I neer fluisteren dan de stem op bitteren en een bedelaar is j. George, is het niet, in Ella geen verstaanbaar nikken, erbarmelijk 1 boorde ik haar zeg- ieorge, vergeef mij 1 ere lach. „Vergeten moet nu naarbin- jjk met moeite uit. (Wordt vervolgd.) I als 4e juffrouw, werkende b£'0(mti koffiedik, in een ach erstwatJ CorMlja.Jol Een aardig Jidaa 1 ]doener der menseh- straat herbergt dezen w c heid- v,f eif meneer u de toekomstige voorspelt deze,j0Dls,..Qieuws belusteklant dtn'me een aoort spreekkamer g het overtalrijk bezoek getuigd van de waaLv«lheid van zoovelen, die per rijtuig °°°/elfs per automobiel op dezen speciali st aankomen. Op uw beurt wordt ge toe- «laten in het kabinet der onthullingen. /Denk niet, dat ge altijd zoo gelukkig zijt de nevelen te zien wegvagen, die het toe- komstland voor uw onbescheiden blikken verbergen. Soms klinkt het uit des zieners mond. Ik weet het niet, u kan ik niet hel pen De man is dan zoo royaal u geen 75 cent in rekening te brengen. Zou de slim merd soms weten, dat zoo'c handelwijze bij uitstek geschikt is om minstens 25 goed geloovigen, wien de civiele behandeling wordt medegedeeld, tot het offeren van 25 maal drie kwartjes te bewegen Meneer, het ia heusch waar, ze weten het, verkon digde me onlangs een dame van goeden huize. Toen ik nog in Amsterdam woonde, ben ik er by één geweest, die me voorspelde, dat ik eerder dan ik dacht zou verhuizen en 't is toch maar gebeurt ook Zeg dan eens, iezer, of zoo'n fameuse voorspelling geen gulden waard is. Een allerkoddigst staaltje van de slimheid van die speculanten op het menschelijk bijgeloof is het volgende. By een ziener komt een jonge vrouw. Hy neemt haar hand, zet een zwaarwichtig gezicht en profeteert: Ja, 't is gek om het te zeggen maar ik lees in uw hand, dat u eensmyn vrouw zult worden. En ze is met hem getrouwd I Hy wist toch maar de toekomst weet je. Ze is I al oud de uitspraak„De wereld wil be- f drogen zijn, dat zy bedrogen worde" en ik 'a vrees, dat haar treurige waarheid nog wel f eenige honderden jaren waarheid zal blijven I Hare waarheid bly'kt in hetdagelijksch leven bij herhaling. Werd Holleway geen millio- nair met zyn pillen tegen alles en nog wat. Genieten de Pinkpillen niet een reputatie, I grooter dan die van den beroemsten medi cus Steekt de Abdysrioop, de goudbron K voor haar fabrikant, niet de meest winst gevende kwakzalversmiddelen naar de kroon En is om bij de politiek te belanden, de antitheseleuze niet de meest profijtelijke belichaming van de uitspraak des Latyn- schen schrijvers: Mundusvult decipi? Of zouden de kleine luyden, gezien hetgeen A zich meer en meer als de richting van het kabinet Heemskerk openbaart, nog niet tot W de overtuiging komen, dat van de clericale coalitie op sociaal gebied totaal geen ingry- pende maatregelen te wachten zijn Als het nummer van ons 'olad verschijnt, heb- I ben waarschijnlijk de debatten over de "Voornemens van het kabinet ten opzichte van de ziekte-, ouderdoms-,invaliditeits-en ongevallenverzekering al een aanvang ge- nomen. Van profetieën wenach ik me te x onthouden, doch hetgeen we van minister T&lma bobben gezien, maakt het meer dan waarschijnlijk, dat zijn antwoord op de rede voeringen, die met name het kamerlid Duys zullen houden, een democratisch aangelegd politicus verre van bevredigen zullen. Het zal wel een opeenstapeling van be zwaren worden, die spoedige afdoening hee- - ten tegen te houden en een