J 2 ONZE EILANDEN van 7 NOVEMBER 1908. De berichten uit den Balkanstaten luiden niet onbevredigend. Tusschen Turkije en Bulgarije blijven de onderhandelingen blijk baar gunstig verloopen. Bulgarije heeft nu drie millioen Turksche ponden schadeloos stelling aangeboden en daarover wordt thans onderhandeld. De berichten uit Peters burg luiden minder gunstig. Naar de Rus sische hoofdstad is verleden week de Servische kroonprins gezonden met een zending waarvan het doel is Rusland's hulp voor Servië tegen Oostenrijk in te roepen. Hij schijnt in zijn zending uitstekend te zijn geslaagd en Rusland zou zich bereid verklaard hebben tot een krachtig protest tegen Oostenrijk wegens de annexatie van Bosnië en Herzegowina. Is dit waar, dat is meteen daaruit af te leiden dat een con ferentie der Europeesche mogendheden niet tot stand zal komen. In verschillende Rus sische bladen wordt dit dan ook reeds als vaststaande aangenomen. Toch schijnen de mogendheden nog tot een conferentie over te hellen en schijnt het plan er voor reeds aan do verschillende regeeringen verzouden te zijn. Dö Amerikaansche verkiezingsveldtocht is in zijn laatste periode een wedstrijd in lichamelijk uithoudingsvermogen geworden. De democratische candidaat Bryan kon nog meer presteeren, wat het houden van urenlange redevoeringen betreft, dan Taft, Bryan stapte half slapend 's morgens om 5 uur in zijn auto, sprak daarna een ver gadering toe van nachtarbeiders, daarna klom hij weer in zijn auto en ging weer spieken, zoo den geheelen dag door. Hy sliep terwijl hjj reed, maar zoodra hij weer op het spreekgestoelte stond, was hij weer klaar wakker Taft kan er minder goed tegen, hij ziet er slecht uit en heeft last van zijn keel. De Correspondent van de Engelsche Times noemt de verschijning der beide candidaten beklagenswaardig. Men ziet hen wanhopige pogiDgen doen om zich verstaanbaar te maken, terwijl zij neer storten van ver moeidheid. Een ochtend is Bryan beginnen te spreken om 3 uur, hij sprak, dien dag twintigmaal en was eerst om kwart voor 12 's nachts klaar." Aldus het Engelsche blad. Waarlijk daarmede alleen heeft Bryan den presidentazetel verdiend 1 Hieronder vindt men waarschijnlijk den uitslag, bij het ter pers gaan van ons overzicht was daarvan nog niets bekend. De berichten uit New-York melden, dat Taft met overweldigende meerderheid ge kozen is tot president. Hij blijft bij het stemmenaantal van Roosevelt in 1909 slechts weiDig achter. Voor de republikeinen is deze uitslag zeer zeker een enorme teleurstelling. Haagsche brieven. i. Lezer, hebt ge wel eens geprobeerd, een bepaling te geven van een zeer eenvoudig voorwerp b.v. een tafel? Tien tegen een, dat ge een definitie geeft, waaraan behalve de tafel veel meerdere voorwerpen voldoen. Ge verzuimt de kenmerkende eigenschappen op te geven, zonder dat ge dit zelve bemerkt. Hoeveel moeilijker moet het dan zijn de gevoelens van een ander te omschrijven. Geef nu b.v. eens precies weer, wat een dorpeling ondervindt, die na een samen leving van een tiental jaren met oud en jong, met rijk en arm, zich verplaatst ziet in een stadsche omgeving, in de rosidentie stad. In zoo'n parket verkeert de schrijver dezer brieven. Als 't ik in deze correspon dentie^ eens wat veel op den voorgrond treed, lezer, wijt het dan niet aan verwaand heid, doch uitsluitend aan de zucht om zoo actief mogelijk den lezer op de hoogte te houden van 'tgeen de residentiestad biedt. Ik zit midden in den verhuisrommel. Geen kamer die niet vol staat gepakt, geen stoel om te zitten, geen tafel om te schrijven, niets dan een chaos, een warwinkel. Nog zijn we blij dat 't zoover is. Voor grof