Twee nette LEERLINGEN N.V. „DE TIJDGEEST" Heeren Landbouwers of Corporation 1500 tot 1700 mud Poot-Aardappelen JAC. KNOOP, ONZE EILANDEN van 5 NOVEMBER 1910. 3 waarmede het is aangekomen, naar den begagewagen van den vertrekkenden trein dat adressant, lot zyn leedwezen tevergeefs, getracht heeft van den Chef van den Diestvan Beweging en Reizigersvervoer by genoemde Maatschappij officieels bevestiging te verkrij gen, dat een dergelijke maatregel werkelijk in het nieuwe tarief voor bet vervoer van rijwielen zou worden opgenomen en nu, bij de weigering van dien amtenaar om inlich tingen te verstrekken, alleen kan afgaan op hetgeen in de dagbladen is medegedeeld. dat adressant zeer ernstige bezwaren meent te moeten maken tegen invoering van een maatregel als bovenbedoeld, omdat deze tot ODnoemelijken last voor de reizigers, en vooral voor hen, die me dames en kinderen reizen, zal zijn dat toch zy, die in Duitschland en Belgie ge reisd hebben, waar een dergelijk systeem voor het vervoer van rijwielen per spoor bestaat, als nu door de maatschappij tot Exploitatie vanStaatspoorwegen wordt voorgesteld,eerst recht weten hoeveel getob en gezwoeg, en niet minder hoeveel fooien het kost, om een rijwiel in en uit een een trein te krijgen en zelf voor overlading te zorgen, terwijl men dan nog, na soms langen tijd bij den bagagewagen met zijn rijwiel te hebben moeten wachten tot het overgenomen is, dikwijls moeite heeft om een plaats in den trein te vinden; dat vooral op lange en van ondergrondsche perronverbindingen voorziene stations, b.v. dat te Utrecht, het groote bezwaar van deze bepaling gevoeld zal worden door de hun rijwiel-torschende ouders, die tevens nog voor de rijwielen hunner kindei en of voor handbagage hebben te zorgen, en dan trap op trap af moeten zeulen van het eene woelige perron naar het andere; dat ook het overladen der rijwielen voor de reizigers veel meer bezwaren heeft dan voor het personeel, dat daartoe gebruik kan maken van de aan vele stations, o. a. te Utrecht en Amersfoort bestaande gely'k- vloersche overgangen, welke uit den aard der zaak verboden zijn voor het publiek hetwelk dan genoodzaakt is de rijwielen de trappen op en af te dragen en daarbij in vele gevallen een veel langeren weg moet afleggen, zooals b.v. te Utrecht van Centraal station naar Buurtstation dat, hoewel door de woorden „kan ver langen", de gelegenheid schijnt te blijven bestaan, dat rijwielen ook door het spoor weg personeel worden gebracht aan de bagagewagens der vertrekkende treinen, juist die facultatieve verplichting van den reiziger, waarvan het personeel goedgunstig ontheffing kan verleenen, een bron zal worden van ellendige fooienkruiperigheid en van aanzien des persoons, welke, naar adressants bescheiden meening, niet, al is het ook indirect, door de Maatschappij mag worden in de hand gewerkt; dat, wanneer eene spoorwegmaatschappij overigens zeer prijzenswaardige maatregelen neemt om het vervoer van rijwielen beter te regelen, tarieven te verlagen en de wijze van aangifte te vergemakkelijken, het minder goed gezien lijkt, om een deel dier regeling op de schouders te leggen van het publiek dat adresant zich afvraagt of bij het ontwerpen van deze nienwe bepaling wel voldoende rekening is gehouden met het feit dat het rijwiel een iDtegreerend deel is geworden van de samenleving en in bijna ieder gezin in Nederland in meerdere of mindere mate het rijwiel-toer isme beoefend wordt dat het voor dit rijwiel-toerisme eene zeer groote en ernstige belemmering zal zijn, wanneer