erwten NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. ie van Onroerende Goederen, enz. UITSTEL IS GEVAARLIJK, en PALM-PILLEH, WÖORDHOLLAHDSCH LARDBOUWCREDIET. De verliefde Peetoom SOMMELSDIJK. No. 13 et en He en HOOFDKANTOOR ALKMAAR. Kapitaal: Twee Millioen Gulden J. VAN DER KOOGH voor de Zaterdag 19 Februari 1910 17E Jaargang SOMNIELSDIJK. )3 cent per pak kilo. 56 18 on- en. u m- er- he "S. en en en indien de Malaria infectie, de kiem en de oorzaak van elke ziekte in Uw bloed is doorgedrongen. Verschijnselen als uitputting, bloedarmoede, ze nuwzwakte, doffe pijnen in borst, rug en lende nen, hartkloppingen, slapeloosheid, huiveringen, bovenmatig transpireeren, hevige voor- enach- terhoofsdpijnen, bleeke, slechte gelaatskleur, zwakke pols, doffe oogen en een vermoeid gevoel, zoodat U alle lust tot werken ontbreekt en ge U eiken dag zwakker en afgematter gevoelt,, duiden aan dat ge het slachtoffer zijt van Malaria (binnenkoorts,) en weldra zal. indien dit niet reeds het geval is, Uw lijden chronisch worden of wat nog erger is, de Malaria gaat over in „sluipende" Malaria, de gevaarlijkste en verrader- lijkste aller ziekten. Het is dan ook onverant woordelijk, ja zelfs gevaarlijk wanneer ge lijdt aan een dezer verschijnselen, voort te gaan met huismiddeltjes of zoogenaamde geneesmiddelen, waarvan de eenige verdienste is dat zij slechts tijdelijk verlichten in plaats van afdoend ge nezen. Er is slechts één geneesmiddel ter wereld waarvan ge genezing kunt verwachten en dat zijn de wereldberoemde het geneesmiddel dat sedert onheugelijketijden bereid wordt uit de zeldzaamste kruiden, plan ten en gewassen die in de Natuur gevonden worden en waarbij gevoegd zijn al de genees krachtige, weldadige extracten van den Palm boom. De grootste geneeskundigen over de ge- heele wereld erkennen en bevestigen dan ook dat de Palm-Pillen in hunne geneeskrachtige eigenschappen eenvoudig ongeëvenaard zijn. De Palm-Pillen zijn verkrijgbaar bij verschillende goede Drogisten. Apothekers en Handelaren in Geneesmiddelen af 1.75 per doos. Zes doozen te gelijk genomen kosten f 10. Centraal-Depöt voor Nederland: Palm-Pill Company, 278 Heerengracht Amsterdam. Te ZIERIKZEE verkrijgbaar bijM. S. Polak, Gedipl. Drogist; te ROTTERDAM bij: A. W. van den Berg, Hoofdsteeg 19; J. H. I. Snabilié, Groote Markt 7; S. .J. G. Wulff, Westnieuwland 8; Bos Co., Zwartjanstraat 28; F. E. van Santen Kolff, Korte Hoofdsteeg 3; te DORDRECHT bij: J. Romijn Bzn., „de Rozijnkorf"; Firma "Wed. Köhn Co-, Voorstraat; A. Krim Jr., Soheffers- plein 206 en Gebr. Zadoks, V oorstraat; te SOM MELSDIJK bij Dijkema Doornbos, Drogisten te DIRKSLAND bij A. van Oostenbrugge. VOORDAM C 1213. AGENTSCHAPPEN: HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg hoek Breestraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6. 's-GRAVENHAGE, Molenstraat 15. ROTTERDAM, Leuvehaven 107. k. itANSSTRAAT 19, ROTTERDAM. r. IDelos Farlcer. \LHOOFDIGHEID, UITVALLEN, KALE EN, SCHEDELPIJN, enz. mondeling of schriftelijk. Attestenl^anco alom beroemde „CRINOFLOOR HAAR- ELINGS MIDDELEN. RAAT 19, ROTTERDAM. Telefoon 5756. Bekroond Gouden Medaille Parijs 1907. na altijd zeker. waarvan geplaatst en volgestort f 1.500.000. De VENNOOTSCHAP verleent Cre- dieten, neemt gelden in deposito, belast zich met den aan- en verkoop van effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kassiersvak behoorende. Deposito rente 21/2 #/o. STAAT op 30 September 1909. Loopende Credieten f 4.579.829,78'/2 Deposito's- 1.580.789,44 Reserve- 209.759,92 Jhr. Mr. P. v. FOREEST, J. F. MOENS, Vice-President Commissaris. Directeur. Correspondent voor Middelliarnis en Omstreken TE niOOKLMARtW. BNZE EILANDEN ZUID-HOLLANDSCEE EN ZEEÜWSCHE