ONZE EILANDEN van 19 SEPTEMBER 4 908. 3 Men vreest ook voor het behoud van het andere kind. Brutaal volkje Te Winterswijk werd Dinsdagmiddag door 8 personen, mannen en vrouwen stoe- lenmatters, een boerenwoning gebombar deerd, omdat de bewoner weigerde, hun verder warm water en andere benoodigd- heden te geven. Ten einde raad, greep de boer een geweer en schoot een der onverlaten in den voet, waarna zij het hazenpad kozen. De politie, inmiddels gewaarschuwd, pakte hen op, hield er 4 van in arrest, terwijl de gewonde door doktershulp verbonden werd. Dinsdagavond had te Heerenveen een treurig ongeval plaats: Mej. B. Veltman. oud 25 jaar, had een patiëntje in het ziekenhuis bezocht. Op de terugreis is zy door de duisternis te water geraakt en verdronken. Door onbekende oorzaak is de woning van den slager M. de Bruin, toebehoorende aan den heer H. C. Broeksma, te Haarlem, gelegen aan de Bornebroekschestraat te Stad-Almelo uitgebrand. Er werd niets ge red. De belendende perceelen kregen groote waterschade. Verzekering d.-kt de schade. In de Haven te Zevenbergen is verdron ken zekere G., van den Achterdijk aldaar. Een 8 jarig knaapje is aan den Zuid Buitensingel in Den Haag spelende te water geraakt en verdronken. Het lijk werd door de politie gebracht naar de woning der ouders, aan den Zuid-Binnensingel. Te Velp by Arnhem, is een chocolade automaat van het stoomtramstation aldaar gestolen en een eind verder in een stuk land stuk geslagen. Het geld, ougeveer f 16 en de chocolade werden meegenomen. Een stukadoor, werkzaam in de Waalsche kerk te Leiden, viel met den ladder, waarop hij stond, om, kwam met het hooid op den grond terecht en was onmiddellijk dood. Een onaangenaam reisavontuur. Te IJ muiden arriveerde van St. Peters burg laatst van Kiel het Engelsche toeristen schip The Viking, met ruim 160 passagiers. Doordien Si. Petersburg besmet verklaard was, ligt het stoomschip thans in quaran taine. By opheffing daarvan zal The Viking naar Amsterdam opstoomen. De rijkspolitie legde op de paardenmarkt te Alfen de hand op den 40-jarigen A. B. uit Pernis, terwijl by valsche rijksdaalders uitgaf. Er werden op den man, die gevan kelijk naar den Haag is vervoerd, nog tien valsche geldstukken gevonden. Men vermoedt met hem een gevaarlijken valschen munter in handen te hebben, waarop de Rotterdamsche politie al eenigen tijd het oog had en die waarschijnlijk te Rotterdam zijn handlangers heeft. Diefstal van aangeteekende brieven. Uit een der verzegelde zakken, inhou dende brieven, enz., welke van het post kantoor in Den Haag Maandagnaraiddag per Staatsspoor in de richting van 's Her togenbosch zyn verzonden, zijn twee aan geteekende brieven gestolen. De eene brief bevatte drie bankbiljetten tot een gezamen lijk bedrag van f 200, de andere hield in een paar effecten. De ontvreemding werd onderweg, ter hoogte van Geldermalsen, bemerkt by het nazien en sorteeren der brieven. De inhoud van don brief met effecten bevindt zich thans in het bezit van den commissaris van politie, den heer Olivier, in Den Haag. De eftecten zijn nl. per brief teruggezonden. Deze brief moet gisteroch tend tusscüen 9 en 12 uur gestoken zyn in de brievenbus aan de Kettingstraat in Den Haag. De gestolen bankbiljetten zijn de navol gende 1 h f 100 M G 1155. 3 Dec. 1906. 1 k f 60 K L 6737. 11 Augs. 1905. 1 k f 40 N R 3354. 