2 ONZE EILANDEN van 22 AUGUSTUS 1908. durft, dan vindt het in de stad toch nog wel een afnemer en brengt daar nog wel zijn prijs op, anders kon onmogelijk plaats vinden, wat ik hieronder nog even vertel len wil en wat mij door een geloofwaardig mensch voor waarheid werd meegedeeld. Een zeug was gestorven. Een knors kocht het dier en verkocht het weer aan een af nemer in Amsterdam. Wat gebeurt? Een vigilante verschijnt bij den knors en het cadaver wordt hier mede vervoerd. Wie zou in zoo'n mooi rij tuig zoo'n transport verwachtenHoe de karbonades en worst smaakten van dit ma terieel, meldt de historie niet. Misschien ontsnapt er den een en ander wel een „bah of een „ajakkes!" als hij dit leest. Toe maarvooral gij, stedeling, roep neen schreeuwt net zoo lang bahtot het door klinkt in 's lands legeeringszalen en men daar maatregelen neemt, bepalingen schept die aan de schandelijke „k norser ij" een einde maken. Want heusch, het is o zoo noodig dat er een einde komt aan dien „handel in ziek vleesch." Hij is van grooter omvang dan men op pervlakkig meenen zou. Niet alleen var kens, doch al ander ziek, gestorven omge komen vee, wordt door den knors opge kocht: paarden, schapen, runderen, enz. Nog niet lang geleden waren we er ge tuige van, hoe een paard, dat eenigen tyd ziek was geweest en stierf, verhuisde naar de slachtplaats, o, ironie van den knors Hoe het vandaar zijn weg gevonden heeft elders heen, weten we niet, maar een knors zoo schijnt het wel, kan alles gebruiken en weet alles weer af te zetten. Is het niet vreemd, dat Amsterdam voor al bij 't volk bekend staat als alles te slik ken en dat ondanks alle maatregelen, die men tegen de vleeschsmokkelarij" neemt. Ons dunkt, dat er maar één middel is om een eind te maken aan dat walgelijk gedoe en wel dit, dat ook op het plattend geen ons vleesch meer verkocht mag worden, zonder voorafgaande keuring. Zeker we weten wel, dat dit spoediger is neergeschreven dan uitgevoerd, doch waar een wil is, is ook in dezen wel een weg te vinden. Het geldt hier een kostbaar bezit: de gezoudheid. Hy ging zijn moeder meteen scheermes te Jyf! Zondagmorgen werd te Breda op verzoek van de moeder assistentie verleend door de politie om iemand aan de Jan van Polanen- kade te arresteeren. In dronkenschap dreigde hij zijn moeder met een scheermes. Hij werd in arrest gesteld om te ont nuchteren. Vreeselijke dood. Aan stuurboordzij van het stoomschip „Eleonoor", liggende aan boei 3 op de ri vier, bevond zich gisteravond halftien, tij dens de lossing, op een stelling de boot werker J, v. d. Wardt, verblijf houdende in Jeruel". in de Korte Wagenstraat. Van der W. verloor op de kleine stelling onver wacht het evenwicht en viel in het gang boord van het langzij liggende Rijnschip. „Rheingold" en van daar te water. Gerui- men tijd werd vruchteloos naar den man gedregd, doch zonder resultaat. Echter vond men in het gangboord, waar de drenkeling eerst te land was gekomen, een grooten bloedplas, dit was nog niet het ergste, want midden in het bloed zag men liggen een groot stuk van v. d. W. 's tong, die in den val blijkbaar door den hevigen smak met den schedel op het dek afgebeten was. Nog gelukkig voor den vreeselijk verminkte moet de doodstrijd slechts kort geweest zijn. Te Goes kwam een os een winkel in glaswerk binnen stappen. Hij trapte hier een kist met glaswerk om, veegde daar met zijn staart een glasplaat tegen den grond en toen, verstoord door al het gerinkel, ging het dier weer naar buiten. Intusschen had 'tvoor een f 30 schade toegebracht Met een der booten van de maatschappij Zeeland is Dinsdag te Vlissingen een pas sagier voor Hamburg medegekomen die behalve eenige gedresseerde honden een tij ger aan een ketting wet zich voerde. Het beest ter grootte