EILANDEN. Dit Blad verschijnt eiken Zaterdagmorgen. Prijs per kwartaalf 0,50 Afzonderlijke nummers- 0,05 Alle voor de Redactie en Administratie bestemde stukken en Advertentiën worden uiterlijk Vrijdagmorgen ingewacht bij de Administratie te Middelharnis. Prijs per advertentiën van 15 regels f 0,50 Iedere regel meer- 0,10 Groote letters naar plaatsruimte. Offers der Zee. Verslagenheid heerscht inhetgansehe dorp angstige, hopelooze spanning tee kent zich at op zooveler gelaat, in zoo menige visscherswoning breekt wanhopi ge smart het hart, foltert de pijnlijkste onzekerheid over den geliefden vader, den beminden zoon, den trouwen kost winner het gemoed. De „Luctor et Emer- go" moest al lang terug zijn van de reis. Reeds is ze dagen, weken over tijd. Nood weer heeft geheerscht op de Noordzee. De sneeuwstormen hebben het uitzicht belet, de razende wind heeft het zwal pend vaartuig geslingerd als speelbal dei- golven. Wat is er van geworden? Nóg leefde een zwakke hoop in de harten dier treurende moeders en kinderen, dier lielhebbende bloedverwanten, dat het schip zou terugkeeren van het wijde watervlak. Maar ach, waarom het ont veinsd Vervlogen is de hoop. Op het ergste moeten de nabestaanden zich voor bereiden. De vreeze, dat de vischsloep is verdwenen in de diepte der golven, dat haar wakkere bemanning is gevallen als offer der zee, is helaas maar al te gegrond. O, de vrees, dat zij, die stoere visschers, rusten in den schoot der wateren, en daarnevens het sprankje van hoop, dat ongedachte uitkomst zou komen, zij leid den tot dien folterenden angst die moeder en kinderen als verslagen doet neerzitten in pijnigende afwachting. Zoo weinig troost kan den treurenden geboden worden in hun diepe smart. Doch als straks als zeker moet worden aangenomen, dat zoovele weduwen en weezen achterblijven, zal er nood te lenigen zijn in al die zwaar beproefde gezinnen. Dat menigeen dan gedrongen worde te doen wat zijne hand vindt om te doen voor de achterblijvenden dier kloeke mannen, die vielen als offers der zee. Zij dat onze hulde aan de nagedachte nis onzer dorpsgenooten, bij wie in de stervensure een bede op de lippen zal zijn geweest voor vrouw en kinderen Een Brief uit Amerika. Dezer dagen ontving de voorzittei van de Afd. Middelharnis en O. van de Ned Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken een schrijven van de heer G. B. uit Amerika. Genoemde heer bad vroeger in Oolt- gensplaat gewoond en was voor ongeveer veertig jaar naar Amerika vertrokken. In Ooltgensplaat was hij reeds lid van feuilleton. ïi - Neen, heusch oom, wees maar gerust; u hebt de meeste kans, op m'n eerewoord. En nu, goedennacht, vaarwel en plezierige reis. Die Radowitz is maar een vogelver schrikker goedennacht Zij was al 'n eindweegs de straat op. „Goedennacht, oomriep zy my nog toe, die is niet gevaarlijk, en andere lui nog veel minder. Hè, Drommeltje, Paraplu Daarop schalde het bekende fluitje door de stille straten. Ella I riep ik haar na, wacht toch even Maar zy was al uit het gezichten ik stond alleen op de eenzame donkere straat. Andere lui? herhaalde ik. „Dus nog één Dat kon alleen, dat moest h y natuur lijk met zijn seringentakje? Onzin I Lieve God, een arme, doodarme drommel en zij I Hoe kwam ik op hém Belachelijk 1 Mijn dolle fantasie zat me in 't hoofd te malen. En hals over kop liet ik mijn oppasser de koffers inpakken en versmaadde zelfs den bolderwagen hotel-omnibus niet, om maar de z.g, matigheidsvereniging, een ver eniging, die aan haar leden het gebruik van sterke drank verbood, maar dat van wijn, bier, enz. toestond. In Amerika echter kwam hij al gauw tot de ervaring, dat het Amerikaanse lagerbier „een pest was, evenals de jenever in Nederland." Daarom