I I M. DE GIST 2 PALffl-PlLLEM. Malaria, het Geneesmiddel Felicitatiekaartj es, LEZING haarziekte. i,Qer»isiofl@oir" O^inofloor" C. ROMEIJN Haarkundige ROTTERDAM Mason Hamlin ORGELS C. C. BENDER, HYPOTHEEKBANK Specialiteit in Uurwerken. a. palingdood. MDHOLLANH LARDBOUWGREDIET. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Administratie van Onroerende Goederen, enz. ONZE EILANDEN van 44 DECE ER 4909. 3 s f 378 000 geplaatst, 340.000 gestort moest e hieraan toeZoo wij 'draagt de wiskundige voor de verzekerden eten zyn) meer dan de heer P. W. Schae- arders-exploit tegen 20 genomen. 3chreef in een daarop- an de Telegraaf naar genoemd bericht, zijn, dat de heer Zee- j directeur der maat- ieheer voerde en dat ndig deelnamen aan mverwacht overlijden .eur heb ik zijn werk ar aanstonds ontstond jmmissarissen groote htte advies bij anderen m aan de statuten te leis de president-com- wonende te Tornaard de-directeur benoemd, tehuis zitten en wei- •odat ik hem per deur- 'St oproepen, om ten- licht van het directeur- ;d het ontwerp van een en deele aannemelijk r mij is gevraagd het ervaren en bekend le je mij verder de oogen 3 gevolgen waarschuw- lici t gerekend, bij de nentsrechtbank de ver- dat de maatschappij dan 50 pCt. heeft on- mede-directeur Jonker ien tot geen samenwer- komen, heb ik nu per tegen 20 October a.s. Is directeur der „Elf F. W. SCHAËFERS. ziener H., te Zeist, is root onheil voorkomen ■iat van een goederen recht Arnhem, even laatste wagen zoozeer na omviel. de lijn begaf, zag hij jadeelte van de rails was isseeren voor een trein ijk was geworden. Zich het station Driebergen een hem tegemoetko- in tot stilstand te bren- personeel op 't gevaar Met eenig oponthoud de rails waren hersteld, die de Nederlandsche jra" in den storm van vinden wij eenige aan- sden in de „Köln.Ztg.", [amburg werden mede- bevonden zich de schip- ouw, zijn kind en zijn reddingboot V egesack" en. Zij kwam dan ook dingen aan boord tot Sand, bij de mond van e storm ontzettend in an, terwijl de geredden dat zij meer dood dan lagen,zoodat op hun a viel. Het gevaar was Iers als de geredden zoo .anning van „Vegesack" te trachten de vooruit- r te bereiken. De eerste, door de branding aan- poging met het leven baak had bereikt, zonk een in de golven. Zijn iet er beter af; zij slaag- te bereiken, hter de „Vegesack" af- agnacht werd zij opge- remünder stoomtrawler le treurige ontdekking 3ven lijken aan boord c die van de familie ilere, waarschijnlijk van andere in nood verkee- or de zieltogenden van werden opgenomen. In een der mannen stond grift. Plaatselijk Nieuws. MinnFI IIJRNIS. Aan belanghebbenden wo"dt ter tennis gebracht, dat dejachtop klein wild, met uitzondering van die op houtenippen, in d£Be Pr0»mcie wordt geslo- t n od vrijdag 31 December a.s. metzons Sering blijvende het schieten van hout «miDPen en het in art. 115 sub letter g dier wet bedoeld jachtbedrijf van het vangen I van houtsnippen met laat- war- of valflou- wen, toegelaten tot en met 28 Febr. 1910. Toen Donderdag ochtend, de landbou wer h. v. d. Doel in zy'n stal kwam vond hij een zijner koeien in het stal dood liggen blijkbaar had het dier zich geworgd. De lezing die Donderdagavond door den heer Van der Meulen in den zaal van den heer Bennemeer werd gehouden, werd door een tamelijk bezette zaal bijgewoond. SOMMEXSDIJK' Voor den lOen dezer op welks tijdstip de wet tot verhooging van den accijns op gedistilleerd in werking is getreden, werd dezer dagen door de drank slijters buitengewoon veel drank op het eiland omgezet. Een drankslijter zette op één dag niet minder dan 2000 l. sterken drank om. DlllDSLAND. Woensdagmiddag viel een