NIEUWS- EN A1YI1TINTIEBLAD. ZÜID-HOLLANDSCEE II ZEEUWSCHE EILANDEN. De verliefde Peetoom. I h ONZE EILANDEN voor de Dit Blad verschijnt eiken Zaterdagmorgen. Prijs per kwartaalf 0,50 Afzonderlijke nummers- 0,05 No. 4 Zaterdag 18 December 1909 17E Jaargang Alle voor de Redactie en Administratie bestemde stukken en Advertentiën worden uiterlijk Vrijdagmorgen ingewacht bij de Administratie te Middelharnis. Prijs per advertentiën van 1—5 regels f 0,50 Iedere regel meer- 0,10 Groote letters naar plaatsruimte. O/ticieele Mededeelingen. AANGIFTE TER Inschrijving voor de Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente MlDDELBAR\'IS brengen ter kennis van wie het aangaat, inzonderheid van de in het jaar 1891 geboren personen, of van hun vader, moeder, voogd of curator, dat by de Militiewet 1901 (Staatsblad No. 212 van 1901) het volgende is bepaald Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die binnen bet Rijk, in bet Duitscbe Rijk of in het Koningrijk België verblijf houdt, 2c. leder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitscbe Rijk of in het Koningrijk België woonplaats heeft, 3o. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen bet Rijk, in het Duitscbe Rijk of in bot Koningrijk België woonplaats heeft, ■le. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, der by art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 4e. A. de binnen het Ryk verblijf houdende minder jarige niet-Nederlander: i n. wiens vnder, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voorafgaande achttienmaanden in het Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad I heeft: b, van wiens ouders de langstlevende bij zijn of boar overlyden in het hierboven onder a omschreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat i geval of al is deze buiten 's lands gevestigd c. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelijker, zin geen vader of moeder heeft en van wien bet niet bekend is dat hij een voogd heeft, indien hij gedurende <le voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de meerderiarige niet-Nederlander, die binnen I 'het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende do voorafgaande achttien maanden in het Rijk of de koloniën of bezittingen des Rijks in andere wereld deelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor de toepassing van j het bepaalde hierboven onder A gehouden hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet. Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder B gehouden liij, diemeor- I derjarig is in den zin van voormelde wet. Abt. 14. De inschrijving geschiedt: le. van hem, bedoeld in art, 13, eerste zinsnede le zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft-, in de I gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd elders dan binnen hetjRijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf liondt zoo. hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten j is, ouderloos is of in wettelijken zin geen vnder of j moeder heeft en het niet bekend is dathij een voogd i heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt zoo hij in het Duitscbe Rijk verblijf houdt, inde gemeente Amsterdam: zoo hij in het Koningrijk België verblijf houdt, in de gemeente Rotterdam 2e. van hem, bedoeld in art. 13 eerste zinsnede 2e zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft I binnen het Kijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitscbe Rijk, in de gemeente Amsterdam is zij in het Koningrijk België, in de gemeente Rotterdam 3e. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 3e zoo hij woonplaats heeft binnen het Ryk, in de gemeente zijner woonplaats zoo hij woonplaats heeft in het Duitscbe Ryk, in de gemeente Amsterdam FE TJIIjIJETON. „Onze Lena is gisteren in den namid dag zacht en kalm ontslapen Ik ben als gebroken, myn lieve VictorZij was niet lang bedlegerig, maar sinds de geboorte van de kleine Ella was zij steeds ziekelijk gebleven. Ongeveer acht dagen geleden was zij niet langer in staat, op de been te blijven. Zij stierf in de volle beschik king over baar geestvermogens en gaf mü nog een dag vóór haar overlijden bijgaand brieije met het verzoek het je te zenden, zoodra zij zou zijn ontslapen. Nu vervul ik den treurigen plicht my opgelegd door mijn dierbaar kind! Ach, Victor, hoe