sloot hij zich spoedig aan bij een Geheelonthoudersvereniging, en ais Geheelonthouder smaakte hij het genoe gen sommige mensen terug te brengen „tot een genoeglik huiselik, maatsehap- pelik en christelik leven." E hter ondervond hij heel veel tegen werking, vooral bij de z.g. Orthodoxe Christenen. Door sommige werd hij ver oordeeld, door andere bespot. Maar hij hield vol. Lange tijd was hij in Chicago de enige Hollander, die Onthouder was, maar langzamerhand kwamen er meer. En tegenwoordig zijn er in Amerika al verscheidene staten, waar alle alkohol- verkoop verboden is. „In bet slot van zijn brief schreef deze 82-jarige grijsaard Inliggend „vindt U een bedrag van X galden. Koop daar voor wat brochures voor mij. Ik hen voor mijn jaren goed krachtig, ik wil werken." In meer dan één opzicht is deze brief merkwaardig. In de eerste plaats zien we, dat in Amerika de mensen al net zijn als hier en zich tegen de Onthouding beweging met hand en tand verzetten. In de tweede plaats, dat de z.g. Ortho doxe Christenen zich het meest vijandig tegenover de Onthoudingsbeweging stel len. Is het hier niet presies zo? Vindt ook in ons land deze beweging in Ortho doxe streken niet bitter weinig aanhang? Wat mag daarvan de reden zijn? Is het het hardnekkig vasthouden aan het oude? Is het de weinige naastenliefde, die men ook nog onder deze Christenen vindt Is het het geloof in eigen voortreffelik- heid? Ik vraag slechts, ik durf hierop het antwoord niet geven. Maar in hoge mate heeft het me altijd bevreemd, dat onder de Orthodoxe Christenen de Ont houdingsbeweging niet veel meer opgang maakt Voor ieder, die zijn ogen open heeft, moet toch duidelik zijn het verband tussen drankgebruik en zedelik en gods dienstig leven. Terecht schrijft de heer G. B. dan ook, dat het volgens zijn mening de plicht is van ieder, op maat- schappelik en christelik gebied een goed voorbeeld te geven. In de derde plaats is deze brief merk waardig, omdat hij een bewijs levert van de grote geestkracht van de schrijver. Daar is een man, die ver van zijn vader land verwijderd leeft, die dus zoveel zoo spoedig mogelijk aan de Wardelinger betooveilng te ontkomen. Andere lucht; het woord van een verstandig mensch, die myn arme hersens weèr in balans kon redenee ren honderden my'len t.usschen haar en mij; het vreemde land met zijn wonderen andere omgeving! D'r uit en zoo gauw mo gelijk Ik haalde diep adem, toen ik in den coupé zat en de trein voortstoomde. De maan zond haar zilverwitte stralen over de vlakte, en achter de donkere bos- schen verdween juist de kerktoren van Wardelingen. Goddank I Nu zouden vrede en rust weer tot mÜ terugkeeren. En werktuigelijk haalde ik mjjn reisplan voor den dag. „Ouderdom tweeënveertig jaar." „Beroep: majoor by de kavallerie." X. Ik zat met Leeden op het terras van het Victoria-Hotel te Sorrento. Wy spraken geen woord hy was nooit bizonder spraakzaam geweest, en ik ik sprak eigenlijk alleen nog maar met mezelf. Aan onze voeten wiegelde de zee in het heerlijke diepe blauw, de eilanden doezelden weg in den teergryzen nevel en een waas van violet verhief zich in den staalblauwer mogelik zijn landgenoten opzoekt en zich bij hen aansluit. Om zijn Geheelonthou derschap vindt hij echter bij hen koel heid, spotternij. Dat hij niettegenstaande dit tóch volhoudt, dat hij zich niet aan sluit bij de Amerikaanse kerk, waar hij van harte welkom geweest zou zijn, maar bij de Hollandse blijft, waarlik dat is iets, waarvoor we eerbied moeten hebben. En nu schrijft deze zelfde man, deze 82-jarige grijsaard, die al met de ene voet in het graf moet staan; Koop wat brochures voor me, ik wil werken." Waar de Onthoudingsbeweging zulke apostelen telt, behoeft liet ons niet te