geld is het gelukt wat Hagenaais te bewegen de behulpzame hand uit te steken en schipper Taaie van zijn „vrachie" te ver lossen, we zijn dus Hagenaars. De electrische snort met voor ons verbazende snelheid langs onze ramen, een auto gilt zyn sirene. Als we 's avonds even een luchtje scheppen, rijdt ons een wageD tegemoet met groote transparanten er op aandringend, Kesler, de Meester en Kok tot raadsleden te ver kiezen als je ware en brave mannen. De vrijzinnigdemocraten hebben voor hun can didaat Nypels geen reclame gespaard, de Kerkelijke bevelen eveneens hun mannetjes warm aan. Zij doen het nog 't moedigst, Wat 'n suf dingl verklaarde hy op zekeren morgen aan zijn moeder. „Ja tante" en „neen tante"; anders hoort men niet van haar. Neen, dan is mijn Cato'tje een ander schepseltje Juist kwam het „sufle ding" de kamer binnen. Zij zag er snoezig uit, dat moest hij bekennen. Om haar te plagen trok hij haar aan de lange, blonde vlechten, die tot ver langs de slanke taille reikten. Toe neef, laat mij met rust I fluisterde zij beschroomd. Toen werd hij boos en, zooals een tiental jaren geleden, toen zij beiden nog op de schoolbanken zaten, schreeuwde hy haar toe, op de wijze van kinderen die elkaar bekib- belen Zeg eens, kruidje-roer-mij-niet, ben je bijgeval bang, dat ik met je trouwen wil Kijk eens! Met deze woorden haalde hij zijn porte feuille voor den dag en hield haar het por tret voor: Kyk die maar eens goed aan, dat is myn aanstaande bruid, mijn Cato'tje. Nu ben je toch niet langer bang voor me, wel? Zij bloosde en een glans van vreugde toog over haar lief gezichtje. Is 't heusch? Ja Mariene, mengde zich nu tante Bertha in het gesprek, „kleine kinderen worden groote menschen. Nu krijg ik baast want zij achten de keuze hunner mannen gewenscht, om de democratische strooming tegen te gaan! 'tls toch waarachtig in de Hofstad al net als by ons op Flakkee. Alleen lijk, terwijl wy voor raadsverkiezingen met een strooibiljet volstaan, treden hier de candidaten met leiders als een Treub in vergaderingen ter aanbeveling der candi daten op, of dit nu waarlyk helpt waag ik niet te |beoordeelen. Wat ik wel weet, is dat de prijzen van verschillende waren hier heel wat hooger zyn dan op het dorp. Vleesch klimt tot 80 en 90 cent per pond, melk is minstens 10 cent per liter, brood naar verhouding. Het stadsleven levert in dat opzicht dus zeker geen voordeelen op. Als extra-belasting kan men er gerust de trem bij voegen. De afstanden zyn zoo groot, dat men er eenvoudig niet aan denkt te gaan loopen en zyn pasje van een dubbeltje zonder eenig bezwaar neertelt om spoedig zyn doel te kunnen bereiken. Gelukkig hij, die als wij vriendelijke Hagenaars vindt, die als leidslieden voor den pasgekomene optreden. Tien jaar heb ik den scepter gezwaaid in de zevende klasse van de „Menheersche" school. Hoe gansch anders, als veertig kleine Scheveningertjes geleid moeten worden. Al dadelyk treft 't, hoe ze spreken van een „ondje in een okje", van ik „eb" en ik „oop". Een kadetje is voor hen een kadet- sje en in hun dialect wordt die vervalsching voortdurend gepleegd. In kalme rust ligt op 't dorp de school. Hier trilt de electrische onder de ramen door, vervult een onop houdelijk lawaai de straten en belemmert den gang van 't onderwys. Wie zegt, dat Scheveningen in de winter verlaten is, kome maar eens kijken, hij zal dan wel anders oordeelenTot de volgende maal lezers! In myn volgende brieven hoop ik U vollediger op de hoogte te houden van 't geen omgaat in de hooge politiek en van 'tgeen de publieke vermakelijkheden bieden! Hagenaar. Binnenland Naar de Dordt. Ct. meldt, heeft er van ochtend