aan bet vervoer per spoor der rijwielen door de spoorwegmaatschappijen bezwaren worden verbonden, die den reiziger, en vooral dames en kinderen, zullen gaan weerhouden en soms beletten om hunne tochten zoover uit te strekken, dat van deu trein gebruik moet worden ge maakt, hetzij voor het beginnen van een tocht, hetzij voor het 's avonds terugkeeren. Reden waarom adressant zich tot Uwe Excellentie wendt met het eerbiedig doch tevens zeer dringend verzoek, Uwe goed keuring te onthouden aan eene bepaling, in de nieuwe tarieven voor het vervoer van rijwielen op de lijnen van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, waarbij den reizigers, zij het ook facultatief, de verplichting wordt opgelegd om hunne rijwielen zelf aan den bagage wagen van den vertrekkenden trein te brengen. 't Welk doende, enz., Het Dagelijks Bestuur van den A. N. W. B. voornoemd, De 2de Voorzitter, G. A. POS. De 1ste Secretaris, J. H. SLICHER. Amsterdam, 15 October 1910. 247 Heerengracht. Een jachtdelict. De Duitsche graaf van Hanstoff, eigenaar van Schiermonnikoog, is met andere jagers geverbaliseerd, wegens het jagen op een verboden dag op dat eiland. Er mag thans in Friesland maar 2 dagen per week gejaagd worden. Graaf H. nam er nog een derde bij. Per telegraaf vroeg hij daar voor aan de autoriteiten verlof, doch dit werd geweigerd. Doormidden gereden. Zaterdagmorgen om streeks half zeven werd op de spoorbaan van de Staatsspoor te Amsterdam, nabij de Graaf Florisstraat, het verminkte lijk gevon den van een ladingmeester derS.S., werk zaam aan de goederenloods van het station Weesperpoort. De ongelukkige was vermoe delijk door een der eerste treinen doormid den gei eden. Hy was eerst kort daar ter stede werkzaam, zoodat men veronderstelt, dat hy het slachtoffer is geworden van zijn onbe kendheid met den plaatselijken toestand. Het lyk is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Tydige tusschenkomst. De chef van het Centraal-Station te Utrecht ontving deze week telegrafisch bericht uit Rotterdam, dat met den trein, die te 12.52 te Utrecht zou arriveeren, waarschijnlijk een jong meisje zou medekomen, dat in het bezit zynde van een biljet Brussel— Groningen, vermoedelijk door een heer zou worden verzocht te Utrecht uitte stappen. De chef stelde de politie van een en ander op de hoogte en deze was op haar hoede. Het meisje kwam na aankomst van den trein werkelijk met een heer uit het station, waarop beiden zich begaven naar een café op het stationsplein. Weldra scheen de heer daar te merken, dat de politie hem in 't vizier hield. Hy ging dus spoedig met het meisje weer naar het station terug en wilde met haar naar Groningen afreizen. Nu kwam de politie echter tusschenbeide en deelde den heer mede, dat het wenschely k leek, dat het meisje alleen reisde. De heer droop onmiddellyk af en het meisje vertrok alleen. De Rotterdamache Vereeniging tot bescherming van jonge meisjes, afzendster van het telegram aan den stationschef, had door deze daad vermoedelijk onheil voor komen. Meisje aangerand Zondagavond 23 October had' te Roon aan den Rysdyk een aanranding plaats van een meisje van ongeveer 20 jaar, dat uit de kerk huiswaarts keerde. Op den stillen, donkeren dyk werd zij plotseling aange grepen en benedendyks gesleurd door haar aanrander, ook iemand uit Roon. Het meisje was door den schrik zooda nig van streek, dat zy eerst Dinsdag een eenigszins geregeld verhaal van het gebeur de kon geven. De door haar herkende dader is, na Za terdag door den rechter van instructie te