ONZE EILANDEN van 20 SEPTEMBER 1908. Laat kinderen niet op kinderen possen. Te Renkum is Vrijdagmiddag een 5-jarig meisje van E. dat door haar broertje in een kinderwagen werd gereden, door het kantelen, van dien wagen in een sloot ge vallen en verdronken. Luidruchtige voorstanders van de kermis. Te Bergambacht geeft het misnoegen over de afschaffing van de kermis nog dagelijks tot relletjes aanleiding. Eiken avond trek ken groote gezelschappen af, zingen een kermislied en gooien hier en daar ruiten in. Hun leus isDe kermis moet en zal terug komen. Onder de toonbank gedood. Te Schijndel zouden in bet verbouwde winkelhuis van "W. Schevers in de Kerkstraat de meubels geplaatst worden. Eene zware winkelbank stond buiten rechtop gereed tegen den gevel van een naburig huis. Opeens valt de zware toonbank en treft het vierjarig zoontje van den eigenaar zoodanig, dat het kind op slag dood bleef. „Iets lief3*' 1? Binnen enkele dagen kan, naar met ze kerheid wordt gemeld, worden verwacht de benoeming van mr. A. Slob, advocaat te Rotterdam, tot burgemeester van Haarlem mermeer. R. Nieuwsblad. Een Zwijndrechtsche bolleboos. Een berucht individu J. H. zette gistermorgen weder een deel der gemeente Zwijndrecht op stel ten. Vermeenende twee kwartjes te ver missen, beschuldigde hij daarvan zijn zoon en bewerkte hem spoedig daarna zoo met zijn mes, dat weldra dr. Broeksmit genees kundige hulp moest verleenen. Door de beide gemeenteveldwachters naar Dordt, waar hij nog eenigen tijd vrij logies te goed heeft, overgebracht, sprong hij over de leuning der veerpont in het pontegat. Daar het water hem hier slechts tot aan de borst kwam, was hij spoedig weder op den vasten wal, waar verscheidenen uit het publiek, dat hem zeer weimg sympa thiek was, zijne redding bejammerden. Met zijn natte kleeren werd hü nu naar Dor drecht overgebracht, waar men hem wel weder een korte poos zal opbergen. Kinderen en drank. De burgemeester van Hurwenen heeft kaartjes laten drukken met den volgenden inhoud: „Aan de Ouders 1" „Het bezit van kinderen is een groot en voortreffelijk geschenk des Heeren, doch dat bezit legt een zware verantwoording op uw schouders tegenover den algoeden God, tegenover uw kind en de maatschappij. „Gij hebt er voor te zorgen, dat voor zoo ver zulks in uw macht ligt, uwe kinderen kun nen opgroeien tot krachtige en /linke man nen en vrouwen, die later sterk zullen staan tegenover allerlei verleidingen, die hen be dreigen. „Wilt ge dat in hooge mate bevorderen, geeft dan uw kind nooit een druppel sterke drank, likeur, bier of wijn! Ook niet by huiselijke feesten of bij bijzondere gelegen heden, niet in gezonde dagen, en by ziekte alleen op uitdrukkelijk voorschrift van een arts. „De geneeskundigen zijn het er over eens dat deze dranken voor kinderen niet deu gen. „Zy bedreigen ernstig hun gezondheid, zij verminderen den eetlust en benadeelen de gezonde spijsvertering, zij schaden de licha melijke en geestelijke ontwikkeling; zy roepen prikkelbaarheid en zenuwachtigheid te voorschijn, zij verzwakken het weer standsvermogen tegenover allerlei ziekten. Bovendien maken zij uw kind ruw en meer vatbaar voor slechte invloeden, terwijl zy oorzaak zyn van achterlijkheid bij bet loe ren. „Hebt gy uw kind lief, geeft het dan nooit sterkedrank, likeur, bier of wijn. „Maar geeft het nog minder de suiker uit een glas, waarin deze dranken zyn ge weest." Het hoofd der school heeft deze kaartjes aan de leerlingen uitgedeeld. Ter secretarie zullen ze uitgereikt worden aan ieder, die een geboorte komt aangeven. Het mag ook wel in een gemeente, waar men zeker weet, dan een minimum van f 10 per hoofd wordt uitgegeven aan sterkedrank schrijft de „N, R. Ct." Daarmee is waarschijnlijk Rotterdam be doeld. Ken staking geëindigd. De staking