aan het Achterhakkers een droevig ongeval plaat3 gehad met doodelyken af, loop. Een sleeperswagen vervoerde eenige in kisten verpakte brandkasten van klein model vaD de fabriek der firma J. Lips Bzn, naar de Dokhaven ter verdere verzending. Een van de werklieden, die ter begeleiding meereden, de 50-jarige timmerman M. J. G. Weerts, was hierbij boven op een kist gaan zitten Bij het afrijden der Zuidsluisbrug, ter hoogte van het woonhuis van den heer S. M. Hugo van Gyn, stortte de man eensklaps van den wagen, waarschijnlijk door het hevig schokken, met het ongelukkig gevolg dat hy juist op zijn hoofd terecht kwam, zonder dat hy evenwel werd overreden Hevig bloodond uit mood, n©u9 on ooren werd hjj opgenomen en binnengedragen in de directiekeet van het daar ter plaatse in aanbouw zijnde woonhuis. Kort nadat een geestelijke was angeko- men overleed W., die aldoor bewusteloos was geweest. Een bekendspeelhuishouder, betrokken by verschillende obscure ondernemingen in donker Amsterdam, is in zyn woning aldaar gearresteerd. Een vreemdeling was zich bij de politie komen beklagen, dat hem ten huize van een vrouw van verdachte zeden een portefeuille met fSOO was ontrold. On middelyk viel de verdenking op den bewus ten speelhuishouder, in wiens woning dan ook nog hedennacht een huiszoeking plaats had. Er werden .f 400 gevonden. Te Amsterdam zyn in de suikerfabriek van de firma Spaker te Tetterode twee vaste werklieden, W. Letter en De Vries, door een luchtkoker van af de vijfde ver dieping gevallen. Zwaar gewond werden zij naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht waar zy beiden overleden zyn. (Tel.) Te Ilpendam is afgebrand de hoeve van den landbouwer J. Edel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners die reeds te bed lagen, nauwelijks het ge vaar konden ontkomen. Alles was verze kerd, maar laag. Verdwenen illusies! Hy een dikke 40er. Zy iets jonger. Een huwelijksannonce bad hen samen gebracht Trouwplannen waren reeds gemaakt Hy was wel niet een der besten, ging zich wel eens te buiten, maar een schoondochterEn nu heet 't haast maken, lieve Wy moeten (nog inpakken. Ik heb alleen nog maar van papa af scheid t.e nemen. „Dan zal ik wel moeten meegaan, dacht Bertha, anders neemt hy 't mij nog kwalijk." Mooi, sprak zij luid. Ik ga met je mede; ik heb toch nog iets met je vader te bespreken. Omstreeks drie uur stonden zy in de voorkamer van het huis aan de overzyde. Voor de deur lag een zwarte kanten sjaal, die Mariene opraapte. Bertha kreeg 'n kleur van verlegenheid, want zy begreep dadelyk, dat hier damesbezoek moest zyn zonder twijfel was Leopold's verloofde op visite gekomen Mariene gaf als haar meening te kenneD, dat juffrouw Kreisler dit kleedingstuk had vergeten. Haar tante gaf echter een ont wijkend antwoord. Zou je niet, kindlief, je vader willen verzoeken hier te komen Het trappen- klimmen vermoeit mij te veel. In waarheid echter deinsde zij ervoor terug, de vertrekken op de bovenverdieping te betreden, waaraan voor haar zoo droeve herinneringen waren verbonden. Papa is op zijn kantoor, geloof ik, antwoordde Mariene. Ik zal eens gaan kijken, tante, dan knnt u inmiddels wat uitrusten. als je een veertig lentes achter den rug hebt, mag je in liefdeszaken niet meer te kieskeurig zyn. Zoo dacht zy. En zoo dacht ook haar moeder. De groote stap zou dus worden gewaagd. Verleden Donderdag. Hy had te Gorredijk reeds een bakkerij gekocht Had zich een varken aangeschaft. Zyn toe komstige zwager was de leverancier. Beta len kon later wel. Alles was dus in orde. De uitzet van haar ook. Maar verleden Dinsdag bleek de vrijer plotseling spoorloos verdwenen te