Rotterdam te zyn gehoord, in het huis van bewaring aldaar opgesloten. De moord te 's-Gravenhage. Zaterdagmiddag is door den hoofdinspec teur van politie, den heer P. Rietdijk, en den inspecteur J. L. Holstein, die sedert den moord op de 86-jarige weduwe Genegten in het hofje aan de Koningstraat met ijver hun onderzoek hebben voortgezet, op signa lement, in de American Bar in de Wagen straat aldaar gearresteerd een jongmensch, dat door het maken van hooge verteringen de aandacht trok. Gevraagd naar de herkomst van het geld kon hy dienaangaande geen bevredigende oplossing geven. Naar het commissariaat van politie aan de Van der Vennestraat overgebracht en daar door den Officier van Justitie in ver hoor genomen heeft hy volledig bekend in vereeniging met den man en de vrouw, die zich reeds in voorloopige hechtenis bevin den, den moord en den diefstal te hebben gepleegd. Ook ;hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Verduistering van 35.000 Murk. Dezer dagen had een opzichter van gen groot bouwwerk te Berlyn 35.000 mark* f 21.000 verduisterd, welke som bestemd was om leveranciers van bouwmaterialen uit te betalen. De man vluchtte via Bremen naar Am sterdam. De benadeelde reisde, toen hy dat te weten gekomen was ook naar Amsterdam en stelde de recherche, aldaar met het gebeurde in kennis. Deze ontdekte op de vreemdelingenlijsten van de verschillende hotels spoedig den naam van den voortvluchtige. Bij onder '.oek bleek, dat de man nog niet in het hotel gearriveerd was. Wel waren daar zyn vrouw en kinderen aangekomen. De recherche en de benadeelde vermoedden echter, dat de vluchteling wel opdagen zou en bleven voort durend een oogje in 'tzeil houden. Omstreeks halfzeven Vrijdagavond kwam inderdaad de Duitscher, zekere W., het hotel binnen. Een der grooms kwam naar hem toe en verzocht hem even mee te gaan daar er eenige heeren voor hem waren. W., die blijkbaar lont rook, weigerde aan vankelijk aan dat verzoek gevolg te geven, doch ging toch eindelijk naar de wachten den toe. Toen hij hoorde wat er gaande was en hy naar het politiebureau moest, weigerde hij mee te gaan. Doch aan tegenspartelen viel natuurlyk niet meer te denken. De man werd geboeid en door de recher cheurs overgebracht De voortvluchtige zou voornemens geweest zyn zich met zyn gezin naar Zuid-Amerika te begeven. De benadeelde heeft uitlevering van W. aan de Berlynsche justitie verzocht. Een belangrijk bedrag van het verduis terde, ongeveer f 9000, is nog in het bezit van den aangehoudene gevonden. Nader vernemen wy, dat de uitlevering van W. nu ook door de Duitsche justitie verzocht is. De benadeelde is de firma Bors- dorf te Berlyn. N. v. d. D. Terwijl een paar jongens in de Rauwbra- ken te Tilburg aan 't spelen waren met een kipwagentje, kantelde dit plotseling om, waarbij een .der jongens onder het wagentje terecht kwam. Kermend van pijn werd het kind er onder uitgehaald en naar huis gebracht, waar het eenige uren na dien overleed. Het bleek zyn ruggegraat gebroken te hebben. Een man, die het ongeluk zag gebeuren, hielp het kind er onder uit, doch kreeg daarbij zelf het wagentje op z'n been. Ook hij moest naar huis vervoerd worden, daar zyn been gebroken was. Hoe vergeetachtig de menschen zyn I De jaarlyksche verkoop van in treinen en stations der Hollandsche Spoor gevon den voorwerpen bracht o.m. 2000 para- pluies, 600 wandelstokken, tal van boeken, kleedingstukken, tasschen, handcamera's, diamanten, gouden en zilveren voorwer pen onder den hamer. Op de Amersfoortsche kermis I Hoewel de