ONZE EILANDEN van 18 JULI 1908. 3 ming van het zenuwstelsel. Daarom zou het vele getroffenen redding brengen, als men dadelijk doeltreffende krachtige maat regelen in het werk stelde om hen te doen herleven. Deze pogingen moeten onder alle omstandigheden ondernomen worden en zij zullen dikwijls ook succes hebben daar er meestal van een stoornis in het zenuwstel sel sprake is. Waarin bestaan zij dan? De natuurlijke geneeswijze van een door den bliksem ge troffene bestaat tot de aankomst van den geneesheer daarin, dat men den veronge lukte zoo spoedig mogelijk op een koelere plaats brengt. Hier bevrijdt men hem van benauwende kleeren, besproeid het gezicht met koud water en geeft aan het heele lichaam een afwassching, waarbij men echter geen doek of spons gebruikt, maar met de natte han den het lichaam afwrijft. Dat zal bij verdooving of bezwijming vol doende zijn. Is echter reeds schijndood ingetreden, zoo beproeve men het in de allereerste plaats en met groote volharding, door middel van kunstmatige ademhaling, de longen en het hart weer tot werkzaamheid op te wekken; hiertoe borsteld men de handvlakken en voetzolen. Ook een krachtige, koele afwrij ving van het geheele lichaam is dikwijls van groot nut. De herleving volgt eerst na hevige stuiptrekkingen en heftige kloppin gen aan hoofd en hals. Het hierop volgend zweeten en slapen mag niet gestoord worden. Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIARNIS- Woensdagmorgen had op de Veemarkt te Rotterdam de centrale keuring plaats van paarden uit de geheele provincie Zuid-Holland. Op deze keuring behaalden o.a. de volgende paarden prijzen. f 75 door Emma, 3 jaar gekruist Olden- burgsch ras eigenaar de Heer J. Koert Czn. te Middelharnis. f 50 door Cato, 2 jaar Oldenburgsch ras, eigenaar de Heer G. L. Warnaer Jr. te Dirksland. f 30 door Juffer, 1 jaar gekruist Olden burgs ras, eigenaar de Heer G. L. Warnaer Jr. te Dirksland. MELISSANT- B\i Kon. Besluit van 8 dezer is benoemd tot dijkgraaf van den Woutri- napolder L, v. Beek. GOEDEREEDE- Met ingang van 1 October a. s. is aan den lichtwachter bij 's ryks kustverlichting R. Bakker eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Woensdag is de bliksem ingeslagen in de Telefoon bij den opzichter van Eik alhier, wat nog al schade veroorzaakte. OUDDORP- Donderdagmorgen is de vis scher Paulus Heerschap Jz. uit den Oostdijk alhier, in den Waterweg over boord geval len en verdronken. Hjj laat een vrouw met 3 kinderen na. Onweer. Woensdagmorgen sloeg de bliksem in de Woning van den schipper D. v. d. Kloos ter belangrijke schade. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. In de zoogenaamde Middelduinen werden nog eenige telefoonpalen door den bliksem beschadigd. Op het vuurbaken aan het strand werd de telefoon ook beschadigd. OUDE TONGE- Aan de Roomboterfabriek is vergunning verleend om hare machines thans door handkracht in beweging gebracht voortaan door stoom te doen drijven. Zij die met 1 Augustus as. naar de Landweer overgaan, zijn uitgenoodigd om zich vóór 31 Augustus ter Secretarie hun zakboekjes in te leveren. Voor bijz. zie men publicatie. Wezel sloeg een boot met 5 menschen om, waarvan twee verdronken. Te Eupen deed de bliksem een huis afbranden, waarbij de bewoner, een weduwnaar, .die alleen woon- 5, in de vlammen omkwam. Ook in de provincie Luik heeft een wervelstorm groote verwoestingen aange richt en in de stad zijn eenige menschen in den storm verwond geworden. Siciliaansche vendatta in Tunis. Een ge heele serie misdaden wordt gemeld uit Mas- cularades, een doip in Tunis, dat door Si- ciliaansche boeren wordt bewoond. Een ge duchte bandiet, Marzuelo genaamd, die in Italië bij verstek veroordeeld was, werd aan de politie verraden door een boer, Demar- tino. De overheid in Tunis leverde hem aan Italië uit waar hij 3 jaren gevangenisstraf onderging. Zoodra hij ontslagen was, keerde hij naarTunis terug met het vaste