nameloos ongelukkig oen ikDe beide arme meisjes moeder- loos ende toestand is zoo ellendig, dat ik dien niet schriftelijk kan schetsen. Lena was voor de kleinen nog zoo on ontbeerlijk 1 Neem mij niet kwalijk, dat ik zoo ver zoo hij woonplaats heeft, in het Koningrijk België in de gemeente Rotterdam 4e. A, van hem, bedoeld in art, 13, eerste zinsnede 4e indien hij minderjarig is: zoo hij verkeert in het geval, in de tweede snede van dat artikel onder Aa omschreven, ii gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woon plaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder Ab omschreven, in de gemeente, waar zyn voogd woonplaats heeftis de woonplaats van dezen buiten 's lands, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente waarde minderjarige verblijf houdt; zoo hy verkeert in een der gevallen, in es'enbe- doolde zinsnede onder Ac omschreven, in de gemeente waar hy verblijf houdt B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste ziDSnede 4e., indien hy meerderjarig is in de gemeente waar hij woonplaats heeft. De in de vorige zinsnede als plaats van inschrij vine aangewezen gemeente is die, waar het verblijf of ug woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de in te p.chrijven persoon het 18e levensjaar volbragt, tenzij hot iemand gelat wiens inschrijving te Amsterdam of te het Koningryk België. belmoren tot een Staat waar de Nederlanders niet aan de verpligte krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstpligt het beginsel van wederkeorigheid is aangenomen; 2e. bij, die bewijst in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblijf te houden of woonplaats te hebben al heeft zijn vader, moeder, voogd oi' curator woonplaats binnen het Rijk. Ar.t. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verpligt zich daartoe bij burgemeester en wethouders der gemeente, waar roleens art. 14 do insohrijving moet geschieden, aan te geven tus- sclicn den lsten en den 31s.cn Januarij van het jaar volgende op dot, wanrin hij het 18de levensjaar volbragt. Bij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich tor inschrijving moet aangeven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verplichting tot het doen der anngifte indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd; indien hot een meerderjarige betreft, die onder curateele gesteld is, op zijn curator. De verpligting van vader, moeder of voogd geldt evenwel slechts zoo hij of zij binnen het Rijk, iu het Duitscbe Ryk of in het Koningrijk België woonplaat" heeft. Behoudens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aangifte uitsluitend op den in te schrijven ruinder- jarige Belgio woonplaats heeft indien zijn vader of moeder of beiden de ouderlijice niagt missen indien hij door zijn vader, moeder of voogd ver laten isol indien hij ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hij een voogd heeft. Hij, die door de bestuurders, in art. 32 vermeld, ter inschrijving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zeemagt, de marine-reserve en het corps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, is tot bet doen van de aangifte niet verpligt, Voor bom of haar, die tot het doen der anngifte verpligt is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemagtigd. De volmagt blijft onder burgemeester en wethouders berusten. Do wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Abt. 18. Voor de militie wordt ook ingesohreven of wordt op nieuw ingesohreven: le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lBten Januarij van het jaar, volgende op dat waarin bij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf binnen ward ben in mijn mededeelingen. Bayer stond als officier van de Landweer voor Metzhij was dus geen getuige van den zwaren slag. Ik wilde hem laten roepen, maar Lena verzette zich daartegen. Welk een jaar van ellende Ik ben zoo levensmoede, en toch, ik mag nog niet heengaan, want wie zal zorg dragen voor de opvoeding der kinderen Denk steeds aan ons. Moge je spoedig weder gezQnd huiswaarts keeren. God neme je in Zijn bescherming. Je troostelooze oude tante Klara von Brenken. Ik stond op, plaatste mij in een der diepe vensternissen en trachtte mij het hoofd tegen de vensterruiten te verkoelen. Het leed was geleden. Zij was verlost I Dat was het eerste, waaraan ik dacht, en dat schonk mij een gevoel van verlichting. Ik had nooit aan haar kunnen denken zonder schrijnende smart. Je hebt het daar goed in 't koele graf, Lena; rust zacht! Nu kan geen ruwheid je langer verdriet berokkenen, geen heet ver langen je meer kwellen, je voelt niet meer— je slaapt! En met rustige kalmte kon ik het kleine briefje openen. Het bevatte slechts de vol gende weinige regelen. Lena schreef: bet Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd heeft; 2e. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het JSde levensjaar volbragt, en voor bet intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen bet Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd he-ft; 3e. ieder mannelijk minderjarige, die naden lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlanderof opnieuw Neder lander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder le. omschreven gevallen verkeert, of jviens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2e. omschreven 4e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór hot intreden Van het 21ste levensjaar zijne woon plaats binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belgie gevestigd of er woonplaats verkregen heeft; 5e. ieder mannelijk meerderjarige, die na den lsten Januarij van bet jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en voor bet intreden van bot 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der- hier boven onder 4e omschreven gevallen verkeert 6e. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den lsten Januarij van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbragt, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nieuw moet geschieden en van de verpligting tot het doen van aangifte ter inschrij ving of ter inschrijving op nieuw gelden de eerste üinsnodo van art. IJ on de laatste vijf zinsneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw van hem, die volgons de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt, binnen dertig dagen na het verkrijgen, of werd hij reeds vroeger ingeschreven doch van het rigister afgevoerd, na het terug erlangen van het Neder landerschap of van het ingezetenschap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of bet verkrij gen van woonplaats binnen het Rijk, in bet Duitsche Rijk of in bet Koningryk Belgie. De inschrijving geschiedt in het register betreflende de ligting van het jaar. waartoe de in de eerste zinsnede van dit artikel bedoelde persoon volgenB zijnen leeftijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten hoogste f 100 wordt gestraft de overtreding van de art. 16, 18 en 22. Belanghebbenden worden nog opmerkzaam ge maakt op: le. Art. 19 der wet, luidende: Hij wieusaangifte ter inschrijving verzuimd ie, wordt door burgemeester en wethouderB, zoo zij het ontdekken ambtshalve ingeschreven. .Zij geven daarvan terstond aan hem of aan zijn vader, moeder, voogd of curator kennis. Art. 20 der wet, luidendeHij die zich na den 31sten Januarij, doch vóór den 31sten Augustus ter inschryving aangeeft, wordt alsnog ingeschreven 2e. de artt. 147—151 der wet, ingevolge welke wetsartikelen hij, die na 31 Augustus bevonden wordt nalatig te zijn ter zake zyner inschrijving, voor Gedeputeerde staten wordt gebracht om, by afwezigheid van reden tot vrijstelling of uitsluiting, voor acht jaren bij de militie te worden ingelijfd, waarvan bij gedurende twee jaren onder de wapenen moet worden gehouden, tenzij de Koningin anders bepaalt. Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd, heeft zulks betrekking op minder jarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval dat de vader de ouderlijke macht uitoefent de uitdrukking „moeder" voor bet geval dat de moeder j de ouderlijke macht uitoefend, en de uit drukking „voogd" voor het geval dat de minder jarige onder voogdij staat. Do uitdrukking „curator" geldt den meerderjarige, die ouder curateele staat. „Nacht en dag heb ik gedurig voor je gebeden. God geve, dat je weder gezond in het vaderland terugkeert, waarde Vic tor Hij schenke je nog vele gelukkige jaren. Nog eens gegroet, met dank voor alles, wat je doen zult, van Je Lena. En daaronder stond, geschreven met on zekere kinderhand, blijkbaar*bestuurd door die der moeder: „Lieve oom. Maatje zegt, dat ik u altijd moet liefhebben. Vergeet u dan ook "niet