van een Hinken hond, nam hij bij 't van boord gaan onder den arm. In den trein werd het met zijn kame raden gekorfd. Drank en minnenijd! Zondagavond knalden plotseling eenige revolverschoten nabü het station te Borne. Even daarna holde een Hengelosche jon gen, V. genaamd de wacntkamer binnen, onder den uitroep: „ze willen my te lyf" en een 15-tal andere jongens, waaronder ook Bornsche, kwamen eveneens binnen gestormd en beweerden, dat de eerstbinnen- gekomene V. op P. geschoten had. Bij onderzoek bleek, dat P. in 't boven lichaam en in 't been gewond was. De politie nam V. in arrest, die onder- tusschen nog even rond het station was geloopen, om aan zjju vervolgers te ont komen, maar waarschijnlijk ook om de re volver weg te werpen, die later tusschen de rails is gevonden. Er werd natuurlijk direct om dokters ge zonden, waarvan dr. B. het eerst aanwezig was en de wonde verbond. Gistermorgen werd de vermoedelijke da der, die ontkende de daad te hebben ge pleegd, gevankelijk naar Almelo getrans porteerd. Als oorzaak zou men gevoeglijk weder drank en minnennijd kunnen noemen, hoe wel V. volgens ooggetuigen niet dronken was. Voor een 6 tal wekeu heeft Y den va der van het meisje, waarmee hij toen ging, T. genaamd, een pak slaag gegeven en dat meisje ook mishandeld, waarvan ook proces verbaal is opgemaakt. Voortdurend komen 's Zondagsavonds Heugelosche en Bornsche jongens in de buurten, waar die meisjes wonen, in botsing. Gelukkig echter tot nog toe zonder groote gevolgen. Aanranding! Toen Zondagavond een dame uit Amster dam per rijwiel naar huis terugkeerde van een bezoek te Amstelveen, werd zij even vóór de Katholieke school aan den Amstel- veenschenweg tegen den grond geworpen door een man die onverwacht van achter een boom sprong. Een heer, die haar begeleidde, snelde haar terstond te hulp en sloeg den aanrander tegen den grond. Toen hij nu de dame verdere hulp ver leende, werd hy onverwacht van achter aan gevallen, en kwam hij langs den steilen kant in de sloot terecht. Weder op het droge geklommen, drong de aanvaller, woedend over zyn tusschen- komst, tot driemaal toe op hem aan, doch werd evenveel malen vrij onzacht tegen den grond geworpen. Toen (scheen hy genoeg te hebben. Wel volgde hij dreigend en scheldend den heer naar een boerderij, waar deze zich vervoegde om hulp en om zich te reinigen, doch daar bleef het by. De vermoedelijke dader is een boerenar- ber, wiens naam bij de politie bekend is en die er van lusten zal. Een rat in je broek! Wat een mensch al niet overkomen kan Terwijl een landbouwer onder Gouda heel ambitieus zijn varkens stond te voeren, kroop een rat in des landbouwers broekpyp. De boer, een opeenvolging van kittelingen voelende, sprong op, doch hoe hooger hij sprong, des te hooger kroop ook de rat, tot dat hij eindelijk het excelsior bereikt had en op den boer zyn zitdeelen troonde. Wal te doen? Aan het meest voor de hand liggende denkt men meestal met in een wanhoops toestand, anders was de eenvoudigste ma- Dier wel geweest, de pantalon uit te trek ken. Maar neen, de zoon weid geroepen en met den 3tekeltrekker de rat doodgeknepen. Vreemde geschiedenis! Er heeft zich te Alkmaar een eigenaardige historie voorgedaan, waarvan tenzij de afloop gunstiger is dan hy zich op dit oogen- blik laat aanzien verschillende winkeliers de dupe zijn geworden. Veertien dagen geleden huurde daar iemand, die zeide grossier in sigaren te zijn, een huis op de Oudegracht. Zijn gezin zou later komen, maar hij nam alvast intrek, in het perceel. Bij verschillende winkeliers deed hy bestellingen. Zoo is ons bekend, dat hy bij den stoffeerder vitrages, by een ander linoleum, een karpet en een looper voor f 49, bij een derde ook een karpet voor f21, bij een vierde nog een karpet