voor nemen om wraak te nemen en op zekeren morgen zag Demartino een kruis, dat met een mes in de deur van zijn huis gesneden was, als teeken, dat men tot zijn dood had besloten. Ofschoon Demartino zich zeer in acht nam, werd hij toch eenige dagen later doodgeschoten voor zijn woning. De familie van Demartino beschuldigde Marzuelo van den moord en de politie zocht naar hem maar vruchteloos. Toen trok de zoon van Demartino uit, om den moordenaar van zijn vader te zoeken. Hij vond hemteSai- da, stak hem met een dolk dood en sneed hem daarna het hoofd af. Men vreest dat deze misdaad weer aanleiding zal geven tot verdere wraaknemingen door de vrienden van Marzuelo. Een hagelstorm heeft Maandagmiddag tus- schen 2 en 3 uur over München gewoed. Er vielen steenen zoo groot als vuisten, sommige wogen 58 gram. Duizenden ruiten zijn gebroken, van een schoolgebouw alleen 500. Ook aan het geboomte is ernstige schade toegebracht. De hagelbui werd gevolgd door stortregen, die vele straten onder water zette en de kelders deed volloopen. Een ijzingwekkende val. De luchtreiziger Hamilton was te Brighton opgestegen toen zyn ballon op eene hoogte van circa 300 meter onklaar werd en in zee stortte. Ge lukkig ontsnapte het gas langzaam genoeg om den val te breken, zoodat spoedig toe geschoten hulp den luchtzeiziger noch onge deerd uit de zee kon redden, terwy'1 duizen den menschen, die de opstijging hadden bijgewoond, van het strand de redding Buitenland. Nog een petroleumbrand woedt in de bron nen te Ozuluama, in de Mexicaansche provincie Veracruz. De vlammen slaan wel 200 meter hoog op en de brandende olie, die op de Geronimo-rivier afdrijft, bedreigt de aan de oevers dier rivier gelegen dorpen, welke reeds door de bewoners zijn ont ruimd. Automobielongeluk. Zondag reden 3 hee- ren per automobiel van Potsdam naar Frie- drichshafen aan het Bodenmeer, ten einde aldaar de opstijging van den bekenden luchtschipper Zeppelin by te wonen. Het waren de regeeringsraad Serlo, de advocaat dr. Oechelh&user en de eigenaar der auto mobiel Heymann, benevens een chauffeur. Dr. Oechelh&user, een bekende sportman, stuurde. Nabij Beelitz ontmoette de auto mobiel een boer, die te paard zat. Het paard werd schichtig en de ruiter stapte af om het aan de hand te geleiden, totdat de auto voorby zou zijn, maar eensklaps rukte het dier los en sprong voor het voertuig. De bestuurder wilde het ontwijken, maar reed daarbij in volle vaart tegen een boom. Re geeringsraad Serlo werd uit de auto geslin gerd en bleef 10 pas verder met verpletterd hoofd liggen. Dr. Oechelh&user bekwam een schedelbreuk, zoodat zyn leven in gevaar is. De heer Heymann en de chauffeur kwa men er met lichtere verwonderingen af. Noodweer. Terwijl te Berlijn en in het grootst gedeelte van het vlakke land van Noord-Duitschland een buitengewone warm te heerscht, meldt men uit Emden, dat het daar in den nacht van Zondag op Maandag heeft gevroren, waardoor de aardappelvel den veel geleden hebben. Over Thüringen ging Zondagavond een wervelstorm, die groote schade heeft aangericht en zware boomen ontworteld. In Hannover barstte Zondagmiddag een onweer los, vergezeld van hevigen regen, waardoor straten en wegen overstroomd werden. Ook aan den Beneden-Ryn hebben hevige onweders ge woed, voornamelijk in den omtrek van Dusseldorf. Te Dortmund werd een meisje van 5 jaar door den bliksem gedood. Te 116 Joodsche soldaten, die in dien oorlog het leven hebben gelaten. De Joden zullen er zich tegen verzetten in een afzonderlijk regiment samengebracht te worden; zy willen in de andere regimenten worden op genomen. De Engelsche Jood is er ten zeer ste op gesteld besluit Adler te deelen in de rechten en plichten van het ryk, op het burgerschap waarvan hij trotsch is. Alweder een nieuwe vliegmachine! De uit vinder is de ingenieur Meivin Vaniman, die deelnam aan Weiman's Noordpool-expeditie. Hij heeft te Gennevilliers dat toestel