van de coöperatieve aardappelmeelfabriek te N. Pekela en omstreken is opgeheven. Alle ont slagenen werden weer tot den arbeid toege laten, terwyl een loonsverhooging van 10 cent per dag is toegestaan. Dit was de eer- myne verloving met haar, geweten had, dat ik u beminde, dat zij je echter bij mij in verdenking had gebracht, dat zy dezen mijn brief onderschept en achtergehouden had, opdat ik, tevergeefs op antwoord wachtend; ten laatste aan je ontrouw zou gelooven dat ik dit onwederlegbaar bewijs van hare handelwijze, kort geleden in hare cassette gevonden had, toen ik haar diadeem naar Weenen moest zenden „Gij ziet dus, lieve tante," voegde ik erbij, „dat bet vertoonea van deze brieven en het uiterlijk van een beleedigde, miskende vrouw, een prachtige coraédie is, die zy op meesterlijke wijze ten tooneele voert. Dit is echter een geheel onnoodigeinspanninggeweest. Indien Ruth nog slechts enkele dagen geduld geoefend had, dan zou ik haar met alle mogelijke kalmte, het voorstel tot eene scheiding hebben gedaan. Daardoor zou zij zich veel opwinding bespaard hebber, en badde zy het slot van mijn schrijftafel niet behoeven te ruïneeren, teiwijl ze de lade, waarin die mij zoo waarde brieven geborgen waren, met een valschen sleutel opende." Met deze woorden naderde ik de tafel, nam de brieven byeen, en borg ze in den zak van mijn uniform. „Het zijn de brieven van eene bruid aan haren verloofde," zeide ik, „en dus geen lectuur voor derden." „Thans echter barstte het hartstochtelijke temperament van Ruth in verdubbelde mate ste staking door de Nederlandsche vereeni- ging van fabrieksarbeiders gevoerd. Een indringer. Gisteren liepen, vertelt de Middelb. CL", overdreven geruchten omtrent een inbraak, die bij een bewoner van het Zand, onder Koudekerke, zou hebben plaats gehad. Omtrent het gebeurde vernemen wij het volgende In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks half een, werd bij een heer De K. aangebeld. De dienstbode deed open, waarop de man, die gebeld had, vroeg, om den heer des huizes te spreken, intusschen de dienstbo de op zij drong en zich naar de slaapkamer van den bewoner wilde begeven. Deze was door het gegil van de meid ont waakt en vluchtte, op de heftige bedreigin gen van den iDdringer met zijn vrouw in nachtgewaad door den tuin naar den in de nabijheid wonenden gemeenteveldwachter, die echter op surveillance was. De zoon, die den indringer boven aan de trap te woord stond verschrikte niet minder; hij ging ook naar het balkon en sprong van daar in den tuin. Toen de heer De K. met zyn vrouw in huis terugkeerde, was den indringer verdwe nen. De man, die al die drukte veroorzaakte, is zekere P. B., 22 jaar oud, en te Middel burg woonachtig. Hy is op zyn werk te Vlissingen gehoord. Hij weigerdeDoor den burgemeester werd namens den gemeenteraad aan het hoofd der openbare school, die een 40 jarig jubileum vierde, een cadeau aangeboden. Het hoofd der schoolweigerdeHet stuk speelde te Emnes. De paarden in de mijnen De correspondent van „De Tel." schrijft uit Eygelshoven Aan de nieuwe schacht was ik juist ge tuige van een aandoenlijk moment in de dierenwereld. Men had de pompen even stop gezet, om de mynlift te doen werken, waar voor de kleine hoeveelheid beschikbare ener gie wel noodig was. Men wilde namelijk de paarden, die in de myn dienst doen voor het versjouwen van de steenkool aan de oppervlakte brengen, daar deze dieren, waar van verscheidene wel een half jaar van het daglicht waren afgesloten, toch voorloopig niets te doen hebben. Voorzichtig werden de dieren opgehaald. De nieuwe electrische liftmachine, een compleet wonder der mo derne techniek, manoeuvreerde „op een haar", en stuk voor stuk kwamen de forsch- gebouwde paardjes te voorschijn. Hoe be viel hun de wereld