voor f22,50, bij een zilversmid vaasjes en een pendule, bij een rijwielhandelaar een dames-rywiel met lantaarn voor f 88,50, bij 'n anderen rijwielhandelaar een heerenfiets voor f 65, bij een schoenenmagazijn een paar heeren en dameslaarsjes voor f 11, bij een ander schoenenmagazijn een paar heerenbottines voor f 6,25 bij een heeren-kleedermaker een cosstuum met een demi saison kocht. De voorwerpen werden alle bezorgd in het huis, dat de man gehuurd had. Hy nam ze zelf in ontvangst. De leveranciers moes ten Zaterdag maar met de kwitanties ko men. Toen ze kwamen, stond er een bordje voor het raam, waarop „afwezig". Buren hadden den man met verschillenpe pakjes en met de beide fietsen het huis zien ver hardt geboren Siegismund kunnen voor stellen „Geen spotternijriep Eberhardt woe dend. „Kom, mejuffrouw Siegismund; 'tla hier geen plaats voor uGa naar uw huis en vergeet al het hatelijke en schandelijke, wat gij hier hebt moeten aanhooren Hij nam mijn arm, en geleidde my tot buiten de deur. Als in een wilden, benauwden droom wankelde ik naar huis. Grauwe wolken dreven laag aan den hemel, een zoele wind woei om mijn gloeiend hoofd, en hier en daar blikte gelijk een vriendelijk oog, een kleine ster op mij neder. En ginds op 't kasteel streden ze verder die niet met elkander konden leven, en die de ketenen trachtten te verbreken, die hen aan elkahr gekluisterd hielden 't eene hart, omdat het een wispelturig, ydel voorwerp was, alleen geschapen voor den wellust des le vens, een hart, dat zelfs de liefde voor haar kind niet aan den echtgenoot kon boeien, aan den man dien ze eens vurig begeerd had, voor wiens bezit zij niet geschuwd had, de meest duivelachtige middelen aan te wenden, evenals ze thans naar soortge lijke middelen greep, om hem te verstooten en weêr vry te zyn. En het andere hart, ach, ik had het immers wel begrepen, dat kon niet vergeten, kon zijn eerste liefde niet verloochenen, ofschoon hy het met geweld er toe gedwongen had. Dat was toch, niettegenstaande al myn ongeluk, een heimelijk zoet gevoel, en deed me bijna het bittere in gedrag der anderen vergeten hy was immers voor m ij opgetreden „Katrien," snikte ik, zoodra ik binnen trad. „nu zal 'twel gedaan zyn met de vriendschap tusschen mij en de Von Ben- deleben's. Ruth, die mij altijd belasterde,' heeft nu ook tweedracht gezaaid tusschen my en hare ouders." Katrien zweegdat was ook beter, want haar antwoord zou zeker zeer bitter zyn geweest. Den volgenden morgen begaf ik my naar vrouwe v. Bendeleben, met het doel haar alles naar waarheid op te helde ren ik wilde niet, dat men op 't kasteel zou denken, dat ze hunne weldaden aan een onwaardige besteed hadden. Aan Han nah had ik terstond geschreven, haar alles geopenbaard en verzocht, mij by hare moeder te helpen rechtvaardigen, 't Was een moei lijke gang voor my, en mijn hart klopte geweldig, toen ik Johann naar boven zond om my aan te melden. Hij kwam met ont steld gelaat terug: „Och juffrouw Gretha, ueem het, bid ik u, niet kwalyk, maar mevrouw de barones en vrouwe v. Eber hardt zijn juist aan 't inpakken om op reis te gaan zij kunnen u op 't oogenblik hy zweeg, en keek my treurig aan. „Kan ik de barones niet spreken?" laten. Gistermiddag kreeg de huiseigenaar een telegram uit Haarlem, waarin hij meldde, dat hij niet kon komen, tengevolge van een heugelijke familiegebeurtenis. Zyn echtge- noote en zijn inboedel zou n.l. reeds Donder dag zijn gekomen. A1 k m. O t. Met den hooihandel gaat het in de Be neden-Langstraat maar slap. Er bestaat onder de commissionnairs weinig kooplust en de boeren vinden den prijs van 12 tot 13 gulden per 500 K.G. te laag om gretig toe te byten. De uitvoer bepaalt zich uit sluitend tot België. Schraal pershooi wordt in het geheel nog niet