verwonderen, dat haar aanhang hoe lan ger hoe meer toeneemt. Natuurlik hebben we ons gehaast aan zijn verzoek te voldoen. De brochures zullen nu wel al ter bestemder plaatse aangekomen zijn. Moge het de wakkere strijder voor geheelonthouding gegeven zijn, hiermee nog nuttig werk te ver richten. Lezers, wat doet gij voor het welzijn van uw naasten H. D. Buitenlandscli Overzicht. Het Engelscbe Lagerhuis is deze week weer bijeengekomen. Het ving zyn werk zaamheden aan met de herkiezing van den voorzitter Lowther. Hy behoort tot de uni onistische party, maar door zyn bekwame en onpartijdige leiding heeft hij zich de achting van alle partyen verworven. In de troonrede, waarmede koning Eduard Maandag het parlement zal openen, wordt een eerste plaats toegekend aan de beper king van het vetorecht der lords. Inregee- ringskringen schijnt men thans vrij alge meen voor de spoedige afwikkeling van de Hoogerhuiskwestie. De benoeming van Win ston Spencer Churchill tot minister van Binnenlandsche zaken, als opvolger van den zwakken, weifelenden Herbert Gladstone, is een concessie aan de Ieren en de radi calen. Het lijdt geen twijfel meer of't eerste werk van het Lagerhuis zal zyn de inper king van de rechten van het Hoogerhuis, schrijft de Daily Chronicle, het steeds juist ingelichte regeeringsblad. 't Is te hopen, gaat het blad verder, dat de begrooting voor het einde van het financieële jaar er door komt, maar de kans, dat van uitstel afstel komt, is een van de gevaren van een hui- digen toestand. Alle krachten worden gecon centreerd op den strijd tegen het veto en dan blijft er slechts tijd over om de begroo ting in één zitting er door te jagen. De laatste berichten over den politieken toe stand luiden weer gunstiger voor de regee ring. Keir Hardie, de leider der arbeiders- hemel de machtige Vesuvius, aan den zoom van zijn kleed bestard met helfonkelende ]oovertjes,als met edelgesteenten bezaaid Portici en Torre dell'Annunziata. Onder de oranjeboomen van den tuin van ons hotel hielden de onvermijdelijke Engelsche tou- riste.i pantoffelparade en kersverschge- trouwde Duitsche paartjes zaten in de prie eeltjes, zonder iets te zien of te hooren van de wonderen der natuur om hen heen. Maar toch woei boven en rond om aller hoofden de bedwelmende, met oranjegeur bezwan gerde lucht van het Zuiden, een lucht, die mij altijd droevig stemde sedert den dag, dat ik de eer had, als Lena's bruidsjonker haar bouquet te mogen vasthouden. Ik had geen rust gevonden, had den vrede, waarnaar ik vurig had verlangd, niet mogen verwerven. Overal volgde mij Sabine's tee- dere meisjesgestalte, overal meende ik haar bekoorlijken blik op my gevestigd te zien, die oogen waande ik te herkennen in de beelden der musea en op de gezichten der schoone Italiaansche meisjes. Ik had haar lief, mijn petekend, Lena's kind; mijn hart en mijt) verstand voer den een verbitterden strijd met elkaar sinds dien avond, toen zij mij was tegemoet getreden met de gelaatstrekken van de liefde mijner jeugd en ik voelde, terwijl ware doodsangst zich van mjj meester maakte, dat het verstand het onderspit delfde. partij, heeft in een rede te Newport aan Asquith steun toegezegd, onverschillig of de regeering eerst de begrooting dan wel een wetsontwerp betreffende het veto der Lords aan de orde zou stellen. De Daily Chronicle, het blad dat wij hier boven noemden verklaart, dat men desnoods er genoegen mee kon nemen, met de Hoo gerhuiskwestie eerst af te handelen, natuur lijk met dien verstande, dat de begrootings- zaak niet op den achtergrond geraakt. Het schijnt er dus naar toe te gaan dat de Ieren hun zin krijgen. Natuurlijk zal echter As quith in dit geval van hen goede waarborg eischen dat zij hem later bij