9 Febr. 1907. De commissaris van politie le afdeeling, Riviervischmarkt, Den Haag, verzoekt op sporing, aanhouding en bericht. In de kopergieterij te IJselmonde had A. D. het ongeluk een wegspringend stukje ijzer in zy'n oog te krijgen. Dit lichaamsdeel werd gevaarlijk gewond, zoodat by zich direct onder geneeskundige hulp moest stellen. Te Rijsoord was 0. Van Es aan het zeilen toen plotseling door een rukwind zijn vaar tuig omsloeg en hij onder het scheepje te rechtkwam. Het mocht J. D. nog intijds gelukken hem van onder het bootje vandaan te halen en hem van een wissen dood te redden. Pest onder de varkens! In Hollands Noorderkwartier heerscht sedert eenige weken opnieuw de pestziekte onder de varkens. Deze gevreesde ziekte wel te onderscheiden van de bekende vlek ziekte, heeft zich in korten tijd zóó sterk uitgebreid, dat reeds honderden dieren daar aan zijn bezweken. Als voorbehoedmiddel wordt door deskun digen aanbevolen de jonge biggen mits deze nog gezond zijn te doen inenten met de daarvoor bestemde inentstof. Quatre-Bras en Waterloo 1 Door het korps officieren van het 7e re giment infanterie is het voornemen opge vat een gedenkteeken op te richten te Quatre-Bras voor de gevallen helden van het oud-Bataljon Nationale Militie no. 5, omdat dit bataljon een der stammen vormt van dat regiment, aan welk regiment dan ook het recht is toegekend de woorden „Quastre Bras" en „Waterloo" in zy'n vaan del te schrijven. Een commissie van officieren heeft het plan uitgewerkt, terwijl haar by den bestu deering der zaak gebleken is, dat meerdere korpsen het recht zouden hebben eveDeens hun monument op te richten nabij de his torisch beroemde hoeve Gémioncourt. Daarom is de vraag gerezen, of het niet wenschelijk zou zijn, dat alle officieren van het Nederlansche leger gezamenlijk een ge denkteeken gingen oprichten te Quatre-Bras ter eere van de aldaar op 16 Juni 1815 gesneuvelden van het Nederlansche leger. Aangezien de Minister van Oorlog in be ginsel aan zulk een plan zijn goedkeuring heeft kunnen schenken is den officieren een inteekenlyst aangeboden en wordt voor gesteld de bedragen vast te stellen van fl— f5 per hoofd. Een bijzondere voorstelling. In hel gebouw Frascati in de Nes te Amsterdam werd Zondagavond een voor stelling gegeven van een specialiteitenge- zelschap, onder directie van den heer Caron. Het eigenaardige van deze voorstelling was, dat de bezoekers althans de 150 die het eerst hadden plaats besproken, per automobiel van huis zouden worden gehaald voor 10 cent extra. Dit geschiedde inderdaad; een aantal bezoekers, er waren zoo ongeveer 200 per sonen in de zaal, werd per auto naar het gebouw gebracht. Maarde aannemers van dit transport verlangden hun geld en kregen het niet. De muzikanten maakten zich toen voor hun vordering ongerust, vroegen in de pauze betaling doch tever geefs. Zy bliezen daarom niet verder. Toen kwam de kastelein vertellen, dat ook hy er was ingeloopen. Immers de toegangsprij zen (le rang 50 c. en 2e rang 35 c.) waren „in verteering". De consumties werden door de bezoekers opgenomen en met bons be taald. Maar voor die bons had de kastelein nog geen geld en de directeur was niet te vinden. Het publiek bleef in afwachting der din gen die komen zouden doch niet kwa men tot de pachter van het gebouw die van oordeel was, dat de „pauze" toen lang genoeg geduurd had, tegen elf uur het licht uitdraaide. Plaatselijk Nieuws. GOEDEREEDE. Terwijl schipper P. Redert de zeevisschij beoefende, bleek bij het opha len der zeekor, dat zich daarin een zalm bevond van circa 80 halve, kilo's. Niet alledaags, zoo'n meevallertje! De bakker L. van Stellendam, had het. ongeluk alhier, dat zyn paard op hol sloeg, waarbij het by Zoeteman tegen de schuur terecht kwam en eenige schade veroor zaakte. Op Woensdag 4 November a. s. zal in het Raadhuis te Stellendam het onder zoek der Landweerverlofgangers uit deze Gemeente plaats hebben van de lichtingen 1903—1907 des voorm. 11 uur en 1908 des voorm. 