M. DE GIST ZOON. SGMMELSDIJK. I Parelerwten ZDID-. I V 1 l AANBESTEDING. Steeds nieuwe en eerlijke Attesten. qiiniiiip>n'nininqiqiin>n>p>ninqiq»n>nqin»ni?ini(nq»i»nniininqiinii»i»!»nniiri?>s»nnii Kassiers en Commissionairs in Effecten. Administratie van Onroerende Goederen, enz. P. KASTELEIN, SOMMELSDIJK. Stoomboot-Maatschappij „Overflakkee en Goedereede." Mason Hamlin ORGELS C. C. BENDER, Honderd Gulden Belooning Yoor de Schoonmaak Kastpapier, Kastranden, Punaises enz. c. DE MOOIJ Kz., DORPSWEG A 58 - OUDDORP. 3 pCt. Tijdgeest Polissen Herverzekering Gratis. 3 pCt. Tijdgeest Loten N 00RDH0LLARDSG H LAHDBOUWGREDIET. HYPOTHEEKBANK Flakkeesche Boekhandel, - en andere Kantoor- en Schrijfbehoeften ONZE EILANDEN van 2 APRIL 1910. Een meting iti de war geschopt. Bij een monsterraeting onder den blooten hemel, die, by Cosenza (Italië) plaats had en waar aan ongeveer 15.0C0 personen deelnamen ontstond door het schichtig worden vaneen paard een ontzettende paniek. De verschrikte menigte trachtte voor het steigerende en schoppende dier uit te wyken en drong naar één richting op, zoodat een 200-tal personen gewond werden, voor een deel zeer ernstig. Keizerin Eugenie, die op het oogenblik te Cap Martin vertoeft, heeft den wensch uitgesproken, dat het huwelijk van prins Victor Napoleon met prinses C1 e- mentine van Belgiein Augustus vol trokken zal worden. Volgens-een telegram aan de NewYork- sche Sun uit New Orleans, zou Castro weer een opstand in Venezuela voorbereiden, met behulp van wapens, die uit die havenver- scheept zijn, en van gelukzoekers, die in Nicaragua onder generaal Estrada gediend hebben. Het bericht dient nader bevestigd te worden. De bootwerkers te Bilbao hebben wegens geschillen over de uitlegging van de arbeids overeenkomst het werk gestaakt. Het stoomschip Kronprinzessin Cecilie van den Noordduitschen Lloyd, dat Maandag ochtend van zijn reis over den Oceaan te Plymouth is aangekomen, heeft den over tocht met een gemiddelde snelheid van 23.58 zeemijl in het uur gedaan en zoodoende zijn record van 23.50 zeemijl overtroffen. Dat er nog altoos veel walvisschen leven in de noordelijke zeeén, bewijzen de navolgende cijfers. Op Spitsbergen werden er in 1907 met 15 stoombooten 333 stuks gevangen, die 9445 vaten traan opleverden. Op IJsland ving men met 29 stoombooten, 761 stuks. Deze brachten 28,100 vaten traan op. Bij de Faröer werden er in 1907 door 13 vaartuigen 640 stuks buit gemaakt. Deze gaven 12,490 vaten traan. Hetzelfde jaar slaagden 13 vaartuigen er in, bij de Schot land eilanden 729 walvisschen machtig te worden, die 17,980 vaten traan gaven. Te Keulen is Maandagmiddag bij het uit gaan van een circus een ernstige paniek geweest. Toen 5000 menschen door den hoofduitgang het paardenspel wilden ver laten, versperden duizenden anderen, die kaarten voor de avondvoorstelling wilden nemen, hun den weg. Het gedrang werd zoo erg, dat vrouwen en kinderen onder den voet kwamen. Moeders hielden bewuste- looze kinderen omhoog. Politieagenten en circus-beambten stonden hulpeloos in het menschenkluwen, tot ten laatste de brand weer met een dikken waterstraal de menigte buiten den circus verdreef. Maar toen de menschen in den circus de brandweer aan het werk zagen, beving hen een nieuwe paniek, daar zy meenden, dat er brand was. Een sterke politie-afdeeling, die met de brandweer samen het plein schoonveegde, wist eindelijk de orde te herstellen. Honder den menschen, die hun nieuwe Paaschplunje aan hadden, dropen, na door de brandweer bespoten te zijn, met wanhopige gezichten af. Een moordzaak in New-York. New-York is in opschudding over een by uitstek griezelige moordzaak. Sinds jl. Donderdag werd in de wereldstad een jong meisje vermist, zekere Ruth Whee ler, die schoolging op de Merchant Business College een handelsschool. Er had een advertentie in de bladen gestaan, waarbij