anders zoo beruchte Dolle Vrijdag der Amersfoortsche kermis een on gewoon rustig verloop bad, zyn toch in den nacht van Vrijdag op Zaterdag nog onge lukken gebeurd. Een man werd, dicht bij zyn huis, onver hoeds van achteren aangevallen. Hy kreeg een messteek, die de rechterlong raakte, en hevige sny wonden aan hals en achterhoofd. Een ander, die een huis wilde binnen dringen, werd de wijsvinger der rechter hand afgehakt. Beiden konden, nadat hun heelkundige hulp was verleend, naar huis terugkeeren. De daders zijn by de politie bekend. Onder Leusden is het lyk opgehaald van een kermisganger uit Amersfoort, den 37- jarigen E. B. Over „adverteeren" schrijft een corres pondent in de Telegraaf: In het Britsche museum vond ik onlangs de merkwaardige speech, die ini 1853 het Lagerhuislid Milner Gibson tot bestrijding dier belasting hield Hy zeide daarin o.a. „Iemand die in een courant adverteert, kiest daerdoor de meest in het oog sprin gende en rationeele manier, om zijn wen- schen of zaken bekend te maken. Doch dan komt de staat en zegt, dat een openbare mededeeling niet zonder een belasting mag geschieden. Dat is schandelijk en nadeelig. Want het adverteeren is de wortel van alle handelsverrichtingen, de grondslag van allen vooruitgang. En niets is zoo onver standig als het belemmeren van openbare mededeelingen, die in de behoeften van een volk voorzien en de bronnen van zyn be staan bevorderen". Deze woorden kenschetsen debeteekenis van het adverteeren. De hedendaagsche maatschappij kan er niet buiten. Herstemming. By de Donderdag jl. gehouden herstem ming voor een lid van de 2de Kamer S. G. verkregen de heer G. J. de Jongh 2752 en de heer H. Ch. Vegtel 2464 stemmen. Gekozen weid dus de heer G. J. de Jongh Lib. Unie, waardoor bet aantal Recbtache stemmen in de 2e Kamer met één is ver minderd en dit thans bedraagt 59. Om er worst van te maken De Maas en Waler meldt: Bij een ingezetene van Druten ging dezer dagen een varken dood. Het dier werd be schouwd als ongeschikt voor deconsumtie en dientengevolge in den grond gestopt. Twee zoogenaamde koudslagers uitOss had den hier weldra de lucht van beet, ver voegden zich 's avonds laat, flink aange schoten, bij den eigenaar van het gestorven varken, met het verzoek het te mogen op graven. Tegen den prijs van f4 werd hun dit toegestaan. Het cadaver werd naarOss vervoerd en zal zyn weg wel vinden naar de eetgrage magen. Eet smakelijk De politie stelt een onderzoek in. Het beurtschip van schipper M. Verschel ling van Breskens, dat onder de gemeente Hoofdplaat, in de Westerschelde, Woensdag morgen bij stormweer op een der zandban ken werd geworpen is, nadat het schip door de bemanning was verlaten, met den vloed vlot gekomen en daarna opgepikt door een sleepboot, die het te Terneuzen heeft bin nengesleept. Bij Vreeswijk is Woensdagnamiddag bij het aanmaken van een sleep de 15-jarige schippersjongen W., uit Hasselt, ongemerkt over boord gevallen eenigen tyd later is hij levenloos opgehaald. Ingezonden Stukken. CBuiten verantwoordelijkheid der Redaotie.) Mijnheer de Redacteur, Gelieve alsnog naar aanleiding der Inge zonden stukken over het Ziekenfonds een plaatsje in te ruimen voor onderstaand afgeluisterd kaaipraatje. Jaop (getrouwd). Hawe jule datingezon- de stik aok geleze, dat verlee weke in de krante stieng? Kees (gehuwd, wat ouder). Je meent zeker dat gelul over hetZiekefonst van Menheerse en Sommerdiek. Jaop. Zeit dat niet zoo minachtend. Je bint toch aok wel 'ns ziek 'ewee3t en hoe klaerde je vrouwe bet dan mit het