daarbovenHoe gretig sperden zy de neusgaten wyd open, om de frissche buitenlucht in te ademen, hoe streelend voelden zij de milde Septemberzon op hun rug, hoe trappelden zy van genot, als zy onder de hartelijke liefkoozingen van hun begeleiders naar de weide gevoerd wer den. Voor deze arme dieren beteekent de treurige ramp inderdaad een onverwacht en heerlijk feest! Veltman. Naar men meldt, is W. C. Velt- man, die ongeveer drie maanden geleden uit Medemblik wist te ontvluchten en in den nacht van Zaterdag op Zondag, zooals men weet, te Amsterdam gearresteerd werd, gis termiddag zwaar geboeid naar de strafgevan genis te Leeuwarden overgebracht. Vóór zijn verblijf te Medemblik had Velt man ongeveer negen jaren in de gevangenis te Leeuwarden doorgebracht, terwyl hij tot 1915 zijn vrijheid nog zal moeten missen, wegens diefstal met braak en poging tot moord. Hij pleegde n.l. inbraak in een perceel aan de Brouwersgracht te Amsterdam en op hee- terdaad door de politie betrapt, loste hij een revolverschot op den brigadier van politie van Stralen, die zwaar lichamelijk letsel be kwam. Storm doorstaan. Volgens een gisteren te Alblasserdam uit Rio de Janeiro ontvangen telegram is de „Adriana", kapt. G. Bruyn, daar aangekomen, met verlies van ra's en grootbramstreng en meerdere dekschade, tengevolge van een doorgestanen orkaan. De equipage is in goeden welstand. Dinsdagmorgen vielen twee metselaars, werkzaam aan het plafond van het in aan bouw 2ijnd huis van den heer Vlymincx aan het Stratumseind, te Eindhoven, door het loslaten van een steigerüouw en kwaaien beiden in den kelder terecht. Een hunner J. v. L. uitGerwen werd met gebroken linkerarm en ernstige verwonding aan het hoofd opgenomen, zoodat overbren ging naar het gasthuis noodig was, terwyl de andere werkman met licht letsel vrij kwam. los. Schaamte wegens de ontdekking van hare logons, woede wegens mijn onver stoorbare kalmte, en vernederde trots, deden haar alle wetten der wellevendheid verge ten. De onwelvoeg'lykste uitdrukkigen stroomden in ontembare woede over de kersroode lippen. terwyl hare oogen met tranen van gramschap gevuld, en hare vuisten krampachtig gebald waren. „Ik haat je 1 Ik veracht jewerd my in alle mogelijke variaties naar 't hoofd ge slingerd. Kalm liet ik haar uitrazen, en wendde my weer tot vrouwe v. Bendeleben. Ik verwachte van haar een woord van ge zag; ik heb altijd een hoogen dunk van baar verstand gehadmaar zy zat nog altijd met de handen op tafel saamgevouwen, en scheen voor de scheldwoorden van hare dochter geen oor. en voor my nauwelijks een blik te hebben. Eindelijk wierp Ruth zich aan de voelen harer moeder neder, en met een luiden gil verborg zy haar hoofd in de plooien van haar kleed. Nu stond de barones op, en my een koelen blik toewer pend, sprak ze met luider stem, zoodat Ruth's snikken terstond verstomde: „Het is genoeg! 'tls gelukkig, dat het zoo komt. Ik heb je slechts één zaak te zeggen: „Indien Ruth, zooals je zegt, geweten heeft, dat je reeds een betrekking met de dochter van dominee Siegismund onderhieldt, dan moet zij je bij den Hemel, wel zeer bemind Een meteoorsteen. Toen een gedeelte van het Asser garnizoen op de Witte heide aan het schijfschieten was, werd men eensklaps opgeschrikt door een licht, dat, niettegen staande de zon scheen, zeer schitterend was. Het was afkomstig van een voorwerp, blijk baar een meteoorsteen, dat door de lucht kwam suizen en op ongeveer tweehonderd meter afstand Jneerviel. Niettegenstaande yverig zoeken beeft men niets kunnen vin den. Het voorwerp had oogensehynlijk de groote van een vuist. Vergiftiging. Te Haarlem zijn verschillende gezinnen in het Leidsche kwartier ziek ge worden door eten van bedorven koelever. Een jongen viel zelfs benauwd op straat neer en moest naar zyn