, dat het op peeland nog zoo'n slecht zaaien niet is." „Dat geloof ik heel graag, dat het je tot nu wel gelukt is. Maar het zal je niet bly ven lukken. Je zaait ook nog al veel bieten, jongen, en dat hou je met je gewone bemesting niet by, inzonderheid wat de kali betreft. Kyk eens aan. Als je 16 a 17000 k.g. bieten van je land haalt, ontneem je er minstens 60 a 70 k.g. kali aan, en dan reken ik daarbij, dat je bietenloof opvoert en dat de kali, die daar inzit, in den stalmest komt en dus weer op het land gebracht wordt en dan kun je er nog wel wat pulp bijvoeren. Stel len we nu, dat je het bietenland altyd ge noeg stalmest geeft, dan blijven er toch nog altyd wel een 50 k.g. kili minstens te ver goeden. De berekening is natuurlijk zoo eenvoudig niet als ik ze hier maak, want je hebt natuurlyk tusschen twee bietenoogsten nog wel het een of ander gewas, b.v. aard appelen, die ook al een massa kali uit den grond halen. Het wil mij voorkomen, dat zulk bietenland, als daar nu ligt, zeer dank baar zou zyn voor een kalibemesting. Daar mede wil ik zeggen, dat het by een kalibe mesting veel betere tusschenoogsten zou geven dan het nu doet. Daarenboven, wat kost het. Voor f 2 heb je een zak kainiet op het land uitgezaaid liggen. Het is dus een kleine kosten, om mei je verschillende gewassen, die je op het bietenland zaait de proef te nemen. Met kainiet breng je onge- veer 12 pCt. kali op den grond, Je zaait dus 2 of 3 of 4 zak op het gemet of wat ongeveer hetzelfde is, 5, 7 of 10 zak op de H.A. al naar je gewas. Dat zyn toch geen kosten, als je eens bedenkt, dat je voor 1 zak chilisalpeter soms wel f 14 betaalt. En nu moet ge niet meenen, dat, wat ik gezegd heb, alleen geldig is voor het suikerbieten- land, maar hetzelfde geldt voor het land, waarop voederbieten, koolrapen,enz.gestaan hebben, want al deze gewassen, voederbie ten, koolrapen en suikerbieten verhouden zich tegenover de kali op gelijke wijze. Het is nu de juiste tyd voor het zaaien van kainiet. Op alle gronden en voor alle ge wassen kun je vóér den winter kainiet zaaien. Van kaliverlies gedurende den win ter, is daarenboven geen sprake; gy weet immers, dat de bodem die stof niet zoo spoedig laat glippen. Wanneer ik je dus, als buurman en welmeenende vriend een raad mag geven, zou ik zeggen„Denk er aan, dat op het bietenland kali noodigis." Burgerlijke Stand. SOMMEL8D1JK. GEBORENDirkje d. v. Cornells von Lente en Lena BreurPieter z. v. Lieven Schol en Adriana de KorteLeendert z. v. Adrianus v. d. Meide en Teuntje GouswaartWillem z. v. C. v. d. Boom en Hendrika Blok; Jacobus z. v. Jacob Werwers en Maria Sala; Dorus z. v. Cornelia Hanson en Alido Johanna MeyersAagje d. v. Adrianus den Ouden en Helena Maria Jongeneele; Leentje d. v. Elbert van Antwerpen en Catharina Wesöyk Simon z. v. Philippns Comelus van Dyken Angenietje Verhage Jacob z. v. Hendrik de Leeuw en Dania Vijfhuize Adrianus z. v. Comelus van Antwerpen en Plona van Vliet j Johannes z. v. Anihonius Roetman en Arendje VisMaria d. v. Cornell's Jongejon en Cor nelia Polder; Teunis z. v. Jacob Mastenbroek en Maria Meyer; Jan z. v. Jacob Troost en Gerritjede Gast; Bastiaan Pieter z. v. Izak Pouwe en Aaltje v. d. HoevenJacob z. v- Jan Mastenbroek en Leentje van Niuiwegen Aagtje d. v. Teunis v. d. Veer en Maria Berkhof; Gerrit z. v. Cornelia van Lente en Pictertje Kransse. OVERLEDENJohflnnis Hendrik Koote oud 11 maanden Anthon Meijer oud 87 jaarLeentje van Nimwegen oud 14 maandenTeunis van Nimwegen oud 5 maanden Cornelis Troost 11 maandenJacob Wervers oud 8 dagenJacob van de Polder oud 70 jaarNeeltje van den Tol oud 28 Jaar en Cornelis Berits oud 72 jaar. Marktberichten. Amsterdam,^ Nov. 1910. Ingezonden door Jao. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten i 2,50 a f 3,40 Zeeuwsche Blauwen 2,50 B 3,25 Spuische Eigenheimers 3,30 a 3,50 Flakkeesche Eigenh. a 3,30 3,50 Drentsqhe Eigenh. a 2,10 a 2,50 Brielsche Eigenh. 