schippersknecht die niet al te vast meer op zijn beenen stond in de haven, toen hij aan boord wilde gaan. Met vereende krachten werd hij op 't droge gebracht. Donderdag werden alhier de laatste suikerbieten aangevoerd. Met de levering van koepeen wordt nog steeds doorgegaan Deze zijn nog niet alle gedolven. duidelijk, waar mij die kte Bi) groote smarten «mende omstandigheden iote vreugde, tavond, in het salon van omtrek van Parijs. Het de wanden gescheurd .onden in de grootste tar. Voor de ontstemde 3 kameraad een zwaar- :en een stalemmer, ge- n ijs, stond op den grond jnd er voor en draaide chen in het rond. De in en pijpen vulden het iantal officieren, lachend ier pratende, een denne promoveerden, of, gelijk brieven te lezen, die de cht had. >lden een brief van tante jodatik haar handschrift stmerk was onleesbaar, ef een tijdlang in mijn het was in het schemer- voor een der beide groote r, waarin groote houts- q, om te lezen, en met ijferde ik bij het flikke- e woorden (Wordt vervolgd.) Ingezonden Stukken. -> (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Waarde Redactie. Met de meeste ingenomenheid heb ik in uw blad „Vooruit" van 1 December als ook in „Onze Eilanden" van 4 December een scbryving gelezen sprekende over de land- bouw-ongevallen-verzekering. Nu, zoo als het in die stukken wordt voor gesteld, kan dat door den landarbeider wel als een zegen voor hen worden beschouwd. Maar, zoo als het met alle dingen het geval is, zoo zal het ook wel zijn met de landbouw onderlinge, nl. overal zyn bezwa ren aan verbonden en ook zeer veel moei lijkheden kunnen zich voor doen. De schrij ver van die stukken der landbouw-onder- linge geeft in „Onze Eilanden" van 4 Dec. te kennen als dat de werkzaamheden voor de plaatselijke commissies bijzonder mee zullen vallen. Ik daarentegen zie juist daarin het grootste bezwaar. Mij dunkt, de land bouwers moeten tegenover hun arbeiders geheel afhankelijk zijn, en ook omgekeerd. Men weet niet in welke verstandhouding zij staan bij eventueele ongevallen. Èn ook dit. Gesteld dat zich een ongeval had voor gedaan dat bijzonder veel tijd en moeite koste, of werkelijk dat ongeval wel onder de termen der ongevallenverzekering viel, my dunkt, de commissieleden, de welke landbouwers zyn, zullen dan wel spoedig hun baantje vaccant maken, of denkt de geachte schrijver dat de heeren landbou wers het zich zoo druk zullen maken waar hen Diets voor wordt vergoed Nu ik zie het gunstige daarvan niet in. Ook dit nog. Wanneer men een fatsoen lijke opvoeding heeft genoten zal meD maar niet zoo dadelijk bereid zyn iedere woning binnen te gaan zoonoodig eon ongeval te onderzoeken, daar behoeft men dan beusch nog geen landbouwer voor te zijn. De achte schrijver zegt in een van zyn stukken men zal eens zien hoe of de werkzaamheden voor de plaatselijke commissies bijzonder mee zullen vallen en op een andere plaats zegt bij: de landbouwers zouden wel honderden ambtenaren kunnen aanstellen wat zij zelfs zeer gemakkelijk kunnen doen. My dunkt, hier heeft die schrijver zich wel een weinig vergalloppeerd. Volgens m.i. en heb zoo iets van anderen ook gehoord, zou één inspecteur wel voldoende zijn om de voorgedane ongevallen te onderzoeken. Nu de tram ry'dt is het zeer gemakkelijk, men kan desnood iedere plaats van 't eiland op één dag bezoeken, maar zoo druk komen gelukkig de ongevallen in den landbouw niet voor althans hebben zij zich niet voor gedaan, wat misschien bij verzekering wel het geval zal zijn, men heeft hier met menschen te doen en dan weet men het verder wel. Ten slotte nog 'n paar vragen, misschien ben ik wel wat voorbarig maar 't kan zijn nut hebben. Ik