een stenograflste machine-schrijfster werd gevraagd. Het meisje was er op uitgegaan en had zich aan het opgegeven adres ver voegd. Zij keerde niet terug. Haar zusters lieten door de politie nasporingen instellen en natuurlijk begaf men zich het eerst naar het bewuste adres. Daar woonde een 19 jarige student, Wolter, en zijn „vriendin" Katie Miller. Wolter wist van niets, zeide hij. Wel had hij de advertentie opgesteld; maar dat was om zich te oefenen in de Engelsche taal, die hij als Duitscher nog niet goed beheerschte. De politie deed huis zoeking, maar vond niets; en onverrichter zake moesten de zoekers heengaan. Op aandringen van de zusters van het verdwenen meisje, werd Vrijdag opnieuw huiszoeking gedaan bij Wolter; wederom zonder resultaat; maar niettemin werd de jongeman in hechtenis gesteld. Het mysterie scheen onontwarbaar, toen Zondag een griezelige vondst het gebeurde althans ten deele ophelderde. Albert Wolter woonde op een der bovenste verdiepingen van een huurkazerne eD een raam van zijn kamer gaf toegang tot de brandladder. Nu werd door een der buren van de binnen plaats opgemerk, dat op een der treden van de brandladder een pak lag, dat er viezig uitzag. De buurman stootte er tegen met een stok, en het pak kwam op de binnenplaats terecht, waar het geopend werd. Het bleek de verminkte en verkoolde over blijfselen te -bevatten van een vrouwenlak. Alle vleesch was weggebrand, maar aan enkele overblijfselen van onbrandbare lijf sieraden en deelen van kleedingstukken bleek, dat men hier te doen had met een gedeelte van het lichaam van de vermiste Ruth Wheeler. Het nauwkeuring onderzoek toonde aan, dat om den nek van de doode overblijfselen zaten van een dik touw. De politie hervatte nu haar onderzoek in de kamers van Wolter. Het trok haar aan dacht, dat de kachelplaat in de woonkamer pas geverfd was. De plaat werd opengebro ken en daaronder, zoowel als in de kachel zelf, werden overblijfselen gevonden van het lijk der vermiste en van haar kleeding. De kamers, waar de gruweldaad moet zijn gepleegd, waren op uiterst frivole wijze ver sierd; de muren waren letterlijk volgeplakt met portretten van beroepsschoonheden e.d. Wolter blijft beweren, van de zaak niets af te weten. Hij is een zoon van Duitsche ouders, en woont sinds drie jaar in New- York. Zijn vader is een pianostemmer, die zijn zoon, wegens diens voortdurend wan gedrag het huis had uitgezet. De jongen was een getrouw bezoeker van danshuizen en andere beruchte gelegenheden. Hoe jong ook, genoot hij toch reeds een reputatie in de New-Yorksche wereld van ontucht en misdaad, waar hü als de „Eastside Dandy" bekend was. Katie Miller, de „vriendin" van Wolter die verdwenen was, is door de politie op-' gespoord en als vermoedelijke medeplichtige in hechtenis gesteld. Men weet, schijnt het, nog niet recht, onder welke catagorie deze moordzaak moet worden gebracht. Een wel aannemelijke hypothese is, dat Wolter er zijn beroep van maakte meisjes op den slechten weg te brengen en te verkwanselen aan huizen van bedenkelijk allooi. Andere houden het er voor, dat de jongen eenvoudig een gedese- quilibreerde natuur of wel een volslagen krankzinnige is van het Jack the Ripper- soort. Hoe het zij, vaststaat dat het ver schijnsel der onopgehelderde verdwijningen van meisjes en jonge vrouwen in de moderne groote steden er opnieuw door aan de orde is gesteld. Speciaal New-York heeft, wat dat betreft, een beangstigende reputatie. •Sinds 1 Januari van dit jaar verdwenen in New-York 57 meisjes en jonge vrouwen van wie er 42 later zijn opgespoord. Maar van de 15 andere bleef tot des ver alle be richt uit. Landbouw. Levert een bemesting onzer gras- en hooilanden met Chilisalpeter voordeel op? Iemand, die de kwestie oppervlakkig be schouwt, zal het eenigszins dwaas vinden, aan onze gras- en hooilanden chilisalpeter als