3,50 3,60 Geldersche Blauwen 2,- a 2,10 Friesche Borgers h 3 a 3,10 Friesche Blauwen n 2,60 a 2,80 2,90 Friesche Bonten 3,10 Eigenheimer Pooters a 2,20 a 2,30 Blauwe Pooters a 1.60 a 1.70 Bonte Pooter3 a 1.50 a 1,60 Andyker Blauwen a 2,70 a 3,- a 4,40 Beverwijker zand a 4,20 Duitsche rooden 2,50 a 3,30 a 2,60 Bravos 3,50 Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag: 13 Nov 1910. NED. HERV. KERK. Middelharnis, vm. en ntu. (Doop) Ds. Bruining, 8owmelsdijk, vm Ds. Westrik Dirksland, nm. Ds. Hoogendijk uit Stellendam. Melisaant, vm. en nm. Ds. Kroeee. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Stellendam, vm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nm. De., v. d. Kooij. Nieuwe Tonge, vm. en nm, Ds. Wen tink. Oude Tonge, nm.Ds. Westrik uit Sommelsdijk (doop) Ooltgensplaat, vm. en nm. Ds Luteyn. Den Bommel vm. en um. Ds. Emmen. Stad aan 'tHaringvl. vm. en nm. Ds. Polhuijs. Langstraat, vm. en nm. de beer Hack. EVANGELIE3ATIEGEBOUW. Middelharnisvm. en 's av. Ds. Benes van Delft. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'fl av. Da. Smallegonge te Brielle. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds Dekker. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'e av. Ds. Esselink. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds.K. W. Rossing. Advertentie n. Door Huwelijk der tegenwoordige een gevraagd bij M. GELUK, Hotel, Oude Tonge. De BURGEMEESTER-STRAND VONDER van Goedereede is voor nemens op VRIJDAG 18 NOVEMBER a.s. des voorm. elf uur, aan het havenhoofd te Goedereede, in het openbaar en tegen contante betaling te verkoopen 2-1 102 zware balken (dennen rondhout) en eene groote partij kisthout. Inlichtingen verstrekt ondergetee- kende, wonende te Stellendam. De Burgemcester-Stran dvonder voornoemd, J. L. BOSSCHIETER. VAN DE Bij de op Woensdag 2 November plaats gehad hebbende trekking zijn de hoofdprijzen gevallen op de nummers: 90(52 10258 4680 10031 4530 4076 3334 11628 8256 3140 2230 1305 10715 2651 10888 en de overige prjjzen op 5006 10850 9501 1871 6501 964 10868 8433 4818 949 5515 4930 2174 ■10509 8824 5710 6246 7271 2119 •11658 6426 5382 6748 5956 8814 2067 1481 4174 2729 7319 11302 10264 3763 10085 10732 4195 5127 9417 8558 10616 2526 4130 5128 2090 7296 8854 4423 9710 3363 5108 4897 10873 772 5820 1909 4489 8604 2344 9711 8432 3305 5541 6308 7420 '12116 2323 2412 2386 994 5927 2281 4442 11762 11849 740 2099 5054 6058 •10312 2215 10507 5871 5619 •1280 2395 Namens de Commissie: J. TIMMERS, Voorzitter. S. ZEEDIJK, Secretaris. Laat dit koopje nu niet voorbijgaan. De Boekhandelaar W. M. HEIJL, te Utrecht, viert dit jaar een bijzonder jubileum, 't Is namelijk 25 jaren geleden, dat hij zijn eerste guldens pakket aan bood en gedurende al dien tijd mocht hij duizenden bewijzen van tevreden heid ontvangen. Bij deze gelegenheid beeft hij een pakket samengesteld dat een waar Jubileum-Pakket kan genoemd worden. Voor een gulden zendt hij franco door geheel Nederland: 1. Ben beroemden roman van XAVIER DE MONTEPIN, genaamd: De Orgeldraaister. Deze roman is eene der beste pennevruchten van den gevierden Schrijver. Van het eerste tot het laatste hoofdstuk volgt men met belangstelling de lotgevallen van alle er in voorkomende hoofd personen. 't Is een roman, dien men gaarne voor de tweede maal leest en dat zegt veel. 2. Een Boekwerk: Do Twee Weezen, groot 112 blz. Een verhaal uit het Parijsche leven. 3. Een Boekwerk van Sherlock Hol mes, groot 113 blz. 4. Een Zakatlas van Nederland. 5. Drie in kleuren gedrukte mooie, allerliefste Prentenboeken. 6. Een Vulpenhouder. 7. Een Potlood. 8. Het aangename Gezelschapsspel „Punta". 9. Een alleraardigste Plaat, in kleuren druk, getiteld: De Saletjonker. 10. Do Gebroken Medicjjnflesch, pen dant van De Saletjonker. Zendt postwissel van een gulden, waarop staat: Jubileum-Pakket aan den Boekhandelaar W. M. HEIJL. Hambur gerstraat, te Utrecht en U ontvangt het pakket franco thuis. 6-3

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 3