verhandeld en zoo lang Engeland gesloten blijft, zal daarin wel niet veel vertier komen. In de Oosterparkstraat te Amsterdam had gisteravond iets plaats, dat aan het onge- loofelijke grenst Door een aantal jongens werd tegenover de stoomwas8cherij Oosterpark een aantal stukken hout opgestapeld, daarna met pe troleum begoten en in brand gestoken. Wan neer de vlam kleiner werd, goten de jon gens steeds petroleum er bijHet geld voor de brandstof benoodigd. werd bij de hon derden toeschouwers gecollecteerd. Dat spelletje duurde ruim een half uur, toen eindelijk een politie-agent kwam op dagen. Terwijl deze den brand stond aan te zien, had nog een jongen de brutaliteit een kan petroleum in de vlam te storten, die weer hoog opsteeg, zoodat ook de agent moest wijken. De juffrouw uit den snoep winkel van pand 163 was zoo welwillend den agent eenige emmers water te geven, waarmede de vlammen gedoofd werden. Die gaan vooreerst niet naar Leiden! Een Haagsch echtpaar was om zijn 12- jarig zoontje op den laatsten dag der va- cantie een pleizier te doen, Maandag naar, Leiden gegaan. Na een paar museums te hebben bezich tigd zochten ze het buiten en kwamen des avonds moe langs den Rynsburgerweg om den trein te krijgen. Het zoontje liep echter achter de boomen langs den weg en meen de, door de duisternis misleid, daar achter een stukje groene wei te zien, waarin hij zich nog even wilde vermeien. Maar o jammer, hot bleek een sloot te zijn, overdekt met eendenkroos, 't knaapje zakte er lor de kin in. Vader, die hem nasprong, daalde tot de heupen naar de diepte en moeder, die dit schouwspel niet kon aanzien, nam een kloek besluit en sprong beiden na. Nu spartelden ze alle drie in't slobberig nat, waar ze echter spoedig door een paar Leidsche mannen werden uitgehaald. Ze misten echter den eerstvolgenden trein omdat ze een droog pak moesten aantrek ken en namen, toen zy eindelijk in den trein zaten, zich voor, nooit weer naar Lei den te gaan. Zondagnacht werd een koetsier van den heer B., te Arnhem aan den straatweg te Oosterbeek aangehouden door den burge meester en twee veldwachters, die aan den weg hadden gevonden een jonge vrouw die bleek een snede aan den hals te hebben en zoo ergerlyk was mishandeld, dat ze niet verder kon. Zooveel wist men uit haar te krygen, dat ze te Velp woonde en door iemand, met wien ze uit was geweest, was mishandeld. De koetsier begeleid door poli tie, reed haar naar Velp, waar haar lang verwachte thuiskomst in dezen toestand groote consternatie1 wekte; haar moeder kreeg een zenuwtoeval. Denzelfden nacht werd de dader, een Oos- terbeeker, aangehouden. In den trein gestorven. Een 62-jarige dame uit Wateringen, die per Staatsspoor, in ge zelschap van een verpleegster naar Den Haag reisde, om daar in een ziekeninrich- ting te worden opgenomen, overleed op de reis. Haar man, die telegrafisch van het overlijden werd in kennis gesteld, bracht het lijk zijner echtgenoote van het Staats spoorstation per rijtuig naar zijn woning. Een zenuwtoeval. Een bejaard visscherman kreeg Woensdag op den Boulevard aan de Kerkwerf te Scheveningen plotseling een zenuwtoeval, sloeg voor den grond en deed in zijn val een toeschouwer deeleo. De man werd in het politie posthuis gebracht, ging erg tekeer, boet een agent in de hand en eerst toen hij gekalmeerd was, heeft men bem naar zijn woning gebracht. De man was nog nooit zoo iets overkomen. Het verkoopen van ziek vee. Het is, volgens een correspondentie aan de „Tel" uit de provincie Zeeland, een feit, dat opkoopers aldaar de varkenshouders afloopen, om de „Neen, over twee uren willen zij ver trekken „Vraag dan aan den baron, Johann," zei ik, mijne tranen bedwingend. „Mijnheer de baronis óókbij de dames „Vraag het hem tóch, Johann, ik bid je er om!" „Mijnheer de baron moet terstond naar Wiesenau rijdenberichtte Johann. „Vaarwel, Johann!" zei ik. „Ik zal niet weer hier komen." Langzaam keerde ik my om, en ging de breede trappen af. Door de openstaande deur kon ik de reiskoets op het plein zien- staan. Lieze stond met den koetsier te babbelen en ik hoorde, hoe ze zeide: „Maar dezen keer ga ikmeëopreis; dat zal me een prettig leventje geven Toen ik door de poort en het park ging, stroomden mij de tranen uit de oogen 't was me bijna te moede, alsof ik voor den tweeden keer myn vader verloren had. 