huushouënwant je weet net zoo goed as ik, dat het bie een errebeier isgeen werk, geen loon. Kees. O, dan wor je allicht een week of wat geholpe deur den bakker in den wienke- iier, de huushure laet je dan mar stae tot je weer beter bint in den dokter betaal je wel bie stikjes an beetjes as het era'weer 'ns een beetje aanzit om wat of te doeén. Joap. Je weet toch net zoo goed als ik, dat het loon in gezonde daegen nog niet zoo ia, dat je der ouwe schuld van betaele kan, in as de ziekte wat lange duurt ka'je op 't leste toch aok niks meer op den burg kriege. Dö meeste bakkers in wienkeliers hawe genog an der eige te houén, in kanne der geen aore al binne die dan ook ziek, bie neme. Kees. Dat is wel waer, maar wat doe je daer noe eenmal an. As het niethoagerof leeger wil in de ziekte duurt wat lange, dan gae je vrouwe maar nae den ermen, al zie je daer aok wat tegen an, want daer vraege ze je het naedje uut de kouse, voor dat je der wat losmaekt. Jaop. "Wat je daer an doeé kan: Wel je wort lid van het ziekefonst. Dan trek je, as je ziek wort, toch altoos nog vier guide fuuftig in een weke in al is dat noe niet veul, 'tis toch beter as niks, je hoeft er niet om te vraegen in geen mensch dankje voor te zeggen, want het binne je eige centen, die je Jan haele kan bie den boekhouer. Hans (Jong en ongehuwd. Zoo dienk ik er aok over. Al haw ik niet voor een huus- houön te zurgen, toch bin ik lid geworre, in as ik noe ziek kom te leggen, hoef ik toch nietten laste van m'n ouërs te kommen, die het aok zoo breed niet hawwe. Toenik onderlesten drie weken ziek eweest binne, zei moeder op een zaeterdagaevend tegen vaoder „'tls toch mar kittig, dat we noe van Hans nog vier guide tien uut het ziekefonst trekke. Wat (zou je der van dienke, as je daer aok nog lid van wier. Ielk dubbeltje ister wel eene, mar 't is toch een groote gerustigheid as je weet, dat je 's Zaeterdags nog wat trekke kan, (al bin je een heele weke ziek 'eweest." Omdat ik net wakker lei, riep ik toen uut de bestee: „Vaoder, gaat dan daedelik je eige opgeve, anders gaet het soms weer over; in vaoder gieng nae den boekhouer in liet z'n eige inschrieve. Ik zégge maraolle werkmensen moste lid worre van het Ziekefonst. Kees. Noe ik jule zoo hoore praete, gae ik er toch wel wat aores over dieuke in mot ik het er tuus nog 'ns mit grootje over hawe. Ik wacht aores, dat ze der niet veul mee op zal hawwe 't zal weze „iedere weke een dubbeltje kan nietleië,ik komme toch al zoo'n haop te kort in 't huushouën misschien heit ze nog wel aore bezwae- ren, want ze is erg ouwerwes in wil van aol die niewigbeden niks wete. Jaop. Misschien net as die vrouwe van m'n broer Teun, die aok niet hawwe wou, dat der man lid wier, mar Teun was wies der in steurde z'n eigen der niet an, in toen 'a noe verlee jaere ziek was, wou ze toch 's Zaeterdags docenten van hetZiekenfonst wel bie den boekhouér gae haele, in sloot ze aol der bezwaeren van vroeger buuten de deure, mar de centen nam ze mee in huus. Hans. Jae, zoo gaet het meerindewae reld, aster wat te haelen is, bestaen de be zwaeren niet meer. Jaop. Wil 'k je noe nog 'ns vertelie, wat m'n vrouwe mit der buvrouw over- komme is. Toen verlee zeumere de bode ielke weke an onze deure kwam om een dubbeltje voor het Ziekefonst, zei buvrouw op een keerik weet niet wat je verzint om je centen daeran weg te neuken. Een aore speult er mooi weer van in zelf za'je der een beetje van vrom ziee. Mar toen ik van de wintere ziek was, hoorde m'n vrouwe buvrouw over 't hein zegge tegen Klaosje„Zokke lui