10 uur, de Landweerplichtigen der lichting 1903, '04, '05, '00 en '07 alleen voor zoover die in 1908 niet onder de wapenen zyn geweest. OUDDORP- Het dochtertje van de Wed. Termijn had het ongeluk zoodanig te vallen dat ze een harer armen kneusde. By de gehouden verhuring van bouw land is hier een nieuwe methode gevolgd door bij opbod te verhuren voor een tijd van 5 jaren. De opbrengst beliep zelfs tot f 105 per gemet. De arbeider G. Aleman had verleden week het ongeluk uit een pereboom te val len waarbij hij zich ernstig verwonde en geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. De schipper M. Sperling had het geluk een steur in de zeekor te vangen wat een mooi weekgeld opbracht. Het onderzoek der Landweer-verlof gangers der lichting 190S zal plaats hebben op Woensdag 4 Nov, a.s. in het Raadhuis te Stellendam des voorm. 10 uur en van die der lichtingen 1903 tot en met 1907 des voorm, 11 ure. Bij de Gebroeders Meyer in de Middel duinen alhier is de nog pas in Cultuur ge brachte aardappel variëteit Excelsior te velde zichtbaar waarvan de lengte van het loof 21/2 meter heeft bereikt. Buitenland. In handen van menschenetersEr komen thans nadere berichten over de bemanning en de passagiers van het Belgische schip „Ville de Bruges", waarvan men meende, dat zij by een schipbreuk verdronken waren. Zy z; n evenwel aan land gekomen, opeen eilanu in den Kongo, waar hun echter nog vreeselyker dood dan die door verdrinking wachtte. Zy zijn namelijk door de kannibalen op dat eiland opgegeten. Een groot getal der menscheneters zy'n reeds aangehouden en naar de gevangenis overgebracht. Vier der negerhoofden, die mee aan die afgrijselijke smulpartij deel namen, zyn reeds te nieuw-Antwerpen ter dood veroordeeld en opgehangen in het kamp van Lissala. Twee andere negerhoof den zitten te Roma opgesloten- Ze zijn reeds aan de inlanders tentoongesteld en zullen zonder twyvel denzelfden weg ingaan als die van het kamp van Lissala. Twee negerhoofden, die den moord pleeg den op den ongelukkigen agent Cornells, zijn te Roma ter dood gebracht. Een misdaad ontdekt. In de buurt van Berlijn, in de gemeente Grüuau, heeft men Zondag-morgen het lijk van een vrouw ge vonden in een bosch, dicht bij den kerkhof muur- De ongelukkige was blijkbaar met een zweep gewurgd. Er was niets op het lijk aanwezig, waardoor men de identiteit der vrouw zou kunnen vaststellen. Men te legrafeerde om politie uit Berlijn, die weldra kwam met een tweetal speurhonden. De honden liepen verscheiden malen om het lijk heen en gingen daarna den weg op door het bosch. Eerst bleven zij rondzwer ven in de nabijheid van een heining, maar gingen daarna verder, totdat zy kwamen bij een huis in de Rosestrasse, waar men sedert Zaterdag eee zekere vrouw Buchholz, die daar by een gehuwde zuster inwoonde vermiste. De vrouw had vroeger in ongeoorloofde betrekking gestaan tot een zekere Wollen- berg, een koetsier, waardoor zij met haai man in onmin leefde, Evenwel had er in den laatsten tyd een verzoening tuschen de echtelieden plaats gehad. Maar Wollen- berg liet haar niet met rust en verschillen de personen konden getuigen, hoe hy meer malen heftig tegen haar opgetreden was en haar gedreigd had. Genoemde Wollenbergis, als verdacht van den moord gevangen genomen. Nederland en Venezuela. Reuter seint uit New-York Een telegram uit Willemstad meldt, dat blijkens een particulier schrijven uit Vene zuela de regeeriDg van Castro de verhin dering van het vertrekken van reizigers uit Venezuela naar Curasao heeft ingetrokken. Door den Minister van Buitenl. Zaken zijn aan den voorzitter der Tweede Kamer 100 exemplaren toegezonden van een ver zameling bescheiden betreflende de tusschen Nederland en Venezuela gerezen moeilijk heden, om deze aan de leden der Tweede Kamer uit te reiken, met verzoek, den in houd voorioopig als geheim en als voor hun persoonlijke kennisneming bestemd, te willen beschouwen. Een bescheiden verzoek. Naar verluidt heeft een syndicaat van