woning worden gebracht. Een ongeluk in het kamp van Zeist. In het Zeister-kamp, legerplaats naby Soesterberg, had dezer dagen een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De milicien K., van het 9de Regiment infanterie zag by het oprollen der tent van luitenant-adj. A., een revolver aan diens krib hangen. De soldaat nam het wapen in de handen, bekeek het eens nauwkeurig, spande de haan en legde schertsend aan op den dichtby staanden schldwacht. De haan ging over, zonder dat er verder iets ongewoons plaats had. I ntusschen speelde de milicien, die nog nooit een revolver in de handen had gehad,steeds door met het gevaarlijke wapen. De haan werd opnieuw gespannen, nog eens gemikt, eindelijk trok hij nog eens af en plotseling weerklonk tot aller schrik een schot, met het noodlottig gevolg, dat hij zichzelf door de hand schoot. Dit voorval bracht vrij wat opschudding in het kamp teweeg. De luitenant-adjudant, die volgens mili taire voorschriften geen met scherp geladen wapen in de legerplaats mag hebben, heeft den kolonel van het regiment direct met het voorgevallene in kennis gesteld. De milicien werd voorloopig in het kamp ver bonden en bevindt zich nu in het militair hospitaal te Amersfoort. Zijn toestand is bevredigend. Waarschijnlijk zal hy twee vingers van de linkerhand moeten missen. Doodgevallen. Gistermiddag had aan de Mallegatsluis te Gouda de sjouwer D, S. het ongeluk van den wal op een in de kolk liggend schip te vallen met bet gevolg, dat hy voor dood werd opgenomen. Dr.Beijers, onmiddellijk daar ter plaatse, kon niet an ders dan den dood constateeren. Het lijk werd naar het ziekenhuis ver voerd. Verdronken. Dinsdagavond kantelde in het kanaal by Neuzen een zolderschuit der heeren Van Hatturn en Blankevoort, waar mede steenen werden vervoerd. De twee opvarenden vielen te water. Een wist zich te redden, doch de 23 H. Imkje van Wer kendam verdronk. Een woeste stier! Een man moest een stier afhalen, welke per boot van Purmerend aan het Abattoir te Amsterdam was aangevoerd. Hy werd door het dier met kracht tegen de ver schansing gedrukt, daarna op de horens genomen en op de boot geslingerd. De man werd inwendig gekneusd. Hij is in het O. L. Vrouwe-Gasthuis opgenomen. Valsch geld te Gouda! Bij het opbreken van een vloer in een perceel aan de Vlamingstraat te Gouda werd gisteren een valsche gulden gevonden, welk geldstuk by de politie js gedeponeerd- In dit perceel had indertijd een huiszoe king plaats op het vermoeden dat men daar valsch geld fabriceerde. De wijziging der Postwet. Bij Kon. Besluit van 16 September jl., is bepaald dat de wijziging der wet tot rege ling van de brievenposterij in werking treedt op 1 October 1908. Een berucht persoon aangehouden. De sinds eenige weken voortvluchtige J. Joris, uit Cortenaeken (Belgis,) die in de buurt zijner woonplaats een jager trachte te vermoorden, werd Dinsdag door de politie aangehouden in een volkslogement. J. werd overgebracht naar het commissariaat van politie, ver volgens voorgeleid voor den officier van justitie, die bevel gaf Joris naar de gevan genis over te brengen, in afwachting van zijne uitlevering aan de Belgische regeering. Haat legen een opzichter. De opzichter van de tapijtfabriek, J. Rijks, te Dinxperlo, staat in de laatste dagen aan de ergerlijkste bal dadigheden bloot. Het vernielen van zyn vensterruiten is aan de orde van den dag. Reeds wist de veldwachter twee daders op le sporen en moest de opzichter zyn ramen hebben, datzy desniettegenstaande je vrouw werd, jij ondankbare 1 En nu, verlaat ons; mijn arm kind heeft rust noodig. Bendeleben zai met den officier van justitie spreken, en de scheiding voordragen „Ondanks my zelve lachte ik, toen ik het portaal overliep, luid wegens deze opvat ting der zaak; voorwaar, mijne