'tDeed mij zoo leed, dat die menschendie ik zoo lief had gehad, mij niet wilden ont vangen alsof ik een misdaad gepleegd had, zoo moest ik thans de woning verlaten, waar ik zoo vele „aren een tehuis ge vonden had. Hoeveel verdriet had mij 't leven toch reeds gebracht! Al myn hoop had ik nog op den baron gevestigd, maar natuurlijkzijn dochter was het die mij aanklaagde, en bovendien was 't immers zieke dieren te koopen; heeft het zieke dier nog geen vlekken, dan doet het ongeveer de halve waardeheelt het roode vlekken dan is het ongeveer een vierde waard, en geven blauwe plekken een spoedig uiteinde te voorzien, dan is een groot dier nog slechts enkele rijksdaalder waard. De opkooper handelt naar omstandighe den met zyn besmet vee, dat zonder uitzondering naar de Rottestad wordt geëxpedieerd levende en nog niet gevlekte dieren gaan levend op de boot, en, mocht de toestand kritiek worden, dan wordt de lyder ter plaatse geslacht. Men slacht aan den wal ook wel eens een reeds blauw varken, stopt het een etmaal of zelfs korter tijd onder den grond, en verdwenen zijn de vlekken, en het dier is van geen in gezonden toestand geslacht varken te onderscheiden. Uit den aard der zaak wordt door de af nemers der slagers, die dergelijk luguber vleesch opkoopen, de volle prijs per kilo betaald; ging het voor minderen prijs, van de hand, dan zou wantrouwen worden ge wekt. Onbegrijpelijk is het, hoe al die zieke dieren wier vleesch en spek voor de consumptie ongetwijfeld nadeelig moet zyn, naar verschillende deelen der Maasstad kunnen worden gevoerd, zonder de bijzondere aandacht der keurmeesters te trekken. Een geslaagde proef. Aan boord van de stoomschepen van de Maatij. „Zeeland" zyn de kanonnen voor het uitbrengen van een lya aan den wal beproefd. De proeven slaagden uitstekend. Er werd tot een afstand van 300 meter geschoten. De verdrinkingsdood in Nederland. Aan een opstel vaD dr. C. J. Mynlieff in „Moleschott", over eerste hulp by drenkelin gen, is de volgende statistiek ontleend Den dood in het water vonden gedurende de jaren lS90-'99 in Noord-Brabant 621 of 11.75 op 10.000 inwoners. Gelderland 732 of 13.70 op id. Noord Holland 2108 of 23.47 op id. Zuid-Holland 2300 of 22.23 op id. Zeeland 243 of 11.22 op id. Utrecht 459 of 19.60 op id. Friesland 746 of 22.08 op id. Overysel 421 of 13.48 op id. Groningen 578 of 20.28 op id. Drente 223 of 16.09 op id. Limburg 294 of 10.96 op id. In Nederland sterven meer menschen door verdrinken dan door alle andere oorzaken van gewelddadigen dood te zamen. Dezen toestand treft men in geen ander land aan. Dr. A, Kuyper In Friesland en Groningen worden ernsti ge pogingen aangewend om het daarheen te leiden, dat dr. A. Kuyper de teugels over de anti-revolutionaire partij weder geheel in handen zal krygen. Wanneer door de georganiseerde Depu- tatenvergadering daartoe een besluit of motie genomen wordt, zal dit, vooral ook in Friesland en Groningen, met een jubel kreet begroet worden en de rust in het anti-revol. kamp wederkeeren. Schandelijk. Naar het Huis van Bewaring te Haarlem is overgebracht W. C, kleer maker te Beverwyk. Hij zou getracht heb ben, zekeren L. met vitriool blind te gooien. Hazelen-epidenve. Te