Fransche kapitalisten de Braziliaansche Kamer van Afgevaardigden verzocht een nieuwe bondshoofdstad te mogen stichten op het hoogvlak van den staat Goyaz, Het bewuste terrein is krachtens de grondwet reeds voor dit doel bestemd en ligt in het centrum van Brazils in een gezond klimaat. Het syndicaat wil alle staatsge bouwen volgens goed te keuren plannen geheel gratis bouwen en verder kosteloos voor straten, plantsoenen, tramwegen, licht waterleiding en riolen zorgen en eicht daarvoor van het gouvernement overdracht van het omliggende land tot kolonisatie, gedurende 90 jaren het uitsluitende recht om spoorwegen te mogen aanleggen en vrijdom van belasting. Een misdaad je Antwerpen, Uit de Schelde, naby het fort Austruweel, is het lijk opge haald van een vrouw, naar gissing 30 a 35 jaren oud, dat in een zeemanszak was gestoken. Het lijk was gekleed en uit de kleederdracht meent men te moeten opma ken, dat de vrouw een Duitsche was maar verder heeft men geen identiteit kunnen vaststellenHet verkeerde in zoo vergevor derden staat van ontbinding, dat niet kon worden uitgemaakt, op welke wijze de vrouw gestorven is. De jongste groote luchtvaart. Het militaire luchtschip van majoor Grosz heefthetrecord van de „Zeppelin" geslagen. De grootste tocht van de „Zeppelin" heeft twaalf uur geduurdwant de laatste vaart, hoewel die ongeveer twintig uren duurde, werd twee maal onderbroken en eindigde met de be kende ramp, Majoor Grosz heeft nu een tocht van dertien uur gemaakt en is onder weg niet neergedaald. Bovendien had hy een veel ongunstiger dag dan Zeppelin op zyn twaalf-uurs-tocht boven de Zwitsersche merenmen had te gen een stevigen wind op te werken. Toen men te Berlijn opsteeg, was de wind 5 M. per sec. uit het westen, maar by Rathenau vermeerderde zyn kracht tot 10 u 11 M Onderweg zag men een boerenhoeve in vlammen opgaan. Van Stendal naar Maagdenburg had men den wind op zij en bleef het moeilijk varen, maar toen, van Maagdenburg over Pots dam terug naar Berlijn, ging het in letter lijken zin voor den wind. In 31/2 uur werd de afstand afgelegd, met behulp van één motor slechts, terwijl de heenweg 91/2 uur had geduurd. Roosevelt over het gezinsleven. By een tuin party heeft Roosevelt te Oyster Bay een toespraak gehouden over de tegenwoordige zeden in het Amerikaansche gezinsleven. Hij zeide 0. m. dat het zyn wenscb is, dat de zeden en gebruiken van landen met een oude beschaving naar Amerika overge plant zouden worden en dat deDuitschers, die zich in de Vereenigde Staten komen vestigen, aan hun gewoonte om bijeenkom sten te houden, waaraan vader, moeder en kinderen deelnemen, getrouw zullen blijven. „Wy hebben by ons zeide de president „een beter ingericht gezinsloven noodig, en moeten daarvoor bjj Duitschland, Zweden en Noorwegen in de leer gaan. Deze lan den leveren ons vele van onze beste bur gers." hel nadeel van stofvrije toegen. De tuin lieden van Parijs klagen er over, dat de boomen, die staan aan wegen, welke door teer stofvrij gemaakt zijn, of ziek worden of sterven. Als voorbeeld wordt genoemd een hoofdweg in het „Bois de Boulogne", waar eenige maanden geleden de weg met teer besproeid is en niet minder dan zeven boomen achtereenvolgens stierven. Door het drukke verkeer wordt de teer in den vorm van kleine stofdeeltjes de lucht in gejaagdkomen deze stofjes met het leven van de plant in aanraking dan is de dood het gevolg. Maar niet alleen boomen, ook perkplan- ten, ja zelfs gras lijdt er onder. Van asphalt- wegen, die ook met teer behandeld worden, heeft men nog geen nadeelige gevolgen ten opzichte van den groei der planten ondervonden. De geheimzinnige moord op Remy. Nog altijd is, zooals men weet, de geheimzinnige misdaad op den Parijschen rentenier Remy niet opgehelderd. De éöne verdachte, de