berg van ar- Jfgumenten om de dwangverzekering goed te praten. Onze lezers hebben natuurlijk al gelezen, hoe de trouwe volgeling van dr. Kuyper, mr. A. de Jong er tusschen zit met zijn uitlatiQgen over dien leider. Niet minder zit een ander hoog persoon er tusschen nl.de pauselijke nuntius mgr. Giovannini. Deze autoriteit dankt zijn val aan 't schoone ge slacht. In een sportclub van de Roomsche haut-chic heeft de heer Giovannini zich laten verleiden ernstige beschuldigingen te ver- spreiden over de dochters van een hoog- geplaatst ambtenaar aan een der departe menten. De woedende Papa heeft door tus- schenkomst van Rome zelve aan den nuntius zijn congé doen bezorgen. In de pers is het J verhaal in kleuren en geuren vermeld. Wat f.deed toen de nuntius? Hy gaf zyn lezing van 't geval en beweerde in ingezonden stukken, dat er onwaarheden werden ver teld. Maar och arme, daar publiceert dat ondeugende „Volk" het briefje, dat de heer Giovannini aan de jonge dame in questie heeft geschreven en daaruit blijkt zonne klaar, dat de teruggeroepen nuntius met de waarheid een beetje gegoocheld heeft! Kleine oorzaken hebben groote gevolgen, dat onder- vindt de nuntius. Het is toch eigenlijk wel wat bar om zoo'n vrouwenpercara iemand van zijn post te ontzetten, als men in aan merking neemt, dat de heele clericale coalitie een affaire, waarin het om een lintje en een mogelijke transactie van elf lapjes van duizend gulden gaai, maar stilletjes in den doofpot wil stoppen Zou het nu werkelijk lente worden? De zwaluwen zijn te Tiel al gezien, de ooievaar heeft zijn nest al betrokken, sneeuwklokjes Ik bloeien al, het gras groent reeds. Maar 't is q 1 meer gebeurd, dat Maart nog een leelyk 1 nawintertje bracht. Onze autoriteiten heb ben de lente blijkbaar ook al in 't hoofd. 'Overal is men op Scheveningen al aan 't opknappen. Trottoirs worden opnieuw ge plaveid, de voetpaden in orde gebracht, de ^^schilders beginnen al hier en daar een verfje te geven. Het is reedB te merken, dat nog ''Je®0}113 8 weken ons scheiden van de offi- cieele opening van 'tbadseizoen. Als 't nu maar eens een mooien zomer mag worden. De groote huisvlyttentoonstelling, die dit „aar ,t®4cf.evMi,iS8n wordt gehouden, zal ongetwyfeld een groot aantal bezoekers trekken, wat de tallooze pensionhouders Kt SLfi'omon- Ze zullen daar KbJSLÏÏT!?, °P waardiger wijze hun brood verdienen dan door de baten die desneel ïeSnhm 0/le™dan-VerscMilende café en die hobo. verzocht omdat 7il D i!aüger tegen te werken, adres zullen' hebben. Nu, dat nrullemand en wel netJe8 in de geH k hebbed p°Uee,ren' waarin 26 schoon gelyk hebben. Een droevig voorval veroor ONZE EILANDEN van 5 MAART 1910. zaakte hier heel wat opschudding. Twee heeren, naar men zegt, ontsnapten het gesticht Endegeest, hadden zich ruggelings aan elkaar gebonden en waren daarna in zee gesprongen. Slechts hun lijken konden worden opgevischt. Hoe vaak zou wellicht die zee de toevlucht voor een rampzalige zijn, als de speelholen maar ongestoord mochten doorgaan? Hulde daarom ook aan het doortastend optreden van B. en W. tegen die plaatsen des verderfs Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Op de gehouden stieren- keuring alhier werden aangebracht een en dertig stieren waarvan één driejarige, 5 tweejarige en 25 éénjarige. De prijzen vielen ten deel aan Vereen, „den Bommel," 3-jarige, ƒ100,— Van Vucht, Oude Tonge, 2-jarige, „150,— J. Lodder, Ouddorp, 