zyn. En tevens bleek dat de gekochte bakkery te Gorredijk nooit betaald was, evenmin als het varken van den zwager. De schrik voor huwelijksadvertenties zit er bij haar nu voorgoed in. Dinsdagavond had te Tilburg de metse'aar H. v. A. twist met H. v. Gooi. De zoon van eerstgenoemde, die hiervan getuige was, ontstak hierover zoo in woede, dat hij een mes nam en daarmee v. G. een levensge vaarlijken steek in de linkerzijde toebracht, zoodat de linkerlong naar buiten puilde. De dader, de 16 jarige G. M. v. A. heeft zich zelf bij de politie aangegeven. De gewonde is naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. Het is aan de politie te Tilburg gelukt den dader van de gepleegde ernstige mis handeling, den 16-jarigen v. A. wien het heden tot tweemaal toe gelukt was uit zyn arrest te ontvluchten, op te sporen. Hy had zich ergens in een schup (schuurtje) schuil gehouden. In de koekfabriek van den heer E. Arends te Gouda geraakte de jongen G. J. Van den Eng, wonende aan het Jaagpad aldaar, be klemd tusschen een machine voor het plet ten van amandelen, waardoor hij zich aan den hals zoodanig bezeerde, dat geneeskun dige hulp voor hem moest worden inge roepen. Te Bussum zyn woensdagavond afgebrand de schilderswerkplaats van van Rosmalen en de boerdery van J. Kaarsgaren, in d9 Ka pelstraat. Drie woningen van den graan handelaar Kaarsgaren Sr. kregen veel brand en waterschade. De brand ontstond door het gebruik van een benzine-lamp. Geheim-Polizei. Veldwachter Meyer uit Angeren moest Zondag dienst doen te Doornenburg voor een collega, die afwezig was. In dit dorp komende, vertelde men hem, dat er al eenige dagen een politie-man in 'tdorp was en nög wel een Duitscher, een van de Geheim-Po lizei uit Duisburg, die een paar Duitschers op moest sporen. Meijer wilde wel eens kennis maken met dien Duitschen collega en hem aantreffende in een café, waar hy zich te goed deed aan broodjes met vleesch en lekkere Hollandscbe sigaren, vroeg Meyer wat hy eigenlijk in 't dorp moest doen. De antwoorden wekten het wantrouwen van onzen Hollandschen diender op, die zich plotseling het gebeurde in Küpenick herinnerde. Hy vroeg den uuitscner naar zijn papieren cn toen dezo niota kon toonen. werd hy, het was onderwijl al half twaalf j 's nachts geworden, naar den burgemeester van Bemmel gebracht. Het wantrouwen der Hollanders werd hoe langer hoe groo ter en hun nieuwsgierigheid hoe langer hoe lastiger Zoo Wilden zy ook weten, hoe onze Geheim-Polizeiman aan een rijwiel kwam, dat hij in een café te Doornenburg in be waring had gegeven. Deze fiets beweerde hij te Nijmegen gehuurd te hebben, doch een door den Bemmelscheu veldwachter Koenders ingesteld onderzoek toonde alras, dat op 't opgegeven adres te Nijmegen een barbier en geen rijwielhandelaar woonde, terwijl tevens bleek, dat te Nymegen een flets vermist werd. •Onze Duitscher, die, dank zy zyn brutaal optreden, hy had o. a. ook bezoeken afge legd op de secretarie te Gendt en by den burgemeester van dat dorp eenige dagen, een lekker leventje had geleid, bekende ten slotte, dat zyn geheele verhaal gelogen was en dat 't rijwiel door hem te Nymegen ge stolen was. Hy kwam niet om een paar Duitschers op te zoeken, maar werd zelf in z'n Heimat opgespoord wegens diefstal. Vroeger was hy schrijver geweest by de politie te Duisburg, vandaar zeker zijn veld- wachterlyke neigingen. (Arnh. Ct Men schrijft uit Lonneker aan De Ned: Melden wy voor eenigen tijd, dat sedert de komst van den tegenwoordigen kommies ontvanger, bij de Nederlandsche douane aan de Glanerbrug in deze gemeente bureaucratie hoogtij viert, zeer ten nadeele van sommige inwoners, niet