tante is een verstandige vrouw, dat begreep ik uit de vernuftige wending, die zy aan deaan- gelegendheid gaf! Maar de man strijdt te vergeefs met alle wapenen der logica, tegen de zelf gevormde idéeön eener vrouw. Ik beproefde ook niet, myn tante tot een beter inzicht te brengen, doch begaf mij tot den baron. Hem trof ik in zeer vijandige stem ming aan. Hy deed mij de heftigste ver wijten, omdat ik zoo weinig gevoel van stand bezeten had, om een burgerlijk meisje te willen huwen. Hij zeide, dat ik door deze minnary hem geblameerd, en zijne dochter ongelukkig gemaakt had, en nog veel meer, wat ik je niet wil herhalen. Op u, myn Gretha, was men óók zeer verbolgen. Jy arm meisje, hadt wegens je positie op het kasteel, geen hart mogen bezittenEn tbch klopten onze jeugdige harten sneller, als we elkander zagen, en de liefde, die het immers geheel onverschillig is, of een kroon boven het naamcijfer van beiden prijkt, of dat die aan de eene zijde ontbreekt, trok ons tot elkander grendelen. Doch Maandagavond was het getal steenenwerpers met twee vermeerderd. Met steenen en flesschen werd zijn huis gebombardeerd, doch de buurman, wiens ruiten niet gegrendeld waren, zag deze ver nield. Tegen het viertal is proces-verbaal op gemaakt. Steiger ingezakt. Zaterdagmiddag zakte de steiger van het in aanbouw zijnd post kantoor te Dalfsen, eensklaps in. De zich boven bevindende werklieden kwamen met den schrik vrij, behalve de opperman Van Eraraen, wjen een kalkbak op het Rif viel, tengevolge waarvan hij met zware inwen dige kneuzingen naar zyn woning moest worden overgebracht Men schryft ons Op 17 dezer is achter Pieterburen een schip gestrand, ongeveer tien minuten van den Zeedijk. Eerst als de wind uit het Westen komt waaien, is er kans, dat het vaartuig over de Wadden kan verder zeilen. De bemanning bestaat uit twee personen; een jonge man en een jongen. De jonge man noemt zich Van D., jur. doet. te Leiden. Met zederen argwaan wordt hy door de .kustbewoners ontvangen; men heeft een uniform by dezen student gezien en nu houdt men hem voor een officier uit Duitsch- land. Hij teekent het strand af, met het oog op de wetenschap, maar dat wekt het vermoeden van spionneeren. Dagelijks wordt het schip op het strand bezocht; men kan er blootvoets komen. N. R. C. Plaatselijk Nieuws. MIDDEUIAKNIS- Sedert de laatste opgaaf zijn nog binnengekomen de Vischsloepen. Henderika Adriana sch. H. Jordaan met 75 ton, Luctor et Emergo sch. W. v. d. Hoek met 73 ton, Zeemeeuw sch. J. de Ko ning met 71 ton, Noordster sch. L. Koster met 55 ton. Vrijdagmorgen ontving de familie van Gelder het treurig bericht, dat hun bloed- verwaut L. v. Gelder, op den sloep „Voor lichter" Schipper M. den Braber was over leden na oen ongesteldheid van twee dagen. Het stoffelijk overschot, kwam denzelfden avond per stoomboot alhier aan. Vrijdagmorgen ontstond ten huize van B. van Gelder alhier, eeu begin van brand wat echter door toegeschoten hulp werd gebluscht. Naar men verneemt was het in den schoorsteen ontstaau. Op Zaterdag den 3 October a. s. zal in de Concertzaal van den heer K. J. Meyer de jaarlyksche vergadering van Onderwij zers en onderwijzeressen in het arrondis sement Middelharnis worden gehouden. GOEDEÜEEDE- -De heer T. C. Goekoop had liet ongeluk met paaid bêspannen voor een nieuwe karos naby Ouddorp in de sloot te geraken, er kon alzoo met een nat pak huiswaarts. De wagen werd ook nog be schadigd. OUDDOIIP- Bij A. de K. zijn alhier voor !de 2b maal rijpe aardbeien geplukt. Donderdagmiddag had de landbouwer J. Meyer uit Oudeland, toen hy door Goede reede met zijn wagen kwam rijden het onge luk, dat de as brak en hy genoodzaakt was om alleen met de paarden naar huis te gaan. XIEUWE TllXGE. De loting der Nat. Militie voor deze gemeente