hoop toch, dat ze door den schrijver der onderlinge zullen worden beantwoord. Te weten ik ben bij 'n landbouwer aan 't tarwe snijden, ik ga des avonds naar huis en mankeer niets; nu gaikvoormyn stukje vee het doet er niet toe welk soort) een weinig gras snijden in mijn tuin ik verdraai mijn pols, maar niet van zoo- danigen aard, of ik kan nog één twee dagen bij den landbouwer tarwe gaan snijden en het dan moet opgeven, hoe zal dan zoo'n ongeval worden beschouwd Van gelijken aard treft my zoo iets des avond na mijn gewone dagtaak een zak met aardappe len uit mijn tuin naar huis te halen en daar by myn voet te verstuiken, ik ga dan ook nog by myn patroon 1 h 2 dagen werken en moet dan thuisblijven. Wat zal de landbouw onderlinge aan zulke gevallen doen Oude Tonge, x Landbouw. De bemesting en bewerking derweide. Onder de verschillende weideplanten, grassen en andere zyn er vele die meer - aan één jaar bestaan. Zeer veel grassen zijn overblyvend, byv. byna alle beemdgrassen, het vlokgras, het zwenkgras, het gewone raaigras en nog vele andere. Daarenboven liggen er in den bodem van een grasland of weide talrijke zaadjes van de verschillende planten, die in den zomer gebloeid hebben en welke zaadjes in het voorjaar zoo vroeg mogelijk ontkiemen. Voor de overblijvende gewassen in een grasland, die gedurende den zomer zooveel mogelijk voedsel aan den grond hebben onttrokken, doordat zij, omhoog geschoten zijnde, telkens weder van haar stengels en bladeren werden be roofd, is het natuurlijk noodig, dat zy, in den herfst reeds weder nieuw voedsel in den grond vinden, hetzij omdat in de wor telstokken of onderaardsche stengsels op te hoopen, teneinde in staat te zyn, in het voorjaar zoo vroeg mogelijk nieuwe scheuten te geven, hetzij om nog voor den winter nieuwe takken en bladeren te vormen. Ook de zaadjes, die reeds vroeg ontkiemen zullen, moeten den bodem wel bereid vinden en men mag ze niet van honger laten omko men. Om deze redenen moeten wij dus als algemeenen regel aannemen dat de bemes ting van de weide reeds in den herfst moet plaats hebben. Als algemeenen regel zeg ik. Want het is mogelijk, dat er bijzondere redenen bestaan om pas in den nawinter, in het voorjaar de weide te verzorgen. Het is namelijk niet raadzaam om de wei den te bemesten in den herfst en laagliggende ongedraineerde landen, als het water er veel afstroomt en in die streken, waar het land in den winter geheel over stroomd wordt. Doch in hooger gelegen plaatsen, waar men des winters niet veel ast van het water heeft, kan men de kali bemesting het best in den herfst geven. De kali wordt toch door den bodem geabsor beerd, dat wilzeggen „opgeslorpt en vastge houden" en door den gewonen regen dus niet uitgespoeld. Deze herfstkalibemesting moet in den vorm van kaïniet gegeven worden, en wel op veengrond, humusryken grond en moerasgrond het meest. Weiland, dat nog niet bemest is geweest, kan men met goeden uitslag 1200 K.G. kaïniet,op de hectare geven die hoeveelheid kan teruggebracht worden na eenige jar6n tot 800 K.G. Van de andere grondsoorten ben, daarna volgen eindelijk de kleigronden aan de eerste geve men 800 K.G. aan de laatste 400 a 500 K.G. Op zavelgronden zal de hoeveelheid tusschen deze twee inliggen. Wanneer de weiden om bovengenoemde redenen in het voorjaar bemest moeten wor den, kan men het best chloorkalium geven, Deze meststof is met betrekking tot haar kalige halte, arm aan chloor. De hoeveel heid die men van deze stof noodig heeft, hangt af aan het kaligehalte, doch in 't algemeen kan men zeggen, dat men onge veer het vierde [deel noodig heeft van de bovengenoemde hoeveelheden. Al de mest stoffen, die