minder bureau cratisch wordt tegen onze naburen opgetre den, getuige het volgende staaltje. De weduwe nam op de ouderwetschen sofa plaats en weldra hoorde zy, dat Mar iene uit het kantoor terugkwam en de trap opging naar de bovenkamer. Lieve hemel, dacht Bertha, als Leopold niet meer op het kantoor is, dan heeft hy bezoek, waarschijnlijk van Daar zag zy op de ronde tafel een ruiker versche rozen liggen daarnaast stonden op een zilveien presenteerblad een ontkurkte wynflesch en drie roemers. Op dit oogenblik trad Mariene de kamer binnen. Haar gezicht was doodsbleek, haar oogen blikten star voor zich uit. Papa komt dadelykfluisterde zy. Tante trok het bevende meisje naar zich toe. Wat scheelt je toch, Mariene Is je vader boos op je Mariene gaf geen antwoord en zou waar schijnlijk juist in snikken zijn uitgebarsten, maar zy bedwong zich by tijds, want het ruischen van zijden dameskleederen werd hoorbaar en reeds had Eisenhut de deur geopend om twee vrouwen vóór hem te laten passeeren. Tante Bertha had zich niet bedrogen. De jongste der beide bezoeksters, Leo pold's verloofde, trad dadelijk op Mariene toe en reikte haar de hand. Lieve Mariene, welk een gelukkig toevalDag, mevrouw Zehmen. U kent De twee dames L. uit Gronau i. W. die te Glanerbrug een knipcursus volgen, pas se6rden dezer dagen het douanekantoor, elk by zich hebbende een boterham, waarop twee plakjes worst. Wijl voor invoer van vleesch invoerrecht verschuldigd is, meen de onze douane ook van dezen invoer recht te moeten heffen en in allen ernst werd van de vier plakjes worst invoerrecht geëischt of terugbrenging op Duitschen bo dera, hetgeen de dames verkozen boven betaling. Nu door de electrische tram en den gere- gelden omnibusdienst naar Gronau vele Duitschers Glanerbrug en het naburige En schede bezoeken, daar inkoopen doen of andere uitgaven maken, - alzoo voordeel aanbrengen is de houding onzer douane zeer te betreuren en zou het zeker beide plaatsen ten goede komen, zoo aan derge lijke kleinzielige letterknechtery een einde kwam. Het huwelijk per tram. Zonder twyfel heeft zelden een trouwpartij op Woensdag ochtend te 's-Gravenhage zooveel belang stelling getrokken als die, welke vanochtend per electrische tram aldaar aan het Stad huis arriveerde. Al ware het Koninginne dag, was de beugel van de tram feestelyk met vlaggetjes versierd, terwijl bestuurder en conducteur, zoo goed als de koetsier en de palfrenier van een gewoon trouwrytuig, met bloempjes uit de bruidsbouquet waren getooid. Waren er op de Prinsegracht, vanwaar bruidspaar, familie en genoodigden vertrok ken, een groot aantal menschen, om den ongewonen bruilofsstoet te zien, op de Groenmarkt bevond zich reeds vóór de aan komst van het gezelschap een groote me nigte, die maar steeds aangroeide, zoodat de politie de handen vol had, om voor een geregeiden gang van het daar zoo drukke verkeer te zorgen. Natuurlijk ontbrak het onder het publiek niet aan meer of minder geestige toespeelingen op het ongewone van het geval. Nadat men aan het stadhuis was afge stapt, reed de versierde tram naar het Plein, om dan te wachten op het bericht, dat het weder afhalen van het gezelschap. Van het stadhuis vertrok de stoet door de Prinsestraat, over denNoordwal naar de R. K. kerk in de Assendelfstraat, vanwaar, na afloop van de kerkelijke inzegening van het huwelijk, weder tot vóór de woning der bruid werd gereden. Wellicht dat binnen niet te langen tyd het ongewone van een trouwpartij per tram er reeds weer af is, daar de tram directie een ieder in de gelegenheid stelt, op deze wyze naar stadhuis en kerk te gaan. (Vad.) Een vondst! In een terp by Midlum is