zal plaats hebben te Dirksland op Woensdag den 15 October a.s. des voorm. ten 9i/z ure. Ouders, voogden of verzorgers, die hunne kinderen hetherhalingsouderwysop de openbare lagere school, willen laten vol gen, moeten zich daarvoor aanmelden bij den heer C. P. Kühler, hoofd der school voor of op den 10 October a.s. Buitenland. Brand in „La Ville- dc-Saint-Dênis." Bovengenoemd magazijn een der groote warenhuizen van Parijs, gelegen aan den faubourg Saint Dénis en rue de Paradis, is Zondag grootendeels door brand verwoest. Op Zondag zyn de magazijnen gesloten zoo dat de brand reeds een groote uitbreiding had gekregen eer hy werd ontdekt. Vermoe delijk is het vuur ontstaan in den kelder, waar de machines geplaatst zyn en wel in een localiteit waar men vuilnis en afval bewaar de, o.a. met olie gedrenkte lappen, die ge bruikt waren bij het smeren der machines. aanen dat zou een misdaad zyn 1 „Ik verliet myn oom, zonder mij, zooals hij zeker verwacht had, wegens mijne han delwijze te verdedigen. Ik zeide hem slechts, dat ik de scheiding aanvragen, - en te dier zake morgen reeds met mijn notaris spreken zou. Hij ontstelde, en hetopenbaar schandaal vreezende, stelde hy mij een tijdelijke scheiding van mijne vrouw voor; zij zou onder het voorwendsel van zwakke gezond heid, voor langen tijd op reis kunnen gaan, en wellicht zouden onze gemoederen zich intusschen kalmeeren. Later zou een over plaatsing naar een ander garnizoen mogelijk zyn, Ruth zou my dan de „misleiding" vergeven en bedaarder worden. „Ik heb Ruth niet misleid,"' zeide ik, „en zij heeft mij totaal niets te vergeven. Ik heb er niets op tegen dat zy op reis gaat, maar ik kan helaas, het eenmaal opgevatte besluit tot echtscheiding niet terugnemen, daar ik in mijn huwelijk tot de vaste over tuiging ben gekomen, dat onze verhouding niet beter, wèl echter steeds ongelukkiger zal worden, 't Is dus het beste voor Ruth, èn voor my, en ik doe, zooals ik reeds zeide, morgen den eersten stap in deze aangelegenheid." „C' e s t b o n," zei mijn oom een buiging makende, ofschoon zijn gelaat zoo wit was als krijt. „Ik wil mij niet hinderlijk in den loop van deze treurige geschiedenis mengen: Om 8 uur 's morgens kwamen 3 stookers in de machine-afdeeling, doch zy werden terug gedreven door den rook, die alle kelderlo- caliteiten vulde. Op het alarm dat zy maak ten, was de brandweer spoedig ter plaatse, maar met onvoldoend materiaal, omdat men meende, dat het slechts een onbeduidend brandje was. Eer voldoende bluschmiddelen aanwezig waren sloegen de vlammen reeds uit het gedeelte van het magazijn aan den faubourg, een enorme hal, met een glazen dak, dat op ijzeren pilaren rustte. In den grooten voorraad goederen van allerlei aard, die daar was opgestapeld, vond het vuur ruimschoots voedsel en van het begin af was reeds te zien, dat dit gedeelte van het ma gazijn verloren was. Dank zy de watermas sa, die verscheidene spuiten in het gebouw wierpen, konden de overige deelen behouden bly'ven en wel de afdeelingen van gemaakte kleederen, meubelen en wasdoek, ofschoon de daar aanwezige goederen totaal bedor ven zyn. Om 2 uur in den namiddag stortte bet dak van het brandende gedeelte, dat 5 verdiepingen hoog was, met donderend ge raas ineen en om 8 uur 's avonds was het vuur gebluscht. De schade wordt op 8 milli- oen geraamd. „La Ville de Saint-Dénis" werd 50 jaar göleden gesticht als een klein zaakje door Fabre, die het later overdeed aan Samson. Deze begon met op crediet te verkoopen en bracht daardoor de zaak tot een snellen bloei. Later ging het magazijn over aan een naamlooze vennootschap, Samson bleef tot zijnen dood, eenige jaren geleden directeur. „La Ville-de-Saint- Dënis" is een der eerste en grootste afbetalingsmagazijnen. De cholera-ramp in St. Petersburg. Het