laten bouwen, hetwelk in groote alle andere vlieg machines overtreft. Het heeft drie verdiepin gen, een oppervlakte van 72 vierkante meter en een totaal gewicht van 500 kilogram. De twee schroeven, door een motor in be weging gebracht, zyn elk 3 m. 10 in middel lijn. Met dit toestel hoopt Vaniman te kun nen vliegen met een snelheid van 30 kilo meter per uur. Een romantische misdaad wordt uit Nuoro, Sardinië, bericht. Daar kwam zekere Edmondo Oneddu, die onschuldig veroordeeld wegens moord, 25 jaren gevangen had gezeten, zich wreken op den man die zyne veroordeeling had bewerkt, Francesco Deogracias. Oneddu had in ongeoorloofde betrekking gestaan tot de vrouw van Deogrocias. Op zekeren dag betrapte Deogracias die beiden te zamen; de twee mannen gingen aan 't vechten en ten slotte wist Deogracias aan Oneddu zyn mes te ontwringen, stak daar mede zyn vrouw dood en zwoer voor het gerecht, dat Oneddu de moordenaar was. Oneddu werd, ontdankszyn onschuldsbe- tuigingen, veroordeeld. Hij was zelfs gehuwd en had een dochtertje, maar zyne vrouw was zóó verontwaardigd over zijn ontrouw en zijn vermeende misdaad, dat zij niets meer van hem wilde weten en hem in die 25 jaren niets van zich liet hooren. Toen onlangs Oneddu na het uitzitten van zijn straf uit de gevangenis werd ont slagen, was zyn eerste gang naar het huis van zyn vriend Deograsias, om wraak te De hond in dienst der reclame. De Londensche winkeliers hebben een nieuw reclamemiddel bedacht, nu menschen met borden op de straat niet voldoende aandacht meer trekken. Zy zenden nu ge dresseerde honden uit, die, elk met een kleed om waarop de reclame is afgedrukt, by troepen van 8 a 10 door de drukste straten loopen en zoo zyn afgericht, dat zy in de volte by elkaar blijven en steeds precies den aangewezen weg volgen. iluziek en krankzinnigheid. In Londen, in het krankzinnigengesticht Witham is men tot de ontdekking gekomen, dat vele onge- lukkigen door het hooren van goede muziek zoo goed als genezen zyn. Een millioenen-erfenis. In het jaar 1866 verloor een Duitsche graaf, Peter von Thien, bij een schipbreuk aan de kust van Schot land in de nabijheid van Norfolk het leven, doch de Duitsche regeering weigerde tot dusverre een acte van overlijden op te maken, hetgeen nu echter gebeurd is. Daardoor komt Theodor von Thien, die twee jaar bottelier is by P. P. Ryan te New York, met zyn broeder August von Thien in het bezit van een erfenis van 6 millioen, en de titel van den voormaligen bottelier is nu: Graaf Theodor Karl Kroufils-Thier Theodor heeft te Parijs in het hotel van zijn tante Chamberdoule het kellnersvak Hij vernam, dat Deogracias overleden was, maar dat zyn zoon met zyn vrouw en drie kinderen in het veld was en Oneddu besloot, zich op de kinderen en de klein kinderen van zyn vijand te wreken. Hij verschool zich achter een boom en van daar schoot hy eerst de drie kinderen en daarna de vrouw neer. Yoor hy ook den man kon doodschieten, werd hij door arbei ders die kwamen toesnellen gevat en aan de politie overgeleverd. In de gevangenis vernam Oneddu, dat tijdens zyne gevangenschap de zoon van Deogracias met zyne dochter was getrouwd en dat hij dus, zonder het te weten, zjjn eigen kind en zyn kleinkinderen had ver moord. In zijn wanhoop daarover verbry zelde de ongelukkige zich het hoofd tegen de yzere traliën van het raam zijner cel. Tegen de verbanning naar Siberië Deze week kwam in de Russische Doema by de behandeling van de kredieten voor het on derhoud van personen, die langs adminis tratieven weg naar Siberië verbannen zyn, de toestand dier ongelukkigen ter sprake. De afgevaardigde Romanof schilderde het treurige lot dézer lieden en constateerde, dat velen hunner, om aan hun ondragelijk bestaan een einde te makèn zelfmoord Nachtelijk gevecht in een wolkenkrabber. Verleden week had majoor Cookson van het Engelsche Suflolk-regiment met zyne vrouw intrek genomen in hotel Belmont te New-York. Het