100,- J. Slis, Ooltgensplaat, 1-jarige, „100,— Fokvereen. Oude Tonge, „100,— J. Lodder, Ouddorp, „50,— Moelyker, Middelharnis, „60,— - Donderdag had C. Onderdelinden, ter wijl hij te paard reed, het ongeluk daaraf te vallen en daarby zyn been zoodanig te be- zeeren dat hij genoodzaakt was, zich per as naar zijn woning te doen brengen. - Door de chef van het station der Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij te Middelharnis, is bij den heer Burgemeester dezer gemeente een valsch kwartje gedepo neerd, door een der conducteurs ontvangen, - Woensdagavond gaf de Kinderzang school onder leiding van hun onderwijzer, de Heer P. J. de Mooy alhier, een tweede openbare les. Een talrijk publiek was op gekomen om de kinderen weer eens te hoo- ren. Het programma vermelde verschillende fraaie nummers, waarvan wy slechts noe men: Op reis, Tuinierstertje, Engelenzang, Hollaudsch en Het Wilhelmus. Als hoofd nummer werd gegeven de Koningin Wil- helmina Cantate. De uitvoering is schitte rend geslaagd. De stemmen der kinderen klonken zuiver en men kon zeer goed be speuren dat flink was gestudeerd sedert de eerste uitvoering. De Heer de Mooy heeft alle eer van zyn werk, dreigde de kinderzang school eerst te verloopen, sedert hij de lei ding kreeg, nam het aantal leerlingen sterk toe en deze uitvoering is het bewijs, dat het bestuur bij de keuze van een onder wijzer zeer gelukkig is geweest. Niet alleen dat alle kinderen oplettend naar hem zien, tydens de uitvoering, doch ook in de pauze kon men bemerken, dat de kinderen van hun onderwijzer houden.Wij twijfelen er niet aan of de kinderzangschool zal onder zijn lei ding steeds in bloei blijven toenemen. Ook Mej.Ruiter komt een woord van hulde toe voor hare belangelooze opoffering om het koor zoowel op de repetition als op de uitvoering zelf te begeleiden. In de pauze werd door twee als bedelaars verkleede jongens een verkoop gehouden van verschillende artikelen waarvan de netto opbrengst zou strekken om de achter gebleven weduwen en weezen van de bemanning der verongelukte vischsloep „Luctor et Emergo" te steunen. Naar wy vernemen heeft dit een bedrag van f 18,021/2 opgebracht. Met een hartelyk woord van dank aan allen, die medegewerkt hadden om den avond te doen slagen werd deze openbare les gesloten. GOEDEREEDE. Door C. H. alhier zyn reeds de vorige week aardappelen gepoot. - De Engelsche Regeering heeft aan de bemanning der blazerschuit G. O. 7 f 96, uitgereikt als belooning voor de redding der equipage van het gestrande Engelsche drie- mastschoenerscbip „Renown" Werd hier vroeger over gebrek aan bouwterrein geklaagd, thans is door den aanleg van den toegangsweg tot de tramlyn aan weerszijden-daarvan voldoende terrein beschikbaar. Reeds zyn aldaar een bouw- schuur en woning gesticht, terwijl binnen kort weder eene woning zal gebouwd worden. - De afdeeling „Goedereede en Omstre ken" van het Nederlandsch Onderwyzers- Geuootschap heelt zich met algemeene stemmen verklaard tegen absolute neutra liteit der Openbare Scholen. - Onze vroegere dorpsgenoot, den heer F. den Eerzamen Fz. is geplaatst als No. 1 op eene voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan do school van M. U. L. O. 2e klasse C. te Rotterdam. ÜUDDORP. Door het schrikken van de tram geraakte Woensdagmorgen paard met wa gen, van den landbouwer Kryn Grinwis in de sloot. Het liep gelukkig zonder ongeluk ken af. In de Westduinen alhier zijn 2 wilde zwanen gezien. - By