uw kleine Sabine." Toen eerst biggelden my de tranen langs de wangen. Om mij heen jubelden de kameraden; zij hadden hun Kerstgeschenken van thuis uitgepakt en verheugden zich daarover. In middels waren ook berichten gekomen van een gevecht, dat dien dag geleveid was en van een uitval der Paryzenaars en meer nieuws van dien aard. Het leven van den grooten oorlog, die een aaneenschakeling was van overwinningen opdatoogen- blik liet het mij koud. Ik stormde Jnaar buiten in bet eenzame park even eenzaam en verlaten scheen my de toekomst toe. Hoe menig brav6 ka Yoorts is hot noodig, dat door of voor hen, die elders geboren zijn, bij hot doen vnn de aangifte ter inschrijving wordt overgelegd een uittreksel uit bet geboorteregister, welk uittreksel op aanvrage koBte- loos wordt verstrekt. Zij, die ingevolge bovenstaande wetsbepalingen in deze Gemeente voor de militie moeten worden in geschreven, moeten mitsdien hiertoe bij hen, Burgemeester en Wethouders ter Gemeentesecretarie tusschen den lsten en 31sten Januari 1909 worden aangegeven. Voor het doen van de aangifte ter inschrijving zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven op Donderdag, den 13 Januari 1909, des voormiddags van 10 tot 12 uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Gedaan voor de tweede maal te Middelharnis, den 14den December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris De Burgemeester NIJGH. ULBO J. MIJS. Buitenluiulscli Overzicht. In België is dan eindelijk de nieuwe mili taire wet na de aanneming door de Bel gische Kamer ook aanvaard door de sena toren, onder luide bravo's der linkerzijde. De politieke toestand is door de indiening en aanneming van dit ontwerp er niet klaar der door geworden. Een groot deel der cle- ricalen wilde van deze wet niets weten en de regeering heeft haar dan ook alleen er door gekregen door de hulp der oppositie. Men zal nu het schouwspel aanschouwen, dat binnen kort te Antwerpen de liberalen een reuzenbetooging houden, omdat de re geering den persoonlijken dienstplicht heeft ingevoerd! Dat teekent wel, hoe verward de politieke toestand is. De scheuring in de clericale party zal dan ook wel van bly ven den aard zyn. De bladen vermeldden althans, dat onder leiding van den ultra-conservatie ven clericalen leider Woeste een afzonder lijke parlementaire groep zal worden opge richt. 't Kon niet anders loopen. In de laatste jaren is herhaaldelijk aan den dag gekomen, dat in de clericale party twee stroomingen zich scherp afteekendende democratie contra het,conservatisme. Dat is het sterkste gebleken by de militaire besprekingen der laatste weken. Reeds.toen verklaarde de heer Woeste, dat hij de regeering niet langer kon steunen, nu zich een andere meerder heid in het Parlement had gevormd dan de vroegere clericale. Zyn groep wordt thans oppositiepartij. Toen minister Schollaert voor eenige jaren het bewind aanvaardde, verklaarde hij, dat hy zou regeeren alleen met, voor en door de Katholieke party. De toestand is dus wel veranderd Thans moet hij zijn steun zoeken bij de liberalen en soci alisten, zijn grootste tegenstanders tot voor enkele weken! Licht te begrijpen, dat de, liberalen den strijd in het clericale kamp nietzonder vol doening zien. Zy zien de verdeeldheid met hetzelfde gevoel als waarmede de clericalen in ons land het aanzien, dat de linkerzijde zich door haar onderling harrewarren mach teloos maken. De Belgische liberalen zien meraad rustte daar in Franschen bodem, die plotseling ontrukt was aan een leven van geluk. Mij had het noodlot gespaard, om mij weende geen treurende geliefde, geen wanhopige echtgenoot, geen trooste looze moeder *die had ik nog vóór het uitbreken van den oorlog moeten verliezen Ik bezat niemand meer, die zich van gan- scher harte zou verheugen over myn terug keer als over dien van een onmisbaren geliefde, man of zoon. „Vergeet uw kleine Sabine niet," klonk het mij eensklaps in de ooren. Dat kind! Maar ach, dat zou mij immers ook niet missen het kende mij immers niet en bezat ook een vader, die Neen, neen I Ik zal trachten het lief te krijgen, zal beproeven een steun te worden voor de arme weeze, indien het geen beteren kan vinden en indien ik behouden huiswaarts moge keeren, Lena, arme lieve Lena, slaap gerust Ik heb het je immers beloofd I In mijn gedachten zag ik