paar sliep in twee kamers, die aan elkaar grensden, op de veertiende verdieping. Niemand was het opgevallen, dat een elegant gekleed jongmensch zijn intrek ge nomen had op dezelfde verdieping. Om twee uur in den nacht sloop deze gentleman over den corridor naar de kamers van den ma joor, doch vond deze op slot. Nathan Levine zoo heet de hoteldief, deed toen een stout stuk, klom uit het raam van zijn kamer, 70 meter boven den grond en zwaaide zich toen het raam van de kamerbinnen, waar de vrouw van den majoor sliep. Hij bond haar handen vast en wilde haar, met een geladen revolver in de hand, dwin gen te zeggen, waar zy hare kostbaarheden bewaarde. Maar mevrouw Crookson had den moed, hevig te gillen, waardoor haar echtgenoot ontwaakte. Deze greep den man aan, overmeesterde hem en sleepte hem naar den corridor. Dadelijk waren alle gas ten en het hotelpersoneel op de been. Majoor Crookson, een gespierd man, hield den man zoolang op den grond, totdat de politie kwam. Men vond in het bezit van Levine nog een tweeden revolver, een doek, twee electrische lantaarns, een pakje roode peper en verscheidene verdoovingsmiddelen. Levine werd tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld en dadelijk overgebracht naar SingSing, de staatsgevangenis te New-York. Joden in het Engelsche leger. Men had in Engeland voorgesteld in hetjterritoriale leger een afzonderipke afdeeling Joden te vormen Daar komt dr. Adler, de opperrabbijn, tegen op, In het jaar 1907, schrijft hij, waren er in Engeland by het staande leger en bij de zeemacht zestig Joodsche officieren, en by de yeomanry en de vrijwilligers meer dan honderd jofficieren en meer dan achthonderd minderen Joden. In het leger is het percen tage Joden veel hooger dan van de overige bevolking. Aan den Boerenoorlog namen by staande leger en hulptroepen niet minder dan drie duizend Joden deel. In de hoofd synagoge is een gedenkteeken onthuld voor Adsjemof van de kadettenpartij stelde in het licht, dat de administratieve verban ning, het alpha en het omega vormde van het oude regimebovendien is zfj het beste middel tot verspreiding der denkbeelden, welke de regeering bestrijdt. Hy achtte het beslist noodig, dat de Doema aan de re geering duidelijk te kennen geeft, dat ver banning langs administratieven weg in een rechtstaat niet thuis behoort. Baron Meyendorf, Octobrist, toonde aan welk schandelijk misbruik de regeering van dezen maatregel maakt. Ieder, die der regeering een doorn in het oog is, wordt onder het voorwendsel, dat het staatsbelang zulks eischt, verbannen, een wyze van doen, die het der regeering zeer gemakkelijk maakt zich te ontdoen van personen, die haar in den weg staan. In plaats van een gerechtelijk onderzoek, dat meestal de onschuld van den beklaagde aan het licht zou brengen, wordt iemand, dien men lastig vindt, eenvoudig verbannen, geheel en al in strijd met de wet, die ad ministratieve verbanning alleen toelaat als middel ter voorkoming van misdrijven en niet als een straf. Baron Meyendorf diende daarop het voor stel in om de regeering te verzoeken maat regelen te nemen, dat verbanning langs administratieven weg, zoolang zy nog blijft bestaan, alleen worde toegepast in de door de wet aangegeven gevallen en niet als straf voor onbeduidende politieke vergrijpen. Dit voorstel werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Een inval in Engeland metluchtsche penDe bekende Duitsche schrijver dr. Ru- dolf Martin, die den toekomstkrijg beschreef heeft aan een correspondent van de „Daily Mail" een plan ontvouwd voor een Duitschen inval in Engeland. Voor het onnoozele be drag van vyf milliarden, besteed aan be stuurbare vliegmachines, zou Duitschland 's nachts in een half uur 350.000 man van Calais naar Dover kunnen overbrengen en een tweede bezending in dienzelfden nacht. Stelt u het gezicht der Engelschen voor, als zij den volgenden ochtend ontvyaken! Ook in Engeland