den arbeider A. v. d. Bok is een vreemdsoortig ei geraapt; het eene einde heeft de vorm van een gewoon ei het ander einde is een staart van 6 centemeter lengte. Deze kip heeft zeker te veel naar de staart ster gekeken. Verbetering. De post die hier 's avonds 4,20 aankomt wordt nu aan de Haven en omgeving ook besteld zoodat nu ook daar 2 posten per dag worden besteld. P. Bosland bracht met kar en hit goe deren aan de tram. Toen hij gelost had, ging eensklaps zijn hit er van door en werd eerst by het gemeentehuis gegrepen, gelukkig zonder 3chade veroorzaakt te hebben. - Bij het uitspannen op den Oóstdijk, sloeg een paard van den landbouwer P. Emaus op hol en werd eerst bij het dorp door J. Mierop gegrepen, zoodat Emaus het buitenkansje had om zyn paard in het dorp te gaan halen. Binnenland. De mishandeling, die op een agent van politie te Utrecht is gepleegd, is van zéér ernstigen aard. Zijn gezicht zit onder zwaar verband. De eerste steek met den scherpen bytel trof hem boven het oog en drong daar diep naar binnende tweede slag met dat voorwerp bracht een hevige verwonding in 't gezicht ter hoogte van de bovenkaak, juist onder het oog. Daarenboven werd hij nog met een bijtel in het hoofd gestoken, maar deze laatste blessure was gelukkig de minst erge. Men hoopt het oog te kun nen behouden, maar kan er nog niets van zeggen, voordat de beide aangezichts-won- den geheel zyn genezen. De man lydt op het momeot veel pijn. Hy kan, als hem de daders worden voorgeleid, ze onmiddellijk herkennen. Het ia zeer te hopen dat men de onver laten zal vinden en dat een hoogst gevoelige straf hen zal treffen. De Gazette komt met een verhaal voor den dag, waarin de vriendelijkheid van H. M. de Koningin weder ten zeerste op den voor grond treedt. Het blad vertelt van generaal Bergansius, oud-minister van Oorlog, die sedert een 3-tal jaren niet meer aan het openbare leven deelneemt. Tengevolge van een beroerte die hem trof, is de generaal gedwongen zijn verdere leven binnenshuis door te brengen, waardoor zyn leven dor en monotoon geworden is. Een van zyn grootste vermaken geldt thans voor het raam van zijn kamer te zitten op een fauteuil en vandaar het bedrijf op straat gade te slaan. H. M. de Koningin moet een en ander vernomen hebben, want gedurende Haar rijtoeren rydt Zy steeds door de straat, waar generaal Bergansius woont en voor het raam zit. Dan brengt de Koningsvrouwe den kranken generaal een gracieuse groet. Maar de Koningin moet Haar vriendelijk heid nog verder jegens den generaal uitge strekt hebben. Zy is ook langs diens woning gereden met Prinses Juliana, Die voor Mama moest wuiven. Dat moeten ongetwijfeld gelukkige oogen- blikken voor oud-minister Bergansius zyn. Van vrijen en trouwen. Onder dezen titel schreef de heer Honigh indertijd een aardige verzameling schetsen over verloving en hu welijk in de 17e eeuw. Als handleiding voor den tegenwoordigen tijd konden dieschetsjes dus geen dienst doen. In die behoefte voor ziet min en meer „De Hollandsche Lelie" onder redactie van freule Anna de Savomin Lohman. Ziehier een correspondentie uit het laatste nummer: Mary Ann. Ik vindt het altyd prettig, indien de lezing van de „Lelie" by deabon- nés den lust wekt, met my van gedachten te wisselen. Gy schryft: U schryft zoo vaak over het gebrek aan lust om te trouwen bij 'de hedendaagsche jonge mannen; ik voor my geloof, dat de lust om te trouwen wel degelyk bestaat, maar dat