de begrooting niet in den steek laten By de Fransche Kamerverkiezingen, die eind April of begin Mei zullen plaats hebben zal Frankrijk te kampen krijgen met de plaag, die Engeland reeds zoo lang teistert nl. de kiesrechtvrouwen. Zij hebben den oorlog verklaard aan alle afgevaardigden, die tegen vrouwenkiesrecht zjjn. Zi; zijn van plan in zooveel mogelyk districten vrouwen candidaat te stellen Verscheidene afgevaardigen bevreesd voor een vrouw als tegencandidaat, moeten al beloofd hebben in het parlement voor het vrouwen kies recht te zullen stemmen. De leidsters van de vrouwen beweging is Hanquérlte Durand en met haar zullen nog een paar andere ijveraarsters als Kamercandidaten optreden. De dames hebben daarvoor de toestemming hunner echtgenooten noodig, zooals de Fransche wet dit voorschrijft. Maar de drie gehuwde kiesrechtvrouwen, die het meest in den strijd op den voorgrond treden twij felen niet, of hun dierbare wederhelften zullen die toestemming wel geven! De Fransche senaat heeftin eerste lezing het wetsontwerp op de ouderdomspensio- neering aangenomen, wat beteekent, dat het na tweede lezing wel wet zal worden. De nieuwe wet is geheel geschoeid op het hatelyk stelsel der premieverzekering. Elke man betaalt f 4i/2, elke vrouw f 8 en elke niet-18 jarige f 2,25 per jaar. Deze premie houdt de werkgever van het loon af. De werkgever betaalt een gelijk bedrag als de werknemer. Uit het kapitaal dat op deze wyze wordt gevormd, krijgt elk, die 30 jaar heeft gestort, op 65 jarigen leeftyd een pen sioen, waarbij de Staat dan 60 francs per hoofd voegt. Het pensioen mag voormannen een bedrag van f 207 en voor vrouwen van f 235 per jaar niet te boven gaan. "Wie vroeger pensioen verlangt, kan dit gedaan krijgen, doch krijgt dan naar rato minder uitbetaald. Alle ge- salarieerden, met uitzondering van de zee lieden en zij, die in dienst zyn van spoor weg' en mynmaatschappijen, zyn volgens de nieuwe wet verzekeringsplichtig. De lezer ziet, veel is het niet wat hierbij aan de arbeiders en middenstand wordt geboden. Het groote verschil met de stelsels Kuyper en Veegens ten onzent is, dat het Fransche ontwerp een standvastige premie instelt onverschillig voor welk loon. Wanneer het Dolle kerelGewoon stapelgek mom pelde Leeden, toen ik opstond en verklaarde, dat ik nog een brief wilde schrijven, zonder er dan te denken, dat ik die komedie geregeld iederen dag vertoonde en toch nooit een brief wegstuurde. Niettemin ging ik naar myn kamer, maar ditmaal deed ik zelfs geen poging om met schrijven te beginnen ik zou den brief immers ovenzoo verscheuren als alle anderen, dat wist ik reeds vóór ik aanving Ik liet de klok voor het diner luiden zoo hard ze verkoos ik voelde niet den minsten lust om de praatjes aan te hooren van het bont dooreengemengde-tabled'hote-gezel- schap. Ik had heimwee, ziekelijk heimwee naar het kleine, leeliike stadje in het Noorden, dat nu gedompeld lag in den November- nevel. Na tafel kwam Leedon. Het was donker in mijn kameralleen het groote brandende blok hout in den haard verspreidde een rossig flikkerend schemerlicht. Maar Breukensprak myn vriend zacht, doch op een toon, waarin een verwyt duidelijk was te herkennen, „zóó kan het toch niet langer voortgaan 1 Hij stak zijn sigaret aan het haardvuur aan en nam tegenover my voor het venster plaats. Neen, zóó kan het niet langer voort- alle 65 jarigen omvatte, die op hun ouden dag pensioen noodig hebben, zou men die standvastige premie kunnen beschouwen als een pensioenbelasting waaraan dan even wel het billijke en rechtvaardige beginsel der progressie ontbreekt. Er wordt becijferd dat dit ontwerp den Franschen staat jaar lijks 100 millioen zal kosten. Daarover schetteren de conservatieve