heeft het cucces van het groote luchtschip van Zeppelin veel onge rustheid veroorzaakt. De luchtschipper Baden-Powell, oud-gene raal uit den boerenoorlog, verlangt dat de Engelsche staat 100,000 ponden sterling be schikbaar zal stellen ter bestudeering van de luchtscheepvaart. Engeland, zoo schrijft de oud-generaal, is er niet genoeg van door drongen, welk een groote wijziging in het oorlogsbedrij f Zeppelin teweeg heeft gebracht waarvan wel het voornaamste is, dat Enge land thans strategisch niet meer als eiland beschouwd kan worden. Door roovers overvallen. Uit Tiflis wordt bericht, dat drie diligences en negen andere voertuigen met reizigers door gewapende roovers zijn aangehouden op de grens van de districten Tiflis en Signakor. De reizigers werden beroofd van al hetgeen zy bij zich hadden, de bandieten namen zelfs een pries ter zjjn gouden kruis af en voerden ook zes paarden mede. Groote onsteltenis. De beroemde zangeres d'Alen^on, te Parijs, bezat een kostbaar paarlen-collier, dat zy nooit onbewaakt liet. Het heeft dan ook een waarde van 100.000 francs. Onlangs ging ze op visite bij een vakgenoote, de tooneelspeelster Arosa, Er werd op de villa van laatsgenoemde een keurig ontbijt opgediend, zóó keurig, dat mad. d'Alemjon van haar gewoonte afweek en het collier geborgen in een taschje, op een kamer van Arosa's villa alleen liet. Kort daarna ontdekte mad. Arosa, dat de deur van de kamer openstond en dat de paarlen spoorloos verdwenen waren. Natuurlijk was een hevige ontsteltenis bij alle aanwezigen het gevolg van deze ontdekking. In de opwinding beschuldigde d'Alemjon zelfs haar vriendin Arosa, de die vegge te zyn. Deze verdacht evenwel haar keukenmeid, die ze dadelijk ontsloeg. En zie... gisteren werd aan de politie kennis gegeven, dat mad. d'Alen^on het collier had teruggevonden. De staking op de Seine. Dat het personeel van de Parijsche Seinebootjes staakt ver oorzaakt groot ongerief aan het publiek. Het bootvolk verlangt o.a.12 uren arbeid per dag in plaats van 15 uren, een pen sioenkas. Zondagrust. De maatschappij, die de bootjes exploiteert is onthutst over de listigheid van de stakers, die met hun eischen gekomen zyn, nu half Juli in het Land is en de dagen der hooge ontvangsten aange broken zyn. Als de staking drie dagen duurt kost dat de toch al over haar financiën klagende maatschappij 80 d 100,000 franc. De 105 bootjes van den Seinedienst liggen by de brug van Auteuil. Een ontvluchting uit Siberië. Indertijd werd melding gemaakt van het gerucht, dat de Finsche journalist Tiderman, die naar Siberië verbannen was, ontvlucht was. Dat gerucht blijkt thans juist geweest te zyn. Tiderman heeft aan den vertegenwoordiger van een Noorsch blad zelf zyn vlucht ver teld. Hy was verbannen naar Beretsof dat op 700 mijlen van den Siberischen spoorweg ligt, maar in het dorpje Demjanik, op mijlen van den spoorweg werd hy ziek. Het toezicht op de bannelingen was niet erg scherp. Toen Tiderman ontsnapte, was zyn bewaker weg. Hy bleef een dag of veertien in het dorp, en op een donkeren nacht gelukte het Tiderman met een ande ren gevangene te ontvluchten. Na een reis te paard van 43 uren bereikte hy Tobolsk. Het gevaarlijkste eind was nu achter den rug, meermalen had hij zich in een hooiberg moeten verbergen. Hij moest zeer oppassen voor de boeren en landlieden, want die kregen voor eiken vluchteling, dien ze pakten, ongeveer een rijksdaalder. Sommige boeren keken hem argwanend aan, maar hij maakte hun wys, dat hy een Amerikaansch journalist was, Van Tobolsk legde hy een afstand van 163 mijlen in 28 uren af, in welken tyd hy negen malen van paard verwisselde. Ten slotte bereikte hij de Duitsche grens. Met zyn vlucht waren dertien dagen gemoeid geweest. Gezondheidskuur van een Amerikaanschen minister. De voormalige worstelaar Muldoon heeft naby New-York een sanatorium, waar minister Root zich aan een kuur onder worpen heeft tegen zijn toenemende