deele overal mar in. Al legge ze ziek op 't nist, dan haele ze 's Zaeterdags toch mar vier guide 50 en m'n man brocht mar vier guide tuus, om dat 'n een dag verlet had. Omdat die van mien niet op der mondje gevalle is, kon ze niet laete, toen ze dat in 't achterhuus hoorde om an de lulders te roepen „het binne onze eige centen die we mit een zieken dag kriege en ik waeg er liever geen bakker of wienkelier an, as m'n man ziek is. Laet die van joe lid worre van het ziekefonst, dan trek je aok as 'n ziek wort." Mar ze gooide de deure hard toe, en toen buurt van de zeumere mit een zekel in z'n viengers gesneeje had, was 'n nog geen lid van het ziekenfonst en trok's Zae terdags geen cent. Maar toen 'n beter was, is 'n op mien anhouen toch lid geworre, al most 'n nae schae en schande wies worre. Kees. Daer luut het acht ure, grootje wacht mit de pap in merregochtend is 't weer vroeg dag. G'n Dacht saeme. Hans. Nacht Kees, doe net as vaoder, wor lid van 't ziekefonst in steur je niet te veul an wuvepraetjes. Jaop. Nacht Kees. Wil ik je soms mar opgeve bie den boekhouer? Aores komt er weer niet van. Hans, gae je mee zoo vaore nae huus toe? Dankend voor de plaatsing, VANE. Mijnheer de Redacteur. In aansluiting met het ingezonden stuk over het Ziekenfonds te Middelharnis— Sommelsdyk in uw nommer van 29 Oct., verzoeken wij U vriendelijk plaatsing voor het volgende. By voorbaat onzen dank. Enkele maanden geleden kwam bjj het Ziekenfonds een vraag in van een landbou wer uit Melissant, waarbij opneming zyuer bouwknechts als lid werd verzocht. Het Bestuur moest den man teleurstellen, daar het Ziekenfonds uitsluitend werkzaa a is voor Middelharnis en Sommelsdyk en zijn Statuten en Huish. Reglement niet toelaten uitbreiding van zyn werkkring te geven buiteD genoemde plaatsen, wat bij de tegen woordige inrichting met begunstigers en met de controle door hel Bestuur ook niet gewenscht zou zijn. Het Bestuur heeft toen overwogen, of het toch ook niet wat doen kon voor aDdere gemeenten op ons eiland. Nu de drukke zomertijd met de lange dagen weer voorbij is, meent het Bestuur het resultaat zijner besprekingen langs dezen weg aan geheel Goeree en Overfiakkee bekend te moeten maken en dan belangstellenden ter over weging te kunnen aanbieden. Als één of meer personen, hetzij boeren arbeiders of handwerksgezellen, nering doenden of groote en kleine bazen en werkgevers, in een gemeente op ons eiland behoefte gevoelen aan een Ziekenfonds, zooals hier bestaat, of daarvan nader op de hoogte gesteld wenscben te worden om daarna te trachten by genoegzame deelne ming tot oprichting over te gaan, zoover- klaart het Bestuur van ons Ziekenfonds zich gaarne bereid daartoe de behulpzame hand te bieden. In een openbare vergade ring kan dan in zoo'n gemeente de zaak eerst besproken, door één i-f meer onzer bestuursleden toegelicht en tot deelneming opgewekt worden, terwijl daarna beslist kan worden over de mogelijkheid der op richting by genoegzame deelneming en over de wyze, waarop de zaak vervolgens tot een goed resultaat kan leiden. Voorbereiding en oprichting kosten de meeste moeite, zooals de ervaring ons heeft geleerd, die zoo goed als geheel onzen eigen weg moesteu zoeken, doch ten slotte dan toch ook gevonden hebben. Met behulp van het Bestuur van een gevestigd Ziekenfonds, dat zeer goed werkt, moeten pogingen ter oprichting in andere gemeenten te zekerder en gemakkelijker slagen. Dat nog dezen wiDter in alle plaatsen van ons eiland fondsen tot uitkeering van ziekengeld tot stand gebracht mogen wor den, wenscht van harte en wil krachtig bevorderen Het Bestuur van het Ziekenfonds alhier. L. VAN DER WEIDE, Voorzitter. G. VAN ECK, S cr.