haar graf voor myn oogen. Gisteren was zij waarschijnlijk bijgezet in ons familiegraf te Wardelingen. Wij waren beiden te Wardelingen geboren, zy als de dochter van een overleden broeder in, dat twisten der rechterzijde hun ten goede komen en zij hopen by de nieuwe alge- meene verkiezingen België te verlossen van 't clericale régime, dat reeds een kwarteeuw er heersebt. Het scheen wel, of Leopold, de koning der Belgen, het einde der week niet zou halen. Een darmverstopping dreigde elk oogenblik een einde te maken aan zyn leven. Doch niettegenstaande zün üoogen ieeftyd hebben de medici hem geopereerd en het schynt, dat dank zij de operatie, het gevaar geweken is. Toch is er op zoo'n leeftijd weinig te zeggen van aanvankelijk gunstige uitkomsten en het is niet onmogelijk, dat bij het verschijnen van ons Blad de koning toch is bezweken. Van de dooden geen kwaad, zegt het spreekwoord. Of in de har ten des volks wel zooveel droefheid zal zijn, als voor Leopold het laatste uur slaat, is de vraag. Hij heeft in zijn latere regeerings- jaren alles gedaan om de sympathie des volks te verbeuren. Zijn zelfzuchtige houding by den verkoop der Congokolonie aan zijn land, zijn houding tegen zijn dochters, zyn ver koop van de koninklijke schilderijenver zamelingen, zyn alleen kerkelijk goedge keurd huwelijk met een burgermeisje, dat hy tot baronesse de Vaughan verhief en aan wie hij millioenen verspilde, uit den Congo verkregen, hebben de volksliefde in andere richting geleid en, het oogenblik dat de troonopvolger, prins Albert aan bet bewind zal komen, voor tijdstip gemaakt, dat zij met ongeduld verbeiden In Spanje zyn deze week gemeenteraads verkiezingen gehouden, die van bijzonder belang werden geacht. Het was toch de eerste maal, dat de kiezers ter stembus zouden gaan na den val van den reactio nair Maura, die Ferrer liet vermoorden door den beruchten krijgsraad. In bijna alle groote steden zijn de clericalen met grooter of kleiner meerderheid verslagen. In de Spaansche hoofdstad Madrid werden 28 liberalen en 11 republikeinen gekozen. In Barcelona, Malaga, Saragossa, Valencia had de verkiezing denzelfden uitslag, overal leden de clericalen de nederlaag. De betee- kenis der overwinning voor de liberalen is daarom te grooter, omdat zy zich nergens met andere groepen hadden vereenigd, ter wijl de clericalen als een aangesloten massa optrokken. Voor de verkiezingen voor de Spaansche kamer in bet volgend jaar is de behaalde overwinning van groot belang, want zij wijst er op dat het Spaansche volk de clericale uitbuiting moede wordt. Het is nu de vraag of Moret en de liberale regee ring het vertrouwen der verkiezers zullen bevestigen en met flinke hervormingen voor den dag zullen komen. De bevrijding van de clericale heerschappij, waaronder het ongelukkige land zucht en die geleid heeft tot de revolutionaire propaganda, die er werkt met bommen en granaten, zal voor het kabinet-Moret de levenstaak moeten zijn. Of het daartoe de moed bezit, zal wel van grooten invloed zyn op de houding, die het mijns vaders. Onze familie, die Von Bren ken, stamde uit dat plaatsje. Het eeuwen oude huis naast deMariakerk met zyn voor uitgebouwde bovenverdiepingen, was ge bouwd in een tijd toen de Brenken's nog ambachtsheeren waren en hun zetel hadden in den burcht Wardelingen. Myn grootvader werd het oude huis by erfenis toegewezen, juist vóór dat het wegens bouwvalligheid zou worden gesloopt; hy liet het herstellen en den verwaarloosden tuin opnieuw in orde brengen. Bewoond werd het niet, totdat myn groot vader stierf en mijn vader het aanbood aan tante Klara, die in zorgvolle omstandighe den was achtergebleven. Zii nam dit toe vluchtsoord in het klein6 Brandenburgsche stadje dankbaar aan. En ik, aangetrokken door oude familieherinneringen, had niet gerust alvorens ik in 't regiment kavallerie, dat daar in garnizoen lag, werd ingelijfd. Indien ik had kunnen vermoeden, wat my daar wachtteEn toch, ik had de herinnering aan het verleden, hoe droevig ook, niet willen missenom alles ter we reld niet. En nu sliep zy daar naast haar zusters en de oude, reeds lang vergeten familieleden. Ik hoopte althans, dat men haar dóar had bijgezet en niet in het familiegraf der Bayer's. Mocht zy toch tenminste in den dood tot ons zijn wedergekeerd

Onze Eilanden | 1909 | | pagina 1