huisknecht Renard, bleef nog steeds ont kennen. Thans is eene ernstige getuigenis tegen Renard ingekomen. Juffrouw Genest, kamer meisje bij mevrouw Remy, verstrekte deze. De heer George Remy, zoon van het slacht offer, had den 13en Juli verklaard, dat, zoodra de misdaad ontdekt was, Renard zijn kamer was ingestormd en had uitge roepen „Mynheer George, mijn heer is dood en ze hebben het vertrek van mevrouw leeggeplunderd." Hoe kon Renard, die de kamer van me vrouw Remy, welke door een gang geschei den was van het appartement van den ver moorde, niet was binnengegaan, zoo welin gelicht zyn? Dat wenscht de rechter van instructie wel eens te weten. Juffrouw Genest nu heeft Woensdag het volgende verklaard: Zij ging vlak achter den hofmeester de trap op, toen deze zijn meester de chocolade ging brengen. Toen hij de deur open deed, riep hij uit: „Mijn God, mijn meester is dood." Is Renard de kamer van mevrouw Remy ingegaan vroeg de rechter. Neen, mijnheer, antwoordde juffrouw Genest. Was de verbindingsdeur tusschen de twee kamers open en kon Renard in de kamer van mevrouw Remy zien? Neen.... Deze omstandigheid is zeer bezwarend voor Renard, want zy bewijst, dat hy voor uit wist, wat men in deze kamer zou waar nemen, waarin hij nog niet was binnen ge treden. In het laatste verhoor heeft de knecht Courtois, na alle bekentenissen van de laat ste dagen herhaald te hebben, verteld van zijn verhouding tot Renard en van den doek waarmede hy zyn meester gesmoord heeft. Renard doorstond het voorlezen van dit verhoor even kalm als gewoonlijk. Wat heb ik hier feitelijk op te antwoor den zeide hij, toen de griffier had geëin digd. Courtois liegt hierin, zooals hij gedu rende de geheele instructie gelogen heeft. Maar de verhouding tusschen jullie? Die is ook al gelogen. Zoo ontkent Renard elke bijzonderheid. Hij heeft de misdaad niet aangeraden, er geen deel aan genomenhij weet van geen doek, geen oorkussen, geen juweelen hij is onschuldig. Hy weet niets van de zaken, waarvan men hem beschuldigt. Toen heeft men Courtois laten binnenkb- men. De confrontatie was spannendeen heftig duel van aanvallend beschuldigen en werend ontkennen. Je bent een leugenaar, brulde Renard. terwijl hy Courtois met zijn blik verslond, Ik zeg de waarheid antwoorde Cour tois, want door die te bekennen, verlicht ik myn geweten, dat door jou zoo verdorven is Het is vervloekt, zoo een ellendeling te zien, die, na een grijsaard vermoord te heb ben, een ander in het verderf wil storten. En heb jij mij niet in het verderf ge stort, jy Een resultaat is van deze confrontatie niet verkregen, daar de beide beschuldigden als tegenstanders op hun stuk bleven staan. Ook daar! Zelfs in Egypte heerscht thans bij een deel der bevolking groote ontevre denheid over de hooge huur, welke aan de huiseigenaren moet worden betaald. Sedert Maart wort reeds aanhoudend door vergaderingen en optochten tegen de huiseigenaars gedemonstreerd. De autoriteiten en zelfs de consuls deden hun best om de eigenaren tot verlaging van de huurprijzen over te halen, doch te vergeefs. Thans hebben de verontwaardige huur ders besloten om voortaan de huur niet meer aan de huiseigenaren zeiven af te dragen, doch deze te deponeeren in de kas van de „internationale gerechtshoven," na melijk de consulaire rechtbanken. Men zal dan 30 pCt. van de huur inhouden, omdat men de huurprijzen 30 pCt. te hoog acht. Algemeen wacht men met groote span ning af, wat het resultaat van dit middel zal zyn. Slagvaardig. Dezer dagen solliciteerde een schryver, die zich slechts met moeite door zijn kommervol bestaan wist te slaan, naar een gemeentebetrekking te Brussel, waartoe hy zich persoonlijk bij den burge meester aanmelde. Deze deelde hem echter mede, dat hij niet veel kans had aangesteld