-Penningmeester. Middelharnis— Sommelsdyk, 1 November 1910. Marktberichten. Amsterdam, 3 Noy. 1910. Ingezonden door Jao. Knoop, Commissio nair in aardappelen, Amsterdam. Zeeuwsche Bonten f 2,50 a f 8,40 Zeeuwsche Blauwen 2,60 3,25 Spuische Eigenheimers 3,30 3,50 Plakkeesche Eigenh. 3,30 3,50 Drentsche Eigenh. 2,10 2,50 Brielsche Eigenh. 3,50 3,60 Geldersche Blauwen 2 2,10 Friesche Borgers 2,80 2,90 Friesche Blauwen 2,60 2,90 Friesche Bonten 2,70 2,20 3,10 Eigenheimer Pooters 2,30 Blauwe Pooters 1,60 1,70 Bonte Pooters 1,50 1,60 Andyker Blauwen 2,70 3,- Beverwyker zand 4,20 4,40 Duitsche Rooden 2,50 2,60 Bravos 3,30 3,50 Kerknieuws. Predikbeurten op Zondag 6 Nov 1910. NED. HERV. KERK. Middelharnis, ym. Dfl Bruining, Sotumelsdijk ym. en nm. (Doop) De. WestrikJ^ Dirksland, urn. Ds Kroese uit Melissant. MeJissaat, Ym. Ds. Kroese. Herkingen, ym. en nm. Ds. Addink. Stellendam, ym. en nm. Db. Hoogendjjk. Goedereede, ym. en nm. Ds. de Gidte. Onddorp, yra. en nm. Ds.. y. d. Kooij. Nieuwe Tonge, ym. en nm, Ds. Wentink. Oude Tonge, nm. Ds. Braining uit Middelharnis. Ooltgensplaat, ym. en nm. Ds Luteijn. Den Bommel ym. en um. Ds. Emmen. Stad aan 'tHaringyl. ym. en nm. Db. Polhuis. Langstraat, ym. en nm. de heer Hack. EVANGELIESATIËGEBOUW. Middelharnis ym. en 's av. Ds. G. H. Beekenkainp, van Delft, (Des avonds zal een Collecte worden gehouden, ten bate van den Qeref. Zendingsbond.j GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, ym. en 's av. de heer A. de Boer, te Hoogvliet. Dirksland, ym. nm. en 's av. den hr. H. van Schot horst van Lunteren. Ooltgensplaat, ym. en 's av. Ds Dekker. Stad aan 't Haringvliet, ym. en 's av. Ds. Esseiink. DOOPSGEZINDE KERK. Onddorp, Ds.K. W. Róssing. Advertentie n. gevraagd. Adres GEBR. VERRIJP, Sigarenfabriek, Middelharnis. 8-1 Koninkl. Goedgekeurd. Reserves Ruimf 50.000,— 1/5 3 °/o TIJDGEESTLOT f6,- Klassikual f 1,20. 1/10 3 TIJDGEESTLOT f3,- Klassikaal f 0,60. 1/20 3 TIJDGEESTLOT f 1,50 Klassikaal f 0,30. 3 TIJDGEESTPOLIS f 11,- Betaalbaar met f 1,— per maand. Herverzekering Gratis. De Polissen geven 3 loterijen precies de zelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zyn veel voordeeliger. Verkrygbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16 en te Sommelsdyk bij Hoofdagente. Moelyker, te Middelharnis bij L. Vroegindewey te Herkingen by A. W. Korvink, te Melissant by A. v. d. Werf, te Dirksland bij J. G. Knöps, te Oude Tonge by C. F. v. Peer, te Ooltgensplaat by M. v. Oostenbrugge, te Stad aan 't Haringvliet bij P. J. v. Nierop, te Goedereede by P. Struyck, te Den Bommel bij D. Wesdyk, te Nieuwe Touge bij G. Camphens, te Ouddorp bij J. Jansen, Horlogemaker en te Stellendam bij J. C. Wittekoek. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegel - kosten. 6—2 spoedig- bestellen. Friesche Eigenheimer voor f 3 per 70 ko., af station boot of spoor AMSTERDAM, in zakken van 50 Ko. Bij afname van groote partijen is de prijs lager gesteld. Voor f 3,de 70 Ko. garandeer ik de poot-aardappelen Eigenheimers afkom stig van Friesche kleigrond en kan s/3 direct betaald worden en 1/3 over zes maanden. i::' u_" Commissionair in Aardappelen, 's Maandags monster te zien in „Hótel Coomaos", Rotterdam, waar ik verder te spreken ben. Betaling na ontvangst der zetpooters, dus kunt U verzekert zijn goede waar te ontvangen. 6-2

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 3