men op de weide gebruikt, dus ook de bovengenoemde, moeten goed fijn gemaakt worden. De verschillende kali- zouten zyn nog al vochtaantrekkend en vormen zoodoende nog al eens harde kluiten. De kunstmestbreker kan hierbij goede diensten doen. Eenige uren, voordat men de kalizouten uitstrooit, kan men ze vermengen met kalk of met het voor de weide bestemde slakkenmeel. Daardoor worden ze droog en beter strooibaar. Nadat een en ander gelijk matig is uitgestrooid zorge men er tevens nog voor, dat men in het vooijaar de weide goed egt. De lucht treedt zoodoende in den bodem en doet dan de meststoffen beter tot haar recht komen. Verhooging van de meikgift bij ons vee. We maakten dezer dagen kennis met de beschrijving eener methode om de melk productie van sommige koeien aaumerke lijk te verhoogen. Deze methode, in het buitenland in toe passing gebracht, is zeer zeker ook voor onze lezers van belang en verdient dus in ruimen kring bekend te worden. De melk- rykheid van het vee is van drie hoofdzaken afhankelijk. le. Van de verpleging en de voeding van het vee. 2e. Van de afstamming. 3e. Van de wijze, waarop de melkorganen geoefend worden. Nog altijd zyn er velen, die meenen,dat men met de voeding alles kan dwingen. Wie deze meening nog toegedaan en in de practyk is, zal vroeger of later door on dervinding wel wijs worden. Op de derde door ons genoemde oorzaak, waardoor de melkopbrengst bevorderd kan worden, n.l. op het geregeld en stelselmatig oefenen der melkorganen wenschen wy in het volgende de aandacht te vestigen. Een bekend Deensch veehouder deelt een en ander van zyn ervaringen hieromtrent mede. Het betreft de methode, welke hij sedert eenigen tyd in toepassing heeft gebracht op sommige koeien, die, naar uiterlijke ken- teekenen te oordeolen, goede melkgeefsters moesten zyn en toch slechts kleine hoe veelheden melk gaven. Op den voorgrond mag dus gesteld wor den, dat bij toepassing van bedoelde methode de aanleg tot een behoorlijke melkproductie aanwezig moet zyn. De verpleging en óük de voeding moeten goed wezen. De metbode bestaat eenvoudig hierin, dat de melkorganen in den eersten tijd na het afkalven voortdurend geoefend moeten worden. Later zal men vojgens de ondervinding van bedoelden veehouder van deze methode weinig of geen heil meer kunnen verwach n. Een koe die daaglyks 3t/2 K.G. kracht voeder ontving en bovendien 4 tot 6 K.G. bieten en een voldoende hoeveelheid hooi van goede kwaliteit, gaf dagelijks slechts ~/2 K.G. melk. De koe werd na het afkalven driemaal daags gemolken. De eigenaar begon toen met deze koe 8 keer daags te melken. De resultaten van deze voortdurende oefe ning der melkorganen bleven niet uit, want deze koe gaf, nadat de methode gedurende drie weken in toepassing was gebracht, 9 tot 10 K.G. melk daags. De voeding was dezelfde als voor 3 weken. De jaarlyksche melkopbrengst van deze koe bedroeg 2750 K.G. Bedoelde methode was eveneens toegepast op een koe, die slechts vijf tot zes K.G. melk per dag gaf. Gedurende drie weken werd ze zevenmaal daags gemolken en daardoor steeg de melk opbrengst in een tijdsverloop van drie we ken tot 141/2 K.G. per dag. Deze melkop brengst bleef constant, ook toen men weer tot 3 keer melken overging, wat in Dene marken vry algemeen gebruikelijk is. Nog een andere koe, die in het laatst van Febru ari gekalfd had, gaf in het begin slechts 9 K.G. melk per dag. Door het veelvuldig melken, waarmee een ervaren melkknecht belast was, steeg de melkopbrengst in 6 dagen tyds tot 16 K.G. Twee en een halve maand later gaf deze koe bij driemaal daags melken nog 151/2 K.G. melk. Dit zijn zeer gunstige resultaten. En al zyn ze by alle