dezer dagen een geraamte gevonden ter diepte van ongeveer 2 meter. Toen men aan de lucht was blootgesteld, werd het zoo broos, dat men het weer moest begraven. Tftrzftlfdpr plaata io, "p ->»■» -u-pi» i- meter, een vaartuig ontbloot, dat vermoede lijk van zeer ouden datum is. Oudsheids- heidskenners zullen hier wel een nader onderzoek instellen. De verloren zoon. Ruim twee jaar geleden vertrok van Amsterdam naar Amerika een 27-jarige man met een van zyn oom geërfd bedrag van f30.000. In den beginne ontving zijn vader brieven, doch daarna vernam hy niets meer. Een onderzoek door tusschen- komst van den Nederlandschen consul te New-York leidde tot niets. Ten slotte ging de vader zelf naar New-York en na vier dagen vergeefs zoeken liet hij op den hoek eener straat zyn schoenen poetsen. Toen hy den schoenpoetser betaalde, zagen de mannen elkander aan en .vader en zoon hadden elkander herkend. De jonge man had zyn vermogen verloren en als schoenpoetser moest hij in zyn onder houd voorzien. De vader keerde verheugd met zyn wedergevonden zoon te Amster dam terug. (Hbld.) Tegen winterhanden moet men thans reeds voorzorgen nemen. Daarvoor moet men de handen nooit jn koud water was- schen, maar steeds heet water gebruiken en ze eenige minuten in bet water houden, dat zoo warm moet zijn als men maar ver dragen kan. Na zoo'n heet handenbad on middellijk inwrijven met een mengsel, bestaande uit glycerine, witte terpentyn en kamferspiritus, van alles evenveel. my toch nog wel Ik zou zoo graag Mariene even alleen willen spreken Toe, Toni, ga jij met mevrouw 'n beetje in den tuin wandelen Bertha begaf zich dadelyk naar den tuin, door Alice's oudere zuster gevolgd. Mijn aanstaande zwager is danig uit z'n humeur, klaagde de byna zeven-en-der tigjarige freule Het is natuurlijk de schuld van m'n zuster; die was zoo ongeduldig om haar nieuwe woning te leeren kennen en dacht, dat Mariene al vertrokken was. Nu zaten die twee daar zoozoo als verloofden nu eenmaal gewoon zynen eensklaps klinkt een kreet door de kamer en hoor ik, hoe Leopold op barschen toon vraagtHoe kom jy hier Mariene Daarop Marlene's stemVader I Verder niets. Ik stormde natuurlijk de kamer binnen. Daar stond het kind tegen de deur geleund, doodsbleek, met tranen in de oogen. Eisen hut moest haar natuurlyk alles openbaren. Het kwam het meisje als een koudwater- straal op bet lyf, zij was een bezwijming nabij... Alles had waarlijk een betere ont vangst verdiend, maar het kind heeft geen schuld. Haar hoofdje zit natuurlyk vol van die domme sprookjes, waarin booze stief moeders de hoofdrol spelen I Waarbij niet moet worden vergeten, merkte Bertha droogjes op, dat zy een kloosterachtige opvoeding en een dorre Plaatselijk Nieuws. MIDDELI1ARWS- 9 December a. s. zal de Kegelclub „Alle negen voor hare leden een wedstryd houden. Donderdag had de dochter vaD schip per Mijeren het ongeluk een ketel kokende koffie over haar voet te krijgen waardoor zy hevige brandwonden bekwam. Tot heden zijn voor dit jaar ongeveer 8.000.000 K. G. suikerpeeën op de fair- banken alhier gewogen. Naar men verneemt heeft de heer Timmers een vet varken getrokken op zyn lot bij de gehouden verloting tergelegen heid van de Sommelsdyksche paardenmarkt. Bode Boslooper van Ouddorp had Vrijdag j. 1. zyn hit aan een paal op het Zandpad vastgebonden, om zelf eenige bood schappen te verrichten. De hit het wachten zeker moede, trok de paal af en sloeg op hol. In de Nieuwstraat kantelde de wagen en viel de hit, die daarna werd gegrepen. Eenige schade was natuurlyk het gevolg. Donderdag jl. geraakte H. D. door het loslaten van een lat eener heining in de Sommelsdyksche