Oss zyn de mazelen epidemisch. Ze zijn van een kwaadaardige soort, z.g. blauwe mazelen. Van de 500 leerlingen der Fraterschool liggen er 150 ziekeenige klassen zijn naar huis gezonden wegens onvoltalligheid. Vele gevallen heb ben doodelijken ailoop. Door het omvallen van een nachtlichtje. Op de derde verdiepiDg van een huisin de Wilhelminastraat te Amsterdam ontstond Woensdagmorgen brand. De geheele verdieping voor- en achter kamer met alcoof en keuken brandde schoon uit. De voorkamer en alcoof werd bewoond door den heer P. Sikkes, die dit gedeelte weer in onderhuur had van juf frouw Loyckx. Omtrent de oorzaak wordt door den heer Sikkes het volgende opge geven. Zondagnacht jl. ontstond bij hem een begin van brand door het omvallen van een nachtlichtje, dat op een kist in den alcoof stond. Men wist het vuur echter met een deken te smoren. Daarmee scheen de zaak uit hoewel er nog lang een sterke brandlucht werd waar genomen. Men dacht aan niets meer totdat zich Woensdagmorgen plotseling het vuur openbaarde en thans zoo hevig dat de ge heele boel in een oogwenk in lichte laaie stond. Beide bewoners der etage waren ver zekerd. Sikker voor f 1000. De lager reeds een misdaad, dat ik, een burgermeisje, het gewaagd had, mijne oogen tot den neef van het oude adellijke huis op te heffen Wie bleef ray n u nog over Op twee oude, afgeleefde oogen steunde alle bescher ming, die ik nog op de wijde wereld bezat; als die zich sloten, stond ik geheel alleen Ik zette mij op het graf mijner ouders, en verborg het gelaat in het groene klimop hoe was 't mogelijk, dat er voor mij altijd nóg meer leed kon komen Ik schreef nogmaals aan den baron en verzocht hem om een kort onderhoud, „'tls beter," antwoordde hy, „dat we el kander thans niet ontmoeten, en er eerst wat gras over de laatste gebeurtenis gegroeid is. Ik heb thans zeer veel leed te dragen, en bijna minder wegens mijne ongelukkige dochter, dan wegens u, die ik altijd gelijk eeu vader heb lief gehad. Tot naricht diene, dat. mijne vrouw met Ruth naar Zwitserland vertrokken is, en dat wij van Eberhardt in vijandschap gescheiden zijn." „Hoe is 'ttoch mogelijk, dat ouders zóó verblind kunnen zynstamelde ik, toen ik dit schrijven gelezen hadik deed dan ook geen poging meer om mij te recht vaardigen, men zou ray toch niet geloofd hebben. Katrien zag er zeer bezorgd uit. „Hoor eeDS, Gretha," zei ze tegen den avond van dien zelfden dag, „je zoudt mij een groot gelegen verdiepingen kregen nog al wat waterschade. Het landbouwonderwijs te Wageningen. De voorgenomen opheffing der Rijks Landbouw school te Wageningen staat in verband met de groote uitbreiding, die de Hoogere Land- Tuin- en Boschbouwschool de laatste jaren heeft verkregen en is het gevolg van de behoefte aan meer ruimte voor het steeds aangroeiend getal der aan die inrichting stu deerenden. Het moet de bedoeling zyn die hoogste instelling van Landbouwonderwijs te Wageningen gevestigd te laten en haar opnieuw een reorganisatie te doen onder gaan,waardoor zy, meer dan thans het ge val is, het karakter eener inrichting van hooger onderwijs zal verkrijgen en met de best toegeruste inrichtingen van dien aard in het buitenland zal kunnen wedijvereu. De plannen der regeering ten aanzien van het landbouwonderwijs moeten reeds in wetsontwerp zyn belichaamd, dat by den Raad van State is of daar spoedig zal in komen. Men meldt aan Het Vad. Het reizigersverkeer moet dit jaar in het bijzonder deze maand, aanmerkelijk minder zijn dan verleden jaar. Deze maand, de beste tijd voor onze spoorwegmaatschap pijen, wordt van de goedkoope uitstap- kaarten en de vacantiekaarten een opmer kelijk matig gebruik gemaakt, in verhouding althans rnet andere jaren. Naar men ons verzekert, moet dan ook by de directie