te worden, daar niet minder dan 40.000 solli citaties waren ingekomen Onze sollicitant was in de eerste oogen- blikken door deze overweldigende concur rentie wel eenigszins uit het veld geslagen doch na zich een oogenblik bedacht te heb ben, richte hij zich nogmaals tot den burge meester, met het verzoek dan aangesteld te worden, om die 40,000 sollicitaties te rangschikken J1 Er was eens een tyd, waarin dergelijke slagvaardigheid met een goede positie werd beloond Een schitterende loopbaanEen Zuid- Russisch blad vertelt: In de jaren tusschen 1880 er. 1890 zwierf door de straten van Taganrog een kleine jodenknaap, Jacob genaamd, die kort na elkaar vader en moeder verloren had, en bedelde. Op een zekeren dag nam een goedhartig man, een hoeden maker, Mann genaamd, den kleinen knaap tot zich en leerde hem zyn ambacht. Hoe wel men goed voor den jongen was, besloot Jacob toch, toen hy 16 jaar oud geworden was, zijn geboorteland te verlaten. Hy ver trok naar Amerika. Jarenlang hoorde men niets meer van hem. Eenige weken geleden echter ontving de rabbijn van Taganrog een briefje van den volgenden inhoud„Ik heet Jacob, ben 36 jaar oud, Jood en Taganrog geboren. In mijn jeugd leerde ik het hoedeDinakersambacht bij een zekeren Mann, die in mijn geboor teplaats baas was. Tegenwoordig bekleed ik het ambt van gouverneur in Boston en se nator der Vereenigde Staten. Ik wensch myn dankbaarheid aan myn vroegeren meester te toonen en verzoek u daarom, mij zijn adres mede te deelen. Ik zou hem willen voorstellen naar mij toe te komen, opdat hy by my zyn ouden dag rustig kan doorbrengen." De rabbijn stelde een onderzoek in. Het bleek, dat de hoedenmaker drie jaar geleden uit armoede en ellende zich van het levan had beroofd door ophanging. Zyn vrouw was een jaar daarna gestorven. Een kwakzalver gestraft. Eergisteren is er to Londen een kwakzalver tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een dienstmeisje f 170 afhandig had gemaakt voor een behandeling, die haar een oog, dat zij miste terug zou bezorgen. Van zelf zou in de leege holte een nieuw oog groeien, had hij haar wys gemaakt. De behandeling bestond hierin, dat hij haar voorover op een tafel legde, drie groene kleeden over haar uitspreidde en haar dan ongemakke lijk met de vuist op rug, schouder en achter hoofd bewerkte. Ze kon zich na een behan deling haast niet bewegen. Gisteren voor den rechter zei de kwak zalver, dat hij met datslaan de magnetische strooming, uitgaande van de ruggestreng, moest losmaken. Die werkte dan op de oogholte. Hy had 't meisje, dat eerst onge- loovig was, overtuigd, door haar te verze keren, dat hij al patiënten een nieuw hart, een nieuwe lever en nieuwe longen had bezorgd. Pas had hij een dame haar rugge- graat op 17 plaatsen gebroken en weer aan elkaar gemaakt zonder dat het pyn deed. Het leek wel, of de kwakzalver niet wel by liet hoofd was en die dingen zelf ge loofde. Hy zal in de gevangenis waargeno men worden. De misdaad te Antiuerpen. Het lyk der vrouw, dat uit de Schelde nabij het fort Austruweel is opgehaald, is herkend als van Anna Schmidts, weduwe Wuyts, ge boren in 1864 te Straasburg, Zy was 3 maanden geleden te Antwerpen gekomen en woonde in by haar zoon, aan deNas- saustraat, die hofmeestersbediende op een stoomschip is. Sedert 1 Augustus werd zy vermist en de jonge Wuyts had daarvan geen aangifte gedaan, terwijl tevens geble ken is dat hy meubelen en goud en zilver werk, het eigendom van zijn moeder had verkocht. Hierdoor rees verdenking tegen hem, hij werd gearresteerd en door vragen in het nauw gebracht verklaarde hij, dat hij een Engelschen matroos voor 50 francs had omgekocht, om zijn moeder te ver moorden. Zonderling testament, Een ryk kantenfa brikant uit Nottinghamsphire, Witkinson Smith, heeft