zwaar lijvigheid. Evenals de overige patiënten, die zich door Muldoon laten kureeren, moet de minister iederen morgen om 5 uur opstaan, verscheidene glazen warm water uitdrinken en dan een wandeling maken van 8 kilo meter. By zijn terugkeer krijgt hy een koude douche en eerst dan wacht hem een sober ontbijt. Na het ontbijt mag hij een weinig uitrusten en zich dan een paar uren met Staatszaken bezig houden, als hij er lust in heeft. Het verdere van dien dag mag hij naar eigen keuze besteden, alleen moet hij 5 minuten met Muldoon worstelen. Root, die 250 pond weegt moet zeer veel baat vinden by deze kuur. Vergiftigd door garnalen. Te Hornsey in Engeland, is een geheel gezin vergiftigd en een oude vrouw gestorven, door het eten van garnalen. De dokter stelde ptomaine- vergiftiging vast. Eerst dacht men, dat vleesch in blik de schuld had, vooral om dat er in 't gezin waren, die geen garnalen hadden gegeten en toch ziek waren gewor den. Voor den rechter getuigde de huis dokter, dat wanneer de vrouw des huizes de vergiftigde garnalen had aangeraakten daarna voor leden van 't gezin brood ge sneden, zy op die manier de vergiftiging kon overgebracht hebben. De garnalen wa ren, volgens den vischhandelaar, van Vlis- singen gekomen, en volkomen versch toen hy ze kocht. Een ambtenaar van den ge neeskundigen dienst getuigde voor den rech ter, dat de vergiftiging best van buiten af op de gezonde garnalen kon zyn overge bracht. De gezworenen beslisten boudweg in dien zin. Geciviliseerde Roodhuiden. De tijden dat de Indianen skalpen jaagden in de prairiën van de Wild-West zyn allang voorby. Byna iedere Amerikaansche universiteit telt ko- perkleurigen onder haar studeerende jonge lingschap en thans heeft men schilderstalent ontdekt bij een jongen Sioux-Indiaan. Hy is na de kunstacademie te Carlysle in Penn- sylvanië gezonden om daar zyn talent te ontwikkelen. Groote boschbranden vernielen volgens be richt uit Ottawa de streek van de St. Laurens in de Canadeesche provincie Quebec. Twee dorpen met houtzageryen zyn verdwenen. Te Carmel is een trein met 26 wagens vernield. Een andere trein moest 36 uren wachten tot een brand, die 50 K.M. bosch verteerde, bedaard was. Offer van het bergklimmen. In de Alpen is by het beklimmen van den Haknen een Duitsch officier verongelukt. Het gezelschap was zonder gids. Reusachtige vermogens. Henry Harriman, de Amerikaansche spoorwegkoning staat aan het hoofd van ondernemingen, die over een gezamenlijk kapitaal van 6.000.000 000 dollars beschikken. Onnoodig te zeggen dat in zyn handen bet wel en wee van milli- oenen binnen en buiten Amerika berust. Het maken van valsch brandalarm. In hoever in de Duitsche steden het maken of geven van valsche brandberichten ver volgd en gestraft wordt, kan uit het onder staande blijken. In Hannover werd een koetsier, die 5 brandmelders achter elkander had afgetrok ken, met 6 maanden gevangenisstraf ver oordeeld, een hooger beroep werd afgewezen. In Stettin werden voor hetzelfde misdrijf 4 personen met 6 weken, drib personen met 2 maanden, 1 met 3 maanden, 2 met 4 maanden, eén persoon die driemaal valsch gealarmeerd had, met 6 maanden en één persoon, die zich herhaalde malen aan dat feit had schuldig gemaakt, met 14 maanden hechtenis gestraft, zoodra hy in vrijheid was, beging hy hetzelfde misdrijf weder en werd opnieuw tot 18 maanden veroordeeld. Ook het beschadigen der brandschellen of het vernielen der glasruitjes der brandschel len zonder valsche alarmeering wordt met 10 dagen tot 1 maand hechtenis gestraft. Om de misdrijvers sneller en zekerder te kunnen betrappen, worden de brandschel len voorzien van luidklinkende schellen, welke op het oogenblik en ter plaatse van bet gebruik door het geluid de aandacht vestigen op hem, die de brandschel in wer king brengt. Deze maatregel heeft reeds menigmaal tot aanhouding van den dader geleid. Fan hel Portugeesche hof. Het is met het Portugeesche