koeien nietzooinhet oog loopend gunstig te noemen, toch ligt hierin een aanwijzing, deze methode ook eens in toepassing te brengen. We kunnen er weer uit leeren van hoe groot belang het is, dat er in een veestal goed gemolken wordt. Waar men aan den eenen kant de melkproductie door het slecht melken in weinig dagen snel kan doen ver minderen, daar kan men aan den anderen kant door zorgvuldig melken de melkpro ductie aanzienlijk verhoogen. De invloed van het stelselmatig oefenen der melkorganen na het kalven, schy'nt dus te bestaan. Het belangrijkste hiervan is, volgens bovenstaande mededeelingen, dat de verhoogde melkopbrengst na den oefe- ningstyd blijf bestaan. De practyk schijnt hieromtrent in sommige streken reeds aan wijzingen te hebben gegeven, want hier en daar bestaat inderdaad de 'gewoonte, om nieuw melktekoeien aanvankelijk dikwijls te melken. Advertent iën. anders gezegd, binnenkoorts, sedert onheugelijke tijden de meest gevreesde ziekte der mensck- heid, tast alle organen van het lichaam aan en verwoest geleidelijk de gezondheid en levenslust, ovenals een jonge plant verwoest wordt en weg kwijnt wanneer de wortels aangetast worden. Het zal U niets helpen indien ge alle mogelij ke geneesmiddelen probeert die U slechts tijdelijk verlichten, inplaats van afdoend genezen, want in Uw geval, indien ge lijdende zijtaaneender navolgende verschijnselen, voortkomende uit Malaria, zooals: uitputting,bloedarmoede,bleek zucht, zenuwzwakte, moedeloosheid, doffe pijnen in de borst, rug en lendenen, hartkloppingen, slapeloosheid, huiveringen, bovenmatig trans- pireeren, klamme handen, koude voeten, hevige vóór- of achterhoofdspij nen, chronische milt-, maag-, lever- of nieraandoeningen, in al deze gevallen kunt ge slechts genezing verwachten indien ge DE OORZAAK wegneemt en nu is er slechts één Geneesmiddel ter wereld dat als specifiek Geneesmiddel voor Malaria en de daar mede gepaard gaande symptonen in aanmerking kan komen en dat zijn de wereldberoemde Gelooft niet, omdat andere middelen gefaald hebben, dat de Palm-Pillen U evenmin zullen genezen. Ze hebben tienduizenden menschen vóór U genezen die leden aan een of meer der bovenstaande verschijnselen en er is dus geen enkele reden waarom ze U niet zouden genezen. Probeert daarom nog heden dat U niet slechts tydeiijk verlichten maar weldra afdoend genezen zal. De Palm-Pillen zijn verkrijgbaar bij verschillende goede Drogisten, Apothekers en Handelaren in Geneesmiddelen a f 1.75 per doos. Zes doozen tegelijk genomen kosten f 10.—. Centraal-Depót voor Nederland: Palm-Pill Company, 278 Heorengracht Amsterdam. Te ZIERIKZEE verkrijgbaar by: M.S.Polak, Gedipl. Drogist; te ROTTERDAM by: A. W- van den Berg, Hoofdsteeg 19; J. H- I.Snabilié, Groote Markt 7; S. J. G. Wulff, Westnieuwland 8; Bos Co., Zwartjanstraat 28; F. E-van Santen Kolft", Korte Hoofdsteeg 3; te DORDRECHT bij: J. Romyn Bzn., „de Rozijnkorf"; Firma Wed. Köhn Co., Voorstraat; A. Krim Jr-, Scheffers- plein 206 en Gebr. Zadoks, Voorstraat; te SOM- MELSDIJK bij Dijkema Doornbos, Drogisten te DIRKSLAND bij A. van Oostenbrugge. WESTBIJK B 280, MIDDELHARNIS heeft ontvangen een prachtige keuze zeldzaam grooteen fijne sorteering. Verder SCHEURKALENDERS in diverse soorten. Roelants, Zwaamen en Thomson Almanakken. enz. enz. s Aanbevelend, W. V. d. SCHENK. Vereeniging tot bevordering van OnderafdeeliDg„Onrflakto en Goedereede" Op Dinsdag den 14 December 4909, namiddags 6 uur, zal de heer H. B. BEAUFORT te Haarlem eene nouden met 60 LICHTBEELDEN, in het „HOTEL SPEÉ" te Sommelsdijk. Tot deze lezing worden uitgenoodigd de Leden der onderafdeeling met hunne vrouwen en ieder die belang stelt in de Pluimveehouderij C. GROENENDIJK, Wd. Secretaris. itiijbide burgemeester- strandvonder van ouddorp (Z.