de meeste, verreweg de meeste mannen, geen vrouw kunnen vin den om reden dat ze geen, of haast geen meisjes kennen. En dan vervolgt de redactrice: „Het is moeilijk, vooral waar gy in het vervolg van uw brief my op bepaalde u be kende gevallen wijst, u hierin tegen te spre ken, waar het dus geldt eene persoonlijke ondervinding van umaar ik voor my meen. dat die jongelui dan wel by uitzon dering heel timide zyn geweest, omdat im mers voor een jongeD man, die wil kennis maken met meisjes, alle deuren en alle wegen openstaan in alle cöterieénen alle standen. Een jonge man kan zich door zyn vrienden en kennissen overal laten presen teeren, waar hij maar lust heeft, en wordt overal met open armen ontvangen, om van meer familiaire kennismakingen, langs ten- nis-club eu ys-weg etc. niet eens te spreken. Ik weet b.v. van een geval, waarin een jonge man, hier op het kurhaus, een jong meisje zag, dat hem uiterlijk zeer beviel. Den volgenden dag zocht hy den vader op hy kende de naam van de familie zeide hem onder vier oogen, dat hy graag zyn dochter wilde leeren kennen, maakte er een visite dientengevolge, en trouwde inderdaad later met haar." Na dit slot mag geen trouwlustige dame meer nalaten een abonnement op de „Lelie" te nemen, en geregeld uaar het Kurhaus te gaan. Vindt zy er dan nog een jong mensch, „aan wien zij uiterlijk zeer beviel," dan is de zaak spoedig in orde. (Het Vaderland). Onaangenaam bezoek. Een effecten firma te Amsterdam, had onlangs aan iemand eenige effecten geleverd, die dusdanig de laagte ingingen, dat de eigenaar er f 1000 op verloor. De man trok zich de zaak zóó aan, dat hij Vrydagavond tegen een uur of zeven, met een byl gewapend, naar de particuliere woning van een der firmanten trok, die hem de effecten geleverd hadden. Toen op zyn bellen de deur V3n het bovenhuis ge opend werd, stormde hy luid schreeuwend en tierend de trap op, en dreigde den heer des huizes te zullen vermoorden. Deze greep, om zich te beveiligen, een geweer, waarop de ander uitriep„Schiet me maar dood, dan ben ik meteen van alle misère bevrijd." Intusschen werd noch van de byl, noch van het ander moorddadig wapen gebruik gemaakt. "Wel geraakte de bezoeker met den heer des huizes handgemeeD, en deze in zijn ijver om den ongewenschten gast kwijt te raken, weerde zich dusdanig, dat het twee tal ten slotte broederlijk de trap afrolde. Beneden op de stoep begon de client opnieuw te dreigen en te lamenteeren, tot eindelijk de politie er in slaagde de rust te herstellen. Een vreemd geval. Twee seinwachters van de Holl.-Maatschappy, dienstdoende op het seinhuis even voorbij de viaduct aan den Zeeburgerdyk, te Amsterdam hoorden Vrij dagavond een plons in het water der Nieuwe Vaart. Beide mannen dachten dadelijk, dat er iemand te water geraakt was en dat was dan ook zoo. Er lag een meisje in de vaart. De seinwachters slaagden er in deze drenke linge op het droge te brengen. Zij bleek de 16-jarige A. E. te zyn uit de Von Zesen straat. Het meisje vertelde onder den tunnel aan de Zeeburgerdyk door een man te zijn aangesproken, die blijkbaar oneerbare be doelingen had. Toen zy zich verzette, zou de man haar te water geduwd hebben ener Ijlings van door gegaan zijn. Echter schijnt van dat verhaal niet veel waar te zyn, want de schoenen van het meisje werden aan den walkant gevonden. Omstreeks elf uur was het meisje op den Cruquisweg gezien. Zy liep in de richting van de Veelaan en was „in