hof nog niet uit. De commissie van onderzoek betreffende de voorschotten aan de koninkly ke familie heeft ontdekt, dat ook koningin Amelie van de regeering had geleend, ongeveer 400,000 gulden. Men verbaast zich daarover in Portugal, omdat de koningin persoonlijk vermogend is. Zij had van haar vader, den graaf van Parijs een huwelijksgift van anderhalf millioen en een legaat van vier millioen gekregen. De regeering heeft de koningin-moeder aange boden jaarlyksche termijnen te bepalen, voor de aflossing van het voorschot. Konin gin Amelie heeft echter verklaard dat zij het bedrag liever in eens wilde teruggeven. Instorting van een Rijnbrug. De overblijf selen der houten stutten van de in aanbouw zijnde Rijnbrug bij Keulen, die ingestort is, zijn, voor zoover mogelijk, opgeruimd en in beslag genomen ten einde de verantwoor delijkheid voor het ongeluk te kunnen vast stellen. Het ijzerwerk, dat in de rivier ligt, zal door middel van drijvende kranen wor den gelicht en verder zullen duikers zich met dit werk belasten. Aan de firma te Dortmund, die den bouw ondernomen heeft, is de eisch gesteld, dat de nieuwe montage den 15 December gereed moet zyn. De dui kers zijn vertrokken. Zij hebben zich tot dusverre alleen beziggehouden met het zoe ken naar lijken en Woensdagmiddag heb ben zij het 7e en laatste slachtoffer boven gebracht. Ongeluk met een luchtballon. Te Hamburg steeg,een luchtballon met 3 heeren op,die door den sterken Zuid-Westelijken wind bo ven de Oostzee dreef. De ballon was nabij Travemünde nog slechts eenige meters bo ven het water. Toen men trachtte te lan den, werd de mand tegen den gevel van een huis aan het strand geworpen met zulk een slag, dat 2 der luchtreizigers zwaar ge wond werden. De derde bleef ongedeerd. Een reusachtige uitsluiting dreigt in Zweden uit te breken. Er heeft eergisteren te Stockholm een nieuwe vergadering plaats gehad van de Zweedsche vereeniging van werkgevers, die zeer talrijk bezocht was, en eenparig werd een ultimatum aangenomen, waarin verklaard wordt dat, zoo tegen 16 Juli alle stakingen, boycot of dergelijke maat regelen, uitgeschreven door de arbeidsorga nisaties tegen industrieelen, reeders, enz. enz. niet op voldoende wyze geregeld zijn, er van af den 20en Juli eene algeheele uit sluiting zal worden uitgeroepen, door al de leden van de werkgeversvereeniging. Alleen de werklieden, die schriftelijk of mondeling verklaren voor getuigen, geen deel uit te maken van de organisaties en zich verbinden de uitgeslotenen of hunne organisaties niet met geld te steunen, zullen niet uitgesloten worden. Aan de vergadering waarin dit besluit genomen werd, namen 90 pet. van de leden der vereeniging deel. Al de leden van de vereeniging hebben te zamen ongeveer 150,000 werklieden in dienst. Zweden staat dus voor een strijd tusschen kapitaal en arbeid, zooals het land er nooit een beleefd heeft, en die nagenoeg de nijver heid van het geheele land zal treffen. Of de slag vallen zal of niet, ligt nu in handen van de leiders der stakingen, 'tls te hopen, dat zy zullen inzien, dat het een ware ramp zou zijn voor het land, indien de stryd moest losbreken. Een muur omvergereden. Naby Chester (Engeland) reed een automobiel in volle vaart tegen een muur, waaraan een aantal metselaars aan het werk waren. De muur stortte in en 12 menschen zijn gewond. Groote branden. In het Oost-Pruisische dorp Plautzig zijn 20 woonhuizen afgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen daarby niet voor, maar veel vee is in het vuur omgekomen. Te Möhringen in Zuid-Duitschland zijn 6 woonhuizen afgebrand, waardoor 17 gezin nen dakloos zijn. Te Lubeck sloeg de bliksem in een scha penstal, die geheel afbrandde, waarbij 200 schapen een prooi der vlammen werden. Automobiel-ongeluk. Naby Chalon-sur- Saöne is een automobiel, toebehoorende aan een koopman uit Saint-Etienne met 5

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3