haven. Gelukkig was er weinig water in de haven anders had zij stellig kopje onder gegaan. Nu kwam ze er af met een paar natte beenen. MELISSANT- Bij den heer S. worden voor de tweedemaal op den kouden grond, in dit seizoen nog peulen geplukt. De Heer W, O. postbeambte alhier is als post en telegrambesteller benoemd te Voorburg. Bij het inspannen ging de hit van N. M. er van door, spoedig geraakte het dier te water waaruit het met veel moeite werd Mej. M. v, d. M. had he! ongeluk van de fiets te vallen waardoor zy bloedend aan het hoofd verwond werd. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Met het drinkwater is het op deze gemeente treurig gesteld, verscheidene men schen hebben zelfs geen water om een kopje koffie te trekken, Mej. G. V. van N. Tonge is als tijde lijk onderwijzeres aan de openbare school alhier benoemd. IILRKINGEN- De hoofdprijs der Sommels dyksche verloting, zynde een prachtig rijtuig bespannen met een paard is gevallen op het tienjarig zoontje van den heer Jacob Snyder alhier. NIEUWE TONGE- Een aardig buitenkansje voor de naderende winter viel de arbeider e verloting, lote hij een 2 jarig bruin merriepaard, hetgeen hy bepaald door al zijn dorpsgenoten van harte is gegund. By het heerschend gebrek aan drink water, daar er al huishoudens waren die zich met putwater moesten behelpen is van gemeentewege de gelegenheid opengesteld tot het halen van water uit den regenbak der O. L. School. Mejuffrouw G. M. Verwey is wederom tydelyk benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Melissant. Buitenland. Een Duitscher door een Franschman mis handeld. Uit Duitsche bron wordt uit Tan- ger geseind, dat soldaten der Fransche po litie den molen van een Duitschen bescher meling zijn binnen gevallen an geëischt hebben, dat hun graan kosteloos werd ge malen. Dat werd geweigerd waarop de Duitsche beschermeling is mishandeld. Jubileum van den Paus. Tegen 8 Nov. zal de Paus de buitengewone gezanten van Duitschland, Oostenrijk, Spanje en Neder land ontvangen, die hungelukwenschen en cadeaux zullen overbrengen ter gelegenheid van zyn jubileum. Vijfhonderd-duizend mark aan juweelen gestolen. Te Hamburg werd een Deensch juwelier, die voor 500,000 mark aan juweelen by zich had, door diefstal van deze schatten beroofd. Waarschijnlijk werden de juweelen, door opensluiting van de safe, die de ju weelen bevatte, ontvreemd. jeugd achter den rug heeft, zoodat zy geen blik op het praktische leven heeft gekregen. Zwijgend wandelden de beide dames voort, totdat de roepToniToniweerklonk. Zy wendden het hoofd om en zagen Leopold aan de deur van de huiskamer staan. Hij wenkte hen tot zich, maar Marlena was reeds het kleine bruggetje genaderd. Tante Bertha nam snel afscheid en ijlde haar na. Kind, sprak zy, zoodra zy haar had ngehaald, je ziet er uit, alsof je een ongeluk is overkomen.! Mariene antwoordde niet. Later zal je inzien, ging de weduwe voort, dat je vader gelyk had door weder naar een levensgezellin om te zien. Het meisje bleef stilstaan en keek haar tante vertoornd aan. Haar oogen fonkelden in het bleeke door smart verwrongen ge zichtje maar geen geluid kwam haar over de lippen. Toen liet zy den arm barer tante los en ijlde vooruit, tot zy de huisdeur had bereikt. Zonder om te zien stormde zij de gang in, de trap op en sloot zich in haar kamertje op. Tante Bertha volgde haar met moeite. Die hartstochtelyke, zwygende uiting van diepe smart maakte haar ongerust. Waar moest dat heen (Wordt vervolgd.) De uitsluiting in Lanca kaarders in Lancashire t: niet èène lijn. De spin neergelegd by de regeling nl. 5 pCt loonsafslag op zij echter tegenover de ka zij