een zonderling testament na gelaten. Hij vermaakt namelijk zijn heele vermogen van circa 31/2 milioen gld. tot het oprichten van een pensioenfonds, uit hetwelk weduwen en jonge meisjes, die de belofte afleggen niet te trouweD, een rente zullen krijgen. Reeds 1700 vrouwen hebben zich voor de rente aangemeld. Gaarne zullen zij voor een pensioen van de vreugde van den echt afzien. En het getal neemt nog eiken dag toe. De testamentuitvoerder vreest, dat de pensioenen zoo klein zullen worden, dat de vrouwen haar beloften van ongetrouwd te blijven niet zullen kunnen houdeD. Bevordering van groote gezinnen. In de Fransche gemeente Vallabregues stelde de burgemeester aan den raad voor aan onver mogende hoofden van gezinnen, die ten minste vier kinderen hebben, waarvan de oudste, het zij jongen of meisje, nog geen 14 jaar oud is, een uitkeering van 5 fr. per maand uit te betalen. De uitkeering zou wor den verstrekt voor elk kind boven de drie. Een weduwe, wier oudste zoon nog geen 14 jaar is, zou voor al haar kinderen behal ve de oudste, die uitkeering ontvangen. Zoodra in een gezin, waarvan verschil lende kinderen recht hebben op de uiikee- ring, de oudste zoon 15 jaar wordt, vervalt de uitkeering, voor één kind. Hun, die eigenaar zyn van een huis, zou men eerst wat kunnen geven voor kinderen boven het vierde. In zyn toelichting wyst de voorstel ler erop, dat hoofden van talrijke gezinnen, die slechts van hun dagloon moeten leven, evenzeer recht hebben op hulp als arme oude lieden. De gemeenteraad vond in het voorstel de uitdrukking van de gevoelens van sociale solidariteit, die door de ware vrienden van de democratie worden gekoesterd, en meen de, dat de ontvolking van het laud er door zou worden tegengegaan en het schoolbe zoek bevorderd. Het college stelde dus een bedrag van 600 fr. beschikbaar en bepaal de, dat de uitkeering niet wordt gegeven, als het kind niet tot zyn 13e jaar d,e school bezoekt. Dynamietontplo/fing op den spoorweg. Te Windsor, in den Amerikaanschen staat Missouri, is een hoeveelheid dynamiet ont ploft, dat geladen was in een spoorwagen. De ontploffing had plaats naby het station dat geheel is verwoest. De stationchef en 2 spoorwegbeambten zijn gedood, terwijl 13 menschen gewond werden. Auto kannibalen. Op de kermis te Chapella au Bois, by Brussel, is een automobiel in volle vaart door een troep jongens en meis jes heengereden, die daar voor kramen en spellen stonden te kijken. Een knaapje, dat niet uit den weg kon komen, viel onder de wielen en werd letterlijk onthoofd. De ruwe automobilisten reden snel voort, maar wielrijders, die van den anderen kant kwamen, hebben het nummer van de auto opgeschreven en zoo zullen zy niet onge straft blijven. heet gebakerd. Donderdagmiddag had ka pitein Roux te Valense een twistgesprek met zijn zoon Ernest, een jongen van zes tien jaar, terwijl men het middagmaal ge bruikte. 'tGing over een kleinigheid, maar toen de jongen het waagde zijn vader droog weg tegen te spreken, maakte deze zich zoo kwaad dat hij zijn zoon bij den hals greep. De jongen trachtte te vluchten, maar zyn vader greep een revolver en schoot op zijn kind, dat in elkaar zakte. Het jonge mensch overleed eenige oogen- blikken later; de kogel die in het voorhoofd was binnen gedrongen, boven het rechter oog, kwam aan het achterhoofd er weer uit. Op het hulpgeschrei van mevrouw Roux kwamen de buren toe snellen en maakten zich meester van den moordenaar. Naar blijkt, maakte hy sedert eenigen tijd mis bruik van ether. Wervelwind. Grand Turk, een der Turks- eilanden, Britsch West-Indië, is hevig geteis terd door een wervelwind, die huizen heeft doen instorten en booten aan het strand vergaan. Vier menschen zyn omgekomen.

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3