-H.) brengt ter kennis van belanghebbenden, dat doorhem op Woensdag, den 15 December 1909, 's voormiddags te half elf ure, zullen worden verkocht ongeveer 350 stuks vuren baddings, alsmede 14 stuks vuren palen. Nadere inlichtingen worden door hem, op aanvrage, verstrekt. Ouddorp, den 4 December 1909. De Burgemeester-Strandvonder voornoemd, A. J. VAN VESSEM. Een belangwekkende werd ons gedaan door den Heer G. Smit, Tuinstraat 10 te Alkmaar, welke lijdende was aan eene zeer ernstige Hy begon ons te vertellen dat hij werd aangetast door een haarziekte welke hem beangst maakte, dat geheel kaal worden daar het gevolg van zou zyn. Daar ik in dienst was aan de Cadettenschool alhier begaf ik mij naar onzen Militairen Dokter, welke direct het noodige aanwendde om mij te herstellen. Doch na een paar maanden de voorgeschreven middelen te hebben toegepast bemerkte ik dat de ziekte niet herstellende maar steeds achter uitgaande was. Ik hoorde steeds van verschillende menschen dat zoo vele reeds hersteld waren door Dus op aandringen besloot ik kennis I JS en werkelijk na 5 Maanden was ik totaal HERSTELD van myne ernstige HAARZIEKTE. Ik was blij dat ik dit geprobeerd had waar zooveel over gesproken was en kan ook ieder met vertrouwen „Crinofloor" aanbevelen. G. SMIT, Tuinstraat 10, Alkmaar. Zoo spreken reeds honderden over onze „crinofloor" en niet ten onrechte daar bij ons beslist het vertrouwdste adres is. Jonkerfransstraat 19 Advies eiken werkdag gratis in aparte salon. Bekroond Gouden Med. Parys 1907. Aanbevolen door H.H. Doctoren. Brochure gratis toezending met beslist geloofwaardige attesten. Telefoon Intercomm. 5756. hebben een geheel eenige plaats in de orgelbouwkunst. Hun edel toonkarak- ter en de effecten der registers zijn ongeëvenaard. De MAYSON HAM LIN ORGELS worden aanbevolen door de grootste musici. LEIDEN. Hoogewoerd 90. Voor Dirksland en Omstreken inlich tingen by den Heer C. VIS, Organist te Dirksland. Dordrechtsche TE DORDRECHT. Mr. F. N. SICKENGA. I H. PHILIPSE. De Bank leent Gold onder eerste Hypothecair verband tegen billijke voorwaarden en geeft 4 pCt Pand brieven uit van f 1000, van f 500, van f 100 en van f 50. Inlichtingen worden verstrekt door de Bank en door den heer P. A. YAN BÜÜREN, Notaris, MIDDELHARNIS. OOK Horloges met Wekker, Radium wijzers en plaat, dit horloge is verrassend en practisch, bij dag is het gewoon, in het donker verlicht het zich zelf, zoodat men de tijd kan zien als bij dag en 's morgens kan het als wekker gebruikt worden. Verder aanleg en reparatie van Electrische Schellen, Nummerborden en Huistelephoons. Tot het leveren van bovenstaand be veelt zich aan Uw dw. dnr., SOMMELSDIJK. HOOFDKANTOOR ALKMAAR. VOORDAM C 12—18. AGENTSCHAPPEN; HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg hoek Breestraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6. 's-GRAVENHAGE, Molenstraat 45. ROTTERDAM, Leuvehaveu 107. KapitaalTwee Millioen Gnldeu waarvan geplaatst en volgestort f 1.500.000. De VENNOOTSCHAP verleent Cre- dieten, neemt gelden in deposito, belast zich met den aan- en verkoop van effecten en coupons, sluit beleeningen en prolongatiën en verricht verder alle werkzaamheden tot het Kassiersvak behoorende. Deposito rente 2l/2 °/o. STAAT op 30 September 1909.| Loopende Credieten f 4.579.829,781/;, Deposito's- 4.580.789,44 Reserve- 209.759,92 Jhr. Mr. P. v. FOREEST, J. F. MOENS, Vice-President Commissaris. Directeur. Correspondent voor Middelharnis en Omstreken J. VAN DER KOOGH TTK iniDORLHAHIVIS.

Onze Eilanden | 1909 | | pagina 3