verwerpen die regelin} Te Buruley zijnduizenc weik, tengevolge van Oldham. De omstandighei loosheid zyn nu zoo. dat< hun geen wachtgeld ui vertoornd, hebben de werk yan hun vereeniging een een stuk van den nacht i kaal opgesloten gehouden hen ten slotte. Een Jong-Turksch compt derom geruchten over e' complot ten doel hebbend* Sultan Abdoel Hamid te b broeder Soeleiman tot Sul ren. Brand te Bloemfontein. telegram gemeld dat de reg te Bloemfontein door brar Deze gebouwen waren de geheele OranjeRivierkolon een groote oppervlakte en door prachtige tuinen en t had daar by elkaar de dei onderwys, mijnwezen, lam werken en financiën, tev rechtbank en den eerst k richte raadzaal. By den verloren de openbare bibli duizenden boekdoelen bevat documenten, die betrekkin: geschiedenis des lands ged Alle zaken der regeering door het verloren gaan vai scheiden. In den voortuic staan prachtige boomen, dragen van bekende personi geplant, als hertog en Connaugt, lord Milner, Paul mrs. Chamberlaiü en andere wen staat het standbeeld Brand, met op het voetsti zijn lijfspreuk: „Alles zal r Dat de brand zulk een omv gen, moet voornamelyk aan bluschmiddelen worden to< stad bezit slecht één brands er nog gebrek aan water. O regeeringsgebouw woei de Verscheidene documenten konden nog gered worden, werd slechts een spuitgas onder een uitstortend gewei weer, spoorwegpersoneel werkten samen om het vut Het heet, dat men in Amer. len gaat vervaardigen, die f62.50 het stuk zullen koste De verantwoordelijkheid va Koning Alfonsus heeft de: O- --"-- mof -jijn inii die naar bekend is, wat al al 's konings daden en bewt richt. Op de tentoonstellin bood een exposant den koning Lachende wendde Alfonsus heer Maura met de woorden regeering de verantwoordely chocolade aanneem?" Maura „Ik aanvaard alle verantwo' halve die voor de indigesl Majesteit zich daardoor op halen." Een roodc bende. Sedert "§e werd een doel van Frankryk, de Dróme en de Isère, byri Rhöne, onveilig gemaakt d moordenaars. Men sprak daa. „roode bende", de politie was c de bevolking zelf nam aller! maatregelen, en toch hoorde weer van een nieuwen moor Nu eindelyk is het aan de I uit Lyon gelukt, de bende, in hechtenis te nemen. De bende „werkte" naaree sel. Ze vermoordde enkel oui die in alleenstaande huizen op woonden. Als het donker w werd het huis van het uitge: offer omsingeld. Er werd op de deur gekloj en drinken gevraagd. Zoodra open gedaan, stormde de gehee binnende oude man werd en moest dan zeggen, waar kostbaarheden geborgen ware meedegedeeld had, werd hy De moordenaars roofden dan den, lieten zich eten en drinken en gingen vervolgens huns w Naar by het onderzoek gebl ben zij op deze wyze veertig een oude vrouw van 72 jaar In 't algemeen is de „oogst" groot geweest. Maar in één g< bende toch 75,000 francs mac Aanvankelijk was ze nog és ker. Deze vijftiende man is w hoorzaamheid door de bende geruimd. Hij moest op een grysaards vermoorden, en toen bezwaar maakte, werd hy do< broeders overhoop gestoken. Z in de uniform van een soldaat geworpen, en men heeft inderl tyd van den jongen man niet t stellen. Een Iersche eilandkoning. He dezer dagen van den „koning" murray, heeft de opmerkzaai eens gevestigd op een merkwaa Iersch vorstendom, dat aan de kt ligt en ongeveer 80 inwoner: voor het meerendeel nooit van 1 naar het vasteland zyn o verge: De „koning" woonde in hetze slot aan den stadsmuur, die z dat men er met paard en "wag kan ryden. Eigenaardige, celvor altaren, Keltische kruisen en an wekkende antiquiteiten, beneve dene kerken, bewyzen den ou koningstad op dit kleine eilandje

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2