dei- Staatsspoorwegen de wensch bestaan zoo veel mogelyk te bezuinigen. Door de con ducteurs moeten sedert geruimen tyd „tel- staten" worden ingeleverd van de reizigers 1 die op de hoofdstations in- en uit de treinen stappen. Een en ander geschiedt in verband met den wensch om zoo min mogelyk onnoodig materiaal te laten loopen. By de S.S. hebben voorts voorloopjg geen surnumerairsexamens plaats, daar met het oog op den naderenden winterdienst meer dan voldoende ambtenaren beschikbaar zyn. In de tweede Boomdwarstraat te Amster dam werd Donderdagmorgen te half zes op straat iu vreeselijke omstandigheden aan getroffen een 20 jarige jonge vrouw, die op straat in elkaar was gezakt. In allerijl werd een brancard ontboden, waarmede het juist moeder geworden schepseltje in deernis- wekkenden toestand naar het Wilhelmina- Gasthuis werd vervoerd. By aankomst bleek het kind reeds overleden. De moeder was ongehuwd. (Het Volk.) Den geheelen Woensdagavond heeft in het station on op de perrons van het Staats spoor te 's-Hertogenbosch duisternis ge- heerscht. Het electrische licht weigerde. Een korporaal en twee vrijwilligers van het garnizoen te Delft zyn sedert enkele dagen uit de kazeine verdwenen. Tegelijk wordt uit de cantinekas een tamelijk be langrijk bedrag vermist. Kapitein Löning heeft gisteren in den Dollard opgepikt het lijk van een jongen zeeman, die evenals het Maandag te Ame land aangedreven lijk van een zwemgordel was voorzien. Te Stuttgart is tot nu toe U/2 millioen mark voor graaf Zeppelin ingekomen. Een Engelsch smaldeel van elf pantser schepen, heeft, uit San Remo komende, voor Qenua het anker uitgeworpen. Het heeft tot opdracht, den koning van Italië bij de groote manoeuvres te begroeten. P. Louwerso. t In den ouderdom van 68 jaar is Donder dagavond in het gemeenteziekenhuis te 's-Gravenhage overleden, de heer P. Lou- werse, de bekende paedagoog en kinder schrijver. Eenige weken geleden werd hij op een wandeling in Den Haag door de electrische tram aangereden en in zoodanigen toestand Daar het ziekenhuis vervoerd, dat aanstonds het ergste werd gevreesd. Het bewustzijn, dat kort na het ongeval gewe ken was, is tot aan den dood bijna niet weergekeerd. N. R. C. Plaatselijk Nieuws. MIDDELDAUXIS- Het Dinsdag vermiste zakje van een passagier van de Middelhar- nissche boot, inhoudende snijboonen, was buiten weten verkeerd medegenomen en is na bekend worden aan den eigenaar terug gegeven. genoegen doen, zoo je eens bedaard naar my zoudt luisteren. Zie, ik word nu reeds zoo oud, er kan een dag komen, dat ik koud en verstijfd op mijn bed lig, en dat je ook m ij moet helpen begraven. Ik bid je, wys het dan niet van de hand, als mevrouw Renner je bij zich een tehuis aanbiedt. Je bent nog te jong om alleen te leven, en je vader heeft je genoeg nagelaten, dat je niet onder vreemde menschen behoeft te gaan.— Ik bedoel immers niet, dat je met den do minee zult trouwen, dat komt later, en moge God beschikken naar Zyn wil. Neen, je moet by mevrouw Renner gaan inwonen beloof mij dat, opdat ik meer rust vinde." „Maak je toch niet bezorgd, Katrien," zei ik geroerd, en knielde voor haar stoel. „Jij blijft nog zeer lang bij my denk niet aan sterven, bid ik je; ik wil je beloven, alles te doen wat je wenscht." Zij streelde mijne lokken en legde zich, als van een zwaren last bevryd, met een tevreden lachje achterover. „Dan ia 't goed, mijn hart dan ben ik gerust." Ik zette my weder aan 't venster, en staarde naar de ondergaande zon. Naast my stond een bouquet sneeuwklokjes; zij herinnerden my aan een avond, waarop ik met angstig hart op Eberhardt gewacht had, en Bergen in zy'ne plaats gekomen was om my te zeggen, dat hy me niet meer beminde. Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2