bemesting te geven. „Immers, zoo rede neert hy, „bij een voldoende bemesting met phosphorzuur, kali en kalk, zal de weide weldra genoegzaam klavers bevatten, deze klavers zullen de stikstof in den grond vastleggen en de weide heeft zoo stikstof genoeg." Doch, zooals ik zeg, zoo redeneert alleen de oppervlakkige beschouwer. Immers, de man heeft zyn eigen vonnis geveld. Hij zegt toch, dat de klavers de stikstof uit de lucht in den bodem vastleggen. En dat doen zij ook. Dat doen zy in den letterlijken zin van het woord. De stikstof, die door de vlinder bloemigen verzameld wordt, blyft in den grond, totdat de weide gescheurd, totdat het grasland omgereden wordt. Waarom zou anders de vroegere weidegrond, tot bouwland omgeploegd, zoo vruchtbaar zijn Er is dus inderdaad stikstof genoeg in de weide, doch daar de bodem niet omgeploegd wordt en zoodoende de zuurstof uit de lucht niet kan inwerken, ligt de stikstof vast, ongebruikt en blyft ze vastliggen tot straks de weide weer tot bouwland gemaakt wordt. En daarom moeten de grassen, om de hoog ste opbrengst te geven, even goed bemest worden met direct .opneembare stikstof, dus met chilisalpeter, als de landbouwge wassen. O, ik weet het wel, er zal ook zonder chilisalpeter veel gras groeien, doch met chilisalpeter meer. zóóveel meer, dat de onkosten ryk bedekt worden. Daaren boven is een volledige bemesting, eenryk- dom van voedingsstoffen op de weide ook vooral noodig, om het onkruid, nadeelige grassen, giftige planten uit het grasland verwijderd te houden. Zoo bleef b.v. by een genomen proef de zoo gevreesde ratelaar op een met 150 K.G. chilisalpeter bemeste weide geheel weg, terwijl op een perceel dat geen chilisalpeter kreeg, dat onkruid welig tierde. En dat is gemakkelijk te ver klaren. Wanneer toch de grassen in het voorjaar een weinig geholpen worden, groeien zij zoo snel, dat de onkruiden niet opkomen. Er zyn tal van proeven gedaan om de werking van chilisalpeter op gras landen na te gaan op verschillende grond soorten, op klei, op hoog- en laagveen, op zand, en algemeen is met tot de conclusie gekomen, dat niet alleen de eerste snede reeds grootere opbrengst geeft, doch dat ook vaak het nagras nog duidelijk deed zien, welk perceel chilisalpeter had gekregen. Op een proefveld te lerseke, gelegen op veenachtigen kleigrond, werd de invloed nagegaan van chilisalpeter op weiland (hooi land). Men gaf tot 254 KG. chili per Hectare. Door deze bemesting werd in vereeniging met 600 KG. superphosphaat per H.A. 3120 KG. hooi meer verkregen, dan op het onbe- meste perceel, terwijl nog 1450 KG. hooi meer werd verkregen dan op een perceel alleen met 600 KG. superphosphaat bemest. De proefnemers kwamen dan ook tot de conclusie, dat een bemesting met super phosphaat, chilisalpeter en kalk daar alles zins aanbevelenswaardig is. Genoeg om alle landbouwers, veehouders en vetweiders in hun eigen belang aan te sporen hunne weiden en hun hooilanden in het voorjaar met 150—300 K.G. chilisal peter te bemesten. Advertenti ën. lasasasHsasasasHSHsasHs^ Zoo de Heere wil en zy leven, hopen I onze geliefde Ouders 1 g. koning EN M. DUBBELD Zaterdag 2 April hunne 30-jarlgê j EchtvereenJging te herdenken. 1 Hunne dankbare kinderen. Middelharnis, Oostdijk. ^sasasESEHHSHsasHSSSHSHsasa! "Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden op ons zilveren huwe lijksfeest, 19 Maart 1.1., betuigen wij bij dezen onzen welgemeenden dank. A. VAN DEN TOL. L. VAN DEN TOL-SLIS. Stad a. 