gezelschap van een jongmensch. „Roode Karei." Vrijdagavond is de zonder linge reiziger uit Amsterdam, de man met het „blok aan zyn been" te Dordrecht aan gekomen. Onderweg waszijn blok gebroken, en is weer'^hersteld. Maandagmorgen heeft „Roode Karei" zyn tocht voortgezet. Een radacteur onder interdict Notaris Van Dalsum publiceertin zyn blad De Volkswil een brief van den pastoor deken te Hulst, waarbij hem op last van den bisschop aangezegd wordt, dat hem de Heili ge Sacramenten publiek geweigerd zullen worden, zoolang by niet tot inkeer is geko men. De strijdlustige notaris-iedacteurantwoordt met het woord van den prediker „Die den Heer vreest, siddert voor niets en verschrikt niet; want Hy is zyn hoop." Verder ia het blad vol sterk-gepeperde critiek op de censuur, die er over uitgespro ken is. Hoog xoater langs de Haas. Uit Tiel wordt gemeldKon Zaterdag van de Maaszyde bericht worden, dat op de Maas val was ingetreden, aan de verwachting spoedig van den wateroverlast verlost te zyn, slaat nieu we, sterke was der Maas den bodem in. In de laatste drie dagen wees deze te Maastricht, ongeveer 60 cM. Daarbij komt de massa water, die de Roer in de laatste week aan de Maas toevoerde. Grave, Ravestein en omgeving zyn dan ook weder volkomen geïsoleerd. Voor eerstgenoemde plaats zou een verhooging van den Veerdam metéén meter dat ongerief wegnemen. Overal wordt met moed tegen den vijand gevochten om grooter onheilen te voorko men. Groot is de schade al. Het winterkoren is weg, de voedende sappen aan allen grond ont trokken, het bouwland verzuurd en verkild en op het oogenblik, dat bearbeiding noodig is, is het in modderpoelen herschappen. Is het wonder, dat men zich hier en daar niet langer zijns naasten hoeder acht, maar voor alles zelf het water wil kwijt zijn? Zoo werd door de wacht op den Waardschen dam onder Wychen Donderdag ontdekt, dat een ploeg van 30 man bezig waren dien dam over een lengte van 50 Meter door te steken. Na uren hard werken had men de gaten weder gedicht. De voornaamste kwelkaden in Maas eD Waal zyn of worden zooals de Zyvert tus schen Wamel en Leeuwen voor stevige kistingen voorzien. Van Mook wordt voor de tramlyn voortdurend zand toegevoerd, om de lijn in bruikbaren toestand te houden. Ia het benedendeel van Maas en Waal gaat dit wel, voor het baanvak onder Winssen vreest men. Een ernstig ongeluk op de schelde. Zaterdag heeft een ernstig ongeluk op de Schelde naby de Vlaamsche gemeente Niel, plaats gevonden. Een schuit, waarop 15 arbeiders hadden plaats genomen, werd door een stoomboot in den grond gevaren. Zeven arbeiders verdronken. Een werd zwaar gewond en zou eveneens reeds over leden zyn. Het „Handelsblad van Antwerpen" meldt daarover de volgende bezonderheden Zooals op vele rivieren bestaat er op den Rupel te Niel e6n overzetdienst, die zooge zegd officieel is. De dienst is ingericht tus schen Niel en Wintham en is gepacht door Beeckmans, houder der herberg in het Veer huis op Niel. Dezen morgen juist te 6 uur 20, nadat hy reeds eenige overtochten had gedaan, voer de zoon Frans Beeckmans, met de overzetboot van Wintham naar Niel. Deze roeiboot is een groote jol, waar men tot 30 personen kan mee overzetten, wat meer malen gebeurde. By het overzetten, dezen morgen, bevatte de boot. zooveel men zich kan herinneren en zooveel het Frans Beeck mans betreft, 14 of 15 man, hem zelf inbe grepen. Alles ging goed tot hij gekomen was op circa 40 