wordt met de cholera in de Russische hoofdstad nog met den dag erger Daar de waterleiding klaarblijkelijk be smet is, breidt zich de ziekte snel uit. Za terdag werden weer 392 nieuwe gevallen vastgesteld, waarvan 125 met doodelyken afloop. Het totaalcijfer der zieken bedraagt thans 1061. Sinds het begin der epidemie zyn 1669 gevallen vastgesteld, waarvan 488 met doodelyken afloop. De scholen zyn voor anderhalve maand gesloten; de schoolge bouwen worden voor hospitalen ingericht. Ter dood veroordeeld. In Juli heerschte er te Miilmo, in Zweden, een werkstaking van bootwerkers, waarbij de Engelsche ar- beidswilligen aan 'l werk werden gezet. Er werd toen onder de stakers een bom geworpen, waarbij een Engelsman gedood en eenige gewond werden. Thans zyn te Stockholm twee daders, Anton Nilsson en Algot Rosberg, ter dood veroordeeld. Een kasteel in zee. De tsaar vischt en jaagt tegenwoordig in de Finsche scheren. Het geliefkoosde verblyf der keizerlijke familie is het mooi gelegen eiland Kawo. De keizer, brengt daar dagelijks vele uren door en gaat dit eiland nu aankoopen om er een zomer verblijf te vestigen voor de geheele hof houding. Op die veilige plaats zal de tsaar eiken zomer gaan doorbrengen. Levende Paradijsvogels in Artis. Onder de schoonste vogelsoorten bebooren de Para dijsvogels, de wonderprachtige vogels uit het oosten van onze Indiön, voor de ver beelding der Oostersche dichters wezens van hooger orde. De Amsterdamsche Dierentuin heeft thans in zijn verzameling een tweetal dezer prach tige, zeer kostbare en uiterst moeilyk levend over te brengen vogels, behoorend tot ver schillende soorten, voor de groote volière van het komende nieuwe Vogelhuis aange kocht. Voorloopig zijn ze gehuisvest in het winterverblijf der Papagaaien, waar tevens een tweetal mooie en zeldzame apen, de hoetong uit Oost-Indiè en de Humboldt's Wolaap uit Zuid-Amerika tydelyk een onder komen kregen. Artis heeft thans een bijzonder mooi exemplaar van den gewonen paradijsvogel, met prachtig goudgele staartsierveeren en een nog niet geheel opgeruid exemplaar van den zeldzamen Paradijsvogel, vooral te her kennen aan de prachtig roode sierveeren, de metaalgroene schubvormige voorhoofd- veeren, die opgericht een dubbelen kuif vormen, en de beide lange, middelste staart- pennen sierlijk gewonden volgens een dub bel gebogen lyn. Een losgebroken olifant veroorzaakte een groote opschudding in de diergaarde te New- York, Bronxpark, die juist vol bezoekers was. De dikhuid, die eerst kort geleden in de diergaarde was aangekomen en angstig geworden door het gebrul der puma's, rende i door den tuin en drong het reptielenhuis binnen, waar hij groote schade aanrichtte en 12 kostbare slangen ernstig verwondde. ik zal zorgen dat myn dochter op reis gaat, en van mijn zijde eveneens myn advocaat volmacht geven.... en verder hebben we elkander naar ik denk, niets meer te zeggen „Niets, oom," zeide ik, salueerde en ging h een „Wat nu volgt, isje bekend; ik bracht je myn kind, de scheidings-procedure kwam in behandeling, en eergisteren, toen mijn tante je het kind wilde ontnemen, hadden Ruth en ik des morgens de laatste bijeenkomst eerst bij den predikant die ook ons kind gedoopt had, en vervolgens voor 't gerecht. „Met bezwaard gemoed trad ik in de kamer van den ouden geestelijke. Er was wel is waar slechts een „formaliteit" te vervullen, doch juist die formeele noodza- lijkheid, is onder dusdanige omstandigheden uiterst pijnlijk. Ik had nauwelijks tijd gehad om den eerbiedwaardigen heer te begroeten, toen er een rytuig stilhield, en terstond daarop mevrouw v. Eberhardt binnen ruischte, zoo schoon, zóo frisch en met zulk een zaligen lach, alsof zy een vriendschaps-visite kwam brengen. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2