't Haringvliet, 31 Maart 1910. i!ii ibilii BURGEMEESTER en WETHOUDERS van DIRKSLAND zijn voornemens op Woensdag; 20 April 1910 aan te besteden' het dempen van een ge deelte dorpsgooi, het ma ken van een hoofdriool en bijkomende werken. Aanwijzing Donderdag 14 April 1910, vóórmiddags 10 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Gemeente-Architect, bij wien tevens bestekken te bekomen zijn tegen beta ling van f 1,50 en bij wien de teekening ter visie ligt. Dirksland, den 30 Maart 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. ZAAIJER. De Secretaris, J. ROOIJ. Zeldzaam fijn, 23 cent per pak kilo. hebben een geheel eenige plaats in de orgelbouwkunst. Hun edel toonkarak- ter en de effecten der registers zijn ongeëvenaard. De MAYSON HAM LIN ORGELS worden aanbevolendoor de grootste musici. LEIDEN. Hoogewoerd 90. Voor Dirksland en Omstreken inlich tingen by den Heer C. VIS, Organist te Dirksland. Alweder een der vele beslist eerlijke en geloofwaardige en niet door omkooping verkregen attesten, zooals concurrenten wel eens beweren. geef ik aan hen, welke kunnen bewijzen, dat alle door my gepubliceerde attesten niet geloofwaardig en eerlijk zijn. Niemand verzuime te lezen wat de Heer G. W. te Utrecht my schryft over het herstel zijner haren, welke ongeveer geheel waren verdwenen en nu door het gebruik der alom beroemde „CRINOFLOOR" Huur-Ontwikkelingsmiddelen weder totaal normual zyn. DA NKBETUIGINGt. WELED. HEER! Hiermede kan ik U mededeelen, dat mijn Haar door Uwe middelen thans geheel genezen is. De kale plekken, welke zich in een oogenblik tyds op myn hoofd vertoonden, zyn thans weder geheel begroeid met dik haar van de oude kleur. Ik heb ongeveer 4 maanden Uwe middelen toegepast. Na vier weken kon ik ai vooruitgang bespeuren. U kunt dit schrijven gerust aan ieder belanghebbende laten lezen, terwijl ik voor iederen twijfelaar persoonlijk te spreken ben. Utrecht. B-) W. Deze VOLLE naam en adres zyn-voor iederen belanghebbende gaarne te bekomen. O. ZESOILvdrZEITIISr, Haa,rfei3.rLd.ig-e, Ton.lserfrarLSstra.at 27 v.lr. :tT©. IS, botterdam.. Advies eiken werkdag gratis in aparten salon. Afzonderlijke wachtkamer. Ook vele attesten van te Rotterdam hersteldon zyn ter inzage. Bekroond Gouden Medaille Parys 1907 en Grand Prix inet Gouden Medaille Rome 1910. Aanbevolen door H.H. Doctoren. N.B. Ieder, wie het ook zijn moge en die aan de waarheid mijner attesten twijfelt, noodig ik beleefd uit zich te allen tijde bij mij van de waarheid te komen overtuigen. ruim voorhanden. Vraagt de nieuwe stalen Behangselpapieren enz. Aanbevelend, f 11,—. Per maand f 1,— Geven drie achtereenvolgende loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot. 1/10 lot f 3,- 1/20 lot 1,50. Klassikaal f 0,60. Klassikaal 0,30. - Zegelkosten f 0,10. Verkrijgbaar te Botterdam aan het Hoofd kantoor der N. V. „DE TIJDGEEST" Wijn straat 16 en te Sommélsdijk bij Hoofdagente.Moelyker, te Middelharnis bij L. Vroegindeweij, te Stellendam by P. D. Holleman, te Herkingen by A. W. Korvink, te Melissant by A. v. d. Werf. 6 4 te Dirksland bij J. G. Knöps, te Oude Tonge bij G F. v. Peer, te Ooltgensplaat bij M. v. Oostenbrugge, te Stad aan 't Haringvliet by P. J. v. Nierop, te Ouddorp by C. de Moojj, te Qoedereede by P. Struyk, te Den Bommel bij D. Wesdyk, te Nieuwe Tonge by G. Camphens- HOOFDKANTOOR ALKMAAR. VOORDAM C 12—13. AGENTSCHAPPEN; HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg lioek Breestraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6. 's-GRAYENHAGE, Molenstraat 45. ROTTERDAM, Leuvehaven 107. KapitaalTwee Millloen Gulden waarvan geplaatst en volgestort f 1.500.000. De VENNOOTSCHAP verleent Cre- dieten, neemt gelden in deposito, belast zich met den aan- en verkoop^ van effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kassiersvak behoorende. Deposito rente 3 °/o. STAAT op 30 September 1909. Loopende Gredieten f 4.579.829,78^2 Deposito's- '1.580.789,44 Reserve- 209.759,92 Jhr. Mr. P. v. FOREEST, J. F. MOENS, Vice-President Cotmnissaris. Directeur. Correspondent voor Middelharnis en Omstreken J. VAN DER KOOGH TE nlDDELHABNl». Dordrechtsche TE DORDRECHT. Mr. F. N. SICKENGA. I H. PHILIPSE. Wegens reparatie zal van af Vrijdag I April de dienst van de