meters van den Nielschen wal. Op dit oogenblik zag men de stoomboot Alexandre komen aanvaren uit de richting van Klein Willebroek. Deze stoomboot is een zoutboot, toebehoorend aan de firma Scheljens, eene redelijk groote boot, die re gelmatig naar Vlissingen vaart, er zout wa ter inneemt en die lading naar de zoutzie derij brengt, om het zout er uit te trekken. Hoe het ongeval nu gebeurd is zal natuurlijk blijken uit het rechterlijk onderzoek.Doch, ziehier hoe het voorgevallen is volgens ver klaring van den zoon Beeckmans, die op het oogenblik van het ongeluk de overzetboot voerde. Op ongeveer 40 meters van den wal kwam de Alexandre aangevaren en, in plaatedat zy, zooals gewoonlijk, in het midden dei- rivier voer, was zy ditmaal den wal van Niel dichter genaderd. De vele ooggetuigen, aan heide kanten van de Rupel en ook de inzit tende van de overzetboot, een ongeluk vree zende riepen om hulp en lieten allerlei ge schreeuw hooren, om de aandacht van den kapitein der Alexandre te trekken. De kapi tein schijnt dit niet te hooren, of hoorde het werkelijk niet, in alle geval hij zette onver anderd de koers voort. Eene aanvaring was onvermijdelijk en noodlottig waren dan ook De Alexandre kwam in aanvaring en voer met de steven recht op het achtergedeelte van de overzetboot. Verschillende der inzit tenden van de jol, het hoofd verliezende, sprongen overboord waaronder ook Frans Vermeulen en zyn zoon. Andere werden uit de boot in het water geslingerd, terwijl de jol zelve met de inzittende voortgesleept werd door de Alexandre. De half-gebroken roeiboot was spoedig vol water, maar bleef steeds met de nog inzittenden drijvende. Eerst nadat.de overzetboot een 200 M. ver was meegesleept, en ook nadat de bevelheb ber van de Alexandre, door het aanhoudend geschreeuw van de toeschouwers opmerk zaam geworden, den stoom had omgewor pen, raakte de jol los. Schipper Van Steen, die met zyn binnensloep Royers VI te Niel gemeerd was, is oogenblikkelijk toegesneld en slaagde er in vijf der drenkelingen te red den. Een baggerboot, die daar eveneens lag, slaagde er op hare beurt in een man te red den, die dadelyk naar het veer van Niel met de andere geredden werd overgebracht. Gestrafte goedgeloovigheid 1 Zaterdagmiddag kreeg de luitenant K., in de Wilhelminastraat te Breda, bezoek van zekeren V., die zeide, dat hy hem nog kende uit den tijd, dat hy als milicien-ser geant by de infanterie te 's Hertogenbosch in garnizoen had gelegen. Hij was tegen woordig handelaar in sigaren en kon nu een mooie bestelling plaatsen in het nabu rige Etten. Maar daartoe had hij de hulp van den luitenant noodig, want hij moest eerst in Breda de sigaren zelf inkoopen en daarvoor had hy geen geld genoeg bij zich. Hy kwam daarom den luitenant beleefd vragen, hem voor dien middag een bankje van f 25 te willen voorschieten. Hy vond het eigenlijk wel een beetje dwaas om dat te komen vragen, maar hy begon weer over vroeger in Den Bosch, noemde een sergeant en een korporaal, beiden te Breda in gar nizoen, die hij heel goed kende, sprak weer over hei mooie winstje, dat aan de bestel ling vast zat en wist werkelijk den luite nant te bewegen om het gevraagde bankje te leenen tot 's avonds. Toen de luitenant wantrouwig begon te worden, was het, zooala in den regel, reeds te laat. De man bleek om halfvier met den trein uit Breda vertrokken en in Etten is de handige oplichter heelemaal niet geweest. N.Ct. Te Maarssenbroek (Utr.) is de 20-jarige dienstbode van den landbouwer B. te water geraakt en verdronken. Te Cothen, een aan de Belgisch-Limburg- sche grens gelegen dorpje, wilden H. S. en J. S., vader en zoon, Dinsdag in een bootje levensmiddelen overbrengen naar een door het hooge Maaswater afgesloten woning. Het bootje sloeg om, en vader en zoon von den den dood in het water. Te Zwolle is op de Hasselter boot een dief gevat. Hij wist echter te ontsnappen en achtervolgd, schoot hij met zijn revolver op de agenten. Geen der agenten werd ge wond. De man raakte spoedig uit het gezicht van zyn vervolgers, doch werd later gearre steerd. Hij was gevlucht in de richting Has selt. Een by hem behoorende vrouw, die in hotel de Zon gearresteerd werd, had inbre kerswerktuigen op haar kamer. De man had bij de weduwe Polak te Groningen ongeveer f420 gestolen. Hy gaf op te heeten Willem Brons. De echtgenoote van baron Van Heeckeren (veroordeeld wegens bedrog bij een geld- zendig per brief) heeft bij H. M. de Konin gin een verzoek ingediend tot gratie ten behoeve van haar man, op grond van ern stige ongesteldheid. Baron Van Heeckeren is den laatsten tijd steeds bedlegerig. U. D. Een hardnekkige dienstweigeraar. „De Avondpost" verneemt, dat de dienstweige raar D. Koning, milicien by het 2e reg. veld-art. te Leiden, by terugkomst dezer dagen by zijn korps, na wegens dienstwei gering een gevangenisstraf van vier maanden te hebben ondergaan, dienzelfden dag op nieuw pertinent heeft geweigerd eenig mili tair kleedingstuk aan te nemen, zoodat hij is ingesloten in het Huis van Bewaring, ter beschikking van den auditeur-militair, teneinde wederom voor den krijgsraad terecht te staan. In assurantiekringen wordt het stoomschip „Prins Willem 11" reeds sedert 8 dagen als verloren beschouwd. Men vermoedt dat tengevolge van een ketelontploffing tydens stormweder het schip te gronde is gegaan. De waarde van het schip wordt op ruim 2 ton geschat, welke schade by onderlinge verzekering gedragen wordt door den West- Ind. Maildienst, de Stoomvaart-Mij. „Neder land", den Rotterdamschen Lloyd en de Paketvaart-My. Het te Domburg (op Walcheren) op ie richten gedenkteeken van dr. J. G. Mezger, zal bestaan uit een meer dan levensgroote buste op granieten voetstuk, dat een plaats zal krijgen nabij het strand en door plant soen wordt omgeven. Het geheel zal 2.60 M. hoog zijn en binnen een zeshoekig hek wor den geplaatst. Buitenland. Slachtoffer van een komeet. De komeet Hal- lay heeft by haar nadering, reeds een slacht offer gemaakt. Te Valencia woonde een zenuwachtig man, wien het bericht, dat de komeet tegen onze aarde zou botseD, zoo naar het hoofd steeg, dat hy dag en nacht er over tobde. Eindelijk meende hy te heb ben ontdekt, dat 19 Februari de dag van het onheil zou zijn. Hij achtte het daarom zijn plicht te voren te gaan biechten. De geestelijke, die door de familie op de hoogte was gebracht, trachtte hem het idee uit het hoofd te praten. Doch tevergeefs. Nadat hij in een andere kerk ook nog de sacramenten had gekregen, begaf hij zich naar huis en fluisterde steeds voor zich heen:- „Gods wil geschiede". Zijn familie verloor hem den geheelen nacht niet uit het oog, maar werd ten slotte door slaap overmand. Dit oogenblik gebruikte de zwakzinnige om zich van het balkon van de 3e verdieping op straat te werpen, waar hy met verplet terden schedel werd opgenomen.

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 3