bladen gewel dig Dat voor het invretend militairisme in dat land jaarlijks 60 maal dat bedrag wordt weggesmeten, zien die volksvrienden geheel over het hoofd. Het hatelijke, reactionaire kieswetont- werp, dat de rijkskanselier voor Pruisen heeft voorgesteld en dat de overmacht verzekert aan de conservatiebent, aan de adelijke landjonkers, die door de onzinnig hooge invoerrechten het volk uitzuigen en hun volle buidels nog voller maken, heeft aan leiding gegeven tot tal van betoogingen in de groote Duitsche steden. De onhandigheid warrmee de Berlijnsche politiepresident die betoogingen heeft trachtten tegen te gaan door de overmacht van het Duitsche mili tairisme, heeft de ontevredenheid, die sinds jaren lang in Duitschland tegen de reactio naire regeering heerscht, nog doen toene men. Den 13en Februari, waarop de betoo gingen zijn gehouden, wordt reeds bestem peld als de historische kiesrechtdag. In Halles Duisburg Neumünder gaven de be toogingen tot ernstige botsing aanleiding. De ontevredenheid in Pruisen zelve is ook waarneembaar in de Zuidelijke Staten. In een redevoering in den Rijksdag zeide de rijkskanselier, die fungeert als de gehoor zame dienaar der felle reactie „Ik beweer, dat politieke beschaving en opvoeding niet bevorderd worden, maar lijden, naar mate het kiesrecht demokra- tischer is Ik moet mij toch afvragen, of de bewering gerechtvaardigd is, dat de par lementen het centrum zyn, van waaruit politieke ontwikkeling en opvoeding op de volksmassa uitstralen dan wel of niet om gekeerd de demokratiseering vanhetparle mentarisme er in alle landen toe bijgedra gen heeft, de politieke zeden oppervlakkiger en ruwer te maken." Dit smoesje van den rijkskanselier gaf de afdeeling van de Duitsche volkspartij te Stutgart aanleiding eenstemmig de volgende motie aau te nemen „De vergadering teekent beslist verzet aan tegen de ongegronde beschimping van de Zuidduitsche Staten door den Pruissi- schen minister-president en rijkskanselier, in de vergadering van Donderdag van het Pruissische Huis van afgevaardigden, toen hij beweerde, dat ten gevolge van demo- kratische politieke en parlementaire instel lingen, zooals wij die hebben, de beschaving en de opvoeding achteruit gingen en de politieke zeden oppervlakkiger en ruwer worden." Het volk geeft zyn antwoord op de reac tionaire gedragingen der regeering in ande ren vorm. Het brengt bij tusschentijdsche gaan 1" gaf ik op fluisterenden toon toe. „Ik weet, dat ik het niet lang meer uithoud." Wel, drommelsche kerel, stort dan eens je hart uit! Vertel eens, wat je zooveel ver driet veroorzaakt 1 Lieve hemel, jij kent mij toch waarlijk al lang genoeg! Wat scheelt er nu eigenlijk aan Het was in weinige woorden verteld dat ik als jonkman Lena heb liefgehad, dat ik totnutoe om haar getreurd had en dat mij eensklaps haar dochter, die zy aan mijn bescherming had aanbevolen, was tegemoet getreden, en dat de oude liefde zelf weel was ontwaakt, weer levendig was geworden, en enfin, in één woord Hij had mij geduldig laten uitspreken, en toen' ik eindigde met de woorden„zie je, Leeden, ik weet niet. of het goed is, de hand uit te strekken naar dit kind; ik weetniet, of ik nog in staat ben, zoo'njong ding ge lukkig te maken. Want zóó had myn nicht het toch niet gemeend, toen zij mij smeekte, een beschermer te zijn voor haar kind," toen ik diit had gezegd, stond hy op, stak een sigaret aan en keek mfi eens flink in de oogen. Hoor eens, Breuken," begon hij, „ik heb geen dochter, maar ik bezit een jonge zuster, die ik liefheb boven alles ter wereld. En als je vandaag bjj mij kwam om my te vragen: „Leeden, geef my de kleine Leonio tot vrouw 1" dan zou ik het kind by de hand

Onze Eilanden | 1910 | | pagina 1