Stoomboot „Onder neming" van Rotterdam op Middelharnis, vice versa, tijdelijk worden ge staakt. DE DIRECTIE. Dit Blad verschijnt elk Prijs per kwartaal Afzonderlijke nummers De Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij te Middelharnis levert alle DRUKWERKEN matige prijzen. De Bank leent Geld onder eerste Hypothecair verband tegen billijk' voorwaarden en geeft 4 pCt Pand brieven uit van f 1000, van f 500, van f 100 en van f 50. Inlichtingen worden verstrekt door de Bank en door den heer P. A. Y&N BDDREN, Notaris, MIDDELHARNIS. Westelijk, B 280 Middelharnis Heeft voorradig een groote partij met en zonder overslag. Leesboeken op elk gebied voor Jon gens en Meisjes. Prentenboeken, Kinderspelen, Portret- Poëzie-, Ansicht-, Zwartjesalbums en Portretlijsten, in verschillende soorten en prijzen. Verder alle soorten als Rekeningpapier, Kasboeken, Mu ziekpapier, doozen Luxe post, alle inktsoorten enz. Alle benoodigdheden voor de Am bacht- en Avondteekenschool. Ver schillende soorten Bordpapier. Levering van alle soorten Tijdschriften, Mode, Dag- Week Maandbladen en Leerboeken. Plaatsing van Advertentien in alle binnen- en buitenlandsche bladen, zonder verhooging van prijs. Goedkoopste adres van alle soorten DRUK- en BINDWERK. Verder: Ansicht-, Fantasie- en Felicitatiekaarten, enz. enz. Bestellingen op boeken worden spoedig en tegen Uitgeversprijzen geleverd. Aanbevelend, W. van der Schenk. Buitenlandsck President Roosevelt is als president een jachtreis Afrika, i Na daar eenige I van diverse grootte gedoo< Europa in beroering kome heeft by in Egypte zich de alle Egyptenaren, die naa hun land streven, op den een lofrede te houden op stuur. Vijandige betooging volg van zyn optreden autoriteiten zaten niet we zyn toespraak. Nu weer vol over bet conflict, datt president en den Kaïdinai als vertegenwoordiger van staan. De oudpresident h; bezoek willen brengen, d< stelde als voorwaarde, dr niet mocht gaan spreken sche gemeente te Rome, heeft deze daarop geweigt waarden den Paus een be Waarin hy zeer zeker volkc Het gevoel van eigenwaar heid, waarvan de preside] geeft, strekt hem alleszins zaak scbynt een onbandig den pauselij ken sbcreteris. van Engeland en de keizer door den paus zonder een werden ontvangen, stelde by mag dan al geen pres zeker heel Amerika acht voorwaarde, dat hy niet mo in een Methodistengemee als zijn tegenstanders besch is het van Merry del Val oi dat by door de bejegening v de Amerikaansche Katho hoofd heeft gestooten, d dubbeltjes had hy wel d denken wat hy deed. Im vloeit de Pieterspenning e Amerika daarentegen zyn katholieken nog steeds he Het is te vreezen, dat h Roosevelt, die de lievelir kaansche katholieken de ge Rome minder ruim zullen telegram uit Washington de katholieken daar zeerol de bejegening van den sympathie voor den oudp Vereenigde Staten zoomoj geworden en zijn kanBf president der Unie te w« aanmerkelyk gestegen. Roosevelt zelf behandel sympathieke wyze. Aan h hy voortaan zal medewerl telegram gezonden, waarii .teekent als zuiver „persoo de goede betrekkingen in protestanten en katholiek de Amerikaansche regeer kaan niet verstoord mogei F E UI LL Op wankelende Het is hard, wat ons ging hy voort, „maar ei dat veel harder is, wanne* stand zoo blyft. Er moet i haar uit dezen willoozen wakker schudt. De dokter de hoogste tyd is. Zy bedry heden. Weliswaar vervult als huisvrouw zoo stil or altijd, maar zij spreekt over haar verloren lievelin iedere gemeenschappelyke my en onderhoudt niette achtige wyze van aandenk het zeker, zitzy tusschen al die den kinderen hebben tij Prikkelt haar smart zoovei alsof zy zich op een zwa nen^8eruZ^ Zich onb6WUS nemefn6? Ieven zii° rec ovïSL«?iang8' b«voorbet 1® £ehaaldmee te gaan Sïhwmd or8anist op g< RaoH "'tsa-uistop he Bach-instrument een conce

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 4